כותרות TheMarker >
  ';

  הרהורים ודעות אישיים

  בלוג אישי, שכולל גם מידע ממפגשים שונים לאורך הדרכים והשנים

  רעידת אדמה - העניים לא לבד

  24 תגובות   יום שלישי, 13/12/11, 16:55

  האם משכן הכנסת הוא - מבנה מסוכן, בנושא זה אני דן בפוסט הקודם.

  ,

  ההיערכות של מדינת ישראל, היא סקנדל מתמשך ואפשר לקבל הרבה מידע

  מעיון בפוסטים רבים בבלוג שלי.

  בהמשך לפוסט הקודם, אני מעלה מאמר שנכתב בשנת 2005 ע"י שחר אילן,

  שהיה כתב הארץ בכנסת בזמנו. אותו עתונאי קבל ממני , לפני מספר שנים,

  את כל החומר והמידע בנוגע ליסודות אגף נגבה בכנסת. לצערי, תוך כדי טפולו בנושא,

  הוא פרש מתחום העתונות ולא המשיך בבדיקת הנושא. עד היום, לא נמצא  ולו עתונאי

  אחד ,שיהייה מוכן להפשיל שרוולים ולבדוק את הנושא לעומק.

  למי שאין יותר מדי זמן לקרוא את כל המאמר,שכשלעצמו הוא מדאיג וצריך להטריד מאד

  את הצבור,כדאי לקרוא את סוף המאמר שמתייחס למבנה הכנסת.

  ,

  ,

  העניים לא לבד

   

   

  רעידת האדמה כבר תפתור את בעיית המבנים המסוכנים

   

  מאת שחר אילן

   

  בתי הספר יקרסו על התלמידים; בתי החולים שישרדו לא יתפקדו; לא יהיה כסף לחלוקת מזון. כך נערכים לרעידת אדמה

   

   

  איורים:עמוס בידרמן

     "האם מאז שאתה בתפקיד", שאל יו"ר הוועדה ח"כ אמנון כהן מש"ס את יו"ר ועדת ההיגוי להיערכות לרעידת אדמה במשרד הבינוי אפרים לאור, "נעשו איזשהם חיזוקים באיזשהם מבנים במדינת ישראל?"

  לאור: "לא".

  כהן: "האם ידוע לך על משהו שעשו לפני כן?"

  לאור: "לא שידוע לי".

  ח"כ אופיר פינס-פז (היום שר הפנים): "האם יש לך כסף בתקציב 2005?"

  לאור: "אין".

  המבקר צוחק ובוכה

  ספק אם יש נושא שמאפיין כל כך את חוסר האפקטיוויות של דו"חות מבקר המדינה וההתעלמות מהם כמו הדו"חות החוזרים ונשנים בנושא המוכנות לרעידות אדמה. לפני שבועיים שמעה הוועדה לביקורת המדינה שורת דיווחים מבכירי משרדי הממשלה על אי-ההיערכותם לרעידת אדמה. הימים היו ימי הצונאמי, וקשה היה שלא להתרשם מהעקביות וההתמדה שבהן חותרת המערכת הממשלתית אל מחדל האסון ההמוני הקרב ובא, בלא לעשות כמעט דבר כדי להקטין את ממדיו.

  "יש דו"חות על דו"חות על דו"חות", אמר יו"ר הוועדה לביקורת לשעבר ח"כ רן כהן. "אני כבר פה בוועדה הזאת מינימום 15 שנה מודע

   

   

   

  אפרים לאור. על הפנים

   

   

  איורים:עמוס בידרמן

  לקיומם של הדוחות, נדמה לי שהם משנת 1989". ואילו המבקר אליעזר גולדברג סיכם: "אני לא רואה שנעשה הרבה מאז פרסום הדו"חות. אני היום ישבתי כאן כאילו ישבתי בשלוש הישיבות הקודמות שהיו בוועדה הזאת. התמונה הכוללת היא שלא נעשה הרבה מאז הדו"חות".

  "אני מחזיק בידי את אחד הפרוטוקולים של הישיבות הקודמות שהיו בוועדה", אמר המבקר, "ואני קורא כאן את דבריו של השר שרנסקי (לשעבר שר הבינוי. ש"א), ואני מחייך, אני מצטער מאוד. הוא אומר: 'אנחנו מתחילים, אנחנו מיד, אנחנו עושים סקר, הסקר יתחיל בקרוב, ואני חושב שבעוד חודש גם יתחילו לחזק מבנים'." "אדוני המבקר", אמר לו אופיר פינס, "אתה צוחק, אבל אנחנו בוכים". "גם אני בוכה", ענה המבקר.

  אזור סיכון חינוכי

  הבעיה החמורה ביותר, הבהיר אפרים לאור, היא מצבן של 50 אלף כיתות. "אם אתם שואלים אותי", אמר, "מה צריך לעשות בשנת 2005 אם יינתן כסף, אז אני חושב שיש להתרכז בבתי הספר משום שבהם נמצאים כ-2 מיליון תלמידים וכל תומכיהם, המבלים 2,000 שעות בכל שנה. לכן, זהו אזור סיכון".

  אלא שהדיווח של מנהל אגף בינוי ותקצוב במשרד החינוך והתרבות, אודי כתריאל, הבהיר שהמשרד לא עושה מאום בעניין חיזוק המבנים. תקציב השיפוצים העלוב של המשרד מסתכם בעשרה מיליון שקלים, ואותם הוא משקיע בעיקר בנגישות. כתריאל לא ידע לומר כמה מבתי הספר אינם עמידים, "באותה מידה אני יכול להגיד ש-10% או 80%... לא נעשה סקר".

  למחדל תורמת העובדה שהבעלים של מבני בתי הספר הן הרשויות המקומיות, מה שיוצר את המצב הכל כך אהוב על הרשויות שבו אין שום גורם שהוא באמת אחראי. "אני באמת לא מבין", אמר ח"כ רן כהן. "אם אני הייתי אחראי במקומכם על בתי הספר, זה היה מדיר שנה מעיני משום שהתלמידים והמורים עלולים למות בבת אחת ברעידת אדמה". ואילו אפרים לאור הפנה פניה נרגשת לחברי הוועדה ולנוכחים: "אני ממש מבקש מכולכם, תעשו מה שביכולתכם כדי שאפשר יהיה לתקן את בתי הספר ואת מוסדות החינוך, כי שם המצב 'על הפנים'".

  שלם אבל הרוס

  המצב של מערכת הבריאות עוד יותר גרוע. תקן העמידות של מבנים נועד לשמור על האנשים שנמצאים בהם, לא על תקינות התשתית. "הבעיה המרכזית", הסביר האחראי על שעת החירום במשרד הבריאות דני לאור, "וזה הוכח ברעידות אדמה בעשור האחרון, היא המערכות שמפעילות את בית החולים כמו: צנרות, מערכות גז עם חשמל וכו'. ברעידת האדמה שאירעה בנורפריד בקליפורניה בשנת 13 ,1994 בתי חולים ננטשו, 9 מהם עמדו חדשים כאילו לא קרה להם שום דבר. אף מערכת לא עבדה בבית החולים, היה צריך להרוס את המבנה".

  ההערכה היא, מסר דני לאור, שלבתי החולים באזורי סיכון בצפון "צפוי נזק של בין 20% ל-30% שיימנע את תפקודו של בית החולים כבית חולים. אבל לעומת זאת, נזק במערכות לא סטרוקטוראליות יהיה 70% עד 80%. זאת אומרת, גם בית חולים שנמצא רחוק מאזור הרעידה ולכאורה הוא לא ייהרס, אם המערכות שלו יקרסו בית החולים יפסיק למלא את שירותו הציבורי".

  לדבריו, לחזק את התשתיות בבתי החולים האלה "זה 100 דולר למטר מרובע של מבנה, ובית חולים זה סדרי גודל של עשרות אלפי מטרים מרובעים". דני לאור הזכיר שלמדינה יש בעיות בוערות יותר בתחום הבטיחות, למשל "יש בתי חולים במדינה שיש להם עדיין תקרות פל-קל".

  "הדרך לפתרון", לדבריו, "היא מוות טבעי של בתי חולים. אנחנו כל הזמן בונים בתי חולים חדשים על פי התקן המחמיר של רעידות אדמה, שמחליפים את המבנים הישנים". דני לאור ציין ש"נפתח בבית חולים "פוריה" (בטבריה) אגף חדש שהוא לפי התקן. בחודש הבא נפתח אגף חדש בבית חולים צפת שהוא לפי התקן. כך בבית החולים בני ציון (בחיפה)". אלא שלמי שהתבלבל הוא הקפיד להזכיר: "התקן לא מבטיח שבית החולים ימשיך לתפקד. הוא מבטיח שאפשר יהיה להוציא בשלום אנשים מהמחלקות".

  16 אלף חללים

  עיקר הסכנה היא באזור השקע הסורי אפריקאי. יו"ר הוועדה, אמנון כהן, הזכיר ש-2,420 דירות של דיור ציבורי בקרית שמונה, צפת וטבריה זקוקות לחיזוק כדי שיעמדו ברעידת אדמה. מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, חיים פיאלקוף, מסר שהיתה כוונה לבצע ניסוי של חיזוק דירות בקרית שמונה, אבל לא הגיעו להסכמה עם הדיירים ועם העירייה וכלום לא יצא מזה.

  כדי להסביר למה בכל זאת חשוב לחזק את המבנים בבית שאן הזכיר אפרים לאור, ש"תרחיש הייחוס הלאומי" גורס ש"אם תהיה רעידת אדמה בעוצמה של 7.5 בבית שאן יהיו 16 אלף חללים, כ-90 אלף פצועים מהם 6,000 קשים, כ-400 אלף פליטים, 130 אלף מבנים יקרסו או יינזקו". כוחות החירום יוכלו לדבריו לטפל בזמן בכמה מאות אתרים, כלומר ב-1 מ-500. גם הכוחות האלה הם כוחות מילואים שייקח זמן לגייס אותם.

  כאוס מוחלט

  איך בדיוק יתפקדו מערכות החירום בשעת רעידת אדמה? האחראי על שעת החירום במשרד הבריאות דני לאור הסביר ש"יוצאים מנקודת הנחה שמערכות התקשורת והטלפוניה לא יהיו שמישות. ברעידת האדמה הקטנה שהיתה לפני שנה, במשך שעה כל הטלפוניה הסלולרית לא עבדה".

  מנכ"ל משרד הבריאות אבי ישראלי אמר ש"הסלולר לא עובד, ומכיוון שאין כבישים, אנשים שכן מצליחים להודיע להם לא מצליחים להגיע לבית החולים, וזה מתוך הנחה שיש לאן להגיע והמערכות עובדות. כלומר, אנחנו מדברים על מתאר שהוא כאוטי לחלוטין". מה בכל זאת תעשה מערכת הבריאות? יוקמו מרפאות מאולתרות בפארקים ציבוריים ומכוניות עם מערכות כריזה יעבור ויודיעו על המיקום שלהן.

  מי יחלק מזון?

  גם לא בטוח שיהיה מי שיספק מזון לניצולים. המבקר התריע כבר לפני כמה שנים על שאין סעיף תקציבי למטרה זו, אבל הממונה על התקינה במשרד התעשייה המסחר והתעסוקה גרישה דויטש הבהיר בוועדה: "סעיף תקציבי כזה לא קיים וזה בוודאות".

  במשרד התמ"ת, כמו במשרד החינוך, שמחים לחלק אחריות עם הרשויות המקומיות. המשרד, הם מבהירים, ידאג לקניית מזון חלופי. אבל "אין למשרד שום מנגנון בשביל לספק את המזון לאזרח. האחריות היא של הרשויות. פנינו לממשלה ולוועדה לא פעם אחת וביקשנו להסיר מאתנו את האחריות לחלוקת מזון לאזרחים".

  הגשר מתבקש לחכות

  מי שבייחוד זקוק לדחייה של רעידת האדמה הוא משרד התחבורה. יו"ר הוועדה אמנון כהן שאל את סגן מנהל אגף תשתית ופיתוח, במשרד, פליפ פראן: "איך אתם נערכים אם מחר חס וחלילה מתרחשת רעידת אדמה וגשר מתמוטט?"

  קשה להאמין, אבל זו היתה תשובת פראן: "נכון להיום אין מענה מסיבה פשוטה. יחידת הסמך מע"צ מתפרקת. יש חברת מע"צ החדשה שאמורה לתת מענה מבחינת 2005. אנחנו אחראים על מע"צ אבל כאשר יחידה יוצאת ויחידה נכנסת ויש תפר ביניהן, ונכון להיום אנחנו בלי תקציב מדינה, אז הנושא הוא בעייתי".

  העניים לא לבד

  לאפרים לאור היתה הבטחה מאוד מפורשת לחברי הוועדה לביקורת המדינה. הבעיה של בתים בלתי עמידים לרעידות אדמה תמיד נפתרת בסוף. לדבריו, "בעולם הבעיות האלה נפתרו באחת משתי הדרכים. זה או (להשקיע) הרבה מאוד כסף, או שלצערי הרב אחרי רעידת האדמה החזקה הבאה הבעיה הזאת תיפתר. במקסיקו סיטי ניזוקו למעלה מ-270 אלף מבנים, וברעידה שהיתה 17 שנים מאוחר יותר ניזוקו פחות מ-10,000, כי אלה שניזוקו חוסלו. הבנייה החדשה היתה עמידה. זה קרה בעולם בעשרות מקרים".

  נקודה חשובה נוספת: אפרים לאור אמנם הדגיש שהשכבות החלשות המתגוררות בדיור הציבורי חשופות במיוחד לרעידות אדמה. ובכל זאת, יש עוד מבנה שברעידת האדמה ב-11 בפברואר 2004 האחרונה הוכח כרגיש, בניין הכנסת בירושלים, כך שהשכבות החלשות לא לבד.

   

   

   קשור לכתבה בהארץ

   

  <<

   

   ומאז 2005 לא השתנה כלום, למעט "דנה נמה... נמה תמ"א... כמה תמ"א.....  תמ"א 38

  ,

  ,

  ואני הפקתי לקחים וממשיך לייבא ארצה אוהלים

  ,

  ''

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (24)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     15/12/11 16:01:

   צטט: הזקןמנהריים 2011-12-15 06:48:19

   צטט: אביבי32 2011-12-14 08:42:57

   צטט: אביבי32 2011-12-14 08:41:06

   צטט: הזקןמנהריים 2011-12-13 18:17:43

   אני לא מבין על מה אתה מלין, כמה חודשיםאחרי רעידת האדמה, הודיע קצין הכנסת, שבעתיד הקרוב יחזקו את היסודות. אז גם הקצינים משקרים לנו.??

   http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2947071,00.html

   ---

   מכיר את המאמר הזה , ניצלו את ההזדמנות בדיון על חיזוק הכנסת כנגד פגיעת סקאדים,

   להזכיר גם את חיזוק היסודות.

   למי שלא מבין בחוזק מבנים, הצורך לחיזוק היסודות לא נובע מפגיעת סקאד , אלא משום

   שפונקציונרים הללו,מודעים לכך שיש בעיה גדולה ביסודות הכנסת,זאת לאור התרעותי,

   ובשל הסדקים שנפערו בקירות  ה"משכן" לאחר רעידת האדמה 5.1 בסולם ריכטר

   -

   למיטב ידיעתי, לא חוזקו יסודות מבנה הכנסת.

   ----------------

    

   אם זה היחס של יו"ר הכנסת וקצין הכנסת לנושא, אז יש אחת משתי האפשרויות:

   ,

   מצב היסודות לא כל כך מסוכן ואין דחיפות בתיקון, הכל זאת עברו יותר מ-7 שנים

   ,

   בכירי הכנסת,לא ממלאים את תפקידם ומסכנים חיי אדם.

   -

   מבין שתי האפשרויות, אז השניה מדוייקת

    

    והם עוד יתנו את הדין על כך, ראה דוח מבקר המדינה

    מס' 761 משנת 2050

     15/12/11 15:57:

   צטט: gilos1 2011-12-15 13:34:35

   לאור המצב המתואר, יש לשחרר מיידית, עוד כמה חרדים משרות בצבא =כדי שיתפללו עבורנו

   ----------------------

   קודם שיתפללו למען הדרת נשים ולמען אמא טאליבאן ואחר כך......

   שיילכו לעעבוד בשקום ההריסות

    

     15/12/11 15:53:

   צטט: ליריתוש 2011-12-14 22:14:15

   ומי באמת אוזניו אטומות לרעשיה של הסכנה הפוטנציאלית, הא? (המבין יבין .........)

    ==========

   אלו לא יכולים להואיל במאום.

   ואילו אלו מהמטפורה=שיקברו

     15/12/11 13:34:
   לאור המצב המתואר, יש לשחרר מיידית, עוד כמה חרדים משרות בצבא =כדי שיתפללו עבורנו
     15/12/11 06:48:

   צטט: אביבי32 2011-12-14 08:42:57

   צטט: אביבי32 2011-12-14 08:41:06

   צטט: הזקןמנהריים 2011-12-13 18:17:43

   אני לא מבין על מה אתה מלין, כמה חודשיםאחרי רעידת האדמה, הודיע קצין הכנסת, שבעתיד הקרוב יחזקו את היסודות. אז גם הקצינים משקרים לנו.??

   http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2947071,00.html

   ---

   מכיר את המאמר הזה , ניצלו את ההזדמנות בדיון על חיזוק הכנסת כנגד פגיעת סקאדים,

   להזכיר גם את חיזוק היסודות.

   למי שלא מבין בחוזק מבנים, הצורך לחיזוק היסודות לא נובע מפגיעת סקאד , אלא משום

   שפונקציונרים הללו,מודעים לכך שיש בעיה גדולה ביסודות הכנסת,זאת לאור התרעותי,

   ובשל הסדקים שנפערו בקירות  ה"משכן" לאחר רעידת האדמה 5.1 בסולם ריכטר

   -

   למיטב ידיעתי, לא חוזקו יסודות מבנה הכנסת.

   ----------------

    

   אם זה היחס של יו"ר הכנסת וקצין הכנסת לנושא, אז יש אחת משתי האפשרויות:

   ,

   מצב היסודות לא כל כך מסוכן ואין דחיפות בתיקון, הכל זאת עברו יותר מ-7 שנים

   ,

   בכירי הכנסת,לא ממלאים את תפקידם ומסכנים חיי אדם.

    

    

     14/12/11 22:14:
   ומי באמת אוזניו אטומות לרעשיה של הסכנה הפוטנציאלית, הא? (המבין יבין .........)
     14/12/11 19:37:

   צטט: זאב כספי 2011-12-14 16:11:56

   איפה הדו"ח ההנדסי ? האם היה דו"ח נגדי ?

   ,לאורך השנים 2000-2009 ,הגשתי לבית המשפט שלוש חוות דעת

   על בניין הכנסת בתיק אזרחי 1052/98 אנגל נגד מדינת ישראל.

   מומחי המדינה הגישו גם הם שלוש חוות דעת והתקיימו עשרות דיונים

   בפני מומחה בית המשפט מהנדס אחי קליין

   יש לציין שיציבות המבנה, הינו נושא משני מאד בתיק, ועיקר התיק נסוב

   על לוחות שיש בשטח של כ-2500 מ"ר שנשרו מהקירות בגלל פרטי עיגון

   לא נכונים שניתנו לקבלן אנגל.

   כמו כן נדון נושא לוח הזמנים,הפרוייקט נמשך כחמש שנים במקום שנתיים,

   ולו נתקבלה התביעה הנגדית של המדינה, הקבלן היה צריך לשלם

   מליוני שקלים קנסות פיגורים .

    בסופו של דבר מומחה ביהמ"ש קבע שעל המדינה לפצות את הקבלן

   ואכן השופט פסק על 750,000 ש' פיצוי לאנגל.

   ,

   מי שיקרא את חוות הדעת ואת דבריו של מומחה בית המשפט, ייבין שבניית

   משכן הכנסת (אגף נגבה) היתה פארסה, שמביישת את מע"צ (מנהל הפרוייקט)

   ואת מדינת ישראל.

     14/12/11 19:25:

   צטט: קוכליאה 2011-12-14 14:19:37

   לא יודעת מה להגיד לך, אבל נראה שיום אחד תיפול התקרה על ראשם של שועי העם ואז אולי הם יבינו בדרך הקשה תרתי משמע את מצוקתם של חסרי הדיור וכל שאר החלכאים והנדכאים...

   ,

   לגבי השכבות החלשות, הם צריכים לעשות מעשה

   עיין ערך ואדי סאליב.

   ,

    ולגבי המנהיגות, רובנו שוכחים את מחדליהם,בהגיע יום פקודה,

   ושוב הם מגיעים ל"חושה בגבעת רם"

     14/12/11 19:20:

   צטט: laline 2011-12-13 21:29:12

   המצב ממש מדאיג ,מסוכן ואבסורדי ,במדינה מתוקנת לא לתת דגש לאיכות ומצב הבניינים ... על מה הם חושבים שם "במרומים " ,על כיסאות מסתובבים בלבד וכיסים נפוחים ???

   -

   הם חושבים על עצמם,אבל גרים בבית מט ליפול

    

     14/12/11 16:11:
   איפה הדו"ח ההנדסי ? האם היה דו"ח נגדי ?
     14/12/11 14:19:
   לא יודעת מה להגיד לך, אבל נראה שיום אחד תיפול התקרה על ראשם של שועי העם ואז אולי הם יבינו בדרך הקשה תרתי משמע את מצוקתם של חסרי הדיור וכל שאר החלכאים והנדכאים...
     14/12/11 08:42:

   צטט: אביבי32 2011-12-14 08:41:06

   צטט: הזקןמנהריים 2011-12-13 18:17:43

   אני לא מבין על מה אתה מלין, כמה חודשיםאחרי רעידת האדמה, הודיע קצין הכנסת, שבעתיד הקרוב יחזקו את היסודות. אז גם הקצינים משקרים לנו.??

   http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2947071,00.html

   ---

   מכיר את המאמר הזה , ניצלו את ההזדמנות בדיון על חיזוק הכנסת כנגד פגיעת סקאדים,

   להזכיר גם את חיזוק היסודות.

   למי שלא מבין בחוזק מבנים, הצורך לחיזוק היסודות לא נובע מפגיעת סקאד , אלא משום

   שפונקציונרים הללו,מודעים לכך שיש בעיה גדולה ביסודות הכנסת,זאת לאור התרעותי,

   ובשל הסדקים שנפערו בקירות  ה"משכן" לאחר רעידת האדמה 5.1 בסולם ריכטר

   -

   למיטב ידיעתי, לא חוזקו יסודות מבנה הכנסת.

    

     14/12/11 08:35:

   צטט: אביה אחת 2011-12-13 20:02:05

   אביבי - תודה על הפוסט

    

   תודה לך על הבקור

     13/12/11 21:42:

   צטט: אריאל, חיפה 2011-12-13 18:04:51

   השכבות החלשות היו לבד ונשארו לבד.

   כאשר תתמוטט הכנסת, מי לדעתך ישא בנטל הקמתה מחדש?

   ,

   אני חושב שתשובה ירים תרומה מכספי ה"תספורת"

    

     13/12/11 21:40:

   צטט: חופר סדרתי :) 2011-12-13 17:57:49

   האמת אני חושב שאם היינו גרים כולנו באוהלים היה יותר מקום לכולם וגם היינו חוסכים מלא כסף :)

   =

   כשהייתי בגילך פחות או יותר היינו יוצאים לחופש וישנים באוהל עם תינוק בן יומו.

   יאמרו, שבגילי אני מתרפק על כנפי הנוסטלגיה, אבל אני כל כך מסכים איתך

    

     13/12/11 21:29:
   המצב ממש מדאיג ,מסוכן ואבסורדי ,במדינה מתוקנת לא לתת דגש לאיכות ומצב הבניינים ... על מה הם חושבים שם "במרומים " ,על כיסאות מסתובבים בלבד וכיסים נפוחים ???
     13/12/11 20:02:
   אביבי - תודה על הפוסט
     13/12/11 20:01:

   צטט: דורון טל 2011-12-13 17:56:39

    

   דבר אל הלמפה...

   מסכים....... אבל למה העתונות שותקת???

   ,

   ,

   מה סותמים להם את הפיות? דווקא ראיתי שהם אכלו טוב בכנוס שלהם באילת.

    

    

     13/12/11 19:59:

   צטט: babta Bat-Simon 2011-12-13 17:51:45

   אלחש לך בסוד: אם בנין הכנסת יתמוטט זה לא יהיה אסון והפסד כזה גדול. ממילא מי שנמצא שם רק עסוק בלעשות רע לאזרחים בכל דרך אפשרית. עובדה לפי המאמר שלך בכלל לא אכפת לאף אחד מה אתה אומר, צועק, מתריע במשך שנים.

   ,

   למרות הכל, במקרה של התמוטטות, נזדקק לכמה מהם לפחות השרים שיצטרכו לחתום

   על צווים ותקנות לשעת חרום.

    

     13/12/11 18:17:

   אני לא מבין על מה אתה מלין, כמה חודשיםאחרי רעידת האדמה, הודיע קצין הכנסת, שבעתיד הקרוב יחזקו את היסודות. אז גם הקצינים משקרים לנו.??

   http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2947071,00.html

     13/12/11 18:04:

   השכבות החלשות היו לבד ונשארו לבד.

   כאשר תתמוטט הכנסת, מי לדעתך ישא בנטל הקמתה מחדש?

     13/12/11 17:57:
   האמת אני חושב שאם היינו גרים כולנו באוהלים היה יותר מקום לכולם וגם היינו חוסכים מלא כסף :)
     13/12/11 17:56:

    

   דבר אל הלמפה...

    

     13/12/11 17:51:
   אלחש לך בסוד: אם בנין הכנסת יתמוטט זה לא יהיה אסון והפסד כזה גדול. ממילא מי שנמצא שם רק עסוק בלעשות רע לאזרחים בכל דרך אפשרית. עובדה לפי המאמר שלך בכלל לא אכפת לאף אחד מה אתה אומר, צועק, מתריע במשך שנים.