כותרות TheMarker >
  ';

  I don't have a life, I have facebook


  מה שהיה, היה - ומה שיהיה, אולי.

  © כל הזכויות שמורות.

  המחבר מאשר בזאת שימוש בחומר הכתוב רק אם הודפס על נייר משובח ואך ורק אם נגמר הנייר טואלט בשרותים ואין שום נייר אחר לנגב בו.

  0

  הגיע זמן הגירוד

  6 תגובות   יום רביעי, 30/11/11, 16:12

  הגיע זמן הגרוד

  א.ב. של אהבה

   

   

  אני מודע לעובדה שהפוסט הנוכחי יכול להקרא כפרק מתוך היומן של המרקיז דה סאד יותר מאשר דברים שבאים מא.ב. של אהבה, אבל קחו אויר ונסו להנות מהסבל...  ביום שני הגיע אליי סוף סוף הניאצין שהזמנתי דרך אי-ביי מארצות הברית. 500 גרם באבקה, באיכות תרופתית. כפי שציינתי בפוסטים הקודמים, ההתעניינות שלי בתחום הובילה אותי אל הופר ועבודתו, בעיקר היחס בין ניאצין לאיכות עורקית ואיכות שכלית. מכיון שניאצין אינו קטלני החלטתי לעשות מה שכל מדען צריך לעשות - להתנסות בכדי להבין מה ההשפעה של מה שהוא חוקר.


  יש לי משקל אלקטרוני מדוייק מאוד בבית (תודות לדיל-אקטרים), בעזרתו שקלתי בדיוק 2.00 גרם של ניאצין, שמתי את האבקה בכוס מים, עירבבתי ובלעתי. אני שוקל 67 קילוגרם (או כפי שכל מי שמכיר אותי אומר - למטר שמונים ושבע אתה יותר מדי רזה), ואמרתי לעצמי שזה מינון גבוה, אבל לא קטלני. ידעתי שיכולות להיות תופעות לוואי, שלאחת מהן קוראים תופעת השטיפה (FLUSH) בה הגוף מרחיב את מעברי הדם בעזרת הניאצין, וזה יכול לגרום להאדמת העור ולגירוי מקומי. קראתי על הנושא ואמרתי לעצמי שאני מסוגל להתמודד עם כל מה שיבוא. גאוותן שכמותי.  תוך 10 דקות האוזניים שלי בערו כאילו שמתי אותם על גחלים. הראש שלי עלה באש. אבל זה היה כ-ל-ו-ם לעומת מה שקרה לעור שלי. תוך דקות ספורות העור שלי הפך להיות אדום כאילו נשרפתי בשמש אחרי יום שלם באילת ללא קרם שיזוף (ואני יודע איך זה להרגיש כך, אני תמיד הייתי הילד שלא משתזף ושנזרף לו הגב כל הזמן).

  אבל מה שהכי הרס אותי היתה תחושת הגירוד. א-ל-ו-ה-י-ם זה גרד. זה הרגיש כאילו נחיל אין סופי של כינים התנחלו לי על העור והחלו לעקוץ אותי וללא הפסקה. התפשטתי - לא עזר. נכנסתי למקלחת ושטפתי את עצמי במים קרים - לא עזר. מרחתי אלו-וורה - לא עזר. כלום לא עזר. רציתי לגרד את עצמי יותר מכל דבר אחר בעולם. לבסוף כעבור שעה התקף הגירוד המסיוי עבר, נשארו עוד גרוד פה גרוד שם, אבל ההתקפה הנוראית עברה.

   


  יומיים אחרי הגרוד הגדול קלטתי שחייבים לתת 2 גרם לכל אדם בעולם, כל כמה חודשים, ולא, לא השתגעתי.

  הגוף שלנו הוא יצירת מופת מורכבת להפליא, ואולם מרבית האנשים מסתובבים להם עם הגוף שלהם מבלי שום ידיעה על המורכבות הזאת. אנשים מנסים ללמד שנים את חשיבות נושאים כמו ספורט או מדיטציה וידיעת תזונה נכונה - ומרבית אוכלוסית העולם מתעלמת מזה בקלילות. התשובה האנושית הרגילה היא הסברים פסיכולוגים וגאו-פוליטים למדוע אנשים עושים דברים נוראיים לגוף שלהם, אבל אני חושב שיש הסבר הרבה יותר מדעי. אני אומר שהגיע הזמן לתת לאנשים להבין תזונה בעצמם, באופן שהם יבינו אותו בצורה הכי אישית - ואין דבר יותר טוב מלתת לאנשים כמה גרם של ניאצין בכדי לגרום להכרה שלהם להכיר בחשיבות הגוף שלהם.


   

  רתימתה של ההכרה

  אני מודע שהרעיון של גרימת גרדת לאדם בכדי לגרום לו להבין משהו נשמעת קיצונית. אבל עם כל האושר בהבנה שהמוח האנושי הוא יצירה מופלאה ושההכרה שלנו היא תוצר מופלא של מוח אנושי מופלא - ההכרה אינה מושלמת. ההכרה אחראית על חלק קטן מהפעילות המוחית, היא טובה בדברים מסויימים והיא ממש גרועה באחרים. ההכרה תלוייה לחלוטין באינפורמציה שהיא מקבלת מהתת הכרה, שמהווה בין 95 ל-93 אחוזים מהפעילות המוחית. כן, ההכרה שלנו עובדת על בין 3 לחמש אחוזים מהפעילות המוחית. לא יותר. כשאנחנו מתעסקים עם גרמים באוכל מרבית מערכות הגוף לא מבינות את המשמעות של הגרמים - הקיבה עסוקה בלפרק מאסות של מזון לחלקיקים שהגוף זקוק להם, שאר הגוף ממשיך לתפקד, ואם יש מוזיקה ברקע או אנחנו מנסים לדבר עם הילדים שלנו הריכוז באכילה יורד לאפס, ומשם הדרך לחוסר הענקת ערך למה שנכנס לגוף שלנו נעלם. וכשההכרה שלנו לא מתרכזת במהות מה שנכנס לגוף שלנו כי היא או טרודה בבעיות או מוצפת ברעל שכבר החדרנו למוח שלנו - אנחנו מורעלים ונעשים בסיכומו של דבר פחות טובים - בעלי פחות אנרגיה, בעלי פחות יכולת הגנה עצמית מחיידקים ווירוסים, בעלי מוח שמורעב לו אט אט ומאבד את ההכרה במציאות, תוך כדי שהוא אוחז בחלקיקים קטנים ממנה. מפה הדרך קצרה לאובדן יכולת קוגנטיוית, סרטן, מחלות ואין סוף מזורים.

   


  2 גרם

  ובגלל העולם שבו אנחנו חיים והעובדה שכבר הקהנו את חושנו קשה לנו להבין את המשמעות של מה שאנחנו מכניסים לגוף שלנו כשמדברים על גרמים ומיקרו-גרמים. מרבית המוח שלנו עסוק לנהל תנועה בעולם פיזי בו המשקלים שחשובים הם ברמות של קילוגרמים, ורק חלק קטן ממערכות הגוף שלנו כולל הניורולוגיות מיועד לטפל בכאלו כמויות קטנות. שאר הגוף שלנו נוצר בכדי לאפשר לנו לשרוד בעולם ובסביבה בה קילוגרמים הם מה שקובע, ולכן למודע שלנו שמוצף מהבוקר עד שאנחנו הולכים לישון במידע על יחידות שגדולות באלפי מונים אין יכולת ישירה להבין משמעות של גרמים ומיקרוגרמים.


  שטיפה קלה.

  תן לבן אדם ניאצין, תן לגוף שלו בומבה של אפקט השטיפה ותגרום לו פתאום להבין את המשמעות של גרמים. הוא יבין את זה כי התחושת עקצוץ שהוא ירגיש תגרום לו מעתה להלאה לייחס לערך של גרמים ומיקרוגרמים הרבה יותר משמעות. הוא יזכור, הוא ידע.

  כל מה שצריך לעשות זה לקבוע פגישה אצל רופא, לבקש ממנו את כמות שתגרום לו את אפקט האדמומיות והגירוד, ושהרופא ילווה אותו לאורך ההתנסות הזאת שהיא בערך שעה בלמידת לחץ הדם שלו, התופעות שהוא חווה, ההבנה שזה רק 2 גרם ושאנחנו מכניסים לגוף שלנו באוכל לא בריא ובריסוס מסוכן כמויות אדירות של חומרים שהגוף שלנו מגיב להם באופן שונה ממה שהוא מגיב לניאצין ושזה הגורם להשמנה, לסרטן, למחלות האוטו-אימיוניות ולאין סוף הבעיות הניורולוגיות שהדור שלנו סובל מהם. הייתרון האדיר של ניאצין הוא שהתחושות שהוא יוצר אינן בחזקת סם הזייה כך שאתם במצב מודע מוחלט, אין סכנה בלקיחת ניאצין - להפך, ניאצין מאריך חיים בכך שהוא מווסת את לחץ הדם בגוף, ואם עושים את זה בחזקת רופא אפשר להעניק לאנשים הבנה למשמעות של גרמים בתזונה ללא הצורך בללמד אותם כיצד זה באמת קורה. האם הלימוד הזה יכאב קצת? בהחלט. אבל לעיתים לקח על החיים דורש מאמץ, הקרבה, ומעט כאב. לפעמים צריכים 2 גרם בשביל להזכיר את מה שמרבית הקילוגרמים של הגוף שלנו שוכחים מהר מאוד...


  (C) כל הזכויות שמורות, 2011.


   

  דרג את התוכן:

   תגובות (6)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     5/12/11 17:26:

   צטט: dor@ 2011-12-03 01:06:11

   מדהים.בצהריים דיברתי עם אחי על ניאצין וויטמנים וכמה זה חשוב למוח בפרט ולבריאות בכלל ובערב אני "נתקלת" בפוסט שלך.דפדפתי קצת אחורה בפוסטים שהעלת במילה אחת - מרתק.

    

   היי

   תודה על התגובה :)

   זה מרתק ועבורי עוד יותר מרתק העובדה שהרבה אנשים מסרבים להאמין שמחסור בויטמינים או במולקולות מסויימות גורם להם להתנהג כפי שהם מתנהגים בד"כ. ההכרה האנושית היא כל כך מסובכת שהרעיון שויטמינים או ניאצין יכולים לגרום לאדם לשנות את האופן שבו הוא רואה את העולם נשמעת להם כדבר מופרך. ולכן אני חושב שניאצין יכול לתת להם קצת הבנה עד כמה גרם אחד יכול להפוך את כל הגוף שלהם כמרקחה.

   שיהיה לך יום נפלא

   אורי

     3/12/11 01:06:
   מדהים.בצהריים דיברתי עם אחי על ניאצין וויטמנים וכמה זה חשוב למוח בפרט ולבריאות בכלל ובערב אני "נתקלת" בפוסט שלך.דפדפתי קצת אחורה בפוסטים שהעלת במילה אחת - מרתק.
     2/12/11 23:50:

   צטט: אסצ'ילי 2011-12-02 18:46:18

   אני עברתי את התהליך בעברי. באנגליה. נקרא "תהליך הטיהור" אבל, התהליך חייב להתבצע בשילוב ויטמינים אחרים. הניאצין הזה עושה פלאים.

    

   את צודקת שתהליך טיהור חייב להיות משולב בעוד ויטמינים (לא רק ויטמינים, אלא גם תוספים אחרים). למעשה, העובדה היא שכבר למעלה מחודשיים עוסק בניקוי הגוף שלי, ואת הניאצין התחלתי רק כרגע.

    

   ניאצין מדהים כי הוא מעין "פותח סתימות" ועוזר למעברי הדם החסומים להשתחרר. הנה הסבר יפה של מה שקורה:

    

   ''

    

     2/12/11 19:43:

   צטט: רונית אברהם 2011-12-01 20:09:48

   עכשיו אני נזכרת למה נטשתי את הפיסיקה הניסיונית... עדיף לקרוא תיאוריות... ועכשיו ברצינות, למה לך?

    

   אני אתן לדוקטור אנדרו סאול להסביר על הנושא:

   ''

    

   ואחר כך...אני אתן לדוקטור הופר את הבימה:

   ''

    

   ע"י שימוש בניאצין אנחנו נותנים לאנשים משהו שבפרוש מועיל להם (!!!!) ותוך כדי כך גורמים להם להבין עד כמה כמה גרמים של מזון יכולים לגרום לגוף שלהם לשנות את כל המהות שלהם. שימו מולם 2 גרם של סוכר, ו-2 גרם של ניאצין, תסבירו להם שהסוכר שהם מחדירים לגוף שלהם מתורגם בגוף לרעל והמשמעות של גרמים של סוכר תקבל משמעות שונה לחלוטין. זה לא מספיק לדעת כמה 2 גרם נראים, זה הרבה יותר חשוב להבין מה כמה גרם יכולים לגרום לנו.

    

    

     2/12/11 18:46:
   אני עברתי את התהליך בעברי. באנגליה. נקרא "תהליך הטיהור" אבל, התהליך חייב להתבצע בשילוב ויטמינים אחרים. הניאצין הזה עושה פלאים.
     1/12/11 20:09:
   עכשיו אני נזכרת למה נטשתי את הפיסיקה הניסיונית... עדיף לקרוא תיאוריות... ועכשיו ברצינות, למה לך?

   ארכיון

   פרופיל

   א.ב. של אהבה
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין