כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  גנאולוגיה וספרות

  לכל התעניינים בגנאולוגיה ובספרות ובכל מה שמתקשר אליהן במישרין ובעקיפין

  0

  רדיפת החרדים הנוכחית היא רדיפה פוליטית וגם על צביעות החילונים

  72 תגובות   יום שלישי, 13/12/11, 15:24

  "מחקרים אחרונים שנערכו הראו, כי כאשר מערבבים בנים ובנות בכיתה אחת ומלמדים אותם מדעים, רמת ההישגים של הבנים גבוהה יותר - דבר שגורם לבנות לוותר על המקצוע או ללמוד אותו בסדר עדיפות אחר", אמרה ח"כ תירוש, יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת, בדיון שערכה הוועדה בנושא קידום לימודי המדעים בישראל ● פרופסור דניאל זייפמן, נשיא מכון ויצמן, תמך ברעיון ההפרדה המגדרית והסביר כי זו הדרך שבה הפכה צרפת לבעלת אחוז המדעניות הגדול בעולם"

   

  לירוק בפרצוף של ילדה אחת זהו מעשה מחפיר ,אבל לירוק בפרצוף של קבוצה שלמה זהו מעשה מחפיר כפול מספר חבריה.

   

  צו פיוס- ההדרה האמיתית היא הדרת החרדים מהמרחב הציבורי

   סיון מאיר:זאת כבר לא הדרת נשים זו הדרת השכל

  דניאל זמיר:"אל תמכרו לי לוקשים על הדרת נשים"

  "צאו לנו מהווריד -  אתם תטיפו לנו?
  ומי מממן את קמפיין הדרת נשים? הקרן לישראל חדשה=ארה"ב כמובן 

   

  מאמר חובה:למה גורמת השתלחות התקשורת

   

  ''''''

   

  שני קוריאנים אוחזים

   

  סוד הגניוס היהודי-חפשו אצל הדוסים בבני ברק-וידאו 

   

  בעת האחרונה  אמצעי התשקורת שלנו פתחו במתקפה עדרית ומתוזמנת על העולם החרדי: הדרת נשים ותכנית הליבה.הטענה המושמעת היא  שהנשים החרדיות מושפלות ,שהלימוד בחברה החרדית לוקה בחסר ועוד'.(ורק כמידע רוב החרדים מתנגדים לקווי מהדרין).זהו מסע ציני ומתואם עם ארה"ב שמטרתו להריץ אשה=ציפי לבני לראשות הממשלה תוך העלאת קרנה כאשה במסגרת פסטיבל הדרת נשים ,שהוא גם מסע הסתה נגד הציבור החרדי.

  נכון שבעולם החרדי קיימת הפרדה בתחומים מסוימים בין נשים לגברים-אבל התייחסות החברה החילונית להפרדה הזאת והפרשנות אליה בחלקה נובעת מבורות ובחלקה מצביעות.יש אפילו המשווים אותה לאפרטהייד הגזעי בין שחורים ללבנים-השוואה המעידה על מנת המשכל המצומצמת של המשמיעים טענה מופרכת זאת. החברה החילונית המציגה עצמה כמתקדמת ,כחברה שבה נשים מסתובבות בחופשיות במרחב הגברי היא פרי מצג שקרי.

  האשה החרדית היא אשה עובדת וישנן נשים לא מעטות העוסקות אפילו בהייטק וברפואה ,כמו הרופאה שטפלה באימי ז"ל כשהיתה חולת סרטן לפני מותה. גם בבייתן מעמד הנשים החרדיות אינו נמוך כלל.מהיכרותי עם  העולם החילוני והחרדי לעיתים קרובות מעמדה של האישה החרדית אפילו  טוב ממעמד נשים לא מעטות בחברה החילונית.

  יש תחלואים בחברה החרדית אבל לצערי גם בחברה החילונית ובשפע.די להעיף מבט על הנעשה: באשה החילונית כאובייקט מיני,במצוקתן של נערות הגורמת לאנורקסיה,בזנות,בשימוש בסמים,באלכוהוליזם ובהתפרקות המשפחה בחברה החילונית,כדי להבין ,שלמרות שמקשיבים לשירתך את יכולה לסיים את חייך כמו ג'ניס ג'ופלין איימי ויטנהאוז.

  הדודות החרדיות שלי שנספו בשואה עסקו במקצועות הבאים:האחת הקימה וניהלה בית ספר כבר בשנות העשרים לחייה והשנייה הייתה בעלת מפעל טקסטיל אותו גם ניהלה עם בעלה.סבי שהיה רב היה גם רואה חשבון  ועוד' ועוד'.

  מערכות היחסים בתוך המשפחות האלה היו משובחות לאין שיעור ממה שלצערי  אני מכירה מחברי החילונים וגם החינוך היה משובח הרבה יותר.

  הניסיון להמעיט בערך החינוך החרדי גם הוא נובע מבורות.בעוד שבדרום קוריאה המובילה בעולם כולו ברמת החינוך הגיעו למסקנה לאחר מחקר מקיף שמותר היהודים המובילים בעיניהם בעולם מבחינה אינטלקטואלית מקורו בתלמוד ולכן תרגמו אותו לקוריאנית והתחילו ללמד אותו באוניברסיטאות הנבחרות,והוא נמצא  בכל בית דרום  קוריאני ואימהות מלמדות  תלמוד את ילדיהן ,ולא רק בשל ערכו האינטלקטואלי אלא גם בגלל הערכים המופיעים בו,הרי שאצלנו בחינוך החילוני מעטים הם המסוגלים לקרא בו ואפילו להבין ולא רק בקרב התלמידים.

  חב"ד העלו לאינטרנט אתר נפלא שנקרא Hebrewbooks.org שרמת הטקסטים בו היא כזו שאני משוכנעת שגם הפרופסורים החילונים יתקשו בהבנתם.

  במבחני קבלה שערכנו במכינת ברק ברק במסגרת קידום החינוך בחברה החרדית נדהמנו לראות את רמת השליטה בשפה העברית.המאמרים שכתבו שם המועמדים עלו  ועולים לאין שיעור על אלה של הסטודנטים בוגרי מערכת החינוך החילונית וגם כאלה שבאו מבתי ספר מובילים.

  ההפרדה בין נשים לגברים בחברה החרדית היא עניין אמוני ולא ביטוי ליחס משפיל אליהן.הזדמן לי  לשבת בחברת נשים חרדיות מופרדות בחתונה.רמת הפתיחות,השמחה והחברותא שמצאתי שם הדהימה אותי וגם הבקיאות בכל מה שמתרחש אצלנו ובעולמנו.האמת,הייתי אחוזת קנאה והשיחה נסבה גם על עניינים שבינו לבינה בפתיחות מפתיעה.

  ראיתי בעיתון ידיעות את נשיא המדינה שלנו מדבר בנושא וצחקתי.מדובר באדם שלא רק שאשתו נפרדה ממנו ,היא אפילו סרבה לשאת את שמו וחזרה לשם נעוריה(וגם התקרבה לדת ונעזרה ברב בשנות מחלתה).את שלל עלילותיו התקשורת מצניעה לפי שעה,לכן כששמעתי אותו מדבר על נשים גיחכתי.הייתי מציעה לכל אחד מאיתנו לשפר את הדורש שיפור בגנו,כלומר בביתו שלו,לפני שהוא נלחם את מלחמת האשה החרדית.

  רדיפת החרדים הנוכחית היא מבית המדרש של הקרן לישראל חדשה ומטרתה להבאיש את העולם היהודי בעיננו,ולזרז חוקה כזאת שתעלים את אופיה היהודי של ישראל.ואיך אני יודעת את זה? מספיק לשמוע את הדומיה של אותם גורמים ביחס לעליית האיסלם הרדיקאלי באזורנו ממש של אותם גורמים מתקדמים לכאורה ובמיוחד מהילרי קלינטון זאת שאחראית להתחזקות הזאת סביבנו.ולא יכולתי שלא להיזכר בפרשת מוניקה לוינסקי ששודרה לצערנו קבל עם ועולם ואני משוכנעת שהייתה משפילה אפילו יותר ,מישיבה בעזרת נשים,ואני אומרת את זה כי חלק מהתרבות שלנו התרבות החילונית הוא לפרסם ברבים גם עניינים כאלה ובהרחבה.

  ועוד הערה לסיום-ילדים חרדיים כבר יודעים לקרא בגיל 3 ואצלנו החילונים?

  לאור המתקפה המיידית עלי ,זאת לדעת-אני חילונית ,בעלי לא חי על חשבון אף אחד וגם לא ילדי.

  קווי מהדרין קיימים למעלה משני  עשורים באישור בית המשפט ושר התחבורה ולא בכפיה

   

   

  תוכנית רדיו מרתקת:מומלץ להקשיב 

  רוב החרדים נגד קווי המהדרין-פרשנים מנתחים את "הדרת נשים"

   

  השנאה לישראל היא עמוקה ומוצאה שנאה ליהודים-

  מה שמקשה הוא היהודים בארץ ובחו"ל שמדברים נגד יהודים-

  התקשורת חסרת אחריות ומגזימה-אלן דרשוביץ

   

  התבדחתי עם בני המשפחה שלי שבארץ המוטרפת שלנו תתחיל מחאה נגד הדרה בשרותים והיום כבר מצאתי את הקטע הבא  ואני מעתיקה את המילים כלשונן(עם השגיאות):


  "סוף סוף הגיע הזמן והמלחמה נגד הדרת נשים צוברת תאוצה די סבלנו מדתיים החשוכיים ששייכים לימי הביניים,בימים אלו מתארגנת קבוצה של נשים וגברים אשר החליטו החלטה אמיצה לא עוד שירותים נפרדים לגברים ונשים,כמה פעמים עמדתם בקניון או בטרמינל או בכל מקום ציבורי והייתם חייבים להשתין אך מה לעשות ואני אשה וכל שירותי הנשים תפוסים וממש דלת ליד ישנו כמה תאי שירותים פנויים אך שלט גדול המוצב בכניסה אוסר עלי להכנס לשם כי זה שירותי גברים וכך אני אמורה להמתין ולסבול עד אשר יתפנה לו שירותים אצל הנשים ואני כבר לא מדברת כבר על הנזק אשר נגרם לשלפוחית מרוב ההמתנה,די די די מהיום אין הבדלי שירותים רק דוסים חשוחים יכולים לכפות עלינו את חיינו גם בתאים פרטיים סגורים."

   

  ולסיכום: אנא הדירו אותנו מהקרן לישראל חדשה וגרורותיה

  על החתום:

  נשים חילוניות

  ''      ''

  ייצוג נשי חילוני                  נשים חרדיות בהייטק

   

                 ''

  ועוד כמה עובדות שהציבור לא יודע:חסידות גור היא החסידות הגדולה בישראל:כל צעיריה חייבים לגור בפריפריה חל עליהם איסור לגור בערים הדשנות עליהן נאבקו אנשי ה"צדק החברתי",הגברים עובדים,בניגוד לדעה הרווחת

  יש המתגייסים גיוס מלא כולל לנח"ל החרדי ואחרים משרתים תקופות קצרות בצבא.כשהם מתחתנים הם חייבים להתחתן בצניעות גם אם הם אמידים או עשירים ,וכן יש כאלה,וחלה עליהם אפילו מגבלה על גודל הדירה-הם חייבים לגור בדירה קטנה באופן יחסי ,גם אם הם עשירים.יש להם מערכת שתומכת בחריג והיא הרבה יותר מפותחת מזו החילונית ואפילו ארגון שתומך בחולים.ורבותי החילונים:יש לנו מה ללמוד מהם,אפילו לדפני ליף,כי הצנע לכת שם זאת לא סיסמה.

  ועוד סימפטום לפסיכוזה החדשה(היומית יש לציין)-טניה הפרובוקטיבית והמכוונת על ידי הקרן לישראל חדשה זכתה לכינוי רוזה לוכסמבורג-אכן תשקורת חסרת בינה.

   

  ולהלן תגובה ברשת שאני מזדהה איתה: אין לי מושג מה סוג המינפולציה האחרונה שמנסות קבוצות פולטיות לתפעל יחד עם התקשורת, אבל יש פה ממש קרוב לטכניון בשכונת יוקרה חדר כושר לנשים בלבד "ליידיס אין שייפ". רובן ככולן של המנויות, חילוניות למהדרין כמוני.
  כנ"ל שיעורי התעמלות לנשים(לא בהריון, למען הסר ספק) בלבד.
  משום מה לא ראיתי שיוצאים שם בתופים ומחולות נגד ההדרה המבישה של גברים..
  כנ"ל אגב בבריכות מסוימות שיש בהן שעות הפרדה.

  אנשים, גברים ונשים מודעים היטב לאווירה המינית שלפעמים היא תוצר ללוואי של פעילות ספורטיבית משותפת, מעדיפים להתאמן בנפרד.
  אני לא מרגיש צורך כזה, אבל אני מכבד צורך של אחרים.

   

  אנטישמיות בתל אביב

   

  מעמד האשה החילונית גרוע ממעמד האשה החרדית

  דרג את התוכן:

   תגובות (72)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     14/4/12 00:26:
   לא מכריחה אף אחד לקרא או לחשוב כמוני-מי שעיוור ולא רואה מה קורה במזרח התיכון איך ,למה ולאן כל זה מוביל עוד יבין בעל כורחו.ישראל היא חלק מפוליטיקת הכאוס הממומנת על ידי ארה"ב והאיחוד האירופי ממש כמו:לוב-מצרים-תימן-אלג'יריה-סוריה-מרוקו ועוד היד נטויה!!!!
     31/12/11 22:22:

   צטט: כִּשְׁ-רוֹנִית 2011-12-31 22:13:25

   צטט: אנטנה 2011-12-28 11:35:39

   עברתי על הפליייסט של קליפי הווידאו שלך. לא ייתכן שאישה בגילך (שהוא גם גילי פחות או יותר), עם טעם ואסוציאציות כל כך משובחות במוסיקה (עניין שמעיד על איזון-חלבוני במוח,) תפיץ כאן תובנות נפסדות, מכלימות וחשוכות כפי שאת עושה, ומשחקת לידי הגרועים שבשטופי השכל כאן. רגשי אשם, התחזקות, או חזרה בתשובה, הם אחד ההסברים לסתירה המדאיגה הזאת. אפשרות אחרת היא שמישהו עושה בך שימוש ולא תמורת הטבות כלכליות חלילה. האפשרות הכי פחות מתקבלת על הדעת היא שאת עושה את זה כחלק מפרויקט או עבודת מחקר. ואפשרות קיצונית במיוחד: את מתאוששת לאט מן האישפוז. אני לא מאמינה לאף מילה שלך. אני סבורה שאת אינך אמיתית. יש סתירות שאי אפשר ליישב. הלהיטות שלך בהפצת המסרים היא עניין לא אנושי, ולא בגלל שאיני מסכימה איתך.

    

   ככה אני מרגישה בדיוק. זה פשוט מופרע. אין שום קשר בין הידע התרבותי שלך והדיעות החשוכות הללו.

    

   מצטערת, מסירה את חברותי מעימך. תודה על פוסטים מלאי ידע ועניין אבל לא בא לי.גם אצלי  יש גבול.

    

   בהנחה שאת מדבר על ספרותית אז בהחלט, היא טוענת תמיד את ההפך ממה שהיא. בפוסט הבאה היא עוד תטען שהיא אנטלגנטית.

     31/12/11 22:13:

   צטט: אנטנה 2011-12-28 11:35:39

   עברתי על הפליייסט של קליפי הווידאו שלך. לא ייתכן שאישה בגילך (שהוא גם גילי פחות או יותר), עם טעם ואסוציאציות כל כך משובחות במוסיקה (עניין שמעיד על איזון-חלבוני במוח,) תפיץ כאן תובנות נפסדות, מכלימות וחשוכות כפי שאת עושה, ומשחקת לידי הגרועים שבשטופי השכל כאן. רגשי אשם, התחזקות, או חזרה בתשובה, הם אחד ההסברים לסתירה המדאיגה הזאת. אפשרות אחרת היא שמישהו עושה בך שימוש ולא תמורת הטבות כלכליות חלילה. האפשרות הכי פחות מתקבלת על הדעת היא שאת עושה את זה כחלק מפרויקט או עבודת מחקר. ואפשרות קיצונית במיוחד: את מתאוששת לאט מן האישפוז. אני לא מאמינה לאף מילה שלך. אני סבורה שאת אינך אמיתית. יש סתירות שאי אפשר ליישב. הלהיטות שלך בהפצת המסרים היא עניין לא אנושי, ולא בגלל שאיני מסכימה איתך.

    

   ככה אני מרגישה בדיוק. זה פשוט מופרע. אין שום קשר בין הידע התרבותי שלך והדיעות החשוכות הללו.

    

   מצטערת, מסירה את חברותי מעימך. תודה על פוסטים מלאי ידע ועניין אבל לא בא לי.גם אצלי  יש גבול.

     31/12/11 21:54:

   צטט: ספרותית 2011-12-28 14:15:38

   לאנטנה:ההתלהמות שלך מוכיחה שאני צודקת.חוץ מדברים כלליים לא ענית על כלום.תארי לך למשל שיעצרו כל חילוני שאומר את המילה:זונה-לא יהיו תלמידים בבית ספר בישראל,לא יהיו צופים במשחקי הכדורגל,

   קודם כל אנטנה ענתה לך, זו את שאינך מבינה ודבר שני חוסר ההבנה המוחלט שלך מתבטא במשפט שמצוטט למעלה, החלוקה הילדותית של חרדי שקילל אישה אל מול חילוני שמקלל, פשוט פדיחה לאנטלגנציה. פה לא מדובר במשחק כדורגל, ולא מדובר בסיכסוך בין שני בני אדם בו אחד מקלל את השני אלא באכיפת כוח של קבוצה שמנסה לכפות את האמונה שלה על בחורה בתוך אוטובוס ובגלל סרובה ובגלל עצם היותה אישה היא זכתה לתואר "זונה". ההשוואה הנכונה היא קריאה יהודון כלפי יהודי שהיה רוצה לשבת באוטובוס בגרמניה (סתם יצא לי גרמניה) ולא היה מסכים לשבת בקצה האוטובוס, על זה את מגינה ספרותית שאיננה מסוגלת לעשות הבחנות לעניין. (אבל יש לה כמה חברים ערבים) את מגינה על הגרמני שקרא ליהודי בשם יהודון. פאדיחה, הא? 

     28/12/11 15:17:

   נושא הדרת נשים הוא נושא חשוב אמנם
   אבל הוא היה רק הקש ששבר את גב הגמל
   הוא הקטליזטור שגרם ללבה הרותחת כבר הרבה זמן מתחת לפני השטח בנושא יחסי חרדים חילונים

   לצערי, על הגל הזה עולים קיצונים מכל הכיוונים

   אבל אם מפרידים את הדברים מתגלה תמונה אחרת

   יריקות ואלימות בכלל ונגד נשים בפרט היא חמורה ויש לטפל בה באמצעות המשטרה

   אבל לא כל החרדים הם כאלה, למעשה זו באמת רק קבוצה קטנה.

   לגבי קווי מהדרין.

   כמו שאני לא רוצה שיכתיבו לי איך להתלבש והיכן ללכת במרחב הציבורי

   כך אני צריך לכבד את רצון הנשים החרדיות שאינן רוצות לנסוע עם גברים

   אז יעמידו שני קווים לאותו איזור מצומצם

   מי שרוצה, יסע בקו הכללי, ומי שלא, שיסע בקו המיוחד

   וזה, דרך אגב, כבר נעשה בפועל

   ולא מקובל עלי שמישהי תעלה רק לשם הפרובוקציה

   יש לכבד את דרכם גם אם אני לא מסכים לה. דמוקרטיה, לא?

   אני מסכים לגבי השירות הצבאי או שרות למען המדינה

   אבל זו כבר בעיה של הממשלה, שתפסיק לתקצב אותם, אז לא תהיה להם אפשרות אחרת אלה ללכת לעבוד או לצבא

   במקום להסתכל עליהם, אני מעדיף להסתכל עלינו, לראות מה אנחנו יכולים לעשות למען הסדר הציבורי

   במקום זאת אנחנו שוקעים לתוך שינאה ומחפשים דרך לנקום ולהעניש

   לא זו הדרך, לפחות לא אם אנו דוגלים בדמוקרטיה.

   ולא מקובלת עלי הטענה: אבל הם התחילו, הם כאלה וכאלה

   יותר חשוב מה אנחנו.

     28/12/11 14:34:
   בריאיון לרדיו "קול ברמה" האשים אבוטבול כי גורמים בעלי עניין הם אלה שעומדים מאחורי הזעקה שקמה בעקבות המצב בבית שמש. "מלווה את כל הנושא הזה תנועה של פרסום, מדיה ויח"צנית", הוא טען - והסביר: "אנשים שרק רצו להיפגש איתה (עם נעמה מרגוליס), אמרו להם - תפנו לאותה חברה שמטפלת בנושא". אבוטבול ראש עיריית בית שמש על נעמה מרגוליס: "בשביל לפגוש ילדה קטנה צריך חברה? נו באמת". הוא טען כי אלו שהיו אחראים לדוברות בנושא משתייכים ל"אותם אנשים שמטפלים ב'לשחרר את בית שמש'. מדובר בקבוצה פוליטית".
     28/12/11 14:15:
   לאנטנה:ההתלהמות שלך מוכיחה שאני צודקת.חוץ מדברים כלליים לא ענית על כלום.תארי לך למשל שיעצרו כל חילוני שאומר את המילה:זונה-לא יהיו תלמידים בבית ספר בישראל,לא יהיו צופים במשחקי הכדורגל,תהיה הדרת גברים.פוליטיקה של שנאה במימון הקרן לישראל חדשה וממשלת גרמניהדתיים לאומיים בכו השבוע,רדיפת החרדים והדתיים היא חרפה. הסיקריקים שהם אמריקאים פגעו בחרדים במשך שנים ובחברי כנסת חרדיים -מכות ללא תגובה כזו.אמא של נעמה מריצה עצמה לתפקיד בבית שמש והיא חברה בארגון הנלחם בחרדים.הציבור הישראלי אנטישמי וגזעני ולא שונה מהגרמנים ברפובליקת ווימר.
     28/12/11 11:35:
   עברתי על הפליייסט של קליפי הווידאו שלך. לא ייתכן שאישה בגילך (שהוא גם גילי פחות או יותר), עם טעם ואסוציאציות כל כך משובחות במוסיקה (עניין שמעיד על איזון-חלבוני במוח,) תפיץ כאן תובנות נפסדות, מכלימות וחשוכות כפי שאת עושה, ומשחקת לידי הגרועים שבשטופי השכל כאן. רגשי אשם, התחזקות, או חזרה בתשובה, הם אחד ההסברים לסתירה המדאיגה הזאת. אפשרות אחרת היא שמישהו עושה בך שימוש ולא תמורת הטבות כלכליות חלילה. האפשרות הכי פחות מתקבלת על הדעת היא שאת עושה את זה כחלק מפרויקט או עבודת מחקר. ואפשרות קיצונית במיוחד: את מתאוששת לאט מן האישפוז. אני לא מאמינה לאף מילה שלך. אני סבורה שאת אינך אמיתית. יש סתירות שאי אפשר ליישב. הלהיטות שלך בהפצת המסרים היא עניין לא אנושי, ולא בגלל שאיני מסכימה איתך.
     28/12/11 11:26:
   צטט: הרב ראובן זכאים 2011-12-26 01:02:17 אני מזמין בזאת את כולם לקרוא את הפוסט שפירסמתי בנושא תחת הכותרת: "מרחק יריקה מבית שמש". הייתי אצלך. לא משהו... חבל על המאמץ. עוד כוכב זוהר שמנסה למשוך אליו את החילונים "בשפתם" המובנת להם, עאלק
     26/12/11 19:27:
   הקרן לישראל חדשה שמה 400 מצלמות על בית הספר בבית שמש.מדינה מוטרפת,שמעניקה לקרן החתרנית,סוכנת של מדינה זרה לקעקע את יסודותיה ולהביאה לכאוס חברתי.
     26/12/11 01:02:

   אני מזמין בזאת את כולם לקרוא את הפוסט שפירסמתי בנושא תחת הכותרת: "מרחק יריקה מבית שמש"

     26/12/11 00:55:

   קריאה בפייסבוק-מוות לחרדים

   ולכל המתלהמים בפוסט הזה-תראו ותשכילו

     25/12/11 18:49:
   יהודים שלא מסוגלים לחיות בשלום עם חרדים יהודים כיצד יחיו בשלום עם איסלם דתי? הרי מכאו ברור אין לנו סיכוי לחיים בשלום לא עם עצמנו ולא עם שכנינו-כי הוקפנו באיסלם דתי וראדיקלי,או שמא השמאל הישראלי חובב חרדים מוסלמים דווקא-הכל יתכן!!!
     25/12/11 18:46:
   לא כל הדתיים מופרעים ולא כל החרדים מופרעים,יש חילונים מופרעים לא פחות .שום חרדי או דתי לא מאיימים עלי ולא יכולים לגרום לי לשנות את חיי,ואלה שאני מכירה שחזרו בתשובה חזרו בגלל החיים שהיו להם ולא בגלל רב.ובעובדה יש תנועה מכאן לשם וההיפך.אבל אין ספק שהשנאה לציבור הזה מפעמת אצל אנשים הן מסיבות אישיות,הן משטיפת מוח תקשורתית וגם אצל כאלה שלא החליפו מילה עם חרדי.להגיד שכל החרדים מטורפים זה כמו להגיד שכל החילונים הם מילת גנאי.הקיצוניות מכל הצדדים היא אותה קיצוניות וגם השנאה היא אותה שנאה.ומעניין שהשמאל מתגאה בשנאת החרדים,ואם מישהו טורח להגן עליהם הוא מותקף.נשלח אותם לגיטאות,לבתי משוגעים...זה מה שעולה כאן.את רוב הנשים החילוניות תקפו חילונים,אנסו חילונים....אבל למה לבלבל את המוח עם עובדות.
     25/12/11 17:53:

   עמותת עלם: "בישראל אלפי בני נוער העוסקים בזנות"

   מאת: מערכת וואלה! חדשות
   יום שני, 28 בנובמבר 2011, 5:01
        
   פייסבוק 
    טוויטר
    

   נתונים שנחשפו לקראת דיון שייערך הבוקר בוועדת המשנה למאבק בסחר בנשים מעלים תמונה מדאיגה: השנה התגלו 621 מקרים, לעומת 126 בלבד בשנה שעברה. ח"כ זוארץ: "מחריד שזה רק קצה הקרחון"

   נתונים שחושפת הבוקר (שני) עמותת "עלם", המסייעת לנערים במצבי סיכון, מעלים תמונה מדאיגה בנוגע לתופעת הקטינים העוסקים בזנות. על פי הנתונים, שיוצגו הבוקר על ידי נציגי העמותה במהלך דיון בוועדת המשנה למאבק בסחר בנשים, מצביעים על עלייה יוצאת דופן במספר הקטינים המעורבות בפעילות מעין זו: 621 קטינים בגילאי 12-18 אותרו השנה על ידי העמותה, זאת לעומת 126 בלבד בשנת 2010. יתרה מכך, בעמותה מעריכים כי מימדי התופעה האמיתיים גדולים בהרבה, ועומדים על אלפי בני נוער אשר אינם מוכרים לרשויות הרווחה.

    


   "בני הנוער שנקלעים לזנות, הם ברוב המקרים כאלו שחוו מצוקות קשות, התעללות פיזית, מינית או רגשית, חוויה חזקה של דחייה או תנאי הזנחה קשים" (צילום אילוסטרציה: אורי לנץ)

   "בני הנוער שנקלעים לזנות, הם ברוב המקרים כאלו שחוו מצוקות קשות, התעללות פיזית, מינית או רגשית, חוויה חזקה של דחייה או תנאי הזנחה קשים" (צילום אילוסטרציה: אורי לנץ)


   "מדינת ישראל מספקת שירותי תמיכה לנערות בזנות בלבד, ומתעלמת מנערים וטרנסג'נדריות, לכן האחרונים מקבלים תמיכה וסיוע מעלם בלבד". רלי קצב מעמותת עלם (צילום: יח"צ)

   "מדינת ישראל מספקת שירותי תמיכה לנערות בזנות בלבד, ומתעלמת מנערים וטרנסג'נדריות, לכן האחרונים מקבלים תמיכה וסיוע מעלם בלבד". רלי קצב מעמותת עלם (צילום: יח"צ)

   "ניצול מיני מסחרי של קטינים ומעורבות של בני נוער בזנות קיימים בכל שכבות האוכלוסייה ובכל רחבי הארץ", מסבירה רלי קצב, בכירה בעמותת "עלם". לדבריה, "בני הנוער שנקלעים לזנות, הם ברוב המקרים כאלו שחוו מצוקות קשות, התעללות פיזית, מינית או רגשית, חוויה חזקה של דחייה או תנאי הזנחה קשים. לצערנו אנו נתקלים במקרים רבים בהם גיל הכניסה לזנות מתחיל כבר בגיל 12". קצב הוסיפה כי מקרים רבים נופלים בין הכסאות ולא מטופלים, משום ש"מדינת ישראל מספקת שירותי תמיכה לנערות בזנות בלבד, ומתעלמת מנערים וטרנסג'נדריות, לכן האחרונים מקבלים תמיכה וסיוע מעלם בלבד".

   היבטים בעייתיים נוספים של ההתמודדות עם התופעה הם האכיפה והענישה, שנטען כי הם אינם נחרצים די הצורך, משום שתיקים רבים נסגרים מטעמי חוסר ראיות או חוסר עניין לציבור. על פי דו"ח מרכז המחקר והמידע של הכנסת שהוגש לוועדת המשנה לפני כשבועיים, "בעשר השנים שנבדקו, נפתחו במשטרה שני תיקים בלבד נגד לקוחות של קטינים. שניהם נסגרו, אחד בשל חוסר ראיות והשני בשל חוסר עניין לציבור. מתוך - 35 התיקים שנפתחו במשטרה בנושא ניצול מיני מסחרי של קטינים בשנים 2009-2000 נסגרו 19, רובם בשל חוסר ראיות וחוסר אשמה".

    

   "מזעזע שאין טיפול דווקא בקטינים"


   "הכשל המרכזי הוא העובדה ששנה אחרי הדיון הקודם בנושא, הממשלה והמשרדים האחראים לא הציגו תוכנית". יו"ר וועדת המשנה למאבק בסחר בנשים, ח"כ אורית זוארץ (צילום: יח"צ)

   "הכשל המרכזי הוא העובדה ששנה אחרי הדיון הקודם בנושא, הממשלה והמשרדים האחראים לא הציגו תוכנית". יו"ר וועדת המשנה למאבק בסחר בנשים, ח"כ אורית זוארץ (צילום: יח"צ)

   יו"ר ועדת המשנה, ח"כ אורית זוארץ (קדימה) התייחסה אף היא לנתונים, ואמרה כי "מחרידה העובדה שהנתונים המוצגים בוועדה והמקרים המטופלים על ידי 'עלם' הם רק קצה הקרחון של התופעה המזעזעת של זנות הקטינים בישראל. הכשל המרכזי הוא העובדה ששנה אחרי הדיון הקודם בנושא, הממשלה והמשרדים האחראים לא הציגו תוכנית ועדיין מגבשים את דרכי ההתמודדות עם התופעה 'החדשה' הזו". היא הוסיפה כי "מזעזע ומדהים כי דווקא במקרים של הקטינות והקטינים אין כל טיפול בתופעה. מציאות קשה זו קשורה במידה רבה למצב הכלכלי ולעוני בישראל".

    

   עמותת "עלם" פעליה בנושא הקטינים העוסקים בזנות באמצעות פרויקט "ערים בלילה", שבמסגרתו היא מפעילה מרכז יום לבני נוער שבו מוענקים עזרה רפואית, מזון וייעוץ מקצועי. אחת מפעילויות אנשי המרכז היא איתורם של בני נוער העוסקים בזנות, גם באמצעות האינטרנט. בחודש אפריל האחרון, פרסמה העמותה את הדו"ח השנתי שלה העוסק במצב בני הנוער בישראל, בו דווח כבר אז כי קיימת עלייה במספר הקטינים העוסקים בזנות.

   עוד בנושא
   דו"ח עלם מחודש אפריל: עלייה במספר הקטינים העוסקים בזנות
   אב חשוד ששידל בתו לזנות. שכניו: "התלונָנו בעבר"
   חשד: שני צעירים סרסרו בנערים לזנות בתל אביב
   זנות בקרב קטינים: לטפל, לא לשפוט

    
   טיפול שיניים-השוואת מחיר
   טיפולי שיניים לא חייבים לעלות ביוקר מלאו טופס קצר,קבלו הצעות מחיר לטל'!
   Dental.Need2Lead.co.il

   מסחר און ליין עם Atrade
   לסחור בסחורות,מניות, מט"ח ומדדים בוא להרגיש את שוק ההון!
   Atrade.co.il

   אלפא - היכרויות לאקדמאים
   אתר הכרויות איכותי לאלפי קרייריסטים מגיל 25 ומעלה. הצטרפו חינם!
   www.Alpha.co.il

    

   10
   מעלילות ביה"מ
     |  12:20   28.11.11
    
   ''
   9
   ועדת חקירה,לעמותת " עלם" לאן נעלם הכסף ? (ל"ת)
   לא לטייח.
     |  12:18   28.11.11
    
   ''
   8
   עבודת קודש לגמרי בהתנדבות ובחינם... (ל"ת)
   נאוה זינגר בשבילך
     |  10:40   28.11.11
    
   ''
   7
   עלות שכרה של נאוה ברק כ- :360,000 ש"ח בשנה ! (ל"ת)
   נגעלת
     |  09:21   28.11.11
    
   ''
   6
   מוסרית
     |  08:39   28.11.11
    
   ''
   5
    
   ''
   4
   מה עושה ראש עלם נאוה זינגר מלבד לקבל משכורת עתק (ל"ת)
   רוזי
     |  07:16   28.11.11
    
   ''
   3
   ספיידרמן
     |  05:47   28.11.11
    
   ''
   ''
   1
   לעם אמה
     |  05:31   28.11.11
    
   ''
     25/12/11 17:32:
   עמותת עלם: זינוק במספר בני הנוער העוסקים בזנות בישראל ינוק חל השנה במספר בני הנוער העוסקים בזנות לעומת אשתקד. כך עולה מנתוני עמותת עלם, שיוצגו היום בוועדת המשנה של הכנסת למאבק בסחר בנשים. אנשי העמותה, המטפלת בילדים ובנוער בסיכון, נפגשו ב-2011 עם 621 בני נוער המעורבים בזנות, לעומת 126 בני נוער ב-2010. מהנתונים עולה כי 75% מהעוסקים בזנות הם נערות, 20% הם נערים ו-5% הם טרנסג'נדרים, וכי הגיל בו מתחילים בני הנוער להיות מעורבים בתעשיית המין הוא לעתים 12 בלבד. "בני הנוער שנקלעים לזנות חוו ברוב המקרים התעללות פיזית, מינית או רגשית", אמרה רלי קצב, מנהלת תחום הקצה בעלם, "חלקם חוו דחייה מצד משפחותיהם או הזנחה קשה". בעלם מעריכים כי גילוי העלייה החדה נובע מהרחבת היקף פעילות השטח של העמותה ביחס לשנה החולפת, אולם מעריכים כי התופעה אכן הולכת וגדלה. זאת מכיוון שבישראל חיים עוד אלפי נערים ונערות שאינם מטופלים בידי שירותי הרווחה והעמותות השונות, וכן מכיוון שלא קיים גוף ממלכתי המאתר את בני הנוער ומטפל בהם. אחד הקשיים באיתור בני הנוער העוסקים בזנות נובע מכך שהם מנהלים את פעילותם באמצעות תיאומים באינטרנט, בין היתר באתרי היכרויות, בחדרי צ'אט ובפורומים. כך התופעה הופכת מחתרתית יותר. קצב מתחה ביקורת על כך שהמדינה תומכת בעיקר בנערות העוסקות בזנות, ומתעלמת מנערים ומטרנסג'נדרים, הזוכים לתמיכה ולסיוע מעלם בלבד. לדבריה, גם רשויות המשפט אינן פועלות די הצורך למיגור התופעה. "הלקוחות מגיעים מכל שכבות האוכלוסייה ועוברים על החוק אך אינם נענשים", אמרה, "כך, מרבית התיקים שנפתחו במשטרה ובפרקליטות נסגרו עקב חוסר עניין לציבור או מחסור בראיות". יו"ר ועדת המשנה למאבק בסחר בנשים, ח"כ אורית זוארץ (קדימה), העריכה כי נתוני עלם מהווים אינדיקציה מצומצמת בלבד להיקף תופעת זנות הקטינים בישראל. לדבריה, העוסקים בזנות עושים זאת בשל מצבם הכלכלי הקשה והעוני ממנו הם סובלים. "הכשל המרכזי הוא בכך ששנה אחרי הדיון הקודם בתופעה, משרדי הממשלה האחראים עדיין מגבשים את דרכי ההתמודדות עמה", אמרה, "אני עוקבת מקרוב אחר תהליך האיתור והטיפול בנשים העוסקות בזנות, ומזעזע לגלות שדווקא במקרי הקטינות והקטינים אין טיפול בתופעה. זוהי לא זנות שמתבצעת כדי להרוויח כסף, אלא זנות שנועדה לאפשר קיום". דו"ח שהכין מרכז המחקר והמידע של הכנסת והוגש לוועדה בשנה שעברה הצביע על אכיפה רפה של החוק בין השנים 2009-2000. "בעשר השנים שנבדקו נפתחו במשטרה שני תיקים בלבד נגד לקוחות של קטינים", נכתב בו, "שניהם נסגרו. אחד בשל חוסר ראיות והשני בשל חוסר עניין לציבור". עוד התברר כי 19 מתוך 35 תיקים שנפתחו במשטרה במרוצת העשור והתייחסו לניצול מיני-מסחרי של קטינים נסגרו, רובם בשל מחסור בראיות וחוסר אשמה. באותן שנים נפתחו במשטרה 69 תיקים בגין שימוש בגופו של קטין, ו-30 מתוכם נסגרו.
     25/12/11 17:27:

   סחר בנשים בישראל

   סחר בנשים בישראל מתקיים במטרה להעסיקן בזנות. על פי רוב מתבצע הסחר בנשים שאינן אזרחיות ישראל, ושהובאו לישראל במרמה. סחר הנשים בישראל הוא חלק ממגמה עולמית רחבה יותר של סחר למטרות זנות, שבו נשים מגויסות, לרוב במרמה, לעבודה בזנות.

   שינוי ההגדרה מ"זונות" ל"קורבנות סחר", הוא מאבק לשוני המהווה חלק ממאבק למען זכויות הנשים המועסקות בזנות, מתוך הכרה כי שינוי ההגדרות מוביל לשינוי תפיסתי. ההגדרה של סחר בנשים באה להדגיש כי מדובר בקורבנות: נשים הנסחרות למטרות זנות וללא יכולת בחירה אמיתית תוך היותן נתונות לניצול ולפגיעה מתמשכת. זונה נתפסת כ"אחר", מודרת מהשיח ההגמוני ושרויה בשיח של הצפנה והשתקה. לעומת זאת, ההגדרה "קורבן סחר" היא הגדרה חדשה ומודרנית היוצרת הזדהות רבה יותר במסגרתו של השיח הליברלי על זכויות האדם ובמסגרת הביקורת על אכזריותה של הגלובליזציה.

   מאפיינים של הסחר בנשים בישראל

   הסחר בנשים בישראל במתכונתו הנוכחית מתקיים מראשית שנות ה-90 של המאה ה-20. תופעת הסחר בנשים החלה להיות נפוצה עקב תהליכים גלובליים, כגוןהתפרקות ברית המועצות, שהובילו לתוצאות כלכליות וחברתיות ששהשפיעו על הביטחון הסוציאלי של מיליונים עד לכדי איום על פרנסתם וקיומם. נוסף על כך, התמוטטו רשתות התמיכה החברתיות בארצות הגוש הקומוניסטי לשעבר, יחד עם גידול בביקוש לזנות בארצות רבות, ובהן ישראל. לפיכך, הגירה לצורך עיסוק בזנות נובעת בראש ובראשונה ממצוקה כלכלית ומרצון לשרוד. אדישות רשויות האכיפה והציבור בארצות אלה מאפשרות את שגשוג הסחר בנשים למטרת זנות.

   על פי ההערכות[דרוש מקור]גילן הממוצע של הנשים הנסחרות למטרות זנות הוא 23, ורובן מובאות ממזרח אירופהמולדובהאוקראינה ורוסיה. רק 9% מהן דיווחו כי בעבר עבדו בזנות, משמע: רובן עבדו בזנות לראשונה בישראל. 29% דיווחו כי היו מובטלות במדינת מוצאן; אלו שעבדו, שימשו מזכירותמורותתופרות וכדומה, בשכר ממוצע של 38 דולר בחודש.

   נכון ל-2009, מרבית הנשים הנסחרות מועברות לישראל דרך גבול ישראל-מצרים. לרוב הן מועברות מארץ מוצאן למוסקבה ומשם למצרים. הן מוברחות אל גבול ישראל-מצרים ברכב או ברגל, לעתים במסעות מפרכים. דווח כי לעתים הן נאנסות ומוכות בדרך על ידי הבדואים המבריחים. עם כניסתן לישראל הן נמכרות לסרסורים; חלקן במכירה פומבית, חלקן במכירה פרטית יותר, וחלקן נכנסות כבר כשהן תחת בעלותו של סרסור שמימן את הבאתן.

   בישראל עומד המחיר לאישה על סך של בין 4,000 ל-10,000 דולר, כתלות במראה ובאיכות התיעוד שברשות האישה, בגילהּ, בפגמי עור, בלידות ובניסיון עבר בזנות. ישנם סרסורים שאינם יכולים להרשות לעצמם לקנות אישה בשל המחיר הגבוה ועל כן מתחלקים בבעלות עליה עם סרסור נוסף, כשהרווחים מעבודתה מתחלקים ביניהם. לאחר מכירתן מגיע שלב העסקתן, שבו הדרכונים שלהן כבר לא ברשותן, מה שמהווה מכשול לבריחה אפשרית.

   הנשים מועסקות בתנאים קשים של הרעבה, עבודה במשך שבועות רצופים עם יום חופש אחד בחודש במקרה הטוב. הן עובדות גם בתקופת הווסת, ובממוצע עובדות 13 שעות ביום. ענף הזנות מגלגל סכומי עתק, שמהם מקבלות הנשים עצמן שכר זעום. ישנן נשים המדווחות כי סוחרים גובים מלקוח 100 עד 600 ש"ח, כשמתוכן הן זוכות ל-20 ש"ח בלבד. אחוז לא מבוטל של נשים אינן מקבלות את שכרן כלל. סוחרים וסרסורים נוקטים לא פעם בצעדים של הטלת קנסות על הנשים כשהן מבצעות "עבירה" (שעשויה להיות גם לעיסת מסטיק) בסכום מופרז של אלפי דולרים, כשעיקר מטרתם היא להימנע מתשלום לנשים או לצמצם אותו.

   [עריכה]התמודדות עם תופעת הסחר בנשים בישראל

   עד שנת 2000 מדינת ישראל התעלמה כמעט לחלוטין מתופעת הסחר בנשים. במהלך חודש מאי 2000 נחקק בראשונה תיקון לחוק העונשין, שלפיו קיים איסור מפורש על סחר בנשים למטרות זנות. צעד זה נעשה בעקבות דו"ח שפרסם ארגון אמנסטי אינטרנשיונל על אודות הפרת זכויות אדם של הקורבנות. ביולי 2001 פורסם דו"ח של משרד החוץ האמריקני, שבו סווגה ישראל ב"רשימה השחורה" – רשימת מדינות שאינן עומדות במדדים הבסיסיים של החוק האמריקני למאבק בסחר בבני אדם ושאינן פועלות למיגור הסחר בנשים. איומהּ של ארצות הברית לבטל את הסיוע הכלכלי למדינות מרשימה זו הוביל לשינוי במדיניותהּ של ישראל בנוגע לתופעה, שינוי שבעקבותיו עלתה ישראל בדו"ח זה לשנת 2002 מרמה 3 לרמה 2, המעידה על מדיניות טובה יותר (אך עדיין טעונה שיפור).‏[1]

   הצעד המשמעותי לתכלול כל הגורמים הממשלתיים להתמודד עם התופעה, נעשה בשנת 2000, על ידי היועץ המשפטי לממשלהאליקים רובינשטיין, שיזם פנייה לרשויות הנוגעות לעניין וביקש להקים צוות בין משרדי, בראשות נציג משטרת ישראל, שיבחון את ההתמודדות של המדינה עם התופעה, וישמש כצוות מעקב. בין המלצות הצוות, שאומצו על ידי הממשלה, הייתה ההמלצה להקים מקלט לקורבנות הסחר, במסגרת משרד העבודה והרווחה. מקלט זה החל לפעול ב-15 בפברואר2004, ובמהלך שלוש השנים הראשונות לקיומו הופנו אליו כ-240 נשים.‏‏[2]

   הכנסת החליטה על הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית בראשותה של ח"כ זהבה גלאון. בהיבט הכלכלי-הגלובלי, נקטה הוועדה בשני מהלכים מרכזיים: תביעת פיצויים מן הסרסורים של אישה הנסחרת לזנות, וביקורת על הפחתת הפיקוח של מדינת ישראל.‏[3]

   לפי הערכה של משטרת ישראל, בשנת 2000 היו בישראל כ-3,000 קורבנות סחר למטרות זנות, ואילו בשנת 2009 היו בישראל רק עשרות בודדות של קורבנות, וזאת גם בזכות האכיפה המשטרתית בתחום. בדו"ח של מרכז המחקר והמידע של הכנסת נאמר על שינוי זה: "האכיפה בתחום, שהובילה למספר רב של מעצרים וכתבי-אישום לעומת העבר, הובילה גם לשינוי באופי הסחר בנשים, והוא נעשה גלוי פחות. כתוצאה מכך, גם המאבק בסוחרי נשים למטרות זנות מצריך שינויים. את הירידה במספר הקורבנות שנמצאו אפשר, לפיכך, להסביר בכמה סיבות: צמצום ממדי התופעה; שינויים בדפוס 

   בהיבט החברתי, נערך דיון בלגיטימיות שבהעסקת הנשים הנסחרות בזנות, במטרה להעלות את המודעות לתנאי העסקתן באמצעות תיאור ניצולן הקשה והפגיעה בהן. מטרתו של תיאור תנאי העסקתן היא לשנות את תפיסתן כנשים עצמאיות חברתית וכלכלית המרוויחות כסף רב. לפיכך, יש שינוי הגדרתי מ"עובדים" ל"עבדים", כמו גם שינוי מ"שוהות בלתי חוקיות" ו"פושעות", ל"קורבנות עבירה" ואף ל"נאנסות". השינוי בהגדרה לא היה סמנטי בלבד, אלא ביטא מציאות ענישה שונה לחלוטין. בעבר הייתה ענישת הסרסור על עבירות זנות וניהול מכון זנות, כשהעונש המרבי היה חמש שנות מאסר; בשנת 2006 שונה הסעיף לעבירת סחר בבני אדם, כשהענישה המרבית על כך היא 16 שנות מאסר.‏[5] בנוסף, ממעצר נשים על היותן שוהות בלתי חוקיות, החלו להפנותן למקלט לקורבנות סחר.

   [עריכה]

    

     25/12/11 17:12:
   האקס של אחותי חוזר בתשובה כמו מרביתם בגלל הפרעה נפשית, רצה לשלוח את בתו, בתה לחגוג את שבוע הכריסטמס עם משפחת אשתו החדשה הגיורת. אחותי לא הסכימה כי האשה מופרעת. משנשארה הנערה בבית הלכה לאכול ארוחת כריסטמס אצל חברתה, הבן אדם ירד מהפסים וצרח עליה שהיא פושעת. ככה הם נראים לפחות אלה שמופיעים בטלביזיה, חולי נפש שמצאו מפלט בדת היהודית.
     25/12/11 17:09:
   החברה החילונית לא מאיימת על קיומי, אם ילדה חילונית יורדת לזנות היא לא כופה עלי להיות זונה גם כן, החרדים הקיצוניים וגם אלה שבממשלת ישראל כופים עלי את דעתם בכח ואונסים אותי ואותך להתנהלות שלהם.את כנראה לא מבינה את ההבדל!
     25/12/11 16:55:
   תקשיבו חברי החילונים-אנחנו בשם החילוניות והחופש לא מונעים מפוליטיקאים להילחם למען זנות חוקית-זאת אומרת לפי התגובות כאן כולנו סרסורים!!! אנטישמיות ותו לא-אלו מכם שמצדיקים שנאת חרדים לא שונים מהאנטישמים בגרמניה של טרום השואה.זו דעתי-צר לי.
     25/12/11 16:51:
   כי כבר נמאס לנו מהם ! יניב שלום 25.12.2011 07:41 כי כבר נמאס לנו מהם ! הם תמיד היו שונים מאתנו, מרוחקים מאיתנו, תמיד הם התלבשו שונה, נראו שונה, דיברו שונה עד לידיעות האחרונות חשבתי שאין הם מזיקים לנו, לעם שלנו, לקיום שלנו, לאחר החשיפה בתקשורת הבנתי - הם סכנה קיומית. הם רוצים להשתלט עלינו, פרזיטים, כפויי טובה, מציקים לנשותינו, לילדינו, לאורח-חיינו. הם עם הכובעים המוזרים, עם הלבוש המוזר, עם הדת המוזרה, עם הטליתות והפיאות הם הסכנה לקיומנו. שוֹנוּתם וריח זיעתם מעלים בי תחושה של גועל ובוז, אין פלא מדוע אנשים שונאים אותם בזים להם, יורקים בהם, גם אני מרגיש את זה וככל שאני נחשף יותר לידיעות עליהם אני יותר סולד מהם, יותר מצטמרר מנכחותם, יותר מבין שצריך לעשות פעולה. הפעולות שנעשו עד היום לא מיצו את עצמם. אני מאמין ורוצה להאמין שגם ההנהגה מבינה שיש לבצע פיתרון אחר בכדי למגר את התופעה. פתרון שפעם אחת ולתמיד יתן לבעיה הזו פתרון שיהיה סופי ! ברלין 1935
     25/12/11 14:16:

   צטט: ספרותית 2011-12-24 19:21:43

   אם תביאי מצלמה לבית ספר תיכון תצאי עם תמונות הרבה יותר מזעזעות ,לכן מציבים מצלמות בבתי ספר-זה נראה לך נורמאלי?החילונים מסרבים להסתכל במראה אז נוח להם להשמיץ את החרדים.אני מזועזעת הרבה יותר ממה שאני שומעת למשל ילדה בכתה ו' שנאנסה על ידי ילד שתוי בגילה בן של מנהלת בבית ספר.מה דעתך?

    

   ההבדל פשוט מאוד , החרדים הקיצוניים עושים זאת בשם הדת וצועקים בלי בושה שדבר אלוהים חשוב יותר מכבוד אדם.

   ראש הישיבה שלהם מוציא פסקי הלכה בלתי חוקיים (היה יכול במילה אחת להפסיק את התופעה)

   אז מה את מתפלאת שקופצים על כל החרדים ?!

   כשילד חילוני נפגע על ידי אדם פרטי ובודד אין הגיון לתקוף את כל החילוניים כי הרי הוא לא מצהיר שעשה זאת כי הוא לא מאמין באלוהים ....

    

   המניע הוא ההבדל המשמעותי , אצל החרדים האלו אלוהים הוא המניע והם מתיימרים לדבר בשם כל החרדים.

     25/12/11 14:04:
   אין ספק ההתנהגות של חלקם פשוט מחרידה. שיוציאו את כל התסכול שלהם בצבא ולא על ילדים קטנים.
     25/12/11 11:23:
   לירוק בפרצוף של ילדה אחת זהו מעשה מחפיר אבל לירוק בפרצוף של קבוצה שלמה זהו מעשה מחפיר כפול מאות אלפים.
     24/12/11 19:21:
   אם תביאי מצלמה לבית ספר תיכון תצאי עם תמונות הרבה יותר מזעזעות ,לכן מציבים מצלמות בבתי ספר-זה נראה לך נורמאלי?החילונים מסרבים להסתכל במראה אז נוח להם להשמיץ את החרדים.אני מזועזעת הרבה יותר ממה שאני שומעת למשל ילדה בכתה ו' שנאנסה על ידי ילד שתוי בגילה בן של מנהלת בבית ספר.מה דעתך?
     24/12/11 19:21:
   אם תביאי מצלמה לבית ספר תיכון תצאי עם תמונות הרבה יותר מזעזעות ,לכן מציבים מצלמות בבתי ספר-זה נראה לך נורמאלי?החילונים מסרבים להסתכל במראה אז נוח להם להשמיץ את החרדים.אני מזועזעת הרבה יותר ממה שאני שומעת למשל ילדה בכתה ו' שנאנסה על ידי ילד שתוי בגילה בן של מנהלת בבית ספר.מה דעתך?
     24/12/11 19:18:
   אני מזמינה אותך כשרונית לסיבוב באיזור הפאבים ,תבואי עם מצלמה,תראי את מצבן של נערות.אף אחד לא טוען שהחברה החרדית מושלמת אבל החילונית עוד פחות.השבוע נסעתי עם נהג מונית ערב קודם נכנסה נערה למונית ולא היה לה כסף לשלם אז היא הציעה לו שרותי מין.החילונים לא טובים מהחרדים ,מספיק לראות את הגזענות והאנטישמיות שלהם כנגד החרדים.השבוע התראיין חרד חיפאי מוישניץ וסיפר למה וכיצד נוצר קו המהדרין הראשון בחיפה-כדי שיהיה לחרדיות מקום לקנות בגדים הן נאלצו לנסוע בקו מיוחד לבני ברק וירושלים אגב קן מוזל עליו עלו גם סטודנטים.אנחנו סוחרים בנשים כשרונית-זה יותר טוב-יש לנו נערות שיכורות ומסוממות בשפע רק שאת התקשורת זה לא מספיק מעניין.עובדה היא שהחילונים פוחדים מחזרה בתשובה
     24/12/11 04:36:
   אני מקווה שראית הערב את הכתבה מבית שמש אולי יפתחו לך העיניים.
     23/12/11 13:16:
   אפילו אם היא רדיפה פוליטית יש בה מן האמת...
     19/12/11 21:09:
   הגבתי להטחות שכוונו ומכוונות באופן שיטתי מאנשים שלא בודקים את עצמם.ברור לכל שיש כאן קמפיין פוליטי של הקרן לישראל חדשה וקדימה שיושב על הדרת החרדים מהחברה .לכן אני חושבת שאם אנשים היו בודקים ביושר את העולם שלהם יתכן והתייחסותם לאחרים היתה יותר מאוזנת ומקבלת,כי מתחת לפני השטח קיימת התנשאות שאינה במקומה ולפעמים צר לי אפילו ההיפך הוא הנכון.אם אדם כותב שהחרדים הם סכנה לשלום המדינה או שתוקף אותי באופן אישי כי אני לא מצטרפת למקהלת המתלהמים,אז אני משיבה במטבע דומה שפורושו-כל אדם יבדוק ביושר את עולמו ואני לא חושבת שזה טפשי.אין קבוצה המשתייכת לזרם פוליטי כלשהו שהיא נקיה משגיאות ובעיות לפעמים נוראיות וכאשר מסרבים להתבונן במראה אלא עסוקים בגימוד האחרים לפעמים טוב להסב את תשומת הלב.לשמאל הסטוריה בעייתית לא פחות מאשר לימין ולפעמים אפילו יותר-והוא שופט את עצמו בצורה לא אמיתית ואת האחר בזלזול.לכן כאשר מישהו תוקף כל כך בביטחון השקפת עולם ואורח חיים אולי כדאי להסב את תשומת ליבו לעובדות.
     16/12/11 21:17:

   קראתי העניין רב את דברייך. אין ספק שקיימת ביקורת רבה על החרדים בישראל. חלק משמעותי ממנה נובע מבורות אי ידיעה ודיעות קדומות.
   יחד עם זאת הפוסל במומו פוסל. התקפה על המבקרים והטחת האשמות מטופשות ...? סטלין? קיבוצים? שמאל ? 

   נו באמת ....בואו נסתכל קדימה ונראה איך החרדים משתלבים באופן חיובי מפרה ויוצר בחברה הישראלית. 

     16/12/11 13:51:
   אגב אתה יודע שיש אזורים בערים שאתה לא יכול להסתובב בהם בלי שום קשר לשבת ולחרדים,אלא בכל ערב בכל ימות השבוע???
     16/12/11 13:45:
   ואגב בנושאי רצח כדאי לחשב את אחוזי הרוצחים מקרב האוכלוסיה החילונית לעומת החרדית,אתה יודע ואני יודעת מה ההבדלים.החברה החילונית הרבה יותר אלימה מהחרדית וכך היה לאורך ההסטוריה.
     16/12/11 13:37:
   אני אספר לך מחוויות העולם החילוני-המחנכת של הבן שלי אמרה להורים שאסור לאפשר לילדים ללכת לגני משחקים בערב בגלל מה שהתרחש שם ושאסרה גם על בתה .מתי נסעת לאחרונה באוטובוס עם נערים ונערות שחזרו מבית ספר או מבילוי,מתי הסתובבת באזור המועדונים בו נערות שתויות זרוקות על המדרכה טרף לגברים מכל הסוגים?.אני רואה בדאגה רבה את ביטול 3 השעות הנפרדות בחדר הכושר בטכניון-אתה יודע שלאדם חרדינ אין מסעדה בעיר שהוא יכול להיכנס אליה מלבד בשכונתו ועוד מעט לא תהיינה כמעט מסעדות כשרות.אני חילונית וזה לא מפריע לי אבל ברחוב שלי יש דתיים וביניהם שר המדע ואני רואה את חוסר ההתחשבות.בעבר ההתחשבות היתה הדדית-כיום לא רק שחילוני נעדר ידע מינימלי ביהדות,אלא שהוא רוחש לה בוז מחמת הבורות.אף אחד לא טוען שהכל תקין,אבל עכשו מתנהל ציד מכשפות-פואד אמר שהוא ממן חרדים שיורקים לו לצלחת אתמול והוא טועה-החרדים מממנים אותו.היום משדרים את נאום אובמה בקרב הרפורמים-מתנהלת מערכה להגברת השסעים בחברה הישראלית שמאל ימין-דתיים-חילונים כדי לפרק אותה לנוחות האמריקאים משתי סיבות-האחת הפלת הימין והשניה העלמת הזיקה בין יהודי ארה"ב ליהודי ישראל בגלל הבחירות בארה"ב.וזה מצב שכל ישראלי ויהודי צריך להתריע מפניו בלי שום קשר לעמדתו הפוליטית ונטיותיו הדתיות כי הוא סכנה לקיום ישראל.
     15/12/11 07:59:

   כאדם הבא מרקע דתי ומכיר היטב את החברה החרדית, אומר לך במילה אחת: את טועה ומטעה.

   ראשית, בעניין הדרת נשים: בביתו ובאחוזתו כל אחד יעשה מה שהוא רוצה, אך בציבור, אסור שתהיה כפיה.

   אספר לך מקרה שהיה: בתי נסעה באוטובוס לבני ברק מפני שהייתה צריכה להגיע לאוניברסיטת בר אילן. כתמיד, פנתה לחלק האחורי של האוטובוס כי אוהבת לשבת שם. והנה היא שמה לב שכל הנשים פונות לחלק האחורי והגברים לקדמי. והנה עולה קשישה, לטענתה מתקרבת לגיל 80, בקושי מצליחה ללכת ומייד התיישבה בספסל שאחרי הנהג. פנו אליה הגברים וביקשו שתעבור לאחור. הקשישה סירבה בתוקף ואמרה שהיא תשב היכן שישבה. התחילה מהומת אלוהים. קללות וצעקות. היה חרדי שצעק לה מילים שלא יעלו על בדל השפתיים.

   בתי שמה לב לצעקות והתקדמה לראות מה קורה. הבינה מייד ואמרה לחרדים: אינכם מתביישים? היכן "והדרת פני זקן"? והיכן "לא תלבין"? וכצעד הפגנתי עברה לשבת ליד הקשישה. הרוחות באוטובוס סערו. בתי ספרה שהיא ממש חששה לעצמה ולקשישה, אך היא לא וויתרה. החרדים אמרו לנהג שהם לא יתנו לו להתחיל בנסיעה אם שתי הנשים לא יעברו לאחור. בלית ברירה הנהג התקשר למשטרה ורק לאחר שהמשטרה הגיעה נרגעו מעט הרוחות. חלק מהחרדים ירדו מהאוטובוס והנהג יצא לדרך.

   הוריי באו מקהילה דתית ומעולם לא קיפחו את הנשים. נשים שרו ודיברו מתי שרצו. גברים למדו תורה ועבדו. איש לא קיבל כסף כדי ללמוד. כולם תרמו לכולם. היום הפרזיטיות גובלת בשערוריה.

   "קול באשה ערווה" מי המציא את המשפט הזה? הרי ראינו בתורה את מרים ואיתה כל הנשים יוצאות במחולות ושרות "שירו לה' כי גאו גאה", לדעתך כל הגברים היפנו פניהם? אם זה היה נכון, התורה הייתה אומרת את זה. דבורה הנביאה שרה את שירת דבורה לברק בן אבינועם. אז מה ערווה בקול אישה? ומהו קולו של גבר, קול קדושה? זהו סירוס של רצון אלוהים והתורה.

   אוכל להרחיב כאן עד אין סוף על החרדים. אומר רק זאת: יש כאלה שדואגים לעולם הבא של האחרים ולעולם הזה שלהם. יעשו טובה וידאגו לעולם הבא שלהם ולעולם הזה של אחרים.

     14/12/11 17:51:

   'בתוך עמי אני חיה' בארה'ב כיום.

    

   אין לי מושג מאיפה את מביאה את ההוכחות המצוצות מהאצבע שלך לגבי אובאמה. אין לאובאמה שום דבר וחצי דבר נגד ישראל, הוא פשוט טרוד בעינייני אמריקה שלו ולא בך כעת ואני יודעת בתור ישראלית שהיית מאד רוצה להיות כעת בסדר העדיפות הראשון שלו אבל מסתבר שאת לא. יש כאן בעיות כלכליות להתמודד איתן ושריפה בבית. לא שמעתי אותו מעודי אומר משו נגד ישראל והוא נשיא סופר אינטילגנטי.

    

   אבוי למדינת ישראל שהיא ביתי הראשון אם אחד מהליצנים של הרפובליקנים ייבחר !

     14/12/11 17:35:
   ספרותית, לא היה לי כוח לקרוא את כל המלל חסר המשמעות שלך אבל האם זכרת להזכיר לכולנו שאת שמאלנית ושיש לך כמה חברים ערבים או ששכחת? אז הינה אני פה להזכיר לך שכל פעם שאת מעלה חומר ימני את חייבת להזיכר לנו שאת שמאלנית ושבעלך הוא טבח או ספר א משהו כזה. אני בעד חזרה לגבולות 48, אבל אני ימני מאד. חהחהחהחהח.
     14/12/11 17:25:

   צטט: עצבן 2011-12-14 10:09:10

   צטט: אמיר ניצן 2011-12-14 08:38:12

   צטט: עצבן 2011-12-13 23:25:12

   צטט: ספרותית 2011-12-13 18:58:09

   השמאל סובלני????תשאל את סטאלין מה דעתו על סובלנות.שמש העמים של השמאל....

    

   השאלה היא כמה שטנה יכול להכיל אדם שכביכול מטיף נגד דמוניזציה.

   ולענייננו - השאלה לא היתה עם השמאל סובלני אלא אם השמאל מאז ומעולם מתנגד לציונות (כפי שטענת). העניין שהוא שבראשית הציונות (עליה שניה שלישית) השמאל היה שווה לציונות.

    

   השמאל (וגם הימין) של אותם שנים לא היו סובלנים כלל (אולי עדיין לא) משום שזה היה עידן האמיתות הגדולות, ומי שמאמין שכל האמת נמצאת אצלו (ומכאן שכל השקר נמצא אצל האחר) לא יכול להיות סובלני.

    

   לגבי סטאלין - זהו כמובן דמוניזציה במיטבה. נכון שהיו קומוניסטים בארץ שהאמינו בסטלין בתור המנהיג הקומוניסטי, אך האמונה בו היתה בשנים שמעשיו הנוראים עדיין לא נודעו. לעניות דעתי לאחר שנודעו מעשיו איש לא האמין בו - בטח שאיש לא תמך במעשיו. יכול להיות שהשיטה הקומוניסטית גרועה - אך הדבר לא נובע ממעשיו האכזרים של סטאלין. זה כמעט כמו להגיד שהדמוקרטיה היא שיטה גרועה כיוון שהיטלר נבחר בבחירות דמוקרטיות. כמובן - שהניסיון להשחיר את השמאלנים במעשיו האכזריים של סטאלין הוא אחד מאמצעי הדמוניזציה הפריטיביים ביותר.

    היו קיבוצים, בעיקר של השומר הצעיר, שספדו לסטלין כאשר מת וכשכמובן פשעיו כבר נודעו ברבים. וחוץ מזה, היו בקרב מעריציו מי שטענו ש"כאשר כורתים עצים, עפים שבבים" וזה כבר בהתיחס לפשעיו.

    

   סטאלין מת ב-1953, הפשעים שלו החלו להתגלות ב-1956. אולי כדאי לפתוח ספר היסטוריה לפני שמישהו מעיד על בורותו?

     אומנם  היקפי ועומק פשעיו החלו להתגלות במלואם לציבור, ככל שהדבר היה ניתן במשטר הקומוניסטי, לאחר מותו, אבל גם בימי חייו ידעו מספיק באופן כללי על "טיב" שלטונו.

     14/12/11 10:09:

   צטט: אמיר ניצן 2011-12-14 08:38:12

   צטט: עצבן 2011-12-13 23:25:12

   צטט: ספרותית 2011-12-13 18:58:09

   השמאל סובלני????תשאל את סטאלין מה דעתו על סובלנות.שמש העמים של השמאל....

    

   השאלה היא כמה שטנה יכול להכיל אדם שכביכול מטיף נגד דמוניזציה.

   ולענייננו - השאלה לא היתה עם השמאל סובלני אלא אם השמאל מאז ומעולם מתנגד לציונות (כפי שטענת). העניין שהוא שבראשית הציונות (עליה שניה שלישית) השמאל היה שווה לציונות.

    

   השמאל (וגם הימין) של אותם שנים לא היו סובלנים כלל (אולי עדיין לא) משום שזה היה עידן האמיתות הגדולות, ומי שמאמין שכל האמת נמצאת אצלו (ומכאן שכל השקר נמצא אצל האחר) לא יכול להיות סובלני.

    

   לגבי סטאלין - זהו כמובן דמוניזציה במיטבה. נכון שהיו קומוניסטים בארץ שהאמינו בסטלין בתור המנהיג הקומוניסטי, אך האמונה בו היתה בשנים שמעשיו הנוראים עדיין לא נודעו. לעניות דעתי לאחר שנודעו מעשיו איש לא האמין בו - בטח שאיש לא תמך במעשיו. יכול להיות שהשיטה הקומוניסטית גרועה - אך הדבר לא נובע ממעשיו האכזרים של סטאלין. זה כמעט כמו להגיד שהדמוקרטיה היא שיטה גרועה כיוון שהיטלר נבחר בבחירות דמוקרטיות. כמובן - שהניסיון להשחיר את השמאלנים במעשיו האכזריים של סטאלין הוא אחד מאמצעי הדמוניזציה הפריטיביים ביותר.

    היו קיבוצים, בעיקר של השומר הצעיר, שספדו לסטלין כאשר מת וכשכמובן פשעיו כבר נודעו ברבים. וחוץ מזה, היו בקרב מעריציו מי שטענו ש"כאשר כורתים עצים, עפים שבבים" וזה כבר בהתיחס לפשעיו.

    

   סטאלין מת ב-1953, הפשעים שלו החלו להתגלות ב-1956. אולי כדאי לפתוח ספר היסטוריה לפני שמישהו מעיד על בורותו?

     14/12/11 09:41:

   צטט: ספרותית 2011-12-13 20:14:44

   והנה חדשה טרייה-שתי הצתות בבניין חב"ד בעזרת נשים-בניו-יורק..ביטוי חי לחוסר סובלנות

   והנה חדשה עצובה  טרייה עוד יותר

   ''

    

   העניין הוא, כי חדשות אלה אינן טריות אלא רקובות מן הייסוד.

   הריקבון נובע מהחשיבה שצריך לגרום לאחר לחיות כפי שאתה רוצה. אם אי אפשר אזי להעלים אותו מן השטח.

   ובכן. בתקופה המודרנית רב תרבותיות היא גורם מובנה בחייה של כל אחת מקבוצות האוכלוסיה. כדאי לכולם להפנים זאת מהר ככל הניתן. אי אפשר להמעיט בחשיבות הגדרת המרחב הציבורי לעניין זה.

     14/12/11 08:38:

   צטט: עצבן 2011-12-13 23:25:12

   צטט: ספרותית 2011-12-13 18:58:09

   השמאל סובלני????תשאל את סטאלין מה דעתו על סובלנות.שמש העמים של השמאל....

    

   השאלה היא כמה שטנה יכול להכיל אדם שכביכול מטיף נגד דמוניזציה.

   ולענייננו - השאלה לא היתה עם השמאל סובלני אלא אם השמאל מאז ומעולם מתנגד לציונות (כפי שטענת). העניין שהוא שבראשית הציונות (עליה שניה שלישית) השמאל היה שווה לציונות.

    

   השמאל (וגם הימין) של אותם שנים לא היו סובלנים כלל (אולי עדיין לא) משום שזה היה עידן האמיתות הגדולות, ומי שמאמין שכל האמת נמצאת אצלו (ומכאן שכל השקר נמצא אצל האחר) לא יכול להיות סובלני.

    

   לגבי סטאלין - זהו כמובן דמוניזציה במיטבה. נכון שהיו קומוניסטים בארץ שהאמינו בסטלין בתור המנהיג הקומוניסטי, אך האמונה בו היתה בשנים שמעשיו הנוראים עדיין לא נודעו. לעניות דעתי לאחר שנודעו מעשיו איש לא האמין בו - בטח שאיש לא תמך במעשיו. יכול להיות שהשיטה הקומוניסטית גרועה - אך הדבר לא נובע ממעשיו האכזרים של סטאלין. זה כמעט כמו להגיד שהדמוקרטיה היא שיטה גרועה כיוון שהיטלר נבחר בבחירות דמוקרטיות. כמובן - שהניסיון להשחיר את השמאלנים במעשיו האכזריים של סטאלין הוא אחד מאמצעי הדמוניזציה הפריטיביים ביותר.

    היו קיבוצים, בעיקר של השומר הצעיר, שספדו לסטלין כאשר מת וכשכמובן פשעיו כבר נודעו ברבים. וחוץ מזה, היו בקרב מעריציו מי שטענו ש"כאשר כורתים עצים, עפים שבבים" וזה כבר בהתיחס לפשעיו.

     14/12/11 08:26:

   אני לא חושבת שמשהו השתנה בהתנהלות החרדים, החרדים כל אחד על פי הזרם שלו עשה ועושה על פי מצוות רבו כשההתנהלות היא אותה התנהלות מזה שנים רבות ודורות רבים. מה שהשתנה לדעתי זה שאור הזרקורים כרגע מופנה כלפי המגזר הזה וכמו בכל מגזר גם במגזר הזה יש חולות רעות ולכך אנחנו נחשפים לכך אולי בפעם הראשונה.

    

     14/12/11 08:24:

   צטט: ספרותית 2011-12-14 00:26:46

   מה שמוזר כאן איך נושא כזה הפך למריבה בין שמאל לימין. החרדים רחוקים מענייני מדיניות וצבא ובכל זאת השמאל תוקף בכלים פוליטיים.

   ממש לא. כאמור מפלגת צומת שהיתה מפלגה ימנית למהדרין קיבלה 8 מנדטים רק בגלל משא בחירות אנטי-חרדי שערך ראשה. מפלגת שינוי היתה בעברה מפלגה בעל מצע שמאלי בענייני מדיניים, ומצע כלכלי ימני, ואפילו שבראשה עמד אמנון רובנשטיין היא גירדה רק שני מנדטים. רק כאשר עמד בראשה אדם בעל דעות מדיניות ימניות (והמצע השמלאי הושמט) והיא התמקדה באנטי-חרדיות - רק אז כוחה צמח ל-15 מנדטים. להזכירך במפלגת השמאל הישראלית (מרץ) שולבו לא פעם אנשים מהמגזר החרדי (מקומות 5-6), דבר שלא היה קיים גם בליכוד בקדימה ובעבודה. אז אולי כדאי שתתחילי להשתמש בזיכרון לפני שאת מעלה טענות מופרכות.

   מי שמסוגל להחריב מדינות הם פוליטיקאים ולא אנשים שחיים את חייהם הרחק מהפוליטיקה המדינית. מה שיחריב אותנו זאת השנאה והאיבה הפנימית ולא זרם זה או אחר.

   יפה דיברת - אם כך מדוע באופן שיטתי את זורעת בפוסטים שלך שינאה???

   לחרדים אין נשק ולא כוח פוליטי שיכול להכריע מהלכים פוליטיים והשנאה כלפיהם נובעת מאורח החיים שלהם.

   ממש אבל ממש לא מדויק. האנטי-חרדיות כמו אנטי לכל קבוצת אוכלוסין היא דבר מגונה. אבל האנטי-חרדיות נובע ממספר רב של גורמים. הראשון בהם הוא שהחרדים מימי ראשית הציונות התנגדו לה (אם טרחת כבר לקרוא בקונספיל - גילית שהם מייחסים לה את כל הרע בעולם). העניין השני הוא שהחרדים כקבוצה מתנגדים לאופי המשטר אליו מושטט המדינה (דמוקרטיה), ואורגים ליום שניתן יהיה להחליפו במדינת הלכה. חוסר ההכרה שלהם במדינה מתבטא בין היתר בכך שיש להם מערכת חינוך עצמאית שלהבדיל משאר המערכות העצמאיות אינה כפופה לבסיס של משרד החינוך - ובכל זאת היא ממונת (יותר מכל מערכת חינוך אחרת על ידי המדינה, יש להם מערכת משפט חלופית - ולא פעם יצאו ראשיה נגד מערכת המשפט הישראלית. אפילו יש להם מערכת כשרות נפרדת (אבל זה כבר נושא אחר). נציגי החרדים ניצלו במשך שנים את כוחם הפוליטי כלשון מאזניים - לקבל מגוון הטבות הרבה מעבר לאלו של האוכלוסיה הכללית, אך חמור מכך לחוקק חוקים הכופים על החילוניים את אורחות החיים החרדים. במשך שנים החרדים הוציאו עצמם מהכלל בכך שהם לא מילאו חובות אזרחיות ששאר האוכלוסיה מילאה. וכמובן יש את המנהג החרדי הרווח (שקיים רק בישראל) והוא התנזרות מעבודה וחיים על חשבון משלם המיסים. שלא לדבר לבוז - ואפילו לחרדה - של החרדים מהעולם החילוני. אלו הגורמים העיקריים שגרמו לתופעה האנטי-חרדית. אז עדיף לא להשתמש בסיסמאות חסרות בסיס - ובמקום לבדוק כיצד משרשים את התופעה הזאת. אין לי ספק שהחברה החילונית צריכה לעשות בדק בית בקשר ל"אנטי-חרדיות", מצד שני גם החרדים לא פטורים מאותו בדק בית.

   הם מעולם לא הכריעו בשום סוגיה מדינית בישראל, אינם מפקדי צבא. את המלחמות והחורבן הביאו מנהיגים ושנאה פנימית.

   כן שכחתי - למרות שבמשך רוב שנות קיומה של המדינה הם הדירו רגליהם מהצבא (לא פעם בדרכי רמייה), למרות שחלקים מהם נוהגים לבזות את יום הזיכרון הישראלי - למי שמסר נפשו במלחמות באופן מסורתי הם תומכים במפלגות שקוראות לעימות צבאי עם שכנינו. על המוסר הכפול הזה כתוב בהרחבה במקורותינו.

   ומעניין שאף אחד לא מתייחס לתחלואי החברה החילונית, שאמורים לעניין אותנו הרבה יותר מהדרת נשים במגזר החרדי.

   ממש ממש לא נכון - אחד המאפיינים של החברה החילונית היא ביקורת עצמית. מי שפותח עיתון ימצא שחלק ניכר ממנו מתעסק בתחלואי החברה. אלפי ספרים ומה לא. הביקורת העצמית היא אולי נקודת החוזקה של החברה החילונית (שלא מסננת ידיעות על רקע "מה יחשבו עלינו") למעשה פחות מפרומיל שמוקדש לביקורת עצמית של החברה החילונית מופנה כלפי החרדים.

    

     14/12/11 00:36:
   אני אגב חברת מפלגת העבודה ומצביעה לשלי יחימוביץ' אבל אני מתריעה נגד ההתנהלות של החודשים האחרונים מראשית מחאת האהלים שיש לה מטרה פוליטית של יצירת כאוס,פרוק המדינה באופן המוכר לנו כדי להתאים אותה לאינטרסים של הממשל הנוכחי בארצות הברית ובכלל זה הפיכתה למדינת כל אזרחיה והמשמעות היעלמות מדינת ישראל במרחב המוסלמי,והניגוח של הדתיים והחרדים אינו תמים.
     14/12/11 00:36:
   אני אגב חברת מפלגת העבודה ומצביעה לשלי יחימוביץ' אבל אני מתריעה נגד ההתנהלות של החודשים האחרונים מראשית מחאת האהלים שיש לה מטרה פוליטית של יצירת כאוס,פרוק המדינה באופן המוכר לנו כדי להתאים אותה לאינטרסים של הממשל הנוכחי בארצות הברית ובכלל זה הפיכתה למדינת כל אזרחיה והמשמעות היעלמות מדינת ישראל במרחב המוסלמי,והניגוח של הדתיים והחרדים אינו תמים.
     14/12/11 00:31:
   מי שעוד לא שם לב,ישנם גורמים הפועלים כבר כמה חודשים במטרה ליצור כאוס בחברה הישראלית כמו בארצות שסביבנו במטרה להחליש אותה ולהפיל את השלטון-בהוראת ברק אובמה ואפילו נחום ברנע רמז על כך בידיעות.אם ניפול בין השסעים שמאל ימין,דתיים חילוניים ,יהודים ערבים נמצא את עצמנו במצב של שכנינו מדרום ומצפון בשבר כלכלי ופוליטי ונחלש ואז נהיה בסכנה קיומית,ולכן אני מציעה לכל המתלהמים להוריד את הטונים-כי יש מי שמכוון את הכאוס הזה הקרן לישראל חדשה,האופוזיציה-אבל המטרה להחליש אותנו ולפרק אותנוכמו את המדינות שסביבנו-כך נהג המערב שם וכך הוא נוהג כאן-
     14/12/11 00:26:
   מה שמוזר כאן איך נושא כזה הפך למריבה בין שמאל לימין.החרדים רחוקים מענייני מדיניות וצבא ובכל זאת השמאל תוקף בכלים פוליטיים.מי שמסוגל להחריב מדינות הם פוליטיקאים ולא אנשים שחיים את חייהם הרחק מהפוליטיקה המדינית.מה שיחריב אותנו זאת השנאה והאיבה הפנימית ולא זרם זה או אחר.לחרדים אין נשק ולא כוח פוליטי שיכול להכריע מהלכים פוליטיים והשנאה כלפיהם נובעת מאורח החיים שלהם.הם מעולם לא הכריעו בשום סוגיה מדינית בישראל,אינם מפקדי צבא.את המלחמות והחורבן הביאו מנהיגים ושנאה פנימית.ומעניין שאף אחד לא מתייחס לתחלואי החברה החילונית,שאמורים לעניין אותנו הרבה יותר מהדרת נשים במגזר החרדי.
     13/12/11 23:25:

   צטט: ספרותית 2011-12-13 18:58:09

   השמאל סובלני????תשאל את סטאלין מה דעתו על סובלנות.שמש העמים של השמאל....

    

   השאלה היא כמה שטנה יכול להכיל אדם שכביכול מטיף נגד דמוניזציה.

   ולענייננו - השאלה לא היתה עם השמאל סובלני אלא אם השמאל מאז ומעולם מתנגד לציונות (כפי שטענת). העניין שהוא שבראשית הציונות (עליה שניה שלישית) השמאל היה שווה לציונות.

    

   השמאל (וגם הימין) של אותם שנים לא היו סובלנים כלל (אולי עדיין לא) משום שזה היה עידן האמיתות הגדולות, ומי שמאמין שכל האמת נמצאת אצלו (ומכאן שכל השקר נמצא אצל האחר) לא יכול להיות סובלני.

    

   לגבי סטאלין - זהו כמובן דמוניזציה במיטבה. נכון שהיו קומוניסטים בארץ שהאמינו בסטלין בתור המנהיג הקומוניסטי, אך האמונה בו היתה בשנים שמעשיו הנוראים עדיין לא נודעו. לעניות דעתי לאחר שנודעו מעשיו איש לא האמין בו - בטח שאיש לא תמך במעשיו. יכול להיות שהשיטה הקומוניסטית גרועה - אך הדבר לא נובע ממעשיו האכזרים של סטאלין. זה כמעט כמו להגיד שהדמוקרטיה היא שיטה גרועה כיוון שהיטלר נבחר בבחירות דמוקרטיות. כמובן - שהניסיון להשחיר את השמאלנים במעשיו האכזריים של סטאלין הוא אחד מאמצעי הדמוניזציה הפריטיביים ביותר.

     13/12/11 21:11:

   צטט: דניאל זיסקינד 2011-12-13 20:23:34

   תגובתך מעידה על כך שאינך מבינה מרחב ציבורי מהו.

   אדם מאמין הגר בניו יורק אינו פחות צדיק מהחרדי עליו את מגינה.

   הוא חי במרחב ציבורי פלורליסטי בו יש כל מני התרחשויות הקשורות לקידמה, ולרב תרבותיות. אלה אולי מפריעות גם לחילוני או אולי לנוצרי ולמוסלמי.  מה לעשות? מכוניות, נשים, שלטי חוצות ושאר דברים משונים הקשורים למאה עשרים ואחת.

   למרות זאת לא יעז איש להפר ברגל גסה את האיזון העדין המאפשר לכולם לחיות בצוותא. רק ליהודי המאמין הישראלי יש את עזות המצח אותה את מייצגת. עזות המצח בפוסט זה היא כפולה ומכופלת.

    

   את עוד מתפלאת ומתרעמת על כך ששותפייך למרחב הציבורי נאבקים על זכותם לחיות על פי אורח חייהם שלהם?


   אני לא יודע אם קראת את הדיון שהעלה יעקוב.  http://cafe.themarker.com/topic/2455798/

   תסבירי לי מדוע אדם המבקש לשתות קפה בבית החולים הציבורי בשבת לא יכול לעשות זאת ?. 

   -- ספרותית דוקא את שפתחת כאן פוסט  על אי הסבלנות של החילוניים בואי תגיבי כאן בפוסט החשוב הזה .

    מיצידי הפסקתי להגיב לך , את אפילו לא מוכנה להקשיב. 

     13/12/11 20:26:

   מצטערת אהבתי יותר כשכתבת על תרבות וספרות והעשרת אותי מהידע שלך מאשר כשאת כותבת את דיעותייך.

    

   אין לי כרגע ממש כוחות למאבקים עמוקים בנושאים פוליטיים וכאלה שאת מביאה בזמן האחרון לכן לא נכנסת.

    

   אבל צר לי לא רואה בעין אחת איתך את הדברים. במילה אחת אני רק אומר שהחרדים וההתחרדות (כמו עוד דברים ) יביאו את הקץ על מדינת ישראל.

     13/12/11 20:23:

   תגובתך מעידה על כך שאינך מבינה מרחב ציבורי מהו.

   אדם מאמין הגר בניו יורק אינו פחות צדיק מהחרדי עליו את מגינה.

   הוא חי במרחב ציבורי פלורליסטי בו יש כל מני התרחשויות הקשורות לקידמה, ולרב תרבותיות. אלה אולי מפריעות גם לחילוני או אולי לנוצרי ולמוסלמי.  מה לעשות? מכוניות, נשים, שלטי חוצות ושאר דברים משונים הקשורים למאה עשרים ואחת.

   למרות זאת לא יעז איש להפר ברגל גסה את האיזון העדין המאפשר לכולם לחיות בצוותא. רק ליהודי המאמין הישראלי יש את עזות המצח אותה את מייצגת. עזות המצח בפוסט זה היא כפולה ומכופלת.

    

   את עוד מתפלאת ומתרעמת על כך ששותפייך למרחב הציבורי נאבקים על זכותם לחיות על פי אורח חייהם שלהם?


   אני לא יודע אם קראת את הדיון שהעלה יעקוב.  http://cafe.themarker.com/topic/2455798/

   תסבירי לי מדוע אדם המבקש לשתות קפה בבית החולים הציבורי בשבת לא יכול לעשות זאת ?. 

     13/12/11 20:14:
   והנה חדשה טרייה-שתי הצתות בבניין חב"ד בעזרת נשים-בניו-יורק..ביטוי חי לחוסר סובלנות
     13/12/11 19:53:
   המרחב הציבורי שייך לכולם-לחילונים ולדתיים,אבל בפועל היעדר הסובלנות הוא לא רק מהצד החרדי אלא גם מצד החילונים ואני אתן לך דוגמה פשוטה,חרדי לא יכול להיכנס לרוב המסעדות בעיר בה הוא חי,כשהוא הולך ברחוב בשבת מכונית נוסעת,לנו החילונים זה נראה טבעי ונכון,אבל אנחנו פולשים למרחב הציבורי בו הוא חי ,נוסעים באופניים ביום כיפור ליד בית הכנסת-אצלנו כל הילדים נוסעים צמוד לבית כנסת ברחוב-כי אנחנוחושבים שהמרחב הציבורי הוא שלנו ומכל הבחינות-שמים פרסומות של נשים שמפריעים להם.אני חילונית ולכן בעמדת השליטה במרחב הציבורי.בבית חולים באותו חדר בשבת אני רואה טלויזיה כשלידי אדם דתי כי אני חושבת שהמרחב שיייך לחילונים.כשהייתי ילדה ונכנס אלינו דתי בשבת אבי סגר את הטלויזיה-לכבודו-אנחנו כבר לא מתנהגים ככה ולא מכבדים אותם.כך שזה הדדי בהחלט.
     13/12/11 19:39:

   סלחי לי. זהו פוסט משונה מאוד. זעקת הקוזאק הנגזל. סליחה החרדי הנגזל..  בכיינות יהודית גלותית טיפוסית. ("אנטישמים", "שונאי ישראל", "גם אנחנו בהיי טק והחילוניות בפריצות")...


   הדרת נשים מתבצעת במרחב הציבורי. משום כך היא נוגעת לכל אחד ואחת מאיתנו. אם הצדיקים, עליהם את מגינה באופן משונה (משווה אותם לדודות שלך, מגייסת את הקוריאנים ואת התלמוד לצידך), לא היו חודרים עם פולחנם באופן שיטתי אל תוך המרחב הציבורי לא היו נתונים תחת ביקורת.  מצופה מ"הגאונים" לומדי התלמוד המשתלטים על המרחב הציבורי, שיצפו את הדבר הפשוט הבא: אם קבוצה אחת מנסה להתלט על המרחב הציבורי, כל החלקים האחרים בחברה הפלורליסטית שלנו יאבקו על זכותם לחיות על פי אורח חייהם. אלא מה חשבת שיקרה?

     13/12/11 19:10:
   "הדודות החרדיות שלי שנספו בשואה עסקו במקצועות הבאים:האחת הקימה וניהלה בית ספר כבר בשנות העשרים לחייה והשנייה הייתה בעלת מפעל טקסטיל אותו גם ניהלה עם בעלה.סבי שהיה רב היה גם רואה חשבון ועוד' ועוד'." גם המקור של משפחתנו חרדי... טעות! זה היום זן אחר זן שאנחנו נתנו לו את הקרקע להתפתח עכו"ם ועקו"ם....!
     13/12/11 18:58:
   השמאל סובלני????תשאל את סטאלין מה דעתו על סובלנות.שמש העמים של השמאל....
     13/12/11 18:49:

   צטט: ספרותית 2011-12-13 17:24:45

   עצבן אני מסכימה אתך אלא שלצערנו אנטי ציונות זאת אג'נדה הרווחת היום בחוגי שמאל ואגב הייתה תמיד.

   ממש לא מדויק. בתחילת הציונות מי שעלה לארץ היו איך לומר זאת... ציונים. השמאל ההציוני הקונבנציונלי שילב סוציאליזם (ואת ערכי העבודה) עם הציונות. השמאל היותר קיצוני שילב קומוניזם עם ציונות. אותו שמאל קומוניסטי לא התנגד לציונות, אבל שאף להגשימה בדרך שונה (מדינה דו לאומית), גם ז'בוטינסקי התנגד לדרך של הזרם המרכזי של הציונות - ושאף להגשים את הציונות בדרך שונה - איש לא יטען שהוא לא ציוני.

    

   בשנים האחורונות (שנות התשעים המאוחרות) עם התפתחות המגמה הפוסט-קולוניאליסטית בעולם קמה לה מקבילה בישראל - פוסט ציונות. רוב רובם של אנשי הזרם הזה מבקרים בחריפות את מדיניות ישראל ביחס לאוכולוסיה הפלסטינית אבל מעטים מאוד בינהם (עם בכלל) שוללים את קיומה של מדינת ישראל. הרעיון שחלקים בשמאל שוללים את הציונות נסמך על טקסטים ימניים שעיקרם לעשות דמוניזציה לביקורת השמאלית. מי שכותב פוסט על דמוניזציה נגד מגזר אחד באוכלוסיה טוב יעשה עם לא יאמץ טקסטים דמונים אחרים.

   הבעיה שלי עם הדמוניזציה של העולם החרדי וההתנשאות עליו.אני אכן מאמינה בחיה ותן לחיות משני החרדים.כיום מתנהלת שטיפת מוח אנטי חרדית ונגד זה אני מתריעה.

   יכול להיות שאת צודקת, לעניות דעתי דמוניזציה אנטי-חרדית היתה רווחת יותר בתקופות קדומות. קשה לחשוב אבל לפני כעשור מפלגה שמצעה העיקרי היתה ביקורת על החרדים זכתה ב-15 מנדטים. בשנות השמונים היתה תופעה דומה (אמנם רק 8 מנדטים) עם מפלגתו של רפול.

    

   אני לא מסתפק בחיה ותן לחיות. אני מאוד הייתי רוצה שהגטו החרדי יפרץ כדי שיהיה שיח והפרייה הדדית בין המגזרים. מאוד עצוב שבגלל קונטקסט פוליטי ומלחמת תרבות חלק ניכר מהציבור מדיר עצמו מחלק מהטקסט היהודי. עצוב מצד שני הבורות שחלק מהרבנים קופים על צאן מרעיתם.

   אגב מחקרים חדשים בתולדות הקיבוץ והחוות של ראשית ההתישבות טוענות עכשו שהשיתופיות מקורה גם ואפילו הרבה בעיירה היהודית.

    

   יכול להיות - אבל בחברות שבטיות אנשים חיו בצורת קומונות.

     13/12/11 17:52:

   צטט: mor-moran 2011-12-13 16:27:08

   צטט: איציק דור 2011-12-13 16:13:26

   מענין למה אותה קרן מהוללת לא תוקפת את המוסלמים בישראל , שם מצב הנשים הרבה יותר גרוע.

   מספיק רק לציין שערבי יכול להתחתן עם כמה נשים למרות החוק שאוסר את זה

   במקרה ומישהו מתקעש להתלונן עליו אז הוא משלם קנס (מישהו שאני מכיר קיבל 6000 שקל על ארבע נשים,, משתלם ביותר )

   כשתכתוב נגד ערבי היא לא תמחוק את התשובה שלך חחחה . 

    

   מעל שלוש שנים שאני בקפה ומעולם איש ימין לא מחק לי תגובה גם כאשר תקפתי בחריפות.

   לעומת זאת מהצד השמאלי של המפה טרחו למחוק תגובות שלי ואף לחסום כאשר אמרתי דבר שאינו מוצא חן בעיניהם

    

   כל צד ודרכו האלימה , רק שכהדרך של השמאל נראית בכיכול "מנומסת" אך היא לא פחות דורסנית !

     13/12/11 17:37:
   סתם עוד פוסט נגד שמאלנים.
     13/12/11 17:30:

   אדם חכם אמר פעם באסיפה של עו"ד:

   "אל נא תתנו ל 99% מעורכי הדין לקלקל את שם המקצוע"

   מה שנכתב פה בפוסט הוא בערך באותו  המשקל.

   מעבר לכך, הפרופגנדה הבולצ'ביסטית הזו אינה ממש ראויה לתגובה.

   יעקב

    

     13/12/11 17:24:
   עצבן אני מסכימה אתך אלא שלצערנו אנטי ציונות זאת אג'נדה הרווחת היום בחוגי שמאל ואגב הייתה תמיד.הבעיה שלי עם הדמוניזציה של העולם החרדי וההתנשאות עליו.אני אכן מאמינה בחיה ותן לחיות משני החרדים.כיום מתנהלת שטיפת מוח אנטי חרדית ונגד זה אני מתריעה.אגב מחקרים חדשים בתולדות הקיבוץ והחוות של ראשית ההתישבות טוענות עכשו שהשיתופיות מקורה גם ואפילו הרבה בעיירה היהודית.
     13/12/11 17:12:

   הפוסט מזכיר קצת את התיאורים על הארצות הקומוניסטיות בזמנו. כל מה שקורה שם הוא התגשמות החלום (לעומת המערב המופקר).

   בחברה החרדית יש הרבה יתרונות הנובעים גם מגישה מסורתית מחד - שמצליחה לטשטש הרבה מאי הודאויות שאנו חשים בעולמנו, וגם של חברה קומונורית מבחינה זו שיש יותר תמיכה של החברה הסגורה בפרט (וזאת עוד מבלי להכנס לבטחון שאמונה באל מקנה).

   מהצד השני יש בה גם לא מעט חסרונות.

   מעבר ליתרונות ולחסרונות של כל חברה אנשים מתמודדים עם קשיים די דומים - והנסיון לעשות סטראוטיפ של חברה חרדית אידיאלית וחברה חילונית מופקרת - הוא פרופוגנדה ממוחזרת. מהמעט שאני יודע (ומהפוסט הזה עולה - שהמעט שאני יודע הוא כנראה אוקיינוס לעומת הידע שלך) - יש בחברה החרדית לא מעט בעיות - חלקן דומות מאוד לבעיות שייחסת רק לחברה החילונית).

   באשר לתקיפת המגזר החרדי - אני לא שולט לגמרי, אבל מהמעט שכן שמעתי לא הותקף אורך החיים החרדי אלא הניסיון של החרדים לאכוף את אורך חייהם על אחרים. כמו במקרה של התחבורה הציבורית בה הורו לכלל הציבור לשבת במקומות נפרדים. (הרי חרדים שלא רצו לשבת ליד אשה ולהיפך עשו זאת בעבר ואיש לא התלונן).

   כל מקרה נראה לי שהבסיס ההגיוני הוא שהאחד מכבד את אורח חייו של האחר כל עוד האחר לא מנסה לכפות את אורחות חייו.

   חוצמזה שהגישה האנטי חרדית (הבעייתית) היתה נפוצה הרבה יותר בעבר מכיוון שרוב רובם של בוני הארץ ראו באורך החיים הגלותי (שבו היהודים לא לוקחים אחריות לאומית על חייהם) פגם, שלא לומר מכשול.

   האנטי חרדיות (הבעייתית) של היום נובעת מכך שחלק ניכר מהציבור החרדי - לא רק שאינו מזדהה עם המדינה הציונית (דינא דמלכותא לדוגמא), לא רק שהוא פטור מהחובות האזרחיות של כלל הציבור, אלא שחלק ניכר ממנו איננו נמנע עם המגזר העובד ולמעשה חי על קצבת המדינה. מבחינת לפסוח על שני הסעיפים.

   אבל מבחינתי האישית הבעיה המרכזית היא שחלק ניכר מהמגזר החרדי מעדיף לחיות בגטו תרבותי, שבו הם מקיימים מעיין חומת הגנה מפני התרבות הכללית. יש מספר רבנים רב שמטיף לכלל - מותר להשמיע, אך לא לשמוע (לפחות לא למי שאינו מסוגל לדחות או לגבור על הרעיונות שיעלו מהעולם החילוני). כך קורה שללא מפגש אמיתי של התרבויות מתקיימת למעשה מלחמת תרבות.

     13/12/11 16:29:
   כל הילדים החרדים לומדים לקרא בגיל 3.החרדים לא נכנסים לחיים שלי בכלל,למען האמת חילוני מצוי לא מחליף משפט עם חרדי במשך שנים.גם אנחנו החילונים חודרים למרחב שלהם ופלפעמים אפילו בכוונה.והניסיון לכפות עליהם אורח חיים אחר מזה שהם רוצים ,גם זאת פלישה ופגיעה בחופש הדת.מעניין שהזעקה לא קמה ביחס לבני דתות אחרות בישראל.חייה ותן לחיות.מה שעכשיו עושים הוא ניסיון לכפות עליהם חיים אחרים מאלה שהם רוצים.
     13/12/11 16:27:

   צטט: איציק דור 2011-12-13 16:13:26

   מענין למה אותה קרן מהוללת לא תוקפת את המוסלמים בישראל , שם מצב הנשים הרבה יותר גרוע.

   מספיק רק לציין שערבי יכול להתחתן עם כמה נשים למרות החוק שאוסר את זה

   במקרה ומישהו מתקעש להתלונן עליו אז הוא משלם קנס (מישהו שאני מכיר קיבל 6000 שקל על ארבע נשים,, משתלם ביותר )

   כשתכתוב נגד ערבי היא לא תמחוק את התשובה שלך חחחה . 

     13/12/11 16:23:
   הגיע הזמן שאנשים יגידו מה שבאמת הם חושבים , לא רק יש כאן טענה לא בדיוק על הנשים החרדיות אלה על החברה החרדית , עכשו נוח להגיד שהחברה היא לא כל כך מטומטמת כפי שנראה לחילונים שביננו , אלה אנחנו סתם אנטישמים ורעים . סיפרותית בחייך אם החברה החרדית דתי לא היתה נכנסת לכל איש שבישראל לתוך ביתו הדברים היו נראים אחרת - ואף חילוני לא היה מתלונן , הבעיה התלילה ותמשיך שאדם דתי יחליט לך איך לחיות - וכאן הוא הקוו שהם עברו . בקשר לנשים חרדיות אין ספק שהן עטבדות קשה , ולא טפשות כך גם תמצאי בחברה החילונית . הדוגמא של ילד חרדי שלומד לקרוא יותר מהר מילד חילוני היא דוגמא מטופשת - כמה ילדים כאלו ישנם ?
     13/12/11 16:18:

   צטט: ספרותית 2011-12-13 15:45:50

   אגב קאמולי:בעלי צמלמד באוניברסיטת חיפה והוא היועץ האקדמי של מכללת הגליל המערביוגם אני,אבל המתקפה הברוטאלית חסרת הרסן מוכיחה שאני צודקת.וגם לצערי את לא מכירה את החברה החרדית-הנשים עובדות וגברים רבים עובדים.בן דוד שלי למשל הוא חקלאי בנגב,מגדל צאן וחקלאות אורגנית וגם היה בצבא.ואת??

    

   --מדוע את מהדרת את בעלך כל פעם , תהדרי אותך זה הרבה יותר חשוב .

     13/12/11 16:13:

   מענין למה אותה קרן מהוללת לא תוקפת את המוסלמים בישראל , שם מצב הנשים הרבה יותר גרוע.

   מספיק רק לציין שערבי יכול להתחתן עם כמה נשים למרות החוק שאוסר את זה

   במקרה ומישהו מתקעש להתלונן עליו אז הוא משלם קנס (מישהו שאני מכיר קיבל 6000 שקל על ארבע נשים,, משתלם ביותר )

     13/12/11 15:45:
   אגב קאמולי:בעלי צמלמד באוניברסיטת חיפה והוא היועץ האקדמי של מכללת הגליל המערביוגם אני,אבל המתקפה הברוטאלית חסרת הרסן מוכיחה שאני צודקת.וגם לצערי את לא מכירה את החברה החרדית-הנשים עובדות וגברים רבים עובדים.בן דוד שלי למשל הוא חקלאי בנגב,מגדל צאן וחקלאות אורגנית וגם היה בצבא.ואת??
     13/12/11 15:41:
   אני חילונית .צר לי על המתקפה המיותרת
     13/12/11 15:41:
   מה שהכי מחריד בכל הסיפור הזה, של מסע הלינץ' וההכפשה המטורף נגד דתיים מבית היוצר של הקרן לישראל חדשה, מוסלמית ומזוויעה, זה שהאנשים שמשתפים פעולה עם מסע ההסתה, לא מרגישים איך הקרן הופכת אותם לאנטישמים.
     13/12/11 15:37:
   יקירתי בשביל שהילדים שלך יחיו ושבעלך יצליח ללמוד אני צריכה לעבוד מאוד קשה ולהתגייס לצבא (כן יש דבר כזה חיילות בצהל) ועוד הערת סיום : ממתי היהדות שייכת לחרדים? בנתיים אני זאת שמפרנסת אותך לא את אותי

   ארכיון

   פרופיל

   ספרותית
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין