כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';
  0

  מזל עקרב: חלק 5

  20 תגובות   יום שישי , 18/11/11, 16:25

  - המשך מהפוסט הקודם -

  העקרב הוא , כמו שתואר בפוסט הקודם, מזל של דברים שעושים כי צריך ולא בגלל שרוצים. במזל עקרב יש הרבה מוטיבים של כפייה ושליטה. העקרב עלול להיות מאד רכושני בדומה לרכושנות של השור הקוטבי. גם יצר שליטה קיים בו. אצל החיוביים שביניהם זה רצון לשליטה מתוך הבנה שמישהו צריך לבצע את ההחלטות הקשות ואילו אצל אחרים זהו יצר שליטה וכפייה לשמו. העקרב מסמל דיקטטורה ואף משטרים טוטליטריים. בעוד שהטלה מסמל מנהיגות במובן של לסלול את הדרך לאחרים (אך בלי להמשיך בניהול השוטף כשמגיע של הביסוס) והאריה מסמל מנהיגות במובן של יכולת לארגן ולנהל את הקיים ושל הניהול השוטף., הרי שהעקרב מסמל סוג אחר של מנהיגות (במובן של ניהול וארגון הקיים וניהול שוטף) או אולי שלטון ולא מנהיגות כי מנהיגות היא יכולת טבעית ליצור הנעה אצל אחרים.

   

  בעוד אצל האריה המנהיגות היא טבעית ומלווה ביכולתו להרשים את הזולת, הרי שהעקרב אומנם זוכה להערצה מגנטית אצל רבים , אך כלפי רבים אחרים השונאים אותו הוא עלול לגלות יחס שתלטני וכופה. ואולי אפשר לומר שאם האריה הוא "מנהיג של מעצמה" העקרב הוא בעיקר "מנהיג לשעת חירום" כשהוא יכול ככזה או להביא  לאסונות קיצוניים או להצלחה אדירה בחילוץ ממצבי חירום. ואם האריה , למרות רצונו להיות במרכז הענינים, בד"כ ייתן חבל ארוך לנתיניו כל עוד הם מכירים בעליונותו, הרי שהעקרב המסמל "חדירה" ו"העמקה" עלול להחזיק את הכפופים לו בחבל קצר למדיי ולנסות לפקח עליהם מקרוב בלי מרחב נשימה. אפשר בגדול לתאר את ההבדלים בין האריה והעקרב כהבדלים שבין מלוכה דמוקרטית למלוכה אבסולוטית/ דיקטטורה או כהבדלים שבין דיקטטורה למשטר טוטליטרי.

   

  כמו כן, האיכות היציבה או הקבועה שאליה שייך העקרב ומסמלת מוטיבים של ריכוזיות או הימצאות במרכז מתבטאת אצל העקרב בקושי הרב שלו לבזר סמכויות, ובמקום זאת להעדיף לעשות הכל בעצמו. הדבר גורם לו לעיתים לרדות גם בעצמו עד כלות הכוחות וגם לאחר שהוא מתאושש וקם ממיטת חוליו הוא רודה בעצמו מחדש. והכפייה שבעקרב עלולה להתבטא גם בכפייתיות כמו כפייתיות לניקיון, שהרי העקרב אוהב ניקיון. אך גם כלפי בן הזוג הוא עלול להיות קנאי, רכושני וכפייתי באהבה ובזוגיות עד כדי נסיון להלחזיק את הבן זוג בחבל מאד קצר מבחינת מתן חופש ופרטיות. מצד שני, העקרב יכול גם להיות מאד מסור לבן הזוג , כמו גם מאד כנה וגלוי עימו. העקרב ישאף לזוגיות יציבה וקבועה, אך עם זאת כאשר ירגיש ש"עד כאן" הוא עלול בבת אחת גם בתחום זה ליצור הליך פרידה קיצוני ולבנות זוגיות חדשה.   

   

  *************************************************************************************

  שונות

                

  מראה חיצוני ובריאות: לשם שינוי, הקומה האופיינית לעקרב הקיצוני היא דוןוקא בינונית. מבנה הגוף אצל הגברים ואצל חלק מהנשים רחב ומוצק עם נטיית השמנה, אך חלק אחר של הנשים הן דקות גיזרה. הפנים מרובעות וגדולות עם לסת רחבה. אצל רבים מאלו המשתיכים לגזע הלבן יש סימנים של ליכסון עיניים המזכירים את המזרח הרחוק על המסתורין והמיסטיקה שבו....המבט חודרני מחד ומשדר סודיות מאידך ויכול או למגנט או לעורר אנטיגוניזם חזק. האיזורים הרגישים בגוף הם מערכת השתן ואיברי המין. לרבים מבני המזל יש קול צרוד או כזה הנשמע לחשושי. תיתכננה מחלות זיהומיות. כמו כן, כאשר המזל משפיע על נסיבות הגורל מבחינה גופנית, תיתכננה הרעלות שהרי העקרב גם מסמל רעלים.

   

  קריירה: לעקרב מתאים לעבוד כשכיר עם משכורת קבועה. בעבודה יהיה עובד חרוץ, יסודי, מסור ואמין (גם אם עלול להתנהג לעיתים באופן חתרני) ויישאר נאמן למקום עבודתו עד שימצא מקום חדש - ואומנם כאשר הוא מגיע למבוי סתום יחליף בבת אחת מקום עבודה, אך לא לפני שידע מה בדיוק הוא רוצה לעשות . אם בכל זאת יבחר להיות עצמאי, זה יהיה בד"כ במקצוע עם סבירות נמוכה להפסדים ועם הכנסות יחסית צפויות. כאשר יהיה עצמאי כדאי לו להתיעץ עם אחרים על מנת לראות נקודות מבט נוספות ולאזן את נטייתו לקבל החלטות קיצוניות מדיי. המקצועות המתאימים למזל הם: פסיכולוגיה, פסיכיאטריה, כירורגיה, בילוש, מודיעין ושירותים חשאיים, משטרה, קבורה, צלילה, כרייה ועבודות תת קרקעיות, קרימינולוגיה, גיאולוגיה, אוקינוגרפיה, ביולוגיה, כימיה, עיסוק בזוחלים, שחייה, מיחזור, סקסולוגיה, אורולוגיה, עבודות מחקר וכן מיסטיקה. כמו כן מקצועות הקשורים בהטלת משמעת. ובנוסף מקצועות הקשורים בכספי הזולת כמו עיסוק בצוואות וירושות, מיסים ועוד.

   

  היחס לכסף: רבים מהעקרבים ניחנו בעושר קיצוני , במיוחד בזכות היות המזל מסמל משאבים בכלל ובעיקר תת קרקעיים כמו אוצרות טבע ("פלוטוקרטיה" כמו כוכב פלוטו, שליטו). ואולם, גם אז, כמו במקרים פחות מאירי פנים מבחינה כלכלית, העקרב יהיה חסכן למדיי, לעיתים עד כדי ספרטניות, אם בגלל הרכושנות (תכונה הקיימת גם במזל הקוטבי שור) הגורמת לו להעדיף את תחושת השליטה בכסף מאשר ליהנות ממנו ואם בגלל אינסטינקט הישרדותי הגורם לו לאגור כספים לשעות חירום. אם יש משהו שבכל זאת יהיה במקרים מסוימים מוכן להוציא עליו כסף רב זה על מטרה שהוא מאמין בה או בשביל אדם יקר לו.

   

  ניהול השקעות: ניתן להבחין בין 2 טיפוסי יסוד: 1) הטיפוס הסולידי המעדיף להשקיע את כספו באפיקים סולידיים מחמת החשדנות האופיינית למזל, גם כאשר מחירי הנכסים הם במחירי מציאה. טיפוס זה לא ישנה את תיק ההשקעות לעיתים קרובות. 2) המשקיע המתוחכם לטווח ארוך. הטיפוס שבזכות סבלנות ויכולת ניתוח יודע לחכות למצב שמחירי הנכסים נופלים למחירי מציאה ואז הוא משקיע בהם את כספו לטווח ארוך בסבלנות האופינית וכאשר מחירי הנכסים מנופחים הוא בבת אחת מוכר אותם ומשנה קיצונית את הרכב תיק ההשקעות. אין העקרב בנוי למסחר ושינויים בהרכב התיק לעיתים קרובות, וכאשר הוא מבצע שינויים הם עלולים להיות קיצוניים מבחינת תוחלת תשואה ורמת סיכון.

   

  כמו כן, העקרב עלול שלא לגוון מספיק את תיק ההשקעות שלו ובמקום זה להתמקד במה שהוא מאמין עד הסוף שיניב לו תשואות קיצוניות. לכן, גם לא נפקד מקומם של הפסדים קיצוניים, שאומנם העקרב יודע בד"כ להתאושש מהם לטווח הארוך.... כמו כן, כאשר העקרב משפיע על התפתחות הגורל הכלכלית עלולים במקרים שליליים לשקוע בחובות כבדים, ייתכן שבגלל ערבות שהרי העקרב מסמל גם את רכוש הזולת ובמקרים מסוימים מסירטותו יכולה להביאו לחתימת ערבות ....... ומצד שני, כאשר מישהו חייב לעקרב, העקרב יעשה הכל על מנת שיחזירו לו את החוב כשם שגם הוא (לפחות החיובים שביניהם...) עושה הכל על מנת לשלם חובות בזמן....

   

  וכמה מילים לסיום: על מזל העומק,העקרב, שכזכור מהפוסטים הקודמים משול רוב הזמן לקרח  אפשר אולי לומר ש"מרוב עומק לא רואים את הים". ואם השור הקוטבי לעקרב הוא מתוק מדבש, הרי שמזל עקרב הוא מזל של מליחות וסמלי הוא שחודש חשוון שמזלו עקרב קרוי "מרחשוון" ואין בו חגים. גם המבול בו המים החריבו את העולם החל לפי המסורת בחודש חשוון ובסופו הופיע הקשת בענן. ואכן, המזל הבא בגלגל המזלות הוא קשת- המזל הרב גוני אשר גם מסמל מרחבים בניגוד לעומק העקרבי.

  דרג את התוכן:

   תגובות (20)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     11/12/11 11:59:

   צטט: כותבת אותי 2011-12-11 11:44:46

   יש לי בת עקרבית ,מצד אחד אני מאוד אבל מאוד גאה בה ,היא אמביציוזית ,מנהלת באהבה ,אוי למי שהיא לא אוהבת , אפשר לסמוך עליה יש בה עוצמות נפש ,מצד שני הקשר איתה לא פשוט בגלל החתירה לעומקים,תמיד היא מנסה לקרוא מתחת לפני השטח, והביקורת שיש לי עליה (אני בתולה לא?) שהיא קשה עם הבן שלה. מיציתי את העקרבה?

    על קצה המזלג כן, כי זה מזל כ"כ עמוק ועם הרבה "בפנים" שאי אפשר למצות ב-3 שורות.חיוך

     11/12/11 11:44:
   יש לי בת עקרבית ,מצד אחד אני מאוד אבל מאוד גאה בה ,היא אמביציוזית ,מנהלת באהבה ,אוי למי שהיא לא אוהבת , אפשר לסמוך עליה יש בה עוצמות נפש ,מצד שני הקשר איתה לא פשוט בגלל החתירה לעומקים,תמיד היא מנסה לקרוא מתחת לפני השטח, והביקורת שיש לי עליה (אני בתולה לא?) שהיא קשה עם הבן שלה. מיציתי את העקרבה?
     27/11/11 23:45:

   צטט: iri20 2011-11-27 21:16:49

   בזה סיימתי לקרוא ביסודית האופיינית לעקרבית את 5 החלקים הבאמת כתובים נפלא. מחכה לקרוא על הקשת :)

    תודה רבה. הפוסט הראשון על מזל קשת, השונה מהעקרב במידה רבה, כבר נכתב.

     27/11/11 21:16:
   בזה סיימתי לקרוא ביסודית האופיינית לעקרבית את 5 החלקים הבאמת כתובים נפלא. מחכה לקרוא על הקשת :)
     21/11/11 23:34:
   *
     21/11/11 02:36:
   *
     20/11/11 09:44:

   צטט: הדרדק 2011-11-20 07:37:24

   כעקרב קראתי בתשומת לב.

    תודה.

     20/11/11 09:44:

   צטט: orlym101 2011-11-20 00:17:57

   רוב הדברים מתאימים , למעט הקטע עם הכסף - לא עשירה ולא חסכנית , נהפוך הוא ...בזזזזזזזזזבזזנית

   תודה.

     20/11/11 09:43:

   צטט: מיכל..shalev 2011-11-19 22:16:05

   שבוע טוב אמיר.

   שבוע טוב גם לך. 

     20/11/11 07:37:
   כעקרב קראתי בתשומת לב.
     20/11/11 00:17:
   רוב הדברים מתאימים , למעט הקטע עם הכסף - לא עשירה ולא חסכנית , נהפוך הוא ...בזזזזזזזזזבזזנית
     19/11/11 22:16:
   שבוע טוב אמיר.
     19/11/11 19:02:

   צטט: OCN 2011-11-19 17:44:13

   איזה מזל נולד לי נכד לפניי כמה ימים וגם הוא מזל עקרב פוסט יהיה בדרך תודה אוסי

    הרבה מזל טוב.

     19/11/11 17:44:
   איזה מזל נולד לי נכד לפניי כמה ימים וגם הוא מזל עקרב פוסט יהיה בדרך תודה אוסי
     19/11/11 09:08:

   צטט: אדם קדם 2011-11-19 02:40:23

   אתה מעמיק בניתוח ומעניק לקורא כמו תמונה תלת ממדית .משכיל ומרחיב את הידע. נהנתי שבת מבורכת לך ולבני ביתך..

    תודה רבה לך וכמובן גם לשאר המגיבים.

     19/11/11 02:40:
   אתה מעמיק בניתוח ומעניק לקורא כמו תמונה תלת ממדית .משכיל ומרחיב את הידע. נהנתי שבת מבורכת לך ולבני ביתך..
     18/11/11 21:16:
   תודה על הפוסט המעשיר. מחכה לניתוח על מזל גדי וזה מתקרב :-)
     18/11/11 18:31:
   תודה על הפרשנות הנפלאה שבת מבורכת בחום ואהבה צחיתוש
     18/11/11 17:26:
   מדהים. חוץ מעניין העושר הקיצוני חותמת על הכל. :-)
     18/11/11 16:51:
   ניראה לי מזל לא כל כך פשוט

   ארכיון

   פרופיל

   אמיר ניצן
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין