כותרות TheMarker >
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  הסגל הזוטר: גם הגראדים על חשבוננו

  4 תגובות   יום ראשון, 30/10/11, 00:10

  שיחה ביו שני מרצים זוטרים באוניברסיטאות על שביתה , גראדים וצדק חברתי.

  משה: הידעת  שבאוניברסיטת בן גוריון לא יתקיימו לימודים בגלל הגראדים והמתיחות הבטחונית , אז מה יהיה עם השביתה של הסגל הזוטר ?

  מוטי: משה , הרי אתה יודע שהיו מגעים עם החמאס במסגרת עסקת שליט ואחד הסעיפים הסודיים בהסכם זה שהשביתות באוניברסיטה יהיו על חשבון החמאס.

  משה : איך אפשר לקשור בין האוניברסיטה והחמאס, הרי האוניברסיטה ממומנת כמעט במאה אחוזים על ידי המדינה והיא גוף ממשלתי שומר חוק וצדק חברתי המפוקח על ידי מנואל טרכטנברג יו"ר ות"ת.

  מוטי: אז אני אגלה לך טפח. האם גם אתה קיבלת יחד עם אנשי הסגל הזוטר את המכתב האומר : "כי למען הסר ספק במידה ותהיה מניעה כלשהי לקיום מלוא התחיבויותיך במהלך תקופת הסמסטר ובכלל זה בגלל שביתה , תדרש להשלים את היקף השעות האמור של הוראה פרונטלית /הנחיה ואת הפעולות הנלוות כאמור לעיל , במועדים שיקבעו על ידי האוניברסיטה , ולא תהיה זכאי לתוספת שכר כלשהי בגין כך. 

  מוטי : אכן קיבלתי ולא הבנתי. האם זה חוקי?

  משה : תראה , אם היתה שביתה של הסגל הזוטר היו מורידים לעובדים השובתים ממשכורתם , זה אתה מבין. 

  מוטי : כן

  משה: ועכשיו אם תהיה מניעה כלשהי מלקיים שיעור כמו שכתוב, אז זה יכול להיות  גם בגלל הגראדים של החמאס , נכון, האם אתה מבין?

  מוטי : כך כתוב , אבל אני עדיין לא מבין כי זה לא נראה חוקי.

  משה : תראה , פיקוד העורף הוציא הוראה שלא לקיים לימודים באוניברסיטה בגלל הגראדים ואנחנו נשלם על כך במשכורת או בשעות עבודה נוספות .

  מוטי: אז הגראדים על חשבוננו.

  משה : זה הצדק החברתי של טרכטנברג. עכשיו אתה מבין?

  מוטי: אתה חושב שזה  מקור תקציבי  ?

  ''

  האם הסגל הזוטר כמקור תקציבי לתקציב הביטחון?

   

  משה : טרכטנברג התחייב שלא לפתוח את התקציב ומצא מקור תקציבי למימון נזקי הגראדים.

  מוטי: תראה, הטרכטנברג הזה גאון, למד בהרווארד, מקים מרכזי מצוינות, מקבל 77 אלף שקלים שכר חודשי ל 83  אחוזי משרה. חושב שתחרות מניעה אנשים , השר גדעון סער חבר שלו, נתניהו ושטיניץ אליטיסטים כמוהו,  אפילו האיש על השאלטר אילן לוין ,הממונה על השכר , מעריך אותו ואישר לו את המשכורת החריגה . מי עוד מלבדו היה יכול לחשוב על איך מחזירים את מה שנלקח מתקציב הביטחון מתוך משכורות הסגל הזוטר באוניברסיטאות . 

  משה : ואפילו אף אחד לא יתלונן , כי למי אכפת מעובדי קבלן.

  ''

  תלמידים : אל תדאגו, גם הגראדים על חשבוננו. כי למי אכפת מעובדי קבלן.

   

  השיחה הוירטואלית הזו טרם  התקיימה, אבל היא עשויה להתקיים בכל שעה לאור תנאי העבודה והשכר של אנשי הסגל הזוטר באוניברסיטאות וההתנהלות של הוועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת) שבראשה עומד מנואל טרכטנברג , יו"ר הוועדה לשינוי כלכלי  חברתי.

   

  איזה צדק חברתי  ואיזה נעליים. כי למי אכפת מעובדי קבלן. 

   

   

  דרג את התוכן: