כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרופיל

  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  המקום של bonbonyetta

  דאגה לסביבה בעיני זה גם אכפתיות ל"שקופים" חסרי הישע שאתנו על הכדור הזה, ומי שבסוף סולם העדיפויות - בעלי החיים. כאן לשם שינוי, אני מנסה לשים אותם בפוקוס קדימה.
  למה? כי רק מי שאוהב רואה את המצוקה, הסבל, וחוסר ההגינות ביחס כלפיהם.
  תמונת הבלוג מהספר "כלבי המגפה", ריצ'רד אדמס, שנתן בי אותותיו וחותמו לנצח.

  0

  עצובים פני הצדק

  54 תגובות   יום ראשון, 5/2/12, 20:59

  ''

  עצובים פני הצדק      

    

  פני הצדק אינם כתמול שלשום, הם "מעוננים"....(כמו בשיר של חווה אלברשטיין) וזה מזכיר לי איכשהו, את שירו הידוע של עמיחי: "מן המקום שבו אנו צודקים, לא יצמחו לעולם פרחים באביב" – יהודה עמיחי, אלא שבמקרה כזה אנו מצפים, מייחלים שהצדק יהיה צדק, שזו משימה לא פשוטה בפני עצמה, וגם בנוסף שיהיה חכם כמו שופטים ידועים בימי קדם (שלמה המלך).  

  במצב של היום הייתי מסתפקת בצדק, אך כאמור מצבו בימים אלה, לא משהו. 

   

  אני מוצאת את ההקשר לכתבה בהמשך סמלי (זיהום סביבה-יצמחו פרחים), והכתוב בה העמיס על התאים האפורים שלי משאית ענקית מלאה הרהורים. ....

  ''

   

  הארץ "פני הארץ || על מה משלם המזהם?" (26.1.2012) צפריר רינת

   

  במישור האישי לגבי האדם עצמו, ניתן לדמות את האמור בכתבה למצב ש: "אם אתה הולך במדבר עם מישהו, ואתם צמאים וכוס המים היחידה אצלך, עדיף לתת חצי כוס מים לפני שהשני מת ולא אחרי", כלומר לתת בזמן, ולא "מעט מדי ומאוחר מדי".

   

  ''

   

  *האנימציה כאן היא של האחד והיחיד הכוזרי, המכונה כאן בקפה בחיבה כוזי, האנימטור, האמן, כאן *

   

  "הצדק"- כאן "הקנס", היחסית גבוה, אינו אופייני למזהמים והוטל על המזהם- כאן תנובה. אך אם תשימו לב לאו דווקא מהסיבות שסבורים, הראויות - למרבה האכזבה.

   

  ''

   

  דומה הדבר בעיני לעבריין תנועה מועד שהרשויות שואפות להעמידו לדין שנים רבות, בשל אין סוף עבירות חמורות. הוא מתעתע בהן, ועד שלבסוף הן מצליחות להעמידו לדין ולשימו מאחרי סורג ובריח, זה על משהו שלא בטוח שעשה, או יחסית עבירה קלה.

  כדי להבטיח את הרשעתו ושיקבל עונש מרתיע שאינו מגוחך, מאשימים אותו גם באי אלו שהן האשמות פרוצדורליות שוליות שאינן לעניין.

   

  לפעמים, החוק, מרצון להיות "יותר צדיק מהאפיפיור", ולשמור על הגינות וזכויותיו של כל אחד, יוצר פרדוכס, כך שיש יותר הגנה ושמירה על זכויות והתחשבות בעבריין על החוק, הפושע -  מאשר על הקורבן. נשמע מוכר כל כך, הא?

   

  ''

   

  בכתבה ב"הארץ" הנ"ל כאמור מספר צפריר רינת, שתנובה נקנסה ב-15 מיליון שקל, ועיקר הקנס בשל עבירות מנהלתיות כ"איחור בהגשת דו"ח" וכאלה....

  ומה עם הנזקים האדירים (ישירים, עקיפים, וארוכי טווח) שנגרמו לסביבה, לאדם, וליצורים החיים בה ?

  אולי החוק לא מאפשר קנסות כה גבוהים בשל עבירות כאלה?

  או שהיו פחות סיכויים להרשיע בשל עבירות כאלה?

  ואם כן למה? מה קורה כאן?

  למה היזק לסביבה, לאדם, ליצורים החיים בה כה זול?

  הפגיעה בבריאות כולנו והדורות הבאים אינה חמורה דיה?

  ומה אם זה אדם פרטי או גורמים אחרים שגורמים נזקים אדירים באותו עניין האם גם לאלה היו פוסקים קנסות כאלה?

   

  '' 

   

  Ynet  "דו"ח בגליל: מפעלים מזהמים, רשויות לא מפקחות" (29.1.2012) בילי פרנקל

   

  nrg מעריב "ללא פיקוח: מפעלי הצפון מסכנים בריאות התושבים" (29.1.2012) עדי חשמונאי

   

  nrg מעריב "7 שנים חלפו - התקנות נגד המזהמים לא אושרו" (31.1.2012) 

   

  לא שאני חשה אהדה לתאגיד זה או אחר, אני קובלת על אכיפה לא מרתיעה ועל כך שלא נפסק הקנס- עונש על העבירה העיקרית המשמעותית, על כך שלמרות הכול ולמרות זאת אם כך, עדיין אין אכיפה רחבה ושיטתית על כל הגורמים ומרתיעה.

   

  משום כך ממשיכים לצפצף על החוק, בכל תחום אפשרי, ותחת כל עץ רענן, ופעם אחת שמחמירים אולי כדי ש"יראו ויראו" לא פותר את זה.

   

  אם עבריין מועד ומוכר למשטרה שנים תקף והכה קשות אדם אחר, ויש חשש שבשל נסיבות שאינן קשורות או מקלות הוא לא יואשם בתקיפה בנסיבות מחמירות, ולכן העונש לא יהיה מרתיע ומשמעותי – זה שמוסיפים עבירות אחרות שוליות כמו  למשל קנס על חניה שלא כדין מול בית הקורבן, פריצה לבית, ועוד אי אלו שהן זוטות כדי שהעונש בסוף לא יהיה מגוחך, אינו עושה את מערכת המשפט מכובדת ויעילה.

  '' 

  כמה מקרים אנו שומעים על גברים מכים ומתעללים, מקרי הטרדה מינית, ועוד, שמובאים לערכאות והדיונים נמשכים זמן רב מדי? ולרוב גם העונש בדין אינו חמור, לא בהתאם לעבירה, ובהחלט לא בהתאם לסבלו של המותקף?

   

  הקורבנות אינם מוגנים, סובלים עינויי דין, ועוברים גיהינום. כשהצדק יוצא לאור, לרוב זה אחרי זמן רב מדי, העונש מועט מדי ואינו מרתיע דיו, וחיי קורבנות רבים כבר הרוסים....אפשר אז בהחלט להבין מדוע פניו של "הצדק" אינם כתמול שלשום.

   

  יש מי שמתעלל שנים רבות בבע"ח חסרי ישע וראוי לטפל בו (נורמות התנהגות אלימות שכך מתחילות) ולהענישו בכל חומרת הדין, ולא למצוא נסיבות מקלות (שגורמות לו עוד יותר לזלזל בחוק) ולפסוק לו למשל עבודות שירות בלבד, ו....בטיפול בבעלי חיים....

  ותתפלאו זה קורה לא אחת, או איסור החזקת בעלי חיים למשך כמה שנים.

  נו, לא מעורר גיחוך?

   

  ומעל לכל אלה, אתם יודעים מה?

  ''

   

  במדינת חוק, האזרח לא צריך לשאת עיניו לשמיים ולהתפלל שהרשע והעבריין יבואו על עונשם מדי שמיים, ואם הוא עושה זאת כנראה שהתייאש מרשויות החוק והאכיפה.

  כולנו כל אחד ומאתנו מרים ידיים פעמים רבות ותכופות מדי, למראה אוזלת יד הרשויות, ובשל העובדה שאם כבר נעשה קצת "צדק" הוא מעט ומאוחר מדי.

   

  אולי לכן כך נראות פניו של הצדק, לא יודעת לא פגשתי בו מעולם. שמעתי שהוא היה באזורנו מדי פעם, וזה די נדיר, ואני שמחה לפחות על כך, כי תהיתי לדעת אם הוא קיים.

   

  ביום שתאגיד גדול ובעל השפעה, וכל אזרח אחר במדינה, יואשמו על אותה עבירה, פחות או יותר באותה חומרה ורצינות, תוך זמן סביר, באישומים הנכונים, ובכל חומרת הדין, ללא משוא פנים  - אז ורק אז נראה לי שאראה צל חיוך מפציע ומעלים את העננים על פני הצדק המהורהרות, ובדומה לגבי שאר העברות והפשעים.

   

  ולא, אין לי אשליות תיקון עולם, זה כמעט בלתי אפשרי לרבים, לא כן שכן למעטים.

  אני....רק שאלה...

   

  ''

   

  רציתי להסב קצת תשומת הלב לפני הצדק, ולכך שכשמנסים להראות בתקשורת כאילו יש סדר ואכיפה, זה אינו תמיד מדויק, לא תמיד קשור אליו – לצדק, אולי גם לדברים אחרים.

  לכם יש לב לומר לצדק שהוא אינו קיים? שאולי הוא רק כוכב?

  בעיני זה כמו לומר לאיש דתי מאמין שאין דבר כזה משיח, או לילד שאין סנטה קלאוס – ובכלל, עדיף לא לחשוב כך בכלל.

   

  אולי זו אחת הסיבות שלפעמים אני מרגישה שאני כילד, מסרבת לקבל דברים כמות שהם, או להשלים עם אלימות, הסתאבות, התאכזרות, ודברים שאינם תקינים או הומאניים.

  אם הבן אדם "מקבל" אותם, אז הוא גם מפסיק במשך הזמן "לראותם", וכך אין צל של סיכוי שאי פעם הם, הוא, או מישהו אחר, ישנו אותם ויעשו את העולם טוב וצודק יותר.

  אז אנא, אל תפסיקו לראותם, גם אם אין בכוחכם או אפשרותכם לעזור ולעשות דבר מה.

   

    ''

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (54)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     27/3/12 09:46:

   אני לא מבין למה לאנשים אין את הרגישות להבין מה קורה בעולם ובמדינה שלנו הסוגיה האחרונה שמקוממת אותי היא התפלת מי השתייה המדינה מממנת בכסף רב מכוני הטפלה, אנחנו נשתה נוזל בטעם מים והמים הטהורים והבריאים של האקוופרים או הבארות ילכו לחקלאים, כאמור "ויקום המלפפון ויכה בגנן" והחברה שמטפלת בתחום ההטפלה היא ויולה ישראל אנחנו צריכים יומן שבועי בכדי לספור את הימים עד לשתיית המים בטעם מים ולגבי "ויולה ישראל" הקד"מ שלהם מעולה - אני בספק כמה הם באמת סביבתיים...

     10/2/12 09:10:

   צטט: bonbonyetta 2012-02-08 22:47:29

   צטט: רונן מאיר 2012-02-06 20:41:13

   אנחנו לא יודעים אם יש צדק אבל אנחנו מצווים לרדוף צדק.
   הסיזיפיות מובנית. 

    

   וואלה לא חשבתי על זה. מעניין. כאילו לא חשוב לאן אתה הולך חשובה הדרך....

   אלא שאינני רואה בזה רק סזיפיות. המחשבה אולי על זה כל כך לא נעימה לי שאולי אינני רוצה לראות...אטום


   השאלה היא, האם את מאמינה שיש צדק?!
   אם לא אז אין מה לרדוף ובטלה הסיזיפיות.
   כלומר, זה לא אומר שאין מקום לאופטימיות :) 

     10/2/12 08:51:

   צטט: חנה וייס 2012-02-09 05:43:23

   צטט: bonbonyetta 2012-02-08 20:16:28

   צטט: חנה וייס 2012-02-06 00:17:09

   פשע מאורגן הוא תופעה חברתית קשה ביותר, מביישת, כואבת ומכאיבה, להמונים, ובפרט פוגע במי שעוסק בו, גם בטווח הארוך. אנשים שפוגעים בזולת לא מאושרים. מוסרמוסר, מוסר, מוסר, מוסר, מוסר, מוסר, מוסר, מוסר, מוסר, מוסר הוא תשתית הדרך לאושר. ב-31.12.11 התעוררתי עם מסר: חוקים לא שומרים על ילדים; בני אדם שומרים עליהם. באמת, פיתרון טוב, עוד קנסות, עוד נהלים, עוד משפטים... זה כלכלי מאד... יש ארץ אחת בה מערכת המשפט מתפקדת, הארץ שמייצאת אושר לאומי גולמי.

    

   מאחלת לכולנו אושר עילאי ובר-קיימא

   לא זוכרת איפה קראתי את זה, אך בטוח שאת תדעי את כוונתי.

   הצרה שאנשים חדלו להרגיש, הם חושבים עם הראש, צריך לפעמים, לא תמיד אבל לא לשכוח גם לחשוב ולראות עם הלב.

   והחוקים? לא תמיד מתאימים מה גם שכל יום אני רואה בתקשורת דברים שמראים שהרשות השופטת יש בה הרבה איפה ואיפה, היא אינה מוציאה החלטות של צדק.

   תודה לך 

   ''

    

   המצב קטסטרופלי. זה הרבה יותר גרוע מאיפה ואיפה, שעוד נשמע מחמאה. מדובר בציד טרף פעיל. תראי כמה עו''ד זקוקים לתעסוקה. טוב שאת מבחינה. גם נפלא שאת אומרת. אני לא עוקבת אחרי התקשורת. הבנתי את העיקרון. זה בהחלט מספיק. זה כמו במתמטיקה - כשמבינים חיבור, כבר לא צריכים לחבר את כל המספרים בכל הצירופים האפשריים. בחרת תמונה נהדרת. כשהרצאתי על להסה באונ' חיפה (2009), סיימתי עם ציטטה של "הנסיך הקטן" בתור הקדשה לכל העניין:

    

   ''

    

   "סמכות טמונה קודם כל בהגיון. אילו הייתי מצווה על אנשים להשליך עצמם למי הים, הם יתמרדו נגדי. יש בכוחי לתבוע צייתנות משום שפקודותי מתקבלות על הדעת".

   נראה לי שזהו לב העניין. לכן, למשל, הדלאי לאמה, כמלך, כל כך אהוב על כולם. 

    

    הקארמפה מרצה על טכנולוגית הלב (עם קישור לתרגום בעברית)

   אין בכלל ספק שטכנולוגית הלב היא טכנולוגית העתיד.

   ומנהיגות הלב היא מנהיגות העתיד

    

   תודה לתגובתך המושקעת, הרצינית, רבת המחשבה.  תענוג מבחינת ההתייחסות. תודה רבה

   ''

     9/2/12 05:43:

   צטט: bonbonyetta 2012-02-08 20:16:28

   צטט: חנה וייס 2012-02-06 00:17:09

   פשע מאורגן הוא תופעה חברתית קשה ביותר, מביישת, כואבת ומכאיבה, להמונים, ובפרט פוגע במי שעוסק בו, גם בטווח הארוך. אנשים שפוגעים בזולת לא מאושרים. מוסרמוסר, מוסר, מוסר, מוסר, מוסר, מוסר, מוסר, מוסר, מוסר, מוסר הוא תשתית הדרך לאושר. ב-31.12.11 התעוררתי עם מסר: חוקים לא שומרים על ילדים; בני אדם שומרים עליהם. באמת, פיתרון טוב, עוד קנסות, עוד נהלים, עוד משפטים... זה כלכלי מאד... יש ארץ אחת בה מערכת המשפט מתפקדת, הארץ שמייצאת אושר לאומי גולמי.

    

   מאחלת לכולנו אושר עילאי ובר-קיימא

    

   לא זוכרת איפה קראתי את זה, אך בטוח שאת תדעי את כוונתי.

   הצרה שאנשים חדלו להרגיש, הם חושבים עם הראש, צריך לפעמים, לא תמיד אבל לא לשכוח גם לחשוב ולראות עם הלב.

   והחוקים? לא תמיד מתאימים מה גם שכל יום אני רואה בתקשורת דברים שמראים שהרשות השופטת יש בה הרבה איפה ואיפה, היא אינה מוציאה החלטות של צדק.

   תודה לך 

   ''

    

   המצב קטסטרופלי. זה הרבה יותר גרוע מאיפה ואיפה, שעוד נשמע מחמאה. מדובר בציד טרף פעיל. תראי כמה עו''ד זקוקים לתעסוקה. טוב שאת מבחינה. גם נפלא שאת אומרת. אני לא עוקבת אחרי התקשורת. הבנתי את העיקרון. זה בהחלט מספיק. זה כמו במתמטיקה - כשמבינים חיבור, כבר לא צריכים לחבר את כל המספרים בכל הצירופים האפשריים. בחרת תמונה נהדרת. כשהרצאתי על להסה באונ' חיפה (2009), סיימתי עם ציטטה של "הנסיך הקטן" בתור הקדשה לכל העניין:

    

   ''

    

   "סמכות טמונה קודם כל בהגיון. אילו הייתי מצווה על אנשים להשליך עצמם למי הים, הם יתמרדו נגדי. יש בכוחי לתבוע צייתנות משום שפקודותי מתקבלות על הדעת".

   נראה לי שזהו לב העניין. לכן, למשל, הדלאי לאמה, כמלך, כל כך אהוב על כולם. 

    

    הקארמפה מרצה על טכנולוגית הלב (עם קישור לתרגום בעברית)

   אין בכלל ספק שטכנולוגית הלב היא טכנולוגית העתיד.

   ומנהיגות הלב היא מנהיגות העתיד

     8/2/12 22:47:

   צטט: רונן מאיר 2012-02-06 20:41:13

   אנחנו לא יודעים אם יש צדק אבל אנחנו מצווים לרדוף צדק.
   הסיזיפיות מובנית. 

    

   וואלה לא חשבתי על זה. מעניין. כאילו לא חשוב לאן אתה הולך חשובה הדרך....

   אלא שאינני רואה בזה רק סזיפיות. המחשבה אולי על זה כל כך לא נעימה לי שאולי אינני רוצה לראות...אטום

     8/2/12 22:45:

   צטט: טונקס 2012-02-06 19:23:58

   באמת רוב האנשים מעדיפים את האנוכיות שלהם על פני הצדק, מי שממשיך לרדוף צדק כנראה נשאר במידה מסוימת ילד כמו שאת כותבת. לולא היו אנשים כאלה בכל הזמנים לא היה בכלל במה להיאחז

   יש אנשים שלא נאחזים בכלום, לא אכפת להם, והם גם אינם מבינים זאת. כשהם נופלים הם בשוק עמוק ולא מבינים מאיפה זה נחת עליהם.הסנני

   '' 

     8/2/12 22:38:

   צטט: רבקה ק 2012-02-06 14:00:35

   אולי המשפט המוכר " תהיה חכם, אל תהיה צודק" משקף בחירה פראקטית, אבל מלמדת באותה מידה כמה קודרים פני הצדק, כמה קודרים פני אלה שנאלצים לבחור בפשרה.

   ''

   אני מתפשר ומתפשר עד שאני משיג את מה שאני רוצה.  - לוי אשכול

     8/2/12 22:32:

   צטט: ארזעמירן 2012-02-06 13:26:14

   גם את אל קפונה הרשיעו בסופו של דבר על עברות של העלמת מיסים. כשאי אפשר להשיג את הצדק במיטבו, עדיף להשיג צדק יחסי.

   אבל לא צריך להסתפק בו ולנוח על זרי דפנה צוחק

     8/2/12 22:16:

   צטט: נ.י.ל.י 2012-02-06 09:12:41

   שנים שיש בארנקי באופן קבוע כרטיס של נאמן נקיון מטעם המשרד לאיכות הסביבה,מתנדב למען הנקיון-אף פעם לא הוצאתי אותו כדי להוכיח שמותר לי להעיר למישהו המלכלך-אבל זה נותן לי גיבוי מנטלי ואיני חוששת להעיר לאלה המלכלכים.אני מאד ממליצה לכל מי שאיכפת לו-להצטרף!

   --

   אני לא צריכה כרטיס כזה וגם לא את הכרטיס של נאמן בעלי חיים. אני מעירה ומעבר לזה כשאני רואה לנכון.

   אבל אם הכרטיס הזה נותן לך בטחון, אדרבא, כל מה שעוזר. נשיקה

     8/2/12 22:10:

   צטט: א ח א ב 2012-02-06 08:22:01

   צדק? יחסי לא פחות מהאמת. לפעמים הוא אכזרי, ולפעמים מיותר. בשם הצדק נעשות לא מעט עוולות...

   כן, באמת פרדוקס. אלא שאם זה אכן צדק אמיתי הוא חומל, ולא עושה עוולות.

   אולי זה נכון מה שאתה אומר, אולי אין צדק אמיתי. הסנני

     8/2/12 22:09:

   צטט: הכוזרי-עמיחי עוזרי 2012-02-06 07:48:08

   כששני אנשים טועים במדבר מי ששותה את חצי הכוס הריקה מת

   תלוי איך מסתכלים על זה, מצד שני אם באותה כוס לא היה מים אלא אקונומיקה למשל, מי ששתה את חצי הכוס הריקה היה חי... לשון בחוץ

     8/2/12 22:08:

   צטט: אור 2012 2012-02-06 07:36:55

   ואולי הצדק הוא בכלל בעיני המתבונן רגישותך הגבוהה לצדק הביאה הנה משהו מאד מעמיק ונכון ובעיקר אהבתי את האיור של עמיחי מתאים ובמקום

   טוב, אני לא מתיימרת להתחרות בתשומת הלב של האיורים של הכוזרי.... קריצה

     8/2/12 20:21:

   צטט: topron 2012-02-06 07:19:44

   צדק, צדק תרדוף....מה אומר? לא משיגים...רק רודפים. אם לא נרדוף, לא ניראה אותו בכלל...

   --

   רודפים ואז מפצלים כוחות כשחלק אחד מחכה לו בסיבוב, ותופס אותו חזק ולא נותן לו לברוח יותר ! 

    

   ''

     8/2/12 20:19:

   צטט: לואיס קרול 2012-02-06 00:20:43

   היה  ביוון  מישהו בשם  דיוגנס שחיפש את מה  שכתבת  (צדק) עם  נר....

   בארצנו  לאמת  אין  חיילים, והשקר  בעל  פרקליטים רבים  יותר, כי הוא  מכניס  ממון.

   מערכת  המשפט (םרקליטות,שופטים,משטרה) הם ללא  משוב, ולכן ימזערו את המאמץ שלהם 

   ( סגירת תיקים בנימוקי סרק...חוסר עניין...  ,או  הסכמים עוקפי משפט, או חוסר חיפוש פושעים)

   כשהייתי  מחפש  MOTEL  בארה"ב הצצתי  לשירותים, זה  נתן  אינדיקציה על השירות והטיפול הכללי

   החוליות החלשות בחברה,כמו כלבים, הם הסימפטום של החברה

   שמעון

   ''

    

   הרבה דברים הם הסימפטום של החברה, אפשר לראות סימפטומים כאלה ודומים בכל מקום מתחת לכל עץ רענן (המעטים שעוד נותרו)

    

   '' 

     8/2/12 20:16:

   צטט: bonbonyetta 2012-02-08 20:12:24

   צטט: נהר גועש 2012-02-06 00:07:22

   נכון שאסור להשלים עם זה, אבל באמת שעובדים קשה מאד אם רוצים למצוא בעולם הזה צדק..בת מזל מאזניים אנוכי ואשמח מאד לדעת שהוא קיים איפשהו.

   -

   לפעמים הוא מתחבא כל כך חזק שאף אחד לא מצליח למצוא אותו... צריך המון המון לעזור לו עד שהוא מסכים לצאת לפעמים.

    

   ''

    

   איזה מתוקקקקקקקקק!!!

   צדק כזה שווה לחפש :))


     8/2/12 20:16:

   צטט: חנה וייס 2012-02-06 00:17:09

   פשע מאורגן הוא תופעה חברתית קשה ביותר, מביישת, כואבת ומכאיבה, להמונים, ובפרט פוגע במי שעוסק בו, גם בטווח הארוך. אנשים שפוגעים בזולת לא מאושרים. מוסרמוסר, מוסר, מוסר, מוסר, מוסר, מוסר, מוסר, מוסר, מוסר, מוסר הוא תשתית הדרך לאושר. ב-31.12.11 התעוררתי עם מסר: חוקים לא שומרים על ילדים; בני אדם שומרים עליהם. באמת, פיתרון טוב, עוד קנסות, עוד נהלים, עוד משפטים... זה כלכלי מאד... יש ארץ אחת בה מערכת המשפט מתפקדת, הארץ שמייצאת אושר לאומי גולמי.

    

   מאחלת לכולנו אושר עילאי ובר-קיימא

   לא זוכרת איפה קראת את זה, אך בטוח שאת תדעי את כוונתי.

   הצרה שאנשים חדלו להרגיש, הם חושבים עם הראש, צריך לפעמים, לא תמיד אבל לא לשכוח גם לחשוב ולראות עם הלב.

   והחוקים? לא תמיד מתאימים מה גם שכל יום אני רואה בתקשורת דברים שמראים שהרשות השופטת יש בה הרבה איפה ואיפה, היא אינה מוציאה החלטות של צדק.

   תודה לך 

   ''

     8/2/12 20:12:

   צטט: נהר גועש 2012-02-06 00:07:22

   נכון שאסור להשלים עם זה, אבל באמת שעובדים קשה מאד אם רוצים למצוא בעולם הזה צדק..בת מזל מאזניים אנוכי ואשמח מאד לדעת שהוא קיים איפשהו.

   -

   לפעמים הוא מתחבא כל כך חזק שאף אחד לא מצליח למצוא אותו... צריך המון המון לעזור לו עד שהוא מסכים לצאת לפעמים.

    

   ''

     8/2/12 20:08:

   צטט: דוקטורלאה 2012-02-05 21:10:16

   באופן כללי את צודקת, ופני הצדק עצובים מאד. לא כל דבר ניתן לבצע על פי החוק הקיים, דברים רבים נדחים בשל העומס הבלתי רגיל בבתי המשפט, עניינים הנחשבים שוליים, ובעינינו הם חשובים, נדחים ונדחים ולבסוף מסולקים משולחן השיפוט. אבל רציתי להרנין את לבך בפרט קטן-קטן מהתחומים שעסקת בהם. אחרי שנים של דיבורים בלי מעשים, סוף סוף קנסו אדם שנתן לכלבו "ללכת"". במילים של בית המשפט "הפקיר אותו". זה חדש וזה תקדים, ואינשאללה שירבו כמותו שיידונו בבית המשפט. ולך- תמשיכי לחטט ולפרט, מי יודע, אולי משהו יקרה...

   --

   וואהו ! דוקטורלאה שוב את הראשונה, ושלא תחשבי שלא תפסתי אותך....את בעצם תפסת אותי, אני יודעת, ועוד לפני שסיימתי לערוך את הפוסט קראת והשארת עקבות..ראיתי אותך...

   תודה

   קראתי את הכתבה עליה דיברת הנה היא כאן, כאן, וכאן. אכן זו התחלה, אלא שאני מסופקת אם ביה"מ ינהג כך בכל הפעמים הבאות.

   הלוואי. הגיע הזמן.

    

   ''

    

     8/2/12 17:10:

   צטט: הכוזרי-עמיחי עוזרי 2012-02-06 07:48:08

   כששני אנשים טועים במדבר מי ששותה את חצי הכוס הריקה מת

    

   יש בעיה בלוגיקה כאן

   סדר העדיפות של אני לפני הזולת שגוי

   זה הרצפט לכל הבעיה והסיבה לכל הסבל

   מאחלת לך אושר והדרך לאושר

    

     8/2/12 14:19:
   לפעמים, החוק, מרצון להיות "יותר צדיק מהאפיפיור", ולשמור על הגינות וזכויותיו של כל אחד, יוצר פרדוכס, כך שיש יותר הגנה ושמירה על זכויות והתחשבות בעבריין על החוק, הפושע - מאשר על הקורבן. נשמע מוכר כל כך, הא?
     7/2/12 20:15:
   הצדק כפי שהכרתי במשטרה לא פעם, אם ילד היה מגיע בלי עורך דין במקום היה חוטף אבל כשעברין צעיר מגיע עם מיצג, השופט ועורך הדין איכשהו מגיעים לתוצאה שאין בה צדק אלא טובתו של העברין. הקרבן בהרבה מקרים לא כל כך נחשב. המשפט עצמו בהרבה מקרים נמשך עד שיוצאת לא פעם הנשמה. ואז כל דמיון בין צדק לבין מה שמתרחש ,מקרי בהחלט. המקרה הקיצוני שאני זוכר, קראתי עליו, שבחורה שהתלוננה על אונס, במשפט שנמשך שנים, הופתעה כשברירה, כעבור מספר שנים, ונאמר לה שהתיק לא הסתים מאחר וכבודה, השופטת הכבודה, יצאה לפנסיה ושכחה מהענין. זה היה כתוב שחור על גבי עיתון, ועוד בענין בעלי חיים ומתעללים בהם למיניהם. לסיכום את צודקת .נקוה לטב ולשינוי בתחום.
     7/2/12 13:16:
   הוספת תגובה(לא יכולה לכתוב.. או לקרוא יש לי בעיות רציניות בעיניים. את הפסקה הזו אעתיק לכול אלה שאגיב להם.. מבקשת סליחה. עברתי אפילו ניתוח בעין אחת וכבר שלושה שבועות עם אנטיביוטיקה בעיניים, אקרא כאשר המצב יוטב.....)
     7/2/12 13:16:
   הוספת תגובה(לא יכולה לכתוב.. או לקרוא יש לי בעיות רציניות בעיניים. את הפסקה הזו אעתיק לכול אלה שאגיב להם.. מבקשת סליחה. עברתי אפילו ניתוח בעין אחת וכבר שלושה שבועות עם אנטיביוטיקה בעיניים, אקרא כאשר המצב יוטב.....)
     7/2/12 10:03:

   צטט: mzukan 2012-02-06 22:25:40

   תמיד הרשויות הקלו עם מפעלים גם אם המפעלים היו מזהמים , ומסכני חיים,התועלת של הרשויות לצודד בבעלי הממון , שבהם יוכלו להעזר בטווח הקרוב עולה על , הנזק שיגרם לאזרחים בטווח הרחוק, והטווח הרחוק שימש עד כה כמפלט, שחובת ההוכחה על זה שנפגע , ובדרך כלל הוא חסר אמצעים להוכיח את מידת הסיבתיות בין המפעל המזהם לנזק שנעשה, ראינו את זה בזיהום מי הקישון ופרשת הצוללנים, וכמוה ישנם עוד הרבה מקרים, תמיד השר לאיכות הסביבה היתה ברירת מחדל של המפלגה היותר חלשה בקואליציה מבישה, וזה למרות שרק מזיהום אויר מתים יותר אנשים מאשר במלחמה,שלא לדבר על מחלות וקיצור תוחלת החיים בשנים רבות , מלאות בסבל ובמחלות, ובסופו של דבר זה פוגע גם במקבלי ההחלטות, אבל הם מעדיפים לא לשמוע ולא לראות, לילה טוב שיהיה לך יקירה , בידידות רבה , אשר

    

   אשר ידידי היקר רואה נכוחה וכל מילה שלו אני מאמצת, בצער רב.....וכמובן את שלך, בונבוש....

     7/2/12 08:47:
   בוקר טוב
     7/2/12 08:02:
   בונבוניטה, נראה שצדק יושב לו למעלה בשמים, משקיף עלינו ונאנח.
     6/2/12 23:44:
   http://zebranorio.com.br/
     6/2/12 23:40:
   bonbon sheli- al tihi atzuva, ve toda al a shituf assim be deu zebra no rio... neshika mi rio
     6/2/12 22:25:
   תמיד הרשויות הקלו עם מפעלים גם אם המפעלים היו מזהמים , ומסכני חיים,התועלת של הרשויות לצודד בבעלי הממון , שבהם יוכלו להעזר בטווח הקרוב עולה על , הנזק שיגרם לאזרחים בטווח הרחוק, והטווח הרחוק שימש עד כה כמפלט, שחובת ההוכחה על זה שנפגע , ובדרך כלל הוא חסר אמצעים להוכיח את מידת הסיבתיות בין המפעל המזהם לנזק שנעשה, ראינו את זה בזיהום מי הקישון ופרשת הצוללנים, וכמוה ישנם עוד הרבה מקרים, תמיד השר לאיכות הסביבה היתה ברירת מחדל של המפלגה היותר חלשה בקואליציה מבישה, וזה למרות שרק מזיהום אויר מתים יותר אנשים מאשר במלחמה,שלא לדבר על מחלות וקיצור תוחלת החיים בשנים רבות , מלאות בסבל ובמחלות, ובסופו של דבר זה פוגע גם במקבלי ההחלטות, אבל הם מעדיפים לא לשמוע ולא לראות, לילה טוב שיהיה לך יקירה , בידידות רבה , אשר
     6/2/12 21:08:

   בטח שנמשיך לרדוף צדק ולבקשהו...

   הזכרת לי את השיר העוצמתי של מוקי, כולם מדברים על שלום, אף אחד לא מדבר על צדק.

   ''

     6/2/12 20:41:

   אנחנו לא יודעים אם יש צדק אבל אנחנו מצווים לרדוף צדק.
   הסיזיפיות מובנית. 

     6/2/12 19:23:
   באמת רוב האנשים מעדיפים את האנוכיות שלהם על פני הצדק, מי שממשיך לרדוף צדק כנראה נשאר במידה מסוימת ילד כמו שאת כותבת. לולא היו אנשים כאלה בכל הזמנים לא היה בכלל במה להיאחז
     6/2/12 14:19:
   אין צדק בונבונייטה כי מה שפושה יותר זו האדישות. ולא רק אנחנו בעת הזו אשמים בה.
     6/2/12 14:02:
   צריך היה - (המשפט) מלמד. מתנצלת.
     6/2/12 14:00:
   אולי המשפט המוכר " תהיה חכם, אל תהיה צודק" משקף בחירה פראקטית, אבל מלמדת באותה מידה כמה קודרים פני הצדק, כמה קודרים פני אלה שנאלצים לבחור בפשרה.
     6/2/12 13:26:
   גם את אל קפונה הרשיעו בסופו של דבר על עברות של העלמת מיסים. כשאי אפשר להשיג את הצדק במיטבו, עדיף להשיג צדק יחסי.
     6/2/12 13:07:
   צדק צדק תרדוף נאמר לא? ואין דין ואין דיין גם והפוסט המושקע שלך מראה זאת
     6/2/12 12:28:
   את נוגעת בנושא אקוטי וחשוב מאין כמוהו. עם צדק שלעיתים אינו מתפשר קשה לי להתמודד. הגינות והוגנות עושים לי את זה
     6/2/12 12:16:

   נילי,
   אני סתם מרימה שקיות ניילון ברחוב ומשתמשת בהן לזבל, להפרשות בעיה"ח, במקום לקחת חדשות בזמן הקניות, או סתם זורקת לפח.
   בלי כרטיסים. מאמינה שאנשים שרואים מה שאני עושה, יעשו זאת בעתיד.

   בוני,
   אחלה פוסט.

     6/2/12 11:03:
   פוסט מעניין!
     6/2/12 09:12:
   כי אין טוב ורע בעולם, אין גם אמת וצדק, אלא במחשבתנו ובמשפטנו בלבד.
     6/2/12 09:12:
   שנים שיש בארנקי באופן קבוע כרטיס של נאמן נקיון מטעם המשרד לאיכות הסביבה,מתנדב למען הנקיון-אף פעם לא הוצאתי אותו כדי להוכיח שמותר לי להעיר למישהו המלכלך-אבל זה נותן לי גיבוי מנטלי ואיני חוששת להעיר לאלה המלכלכים.אני מאד ממליצה לכל מי שאיכפת לו-להצטרף!
     6/2/12 08:22:
   צדק? יחסי לא פחות מהאמת. לפעמים הוא אכזרי, ולפעמים מיותר. בשם הצדק נעשות לא מעט עוולות...
   כששני אנשים טועים במדבר מי ששותה את חצי הכוס הריקה מת
     6/2/12 07:36:
   ואולי הצדק הוא בכלל בעיני המתבונן רגישותך הגבוהה לצדק הביאה הנה משהו מאד מעמיק ונכון ובעיקר אהבתי את האיור של עמיחי מתאים ובמקום
     6/2/12 07:19:
   צדק, צדק תרדוף....מה אומר? לא משיגים...רק רודפים. אם לא נרדוף, לא ניראה אותו בכלל...
     6/2/12 04:48:
   אכן מערכת מורכבת ומאד לא צודקת
     6/2/12 00:20:

   היה  ביוון  מישהו בשם  דיוגנס שחיפש את מה  שכתבת  (צדק) עם  נר....

   בארצנו  לאמת  אין  חיילים, והשקר  בעל  פרקליטים רבים  יותר, כי הוא  מכניס  ממון.

   מערכת  המשפט (םרקליטות,שופטים,משטרה) הם ללא  משוב, ולכן ימזערו את המאמץ שלהם 

   ( סגירת תיקים בנימוקי סרק...חוסר עניין...  ,או  הסכמים עוקפי משפט, או חוסר חיפוש פושעים)

   כשהייתי  מחפש  MOTEL  בארה"ב הצצתי  לשירותים, זה  נתן  אינדיקציה על השירות והטיפול הכללי

   החוליות החלשות בחברה,כמו כלבים, הם הסימפטום של החברה

   שמעון

   ''

     6/2/12 00:17:

   פשע מאורגן הוא תופעה חברתית קשה ביותר, מביישת, כואבת ומכאיבה, להמונים, ובפרט פוגע במי שעוסק בו, גם בטווח הארוך. אנשים שפוגעים בזולת לא מאושרים. מוסרמוסר, מוסר, מוסר, מוסר, מוסר, מוסר, מוסר, מוסר, מוסר, מוסר הוא תשתית הדרך לאושר. ב-31.12.11 התעוררתי עם מסר: חוקים לא שומרים על ילדים; בני אדם שומרים עליהם. באמת, פיתרון טוב, עוד קנסות, עוד נהלים, עוד משפטים... זה כלכלי מאד... יש ארץ אחת בה מערכת המשפט מתפקדת, הארץ שמייצאת אושר לאומי גולמי.

    

   מאחלת לכולנו אושר עילאי ובר-קיימא

     6/2/12 00:07:
   נכון שאסור להשלים עם זה, אבל באמת שעובדים קשה מאד אם רוצים למצוא בעולם הזה צדק..בת מזל מאזניים אנוכי ואשמח מאד לדעת שהוא קיים איפשהו.
     6/2/12 00:05:

   כן, צדק הוא הכוכב שלי,

   וזה לגמרי לא פשוט

     6/2/12 00:03:
   אה אה
   אכן פני הצדק עצובים מאד. חבל
     5/2/12 21:10:
   באופן כללי את צודקת, ופני הצדק עצובים מאד. לא כל דבר ניתן לבצע על פי החוק הקיים, דברים רבים נדחים בשל העומס הבלתי רגיל בבתי המשפט, עניינים הנחשבים שוליים, ובעינינו הם חשובים, נדחים ונדחים ולבסוף מסולקים משולחן השיפוט. אבל רציתי להרנין את לבך בפרט קטן-קטן מהתחומים שעסקת בהם. אחרי שנים של דיבורים בלי מעשים, סוף סוף קנסו אדם שנתן לכלבו "ללכת"". במילים של בית המשפט "הפקיר אותו". זה חדש וזה תקדים, ואינשאללה שירבו כמותו שיידונו בבית המשפט. ולך- תמשיכי לחטט ולפרט, מי יודע, אולי משהו יקרה...

   ארכיון