כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  החנוכיה והסרת האיום הגרעיני

  4 תגובות   יום שבת, 8/12/07, 14:39

   אומרים שישראל הצבאית בטראומה מהסרת האיום הגרעיני האיראני על ידי המודיעין האמריקאי. לפני 17 שנה "האיום הגרעיני" המידי על ישראל בא מכוונה של קזחסטאן, שאו טו טו עמדה להיות מדינה עצמאית.

  קציני ההערכה ראו את הנתונים הבאים: מדינה עם רוב מוסלמי שאיראן וסעודיה מעודדים בה הקמת מסגדים, יחד עם  ארסנל של נשק גרעיני, טילים בליסטיים ומרכז חלל. יש אויב גרעיני, זו כנראה המסקנה המתבקשת  ממדינה במצור, עם הרבה פראנויה וצבא שמעונין לשמור על כוחו וחשיבותו .

  נקלעתי לפרשה הזו בדרך מקרה ואולי כתוצאה מנסיעותי התכופות לקזחסטאן וקשרי עם גורמי השלטון שם.

  הכל התחיל עם ולוולה ומרינה. מרינה היתה בתו של כוכב קרקס רוסי ידוע ובעל מוניטין, כשהקרקסים ייצגו את רוסיה ברחבי העולם יחד עם להקת הבלט בולשוי.

   היא היתה צעירה, יפה , אינטיליגנטית ודוברת אנגלית רהוטה כפי שרק מי שעבר הכשרה מיוחדת ברוסיה הקומוניסטית יכול להיות.

   הימים, תחילת שנות ה 90  כשברית המועצות עושה  סימנים ראשונים של השתחררות מעול הקומוניזים, ונציגים ראשונים של המשטר מגיעים לישראל למסעות גישוש.

    הקשר עם מרינה נוצר דרך וולולה. וולולה הגיע לישראל ממולדובה. הוא היה גבר כחוש ושרירי.  לחיצת היד שלו לא השאירה ספק ביחס ליכולתיו הגופניות. 

  וולולה הוצג בפני ע"י אישיות בטחונית בדימוס שהמשיך להיות בעניינים,  כבעל משרד  לתווך דירות בחיפה שסייע לעולים הראשונים שהגיעו מרוסיה בדיור וכבעל קשרים ברחבי ברה"מ ובמיוחד בקזחסטאן.

  קזחסטאן היתה ידועה כמדינה שבה  היו מרוכזים מתקנים אסטרטגיים של תוכנית החלל הרוסית וטילי קרקע קרקע נושאי ראשי חץ גרעיניים. 

  נפגשנו עם מרינה במוסקבה בדרך לפגישות ראשונות בקזחסטאן עם ראשי המדינה שבדרך. היה חורף רוסי טיפוסי , שלג כבד ורוחות מקפיאות שחדרו מבעד למעילים הכבדים. הגענו לשדה התעופה הפנימי דומודייבה המיועד רק לטיסות מזרחה . 

   מאז אותה טיסה ביליתי עם וולולה הרבה על הקו לחבר העמים. להתקשר מישראל  לקזחסטאן היה סיפור פשוט . הקשר עבר דרך המרכזייה הבינלאומית של בזק, אחד מהפרויקטים שבוצע בעזרתו של וולולה והיו רבים נוספים. 

  הבאנו לישראל את ראשי משרד התקשורת של קזחסטאן ובכירי תכנית החלל, הם כל כך התרשמו מישראל שבמשרד התקשורת של קזחסטאן פתחו מסעדה בשל "שלום ישראל"  וביתו של אחד מראשי המשרד קושט בתמונות גדולות מישראל ומירושליים שלנו.

  נתבקשתי לבדוק את האיום הגרעיני הקזחי על גורלה של מדינת ישראל וגיליתי מדינה ידידותית, שוחרת שלום , חילונית ברובה ושהאיסלם הרדיקלי טרם הגיע.

  הצלחתי להשיג הסכמה של  מזכיר המפלגה הקומוניסטית דאז ונשיא   

  המדינה בהווה נורסולטן  נזרבייב  לבקר בישראל, ואולם איטיות של משרד החוץ באותה תקופה, גרמה לכך שהביקור הראשון של הנשיא נזרבייב

  בישראל נערך רק כעבור כמה שנים.  

   

  כהערכה ותודה על השירות שלי למען הסרת האיום הגרעיני הקזחי מעל ישראל, קיבלתי חנוכיה קטנה . מי יודע מה היה קורה אילו הערכות מודיעין על האויב הגרעיני מקזחסטאן היו מתגשמות או הופכות לחלק מספר התקציב שלנו?

  לאחר כשנתיים וולולה נעלם.

  עברו שנים וקיבלתי טלפון מפתיע מוולולה. תבא לטשקנט בירת אוזבקיסטאן יש לנו פה עסקים . ידעתי שכשוולולה מזמין יש לו קצה חוט. פגשתי את וולולה בשגרירות ישראל בטשקנט, הוא התנהג שם כבן בית .  

   עברו עוד כמה שנים ואני מקבל צלצול טלפון. הלו, מדבר וולולה, קח את מספר הטלפון שלי למקרה שיתנתק. אני נמצא במונגוליה ויש לך דרישת שלום ממישהי , חכה רגע אני מעביר את השפופרת. 

   

   הלו רפי עונה לי קול נשי מוכר, כאן מרינה. 

  דרג את התוכן: