כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרופיל

  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  המקום של bonbonyetta

  דאגה לסביבה בעיני זה גם אכפתיות ל"שקופים" חסרי הישע שאתנו על הכדור הזה, ומי שבסוף סולם העדיפויות - בעלי החיים. כאן לשם שינוי, אני מנסה לשים אותם בפוקוס קדימה.
  למה? כי רק מי שאוהב רואה את המצוקה, הסבל, וחוסר ההגינות ביחס כלפיהם.
  תמונת הבלוג מהספר "כלבי המגפה", ריצ'רד אדמס, שנתן בי אותותיו וחותמו לנצח.

  0

  צהוב של "צומי" והפחדה

  64 תגובות   יום שני, 2/1/12, 20:16

  ''

   

  צהוב של "צומי" והפחדה

  לאחרונה, למרות שאני לא מאלה שמקפידים היסטריים על ניקיון ורואים זאת דבר ראשוני בחשיבותו, אני עוסקת בכביסה, הלבנה, ועסקי ניקיון אלה ואחרים. כנראה שאני לא אוהבת שמחביאים אבק ולכלוכים, בכל עניין מתחת לשטיח.

  ''

   

  גם להצהבה הדרסטית של העיתונות והתקשורת יש קשר לזה, כי ככל שמנסים להחביא מתחת לשטיח גובר הצורך ב"הלבנה", היות ודברים מצהיבים כך, וחייבים להעלים ולכסות את הג'יפה, שלא ראוי לציבור לראות ולדעת.

   

  פעם היו גם צהובונים וגם עיתונים טובים ואיכותיים עם תכנים ראויים, כתבות תחקיר שקולות, רציניות, ואמיתיות. כיום המצב שונה והעיתונים נבדלים אחד מהשני במידת הצהוב בהם, ולא רק העיתונות, הטלוויזיה, והתקשורת, הכל כאילו בלי טעם, פרווה, "נישט גיקעקן נישט גידעאוונט" (לא לכאן ולא לכאן, תקנו אותי במידת הצורך).''

   

  היו בטלוויזיה תכניות דרמה מעולות, תסכיתי מתח בהמשכים שממש לא רצינו להפסיד, הקלטנו, וכו..? כיום יש המון תכניות ריאליטי, בישול, התכנים כולם רדודים, ומשום מה הכל נראה אותו דבר.

   

  בעיתונים היו כתבות מעניינות, וכשלא הספקתי לקרוא הייתי שומרת לעצמי שלא אפסיד. היום הכתבות "מטעם", פרסומיות, או סתמיות, כל כך סתמיות, שאתה שוכח שנייה אחרי שאתה קורא, אם קורא בכלל.

   

  זוכרים שפעם התאמצנו לא להפסיד תכניות מסוימות בטלוויזיה? היינו מקליטים, וגם תיאמנו סדר יום לפיהן. והיום מה?! לא חייבים לראות פרקים ברצף, הרמה כה רדודה שלא מרגישים בחסר אם פספסנו, וקשה למצוא משהו מעניין.

  '' 

  דרך החשיבה כיום, המוסכמות, רדודים ופחות אכפתיים ומעורבים, בלי קשר לתכני עיתונות ובידור. (זהבי עצבני, הכול קורס אבל העיקר שיש לנו את 'האח הגדול)

   

  אולי זה מזין את זה כבמעגל סגור, כמו הביצה והתרנגולת, מבחינת מה היה קודם? הציבור שהפך כזה ודורש תכנים כאלה? או התקשורת שעם כל ההצהבה והתכנים הרדודים הופכת את הציבור לכזה? לתקשורת כוח ואמצעים לשטיפת מח של הציבור בכל שטחי החיים, לא צריך להמעיט בערכה.

   

  מרוב רדידות וצהבהבות, דברים הפכו להיות שקופים, וחוסר התאמצות מחשבתית ואחרת שהתרגלנו אליה עושה את הדברים נוחים עד כדי שינה תוך ערות (כהות חושים), ושכחנו שפעם היו הדברים שונים לגמרי.

  '' 

  עיתונות הנייר שמחסלת עצים קצת "פאסה", וכשבנוסף להצהבתה וחוסר תכנים מעניינים, אתה מקבל טלפונים שמנסים לשדלך להמשיך או לעשות מנוי ולו חצי שנה בחינם, לא נראה לי שיש בזה הגיון, אולי אפילו מצחיק.

   

  הגיע המצב בתקשורת שנלחמים על רייטינג (צפייה, האזנה, או מכירה) אם לא באיכות התכנים, אז בכותרות מפוצצות ומפחידות שיעשו רייטינג ואם הקשר בינם לבין תוכן הכתבה מקרי, לא הכי משקף, או קצת דורך על מישהו, לא נורא, לא עושים מזה סיפור.

   

  לזה אני קוראת רייטינג של "צומי" או הפחדה. התכנים הרי לא ממש רציניים ולא כולם קוראים עד הסוף, ומה שבסוף נשאר בראש של רוב הציבור היא הכותרת.

  היות ויש מקרים בהם אין חשש מתביעות דיבה כיון שנשואי הדברים אינם בעלי יכולת להגן על עצמם או על שמם הטוב, מה אכפת?

  '' 

  הנה שתי דוגמאות לדברים, ואנא, בין אם אתה אוהב בעלי חיים או לא זו אינה הנקודה.

   

   ynet  "יש לכם חתול? אתם בסיכון גבוה לאלרגיה" (28.12.2011) - מחקר באיטליה מגלה כי אנשים המגדלים חתול בביתם נמצאים בסיכון גבוה לפתח אלרגיה). 

  אפשר לחשוב שהזיהום בכלל, אם של האוויר, המזון המתועש, וגורמים ידועים אחרים כעצים ופרחים מסוימים הסתברותם התגמדה לכדי חוסר סיכון ומה שגורם אלרגיה הוא  - החתול.

  מחקרים כאלה תמיד מעלים לי חיוך של גיחוך, קודם כל כי יש מחקרים שסותרים אותם. כאן למשל מסופר על מחקר הגורס שדווקא בעל חיים בבית גורם לחיזוק מערכת החיסונית במיוחד של ילדים, וכאן שחתול בבית מפחית סיכון להתקף לב או שבץ, ואחרים על גורמי אלרגיה אחרים לחתולין, כשהשכיח ביותר הוא קרדיט אבק הבית כאן, אז מה ? נפסיק לנשום?

   

  את האוויר אי אפשר לטהר, לא מזיהום ולא מאבק, את המזון אי אפשר לנקות מתיעוש, אבל אפשר בקלות לזרוק את החתול מהבית. כמה נוח, הוא אינו יכול לומר כלום, אף אחד לא ידע. מקסימום אם טעינו ניקח עוד כמה שנים אחר. וזה יפתור את הבעיות? לא בטוח, אבל מי יגיד לי משהו ? יעשה משהו ? יהפוך שולחן? יאללה.  

  ''

  ומי שאלרגי לקרדיט אבק הבית, מה יעשה? יפסיק לנשום?  

  הרי יש דרכים להתמודד עם כל מיני מצבים, בחייאת רבקום, מספיק עם "כתבות ההפחדה" האלה, ככה אני קוראה להן. אבי האהוב ז"ל היה אומר תמיד שהדבר המסוכן ביותר זה לחיות, כולם מתים מזה בסוף.

   

  בכתבה אחרת מספרים באריכות על "חיי כלב" יש חיות ששוות יותר מהדירה שלכם"(12.12.2011), כמה עולה נחש פיתון ואיך נראה הכלב היקר ביותר בעולם, ועל החיות שעלו לבעלים שלהן הון, אוקיי, מה זה מעניין בכלל?

   

  מפמפמים לציבור, כמו פומפה בשכל, עד כמה כל מי ש"נחשב" יש לו בבית בעל חיים אקזוטי, ומה זה אם לא מתן יד ולגיטימציה לסחר בחיות בר?  תעשיית האקססוריס של חיות מחמד נלווית לזה כמובן, כשאנשים עתירי ממון מטפחים משעמום וסממן מעמדי, כי זה הטרנד יותר, מאשר מאהבה ואכפתיות לנושא.

   

  טיפה אחרי טיפה, מכניסים לראש של אנשים בדלת אחורית וגם קדמית, סטיגמות חברתיות כ: "כל מי שנחשב יש לו", בדיוק כמו בעולם האופנה, האקססוריז, המכוניות, ודברים רבים למעשה. אח"כ ילדים רוצים איגוואנה, למייקל ג'קסון יש גן חיות שלם, ולילדים בוילה ממול יש נחש ענק עם חדר משלו.

  ''

  אנשים רבים מוכנים לשלם עבור חיית מחמד סכומים גדולים כגימיק, הם אוהבים חידוש ו "להראות", וכך יוצא שמתייחסים לבעלי חיים כאל גרביים שמחליפים, וכל פעם שבעל חיים מסוים במודה יש הרבה רכישות שלו, וכשהטרנד עובר, יש גל נטישות. להמשיך ולדאוג לה כראוי, לתחזק, לתת טיפול גם כשגדלה למימדים גדולים יותר יש מעט מאד שמוכנים .

  אפשר לחשוב שאי אפשר פשוט לאמץ לך מאחת העמותות או פינות החי איזה בעל חיים ולתת לו בית חם, לדאוג לו, במינימום כסף ומצווה וסיפוק גדולים הרבה יותר, כלומר אם באמת רוצים בעל חיים בבית.

   

  זוכרים לפני כמה זמן שהיו  מוצאים ברחובות איגואנות גדולות נטושות? היה לפני כמה שנים טרנד כזה, אנשים קנו בלי סוף אצל סוחרים איגואנות קטנות ואקזוטיות ליומולדת וכדומה, בסוף ראו שהן גדלות מאד, דורשות כמובן טיפול, והיות ועבר הטרנד  נמאס להם, אז כמו חיות מחמד אחרות וגזעי כלבים מסוימים הן "התיישנו" נזרקו וננטשו.

   

  אבל מה? לכתוב על דברים כאלה בצורה כזו זה פחות מסחרי, אז בשביל מה?

  הרי לא יעשו תחקיר מעמיק ומקיף על נושאים רגישים שיקימו צעקות ולחצים אך לא רייטינג נכון?!  דברים אמיצים, עלולים לעורר המון גלים. בשביל מה? אין לנו מספיק צרות?

  '' 

  שימו לב איזה כותרת מקוממת ניתנה לכתבה :"יש חיות ששוות יותר מהדירה שלכם", יש אנשים שלא הכי מודעים ומבינים, רואים כתבה כזו ועקב מצבם הכלכלי הלא מזהיר די מקבלים התנגדות לבעלי חיים. ומי חוטף בסוף? בטח איזה כלב עזוב או חתול פ"ז שלא עשה רעה לאיש...

   

  למייקל ג'קסון ז"ל היה גן חיות פרטי משל עצמו, אני בטוחה שהוא שילם הון תועפות בדומה לכתבה על כל בעל חיים כדי שיהיו "שלו", כסימן "סטטוס". לא בטוחה שהוא אהב והשקיע בהן, הרי בעל חיים צריך יותר מכל אהבה ויחס, ובמקרה זה ידוע הרי מה עלה בגורלן.

   

  עיתונות לשמה לא מנסה להאכיל את הציבור לפי מה שייתן יותר רייטינג, מה שהוא רוצה לשמוע, היא מדווחת על הדברים כמות שהם במציאות, תכנים מעניינים שלא יהרגו משעמום ושממון את התאים האפורים למעלה, שלא יצהיבו עד מוות, ועושה זאת בצורה ראויה ומכובדת ולא עם כותרות צהובות עוד יותר. היא לא מנמיכה מישהו אחר כדי להעלות רייטינג .

  ''

  החיים הם כמו ראי, אולי לוקח זמן אבל אם אין מעריכים את הציבור - שצריך להעריך ולקנות אתכם, הדברים באים לידי ביטוי בסוף.

  אני מתגעגעת לעיתונות טובה, כתבות תחקיר אמיצות כפעם, ולא שכולן תהיינה צהבהבות ללא תוכן ממשי.  

  הראש אינו מחסן לתכנים צהבהבים חסרי משמעות שמכילים אחוז גדול של אקונומיקה, וחתול מהווה סיכון לאלרגיה בדיוק כמו הרבה דברים ידועים נפוצים אחרים: תרופות, זיהום, עצים, פרחים, מזון. מי שרוצה מערכת חיסונית חזקה יותר רצוי שיקפיד על אורח חיים קצת בריא יותר.

   

  ''

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (63)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     7/1/12 17:38:
   אני איני צופה כמעט בטלוויזיה ואת מרבית התקשורת ני צורך דרך התקשורת . כך שאני יכול לבחור לי את מה שאני מעוניין לקרוא ולראות ואיני מושפע מרייטינג.
     6/1/12 08:36:

   צטט: כיתת יציבה 2012-01-05 22:39:23

   צטט: bonbonyetta 2012-01-05 20:21:29

   צטט: כיתת יציבה 2012-01-03 08:29:28

   יש ממש בטענתך, אך עיתונים ומדיה הם רק חלון ראווה. סיבת הסיבות היא נצחונה של הפרייחה בחינוך, תרבות והכול. זה מתחיל בכיתה א, בח' הם כבר מטומטמים גמורים. עיתונים זה בזבוז זמן.

   אוי איזו תגובה מופלאה. תודה. הצחקת אותי עם הסגנון הזה שלך. יש בזה משהו אבל תסכים אתי שגם לו היו הם לא מטומטמים גמורים המדיה כפי שהיא כיום בהחלט היתה עוזרת להם להגיע לשלב הזה מהר מאד.... 

   ''

    

   למה? אנשים מאוזנים שפויים ובריאים היו דוחים מעליהם את הזבל הזה כמו אנטיקומוניסטים שקוראים 'פראוודה'.

   כדי להגיע למיליון צופים באח הגדול, צריך תשתית חינוכית-אילופית רבת שנים, המייצרת את סוג האדם שמייצר וצורך את האח הגדול. לצד שימוש כפייתי בחומרי הלבנה בבית , הנדסת אנוש ושאר דברים, זה כל כך רציני ואין דרך להתייחס לזה ברצינות.  הדיון שלך והחדשות על המיליון לקחו אותי למאמר  'פריחלנד קיברנטי:האח הגדול'

   http://cafe.themarker.com/topic/2486590/

   ----------- 

   תודה, הגבתי שם. אכן שייך בדיוק לכאן, ממש לכאן.

   אני מקווה שכל מי שלא רואה - לא רואה !  את התכניות הללו יצטרף כאן ויגיד - גם אני כאן....הסנני

    

     5/1/12 22:39:

   צטט: bonbonyetta 2012-01-05 20:21:29

   צטט: כיתת יציבה 2012-01-03 08:29:28

   יש ממש בטענתך, אך עיתונים ומדיה הם רק חלון ראווה. סיבת הסיבות היא נצחונה של הפרייחה בחינוך, תרבות והכול. זה מתחיל בכיתה א, בח' הם כבר מטומטמים גמורים. עיתונים זה בזבוז זמן.

   אוי איזו תגובה מופלאה. תודה. הצחקת אותי עם הסגנון הזה שלך. יש בזה משהו אבל תסכים אתי שגם לו היו הם לא מטומטמים גמורים המדיה כפי שהיא כיום בהחלט היתה עוזרת להם להגיע לשלב הזה מהר מאד.... 

   ''

    

   למה? אנשים מאוזנים שפויים ובריאים היו דוחים מעליהם את הזבל הזה כמו אנטיקומוניסטים שקוראים 'פראוודה'.

   כדי להגיע למיליון צופים באח הגדול, צריך תשתית חינוכית-אילופית רבת שנים, המייצרת את סוג האדם שמייצר וצורך את האח הגדול. לצד שימוש כפייתי בחומרי הלבנה בבית , הנדסת אנוש ושאר דברים, זה כל כך רציני ואין דרך להתייחס לזה ברצינות.  הדיון שלך והחדשות על המיליון לקחו אותי למאמר  'פריחלנד קיברנטי:האח הגדול'

   http://cafe.themarker.com/topic/2486590/

     5/1/12 22:21:

   צטט: bonbonyetta 2012-01-05 21:34:00

   צטט: ד-ארט 2012-01-04 08:19:02

   עיתונים אף פעם לא אהבתי אבל תכניות רדודות בטלויזיה הן דבר נפלא בעיני. כשאני רוצה תכנים יותר רציניים אני מקשיבה להרצאות באינטרנט וקוראת מאמרים אקדמיים. כשאני מגיעה לטלויזיה אין לי שום חשק להשקיע מחשבה. ובאשר לניקיון - אני בהחלט מאמינה שלכלוך מחסן ונשיקות של כלבים וחתולים זו תרופה בדוקה למחלות (וחוץ מזה אולי מישהו רוצה לנקות אצלי? הבית נראה עכשיו דומה קצת לחירייה לפני שהפכה לפארק).

   ----

   תיאורייך כל כך מלבבים שאני מתחילה יותר לחבב אותך מיום ליום.

   תראי, יש בדברייך משהו, אבל בעצם תחשבי על זה, את משלמת אגרת טלויזיה, מדוע שלא תקבלי עבור זה עם כל כך הרבה ערוצים גם תכני איכות? למה כל כך הרבה זבל?

   עם כאלה סכומים ועם גביית תשלום שזה דבר מוזר כלשעצמו, כל אחד במיגוון כזה של ערוצים צריך למצוא דברים לרוחו ולא לזפזפ כל כך הרבה עד שהאצבע תתייבש לו.

   לגבי נקיון כל אחד ומה שמתאים לו, אין לי בעיות בנושא הזה, כל אחד מה שטוב לו, אחלה.

    

   ''

    

   את צודקת. רוב הערוצים נראים אותו הדבר וזה חבל. לפעמים באמת מתחשק לראות משהו קצת יותר איכותי (כמו תכנית על הסוריקטות האלו שהבאת כאן).

     5/1/12 21:38:

   צטט: יהודה מור 2012-01-04 22:14:58

   מסכים איתך לחלוטין , לכן רואה רק ערוצי מדע,הסטורייה ופורנו:) מקבל מידי יום עיתון , עובר חמש דקות על הכותרות וזורק לפח......איזה בזבוז נורא של עצים במקרה שלי

   לפחות תעשה עם העתונים פסלי נייר או תשים על הטלוויזיה שלא תוכל לראות את השטויות...חוץ מהפורנו כמובן. קריצה

     5/1/12 21:36:

   צטט: תמו'ש 2012-01-04 09:20:15

   בעתון פותרת הסודוקו וטלויזיה משעממת ומרדימה אותי מתעקשת שלא יאכילו אותי לוקשים. ובוחרת לעצמי הדרך לקרא ולהעשיר ולהאשיר עצמי

   ---

   בהחלט, וכל הכבוד, אלא שעם מבחר עלוב כזה הם עושים זאת יותר ויותר קשה, לא? קריצה

     5/1/12 21:35:

   צטט: קראלה 2012-01-04 08:46:55

   שהדבר המסוכן ביותר זה לחיות, כולם מתים מזה בסוף. משפט לחיים.....יום נפלא

    

   זכויות יוצרים לאבי האהוב ז"ל  צוחק

     5/1/12 21:34:

   צטט: ד-ארט 2012-01-04 08:19:02

   עיתונים אף פעם לא אהבתי אבל תכניות רדודות בטלויזיה הן דבר נפלא בעיני. כשאני רוצה תכנים יותר רציניים אני מקשיבה להרצאות באינטרנט וקוראת מאמרים אקדמיים. כשאני מגיעה לטלויזיה אין לי שום חשק להשקיע מחשבה. ובאשר לניקיון - אני בהחלט מאמינה שלכלוך מחסן ונשיקות של כלבים וחתולים זו תרופה בדוקה למחלות (וחוץ מזה אולי מישהו רוצה לנקות אצלי? הבית נראה עכשיו דומה קצת לחירייה לפני שהפכה לפארק).

   ----

   תיאורייך כל כך מלבבים שאני מתחילה יותר לחבב אותך מיום ליום.

   תראי, יש בדברייך משהו, אבל בעצם תחשבי על זה, את משלמת אגרת טלויזיה, מדוע שלא תקבלי עבור זה עם כל כך הרבה ערוצים גם תכני איכות? למה כל כך הרבה זבל?

   עם כאלה סכומים ועם גביית תשלום שזה דבר מוזר כלשעצמו, כל אחד במיגוון כזה של ערוצים צריך למצוא דברים לרוחו ולא לזפזפ כל כך הרבה עד שהאצבע תתייבש לו.

   לגבי נקיון כל אחד ומה שמתאים לו, אין לי בעיות בנושא הזה, כל אחד מה שטוב לו, אחלה.

    

   ''

     5/1/12 21:29:

   צטט: מיכאלה 2012-01-03 22:11:59

   הוי, בונבונייטה, עיתונות לשמה הופכת למושג נדיר. וכמו שאמר קוהלת: הבל הבלים הכל הבל... מאכילים אותנו בזבל, יש מי שמרוויח מזה שהאזרחים פחות חושבים ופחות עירניים. איכות היא לא מילה גסה? עוד מעט תהיה למילה חסרת פשר, כי מי יידע להבדיל מה איכות ומה לא, ומי בעצם יחפש אותה...

    

   אכן, בדיוק כך עושה רושם שזה בהחלט בכיוון. איכות תהיה מילה של ימי קדם, של הדור הקודם, ואף אחד לא ידע פשרה. יחפשו דוגמאות ולא ימצאו, ולא ידעו גם מה לחפש, או לזהות זאת באם יראו....

   ''

    

     5/1/12 21:23:

   צטט: ngil 2012-01-03 21:15:20

   הבינוניות חוגגת

   איזה חוגגת?

   משתוללת ומשתרללת בפראות ועוברת בקפיצות את כל המשוכות, מפילה אנשים חללים בדרכה, סותמת מוחות, ומעוורת אנשים, ועושה חינגה שלמה. 

   ''

     5/1/12 21:20:

   צטט: אריאל, חיפה 2012-01-03 19:49:56

   את מוזמנת לקרוא "הארץ".

   מאמרים מעוררי מחשבה וכתבות המוסיפות ידע.

   ולא רק בסוף השבוע.

   --

   הייתי מנויה על עתון הארץ שנים רבות. בזמנו הוא היה העתון בה הידיעה , לא צהוב ולא צהבהב אפילו, עתון רציני ולעניין. אכן כך ולא רק בסופי שבוע.

   לצערי לא עוד. כתבים נפלאים שאהבתי כבר לא שם, והעתון אינו מאוזן מבחינת הקו הפוליטי, מה שהפך לאחרונה בולט במיוחד.

   בנוסף לא הסתדרתי עם השירות, אז החלטתי שחבל לי להתרגז בגלל כל הדברים הללו, מה גם שלאט לאט לא מצאתי שם דבר שאותי עניין לקרוא. עם כל הכבוד יש עוד דברים מעניינים בחיים חוץ ממסחריים.

   ''

    

     5/1/12 21:17:

   צטט: צחיתוש 2012-01-03 18:31:16

   תודה ששיתפת בפוסט משובח המשך שבוע מחויך צחיתוש

   חן חן. 

     5/1/12 21:17:

   צטט: טלוני 2012-01-03 15:33:59

   יופי של פוסט.
   מאגד בתוכו כמה וכמה מסקנות נחרצות שעם רובן אני מזדהה.
   רק אתמול אמרתי לבעלי שאין כבר מה לראות בטלוויזיה ואין למה לחכות, כל תכניות הריאליטי עושות לי בחילה, בעיקר האח הגדול.
   לא משנה אם ראית פרק או הפסדת עשרה. במילא בסוף לא נשאר שום דבר בראש.

   בשיות סביב השולחן אם את לא צופה בתכניות הללו אין לך על מה לדבר, ואינך מבינה מה אחרים מדברים.(קורה לי כל הזמן)
   וכמו הכל היום כל דבר צריך להיות ברייטינג ובסטייל, אחרת לא שווה.
   כך גם חיות מחמד, שעולות הון תועפות וזוכות בתצוגות ומביאות לבעליהן פרסים ומדליות.
   תרבות המותגים השתלטה על חיינו.

   בהחלט. ואם לא נשים לב היא תקבור אותנו תחתיהמגניב

     5/1/12 20:37:

   צטט: סנטראל 2012-01-03 13:54:36

   גם אני מתגעגע ל"עיתונות טובה" זו של פעם. והיות שאפילו טרחת להצביע בקישור על אתר "זהבי עצבני" הצלחת לגרות לי את דגדגן העצבים שבכל פעם שמזכירים לי את הפושטאק ההוא - הגירוי כל כך חזק שתוקפת אותי טלטלה, זיעה קרה מבצבת לי בכל שטח פני עורי והידיים מתחילות לרעוד. לדעתי מי שזוכר את זהבי כ"נער שעשועים" שמדי פעם התגלגל לחקירות משטרתיות על מעשים נלוזים, לא יכול להסתגל לאיזכור ה"עצבן" המטורף הזה בנשימה אחת עם עיתונאות, אני מרשה לעצמי להגיב. "העצבן" ההוא ידוע לשימצה מעברו בו הופיע בצהובונים, התבטא בלשון ארסית גסה ובוטה, האם זה מקנה לו את תעודת העיתונאי? לא! לגמרי לא! מי שהקנה לו את תעודת העיתונאי הוא צרוף של שתי עובדות פשוטות: 1. כל כלב נובח הקשור ברצועה למקום המוגדר כ"תחנת שידור", "מערכת עיתון" וכיו"ב מקבל כעבור פז"מ כלשהו תעודה המעידה על מקצוע גם אם מעולם לא חבש את ספסלי האוניברסיטה חלילה או אפילו סיים תיכון. 2. העוול הציבורי הגדול ביותר בתחום העיתונאות נעשה כאשר מיסחרו את ערוצי הרדיו המקומי והפריטו את השידור והפקירו אותו למעשה בידי סוחרי סוסים והתוצאה המתבקשת היא שכל זב חוטם ומצורע המסכים לקלל ולנאץ ולהביע דברי בלע משוקצים הופך לשדרן רדיו ומכאן דרכו להתהדר בתואר "עיתונאי" סלולה. זה הגורם, זו העוולה ומכאן לרדידות של תכניות טלביזיה "יענו "Reality" הדרך קצרה. וישנם גם צוחקים נוספים מעבר לזכיינים - הצוחקים הם כל הבולבלילים (הבורים ועמי הארצות) הפקאצות של המירוץ למיליון ודיירי האח הקטנטן.. צוחקים כל הדרך לבנק ולתהילה בתוך הסלבריטאים החדשים שמקומם יכירם לא עוד הרבה זמן מעל כל פרסום, תחנת שידור ו... חוזר חלילה.

   ---------

   אני מבהירה משהו.

   אינני מתה על התכניות של זהבי, ואין בי הערכה מיוחדת ל"כישוריו" בלשון המעטה, אלא שמה שהוא אמר כאן היה מתאים מאד למשהו באוירת הפוסט, לכן הבאתי זאת, לכן ולא מסיבה אחרת.

   אינני חושדת בו לעיתונאות, ובדברים שהזכרת אינני כל כל מבינה. אך בהחלט מבינה שנותנים לי זבל, פרסומות, ופרסום סמוי בתור "תכנים", בזה הפכתי למבינה באמת ואני מזהה את הדברים מקילומטר בדיוק כמו פרווה אמיתית.

   תמיד אני מתערבת עם החברים אם רואים פרווה מרחוק אם אמיתית או לא, לרוב אני זוכה.

   אני לא אוהבת זבל לא במוסיקה, לא בתכני טלויזיה ובידור, ולא בעתון.

   מה שאני כן אוהבת פעמים רבות אלה הם התיאורים שלך.

   תודה לתגובתך

   ''

    

     5/1/12 20:28:

   צטט: shby 2012-01-03 13:49:06

   עדיין יש לך טלויזיה?

   כן.

   סליחה.

   '' 

     5/1/12 20:26:

   צטט: ינשוף פצוע כנף ורגל 2012-01-03 13:42:43

   כל מילה אמת. אהבתי.

   תודה 

     5/1/12 20:26:

   צטט: judi.m 2012-01-03 12:32:48

   בשביל זה אני באה לקפה. ואם יש כאן צהוב, אני מנפה אותו...

   לפעמים מנפים ומנפים ומרוב ניפוי לא נשאר קמח ..... רגל בפה

     5/1/12 20:25:

   צטט: אור 2012 2012-01-03 11:20:59

   אני הבנתי כבר מזמן שהכל ענין של רייטינג משמע כסף

   אז למה לא גילית לי?  מופתע

     5/1/12 20:25:

   צטט: רומפיפיה 2012-01-03 08:58:50

   צודקת יקירה,

   הדברים האלה ממש מעצבנים..

   כל אחד חייב להפעיל את השכל הישר

   ולהפסיק את הסגידה למילה הכתובה...

   שלצערנו, כבר ממש איבדה את אמינותה.

   ------

   הקוסם הגדול ביותר לא יוכל להפעיל מה שאין לו. מדברי אבי האהוב ז"ל.... לשון בחוץ

     5/1/12 20:21:

   צטט: כיתת יציבה 2012-01-03 08:29:28

   יש ממש בטענתך, אך עיתונים ומדיה הם רק חלון ראווה. סיבת הסיבות היא נצחונה של הפרייחה בחינוך, תרבות והכול. זה מתחיל בכיתה א, בח' הם כבר מטומטמים גמורים. עיתונים זה בזבוז זמן.

   אוי איזו תגובה מופלאה. תודה. הצחקת אותי עם הסגנון הזה שלך. יש בזה משהו אבל תסכים אתי שגם לו היו הם לא מטומטמים גמורים המדיה כפי שהיא כיום בהחלט היתה עוזרת להם להגיע לשלב הזה מהר מאד.... 

   ''

     5/1/12 19:30:

   צטט: בריל מרק 2012-01-03 07:58:01

   נסי "ישראל-היום". הרבה יותר מאוזן מ"הארץ".

   העתון שמחולק חינם ? שיש לו אתר ?  בהחלט אנסה, נכנסתי לשם כמה פעמים וראיתי די הרבה פרסומים אז ברחתי.

   הארץ כבר מזמן הפסקתי את המנוי כשכתבים טוביםש אהבתי "הונטשו", כתבות טובות התמעטו, והאיזון המועט שהיה לו אבד סופית. 

   ''

     5/1/12 19:29:

   צטט: החתול במסיכה 2012-01-03 04:57:19

   העיתון של היום משמש עטיפה לדגים של מחר. ממש אפשר בלעדיהם. הכפתור האדום בשלט פותר את בעיית הטלוויזיה. ולא צריך להאמין לכל מה שקוראים או שומעים.

   לא? בחייאתק, אתה חבר אתה ? רק עכשיו אתה אומר לי את זה? 

   ''

     5/1/12 19:27:

   צטט: לואיס קרול 2012-01-03 01:22:30

   תנסי לקרוא  את מקור  ראשון ,בפרט בסוף שבוע

   הוא לא  צהובון

   בטלויזיה  יש  ערוץ ההסטוריה ,בנוסף לערוץ הטבע

   וערוץ הטיולים הם קבוצת צפייה  מרשימה ומשלימה זו את זו

   ערוצי ":החדשות הרעות" מדווחים בהיסטריה  ומניפולטיביות

   על דברים שמחופשים לחדשות, וחסרי משמעות לכל האזרחים

   גם ברדיו ,פרט לרשת א ,רוב השידורים בעלי מטען שלילי  ציותר

   שמעון

   http://cafe.themarker.com/image/2375099/

   דווקא אהבתי מאד פעם את מקור ראשון והייתי קוראה בו הרבה, אך מאז שלפני כמה שנים הם שידרגו את האתר שלהם אינני מתמצאת שם, ולא מוצאת ידיים ורגליים, לא מסתגלת לאתר החדש.

   תודה

    

     5/1/12 19:23:

   צטט: *מרוית באהבה.* 2012-01-03 00:50:22

   צודקת מקסימונת.
   שנה אזרחית טובה ומוצלחת.
   ליל מנוחה קסום וחלומות מתוקים...♥♥♥ 
    ''

   תודה רוית לך ולמשפחה

   שנה לא רק קסומה גם רחומה

   רחבת אופקים והצלחה

   ומעל הכל בריאות ושמחהמגניב

    

     5/1/12 19:21:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2012-01-03 00:43:22

   אני מסכימה אתך. היום הכול רדוד וקופצני, אנחנו משופעים ב"חובות" תגובה וקשה לקרוא קטע מלל ארוך על אקרן מרצד וקטן. בעיתונים ה"רציניים" מדגישים עבורנו את הרעיון המרכזי (שנוכל לדלג). באחד מהמקומות בו קיויתי לעבוד ככותבת מעדיפים שאערוך במקום זה קטעי וידאו קליפ וראיונות מוקלטים ואקצץ בעמודים המקוונים; "את כותבת טוב, נאמר לי, אבל ממש לא אכפת לנו אם...לא תכתבי " . כך נראה היום העולם.אינסטנט.

   אז היום את מסכימה אתי. למה? קרה משהו? זה מתחיל להדאיג, you know  קריצה

   אז תכתבי כאן, מדוע אינך כותבת כאן ומקימה לנו בלוג מעניין לתפארת? לשון בחוץ

     5/1/12 19:18:

   צטט: אסנת גזית 2012-01-03 00:42:07

   פוסט מדהים יקירתי!!! צריך בהחלט למתוח היטב את שרירי הצוואר להביט הרחק מעבר לביצה המטריקסית... ואותי מרגיז שאין מספיק מודעות לנעשה בתעשיית הביצים והחלב, לאכזריות המסווית ולעובדה שמוצרי מזון מאוד מסוים מקבלים קדימות בפרסום. ושוב ושוב, אמליץ עליו, גארי יורפסקי, שהולך נגד הזרם ופוקח להרבה אנשים את העיניים: http://www.youtube.com/verify_age?next_url=/watch?v=omweihtaYwI

   תודה אסנת

   צודקת, אין מספיק מודעות גם בתעשייה זו, את בהחלט מוזמנת לבוא לקחת חלק בפעילות בנושא, או לפעול עצמאית להגברת המודעות. 

   בהחלט מכירה את הסרט של בארי יורובסקי, והוא עלה אצלי כאן לפני זמן מה בוידאו.

   '' 

     5/1/12 19:16:

   צטט: orlym101 2012-01-03 00:04:42

   החיים אינם שחור ולבן , הם צהוב וירוק צהוב ... וירוק מקנאה .

   דווקא חשבתי שירוק הוא צבע של צמיחה מופתע

     5/1/12 15:59:
   כל חצי שעה מבזק חדשות כל שעה עגולה מהדורת חדשות כל היום פרסומות כל הזמן שטיפת מוח ולכן כשזה תלוי בי אני נמנע בהסכמתי המלאה מלקרוא בהם
     5/1/12 15:23:

   צטט: יהלשחר10 2012-01-02 23:47:53

   לשמחתי הרבה הפסקתי לקרוא עיתונים כבר מלפני 5 שנים

    

   פעם הייתי קוראה, או לפחות סוקרת את 4 העתונים הגדולים בכתב, זה היה עוד טרם העידן שכיום לכל עתון יש אתר און ליין.

   כיום כבר אף עתון אינני קוראת ממש, ולהציץ בחטף אני עוברת עליהם און ליין בלבד, ואני מתחילה להגיע למסקנה שגם זה מיותר. האמת שאני סוקרת אותם לא ממש לקרוא - כאמור אין מה, אלא לראות אם יש כן דברים שמעניינים לי. לפעמים במקרה פעם ב...יש משהו.קריצה

     4/1/12 22:14:
   מסכים איתך לחלוטין , לכן רואה רק ערוצי מדע,הסטורייה ופורנו:) מקבל מידי יום עיתון , עובר חמש דקות על הכותרות וזורק לפח......איזה בזבוז נורא של עצים במקרה שלי
     4/1/12 19:00:

   צטט: דוקטורלאה 2012-01-02 20:50:10

   הנושא שהעלית מקובל עלי. אני מסכימה עם מרבית פרטיו. כאשר היה ערוץ אחד בטלוויזיה נהנו מהתוכניות. העיתונות הייתה נעימה יותר לקריאה .אמא של בעלי, באחרית ימיה (94) אמרה שלא אביא לה יותר עיתונים לקריאה כי הרוע נוזל מהם...בקשר לכלבים - בסביבה בה אני גרה יש בכל בית כלב. אבל הוא כנראה חייב להיות מגזע מיוחד, נדיר, אם אפשר. לא תוכלי לראות כאן כלב שאומץ מצער בעלי חיים. אולי ליתר דיוק צריך לומר כי כאלה נדירים מאד. הרופאים הווטרינרים כאן הם מעמסה כספית, כמו כן המזון. בתנאים כאלה כלבים הם הוצאה שלא כל אחד יכול להרשות לעצמו, אם הוא באמת רציני בטיפול בבעלי חיים.

   -----------

   תודה לתגובתך דוקטורלאה, הגם שאני לא מסכימה עם חלק גדול מהדברים. כלב אינו דורש הוצאה כספית שקשה לעמוד בה. כמובן אם קונים לו צעצועים ושטויות ואם הוא גזעי אז כן, אך אנשים שקונים דברים כאלה כנראה יכולים להרשות לעצמם. כל אחד ממוצע יכול להרשות לעצמו להחזיק בעל חיים בבית ובצורה טובה וסבירה. בעלי חיים אינם דורשים לגידולם מותרות, בעיקר אוכל ואהבה. ואפשר להתספק בדברים צנועים באמת. בסביבה שאני גרה אני שמחה לומר שאין במיוחד כלבים גזעיים או חתולים, יש גם גזעיים וגם מעורבים.

   אני אישית במכוון לא קונה חלילה בעלי חיים כי כך נותנים יד לסחר בבעלי חיים, ואני מתנגדת לכך עקרונית. בעלי חיים יש בהם יכולת חישה ונשמה והם אינם רק רכוש וחפץ שאקנה אותם כמו בזמנו את העבדים. אני מאמצת ממכלאות ואו עמותות, ולרוב את הכלבים שיש להם פחות סיכוי, אני מחפשת אותם, ואת אלה לוקחת.

   מעמסה כספית? תלוי. אם אשה חייבת ממש כל חודש לקנות למשל נעליים חדשות או תכשיט, בוודאי לא יהיה לה כסף ותקציב להחזיק לא רק בעל חיים אלא אף אחד אחר חוץ מאשר את עצמה.מגניב

    

     4/1/12 10:56:
   צודקת.
     4/1/12 09:20:
   בעתון פותרת הסודוקו וטלויזיה משעממת ומרדימה אותי מתעקשת שלא יאכילו אותי לוקשים. ובוחרת לעצמי הדרך לקרא ולהעשיר ולהאשיר עצמי
     4/1/12 08:46:
   שהדבר המסוכן ביותר זה לחיות, כולם מתים מזה בסוף. משפט לחיים.....יום נפלא
     4/1/12 08:19:
   עיתונים אף פעם לא אהבתי אבל תכניות רדודות בטלויזיה הן דבר נפלא בעיני. כשאני רוצה תכנים יותר רציניים אני מקשיבה להרצאות באינטרנט וקוראת מאמרים אקדמיים. כשאני מגיעה לטלויזיה אין לי שום חשק להשקיע מחשבה. ובאשר לניקיון - אני בהחלט מאמינה שלכלוך מחסן ונשיקות של כלבים וחתולים זו תרופה בדוקה למחלות (וחוץ מזה אולי מישהו רוצה לנקות אצלי? הבית נראה עכשיו דומה קצת לחירייה לפני שהפכה לפארק).
     3/1/12 22:11:
   הוי, בונבונייטה, עיתונות לשמה הופכת למושג נדיר. וכמו שאמר קוהלת: הבל הבלים הכל הבל... מאכילים אותנו בזבל, יש מי שמרוויח מזה שהאזרחים פחות חושבים ופחות עירניים. איכות היא לא מילה גסה? עוד מעט תהיה למילה חסרת פשר, כי מי יידע להבדיל מה איכות ומה לא, ומי בעצם יחפש אותה...
     3/1/12 21:15:
   הבינוניות חוגגת
     3/1/12 19:49:

   את מוזמנת לקרוא "הארץ".

   מאמרים מעוררי מחשבה וכתבות המוסיפות ידע.

   ולא רק בסוף השבוע.

     3/1/12 18:31:
   תודה ששיתפת בפוסט משובח המשך שבוע מחויך צחיתוש
     3/1/12 15:33:

   יופי של פוסט.
   מאגד בתוכו כמה וכמה מסקנות נחרצות שעם רובן אני מזדהה.
   רק אתמול אמרתי לבעלי שאין כבר מה לראות בטלוויזיה ואין למה לחכות, כל תכניות הריאליטי עושות לי בחילה, בעיקר האח הגדול.
   לא משנה אם ראית פרק או הפסדת עשרה. במילא בסוף לא נשאר שום דבר בראש.

   בשיות סביב השולחן אם את לא צופה בתכניות הללו אין לך על מה לדבר, ואינך מבינה מה אחרים מדברים.(קורה לי כל הזמן)
   וכמו הכל היום כל דבר צריך להיות ברייטינג ובסטייל, אחרת לא שווה.
   כך גם חיות מחמד, שעולות הון תועפות וזוכות בתצוגות ומביאות לבעליהן פרסים ומדליות.
   תרבות המותגים השתלטה על חיינו.

     3/1/12 15:13:
   כבר הרבה שנים שאין שום סיבה לקנות עיתון. גם לא את זה שמחלקים בחינם.
     3/1/12 15:04:
   אין לי טלוויזיה בבית, גם לא עיתונים. איזה פלא - יש לי ימבה זמן לעשות דברים.
     3/1/12 13:54:
   גם אני מתגעגע ל"עיתונות טובה" זו של פעם. והיות שאפילו טרחת להצביע בקישור על אתר "זהבי עצבני" הצלחת לגרות לי את דגדגן העצבים שבכל פעם שמזכירים לי את הפושטאק ההוא - הגירוי כל כך חזק שתוקפת אותי טלטלה, זיעה קרה מבצבת לי בכל שטח פני עורי והידיים מתחילות לרעוד. לדעתי מי שזוכר את זהבי כ"נער שעשועים" שמדי פעם התגלגל לחקירות משטרתיות על מעשים נלוזים, לא יכול להסתגל לאיזכור ה"עצבן" המטורף הזה בנשימה אחת עם עיתונאות, אני מרשה לעצמי להגיב. "העצבן" ההוא ידוע לשימצה מעברו בו הופיע בצהובונים, התבטא בלשון ארסית גסה ובוטה, האם זה מקנה לו את תעודת העיתונאי? לא! לגמרי לא! מי שהקנה לו את תעודת העיתונאי הוא צרוף של שתי עובדות פשוטות: 1. כל כלב נובח הקשור ברצועה למקום המוגדר כ"תחנת שידור", "מערכת עיתון" וכיו"ב מקבל כעבור פז"מ כלשהו תעודה המעידה על מקצוע גם אם מעולם לא חבש את ספסלי האוניברסיטה חלילה או אפילו סיים תיכון. 2. העוול הציבורי הגדול ביותר בתחום העיתונאות נעשה כאשר מיסחרו את ערוצי הרדיו המקומי והפריטו את השידור והפקירו אותו למעשה בידי סוחרי סוסים והתוצאה המתבקשת היא שכל זב חוטם ומצורע המסכים לקלל ולנאץ ולהביע דברי בלע משוקצים הופך לשדרן רדיו ומכאן דרכו להתהדר בתואר "עיתונאי" סלולה. זה הגורם, זו העוולה ומכאן לרדידות של תכניות טלביזיה "יענו "Reality" הדרך קצרה. וישנם גם צוחקים נוספים מעבר לזכיינים - הצוחקים הם כל הבולבלילים (הבורים ועמי הארצות) הפקאצות של המירוץ למיליון ודיירי האח הקטנטן.. צוחקים כל הדרך לבנק ולתהילה בתוך הסלבריטאים החדשים שמקומם יכירם לא עוד הרבה זמן מעל כל פרסום, תחנת שידור ו... חוזר חלילה.
     3/1/12 13:49:
   עדיין יש לך טלויזיה?
   כל מילה אמת. אהבתי.
     3/1/12 12:32:
   בשביל זה אני באה לקפה. ואם יש כאן צהוב, אני מנפה אותו...
     3/1/12 11:20:
   אני הבנתי כבר מזמן שהכל ענין של רייטינג משמע כסף
     3/1/12 10:55:
   אורח חיים בריא, מעולם לא הזיק...
     3/1/12 08:58:

   צודקת יקירה,

   הדברים האלה ממש מעצבנים..

   כל אחד חייב להפעיל את השכל הישר

   ולהפסיק את הסגידה למילה הכתובה...

   שלצערנו, כבר ממש איבדה את אמינותה.

     3/1/12 08:39:
   פוסט חזק!
     3/1/12 08:29:
   יש ממש בטענתך, אך עיתונים ומדיה הם רק חלון ראווה. סיבת הסיבות היא נצחונה של הפרייחה בחינוך, תרבות והכול. זה מתחיל בכיתה א, בח' הם כבר מטומטמים גמורים. עיתונים זה בזבוז זמן.
     3/1/12 07:58:
   נסי "ישראל-היום". הרבה יותר מאוזן מ"הארץ".
     3/1/12 04:57:
   העיתון של היום משמש עטיפה לדגים של מחר. ממש אפשר בלעדיהם. הכפתור האדום בשלט פותר את בעיית הטלוויזיה. ולא צריך להאמין לכל מה שקוראים או שומעים.
     3/1/12 01:22:

   תנסי לקרוא  את מקור  ראשון ,בפרט בסוף שבוע

   הוא לא  צהובון

   בטלויזיה  יש  ערוץ ההסטוריה ,בנוסף לערוץ הטבע

   וערוץ הטיולים הם קבוצת צפייה  מרשימה ומשלימה זו את זו

   ערוצי ":החדשות הרעות" מדווחים בהיסטריה  ומניפולטיביות

   על דברים שמחופשים לחדשות, וחסרי משמעות לכל האזרחים

   גם ברדיו ,פרט לרשת א ,רוב השידורים בעלי מטען שלילי  ציותר

   שמעון

   http://cafe.themarker.com/image/2375099/

     3/1/12 00:50:

   צודקת מקסימונת.
   שנה אזרחית טובה ומוצלחת.
   ליל מנוחה קסום וחלומות מתוקים...♥♥♥ 
    ''

     3/1/12 00:50:
   bonbon sheli feliz ano novo ve toda al a shituf
   אני מסכימה אתך. היום הכול רדוד וקופצני, אנחנו משופעים ב"חובות" תגובה וקשה לקרוא קטע מלל ארוך על אקרן מרצד וקטן. בעיתונים ה"רציניים" מדגישים עבורנו את הרעיון המרכזי (שנוכל לדלג). באחד מהמקומות בו קיויתי לעבוד ככותבת מעדיפים שאערוך במקום זה קטעי וידאו קליפ וראיונות מוקלטים ואקצץ בעמודים המקוונים; "את כותבת טוב, נאמר לי, אבל ממש לא אכפת לנו אם...לא תכתבי " . כך נראה היום העולם.אינסטנט.
     3/1/12 00:42:
   פוסט מדהים יקירתי!!! צריך בהחלט למתוח היטב את שרירי הצוואר להביט הרחק מעבר לביצה המטריקסית... ואותי מרגיז שאין מספיק מודעות לנעשה בתעשיית הביצים והחלב, לאכזריות המסווית ולעובדה שמוצרי מזון מאוד מסוים מקבלים קדימות בפרסום. ושוב ושוב, אמליץ עליו, גארי יורפסקי, שהולך נגד הזרם ופוקח להרבה אנשים את העיניים: http://www.youtube.com/verify_age?next_url=/watch?v=omweihtaYwI
     3/1/12 00:04:
   החיים אינם שחור ולבן , הם צהוב וירוק צהוב ... וירוק מקנאה .
     2/1/12 23:47:
   לשמחתי הרבה הפסקתי לקרוא עיתונים כבר מלפני 5 שנים
     2/1/12 23:47:
   מה שנכון נכון.
     2/1/12 22:04:
   כמה שאת צודקת..
     2/1/12 20:50:
   הנושא שהעלית מקובל עלי. אני מסכימה עם מרבית פרטיו. כאשר היה ערוץ אחד בטלוויזיה נהנו מהתוכניות. העיתונות הייתה נעימה יותר לקריאה .אמא של בעלי, באחרית ימיה (94) אמרה שלא אביא לה יותר עיתונים לקריאה כי הרוע נוזל מהם...בקשר לכלבים - בסביבה בה אני גרה יש בכל בית כלב. אבל הוא כנראה חייב להיות מגזע מיוחד, נדיר, אם אפשר. לא תוכלי לראות כאן כלב שאומץ מצער בעלי חיים. אולי ליתר דיוק צריך לומר כי כאלה נדירים מאד. הרופאים הווטרינרים כאן הם מעמסה כספית, כמו כן המזון. בתנאים כאלה כלבים הם הוצאה שלא כל אחד יכול להרשות לעצמו, אם הוא באמת רציני בטיפול בבעלי חיים.

   ארכיון