כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  יום

  מתהלכים ופנינו מסמיקות מבושה. וראשנו חפוי. לא חינוך, לא בטחון , לא בריאות, ולא .... לא יכולנו עוד לשבת בבתים ולהמתין למעשה ניסים. הרגשנו שעלינו לפעול לאלתר כדי להציל את המדינה. מהפכה !

  מדינה אלטרנטיבית

  5 תגובות   יום רביעי, 5/12/07, 10:06

  אבד האמון במערכות הממסד: הן הפכו ריקות מתוכן. יש צורך דחוף בהקמת מערכות חלופיות.  

    

  כולנו צודקים בתחושותיחנו הקשות: מדינת ישראל אינה מספקת את הסחורה לאזרחיה, מוסדותיה אינם מתפקדים כבר זמן רב. חטפו לנו את המדינה. לא כעת, לפני שנים רבות, אבל המצב הולך ומחמיר.    לא מדובר רק על המורים. ולא רק הסטודנטים, ולא רק אנשי המילואים, ויוצאי צבא, ועוד ועוד – רשימה בלתי נגמרת. מדובר על כולנו.

  אם נשתהה וד קצת בתגובתנו, כבר לא יהיה מה להציל.

  והנה הפרדוקס: העטיפה היא כשל מדינה מערבית מתוקנת - אולם התוכן חלול. ודוגמאות על כל שעל ושעל.

  קיים אמנם מוסד לביטחון סוציאלי המכונה המוסד לביטוח לאומי, כמו בשאר המדינות המתקדמות - אולם קצבותיו והתנהלותו מזכירים שילוב קטלני בין מדינת עולם שלישי ובין מדינה קומוניסטית שפסה מהעולם.מי שניסה אי פעם לקבל גימלא או קיצבה ממוסד זה חש על בשרו את האטימות הפקידותית במירעה, את מערכת התקנות הבלתי-אפשרית שאינה מובנת, את שלטון המעכארים, ומעל הכל, את גובה הקיצבאות המשפיל. כל אזרח ששילם מאות אלפי שקלים במך השנים, ולפתע נזקק למוסד זה, מזדעזע מהשפלות שמוסד זה מציע לאותו אזרח תמים.

  קיים משרד הפנים - אבל מי כמונו יודע איזה שירות אנחנו מקבלים בלשכות המשרד, באותם מקרים מצערים כשאנו נזקקים לו.

  קיימת לכאורה מערכת דמוקרטית מתפקדת - אולם זאת דמוקרטיה פורמלית בלבד, המרוקנת מתוכנה. אותן דמויות אשר מאסנו בהן לפני עידן ועדנים, מופיעות שוב ושוב בחיינו כמו בטרגדיה יוונית ואינן משחררות את אחיזתן בהגה השלטון: פעם שר, פעם מנכ"ל חברה ממשלתית, פעם חבר כנסת וחוזר חלילה. 

   

  קיימות אמנם מפלגות - אבל הן מוגדרות יותר על ידי הדמויות המרקדות ביניהן מאשר על ידי אידאולוגיה מוצקה כזאת או אחרתועוד ועוד, אינסוף דוגמאות לחדלון השלטון ולחוסר תפקודה של המדינה. 

   

  אחד הדברים המטעים בשיח הפוליטי שלנו, הוא הטענה בדבר האופי הדמוקרטי של המדינה, אופי שממנו משתמעת כביכול פעילות לטובת האזרח.

  קשקשת אנסופית של כתרים דימוקרטיים עוטר הממסד על ראשה של המדינה.

  הטעיה מכוונת זאת מונעת מהאזרחים לנקוט צעדים כנגד משהו שכל אזרח במדינה חש במלואו: משטר לא דמוקרטי , מושחת , המורכב מכמה מערכות המסוכסכות האחת עם השנייה – ללא שום נגיעה לאזרח מן השורה.

  ומדוע זאת הטעיה ? כי האזרח יודע שהוא נתון לעושק של אוליגרכיה סגורה, שאין לו השפעה ממשית עליה – ואולם ברגע שהוא משמיע קול כנגד העוול והעושק, מיד סותמים את פיו בסלוגן ש- "אנחנו דמוקרטיה".

  עם כל זאת, ובניגוד לתדמיתם העצמית הנועזת, החצופה והספונטנית – מסתבר שאזרחי ישראל היו עד כה נתינים ממושמעים ואפאתיים של מדינה אשר התעללה וזלזלה בהם באלף ואחת דרכים. ובעוד שאזרחי צרפת – אשר מדינתם מן הסתם עדינה כלפיהם הרבה יותר ממדינת ישראל כלפינו – יוצאים בהמוניהם לרחובות ומפגינים את כעסם בריש גלי, ובעוד שהמצרים יוצאים להפגנות המוניות נגד העלאת מחירי הלחם, ובעוד שמיליונים ברחבי פולין וגרמניה, ברית המועצות וצ'כיה וגרוזיה ואוקראינה – מצליחים להפיל משטרים אפלים – נותרת בעינה חידת הישראלים: מדוע אנו שותקים ? האם מישהו סימם אותנו ? האם אין לנו כבוד עצמי ? האם אנחנו גרועים מכל העמים האחרים ?  האם לא יבוא הרגע הזה שבו נשיל מעלינו את הכבלים של ממסד אטום עושק ומכוער – שלא הביא לנו במשך עשרות שנים אלא פיגור כלכלי וחברתי, טרטור אינסופי והשפלות ?  

   

  כי זאת יש לדעת ולהבין : אין דבר משפיל יותר מאשר יחיד או ציבור אשר אינם נלחמים על זכויותיהם. אין דבר משפיל יותר מאשר עם שהפקיד את גורלו בידי הפקידים אשר בגדו בו – ואינו מעז להתקומם 

   

  מהפכה מוגדרת כארוע היסטורי המשנה את פני החברה באופן רדיקלי. לא ועדות חקירה, ולא הליכים משפטיים, ולא קרקס בחירות שאינו מייצג אותנו – בכל אלה איבדנו אמון. אנו זקוקים לשינוי מסוג מהפכני, סתימת הגולל על כל מה שהיה עד כה והתחלות חדשות בכל תחומי החיים.  

   

  לא עת לשקוע בדיכאון, אלא העת להתעורר, כי כל הדרכים פתוחות בפנינו. רק אנחנו יכולים להביא לשינוי המיוחל. זה אפשרי, וזה בוא יבוא אם רק נרצה, נאמין, ונהייה פחות אדישים. 

   

  כאשר בקרוב ייערך בארץ שוב קרקס הבחירות השקרי, עם הבטחות נכלוליות שאיש אינו מתכוון לקיים, עם זיופים המוניים ואלפי מתים המוקמים מקברם כדי להצביע  -  מדוע שנשתף פעולה ? מדוע שבמו ידינו נעניק לגיטימיות לאותן דמויות עלובות  אשר קנו שליטה על גורלנו ? ללא אחוז הצבעה שיראה לגיטימי  - הם יקרסו תוך ימים.  אזרחי ישראל מאסו כבר מזמן בבחירות שאינן מביאות שום שינוי. הראיה: בבחירות האחרונות או שנמנעו מלגשת לקלפי, או שהצביעו הצבעת מחאה למפלגת הגימלאים.  לכן, מומלץ מאד שאזרחי ישראל ימנעו מהשתתפות בכל מערכת בחירות עד אשר נצליח לשנות השיטה שהביאה אותנו עד הלום.

   

  עלינו להתנתק מכל מערכות המדינה ולהקים מערכות חלופיות תחתן.  אלה דברים קשים, ואולם לא נותרה ברירה. המדינה בגדה בנו, האזרחים. צריך לומר את הדברים כהוויתם. עלינו להתקומם.  אין תחום אחד שבו המדינה מתפקדת כראוי, אין אזרח אחד שאינו חש שנעשה לו עוול על ידי המוסדות הרשמיים.  לכן המטרה צריכה להיות לנתק מגע ככל האפשר עם המוסדות הקיימים כעת, ולהפעיל במקומם של מוסדות כושלים אלה – מוסדות חלופיים מטעם הציבור.  

   

  תופעה זאת של הקמת מוסדות ו/או תחליפים מטעם הציבור לנוכח מחדלי המוסדות הרשמיים – אינה לגמרי חדשה. אנו רואים עמותות רבות במגוון תחומים המנסות למלא את החלל שהותירו המוסדות הרשמיים.  

   

  באותה שיטה – כשהרבנות אינה משרתת את האזרחיםאלה מוצאים לעצמם חלופות : קפריסין, פרגואי, הסכמי זוגיות, וכד'. 

   

  כאשר ועדת סל הבריאות אינה מתפקדת כראוי – מקימים ועדה אלטרנטיבית 

  התרפיה נשמעת קשה – אבל אין מנוס. הגענו למצב שמסכן הן את האזרחים, והן את המדינה.  

   

  והיו דברים מעולם. תהפוכות חברתיות, מדיניות התרחשו במרבית מדינות העולם. ללא אלימות, אולם בתקיפות שנבעה מרצון עז של האזרחים לשינוי.

    

  זמננו הגיעו – אסור להמתין. יש לפעול ויפה שעה אחת קודם.             

      
  דרג את התוכן:

   תגובות (5)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     2/8/11 09:48:
   מסכימה בכל מילה, כחלון הוכיח לנו שאפשר גם אחרת למרות כל האיומים ופחדים. רואים כאן הנהגה של הלוביסטים המסתובבים בכנסת ונדחפים לכל פינה........
     30/7/11 22:22:


   תודה על הפוסט הזה
   אולי יש עדיין סיכוי למדינה הזאת.

     8/12/07 13:37:

   יש שתי אפשרויות או שתקום מדינה אלטרנטיבית

    

   או שהמדינה תקרוס לאט ובטוח כמו שקורה היום  עד לקריסה סופית

    

   לצערי אם לא יקרה נס

    

   אז תוך מכסימום עשר שנים לא תהיה קיימת מדינת ישראל

    

    

     7/12/07 10:59:

   בלי יאוש אין תקווה,כי אין תמריץ ליצירת תקווה

    

   נראה לי שהגענו כל כך נמוך , אבל מי יודע, אולי עוד נגיע נמוך יותר

    

   תאין לי שתגובות או לא תגובות - כולם, ללא יוצא מהכלל יודעים שזה נכון   

    

    

     7/12/07 09:44:

   אמן!

   מילים נהדרות. חבל שאין תגובות.

   אנשים הצביעו עבור הגמלאים ולא קיבלו את הסחורה...

   פשוט להשאר בבית...

   אומנם 4 שנים עם 60 ח"כ מש"ס...

   אבל זה שווה את המחיר. 

   ארכיון

   פרופיל

   e.sh
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין