כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  רן ארז ויולי תמיר על מגרש הגולף ?

  15 תגובות   יום חמישי, 13/12/07, 10:45

  אם רן ארז מנהיג שביתת המורים ויולי תמיר שרת החינוך היו יוצאים למגרש הגולף, סביר להניח ששביתת המורים היתה מתקצרת באופן משמעותי. אם גם אלי כהן מהאוצר היה מצטרף אליהם השביתה כנראה לא היתה מתחילה.

  משחק הגולף הוא תרבות יותר ממשחק. כקיבוצניק וכחקלאי לשעבר, למדתי את "חוק המינימום בחקלאות" ,שמשמעותו, תן לצמח כל טוב, אבל אם חסר לצמח יסוד חיוני אחד ,הצמח יתפתח בקצב היסוד החסר בלבד.

  משחק הגולף הוא כנראה יסוד במחסור בחברה הישראלית. בעוד בחינוך אנחנו מתדרדרים בשדה הגולף טרם שמעו עלינו.

  להפוך את הישראלי לגולפאי זו כנראה פעולה מורכבת ביותר. בתפקידי הקודם נכשלתי בהנחלת הגולף לחברת ההיטק הגדולה שבה עבדתי,

  ושאמורה היתה לגדול באמצעות רכישות ומיזוגים של חברות זרות, אמריקאיות ברובן.

  הנשיא  לשעבר של קומברס , קובי אלכסנדר, המבלה כנראה את רוב עתותיו כיום על מגרש הגולף בשכונת מגוריו בנמיביה, נכשל גם הוא בהנחלת הגולף לעובדיו, למרות שהוציא כמעט את כל אנשי אגף השווק והמנהלים הבכירים  בחברה לשעורי גולף בקיסריה. בארי שקד יו"ר חברת ריטליקס הוא אחד הגולפאים הטובים בישראל ובהנהלת החברה נמצאים עמו עוד כמה גולפאים. בכנסי החברה השנתיים, טורניר הגולף הוא אירוע חשוב ביותר. 

  היום כשרוב חברי מועצת המנהלים של קומברס  אינם ישראלים, לא תהיה כל בעיה להוציא גם אותם לטורניר גולף. אני מניח כי גם בני הזוג של  המנהלים יתמצאו על מגרש הגולף ויוכלו להצטרף לטורניר של ההנהלה. 

  אם ראש הממשלה, אהוד אולמרט היה משחק גולף, הוא היה מבלה יותר שעות עם ג'ורג' בוש נשיא ארה"ב, מכל ראש מדינה אחר, אבל  יתכן  שבוש ועוזריו היו  שמים לב גם להתנהלותו  החפוזה, כפי  שבאה לידי ביטוי בהחלטותיו במלחמת לבנון השניה.

  כשהיפנים משחקים גולף עם לקוחות או קולגות, הם לומדים במשך 5 השעות של המשחק על אופיו של החבר למשחק, יותר מכל איסוף מידע אחר.

   

  בגולף האדם משחק נגד עצמו, והאפשרויות לרמאויות קטנות ולשקרים לבנים מפתה ביותר.

  מי שרוצה להיפגש עם קהילת העסקים היפאנית ,הקוריאנית והטיוואנית בישראל, יבוא בשבת למגרש הגולף בקיסריה. הוא יצטרך להתאמן הרבה שנים בשביל להצטרף למשחק בצוותא, עם אריות הגולף מהמזרח.

    

  בגולף כמו בחיים, צריך להתאמן הרבה ולשחק מעט. החברה מהמזרח מכירים את הסוד.

  לנו כישראלים שרוצים לעשות עמם עסקים ,כדאי ללמוד מהם, ועדיף להצטרף אליהם . אחרת נשאר נושאי כליהם.

   

  לאחרונה פורסם על מספר מנהלים בכירים בארה"ב שבזמן משבר בחברה שלהם וקריסת המניות הם המשיכו בשגרת הגולף. הגילוי התאפשר בזכות רשת חברתית  פומבית GHIN.com שבה רושמים השחקנים את הישגיהם ותכיפות המשחקים. הגילוי כמובן לא עזר לתדמית של אותם מנהלים.

  בארה"ב יש מגרש גולף לכל 20000 תושבים . בסין הוקם מגרש הגולף הראשון ב 1985 והיום יש למעלה מ 200 מגרשים .

  כשיש עשרות מיליוני חובטי גולף בעולם, כדאי שגם התיירות והמלונות ייערכו בהתאם.

  כשבאילת אין מגרש גולף, הרי שתירות הגולף החורפית תנוע לכיוון שארם א שיך ומגרש הגולף המטופח שנבנה שם.

  במהלך 2007 כבר עברה סין את ישראל "במדד הגולף העולמי" .

   

  החברה לפיתוח קיסריה גילתה כנראה רק לאחרונה, כי בארה"ב שכונה יוקרתית משמעותה מגרש גולף וסיבים אופטיים לבית. במשך שנים לא "נמצא" למגרש הגולף בקיסריה מנהל שגם יודע לשחק גולף וההתיחסות לגולף  היתה שולית וחובבנית. 

  גולף זה לא רק לעשירים. בארה"ב יש אלפי מגרשי גולף ציבוריים ושווים לכל נפש. אלופי הגולף של ישראל באו ברובם מהעיירה אור עקיבא, ולא משכונות היוקרה של קיסריה.

  גם תושבי קיסריה שהורגלו לדמי חברות מופחתים על חשבון תושבי המרכז  והזרים השקטים, לא הבינו את ערך הנכס הנדלני והאיכותי שמספק להם מגרש גולף במרחק הליכה מהבית.

  אם תשאלו את 500 אנשי העסקים הזרים ובני/בנות זוגם, הרוב הדומם של שחקני הגולף בקיסריה,  על המאבק שהתרחש בשנה האחרונה בין גולפאי קיסריה לחברה לפיתוח המקומית לעצירת הסגירה הזמנית של המגרש התקני היחיד בישראל, כאשר אין להם אלטרנטיבה אחרת , הם בוודאי יגידו לכם: כי לנציג החברה שיבוא אחריהם, תהיה התלבטות קשה האם לבוא דווקא לישראל למודת הטרור והמלחמות, והחסרה מגרש גולף תקני.

   ישראל שטופת השמש ,שמנסה למשוך תירים ואנשי מקצוע ועם היזמים הרעבים לקשרים, נמצאת במקום נמוך מאוד על  מדד הגולף העולמי.

   

   

  דרג את התוכן: