כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  איראן - לקראת רגע האמת

  15 תגובות   יום רביעי, 28/12/11, 23:13

  העיסוק בשנים האחרונות בתכנית הגרעין של איראן ובשאלה האם לתקוף או לא לתקוף, מזכיר לי את מה שקרה בין ישראל למצרים מ-1970 ועד למלחמת יום הכיפורים באוקטובר 1973. לאחר שאנואר סאדאת הגיע לשלטון בעקבות מותו של הנשיא גמאל עבדול נאצר הוא הכריז מעת לעת כי השנה הנוכחית תהיה שנת הכרעה ואם ישראל לא תחזיר את השטחים שכבשה ב-1967 מצרים תשיבם בכוח הנשק. בישראל לגלגו על הצהרותיו של סאדאת. בפרסומים היתוליים ושיווקיים לקידום מסיבות בליל השנה האזרחית נכתבו דברים בנוסח "בואו לחגוג את שנת ההכרעה" . 1971 חלפה ללא הכרעה וכמוה גם 1972 ועמן הרקיעו שחקים הביטחון העצמי, השאננות והאופוריה. לבסוף זה קרה. שנת 1973 הייתה שנת הכרעה. אנואר סאדאת עמד בהבטחתו והחזיר לעצמו בכוח את מה שנלקח ממנו בכוח – את סיני.

   

  מאז שנות התשעים מפרסם המודיעין הישראלי הערכות מצב שתוך שנים אחדות, ממש הנה או ט וטו איראן, תחזיק בנשק גרעיני. הערכה מוקדמת דברה על -1997 כשנת המפנה. אחר כך נקבע מועד חדש – ראשית  המאה ה-21 ומונח חדש "נקודות אל חזור" שגם הוא, המועד חלף ועמו השתנה המינוח ל"סף טכנולוגי" ובא לעולם תאריך חדש של 2004 ובהמשך 2007 ו-2010-2011.

   

  כל ההערכות האלה התבדו. אפשר שהן היו שגויות. אך אפשר שהיו נכונות לזמנן ורק הפעולה החשאית, המיוחסת למוסד, בשיתוף פעולה עם הסי.אי.איי. האמריקאי והאם.אי.6 הבריטי – וירוס מחשבים קטלני, פגיעה בסרכזות, פיצוצים בבסיס טילים ובמאגרים של אתרי גרעין – מעכבים את איראן מלהגיע

  ליעדה.

   

  אכן רוב שמונה שנות כהונתו (2002-2010) של מאיר דגן בראשות המוסד היו ברוכות הישגים מודיעיניים ומבצעים מיוחדים מוצלחים, בעלי משמעות אסטרטגית. למוסד מייחסים את השגת המידע שאפשר לחיל האוויר להשמיד את הטילים ארוכי הטווח במלחמת לבנון השנייה. לפי פרסומים שונים המוסד אחראי (לאחר ששנים קודם טחו עיניו ועיני אמ"ן מלראות) להשגת המידע על כך שסוריה בונה כור פלוטוניום לייצור נשק גרעיני. מידע זה הביא להחלטה של ממשלת ישראל להפציץ את הכור הגרעיני ולהשמידו.

   

  כעבור זמן מה בזכות מידע מדויק חוסל בדמשק "שר ההגנה" של החיזבאללה עימאד מורנייה ואחר כך חוסל ביריות צלף מהים הגנרל הסורי מוחמד סולימאן, שהיה איש הקשר למשימות מיוחדות של הנשיא בשאר אל אסאד לאיראן, תאם את תכנית הגרעין של ארצו והיה אחראי על אספקת הטילים לחיזבאללה.  אך אין ספק כי גולת הכותרת של הישגיה של ישראל בתקופת כהונתו של דגן היו הנזקים שנגרמו לתכנית הגרעין של איראן.

   

  אדם קרוב אצל עצמו. ולכן אין פלא שדגן הוא מאמין גדול ביעילות של פעולה חשאית. וזו לעיתים הבעיה עם מבצעים מיוחדים. האמונה לעיתים עד כדי התאהבות של מי שמתכננים ויוזמים אותם – וזה חל לא רק על ישראל אלא גם על האמריקאיים והבריטים –כי ביכולתם להשיג דברים גדולים לא רק במישור הטקטי אלא גם לחולל תהליכים אסטרטגיים. למקבלי ההחלטות בדרג הפוליטי בין אם הם בירושלים, בוושינגטון או בלונדון או בפאריס  נוח להאמין בכך ולהיאחז בהם כמי שיביאו לפתרון בעיות.

   

  אך, עם כל הכבוד להצלחות של הפעולה החשאית, רוב המומחים בישראל, באירופה ובארצות הברית תמימי דעים כי מבצעים חשאיים כנראה לא יספיקו לבלום את מרוצה של איראן אל הנשק הגרעיני. איראן די קרובה באמת ובתמים לשנת ההכרעה. היא כבר עברה את הסף הטכנולוגי. היא יודעת איך להעשיר אורניום, היא בצעה ניסויים בהעשרת אורניום לרמה גבה של 90%, וניסויים בחומרי נפץ כדי לחולל שרשרת פיצוץ. היא בצעה הדמיות מחשב של פיצוץ גרעיני.  יש גם תמימות דעים שבשנת 2012  או לכל המאוחר ב-2013 היא ככל הנראה תוכל להרכיב נשק גרעיני. נכון, אם תעשה זאת זו תהיה פצצה גדולה – מתקן מגושם - שלא ניתן יהיה להרכיב אותה כראש חץ גרעיני על טיל. לכך ידרשו עוד כמה שנים. ומבחינה זו מאיר דגן צודק כשקבע בהערכתו עם סיום תפקידו לפני כשנה, שאיראן תוכל להגיע לנשק גרעיני ב-2014-2015. הוא התכוון בכך ליכולת להרכיב ראש חץ גרעיני. אך עצם העובדה שלאיראן עלול להיות מתקן גרעיני (ומן הסתם היא תייצר מיד כמה מתקנים ולא תסתפק באחד) כבר בעוד שנה –שנה וחצי, יהיה בה כדי לשנות את כללי המשחק.

   

  ולכן נראה שהפעם באמת מתקרבת השעה שעל מקבלי ההחלטות יהיה להחליט אם לתקוף או לא לתקוף.

   

  כותב שורות אלה הציע במאמר לפני כשלוש שנים, זמן קצר לאחר בחירתו של בנימין נתניהו לתפקיד לראש, עוד לפני שנשא את נאום בר אילן, לפעול במלוא המרץ מתך הכרה כי זהו אינטרס ישראלי, למען הקמתה של מדינה פלסטינית לצדה של ישראל. צעד ישראלי כזה היה זוכה לתמיכת העולם הערבי, העולם המוסלמי, מדינות אירופה וארצות הברית. מעמדה המדיני והביטחוני של ישראל היה משתפר והשפעתה של איראן על המזרח התיכון בכלל וארגונים קיצוניים כמו חיזבאללה והחמאס בפרט, הייתה פוחתת. במצב שכזה ישראל הייתה יכולה להרשות לעצמה להכשיר את הלבבות גם לתקיפה באיראן. כל הגושים – העולם הערבי והמוסלמי, אירופה וארצות הברית - היו אם לא ממש תומכים בגלוי בתקיפה, לפחות לא היו מתנגדים לה.

   

  אך לנתניהו ולממשלתו לא היו ואין כוונות לאפשר את הקמתה של המדינה הפלסטינית. ולכן ישראל נותרה די מבודדת גם באשר למרחב התמרון שלה כלפי איראן. וזאת בנוסף לכך שיכולותיה הצבאיות של ישראל לבצע תקיפה יעילה נגד אתרי הגרעין של איראן ולנטרלם לפרק זמן סביר היא מוגבלת, בוודאי מול היכולות המרשימות שיש לארצות הברית.

   

  מכל האמור לעיל ספק רב אם ישראל תוכל להרשות לעצמה, גם אם תרצה בכך מאוד, לתקוף את איראן.

  ולכן בעצם המדינה היחידה שיכולה לבלום את איראן מלהגיע ליעדה היא ארצות הברית. בשבועות האחרונים השתנה הטון שבוקע מוושינגטון. שר ההגנה ליאון פאנטה והרמטכ"ל גנרל מרטין דמפסי  דברו במפורש על האפשרות שארצות הברית תאלץ לתקוף את טהרן והדגישו את הנחישות האמריקאית למנוע ממשטר ההאיתוללות להשיג נשק גרעיני.

   

  פרשנים בישראל ובארצות הברית נוטים להגדיר את הדבור התקיף הזה, כשינוי במדיניות האמריקאית. הם מייחסים את השינוי הזה לראש הממשלה ושר הביטחון שבשמחה מנכסים אותו לעצמם. אני סבור כי זו הפרזה. לא ברק ולא נתניהו באיומיהם המרומזים בשבועות האחרונים כי ישראל תתקוף, שכנעו את הממשל. הכול יודעים כי הרמזים לא היו יותר מאמירות של "תחזיקו אותי".

   

  איני סבור כי חל שינוי בעמדת הממשל. הנחישות הזאת למנוע מאיראן מלהגיע לנשק גרעיני הייתה קיימת תמיד אצל הנשיא ברק אובמה. יכול להיות שהוא הצניע אותה. כעת כשהוא מצוי בעיצומה של מערכת הבחירות ותחת מתקפה של מועמדים רפובליקנים שמציגים את מדיניות החוץ שלה כרפה, הוא מעוניין להדגיש את מחויבותו לרעיון ולאמונתו כי אסור שלאיראן יהיה נשק גרעיני.

   

  ברור גם כי המסר הזה של הממשל אינו רק לצורכי מערכת הבחירות. הוא מיועד גם לאותת לאיראן שארצות הברית מתכוונת ברצינות למה שהיא אומרת ולכן מוטב למנהיגיה לחדול מלפתח נשק גרעיני, אחרת הם ועמם יחושו את נחת זרוע של מכונת המלחמה האמריקאית. המסר גם מכוון גם לרוסיה (שהנהגתה נחלשה מאוד בשבועות האחרונים בשל ההפגנות והמחאה מבית) ולסין, שאם הן רוצות למנוע עימות צבאי עליהן לעשות יותר הרבה יותר וללחוץ על איראן.

   

  ולכן אני סבור כי מתרבים הסיכויים שהנשיא אובמה יורה על תקיפה  צבאית נגד איראן, אם יגיע למסקנה כי אין דרך אחרת לעצור את תכנית הגרעין שלה. זה עשוי להיות כבר ב-2012 עוד לפני הבחירות או זמן מה לאחריהן ב-2013 אכן שנת ההכרה מתקרבת.

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (15)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     10/1/12 00:58:
   אתה כותב יפה וקוהרנטי, מבסס את דבריך אך פתאם... באמצע יש טוו'יסט, נתניהו לא רוצה מדינה פלשתינית? קצת מוזר.
     31/12/11 13:59:
   לדעתי אין שום חובה להחזיק בפלסטינאים.
     31/12/11 13:53:

   צטט: bfou 2011-12-30 23:48:31

   צטט: yossi melman 2011-12-30 16:09:52

   צטט: bfou 2011-12-29 21:29:14

   האיום האיראני יבוא וילך, כך או אחרת. אבל אם נוותר על חלקים מהמדינה לטובת הפלסטינאים, זה יהיה לתמיד.

   מה הקשר בין תגובתך לפוסט?

    

   ---------------

    

   יש בפוסט קטע שמתחיל ב-"כותב שורות אלו". זה הקשר. אני צריך להסביר עוד?

   כעת הבנתי. לדעתך מוטב להחזיק בכל ארץ ישראל השלמה כולל כמה מיליוני פלסטינאים וזאת בנוסף לסכנה של איראן עם נשק גרעיני.

    

     30/12/11 23:48:

   צטט: yossi melman 2011-12-30 16:09:52

   צטט: bfou 2011-12-29 21:29:14

   האיום האיראני יבוא וילך, כך או אחרת. אבל אם נוותר על חלקים מהמדינה לטובת הפלסטינאים, זה יהיה לתמיד.

   מה הקשר בין תגובתך לפוסט?

    

   ---------------

    

   יש בפוסט קטע שמתחיל ב-"כותב שורות אלו". זה הקשר. אני צריך להסביר עוד?

     30/12/11 16:16:

   צטט: zvibin2 2011-12-29 15:32:47

   האיום האירני הוא איום סרק וירטואלי,ונועד בעיקרו חיזוק מעמדם של שני אקס ראשי ממשלה שנכשלו בקדנציה שלהם. איום זה כקודמו בשנת 2003 על קיום לכאורה של נשק להשמדה המונית בידיו של סאדם חוסין,דבר שבסופו של ענין התגלה כספין ,כתירוץ לפלוש למדינה עתירת אנרגיה -עירק בנוסף,יתכן שמאחורי ספין זה מסתתרים גורמים נוספים ,שעשויים לצאת נשכרים ממלחמה כזאת,הכוונה לגנרלים מלטנטים,ראשי תעשית הנשק בארה"ב וישראל,ראשי תעשיות האנרגיה שעשויים לעשות רווחים נאים מעליית מחירי האנרגיה במקרה של מלחמה עם אירן. בנוסף לכל אלה ההשפעה המכרעת של גורמי הון יהודיים בארה"ב ,המופעלים על ידי חונטה של פוליטיקאים ישראליים מחרחרי מלחמות,על חברי הקונגרס האמריקאי בעיקר ממחנה הרפובליקני. הגורם היחיד שצריך להיות מודאג ממהלך מלחמתי יזום כזה,הם אזרחי ישראל,שחיים בעורף חשוף ,מוזנח ובמקרה שהרפתקאה כזו תצא לפועל הם עשויים להיות הנפגעים והקורבנות הראשיים לתגובת טילים של האירנים על מטרות בישראל. הרעה שיכולה ליפול על תושבי ישראל ממלחמה מיותרת כזו גרועה לעין ערוך מהאיום האירני שהוא וירטואלי בעיקרו. תושבי ישראל חייבים להשמיע קולם ודעתם על התנהלות עניניים זו,ולהרתיע את הפוליטקאים קלי הדעת מלצאת להרפתקאה מסוכנת כזו

    

   תודה. אני חולק עלייך. האיום האיראני אינו אים סרק. הוא אינו איום קיומי על ישראל אך איראן היא אוייבת וגורמת לנזקים לא קלים לישראל. בכל מקרה אני סבור כי לישראל אין יכולת אפקטיבית לפעול צבאית נגד איראן והיחידה שיכולה לעשותז אתאם תחליט על כך זו ארצות הברית.

     30/12/11 16:13:

   צטט: green clean machine 2011-12-29 19:47:38

   לפי דעתי במידה וישראל בחרה באופציה של מלחמה חשאית, הרי שהבחירה נושאת בתוכה עוקץ פנימי. אם על -פי התיאורים וירוס סטוקסנט אכן השבית מעל 1000 סרכזות ולמעשה גרם לאירנים להאט באופן ניכר את ההפעלה המחודשת שלהם (משום הפעם מערכות הביטחון שלהם יאבטחו כל פעולה כך שההתקדמות שלהם תואט) מצד אחד - זאת הצלחה פנומנלית - שגם שתי טיסות של אפ-15 ו אפ-16 בעלות של מיליארד שקל לא היו מצליחות להפיק (ואני בטוח שעלות כתיבת הקוד והכנסתו למערכת היו שבריר מהעלות המוטסת). אולם התקפת סייבר ממקור בלתי ידוע, איננה קזוס בלי, והאירנים יכולים "להעלים" עין מהאירוע ולהמשיך שוב לנסות להגיע ליעד מבלי שהורתעו. למשל לעומת האירוע בכור בסוריה שם נבחרה פעולה רועשת והסורים נראה שעצרו ממהלכם.

   תודה. נדמה לי שזה מה שכתבתי. שהמבצעים החשאיים מבריקים ככל שיהיו לא יצליחו למנוע מאיראן להמשיך בתכנית הגרעין שלה.

    

     30/12/11 16:11:

   צטט: EliezerSheffer 2011-12-29 21:12:47

   נכון שזו היא דעתך ואתה לא בר-סמכא על-מנת ליישם את דעתך בממשלה המחליטה בנושאים אלה. אבל, בתאוריה העמדה שאתה נוקט היא מסוכנת...אם טעית בהערכתך "אכלנו" אותה, ובמצב של חיים - ומוות יש לנקוט בזהירות ובשמרנות -יתר, וללכת על "WORST CASE SCENARIO", זה הרבה יותר יקר, אבל...זה לפחות לא מותיר אותך חשוף למקרה שטעית.

   לא הבנתי מדוע מסוכנת דעתי. ניסיתי לנתח את היחסים במשולש ישראל-איראן-ארצות הברית ואת הערכתי על מה שקרה ומה עתיד להתרחש. תודה על תגובתך.

    

     30/12/11 16:09:

   צטט: bfou 2011-12-29 21:29:14

   האיום האיראני יבוא וילך, כך או אחרת. אבל אם נוותר על חלקים מהמדינה לטובת הפלסטינאים, זה יהיה לתמיד.

   מה הקשר בין תגובתך לפוסט?

    

     30/12/11 16:08:

   צטט: מודרניסט 2011-12-30 01:03:14

   אפשר למנות שטוית בשפע. נסתפק באחת, זועקת לשמי מרום: האחת - דרושה באמת חוצפה מיוחדת במינה כדי לטעון שסאדאת "החזיר לעצמו את סיני בכח". אולי (בדגש חזק על "אולי") גולדה אמרה לגולדמן מה שאמרו שאמרה. אבל דבר אחד בטוח - אם אדון סאדאת היה אומר בפומבי ב72 שהוא מוכן לבוא לירושלים, גולדה היתה מחזירה לו את סיני, עם או בלי הפגנות המונים של ישראלים שדורשים ממנה לעשות כן. תמיד רצינו שלום. חושב שלולא אלפי ההרוגים הישראלים ועשרות אלפי המצרים במלחמת יום כיפור ישראל היתה מסרבת? חובת ההוכחה עליך ועל דומיך. זה פשוט שקר שאתם מנסים לבסס כבר עשורים, מתוך רגשי אשמה פתולוגיים על עצם קיומכם או משהו. לעצם העניין, רק מצרי ימני-לאומני (כלומר, האמת, כל מצרי) יטען ברצינות שסיני הוחזרה בכח. להפך. סיני הוחזרה בתוקף רצונם של הישראלים בדו קיום בשלום עם שכניהם, ונכונותם שאין דומה לה בהיסטוריה לשלם מחיר טריטוריאלי עצום. ברור, קשה לך להכיר בזאת - כי אז תתקשה להמשיך ולקשקש כביכול ישראל היא זו שמונעת את הקמת פלסטין בגלל שאנחנו (אחרי סיני, עזה, לבנון) בעצם "רוצים את הנדל"ן". יאללה. כל אחד חוץ ממך כבר הבין, יוסי: הפלסטינים לא מעוניינים להקים מדינה אם המחיר הוא הכרה בישראל בגבולות כלשהם. ה"עולם הערבי" (ככל שיש היום דבר כזה, העולם המוסלמי ליתר דיוק), לא שם קצה של זהו על הפלסטינים ועלק-זכויותיהם. עוינותה של איראן לא תשתנה כהוא זה כל עוד יושבים יהודים על אדמת הוואקף - כיכר מסריק, למשל, היא אדמת וואקף. אתה לא מאמין למוסלמים, אני יודע. אתה חושב שאתה יודע יותר טוב מהם על מה יתפשרו ועל מה לא. אנשים בדיוק כמוך השמיעו הערכות כאלה בדיוק על ה"רציונליות" של גרועי המשטרים במאה העשרים, והסבירו לנו איך עצם שליטתו של חמאס בעזה תגרום לו להתמתן, ושחיזבאללה - עכשיו, כש"הפך למפלגה" כבר לא יסחור יותר בגופות, ושצריך להחזיר לאסד הבן את הגולן כי הוא אחראי מאוד ורופא עיניים וגם יש לו פייסבוק, ושבמצרים קמה דמוקרטיה נפלאה שאולי תפוצץ מרוב הומניות את הפירמידות שבנו הכופרים ותסקול באבניהן נשים נואפות, הומואים וסתם קופטים. כמו כל דומיך, יוסי, לא למדת דבר - ולא שכחת כלום.

    

   תודה על התיחסותך. אהבתי את המילה שטויות.

   עדיף שתכנה את עצמך פוסט מודרניסט ואז הכפירה שלך באמיתות היתה יכולה להיות תחת כןתרת הולמת. העובדה היא שעד המלחמה סיני הייתה בידי ישראל ולאחריה הוחזרה למצארים היא הנותנת. תזכורת דיין אמר שעדיף שרם א שייח בלי שלום על פני שלוםללא שרם א-שייח.

    

     30/12/11 01:03:

   אפשר למנות שטוית בשפע. נסתפק באחת, זועקת לשמי מרום: האחת - דרושה באמת חוצפה מיוחדת במינה כדי לטעון שסאדאת "החזיר לעצמו את סיני בכח". אולי (בדגש חזק על "אולי") גולדה אמרה לגולדמן מה שאמרו שאמרה. אבל דבר אחד בטוח - אם אדון סאדאת היה אומר בפומבי ב72 שהוא מוכן לבוא לירושלים, גולדה היתה מחזירה לו את סיני, עם או בלי הפגנות המונים של ישראלים שדורשים ממנה לעשות כן. תמיד רצינו שלום. חושב שלולא אלפי ההרוגים הישראלים ועשרות אלפי המצרים במלחמת יום כיפור ישראל היתה מסרבת? חובת ההוכחה עליך ועל דומיך. זה פשוט שקר שאתם מנסים לבסס כבר עשורים, מתוך רגשי אשמה פתולוגיים על עצם קיומכם או משהו. לעצם העניין, רק מצרי ימני-לאומני (כלומר, האמת, כל מצרי) יטען ברצינות שסיני הוחזרה בכח. להפך. סיני הוחזרה בתוקף רצונם של הישראלים בדו קיום בשלום עם שכניהם, ונכונותם שאין דומה לה בהיסטוריה לשלם מחיר טריטוריאלי עצום. ברור, קשה לך להכיר בזאת - כי אז תתקשה להמשיך ולקשקש כביכול ישראל היא זו שמונעת את הקמת פלסטין בגלל שאנחנו (אחרי סיני, עזה, לבנון) בעצם "רוצים את הנדל"ן". יאללה. כל אחד חוץ ממך כבר הבין, יוסי: הפלסטינים לא מעוניינים להקים מדינה אם המחיר הוא הכרה בישראל בגבולות כלשהם. ה"עולם הערבי" (ככל שיש היום דבר כזה, העולם המוסלמי ליתר דיוק), לא שם קצה של זהו על הפלסטינים ועלק-זכויותיהם. עוינותה של איראן לא תשתנה כהוא זה כל עוד יושבים יהודים על אדמת הוואקף - כיכר מסריק, למשל, היא אדמת וואקף. אתה לא מאמין למוסלמים, אני יודע. אתה חושב שאתה יודע יותר טוב מהם על מה יתפשרו ועל מה לא. אנשים בדיוק כמוך השמיעו הערכות כאלה בדיוק על ה"רציונליות" של גרועי המשטרים במאה העשרים, והסבירו לנו איך עצם שליטתו של חמאס בעזה תגרום לו להתמתן, ושחיזבאללה - עכשיו, כש"הפך למפלגה" כבר לא יסחור יותר בגופות, ושצריך להחזיר לאסד הבן את הגולן כי הוא אחראי מאוד ורופא עיניים וגם יש לו פייסבוק, ושבמצרים קמה דמוקרטיה נפלאה שאולי תפוצץ מרוב הומניות את הפירמידות שבנו הכופרים ותסקול באבניהן נשים נואפות, הומואים וסתם קופטים. כמו כל דומיך, יוסי, לא למדת דבר - ולא שכחת כלום.

     29/12/11 21:29:
   האיום האיראני יבוא וילך, כך או אחרת. אבל אם נוותר על חלקים מהמדינה לטובת הפלסטינאים, זה יהיה לתמיד.
     29/12/11 21:12:
   נכון שזו היא דעתך ואתה לא בר-סמכא על-מנת ליישם את דעתך בממשלה המחליטה בנושאים אלה. אבל, בתאוריה העמדה שאתה נוקט היא מסוכנת...אם טעית בהערכתך "אכלנו" אותה, ובמצב של חיים - ומוות יש לנקוט בזהירות ובשמרנות -יתר, וללכת על "WORST CASE SCENARIO", זה הרבה יותר יקר, אבל...זה לפחות לא מותיר אותך חשוף למקרה שטעית.
     29/12/11 21:08:

   צטט: zvibin2 2011-12-29 15:32:47

   האיום האירני הוא איום סרק וירטואלי,ונועד בעיקרו חיזוק מעמדם של שני אקס ראשי ממשלה שנכשלו בקדנציה שלהם. איום זה כקודמו בשנת 2003 על קיום לכאורה של נשק להשמדה המונית בידיו של סאדם חוסין,דבר שבסופו של ענין התגלה כספין ,כתירוץ לפלוש למדינה עתירת אנרגיה -עירק בנוסף,יתכן שמאחורי ספין זה מסתתרים גורמים נוספים ,שעשויים לצאת נשכרים ממלחמה כזאת,הכוונה לגנרלים מלטנטים,ראשי תעשית הנשק בארה"ב וישראל,ראשי תעשיות האנרגיה שעשויים לעשות רווחים נאים מעליית מחירי האנרגיה במקרה של מלחמה עם אירן. בנוסף לכל אלה ההשפעה המכרעת של גורמי הון יהודיים בארה"ב ,המופעלים על ידי חונטה של פוליטיקאים ישראליים מחרחרי מלחמות,על חברי הקונגרס האמריקאי בעיקר ממחנה הרפובליקני. הגורם היחיד שצריך להיות מודאג ממהלך מלחמתי יזום כזה,הם אזרחי ישראל,שחיים בעורף חשוף ,מוזנח ובמקרה שהרפתקאה כזו תצא לפועל הם עשויים להיות הנפגעים והקורבנות הראשיים לתגובת טילים של האירנים על מטרות בישראל. הרעה שיכולה ליפול על תושבי ישראל ממלחמה מיותרת כזו גרועה לעין ערוך מהאיום האירני שהוא וירטואלי בעיקרו. תושבי ישראל חייבים להשמיע קולם ודעתם על התנהלות עניניים זו,ולהרתיע את הפוליטקאים קלי הדעת מלצאת להרפתקאה מסוכנת כזו

    

     29/12/11 19:47:
   לפי דעתי במידה וישראל בחרה באופציה של מלחמה חשאית, הרי שהבחירה נושאת בתוכה עוקץ פנימי. אם על -פי התיאורים וירוס סטוקסנט אכן השבית מעל 1000 סרכזות ולמעשה גרם לאירנים להאט באופן ניכר את ההפעלה המחודשת שלהם (משום הפעם מערכות הביטחון שלהם יאבטחו כל פעולה כך שההתקדמות שלהם תואט) מצד אחד - זאת הצלחה פנומנלית - שגם שתי טיסות של אפ-15 ו אפ-16 בעלות של מיליארד שקל לא היו מצליחות להפיק (ואני בטוח שעלות כתיבת הקוד והכנסתו למערכת היו שבריר מהעלות המוטסת). אולם התקפת סייבר ממקור בלתי ידוע, איננה קזוס בלי, והאירנים יכולים "להעלים" עין מהאירוע ולהמשיך שוב לנסות להגיע ליעד מבלי שהורתעו. למשל לעומת האירוע בכור בסוריה שם נבחרה פעולה רועשת והסורים נראה שעצרו ממהלכם.
     29/12/11 15:32:
   האיום האירני הוא איום סרק וירטואלי,ונועד בעיקרו חיזוק מעמדם של שני אקס ראשי ממשלה שנכשלו בקדנציה שלהם. איום זה כקודמו בשנת 2003 על קיום לכאורה של נשק להשמדה המונית בידיו של סאדם חוסין,דבר שבסופו של ענין התגלה כספין ,כתירוץ לפלוש למדינה עתירת אנרגיה -עירק בנוסף,יתכן שמאחורי ספין זה מסתתרים גורמים נוספים ,שעשויים לצאת נשכרים ממלחמה כזאת,הכוונה לגנרלים מלטנטים,ראשי תעשית הנשק בארה"ב וישראל,ראשי תעשיות האנרגיה שעשויים לעשות רווחים נאים מעליית מחירי האנרגיה במקרה של מלחמה עם אירן. בנוסף לכל אלה ההשפעה המכרעת של גורמי הון יהודיים בארה"ב ,המופעלים על ידי חונטה של פוליטיקאים ישראליים מחרחרי מלחמות,על חברי הקונגרס האמריקאי בעיקר ממחנה הרפובליקני. הגורם היחיד שצריך להיות מודאג ממהלך מלחמתי יזום כזה,הם אזרחי ישראל,שחיים בעורף חשוף ,מוזנח ובמקרה שהרפתקאה כזו תצא לפועל הם עשויים להיות הנפגעים והקורבנות הראשיים לתגובת טילים של האירנים על מטרות בישראל. הרעה שיכולה ליפול על תושבי ישראל ממלחמה מיותרת כזו גרועה לעין ערוך מהאיום האירני שהוא וירטואלי בעיקרו. תושבי ישראל חייבים להשמיע קולם ודעתם על התנהלות עניניים זו,ולהרתיע את הפוליטקאים קלי הדעת מלצאת להרפתקאה מסוכנת כזו

   ארכיון

   פרופיל

   yossi melman
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין