כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  סובל מחוסר שפיות

  בחיים לא האשימו אותי שאני שפוי

  ארכיון

  0

  הדרת גברים , ככתוב בדברי הימים

  9 תגובות   יום שבת, 7/1/12, 07:01

  צטט: בעה"ס השמח בחלקו 2011-12-29 12:19:34

  הפתרון לבעיית הדרת הנשים הוא פשוט וישים והוא הפוך על הפוך. כמו בעולם הנוצרי הקתולי, יש להקים מנזרים בהם יחיו הגברים החרדים במנותק מהעולם החיצון. שם לא יצטרכו לעלות על אוטובוסים, לדאוג שח"ו יראו אישה עוברת לידם ברחוב (ובכלל), וכמובן לא ישמעו אוזניהם הטהורות שירת נשים. המנזרים החרדים יהיו סגורים ומסוגרים מהעולם החיצון (כל כבוד בן מלך פנימה) ללא אינטרנט וטלוויזיה, כך שהטומאה תישאר מחוץ לכותלי המנזר והנזיר חרדי יוכל להקדיש את זמנו למלחמה ביצר הרע והשטן, בלימוד תורה, בתפילה ובעבודת כפיים (ניקיון, גידול תוצרת חקלאית כשרה למהדרין, הכנת טליתות וציצית, סופרי סת"ם). היציאה מהמנזר יהיה אך ורק לצורכי חתונה וקיום מצוות פרו ורבו.


   

  להלן הרגולה (דרך החיים) הנזירית החרדית:


   

  1) מטרות החיים במנזר הן התנתקות מטומאות והבלי העולם הזה, התבודדות והתמקדות בטהרת הנפש, ועבודת האל. המנזר יוקם במקום מבודד, מסביבו חומר בצורה וגבוהה ושער אחד נעול לכניסה ויציאה.


   

  2) הכניסה למנזר לזכרים מגיל ההתבגרות (אז היצר הרע משתלט, הפיתויים רבים, ויש לשמור מכל משמר לא ליפול לידי השטן ובאי כוחו).


   

  3) אין יציאה מהמנזר אלא כדי להתחתן ולקיים יחסי אישות (מצוות פרו ורבו).


   

  4) הנזירים יבחרו מביניהם את ראש המנזר אשר יהיה להם לאבא. הוא ייקרא רה"מ (ראש המנזר) ואליו הם חייבים בציות מלא. רה"מ נבחר עד סוף חייו, הוא אחראי שהנזירים יקיימו את הרגולה והוא דואג לנשמותיהם של צאן מרעיתו. הנזירים יישבעו על התורה לקיים את תרי"ג המצוות בהידור ולציית לרה"מ.


   

  5) לנזירים לא יהיה רכוש פרטי והם ילבשו תלבושת אחידה (חליפה שחורה, חולצה לבנה, וכובע). בשבתות וחגים יענדו כובע וחליפה מיוחדים.


   

  6) אסור לנזירים לגלח את שער הפנים. אסור לנזירים להרבות בשיחות חולין. אסור להשתמש בטלפון או לקרוא בעיתון ללא אישור רה"מ. אסור לצאת מהמנזר ללא אישור רה"מ.


   

  7) הנזירים יישנו בחדרים משותפים כאשר בכל חדר יהיה לפחות נזיר אחד מבוגר שישמור על הסדר ועל קיום כללי הרגולה. בחדר יידלק נר (או פנס) כל שעות הלילה כדי שהנזירים לא יבואו לידי זימה.


   

  8) הנזירים ישכימו לתפילת ותיקין (אם עלות השחר). לאחר מכן יעשו שעה התעמלות בצוותא כיוון שנפש בריאה מחייבת גוף בריא (הנזירים ילבשו בגד צנוע שאינו צמוד מדי). במשך שאר היום, יעבדו בעבודת כפיים (לפחות שלוש שעות) ויבלו באמירת תהילים, בלימוד בחברותה, התבודדות ובתפילות (מנחה וערבית). כיבוי אורות (חוץ מהנר הנזכר למעלה – סעיף 7) בשעה 23:00.


   

  9) בימי שבת וחג לא יעסקו בעבודת כפיים אך יתהדרו בתפילותיהם ובסעודותיהם לקיים את מצוות ושמחת בחגיך. בשבת גם יישנו בצהריים כדי לקיים מצוות עונג שבת. ביום העצמאות, הנזירים יקבלו יום חופש מחוץ למנזר כדי להשתתף בחגיגות.


   

  10) הנזירים יאכלו בצוותא כדי שיוכלו לזמן ולברך את ברכת המזון במניין. הנזירים ימעיטו בדיבור כדי לא לעבור על איסור לשון הרע. בזמן האוכל, אחד הנזירים יקרא בפניהם ספרי מוסר על פי החלטת רה"מ.


   

  11) המנזר יפרנס את עצמו באמצעות עבודת הכפיים של הנזירים וממכירת התוצרים מחוץ לכותלי המנזר.


   

  12) רה"מ אחראי לקשר עם העולם החיצון הטמא. רה"מ גם מאשר את השידוכים וקובע עיתים לקיום מצוות פרו ורבו. רה"מ אחראי ללמד את נזיריו אורחות חיים, דרך ארץ, איך להשתמש בחיתולים משומשים, איך לזרוק אבנים בצורה מדויקת ולהתייחס בכבוד לרשויות החוק של המדינה.

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (9)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     20/10/12 08:40:

   צטט: רות_פלמון 2012-01-08 11:50:43

   המנזר יפרנס את עצמו בעבודת כפיים? אתה צוחק? אז מה יהיה התפקיד שלנו, החילוניים???!?...

   צודקת!
   מילא עם הפגיעה בהרגלים שלנו לפרנס אותם
   אבל איך הם יתדרדרו לעבודת כפיים?
     3/3/12 20:38:
   מתאים לי לחודש, איפה נרשמים ?
     28/1/12 15:48:
   אהבתי ☼ שבת שלום
     8/1/12 18:16:
   מנזר "המשתיקים"
     8/1/12 11:50:
   המנזר יפרנס את עצמו בעבודת כפיים? אתה צוחק? אז מה יהיה התפקיד שלנו, החילוניים???!?...
     7/1/12 14:09:

   אחלה של רעיון
   אפשר גם להוסיף באבן שושן
   מיחרד

     7/1/12 12:14:
   רעיון נאה, אלא שעצם הנזירות טמאה לחרדים וזרה להם, אולי תכנו זאת בשם אחר. חברי החרדי הבהיר לי וכך עולה אף מהעיתונות, שכלל לא מדובר בחרדים, אלא בקבוצה קטנה נפרדת מהם - הסיקריקים אשר בעטיה יוצא שמם של החרדים לרעה. *
     7/1/12 08:23:
   ((((~:
     7/1/12 07:20:
   רעיון אדיר............היתי קוראת למינזר זה "מינזר החרדים "