כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  הדרך אל האושר

  תיקון עולם, תיקון פנימי ותיקון אופניים.
  מסיבות טכניות בלבד הפניות לקוראים הן בלשון זכר - עמכן הסליחה.

  הבלוג בתקשורת

  ארכיון

  חשיפה: ניגודי העניינים של מנכ"ל משרד האוצר

  48 תגובות   יום שני, 10/12/07, 08:43

   

  מנכ"ל משרד האוצר מונה לעמוד בראש וועדה להגברת התחרות בין הבנקים. ומיהם בעלי הבנקים? בעלי החברות, שבהן הוא הועסק עד לא מכבר


  ב-11.10.2007 כינס מנכ"ל משרד האוצר, ירום אריאב, מסיבת עיתונאים מיוחדת, בדרישה לסיים את כהונתו של החשכ"ל, ירון זליכה. במסיבת העיתונאים הצהיר אריאב שהמשך העסקתו של ירון זליכה הוא "חבלה אמיתית במערכת הכלכלית". אריאב, כלכלן ותיק ומנוסה, לא סיפק נימוקים כלכליים ענייניים לטענתו, והסתפק בנימוקים מתחום הפסיכולוגיה: "יחסי עבודה הבעייתיים" של זליכה. אלא שבחינת העובדות הכלכליות מעוררת חשש, שמה שהניע את אריאב לא היה רק "יחסי עבודה" - ואפילו לא התלונה המדוברת שזליכה הגיש נגד אולמרט בפרשת בנק לאומי.

   

  ירום אריאב נכנס לתפקידו בינואר 2007. טרם כניסתו לתפקידו הוא כיהן כמנכ"ל כי"ל דשנים אירופה. עם כניסתו לתפקידו הוא חתם על הסכם, המונע ממנו לעסוק בעניינים הקשורים ישירות לכי"ל (כימיקלים לישראל), לחברה האם, "החברה לישראל", ולבעליה, האחים עופר, במשך שנה וחצי לאחר כניסתו לתפקידו.

  החשכ"ל היוצא זליכה התעמת בשנים האחרונות פעמים רבות עם חברות בבעלות האחים עופר בכלל, ועם כי"ל בפרט, כאשר עמד על כך שההסכמים שלהן עם המדינה יקוימו ככתבם וכלשונם. בין השאר, הוא חשף לאחרונה שכי"ל התחמקה לכאורה מתשלום תמלוגים למדינה בסך מאות מיליוני ₪, והצהיר: "אנו פועלים לוודא כי יושב למדינה כל שקל שנגזל ממנה לכאורה". זליכה ניסה למנוע בזמנו את "הפיצוי" בגובה 130 מיליון דולר שהאחים עופר קיבלו מהמדינה בפרשת בז"ן; וגם ביטל את הקמת תחנת הכוח שלהם במישור רותם בשל חריגות לכאורה מתנאי המכרז.

   

  הסוף ידוע: הלחץ הכבד שהפעילו אריאב ובר-און עשה את שלו, וזליכה נאלץ להתפטר. כבדרך אגב, לאחרונה התבשרנו, שהמדינה עומדת לחתום מחדש על הסכם עם האחים עופר, שעל פיה הם אלה שיקימו את תחנת הכוח במישור רותם. לטענת התנועה לאיכות השלטון, בעצם חידוש ההסכם המדינה עומדת להעניק לאחים עופר הטבה בגובה 100 עד 200 מיליון ש"ח. ע"פ ידיעה שפורסמה השבוע, האחים עופר לא מסתפקים בכך, וחברת OPC שבבעלותם מנסה לקבל הטבה נוספת, בגובה 40 מיליון ש"ח.

   

  תחרות בין הבנקים, סיכון ברמת המקרו

  ירום אריאב מונה לפני כשבועיים לעמוד בראש "ועדה לפיתוח והגברת התחרות במערכת הבנקאית ובשוק ההון בישראל".

   

   

  מי שצפויים להתנגד לכל ניסיון לפתח את התחרות במערכת הבנקאית הם, כמובן, הבנקים עצמם.

   

  20% מבנק מזרחי-טפחות מוחזק על ידי האחים עופר. יולי עופר וליאורה עופר הם דירקטורים של הבנק. דירקטורים נוספים הם יוסי רוזן ואברהם (בייגה) שוחט - שניהם בכירים בחברה לישראל. גם לבנק לאומי יש קשר הדוק למקום עבודתו הקודם של אריאב: הבנק מחזיק ב-18% ממניות "החברה לישראל" (ע"פ הדו"ח התקופתי של "החברה לישראל" ל-2006, עמ' 5).

   

  סטנלי פישר, נגיד בנק ישראל, הצהיר לאחרונה ש"הרווחים של הבנקים בישראל מחברות הם מאוד קטנים בהשוואה בינלאומית. לעומת זאת הרווחים שלהם ממשקי הבית גבוהים". אם תהיה תחרות אמיתית בין הבנקים, נתקרב מעט למודל המקובל בעולם - מה שלא ימצא חן, כמובן, בעיני הלווים הגדולים מהמגזר העסקי, שיפסיקו להיות מסובסדים על-ידי משקי הבית.

   

  האחים עופר הם גם לווים גדולים. על פי כתבה ב"הארץ", היקף ההתחייבויות המצרפי של החברות שבקבוצת האחים עופר למערכת הבנקאית בישראל מסתכם ב-20 מיליארד ש"ח. הדו"ח התקופתי של "החברה לישראל" ל-2006 מציין (עמ' 77) כאחד מ"סיכוני המקרו" של כי"ל: "חקיקה בנושא בנקים".

  קשה מאוד לראות איך יצליח אריאב למלא כהלכה את תפקידו בראשות הועדה להגברת התחרות בשוק ההון, מבלי לקבל החלטות הקשורות באופן ישיר ומשמעותי לאחים עופר בכלל, ולכי"ל בפרט.

  תגובת משרד האוצר

  מנכ"ל משרד האוצר נמנע מלטפל בכל נושא הקשור לחברה לישראל ואו לאחים עופר בהתאם להסדר ניגוד העניינים.

  כל הנושאים המוזכרים בפנייתך אינם בטיפולו של המנכ"ל, לא במישרין ולא בעקיפין, והינם חלק מאחריותו הבלעדית של החשב הכללי היוצא והנכנס.

  בוועדת אריאב, בה חברים ראשי אגפים נוספים במשרד האוצר, משרד המשפטים, בנק ישראל, רשות ההגבלים העסקיים והרשות לניירות ערך, יפעל מנכ"ל האוצר בהתאם להסדר ניגוד העניינים. במקרה זה, גם אילו היה נכון לומר כי מדובר בהשפעה עקיפה, דבר שאינו נכון, היה צורך לקבוע כי מדובר בהשפעה מהותית, אשר גם היא מוטלת בספק.

   

   

  "מדינת החברה לישראל": כתבה על האחים עופר.

   

   

   

  בחנ/י את עצמך: האת את/ה מושחת/ת?

   

   

   

  תודה ליוסי, נתי, אופיר, רותי, יעלי ועידן על עזרתם בהכנת הכתבה.

  דרג את התוכן:

   תגובות (48)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     26/4/08 22:56:

   צטט: no-no-no 2008-01-25 10:46:44

   גם אי אפשר לטעון כאלה טענות כלליות כמו ש"העובדים הפכו בהדרגה לעובדי קבלן"

   או "רבים מהם חלו בסרטן" -

   יש פער גדול בין "תחקיר" לבין הבאת לינקים למשפטים שאין מאחוריהם עובדות.

   קח את עצמך בידיים ותכתוב עובדות לא משפטים סתומים.

   מבין ?

   מפעלי ים המלח (מי"ה) – הטענה היא, שעוד טרם ההפרטה היו שם עובדי קבלן, אלא שאז הם הרוויחו שכר גבוה בהרבה. הסרט "זהב לבן, עבודה שחורה", ששודר במקור ב"עובדה", פירט את המצב המזעזע שזכויות העובדים הידרדרו אליו. הקישור מהמאמר שלי הוא אל אתר, שבו יש קישורים לכתבות עיתונות רבות, שפורסמו לאחר שידור הסרט הנ"ל. אתה מוזמן גם לשאול את ידידינו לקפה, ג'קי אדרי, שהיה העובד היחיד במי"ה שהסכים להיחשף בפניו למצלמה ולספר מה קורה בתוך המפעל – ובעקבות כך פוטר מעבודתו, כמובן.

    תגובת כי"ל לפניות אליה בעניין זה היא להזכיר את וועדת גולדשמידט, שבעקבותיה עובדי הקבלן בכי"ל זוכים כיום לשכר של לפחות 5% מעל שכר המינימום ולזכויות סוציאליות בסיסיות. זה נכון, אבל אין שום צורך למחוא כפיים למעסיק שמואיל בטובו לתת לעובדיו תנאים בסיסיים כאלה רק אחרי שהוא נתפס במערומיו, כשהוא מתעמר בעובדיו.  "רותם אמפרט" – קישרתי לאחת הכתבות על סכסוכי העבודה החוזרים ונשנים במפעל, שהרקע להם היה ניסיונותיה החוזרים של ההנהלה להצר את זכויות העובדים הוותיקים ו/או להוציא אותם לפרישה מוקדמת, מתוך מטרה להחליפם בעובדים "זולים" יותר.

   תגובת כי"ל בעניין זה היא ש"העובדים דרשו דרישות שעלולות לפגוע ברווחיות החברה לאורך זמן" – טיעון קצת אבסורדי לנוכח העובדה שכי"ל רשמה לאחרונה רווחי שיא בתולדותיה, ושהונו של בעל השליטה בה, סמי עופר, נאמד בכ-16 מיליארד ₪.  "תרכובות ברום" – ע"פ הכתבה שקישרתי אליה, עובדי קבלן במפעל טוענים שהחליטו לפתע לקצץ 800 ₪ בחודש מתוך משכורתם – המסתכמת ב-5000 ₪ בחודש. שוב, זה חוקי, אבל זה גם מאוד מאוד מכוער, כאשר אדם כמו סמי עופר, שהונו נאמד בכ-16 מיליארד ₪, נוהג כך כלפי עובדיו. ואל תגיד לי "הוא לא מטפל בקטנות כאלה". אם יש לו זמן "לתרום" תרומות צבועות לכל מיני מוסדות, שקודם כל ידאג לעובדים שלו. ובכלל, הסיבה העיקרית לפגיעה בזכויות העובדים ולזיהום האוויר הכבד היא "רוח המפקד" במפעלים כאלה, שמקדשת אך ורק את השורה התחתונה של הרווח קצר המועד, בלי שום אכפתיות לקהילה, לסביבה, או לחוקי המדינה (כש"ברום" ו"רותם" חרגו במאות עד אלפי אחוזים מדי שנה הם גם עברו על החוק).

   התגובה שקיבלתי מכי"ל בעניין זה הייתה משהו כמו "סכסוך העבודה הסתיים בהסכם שכל הצדדים בירכו עליו" וכו'.  

   לסיכום, המשפט "העובדים הפכו בהדרגה לעובדי קבלן נטולי זכויות" משקף נאמנה את המתרחש בכי"ל.

   ההנהלה פוגעת בשיטתיות בזכויות העובדים. פה ושם העובדים מצליחים להגיע להישג זמני, ולהקטין מעט את רוע הגזירה – ואז ההנהלה מנופפת ב"זכויות העובדים" בכי"ל בגאווה רבה.  תגובת כי"ל המלאה נמצאת כאן. 

   בריאות העובדים בכי"ל – קישרתי לתחקיר בולדוג, שבעקבותיו גם נערך דיון בכנסת בנושא. קשה מאוד להוכיח קשר ישיר בין חשיפה של עובד לחומרים מסוכנים לבין מחלה בסרטן, מכמה סיבות: א) ישנם גורמים רבים לסרטן. ב) רבים מבכירי משרד הבריאות והאגודה למען הסרטן עבדו / עובדים כיועצים (תמורת תשלום נאה, כמובן) אצל המפעלים המזהמים. ג) סמי עופר תורם לסורוקה ולרמב"ם. ד) רשם הסרטן הלאומי, מיכה ברחנא, שטען שקיים קשר בין הזיהום מהמפעלים לעלייה הדרמטית בתחלואה באזור הדרום, נרדף ע"י המפעלים. סביר להניח שב', ג' וד' לא ממש תורמים למוטיבציה של המומחים בתחום להעיד על הקשר האפשרי בין עבודתם לכאורה של העובדים עם חומרים מסוכנים ללא הגנה מספקת, למחלותיהם.

   בכל אופן, באתר שלי על האחים עופר רשום במפורש "ע"פ תחקיר בולדוג". לא הצגתי זאת כעובדה.  

   וכרגיל, תזכורת: האתר שלי על האחים עופר הוא לא "כתבה" (ובוודאי שלא "כתבת תחקיר"), אלא מאמר. לא חשפתי שם שום דבר חדש. בסך הכל תמצתתי חומר מתוך עשרות, ואולי מאות, כתבות שפורסמו בשנים האחרונות. זה ההבדל, המקובל בעיתונות, בין "כתבה" לבין "מאמר". 

     26/4/08 22:54:

    

   צטט: no-no-no 2008-01-25 10:46:44

   גם אי אפשר לטעון כאלה טענות כלליות כמו ש"העובדים הפכו בהדרגה לעובדי קבלן"

   או "רבים מהם חלו בסרטן" - קח את עצמך בידיים ותכתוב עובדות לא משפטים סתומים.

   מבין ?

   מפעלי ים המלח (מי"ה) – הטענה היא, שעוד טרם ההפרטה היו שם עובדי קבלן, אלא שאז הם הרוויחו שכר גבוה בהרבה. הסרט "זהב לבן, עבודה שחורה", ששודר במקור ב"עובדה", פירט את המצב המזעזע שזכויות העובדים הידרדרו אליו. הקישור מהמאמר שלי הוא אל אתר, שבו יש קישורים לכתבות עיתונות רבות, שפורסמו לאחר שידור הסרט הנ"ל. אתה מוזמן גם לשאול את ידידינו לקפה, ג'קי אדרי, שהיה העובד היחיד במי"ה שהסכים להיחשף בפניו למצלמה ולספר מה קורה בתוך המפעל – ובעקבות כך פוטר מעבודתו, כמובן. תגובת כי"ל לפניות אליה בעניין זה היא להזכיר את וועדת גולדשמידט, שבעקבותיה עובדי הקבלן בכי"ל זוכים כיום לשכר של לפחות 5% מעל שכר המינימום ולזכויות סוציאליות בסיסיות. זה נכון, אבל אין שום צורך למחוא כפיים למעסיק שמואיל בטובו לתת לעובדיו תנאים בסיסיים כאלה רק אחרי שהוא נתפס במערומיו, כשהוא מתעמר בעובדיו. "רותם אמפרט" – קישרתי לאחת הכתבות על סכסוכי העבודה החוזרים ונשנים במפעל, שהרקע להם היה ניסיונותיה החוזרים של ההנהלה להצר את זכויות העובדים הוותיקים ו/או להוציא אותם לפרישה מוקדמת, מתוך מטרה להחליפם בעובדים "זולים" יותר.תגובת כי"ל בעניין זה היא ש"העובדים דרשו דרישות שעלולות לפגוע ברווחיות החברה לאורך זמן" – טיעון קצת אבסורדי לנוכח העובדה שכי"ל רשמה לאחרונה רווחי שיא בתולדותיה, ושהונו של בעל השליטה בה, סמי עופר, נאמד בכ-16 מיליארד ₪. "תרכובות ברום" – ע"פ הכתבה שקישרתי אליה, עובדי קבלן במפעל טוענים שהחליטו לפתע לקצץ 800 ₪ בחודש מתוך משכורתם – המסתכמת ב-5000 ₪ בחודש. שוב, זה חוקי, אבל זה גם מאוד מאוד מכוער, כאשר אדם כמו סמי עופר, שהונו נאמד בכ-16 מיליארד ₪, נוהג כך כלפי עובדיו. ואל תגיד לי "הוא לא מטפל בקטנות כאלה". אם יש לו זמן "לתרום" תרומות צבועות לכל מיני מוסדות, שקודם כל ידאג לעובדים שלו. ובכלל, הסיבה העיקרית לפגיעה בזכויות העובדים ולזיהום האוויר הכבד היא "רוח המפקד" במפעלים כאלה, שמקדשת אך ורק את השורה התחתונה של הרווח קצר המועד, בלי שום אכפתיות לקהילה, לסביבה, או לחוקי המדינה (כש"ברום" ו"רותם" חרגו במאות עד אלפי אחוזים מדי שנה הם גם עברו על החוק).התגובה שקיבלתי מכי"ל בעניין זה הייתה משהו כמו "סכסוך העבודה הסתיים בהסכם שכל הצדדים בירכו עליו" וכו'.  לסיכום, המשפט "העובדים הפכו בהדרגה לעובדי קבלן נטולי זכויות" משקף נאמנה את המתרחש בכי"ל. ההנהלה פוגעת בשיטתיות בזכויות העובדים. פה ושם העובדים מצליחים להגיע להישג זמני, ולהקטין מעט את רוע הגזירה – ואז ההנהלה מנופפת ב"זכויות העובדים" בכי"ל בגאווה רבה. תגובת כי"ל המלאה נמצאת כאן. בריאות העובדים בכי"ל – קישרתי לתחקיר בולדוג, שבעקבותיו גם נערך דיון בכנסת בנושא. קשה מאוד להוכיח קשר ישיר בין חשיפה של עובד לחומרים מסוכנים לבין מחלה בסרטן, מכמה סיבות: א) ישנם גורמים רבים לסרטן. ב) רבים מבכירי משרד הבריאות והאגודה למען הסרטן עבדו / עובדים כיועצים (תמורת תשלום נאה, כמובן) אצל המפעלים המזהמים. ג) סמי עופר תורם לסורוקה ולרמב"ם. ד) רשם הסרטן הלאומי, מיכה ברחנא, שטען שקיים קשר בין הזיהום מהמפעלים לעלייה הדרמטית בתחלואה באזור הדרום, נרדף ע"י המפעלים. סביר להניח שב', ג' וד' לא ממש תורמים למוטיבציה של המומחים בתחום להעיד על הקשר האפשרי בין עבודתם לכאורה של העובדים עם חומרים מסוכנים ללא הגנה מספקת, למחלותיהם. בכל אופן, באתר שלי על האחים עופר רשום במפורש "ע"פ תחקיר בולדוג". לא הצגתי זאת כעובדה.  וכרגיל, תזכורת: האתר שלי על האחים עופר הוא לא "כתבה" (ובוודאי שלא "כתבת תחקיר"), אלא מאמר. לא חשפתי שם שום דבר חדש. בסך הכל תמצתתי חומר מתוך עשרות, ואולי מאות, כתבות שפורסמו בשנים האחרונות. זה ההבדל, המקובל בעיתונות, בין "כתבה" לבין "מאמר". 

    

     3/4/08 18:01:

    

   נירקום

    

   ואתה חושב שהחשיפה לגבי ירון זליכה (שמקטומו במעשיהו) מטרידה את אופנן ?

   אופנן הוא רבביבון שמתעניין בלהכניס לאנשיו של אולמרט ולהתעלם מהארכי מושחת נתניהו ואנשיו סמסונוב והזליכה המתועב. 

     3/4/08 17:18:

   את הכתבה הבאה שפורסמה היום בגלובס ניתן לקשור היטב לפוסט האמור ולחלק מהתגובות. מה אני אגיד לכם...על זה נאמר -

   "עבד כי ימלוך" המביא איתו אל המלוכה את תכסיסי העבדות. 

     

     

   אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה: החשכ"ל לשעבר ירון זליכה פעל בניגוד עניינים ב-3 נושאים במהלך כהונתו

   לפני שכיהן כחשכ"ל, שימש זליכה כסמנכ"ל בחברת דרך ארץ שבשליטת אפריקה ישראל ושיכון ובינוי ; המקרה הראשון נוגע למכרז כביש 431, השני - לפגישותיו בעניין פרויקט הרכבת הקלה, והשלישי - להפרטת בנק לאומי

   03/04/2008, 13:29
      
   שלח תגובה במיילהדס מגן‏
   הוסף כתבה לכתבות שלי

   ירון זליכה, לשעבר החשב הכללי באוצר, פעל בניגוד עניינים ב-3 נושאים במהלך כהונתו - כך עולה מבדיקה שנערכה באגף המשמעת בנציבות שירות המדינה, בראשות עו"ד אסף רוזנברג. נציב שירות המדינה, שמואל הולנדר, העביר את החומר לפרקליט המדינה, משה לדור.

   לפני שנכנס לתפקיד החשכ"ל, כיהן זליכה כסמנכ"ל כספים ופיתוח עסקי בחברת דרך ארץ שבשליטת אפריקה ישראל ושיכון ובינוי. החשד הוא שזליכה פעל במספר מקרים בניגוד להתחייבותו בהסדר למניעת ניגוד עניינים שעליו חתם עם כניסתו לתפקיד, וכן בניגוד לחובה הכללית של עובד ציבור שלא להימצא במצב של חשש לניגוד עניינים, על-פי כללי התקשי"ר והאתיקה לעובדי מדינה.

   בהסדר התחייב זליכה כי בשנה הראשונה לכהונתו בתפקיד לא יעסוק בנושאים העלולים להעמיד אותו במצב של חשש לניגוד עניינים, ובפרט בנושאים הקשורים לענייניו האישיים ובנושאים ספציפיים הקשורים לפעילות חברת דרך ארץ ולפעילות בעלי השליטה בה.

   זליכה הורשה לטפל בנושאים רוחביים וכלליים שיש להם השלכה, בין היתר, על דרך ארץ ובעלי השליטה בה - אך בתנאי שהטיפול ייעשה בשיתוף גורם מקצועי באגף, ותוך שיתוף-פעולה עם אחד מראשי האגפים האחרים במשרד. כמו כן, התחייב זליכה להתייעץ עם היועצת המשפטית של האוצר בטיפול בנושאים אלה.

   המקרה הראשון נוגע לפרויקט כביש 431. במסגרת הליכי המכרז נפגש זליכה עם כל המתמודדות במכרז, בין היתר עם נציגי שיכון ובינוי וכן עם נציגי דניה סיבוס, חברה בת של אפריקה ישראל. זליכה טען כי דניה סיבוס היא אישיות משפטית נפרדת ולא מוזכרת בהסדר, וכי ההסדר לא אסר עליו לשמוע אלא רק לקבל החלטות. כמו כן, הבהיר למתמודדים כי ההחלטות מתקבלות בוועדת המכרזים.

   היועצת המשפטית במשרד האוצר, ימימה מזוז, טענה כי ההסדר אוסר גם על פגישות עם חברות בנות, הפגישות עם המתמודדים לא נכנסות להגדרת נושאים רוחביים וכלליים, ומחומר הראיות עולה כי אופי המפגש היה ספציפית בעניין 431.

   לאור זאת, קובעת הבדיקה כי זליכה פעל בניגוד להסדר בעצם פגישותיו, שם נציגי דניה סיבוס ושיכון ובינוי; וכן עצמו במצב של חשש לניגוד עניינים, זאת מבלי שהתייעץ עם היועצת המשפטית ומבלי לשתף את אחד מראשי האגפים במשרד.

   במקרה השני היה זליכה נתון בניגוד עניינים עקב פגישותיו בעניין הרכבת הקלה נוגע לפרויקט הרכבת הקלה עם בכיר בסימנס, עם מנכ"ל אפריקה ישראל, פיני כהן, ועם עופר קוטלר, ששימש בעבר כסמנכ"ל בדרך ארץ. הפרויקט התמודדו קבוצת MTS, שכללה בין היתר את חברת אפריקה ישראל ואת חברת סימנס.

   זליכה טען בחקירתו כי לא ערך מפגשים הנוגעים למכרז הרכבת הקלה, אלא נפגש פגישת נימוסים עם מספר 2 של סימנס העולמית, שייתכן שהביא עימו אנשים נוספים אשר ניצלו את הפגישה. לטענת זליכה, הפגישה האמורה אינה בניגוד להסדר, מכיוון שלא הוא בחר מי יהיו מלוויו של מספר 2 בסימנס, ולשכת החשכ"ל היא האחראית על זימון הישיבות. עוד ציין זליכה, כי אין בהחלטה כלשהי ביחס למכרז בו משתתפות 15 קבוצות משום נושא ספציפי, לפי ההסדר.

   הבדיקה קבעה, כי זליכה פעל בניגוד להסדר בעת שנפגש עם נציגי סימנס ומנכ"ל אפריקה ישראל, תוך שהוא מעמיד עצמו במצב של חשש לניגוד עניינים. אגף המשמעת מציין כי עיקר הפסול במעשה טמון בעצם פגישתו של זליכה עם נציגי סימנס ואפריקה ישראל. פגישה זו אינה יכולה להיכנס תחת הגדרת "נושאים כלליים", בין היתר כי מדובר במכרז שיש בו מתמודדים ספציפיים הקשורים לבעלי השליטה בדרך ארץ.

   עניין שלישי הוא הפרטת בנק לאומי. לצורך מימוש התוכנית הוחלט להקים מינהלה בראשות זליכה. ליועץ השיווקי לפרויקט נבחר משרד הפרסום גליקמן-נטלר-סמסונוב, שבעליו, גיל סמסונוב, הוא חבר של זליכה. מחומר החקירה עולה כי למרות קשרי החברות, זליכה לא פסל את עצמו מלהשתתף בהליך הבחירה, ואף ראיין את המועמדים ונפגש עם סמסונוב. בנוסף, הוא נמנע מליידע את חברי הוועדה על הקירבה בינו לבין סמסונוב. מזוז ציינה כי לו היתה יודעת על כך - היתה פוסלת את זליכה מהשתתפות בהליך הבחירה.

   לטענת זליכה, סמסונוב אינו חבר שלו וממילא לא הוא נבחר, ואולם מעדויות של בכירים באוצר, השניים היו בקשרים טובים. סמסונוב עצמו אמר בהודעתו, כי "היה מאוד ברור שאני וזליכה מכירים טוב מאוד והיחסים שלנו מצויינים".

   עם זאת, במסקנות הבדיקה צויין כי עיקר החומרה במעשיו של זליכה הוא בכך שעבר על האיסור שהוטל עליו להימצא במצב של חשש לניגוד עניינים. אין כל טענה בעניין שיקול-הדעת שהפעיל במסגרת ביצוע תפקידו או כי התקיים ניגוד עניינים בפועל.

     29/2/08 05:12:

    אגב, הליכה לחופשה

   אינה פוטרת מעונש על כך שכתבת

   מרס MARS ולא מרץ MARCH.

    אני מניח שזה ממשחקי שש בש רבים.מגניב

    

    

    

    

   צטט: איתמר כהן 2008-02-21 03:31:00

   I'm in a vacation abroad by mid Mars.

   Will answer in details in Hebrew when I'm back.

   צטט: no-no-no 2008-01-25 10:46:44

   איתמר, לעניות דעתי, עובדי ים המלח, ברום ורותם אמפרט הם מהעובדים המתוגמלים ביותר בארץ. משיחה עם אחד מנכ"ל החברה לישראל לשעבר (בחור שהיה בחברה בזמנו של משפ' אייזנברג ) - הוא טען בתוקף כי עובדי מפעלי ים המלח מקבלים שכר שגבוה יותר ממשכורת של עובדי פוטאש שזו חברה קנדית. לדבריו, הכריה של אשלג במפעלי ים המלח עולה יותר כסף מאשר בקנדה רק עקב כך.

   אני חושב שכדאי לך לבדוק את  הנתונים כי אני חושב שאין לו אינטרס כלשהו -  ולהתבסס על מספרים לפני שאתה כותב את השורות הבאות : (זה ציטוט מלינק שאליו הפנית אנשים)  

   ה-עובדים
   בעוד שמי שגרים בסמיכות למפעלים של האחים עופר נאלצים "להסתפק" בזיהום אוויר חריג פה ושם, הרי של"פינוק" האמיתי "זוכים" העובדים במפעלים. העובדים
   במפעלי ים המלח, ב"רותם אמפרט" וב"תרכובות ברום" הפכו בהדרגה לעבדי קבלן נטולי זכויות. על-פי תחקיר "בולדוג", העובדים טיפלו בחומרים מסוכנים ללא הגנה מספקת, ורבים מהם חלו בסרטן.

   גם אי אפשר לטעון כאלה טענות כלליות כמו ש"העובדים הפכו בהדרגה לעובדי קבלן"

   או "רבים מהם חלו בסרטן" - אם אתה רוצה לעשות עבודה אמיתית ונכונה אתה צריך לת לקורא נתונים ולא לזרוק משפטים כאלה. ברגע זה כל המשפטים האלה הם באוויר.

   על מה אתה מדבר ? העובדים הפכו בהדרגה לעובדי קבלן.

   וכן "רבים מהם חלו בסרטן" - מה זה רבים ? זה יותר ממחלות הסרטן באוכלוסיה ?

   מה זה הפכו בהדרגה ? כפו עליהם ? או שהיתה פרישה טבעית של עובדים ותיקים ובמקומם הוכנסו עובדי קבלן ?

   בצורה הזו שבה אתה כותב אף אחד לא יכול להבין כלום וכל שכן לבדוק את הנתונים - כי פשוט אין כל נתונים באמירות האלה.

   אני ממש לא מצטרף לתגובות של טוקבקים שהן "מתחת לחגורה".

   אני סמוך ובטוח שאתה מעוניין ובטוח שאתה כותב אמת צרופה. אבל יש פער גדול בין "תחקיר" לבין הבאת לינקים למשפטים שאין מאחוריהם עובדות.

   קח את עצמך בידיים ותכתוב עובדות לא משפטים סתומים.

   מבין ?

    

    

     21/2/08 03:31:

   I'm in a vacation abroad by mid Mars.

   Will answer in details in Hebrew when I'm back.

   צטט: no-no-no 2008-01-25 10:46:44

   איתמר, לעניות דעתי, עובדי ים המלח, ברום ורותם אמפרט הם מהעובדים המתוגמלים ביותר בארץ. משיחה עם אחד מנכ"ל החברה לישראל לשעבר (בחור שהיה בחברה בזמנו של משפ' אייזנברג ) - הוא טען בתוקף כי עובדי מפעלי ים המלח מקבלים שכר שגבוה יותר ממשכורת של עובדי פוטאש שזו חברה קנדית. לדבריו, הכריה של אשלג במפעלי ים המלח עולה יותר כסף מאשר בקנדה רק עקב כך.

   אני חושב שכדאי לך לבדוק את  הנתונים כי אני חושב שאין לו אינטרס כלשהו -  ולהתבסס על מספרים לפני שאתה כותב את השורות הבאות : (זה ציטוט מלינק שאליו הפנית אנשים)  

   ה-עובדים
   בעוד שמי שגרים בסמיכות למפעלים של האחים עופר נאלצים "להסתפק" בזיהום אוויר חריג פה ושם, הרי של"פינוק" האמיתי "זוכים" העובדים במפעלים. העובדים
   במפעלי ים המלח, ב"רותם אמפרט" וב"תרכובות ברום" הפכו בהדרגה לעבדי קבלן נטולי זכויות. על-פי תחקיר "בולדוג", העובדים טיפלו בחומרים מסוכנים ללא הגנה מספקת, ורבים מהם חלו בסרטן.

   גם אי אפשר לטעון כאלה טענות כלליות כמו ש"העובדים הפכו בהדרגה לעובדי קבלן"

   או "רבים מהם חלו בסרטן" - אם אתה רוצה לעשות עבודה אמיתית ונכונה אתה צריך לת לקורא נתונים ולא לזרוק משפטים כאלה. ברגע זה כל המשפטים האלה הם באוויר.

   על מה אתה מדבר ? העובדים הפכו בהדרגה לעובדי קבלן.

   וכן "רבים מהם חלו בסרטן" - מה זה רבים ? זה יותר ממחלות הסרטן באוכלוסיה ?

   מה זה הפכו בהדרגה ? כפו עליהם ? או שהיתה פרישה טבעית של עובדים ותיקים ובמקומם הוכנסו עובדי קבלן ?

   בצורה הזו שבה אתה כותב אף אחד לא יכול להבין כלום וכל שכן לבדוק את הנתונים - כי פשוט אין כל נתונים באמירות האלה.

   אני ממש לא מצטרף לתגובות של טוקבקים שהן "מתחת לחגורה".

   אני סמוך ובטוח שאתה מעוניין ובטוח שאתה כותב אמת צרופה. אבל יש פער גדול בין "תחקיר" לבין הבאת לינקים למשפטים שאין מאחוריהם עובדות.

   קח את עצמך בידיים ותכתוב עובדות לא משפטים סתומים.

   מבין ?

    

     25/1/08 10:46:

   איתמר, לעניות דעתי, עובדי ים המלח, ברום ורותם אמפרט הם מהעובדים המתוגמלים ביותר בארץ. משיחה עם אחד מנכ"ל החברה לישראל לשעבר (בחור שהיה בחברה בזמנו של משפ' אייזנברג ) - הוא טען בתוקף כי עובדי מפעלי ים המלח מקבלים שכר שגבוה יותר ממשכורת של עובדי פוטאש שזו חברה קנדית. לדבריו, הכריה של אשלג במפעלי ים המלח עולה יותר כסף מאשר בקנדה רק עקב כך.

   אני חושב שכדאי לך לבדוק את  הנתונים כי אני חושב שאין לו אינטרס כלשהו -  ולהתבסס על מספרים לפני שאתה כותב את השורות הבאות : (זה ציטוט מלינק שאליו הפנית אנשים)  

   ה-עובדים
   בעוד שמי שגרים בסמיכות למפעלים של האחים עופר נאלצים "להסתפק" בזיהום אוויר חריג פה ושם, הרי של"פינוק" האמיתי "זוכים" העובדים במפעלים. העובדים
   במפעלי ים המלח, ב"רותם אמפרט" וב"תרכובות ברום" הפכו בהדרגה לעבדי קבלן נטולי זכויות. על-פי תחקיר "בולדוג", העובדים טיפלו בחומרים מסוכנים ללא הגנה מספקת, ורבים מהם חלו בסרטן.

   גם אי אפשר לטעון כאלה טענות כלליות כמו ש"העובדים הפכו בהדרגה לעובדי קבלן"

   או "רבים מהם חלו בסרטן" - אם אתה רוצה לעשות עבודה אמיתית ונכונה אתה צריך לת לקורא נתונים ולא לזרוק משפטים כאלה. ברגע זה כל המשפטים האלה הם באוויר.

   על מה אתה מדבר ? העובדים הפכו בהדרגה לעובדי קבלן.

   וכן "רבים מהם חלו בסרטן" - מה זה רבים ? זה יותר ממחלות הסרטן באוכלוסיה ?

   מה זה הפכו בהדרגה ? כפו עליהם ? או שהיתה פרישה טבעית של עובדים ותיקים ובמקומם הוכנסו עובדי קבלן ?

   בצורה הזו שבה אתה כותב אף אחד לא יכול להבין כלום וכל שכן לבדוק את הנתונים - כי פשוט אין כל נתונים באמירות האלה.

   אני ממש לא מצטרף לתגובות של טוקבקים שהן "מתחת לחגורה".

   אני סמוך ובטוח שאתה מעוניין ובטוח שאתה כותב אמת צרופה. אבל יש פער גדול בין "תחקיר" לבין הבאת לינקים למשפטים שאין מאחוריהם עובדות.

   קח את עצמך בידיים ותכתוב עובדות לא משפטים סתומים.

   מבין ?

     17/12/07 21:38:

   לאיתמר,

   מלאת התפעלות מהכוחות הבלתי נדלים לבדוק את ענייני הון-שילטון-עיתון וכו'.

   "דיפדפתי" בדברים השונים שאתה כותב, האמת שרק התרשמתי , וקראתי פה ושם,
   ים של חומר, מתי אתה מספיק?!.

   אין ספק שמגיע לך כוכב!!

   שושי

     17/12/07 20:31:

    

   סגנון התגובה שלך יאיר אולמרט הוא בדיוק הנושא עליו כותב איתמר.

   במקום לדון לעניין בנושא ניגודי אינטרסים אפשריים, אז מיד אתה מכליל בצורה מעוותת.

    

   ואם יש למישהו ביקורת , אז מה הקשר ל"היידה שירה היידה פיצה" ??

   מה הקשר בכלל ?

    

   אם יש לך ביקורת על ביבי אז תתכבד ותכתוב זאת. בשביל זה יש כאן ב"קפה" פוסטים. אבל למעשה אתה טוען שבגלל שלך יש ביקורת על ביבי אז לאף אחד אחר אסור לבוא בביקורת נגד מישהו אחר.

   מחשבה די עקומה.

    

   ישראל צועדת בראש מדד השחיתות בעולם המפותח, ולכן יש לדון בניגודי אינטרסים כמו שכתב איתמר. הלוואי שירבו כמוהו.

    

   בכל בוקר בדרך לעבודה כאשר אני (ועוד אלפי ירושלמים) רואה את המפלצת שעל הגבעה בהולילנד, אני חושב על הכוחנות שיש לאלו שאישרו בנייה כל כך מתלהמת.

   מתלהמת ממש כמו  התגובה שלך.

    

   עמי

    

   צטט: יאיר אולמרט 2007-12-12 03:25:14

    

    

   נירקום,

    

   כלמילה שלך בסלע.

    

   תגובתו של אופנן עלובה (כרגיל).

    

   הוא חלק מחונטת הזליכיסטים, הארי שביטים והאריה אבנרים את יואב יצחקים. מסמנים מטרה ומציירים מסביבה את העיגול.

    

   מקנן אצלי זה זמן חשש כבד שאופנן הוא שלוחם של בני כת הפינקלשטייניסטים וקודם לכתו לישון הוא מדקלם באדיקות: היידה שרה, היידה פיצה.

    

   מעניין איך זה שרפורמת הבנקים של ביבי, עלאק רפורמת הנמלים, ריסוק מערכת החינוך בתקופת ניבלת הלימור, ריקון הימחי"ם וההתעללות ברשויות המקומיות בזמנו של הביבי לא זוכה לשבט ביקורתו של הצדקן המקומי.

    

   מעניין איך זה שההפרטות למציעים יחידים בתקופת הביבי עברו אצלו חלק ?..... קורץ

    

   כמה נמוך ופופוליסטי כותב הבלוג וכמה אסופים ואספסופים קונים את הבולשיט שלו....

    

    

   פחחחחחחחחחחחחח

    

    

   אדום !!!!

    

     16/12/07 00:28:

   אני מניח שמי שלא רצה את זליכה ב\כחשב הכללי באוצר

    

   יקבל אותו יום אחד כשר האוצר

    

   הציבור  אוהב אותו מאוד

    

   מי שמקומו בכלא הוא אולמרט

     16/12/07 00:10:

   הזליכיזם חי ובועט?

   ואני אמרתי מזמן,מזמן.

   זליכה,יגמור בבית הסוהר. 

     14/12/07 16:50:

   ניר, עד כמה שאני מבין את זה, אנחנו מדברים במישורים מקבילים.

    

   אתה מדבר על האשמה בשוחד  שזו עבירה פלילית (ועל זה דיברת מהתחלה). 

    

   אני (ועד כמה שאני מבין אופנן) מדברים על ניגוד עניניים  שזה עד כמה שאני יודע לא עבירה פלילית, אבל היא בהחלט בעיה ציבורית. 

    

    

     14/12/07 10:44:

    

   צטט: נירקום 2007-12-13 11:33:59

    

   צטט: האזרח דרור 2007-12-12 23:17:39

   ניר

   - התגובה על לוביסט  בשכר וכו' , עד כמה שאני מבין לא היתה מיועדת אליך, וזה נראה לי די ברור. לא ברור לי למה אתה מייחס אותה אליך.

    

   כל התגובה שלך עד כמה שאני מבין היא: "סמוך", יהיה בסדר, כאן לא רפובליקת בננות.

    

    

   שני דברים:

   א. הבנתי שהתגובה של הלוביסטים לא הופנתה  אלי. עיצבן אותי שמאשימים בכך את גל.

   ב. הבנת אותי לא נכון בכלל. אני ממש לא "סמוך", בדיוק ההיפך. אני קורא לאנשים רציניים לעסוק בעניין רציני שכזה בצורה קצת יותר רצינית ממה שראינו כאן. רוצה להעלות חשד לשחיתות? מעולה! מצויין! תעשה עבודה רצינית, יסודית, ולא מניפולטיבית, תציג אותה ותעמוד מאחוריה. אנשים שעושים עבודה חובבנית רק גורמים נזק לחושפי השחיתות כי אז הכל נהפך לצייד מכשפות, שמהווה סכנה גדולה כשלעצמה.

   ניר, תודה על הדברים שלך. באופן אישי אני חושב שאתה טועה.

   נראה שאיתמר יודע מה ההבדל בין "אפשרות לניגוד עניינים" לבין "ניגוד עניינים בפועל"

    

    הרבה מאוד פעמים הוא כתב על הקשר בין אולמרט, עופר ורפי גינת (ידיעות) - ואף התריע על הקשרים המושחטים שקורים שם ולא היתה לו בעיה לחבר אחד לאחד ולתת תמונת עולם של מה שבד"כ לא רואים. הכתבה הזו ממש לא היתה כזו, היא הראתה את האפשרות לפתח של ניגוד עניינים.

    

   הוא הראה מה שיכול להוביל בסופו של דבר להחלטות לא נכונות. הוא לא אמר שבאופן חד משמעי זה יוביל. הוא גם הביא את תגובת משרד האוצר לדבר, כך שאי אפשר להגיד שזה חד צדדי לגמרי.

    

   בכל אופן, העובדות עצמן מטרידות אותי מאוד, גם בלי המסקנה של איתמר. אם הבן אדם עבד בבנקים וחברות בבעלות האחים עופר, אח"כ הגיע לתפקיד שר האוצר, ועכשיו הוא יעמוד בראש וועדה שתקבע את אופי התחרותיות בין הבנקים. בזכרי את הפעולות של האחים עופר ואיך הם מתייחסים לחברים שלהם (אולמרט וגינת) במקומות אחרים הקשר הזה מאווד מאוד מאוד מטריד אותי.

     13/12/07 20:52:

    

   צטט: enterprise 2007-12-13 18:22:24

   הי איתמר, האם קראת את המאמר הזה?

   http://www.nrg.co.il/online/16/ART1/671/037.html

   קשה להבין את פשר הדברים אך הכל מתבהר כאשר מגיעים לשורה התחתונה

    

   דוגמה חיה לכל מה שכתבת עד היום

   תודה על ההפנייה.

    

     13/12/07 19:45:

   ירון זליכה החשכ"ל היוצא גילה שהוא כותב ספר: ייתכן שבעבר היו מי שפקפקו עד כמה תופעת ההון-שלטון מסוכנת - אך לאחר ממשלה בה היו שר אוצר שחשוד באהבה למעטפות, שר ביטחון חסר ניסיון, שר משפטים עם אהדה לנערות וראש ממשלה החשוד ב-4 פרשיות - כבר לא

    

   מתוך המאמר שפורסם בגלובס

    

   "ככל שהמדינה מושחתת יותר הפערים בה מתגברים וכך העוני, המרירות והתסכול פורצים. דומה שבישראל של שנת 2007 נקבע שיא חדש. רמת החיים מהנמוכות במערב, מנגד רמות אי השוויון והשחיתות הן מהגבוהות במערב", כך אמר היום ד"ר ירון זליכה, לשעבר החשב הכללי, שנאם באסיפה הכללית השנתית של לשכת סוכני ביטוח.

    

   זליכה פירט שבעה ערוצים שונים בהם תופסת השחיתות לדבריו שורש. הערוץ הראשון בו תופעת הון-שלטון-עיתון פועלת: מכירת נכסי המדינה. התופעה המוכרת. לדוגמא, מכירת בז"ן. עד היום נשגב מבינתי כיצד חשכ"ל יכל לנהל את המו"מ בתנאים שנכנס ולצאת עם התוצאה שיצא איתה. בדיקה שנערכה על ידי המדינה העלתה קודם לכן הראתה שלחברה לישראל מגיע בדיוק אפס. עמדת החברה לישראל היתה שמגיעים לה 26% שהוערכו לאחר מכן בכ-120 מיליון דולר. על אף נחיתות עמדת החברה לישראל הם קיבלו בנוסף ל-120 מיליון דולר שרצו גם בונוס. תודה לאל שהאופציה לא מומשה על ידם.

    

   "הערוץ השני באמצעותו פועלת תופעת הון שלטון עיתון הינה תרבות המכרזים של המדינה. במסגרתה החתימה על חוזה במכרז לאחר זכייה בו היא רק נקודת פתיחה במו"מ עם המדינה. כאילו החוזה עם המדינה אינו מחייב. כך הצליחו פעם אחר פעם רבים לשים את ידם על כספי מדינה. היו כאלה שהציעו הצעות בזול וזכו במכרז ואח"כ שינו את התנאים, תמיד לטובתם. כך שמספר המשתתפים במכרזים יורד והמחיר עולה. כך לדוגמא, קרב תחנת הכוח ברמת חובב אליו ניגשו שבעה מתחרים. קרב זה הסתיים במחיר זכייה של 170 מיליון דולר, ולאחר מכן, לפני תקופתי, הוא שופר ל-250 מיליון דולר".

   "אני הצלחתי לחסום פתיחה נוספת של ההסכם בתחנת הכוח ברמת חובב ולבסוף להביא לביטולו. לאחר מכן במכרז מישור רותם לתחנת כוח, זה היה כמעט לחלוטין לתחנת הכוח שברמת חובב ניגש כבר רק מתמודד אחד שדרש 666 מיליון דולר לתחנה ברותם. לתחנה זהה. למרות לחצים אדירים שהתמקדו בלשכת ראש הממשלה הצלחנו להוריד את המחיר ולבסוף לבטלו. רק לאחרונה החליט השר בר און בתמיכת אולמרט לחזור למכרז. הם חיכו שאצא מתפקידי כדי לפתוח אתך המכרז".

     13/12/07 18:22:

   הי איתמר, האם קראת את המאמר הזה?

   http://www.nrg.co.il/online/16/ART1/671/037.html

   קשה להבין את פשר הדברים אך הכל מתבהר כאשר מגיעים לשורה התחתונה

    

   דוגמה חיה לכל מה שכתבת עד היום

     13/12/07 11:33:

    

   צטט: האזרח דרור 2007-12-12 23:17:39

   ניר

   - התגובה על לוביסט  בשכר וכו' , עד כמה שאני מבין לא היתה מיועדת אליך, וזה נראה לי די ברור. לא ברור לי למה אתה מייחס אותה אליך.

    

   כל התגובה שלך עד כמה שאני מבין היא: "סמוך", יהיה בסדר, כאן לא רפובליקת בננות.

    

    

   שני דברים:

   א. הבנתי שהתגובה של הלוביסטים לא הופנ\תה  אלי. עיצבן אותי שמאשימים בכך את גל.

   ב. הבנת אותי לא נכון בכלל. אני ממש לא "סמוך", בדיוק ההיפך. אני קורא לאנשים רציניים לעסוק בעניין רציני שכזה בצורה קצת יותר רצינית ממה שראינו כאן. רוצה להעלות חשד לשחיתות? מעולה! מצויין! תעשה עבודה רצינית, יסודית, ולא מניפולטיבית, תציג אותה ותעמוד מאחוריה. אנשים שעושים עבודה חובבנית רק גורמים נזק לחושפי השחיתות כי אז הכל נהפך לצייד מכשפות, שמהווה סכנה גדולה כשלעצמה.

     12/12/07 23:17:

   ניר

   - התגובה על לוביסט  בשכר וכו' , עד כמה שאני מבין לא היתה מיועדת אליך, וזה נראה לי די ברור. לא ברור לי למה אתה מייחס אותה אליך.

   -  מנסיון אישי - ומעדויות של גורמים רבים - יש הרבה שחיתות כאן במדינה. היא לא (או לא רק) נמצאת במחלקת הסעד של קריית שמונה. היא נמצאת במרכזים של קבלת ההחלטות. 

   - כשחוטבים עצים עפים שבבים, אולי החשד של אופנן באוייבים של זליכה הוא לא במקום, אני לא מכיר את הנושא. אין ספק שההליכה של זליכה תאמה את האינטרסים של אנשים רבים, הוא לא הלך עם שומר ראש רק בגלל שהסכסך עם כמה פקידים. 

    

    מהנסיון הקצר שלי עם האוצר, שקיפות זו סיסמה יפה, אבל לרוב מה שקורא שם ממש לא שקוף - בטח לא לאזרח הקטן. 

     

   כל התגובה שלך עד כמה שאני מבין היא: "סמוך", יהיה בסדר, כאן לא רפובליקת בננות (נכון, אבל אנחנו מתקדמים בדרך לשם).  אדם שלא היה רוצה ליצור מרעית עין של ניגוד עניינים היה ממנה מישהו אחר לעמוד בראש הוועדה, כך היה נמנע מניגוד עניינים אפילו לכאורה. 

    

   שקיפות של החלטות בתוך הוועדה?  מישהו יוכל להגיד בסוף מה היה חלקו של איש זה ומה היה חלקו של איש אחר בהחלטות? זה לא שקיפות. לפי דעתי ההדיוטית בהחלט , אם היו כאן הכללים של הOECD הוא בכלל לא היה בוועדה כזו.

    

   שמע, אם היו כאן דוגמאות רבות לאישים שאין בהם רבב, אולי היית צודק. המציאות היא הפוכה. כל שני וחמישי מתגלה איזו פרשה. כל ראשון ורביעי איזה ח"כ לשעבר , שר לשעבר, או איזה פקיד בכיר לשעבר חובר למי שהוא היה אמור לפקח עליהם, או לייצג את הציבור מולם.  כל שלישי ושישי מתסבר שדופקים את האזרח הקטן כבר שנים.

    

   וכל הפקידים ונציגי הציבור, ירום הודם, לא ראו כלום, לא שמעו כלום והם בכלל מלאכים. 

    

   רק כדי להזכיר משהו מלפני כמה ימים - ח"כ תירוש, שתומכת בחוק השילוט בדרכים עירוניות, טוענת שהיא לא יודעת שלבן שלה יש חברת שילוט.  עד כדי כך אנשים כאן נזהרים בחשד לניגוד אינטרסים. באווירה כזו, טוב יעשו האנשים הכשרים במערכת (אם יש עדיין כאלה) אם יזהרו כפליים שלא ידבק בהם חשד. 

    

    

    

     12/12/07 22:30:

    

   צטט: יצחק ג'קי אדרי 2007-12-12 19:48:30

   נחשפים לעוולות ואז מעלים את דעותיהם כאזרחים שלא חלים עליהם כללי חובת הראיות

    

   ג'קי היקר,

    

   מסכים לרוב אמירותיך, אך מה לגבי כאלה שמתחזים לחושפי שחיתיות ובשם גילוי השחיתות מטלים דופי באדם ישר? האם מותר להם להשתלח בעובד ציבור בלי סיבה?

   שם לב שגם אתה כתבת שאנחנו צריכים קודם להיחשף לעוולה ואז להביע דעתנו. הבעיה שלי עם אופנן היא שהוא לא נחשף (וגם לא חשף) שום עוולה, ובכל זאת הוא מרשה לעצמו להכפיש. בעיני, זה לא צריך לזכות אותו בתשואות, אלא בבוז.

     12/12/07 20:00:

    

   צטט: אלימזרחי 2007-12-12 14:29:36

   טוקבקיסטים בשכר או כפי שהם מכנים עצמם "עוסק בתכנון ובתהליכים אסטרטגיים כיועץ במשרד ראש הממשלה", הגיעו גם לבלוגים. וגם פה הם מטילים טרור. אין ספק אולמרט לא שוכח חברים.

    

   ואני מודה שאם לי היה זמן, כוח ואנרגיה להתעסק בדברים שהם לא עבודת התכנון במשרדי הממשלה, הטיפול בניצולי השואה ויחסי המדינה והחברה האזרחית (שתופסים בערך 150% משרה), הייתי אני מגיש נגדך תביעת דיבה מר אלי מזרחי היקר. אולי פעם צריך לעשות זאת, רק כדי ללמד מיני להגגנים לקח. אתה יודע, יהיה לא קל לשכנע את בית המשפט שהבעת דעה על עובד מדינה הופכת אנשים ל"טוקבקיסטים בשכר" או "מטילים טרור"... שיהיו לך חיים נפלאים ואופטימיים יותר.
     12/12/07 19:48:

   ניר יוגב.

    

   קראתי את תגובתייך לפוסט של איתמר ואני רוצה לכתוב את דעתי בנושא השחיתות.

    

   א. מלחמה בשחיתות - על רשויות החוק הזרוע האוכפת והזרוע השופטת אמורים למצות את החוק עם המושחתים, אשם או לא אשם, זכאי ללא רבב או אשם הנושא בעונש.

    

   ב. חשיפת שחיתויות - על מוסד מבקר המדינה, מבקר העמותות, יחידות בקרה מקומיות, מבקר חברה, ואנשי מקצוע שתפקידם לבדוק התנהלות מערכות ולזהות שחיתות להגיש המלצות לחשד של שחיתות בפני גורמי החוק והמשפט.

    

   ג. חשיפת שחיתות - אזרחים שנחשפו לשחיתויות והגישו תלונות בנושא.

    

   ד. חשיפת שחיתות - עיתונאים, תחקירים, תוכניות טלויזיה/רדיו המביאים נושאי שחיתות לידיעת הציבור ומאירים זאת לכוחו של הציבור שיחליט (ראה וועדת וינוגרד).

    

   ה. אנחנו - אזרחים שנושא המלחמה בשחיתות בוער בהם, שפרצופה של המדינה חשוב להם, שעתידה של המדינה מדיר שינה מעינייהם ואשר מתחילים לאסוף חומר גלוי, הולכים להרצאות, קוראים חומר, נחשפים לעוולות ואז מעלים את דעותיהם כאזרחים שלא חלים עליהם כללי חובת הראיות (דבר החושף אותם או לפיטורים או לתביעה משפטית ענקית- ראה מקרה אורן פרנק מנכ"ל מקאן אריקסון- והמקרה האישי שלי), אתמר בפוסט שלו אסף חומר גלוי כאזרח הסיק מסקנות והביא אותם לידיעתנו הציבורית, זכותו המלאה מתוך הבנה שהוא בוגר לשאת גם בתוצאת דבריו , אנחנו האזרחים מביאים את הדברים מתוך ההבנה האידיאולוגית של כל אחד מאתנו על מנת להתריע, וככל שיתריעו יותר בשער העיר כך המושחתים יפחדו יותר, רוב השחיתות היום במדינת ישראל זה כתוצאה של שתיקה גורפת של אזרחי מדינת ישראל והתרפסות שלטונית בפני בעלי ההון.

   ניר יוגב, אני בטוח שגם אתה כאזרח במדינת ישראל מבין שהשחיתות פשטה במדינת ישראל כאותם גרורות סרטניות המתפשטות בגוף החולה, אני גם מאמין שאם תכנס/תצטרף למלחמה בשחיתות הפרספקטיבה שלך לגבי השחיתות תשתנה ותבין שלא תמיד השחיתות היא אשם או לא אשם בבית המשפט.

    

   הסכנה האמיתית בשחיתות טמונה בשחיתות שלא שפיטה בבתי המשפט. אב הורגת לנו את המדינה.

     12/12/07 18:42:

    

   צטט: האזרח דרור 2007-12-12 15:53:23

   הוא לא אמר שאריאב מושחת, או שהוא רע או משהו כזה - רק שיש ניגוד ענייינים.

    

   ניר - הוא לא צריך להוכיח משהו פלילי.  (לפחות לא לפי הסטנסרט של הOECD) הניגוד לא חייב להתקיים בפעול כדי להזיק, די בניגוד עניינים לכאורה ואפילו בניגוד בכוח

    

    

    

   דרור היקר,

   לצערי אתה בוחר להתעלם מכך שבכתיבה של אופנן יש יותר מרמיזות על השחיתות, ולא, הוא לא אומר "רק שיש ניגוד עניינים". כפי שכתבתי קודם, כאשר הוא יותר מרומז שאריאב תמך בפיטורי זליכה רק בגלל שזה תקף את האחים עופר, הוא אומר שהוא מושחת, בלי לכתוב זאת. 

    

   דבר שני, ברור לכולנו מה זה ניגוד עניינים ולא צריך לפרט מה ה- OECD חושב על זה בשביל לדעת מה הסכנה. יחד עם זאת, כתב משרד האוצר בתגובה שהמנכ"ל "יפעל בהתאם להסדר ניגוד העניינים", כלומר יש הסדר והדברים לא נעשים מתחת לשולחן כמו ברפובליקת בננות. כאשר יש הסדר המשמעות היא שיש שקיפות, ואם יורשה לי לומר, במקרים כאלה הערכתי היא שהאדם שבו אנו דנים יקפיד שבעתיים לא להיחשד ככזה אשר פועל לטובת הצד שבו הוא הועסק בעבר. אבל, יכול להיות שאני טועה. האם אופנן הביא דוגמאות להחלטות של אריאב שמהן עולה שהוא הפר את ההסדר? האם הוא בכלל קרא את ההסדר? האם אופנן הביא דוגמאות של החלטות שמהן עולה שהוא פועל במסגרת הוועדה לטובת האחים עופר? התשובות על כך הן "לא", "לא", "לא". כל מה שהוא עושה זה לוקח חתיכות של אינפורמציה נכונה ומנסה לצייר מהן תמונה שכנראה נוחה לו, אבל שאין בינה ובין המציאות קשר מוכח.

   בשפה אחרת , זו מניפולציה.

    

   רק לשם סגירת הדברים ולמען הסר ספק:

   א. יש לי את כל הכבוד שבעולם ללוחמי השחיתות והמחלוקת שקיימת בדיון זה אינה כזו שבמסגרתה מעבירי הביקורת על אופנן הופכים להיות מושחתים.

   ב. אני לא מכיר את אריאב ולא אף אחד מקרוביו או מקורביו, וגם אנני לוביסט בשכר ולא בהתנדבות של אף אחד. זה מופנה לכל המגיבים שלא מצליחים למצוא טיעון סביר וכל מה שנותר להם זה להאשים את הכותבים בכך שהם לוביסטים.  

    

     12/12/07 17:25:

   זליה שיבט את עצמו?

   מה הזליכיזם שלך,רוצה לאמר?

   שכל העולם מושחת ורק אתה וזליכה ומקבר המדינה הסנילי,צדיקים?

   טהרן,קשקשן. 

     12/12/07 16:26:

    

   צטט: יאיר אולמרט 2007-12-12 03:25:14

    

   הוא חלק מחונטת הזליכיסטים, הארי שביטים והאריה אבנרים את יואב יצחקים.

   תודה על המחמאה.

    

   אני לא ראוי לה, אך אני מקבל אותה באהבה רבה. זו בהחלט חברה טובה מאוד להיות בה. (גילוי נאות: אני לא מכיר אף אחד מהנ"ל אישית).

    

   איתמר

     12/12/07 15:53:

   לכל המקטרגים נגד אופנן. הנה מה שחושבים עלינו מחוץ לביצה:

    

   לטענת העיתונאי סבר פלוצקר חסם הכניסה העיקרי לארגון ה-OECD של ישראל היא השחיתות במערכת הפוליטית הישראלית. כדי להצטרף לארגון על ישראל לנקוט בכמה צעדים שחלקם הוא:

   • הצטרפות לאמנה למלחמה במתן שוחד לפקידות זרה בעסקאות בינלאומיות - אמנה שנוסחה ב-1997, נחתמה ואושרה על ידי כל 30 המדינות בארגון ועוד 7 מדינות מתפתחות. משרד הבטחון התנגד לאמנה וישראל לא חתומה עליה.
   • השוואת החקיקה והפרקטיקה הישראלית במאבק בשוחד ובשחיתות לזו המקובלת במדינות המובילות בארגון.
   • הגדרה ברורה של "ניגוד עניינים" אצל עובדי ציבור ונבחרי ציבור, וקביעת כללים חד משמעיים להימנעות ממנו ומניצולו לרעה. לשם כך הכין הארגון ארגז כלים מפורטa toolkit for managing conflict of intresest in the public sector

    

   ניגוד עניינים לפי הארגז "מתקיים כאשר יש ניגוד בין החובה הציבורית לבין האינטרס הפרטי של איש הציבור" הניגוד לא חייב להתקיים בפעול כדי להזיק, די בניגוד עניינים לכאורה ואפילו בניגוד בכוח כדי לערער את אמון האזרחים. "ועדת שמגר" לאתיקה במגזר הציבורי התמנתה לעסוק בהמלצות בנושא זה וההמלצות שלהם אמורות להאיץ את קבלת ישראל לארגון הOECD.[1]

    

    מול הטענה של אופנן:

   קשה מאוד לראות איך יצליח אריאב למלא כהלכה את תפקידו בראשות הועדה להגברת התחרות בשוק ההון, מבלי לקבל החלטות הקשורות באופן ישיר ומשמעותי לאחים עופר בכלל, ולכי"ל בפרט.

    

   הוא לא אמר שאריאב מושחת, או שהוא רע או משהו כזה - רק שיש ניגוד ענייינים.

    

   ניר - הוא לא צריך להוכיח משהו פלילי.  (לפחות לא לפי הסטנסרט של הOECD) הניגוד לא חייב להתקיים בפעול כדי להזיק, די בניגוד עניינים לכאורה ואפילו בניגוד בכוח

   גל - הוא לא צריך להוכיח קונספירציה - מאותה סיבה בדיוק. די בקשר למראית עין

   יאיר וגו'ד - לא ממש נימקתם מעבר למתן סופרלטיבים, (וג'וד, אי אפשר להצטרף לנימוקים של מישהו שלא נימק את התגובה שלו , ולא, "כל מילה שלך בסלע" ו"תגובה עלובה " הם לא נימוקים). 

    

   אם יש לכם משהו ענייני להגיד, תגידו. על מה בדיוק הייתם תובעים במקום אריאב תביעת דיבה?

    

    

    

     12/12/07 14:29:
   טוקבקיסטים בשכר או כפי שהם מכנים עצמם "עוסק בתכנון ובתהליכים אסטרטגיים כיועץ במשרד ראש הממשלה", הגיעו גם לבלוגים. וגם פה הם מטילים טרור. אין ספק אולמרט לא שוכח חברים.
     12/12/07 06:18:

   20% מבנק מזרחי-טפחות מוחזק על ידי האחים עופר. יולי עופר וליאורה עופר הם דירקטורים של הבנק. דירקטורים נוספים הם יוסי רוזן ואברהם (בייגה) שוחט - שניהם בכירים בחברה לישראל. 

    

   >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

    

   למען הזיכרון ההיסטורי.

    

   יולי עופר לא יכל להתמנות לדירקטריון של בנק מזרחי כי הוא נשא על גבו תיק הרשעה בבית המשפט המחוזי תל-אביב בעבירת שוחד לראש עיריית הרצליה לשעבר אלי לנדאו, יולי עופר הורשע במתן שוחד של 50,000 ש"ח לאלי נדאו בעת מסע הבחירות.

    

   ההרשעה לא איפשרה ליולי עופר לכהן כדירקטור בבנק מזרחי.

    

   רק לאחר פניה לערכאות יותר גבוהות הנושא טופל "וסודר" מה שאפשר ליולי עופר לכהן כדירקטור בבנק מזרחי.

    

   איתמר קבל כוכב.

     12/12/07 04:01:

    

    

   קראתי שנית והצטמררתי. כמה קל לשפוך דמו של אדם בלי למצמץ ? כמה קל להכפיש על ידי ירידה ללרמה הנמוכה ביותר ולהלהיט את ההמון המשולהב ? כמה עלוב ופחדני להשתלח באדם נקי כפיים וישר שאין לו עניין לתבוע על לשון הרע ?

    

   ראוי לך אופנן לחטוף תביעה אחת שתעמידך במקומך מאריאב או מראש הממשלה או מכל אחד מאלה שיצאת לצוד את גולגלתם.

    

   חבל שאין לי עוד אדום באשפתי כיוון שהייתי מעניקה לך עוד אחד, ועוד אחד ועוד אחד....

    

   במקום אדום נוסף אביע את סלידתי מדרכך להכפיש, לקלקל וללכלך כך --------> כסף

     12/12/07 03:53:

    

   מצטרפת למעניקי האדום מנימוקיהם של אולמרט, נירקום וגל אלון.

    

   אופנן, גו גאט א לייף פליז.

    

   אדום !!!!

     12/12/07 03:25:

    

    

   נירקום,

    

   כלמילה שלך בסלע.

    

   תגובתו של אופנן עלובה (כרגיל).

    

   הוא חלק מחונטת הזליכיסטים, הארי שביטים והאריה אבנרים את יואב יצחקים. מסמנים מטרה ומציירים מסביבה את העיגול.

    

   מקנן אצלי זה זמן חשש כבד שאופנן הוא שלוחם של בני כת הפינקלשטייניסטים וקודם לכתו לישון הוא מדקלם באדיקות: היידה שרה, היידה פיצה.

    

   מעניין איך זה שרפורמת הבנקים של ביבי, עלאק רפורמת הנמלים, ריסוק מערכת החינוך בתקופת ניבלת הלימור, ריקון הימחי"ם וההתעללות ברשויות המקומיות בזמנו של הביבי לא זוכה לשבט ביקורתו של הצדקן המקומי.

    

   מעניין איך זה שההפרטות למציעים יחידים בתקופת הביבי עברו אצלו חלק ?..... קורץ

    

   כמה נמוך ופופוליסטי כותב הבלוג וכמה אסופים ואספסופים קונים את הבולשיט שלו....

    

    

   פחחחחחחחחחחחחח

    

    

   אדום !!!!

     12/12/07 00:18:

   כנראה שלנצח נגזר עלינו לחשוד בכשרים, שלא לאמר להוציא דיבתו של אדם כי זה בסדר, זה לגיטימי וזה מותר. לו היית מכיר את האדם ואת אופן התנהלותו, היית וודאי נבוך ומבוייש מאוסף העובדות המקרי שהצגת כאן (מאחורי כל עובדה מסתתרת קונספירציה של ניגוד עניינים? מה פתאום... הרי אתה הצגת עובדות בצורה תמימה לחלוטין... אין לך קשר לכותרת, "חשיפה: ניגודי האינטרסים של מנכל האוצר", והנה, הופ, עוד מושחת ברשימה).

    

   אבל מעבר לנטייה הבעייתית הזו, טוב היה אם היית בוחן קצת את הנושא ברמה המקצועית. טענתך שירום לא ירצה לעודד את פתיחת השוק לתחרות, מאחר ולאנשי ההון שהעסיקו אותו אין עניין בכך. אלא שהטיעון הזה פשוט מגוחך: אם לא היה רוצה בפתיחת השוק, לא היה עומד בראשות ועדה שזו מטרתה... זה ניגוד אינטרסים הפוך... :) הוא לא מקדם את האינטרסים של מי שעד לפני שנה שילמו לו, אלא את האינטרס של בלוגר כמוך (על חשבונם של בעלי ההון), אך בלוגר כמוך פשוט מתקשה להבין זאת.

    

   שמע, לא פלא למה אנשים טובים נרתעים מלהצטרף לשירות הציבורי. מבלי משים, אתה משקף את אחת הסיבות המרכזיות לכך. הקלות שבה מעלים אדם למשפט בכיכר העיר משקפת נכות כואבת בשיח הציבורי שלנו, ובהקשר זה, תוכל להעניק לעצמך מניית בכורה.

    

   מזלך שהוא עסוק מדי מכדי לתבוע דיבה.

     11/12/07 19:56:

    

   צטט: עדיאיתן 2007-12-11 18:25:27

    למה שלא תציע את המאמר "לידיעות אחרונות"- הנפוץ ביותר???. (עמוד "דעות אחרונות "- למשל?)

   בגלל זה.

    

     11/12/07 18:29:

   לא חלקתי על העובדות ואף שיבחתי אותך על בקיאותך.

    

   יחד עם זאת, כשאתה כותב "לא כתבתי בשום מקום ירום אריאב מושחת" זו היתממות לשמה.

   אתה מציג את ירום אריאב כמי שתמך בפיטורי זליכה בגלל שהאחרון פעל נגד האחים עופר. בכל הכבוד, זו לא האשמה לניגוד עניינים, זו האשמה לשחיתות.

    

     11/12/07 18:25:

    

   צטט: eran.shahar 2007-12-10 09:19:30

   יאוש יאוש יאוש

    

   כולם כאלה.

    

   רק מהפכה !!!!!!!!

    

   למה יאוש?..ולא- לא כולם כאלה. הנה היה לנו 1 ירון זליכה 2- מבקר המדינה ועוד. אבל המושחתים בולטים.

    

   מאמר מעולה, שצריך לעלות באחד העיתונים הנפוצים יותר ממסגרת הבלוג הזה.

   ראיתי שהוא עלה בעמוד הבית של הדה מארקר. אני מקווה שכך הוא יגיע לתפוצה רחבה יותר.

   למה שלא תציע את המאמר "לידיעות אחרונות"- הנפוץ ביותר???. (עמוד "דעות אחרונות "- למשל?)

     11/12/07 18:07:

    

   צטט: נירקום 2007-12-11 17:28:44

    

   צטט: יאיר גלזנר 2007-12-10 13:09:26

   איזו כתבה. איזה תחקיר.

    

   עיתונות חוקרת במיטבה.

    

    

   אבוי לנו אם כך תיראה ה- "עיתונות החוקרת" שלנו.

    

   שמע איתמר, אתה ניראה בחור נחמד שלקח על עצמו מטרה נעלה של קידום המלחמה בשחיתות ועל כך תבורך. אתה גם בקיא בפרטים ובנתונים וגם זה יפה ומרשים.

   אבל, וזה אבל ענק, ענק, ענק, "בתחקיר" שלך אין ולו פיסת מידע אחת שהיא מפלילה או כזו שיש בה בכדי להוכיח שבוצע משהו שאינו כשורה.

   עצם העובדה שמנכ"ל האוצר עבד פעם בכי"ל לא הופכת את ההחלטות שלו לכאלה שנועדו להיטב עם האחים עופר (שאיתם, כך ניראה, יש לך חשבון ארוך. יתכן שבצדק ויתכן שלא. אנחנו כלל לא יודעים מהי הסיבה). שלל הנתונים שאתה מציג, לכאורה מרמזות על קונספירציה ומניפולציה, אבל האמת היא שאתה לא מצליח לקשור בין הדברי ולהביא ף לא בדל ראייה למשהו שאינו תקין.

    

   ואם הכל נסיבתי, ואין כל הוכחה אלא רק השערה, אז ראוי שכך תתבטא, ולא תתן לקורא לחבר בין נקודות על אך שכלל לא עובר בינהן קו מקשר.

    

   עצם העובדה שאתה מרשה לעצמך להכתים יושרו של אדם רק בגלל שהיה מועסק על ידי אנשים שאתה לא ממש מסמפט,צריכה להטריד אותנו הרבה יותר. זו עיתונות חוקרת? זו בושה וחרפה!

    

   ולכל המגיבים שכותבים מיד "כן כן, כולם מושחתים. כל הכבוד." תתביישו גם אתם על כך שאתם נותנים לגיטימציה ומעודדים כתיבה כה רשלנית וחסרת אחריות. קחו נשימה ותחשבו איך אתם הייתם מגיבים אילו פתאום הייתם מגלים ששימכם הטוב נקרע לגזרים ללא כל ראייה או הצדקה.

    

   אני מקווה שלא תבחר לצנזר את התגובה שלי, שהרי עיתונאות חוקרת אינה נוהגת לצנזר ביקורת.

   שלום, ותודה על תגובתך. 

    

    1. לא כתבתי בשום מקום "ירום אריאב מושחת". טענתי שיש כאן ניגוד אינטרסים, זה הכל. בכלל, בכתבות שלי תמצא מעט מאוד משפטי חיווי, והרבה מאוד עובדות - שגם אותן (בניגוד למקובל בעיתונות) אני מקשר במידת האפשר למקורות ראשוניים (דו"חות של חברות, פרוטוקולים וכו'). 

    

   2. אנא אל תענה לתגובתי זו בטרם תקרא את הכתבה הזו עד תומה.

    

   3. אה, כן, וקרא גם על מה שקרה לסמי עופר בטורקיה בכתבה הזו, וזו וזו - שלושתן נכתבו ע"י עיתונאים אחרים, שאין לי שום קשר אליהם. 

    

   4. בדבר אחד אני מסכים איתך: אני בכלל לא עיתונאי חוקר. אין לי שום מקורות עלומים, ואין לי "מדליפים" מבפנים. הכל גלוי, מונח על השולחן וזמין לכולם באינטרנט. אתה לא יכול להתווכח עם העובדות. לכל היותר, אתה מוזמן להתווכח עם הפרשנות. אתה מוזמן, אחרי שתקרא את כל הכתבות שציינתי כאן, להמשיך לחשוב שהכל מקרי, ושאין סיבה להתריע.

    

     11/12/07 17:28:

    

   צטט: יאיר גלזנר 2007-12-10 13:09:26

    איזו כתבה. איזה תחקיר.

    

   עיתונות חוקרת במיטבה.

    

    

   אבוי לנו אם כך תיראה ה- "עיתונות החוקרת" שלנו.

    

   שמע איתמר, אתה ניראה בחור נחמד שלקח על עצמו מטרה נעלה של קידום המלחמה בשחיתות ועל כך תבורך. אתה גם בקיא בפרטים ובנתונים וגם זה יפה ומרשים.

   אבל, וזה אבל ענק, ענק, ענק, "בתחקיר" שלך אין ולו פיסת מידע אחת שהיא מפלילה או כזו שיש בה בכדי להוכיח שבוצע משהו שאינו כשורה.

   עצם העובדה שמנכ"ל האוצר עבד פעם בכי"ל לא הופכת את ההחלטות שלו לכאלה שנועדו להיטב עם האחים עופר (שאיתם, כך ניראה, יש לך חשבון ארוך. יתכן שבצדק ויתכן שלא. אנחנו כלל לא יודעים מהי הסיבה). שלל הנתונים שאתה מציג, לכאורה מרמזות על קונספירציה ומניפולציה, אבל האמת היא שאתה לא מצליח לקשור בין הדברי ולהביא ף לא בדל ראייה למשהו שאינו תקין.

    

   ואם הכל נסיבתי, ואין כל הוכחה אלא רק השערה, אז ראוי שכך תתבטא, ולא תתן לקורא לחבר בין נקודות על אך שכלל לא עובר בינהן קו מקשר.

    

   עצם העובדה שאתה מרשה לעצמך להכתים יושרו של אדם רק בגלל שהיה מועסק על ידי אנשים שאתה לא ממש מסמפט,צריכה להטריד אותנו הרבה יותר. זו עיתונות חוקרת? זו בושה וחרפה!

    

   ולכל המגיבים שכותבים מיד "כן כן, כולם מושחתים. כל הכבוד." תתביישו גם אתם על כך שאתם נותנים לגיטימציה ומעודדים כתיבה כה רשלנית וחסרת אחריות. קחו נשימה ותחשבו איך אתם הייתם מגיבים אילו פתאום הייתם מגלים ששימכם הטוב נקרע לגזרים ללא כל ראייה או הצדקה.

    

   אני מקווה שלא תבחר לצנזר את התגובה שלי, שהרי עיתונאות חוקרת אינה נוהגת לצנזר ביקורת.

     11/12/07 09:05:

    

   מרתק.

   כרגיל איתמר, כוכב אוהב.

    

   עמי

    

     10/12/07 16:56:

   זאת לא שחיתות - זאת השיטה!

    

   צריך שלטון אחר...

    

   וכרגיל תודה וכוכב לך אחי

     10/12/07 16:50:

   איתמר

    

   אין שום

    

    סיכוי שבעלי ההון יאפשרו למישהוא שהוא

    

   לא בקומבינה להתמנות לתפקיד כה בכיר

    

    

   ממש נבחרת "חלומות ", כל אחד והחלומות שלו

    

   בשביל עם ישראל מדובר בחלום מבעית של מסירת כל נכסי המדינה לחבורה מצומצמת ומושחתת על חשבון כלל הציבור במדינה

    

   אותו ציבור שמקצצים לו באכזריות בשרותים ובביטוח לאומי

    

    מעניין לראות איך ימכרו את בנק לאומי בנזיד עדשים ולמי הפעם .....

    

    

    

    

     10/12/07 16:26:
   לאחר שערוץ 2 הרג ברכות את מיקי רוזנטל וגיא מרוז (זה לא מנומס לנבוח בפריים טיים). אין ראוי ממך להיות הבולדוג הבא.
     10/12/07 16:20:

   איתמר יקירי,

    

   אני חושבת שאתה צריך להיות ממונה על תיק בממשלה שייעודו יהיה חשיפת  שחיתויות.

   לצד מבקר המדינה שמפרסם את הדוחו"ת שלו אתה תוכל לפרסם את הממצאים שלך לציבור הרחב פעם בחודש ועוד היד נטויה.

    

   טוב שיש בחורים מצויינים כמוך שהמוסר והיושר  עומדים לנגד עיניהם.

   ובימים אלו של חנוכה, שתצליח להאיר באורך  כל פינה חשוכה לטובת כולנו.

    

     10/12/07 16:15:

   עיתונות חוקרת במיטבה -  אכן!

   מה יהיה הסוף?

     10/12/07 16:10:

   איתמר,

   טוב שהדברים מאווררים לפחות ורואים אור שמש. אולי.... הלוואי שמהו יתוקן בזכותך! 

     10/12/07 15:20:

   כוכב כמובן.

    

   הדברים ידועים ומפורסמים, ומדהים שאף אחד בעיתונות לא עשה את האחד ועוד אחד המתבקש. איך זה לא בכותרות של חדשות ערוץ 2? התשובה כמובן ברורה.

    

   כל הכבוד איתמר!

    

    

     10/12/07 13:37:

   כמעט כל מה שתכתוב על חבורת עולמרט והחיילים שלה יקלע בול בלב השחור של השחיתות

   עם נוסיף את אריאב ,עושה דברו של הבוס ומינוי מאוס של שר האוצר הקודם ,הירשנזון.

    הירשנזון זה שחור משחור ופושע שהיקף הגנבות שהוא וחבריו שבזזו מכל הבא ליד ולא בחלו בדבר בלתי ניתפס מינה לו מנכ"ל

    בטח לא יבחר מנכ"ל תם וישר דרך ,דבר שלא היה קיים בעולמו של הירשי עשרות שנים

   של חיגיגות מליונים וחלוקת מיליונים לעצמו (דרך הדודה מאיטליה) לבן עופר"איש עסקים מוביל"

   ולחברים הרבים עם המעטפות הגדושות בכספי חברים תמימים בקופת החולים או כספי מצעד השואה.

   לאנשים כאלו מגיע לנהל את המיליארדים שלנו

    

    

     10/12/07 13:26:

    

   צטט: eran.shahar 2007-12-10 09:19:30

   יאוש יאוש יאוש

    

   כולם כאלה.

    

   רק מהפכה !!!!!!!!

   ערן,

    

   לפני שאתה טוען ש"כולם כאלה", אנא היכנס לקישור "בחן את עצמך: האם אתה מושחת?", ותבדוק האם אתה (וכמובן, גם אני, היא, וכולנו) לא חלק מהבעייה.

    

    

     10/12/07 13:09:

   איזה יופי.

    

    איזו כתבה. איזה תחקיר.

    

   עיתונות חוקרת במיטבה.

    

    

     10/12/07 09:19:

   יאוש יאוש יאוש

    

   כולם כאלה.

    

   רק מהפכה !!!!!!!!

   בקרו באתר החדש