כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';
  0

  מזל עקרב: חלק 2

  24 תגובות   יום שישי , 4/11/11, 16:06

  המשך מהפוסט הקודם -

   

   העקרב אינו מסתפק בחזותם החיצונית של דברים ואינו מתרשם מגינוני נימוסים וחיוכים כלפי חוץ נוסח המזל הקודם לו – מאזניים. את העקרב , מזל העומקים והסודות כזכור מהפוסט הקודם, מענין מה באמת מסתתר בתוך הקנקן, גם אם לא תמיד נעים לגלות, אך העקרב בנוי להתמודד עם אי נעימויות .......מזל זה ניחן, כשייך לאיכות הקבועה, בעקביות ונחישות ובדומה לשור הקוטבי גם מצטיין בעקשנות. הוא יודע להיות דבק במטרה וכן מצטיין בכושר ריכוז והתמקדות במטרה. הם ידועים כאמביציונים ללא תקנה. ובעוד השור הקוטבי ניחן בנפש שקטה , נפשו של העקרב שאומנם היה מעדיף  חיים יציבים רחוקה מלהיות שקטה ויציבה והיא מלווה בסערות נפש רבות שמסמל מזל היצרים, גם אם בד"כ העקרב יודע ליצור תדמית שקטה כלפי חוץ. מי שהעקרב דומיננטי בגורלו , פרקים שלמים בחייו עלולים להסתיים במשברים וטריקת דלת, אך כעוף החול העקרב מתאושש מהם.

   

  אלו החיוביים מביניהם שסמלם הוא הנשר מסוגלים להתעלות מעל ליצריהם ולהגיע לדרגות גבוהות של התפתחות הנפש (ולעיתים אף ראייה מרחבית) ואילו השליליים שבמזל מעמקים זה, אלו שסמלם הנחש או העקרב, יורדים למצולות החטא ושפל המדרגה ונוטים לחטאים מוסריים ובמקרים די רבים אף פליליים- ביניהם מעשים אלימים (העקרב עלול להיות אלים בגלל אופיו השתלטני) , עבירות מין (העקרב מסמל מין) ובמקרים קיצוניים מאד אף רצח (העקרב קשור במוות).  לעקרב השייך ליסוד המים ולאיכות היציבה רגשות ויצרים חזקים, העלולים להגיע אצל השליליים גם לידי קנאה, שנאה, תככנות, חרישת מזימות וארס וכאשר הם חווים רגשות אז זה "עד הסוף". ואולם באותה מידה העקרב גם מסוגל לחוות רגשות אהבה או הערצה "עד הסוף". תיתכן גם מניפולטיביות.

   

  העקרב שייך לחציון השני של גלגל המזלות - ששת המזלות היותר האחרונים שבו. המאפין חציון זה הוא שכל אחד מהמזלות בו נותן ביטוי יותר רחב ופחות אישי למה שמסמל המזל הקוטבי לו מהחציון הראשון. כך, למשל, העקרב מסמל את רכוש הזולת בעוד השור הקוטבי לו הנמצא בחציון הראשון  מסמל רכוש אישי או "סתם" רכוש. העקרב שייך לשלישון השני והאמצעי שבגלגל המזלות- שלישון העוסק ביחסים בינאישיים ובשאלה כיצד אני משתמש בכישורים בסיסיים שרכשתי בשלישון הראשון .  כמזל מים, העקרב עוסק בשימוש ברגשות לאחר הכרת יסודות עולם הרגש במזל המים הראשון – סרטן ובפרט שימוש ברגשות ביחסים עם הזולת.

   

  מבחינת שישונים, העקרב שייך לשישון ה-4 שבגלגל המזלות יחד עם מזל מאזניים. שישון זה מסמל עיסוק בצרכים יותר מתקדמים מאשר בשישון השלישי המורכב ממזל האש אריה (העוסק בביטוי האגו) ומזל האדמה בתולה (העוסק בעולם המעשה והעבודה). בעוד שבמזל מאזניים השייך ליסוד האוויר אנחנו עוסקים בהכרת הזולת באופן שכלתני ותקשורתי של משא ומתן עימו, הרי שאצל העקרב המסמל עומק וסודיות , קיימת יכולת להכיר את הזולת בדרך רגשית (המים מסמלים את עולם הרגש) של יכולת לרדת לסף דעתו בגלל החוש הפסיכולוגי המפותח שלו. לעיתים הדבר גובל בקריאת מחשבות. בעוד המאזניים מדבר בכתב ובעל פה על מנת להכיר את הזולת, די לעקרב בחוש הפסיכולוגי המפותח שלו והאמת היא שהעקרב הסודי באופיו מעדיף ברוב המקרים שלא ידעו מה שהוא יודע.

   

                                      ''

   

   אבל אולי משמעותי מכל הוא היותו אחד משלושת המזלות (השני והאמצעי שביניהם) שהשמש שוהה בהם כאשר בחצי הכדור הצפוני חלה עונת הסתיו – העונה בה הימים קצרים מהלילות והולכים ומתקצרים. לדעתי, מזל זה מסמל את הסתיו יותר מ-2 המזלות האחרים החלים בעונה זו. עונת הסתיו עם הימים הקצרים שהולכים ומתקצרים ועם הנפילה של הטמפרטורות והשלכת מזכירה את מוטיבים של ירידה (כמו ירידה לעומק הדברים), ואירועים של ניוון ואף הרס שעל טיבם נעמוד בפוסט הבא. גם העדפת העומק והאיכות על הרוחב והכמות יכולה אולי להזכיר את הסתיו. מבחינת רבעונים המזל הוא האמצעי שבין שלושת מזלות הרבעון השלישי המקביל לעונת הסתיו והעוסק בהכרת הזולת.  כמזל השייך לאיכות היציבה הכרת הזולת מקבלת אצלו את האופי הכי מבוסס ועם עקרונות הכי חזקים.

   

   

   העקרב החודר לעומקם של דברים ולסודות, ונוטה לפסימיות מה, מאופין בחשדנות ואי אמון. על מנת לזכות באמונו וקרבתו צריך עבור אצלו "מבחנים לא פשוטים" של אמינות. בד"כ העקרב יעדיף חוג חברים מצומצם. אך מי שזכה סוף סוף באמונו יזכה בחבר מסור, נאמן ושומר סוד שיעשה למענו הכל. גם כאן אצל העקרב הכל "שחור לבן": "או שאתה נגדי שאתה איתי ואני איתך עד הסוף".  בנוסף, המיניות הקשורה במזל עקרב איננה רק חלק מהיצרים שהוא מסמל, אלא גם מהכרת הזולת באופן הכי עמוק ואינטימי שאפשר, בנוסף כמובן למוטיב ה"חדירה לתוכם של דברים" שמסמל העקרב. ואולי זה לא מפתיע שהעקרב הוא ה-3 בבגלגל המזלות מבחינת שעור הפריון שלו (מספר הילדים הצפוי בממוצע), אחרי 2 מזלות המים האחרים (סרטן ודגים). כהורה, העקרב יהיה במקרים רבים נוקשה מדיי ובאחרים מסור ואיכפתי, אך גם אז יהיה איתם קפדני.

   

  יצויין לזכותו שגם עם עצמו הוא מאד קפדני וקשוח.. בכל יסוד קיים "הארכיטיפ החריג" – אותו מזל המסמל באופן "הכי פחות אותנטי" את תכונות היסוד שלו מבין 3 המזלות הנמנים עליו. בעוד מזל דגים, השייך לאיכות המשתנה/מסתגלת הוא הנזיל שבין מזלות המים ומסמל את יסוד המים באופן "הכי אותנטי", העקרב –גם אם הוא עדיין מזל מים-  הוא זה המסמל באופן "הכי פחות אותנטי" יסוד זה.  .בנוסף לקפדנות ולקשיחות שהם חריגים ליסוד המים המסמל רכות ניחן העקרב בסבלנות, משמעת עצמית, שליטה עצמית ויכולת התמדה "ברמה של מזל אדמה לכל דבר ועניין" [כמובן, ישנם גם יצרים ארציים היכולים להגיע לעיתים לתהומות מוסריים אצל אצלו שסמלם הנחש]. האיכות הקבועה/יציבה/מגובשת הופכת אותו להכי פחות נזיל שבין מזלות המים.

   

   כל התכונות שצוינו בפיסקה הקודמת הופכות את העקרב להיות משול לקרח, שהם כידוע מים שהפכו למוצק. וגם במחשבותיו והתנהגותו הוא בד"כ יודע לשמור על קור רוח. אומנם נפשו סוערת מרוב יצרים , אך בד"כ לא יתן לכך ביטוי כלפי חוץ ולא ייתן לדבר לפגוע בתפקודו. בהתאם למוטיב האגירה שביסוד המים , העקרב אינו שוכח גם את מי שפגע בו או הפר את אמונו ואז יהיה רגש נקמה חזק במזל יצרי זה, גם אם לעיתים (יאמר לזכותו) ינסה לברר קודם האם זה היה בשוגג. אך בד"כ יהיה מוכן לחכות לשעת הכושר, לעיתים אחרי כמה שנים, ו"לאכול את הנקמה כשהיא קרה" כשבינתיים הוא יודע לשדר לעצמו ולאחרים "עסקים כרגיל". המשך בפוסט הבא.

  דרג את התוכן:

   תגובות (24)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     27/11/11 21:47:

   צטט: iri20 2011-11-27 20:23:45

   אתה מנתח באופק יסודי ועמוק... אמיר תודה מרתק לקרוא

    תודה רבה על המחאה.

     27/11/11 20:23:
   אתה מנתח באופק יסודי ועמוק... אמיר תודה מרתק לקרוא
     27/11/11 20:22:
   ל
     10/11/11 17:01:
   מאוד מעניין.
     8/11/11 16:56:
   תודה , והמשך יום פעמים כי טוב :-)
     7/11/11 04:41:

   אהבתי את שקראתי.

   תודה. תודה.

   -

   תודה שביקרת בפוסט יום ההולדת

   של בני מזל עקרב.

   http://cafe.themarker.com/post/2414521/

   כוכב*תודה

     6/11/11 16:18:
   עקרבות :-)
     6/11/11 08:04:
   גם עקרב גם בתולה...לא ידעתי שאנחנו כאלו ושניים נכנסים לקטגוריות, בני ואני:)) מרתק
     6/11/11 00:22:
   תודה אמיר החכמתי
     5/11/11 22:29:
   מעניין ... האם יתכן שלתאומים יהיו אופקים שונים ???
     5/11/11 19:13:
   תודה ששיתפת,שבוע נפלא.
     5/11/11 10:42:
   אמיר תודה רבה...עכשיו אני מבין אותי...(-:
     5/11/11 10:33:
   אין אין עליינו העקרבים . קרח . אבל בקלות אפשר להמיס אותנו . חימום קל והכל ניסבל ((:
     5/11/11 07:25:
   לא קל
     5/11/11 07:08:
   מעניין . תודה
     5/11/11 04:23:
   *
     4/11/11 22:45:
   מעשיר ומעניין . תודה שישבת מבורכים לך ולבני ביתך.
     4/11/11 22:14:
   אמיר - מעניין ובהחלט מושקע.
     4/11/11 21:21:
   תודה ששיתפת בפוסט מרתק ומעניין. אצלי שתי עקרביות בבית אשמח לקרוא עוד ועוד צחיתוש
     4/11/11 18:03:
   מעניין.
     4/11/11 17:49:
   פשוט גדול! חותמת על כל מילה (כמובן שאני נמנית על הצדדים החיובים, לא על הרוצחים ועברייני המין :-)
     4/11/11 16:25:

   צטט: אביה אחת 2011-11-04 16:24:17

   אמיר - תודה אהבתי לקרוא על המזל שלי - שבת טובה

    בבקשה. הרבה מזל טוב.

     4/11/11 16:24:
   אמיר - תודה אהבתי לקרוא על המזל שלי - שבת טובה

   ארכיון

   פרופיל

   אמיר ניצן
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין