כותרות TheMarker >
  ';

  על ברונים-שודדים והונים Robber-Barons and Huns

  משפט, חברה, כלכלה, אלוהים ועשרה-מיני-נגינה

  0

  שמחת האקזוטיקה, היהדות וחכמת המזרח - בלי פוליטיקה עכשיו (חלק א')

  89 תגובות   יום שני, 6/2/12, 08:14

  התבקשתי ע"י מקצת הקוראים, באיומי מניעת כוכבים ומנדטים, עקב הבחילה, להניח לרגע לפוליטיקה, ולצדדיה המעשיים של המהפכה החברתית, הלא היא תנועת צדק כלכלי=חברתי החדשה, כ"ח צדק, ולעבור למשהו רוחני - אקזוטי לגיוון. זאת אף אם תופי בחירות הולמים בחוזקה לקראת יוני הקרוב, וחוש הריח אינו מטעה, תרתי משמע, כפי שניווכח.

   

  http://cafe.themarker.com/image/2354955/

   

  אכן, גזל הנקודות, הרכוש, ואפילו הכבשים והנקודים, החל כבר על בשרו של יעקב אבינו, "איש תם יושב אוהלים". גם אותו שדדו בכורו של עשיו, ולבן הארמי, פעם, פעמיים, ואף הוא למד כמונו, בדרך הקשה כי "בתחבולות תעשה לך מלחמה", לא בכוח, דווקא.

   

  הרי "הכל לטובה", הכל, אז תן חיוך גדול, אומר תלמוד, ומספר על עקיבא הגדול  במסכת ברכות. לא מכירים ? ולמה מסכת ברכות ? יפה. כנראה משום שברכות היא ענין רוחני מהותי, תודה, למעשה, שהרי האל לא זקוק לברכות. האדם ילמד להודות או שיחיה בסבל ומר נפש, כעס, דכאון וחרדה. השולחן ערוך, של המרן בית יוסף (המקורי, ר' יוסף קארו, לא עובדיה, 500 שנה קודם לכן, כמעט) אומר "לעולם יהא אדם רגיל לברך על הרעה כמו על הטובה." נשמע קשה ? צריך אימון. חינוך, הרגל, נכון. לפחות מבית הספר היסודי, ואין.

   

   

  מעשה ברבי עקיבא, גדול התנאים והמנחמים, שהגיע לעיר פלונית לאחר השקיעה. הגיע בחמורו, תרנגולו ומנורת שמן להאיר את דרכו. הגיע לאחר השקיעה, דופק, והשומר אינו פותח: "אין יוצא ואין בא". לא נעים. מבקש - לא. מה אומר עקיבא ? לא מקלל ולא מאיים על השומר ("תתביש לך !! מחר אני אדבר עם המנהל, תראה מה זה, תעוף מפה. אתה יודע מי זה עקיבא ?")

   

  http://cafe.themarker.com/image/2353516/

   

  לא. מה אומר עקיבא ? "כל דעביד רחמנא - לטב עביד", כלומר - כל שעושה הבורא - לטובה עושה. כמו חילוני אדוק - עם עובדות - לא מתווכחים. רוצה להתבכיין, לומר כמו אותו ישי, שבגלל כך וכך סגור השער ?  הרי זו חוסר אמונה וחילול השם. זה ישי, עובד עבודה זרה, לא עקיבא.


  ''

   

  פונה עקיבא אל היער הסמוך לישון ביער. לא נעים. יש פשפשים, מהפוסט הקודם, סכנות, חיות טרף. לא בטוח, לא נוח. מה אומר עקיבא ? "כל דעביד רחמנא - לטב עביד." הכל לטובה, הכל, אז תן חיוך גדול. 

  לפתע באה רוח וכיבתה את הנר, מנורת השמן. לא נעים בחושך, ביער, לבד. מה אומר עקיבא ? "כל דעביד רחמנא - לטב עביד". 

   

  http://cafe.themarker.com/image/2469811/

   

   

  (סליחה, טעות בזיהוי התרנגול) או אז הגיח שועל או זאב, וטרף את התרנגול. לא נעים. ועקיבא בשלו - הכל לטובה. לא מבין, לא עושה השוואות, לא צועק "קיפוח!!", לא מתרגז, לא מאשים, לא עושה חשבונות.  למה היתה שואה. נו, באמת.

   

  ולסיום ליל הבלהה, הגיע אריה וטרף את חמורו. ממש ממש לא נעים. גם מסוכן. ואין ביטוח. בימים ההם, חמור נחשב לפחות כמו...מאזדה 6, נניח.

  סוס נחשב בוודאי..כמו וולבו. גמל - כמו ג'יפ 4X4 או מרצדס.

   

  ''

   

  ואין חמור. לא פנצ'ר, לא שאסי, אוברול - אין חמור. מת.

  מה אומר עקיבא ? כן, כן. "כל דעביד רחמנא - לטב עביד" -

  הכל לטובה. לא מבין, לא שואל. "סייג לחוכמה - שתיקה". והכל לטובה.

   

  יכול לנחם את עצמו, שאולי מדובר באריה נחמד, רעב,

  שהיה צדיק בגלגול קודם, ממש לא משנה. זה לילדים, למתחילים.

  הכל לטובה.

   

  ''

   

  בבוקר שלאחר ליל ההרס והבעתה, נכנס עקיבא לתוך העיר סוף סוף - והנה חשכו עיניו. מסתבר כי בלילה פשטו שודדים על העיר, רצחו, אנסו ובזזו מכל הבא ליד, והוא - ניצל (יש פירוש נוסף, שונה, לפיו מדובר היה בגיסות רומאים שחיפשו אותו להורגו, שכן עקיבא היה מבוקש מאד באחרית ימיו ע"י הרומאים, ממש שלא בטובתו. בסופו של דבר השיגו אותו ומת עם עשרת הרוגי מלכות, גדולי החכמים, בייסורי תופת)

   

  לכן, לסיום, מה אומר עקיבא - כן, "כל דעביד רחמנא - לטב עביד". הכל לטובה, הכל, אז תנו חיוך גדול.צוחקנשיקה

   

  האמת שאת החיוך לא כתבו בדף של מסכת ברכות, אני הוספתי, כי זה נראה לי טריוויאלי וגם חרוז. מי שרוצה, יעשה קפיצה לגאון ועילוי רב כישורים אחר, נינו של הבעל שם טוב, הרב נחמן מברסלב, מוהר"ן (1772-1810) שמרחיב את חשיבות השלמת השמחה. כלומר, לא די שהכל לטובה, צריך אדם ללמוד לברך גם על הרעה, כמו שאמר שולחן ערוך, וגם לשמוח במה שיש, שעל זה כבר מסכת פרקי אבות אמרה - "איזהו עשיר - השמח בחלקו."

   

  אגב, בניגוד לעלילות ולהזיות, וזילות שמו הטוב, הרב נחמן ולא אף אחד מטעמו, לא אמר ולא כתב שום פתקת נ-נ-נח-נח-מן מאומן. אלא זו הלצה שנתקבלה ברצינות ע"י אחד ישראל דב אודסר, "בעל הפיתקה". לא היה ולא נברא. הבל הבלים.

   

  מה כן ? בין נכסיו הרוחניים החשובים, ואולי החשוב שבהם, היה זה, שרבים כאן זכו לקבל ממני כתגובה, כי אני משתדל לכתוב ולומר את דברי אלוהים חיים אלה יום יום, כל היום, לדוגמא:

   

  "כי צריך האדם לחפש, ולבקש ולמצוא בעצמו איזה מעט טוב לשמוח בו, ולהשתדל להיות בשמחה תמיד, אפילו במילי דשטותא, ולהרחיק העצבות מאד מאד."צוחקנשיקה

   

  גם זה עקרון על, רוחני, חברתי, חינוכי, מתמטי, שכלתני, אינטלקטואלי, רפואי, פסיכיאטרי, פסיכולוגי ועוד, שאינו דורש אמונה כלשהיא או שמירת מצוות, בדומה לקודמו, "הכל לטובה" התלמודי.

   

  "מילי דשטותא" ? היום יש קורסים לליצנים מקצועיים בבתי חולים. אפילו כאן יש. כן. פסיכולוגית מוסמכת בבית חולים שהיא גם ליצנית. מצווה גדולה. במחלקה אונקולוגית. ככלל, גם מוהר"ן ידע חיי סבל ומחלות, שני בניו נפטרו בחייו, והוא אחריהם, בגיל 38 ממחלת השחפת האיומה דאז. חיי רדיפות, מחסור, סבל ותלאות. אולי סבל הוא כרטיס כניסה להבנת חשיבות השמחה. לא הכרחי.

   

  "אפילו במילי דשטותא". למשל, בוודאי נתקלתם בספריו הדומים של המאמן/ניו-אייג'ר הידוע רובין שארמה. סיפוריו של שארמה, עו"ד אמריקני ממוצא הודי שהחליף קריירה, הינם מעט...חביבים, אך לעומת זאת שפע האמרות והעקרונות הרוחניים שאסף ממזרח ומערב, מחזיק את השאר, לטעמי.

   

  שארמה מוכר את הפרארי האדומה החביבה על גיבורו העשיר והאומלל, עורך הדין האמריקני, ושולח אותו לחפש את הנזירים משבט השיוואנה, בהימאליה, בדרך אל האושר. אגב, גם להם היה מנהג, בדומה ל"מילי דשטותא" של מוהר"ן, להצחיק את עצמם בכוונה, בהבלי שטות ובדיחות מגוחכות כל בוקר.

   

  לשמחתנו, גיבורו של שארמה לומד את סוד האושר והשמחה, וחוזר מהודו לארה"ב, בפרץ של חיוניות וגלימת נזיר, להפיץ את הבשורה לעולם המערבי החרד והדיכאוני. שארמה לא מסביר מה עושים אם נתקלים ב"קליינט קשה" - כלומר במי שעיקש וגאה (שהרי דכאון הוא גאווה הפוכה - מגיע לי, אני לא מקבל, אני, אני ואפסי עוד) מכדי לצאת מחרדתו ודיכאונו, ומעדיף להמשיך לבוסס בהם?

   

  הרי לא מדובר בתרופות פלא, יש צורך בתחזוקת שמחה שוטפת, הרגלים טובים, ועוד. לעתים הגנטיקה וההסטוריה הסביבתית יוצרת דפוסים עקשים. אותם ישלחו מהודו למזרח אפריקה, למשל קניה.

   

  בהם, באותם מדוכאים, חרדתיים ומקופחים מקצועיים ושורשיים, נזכרתי שלשום, כשחברנו היקר, יגאל רג, השיג קלטת נדירה ועתירת חכמה אקזוטית (ויודגש שאין לו כל אחריות, ומעולם לא נתן הסכמה, לדברים החמורים שנאמרו כאן, ולשימוש בקלטת שנגזלה ממנו שלא כדין) הביא לנו מעט מחוכמת המזרח, אולי מזרח אפריקה הקנייתית, מעבר להר הקילימנג'ארו.

   

  ובכן, מי ששמחת הרב נחמן ואוצרותינו המקומיים הנעלמים לא יספיקו לו, וגם לא מחוזות הודו, ייאלץ לכתת רגליו ולצאת לארץ קניה, לסדנת מילי דשטותא, כדי להגיע (אולי, אולי) אל השלווה והשמחה.

   

  נתחיל בקלטת קצרה, גם לחרדים, שכן אין בה שירת נשים אפילו.

  רק גברת הדרה ושלט, הנה, נעים מאד.

   

  http://cafe.themarker.com/image/2366868/

   

  יש להתרכז בקלטת (לא בהדרה !!) ולהקשיב רוב קשב, מספר פעמים ביום, להשגת תוצאה רוחנית מיטבית. הכל לטובה, הכל, אז תנו חיוך גדול. ועוד אחד. המשך יבוא.צוחקנשיקה

   


  יותר גרוע מגברים - פתחו רמקול

  http://cafe.themarker.com/video/2521992/?last_method=create


   


   


   

   

   


  דרג את התוכן:

   תגובות (87)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     5/5/12 23:19:
   תרפיית צחוק - תרפיית פלוץ... תפליץ, יהיה יותר גרוע... תפליץ, תהיה בשמחה תמיד... תפליץ, זה לא עולה כסף תודה אורי, אחלה פוסט, צחקתי צחוק בטן אמיתי כמו שרק פלוצים יכולים להצחיק ( גם קקי ופיפי) אה וראיתי חולצה עליה כתוב: נ, נח, נחמ, נחמן ביאליק,,,
     17/4/12 07:50:
   תפסת מרובה לא תפסת :)
     17/4/12 07:03:
   פוסט מעולה... ללא ספק נחה עליך המוזה... וכמו תמיד..בארצנו..הפוליטי"קקה" מרכינה ראש וקדה בכל עת וביראת קודש לעבדו הנאמן של בורא עולם..נענית למחזר הבלתי נלאה....
     7/4/12 18:10:

   * אוי זה גדול צוחק הדלאי לאמה, רבי היקר עד מאוד והיקר לעוד רבים מאד (באוניברסיטת ת''א בינואר 2006 לקהל של כ-1000 איש, ביניהם: יהודים, חילונים, מוסלמים, נוצרים, אולי גם דרוזים, את זה אינני יודעת, והיו גם כמה בודהיסטים), אמר שישנם אנשים אשר במהלך כול חייהם כול מה שהם מייצרים זה רק צואה. (הנזירה ריטה אומרת שמותר בהחלט להגיד: חרא.) לי נאמר מפורשות (אחרי שעשיתי את הטעות) לא להזכיר: מדינה, ממשלה וכיוב' כדי לא להציב ממול "אויב" אשר נוגד את עיקרון האי-אלימות (החילונית, הבודהיסטית, היהודית, הנוצרית, המוסלמית והדרוזית...). כמדומני שבכול מעל 100 פוסטים שלי לא תמצא אויב מדומה כזה. (אם תמצא, נא להע/איר לי.) כך שאפשר ואפשר בהחלט אף רצוי, לעסוק רק בדהרמה טהורה (בדהרמה/תורה) ללא כול ''פוליטיקה''. גם מומלץ. מצד שני, הדלאי לאמה גם פנה להודים הצעירים ואמר שאין כול פסול בעיסוק בפוליטיקה. הוא אמר את זה כאן. (קשה לפעמים לפתוח בגלל מתקפות DOS תדירות, אל תתייאש...חיוך כל עקבה לטובה...) לשיקולך. הנך אדם שקול והגיוני מאד. פחות בשבילך ויותר לקוראיך: אדם שקול יידע למי להקשיב ויידע (מתישהו, במוקדם או במאוחר) להבחין מי מבקש את טובתו...  יישר כוח

   מכיוון שהזמינות של האתר לא עקבית, עקב השחיתות הרווחת, לא נעים, בכול זאת אוסיף את דבריו: מול קהל של 200 אלף, בסיום טקס הקלאצ'אקרה לשלום עולמי, הדלאי לאמה פנה לצעירי הודו בבקשה שיצטרפו לפוליטיקה כדי לשים קץ לשחיתות. ציין שהפוליטקה לכשעצמה היא לא דבר מלוכלך. "אני אומר שהפוליטיקה המלוכלכת הזאת חייבת להשתנות. מי יישנה אותה? אם נתפלל לאלוהים: 'בבקשה תבוא להודו ותסדר את הכול', זא לא מציאותי. הודו הצעירה, עליכם להסדיר את כול העניינים השליליים האלה. אף אחד אחר לא יכול לעשות את זה". (מכאן קישור למע' משפט מתוקנת בבהוטן, סתם תשופר; פרופ' תורמן מדבר עם אוקיופיי וול סטריט)

   Appealing to the youth of India to join politics to end corruption, the Dalai Lama noted that politics in itself is not dirty.

   "So I say that the dirty politics must change. Who is going to change that? If we pray to God please come to India and clean this up, it is unrealistic. Young India, you should clean up all these negative things. No one else can,” the Dalai Lama was quoted by ANI as saying.

     3/4/12 18:51:
   *חייכתי לכל אורך הפוסט ואני, אני תמיד בעד חיוכים כל הזמן בשבילי זו דרך חיים:))))))))
     15/2/12 23:52:
   נפלא כרגיל! מחדד את העיוות והכפיות ומראה את החיסרון הגדול שכולנו נמצאים בו..... נשאר להתכוונן ולפלס הדרך למקום שיאיר את הלב ואת הקיום שלנו פה:)
     10/2/12 09:19:
   לא יכולת מלהמנע מלהכניס פוליטקה עם סיפורי חכמים מה?:) אפילו טיבלת את הסיפורים גם נחום גמזו נקרא כך בשל העובדה שהוא תמיד אמר הכל זה לטובה יש להאמין במילים האלו שלא סתם קורים דברים ולקבל כל דבר בחיוך כתבתי פעם פוסט : "חייב האדם לברך על הטובה כשם שהוא מברך על הרעה" http://cafe.themarker.com/post/1569348/ שבת מבורכת ומחוייכת לך
     9/2/12 20:59:
   כרגיל נהניתי לקרוא.

   צטט: טארה טנטרה 2012-02-08 06:53:35

   מה יהיה בסופנו לאן נגיע עם כל הכפייה וחוסר הקבלה, מתי נתחבר לאהבת חינם ולקבלה, הרי זו הדרך להרס וחורבן. די להיות צודקים, ונתחיל להיות חכמים.
   מאמי, הרי זה מה שאמרנו - "הכל לטובה, הכל, אז תני חיוך גדול !!"צוחקנשיקה

    

     8/2/12 06:53:
   מה יהיה בסופנו לאן נגיע עם כל הכפייה וחוסר הקבלה, מתי נתחבר לאהבת חינם ולקבלה, הרי זו הדרך להרס וחורבן. די להיות צודקים, ונתחיל להיות חכמים.

   צטט: מולי. 2012-02-07 15:13:50

   סוף סוף פלצנות ראויה לשמה באתר הזה. כן ירבו.
   חן חן. אכן מצווה גדולה (מדאורייתא)צעקה
   להעמיד את רבבות פלצנינו במקומם.צוחקנשיקה

    

     7/2/12 15:13:
   סוף סוף פלצנות ראויה לשמה באתר הזה. כן ירבו.
     7/2/12 11:12:
   תודה רבה על הפוסט ,בהחלט מעניין.. יום ירוק ופורה הדס (עץ ופלי)

   צטט: רונה ב 2012-02-07 08:47:35

   לגבי אי ידיעת החרדים איני מתפלאה על כלום "תנוקות שנשבו " כמוני וכנראה כמוך יודעים לעיתים יותר מהם

   צטט: עו''דפרייסאורי 2012-02-06 13:25:55

   צטט: רונה ב 2012-02-06 13:14:37

   תודה והוכת שמלבד משפט ופוליטיקה אתה מעניין לקריאה גם במקורות . סיפור מעניין ומעורר את התאים האפורים שעדיין נותרו. הייה מבורך(ברוח הפוסט)
   תודה רבה, יישר כח. אגב, בנקודה מרכזית זו לא הרחבתי. התפילות הן בלשון "ברכה" - ברכו את ה' המבורך, וכד' כאשר הכוונה ל"תודה". זה נתון מרכזי שאינו ברור בכלל, גם לחרדים, תתפלאי.

   צוחקנשיקה

   נכון מאד. הם נשבו במלמולי תפילות, פירורי חמץ, תרנגול כפרות ושאר מצוות מעשיות, ופרחה מהם הרוח. קורה גם לאנשי מדעים מדוייקים או מקצועות טכניים, שהופכים "טכנאים" ותו לא.צוחקנשיקה

    

   צטט: עצבן 2012-02-07 09:21:18

   אולי אני עצבן אולי וכחן או כל שם אחר - עדיין הנוסחה: אלפים נרצחו אבל אני ניצלתי = הכל לטובה היא בעייני נוסחה מגונה, לא אנושית ונדמה לי שגם לא יהודית. אפשר לשמוח על ההינצלות, אפשר להודות לשם על המזל - אבל מכאן ועד להנחה שהמקרה הזה מעיד שהכל לטובה - הדרך ארוכה. ובכלל אולי הדרך להגיע "לטובה", תלויה באורח חשיבה שאינו לוקח רק את "האני" בחשבון. אולי האפשרות שיהיה טוב תלויה בכך שנאמין שגם לזולת צריך להיות טוב?

   .........ראה ידידי, מחל לי, צוחקנשיקה כמה אתה חופר ומנסה לגרד את שורשיו של העץ, ולא רואה את כל היער והנוף שבפוסט. מתמטית דברתי איתך, וגם בכך לא די. 

   לענין השני, אף הוא מתמטיקה. מה היינו נשכרים, אם חוץ מאנשי העיר, גם עקיבא היה ניזוק ? לא שמח על חורבנם. כתבתי : "חשכו עיניו."

   צוחקנשיקהלמשל אבי ז"ל, אני שמח שברח מגרמניה, להבדיל, כילד בן 18, בשנת 33', רק משום שסבי נפטר בגיל יחסית צעיר, כנראה. 90% המשפחה נספתה. אני שמח שניצל, לא שנספו. הכל לטובה, הכל, אז תן, אתה במיוחד, חיוך גדול, ועוד אחד, ואין לך תודה ואסירות תודה, ומכאן סבלך רב, לצערי. קרא שוב, בחיוך.

    

    

    

   צטט: זאבון השועל 2012-02-07 09:32:14

   דווקא כן פוליטיקה. זה חלק בלתי נפרד מחיינו ובלעדיה אי אפשר להתקדם אפילו מילימטר. יישר כוח.

   בוודאי, ידידי, צוחקנשיקהאוי לי מיצרי ואוי לי מיוצרי. ראה כמה העירו לי,

   על ששירבבתי את המציאות, דהיינו דוגמאות חוסר אמונתו של הישי ההוא.

    

     7/2/12 09:32:

   דווקא כן פוליטיקה. זה חלק בלתי נפרד מחיינו ובלעדיה אי אפשר להתקדם אפילו מילימטר. יישר כוח.

     7/2/12 09:21:

   אולי אני עצבן אולי וכחן או כל שם אחר - עדיין הנוסחה: אלפים נרצחו אבל אני ניצלתי = הכל לטובה היא בעייני נוסחה מגונה, לא אנושית ונדמה לי שגם לא יהודית. אפשר לשמוח על ההינצלות, אפשר להודות לשם על המזל - אבל מכאן ועד להנחה שהמקרה הזה מעיד שהכל לטובה - הדרך ארוכה. ובכלל אולי הדרך להגיע "לטובה", תלויה באורח חשיבה שאינו לוקח רק את "האני" בחשבון. אולי האפשרות שיהיה טוב תלויה בכך שנאמין שגם לזולת צריך להיות טוב?

   צטט: עו''דפרייסאורי 2012-02-07 05:02:05

   ידידי היקר, תודה על תגובתך. סלח לי שאני מדבר אתך בגובה העיניים, מוטב כך.צוחקנשיקה

    לא "עצבן" אלא "ווכחן" ייקרא שמך. תגובתך המאלפת מעידה שאתה, למיטב ידיעתי ותחושתי, שייך בוודאות, כמוני, ומי מילדי,  לסיירת המחוננים שלנו, אנשי ADD, הציידים של פעם. כאן הרחקת לכת במיוחד, כיוון שהפוסט עוסק בתרופה, ואתה מתעקש לבוסס במחלה ובחיתול הישן והצוחן. צעקה

   טעית לענין "נחום איש גמזו". זה היה מורו של עקיבא 22 שנה, ועקיבא עלה על רבו. מתמטית. נחום, שיש עליו סיפור יפה, אומר "גם זו לטובה." עקיבא אומר "הכל לטובה". מתמטית זה סימן "גדול מ -" , או "גדול או שווה".

   לענין השני, אף הוא מתמטיקה. מה היינו נשכרים, אם חוץ מאנשי העיר, גם עקיבא היה ניזוק ? לא שמח על חורבנם. כתבתי : "חשכו עיניו."

   צוחקנשיקהלמשל אבי ז"ל, אני שמח שברח מגרמניה, להבדיל, כילד בן 18, בשנת 33', רק משום שסבי נפטר בגיל יחסית צעיר, כנראה. 90% המשפחה נספתה. אני שמח שניצל, לא שנספו. הכל לטובה, הכל, אז תן, אתה במיוחד, חיוך גדול, ועוד אחד, ואין לך תודה ואסירות תודה, ומכאן סבלך רב, לצערי. קרא שוב, בחיוך.

    

    

     7/2/12 08:47:

   לגבי אי ידיעת החרדים איני מתפלאה על כלום "תנוקות שנשבו " כמוני וכנראה כמוך יודעים לעיתים יותר מהם

   צטט: עו''דפרייסאורי 2012-02-06 13:25:55

   צטט: רונה ב 2012-02-06 13:14:37

   תודה והוכת שמלבד משפט ופוליטיקה אתה מעניין לקריאה גם במקורות . סיפור מעניין ומעורר את התאים האפורים שעדיין נותרו. הייה מבורך(ברוח הפוסט)
   תודה רבה, יישר כח. אגב, בנקודה מרכזית זו לא הרחבתי. התפילות הן בלשון "ברכה" - ברכו את ה' המבורך, וכד' כאשר הכוונה ל"תודה". זה נתון מרכזי שאינו ברור בכלל, גם לחרדים, תתפלאי.

   צוחקנשיקה

    

   צטט: אילנה ינובסקי 2012-02-06 19:42:38

   הכל לטובה ואיזהו עשיר השמח בחלקו, מנטרות מצוינות לחיים שלווים. למה אלי ישי חייב להגיח בכל פוסט שווה תגיד לי. לדעתך עליו נאמר גם זה לטובה ?

   תודה רבה אילנה, הרי הכל לטובה, זו מתמטיקה.
   כנראה שהוא מגיע לנו. כדי שאולי נלמד סופסוף.צוחקנשיקה

   אקטואליה - כי עניי וגזלני עירך קודמים.צעקה

   יפשפש וימשמש מעשיו. שמחה לבדה אין בה די.מגניב

    

   צטט: *סיגלי* 2012-02-06 19:59:56

   מעניין. תודה :-)
   תודה רבה, יישר כח, חן חן.צוחקנשיקה

    

   צטט: פרח יפה 2012-02-06 20:19:48

   קראתי ושאלתי את עצמי

   למה צריך להכניס אקטואליה סוביקטיבית בפוסט שמטרתו לעשות אותנו יהודים טובים יותר ........ו


   ואוסיף מעט על חכמתך וידיעותיך

   מקובל לחשוב את המשפטים הבאים בשמו של הבעש"ט .
   .........עצבות נועלת שערי שמים
   תפילה פותחת שערים נעולים
   ושמחה בכוחה לשבר חומות ................

    

   תודה רבה שושקה, תודה מקרב לב על הבעש"ט.צוחקנשיקה

   אקטואליה - כי עניי וגזלני עירך קודמים.צעקה

   יפשפש וימשמש מעשיו. שמחה לבדה אין בה די.מגניב

    

   צטט: כחלון1 2012-02-07 05:42:53

   mmm
   תודה רבה, נשמה. חן חן. בתאבון.צוחקנשיקה

    

   צטט: עמותת כמוך 2012-02-07 07:19:36

   מכין סלטים מעולים (-:
   תודה רבה, אחי דוד אברמוב, הצדיק שבדור !! "חנוך לנער - לפי דרכו", ו"לא הקפדן מלמד", והסלט אכן טעים יותר ממרכיביו, אחד לאחד.צוחק
   יישר כח. אליהו הנביא מוסר שיש עוד 60 שנה עד שהאגף החדש שלך בגן עדן מוכן. אפילו אין עדיין תכניות בניה מאושרות. תמשיך בצדקה יום יום. אין כמוך בישראל.נשיקהמגניב

    

     7/2/12 07:19:
   מכין סלטים מעולים (-:
     7/2/12 05:42:
   mmm

   צטט: טלוני 2012-02-06 22:33:02

   אורי

   סוף סוף הבטחה ללא פוליטיקה, אז נכנסתי.
   קראתי דברי חכמה, הרבה ידע יש בך. אך גם קצת התבלבתי בשעטנז.
   לוקחת לתשומת ליבי את המשפט ששלחת גם לי באחד הפוסטים שלי.

   וזו הרי עיקר הכוונה לא?

   את האקטואליה הייתי משאירה לפוסט אחר...

    

   "כי צריך האדם לחפש, ולבקש ולמצוא בעצמו איזה מעט טוב לשמוח בו, ולהשתדל להיות בשמחה תמיד, אפילו במילי דשטותא, ולהרחיק העצבות מאד מאד."צוחקנשיקה

    

   את יודעת שאני אוהב אותך, מאמי, צוחקנשיקהאבל מה למדת ? חוסר אמונה ? הרי מה את אומרת - רע לך, זה לא מתאים לך, וזה לא מתאים לך, והשעטנז, ותודה רבה שנכנסת, כי פוליטיקה את לא רוצה לראות , כלומר עוד ביקורת, לא טוב. איפה "הכל לטובה "? סיפורים. קראי שוב אולי. אם משהו מרגיז אותך - את לא ב"הכל לטובה". בריחה או התעלמות היא לא "הכל לטובה".נשיקה

   צטט: איתן המיסטיקן 2012-02-07 00:16:30

   עכשיו תסביר אתה אם יאיר או אם עובדיה יוסף

   לא הבנתי את שאלתך, נכבדי. בהצלחה ברדיו. דווקא המאמר, השמחה, חשובה, ולא השטויות. איפה השמחה, הכל לטובה, אבדו לך, ונותרת סר וזעף, מתלונן ומציק.נשיקהצוחק 

   צטט: עצבן 2012-02-06 15:43:50

   בילדותי נהגו לייחס את הסיפור ל"נחום גם זו לטובה" (אחד ממוריו של רבי עקיבא). אני זוכר שבתור ילד שמעתי את הסיפור וסירבתי להתרשם ממוסר ההשכל - אם כל הכבוד לכך שהרבי ניצל - מה כל כך לטובה שכל תושבי העיר נרצחו? (לא לימדו אותנו שהאדם נברא בצלם).

   ידידי היקר, תודה על תגובתך. סלח לי שאני מדבר אתך בגובה העיניים, מוטב כך.צוחקנשיקה

    לא "עצבן" אלא "ווכחן" ייקרא שמך. תגובתך המאלפת מעידה שאתה, למיטב ידיעתי ותחושתי, שייך בוודאות, כמוני, ומי מילדי,  לסיירת המחוננים שלנו, אנשי ADD, הציידים של פעם. כאן הרחקת לכת במיוחד, כיוון שהפוסט עוסק בתרופה, ואתה מתעקש לבוסס במחלה ובחיתול הישן והצוחן. צעקה

   טעית לענין "נחום איש גמזו". זה היה מורו של עקיבא 22 שנה, ועקיבא עלה על רבו. מתמטית. נחום, שיש עליו סיפור יפה, אומר "גם זו לטובה." עקיבא אומר "הכל לטובה". מתמטית זה סימן "גדול מ -" , או "גדול או שווה".

   לענין השני, אף הוא מתמטיקה. מה היינו נשכרים, אם חוץ מאנשי העיר, גם עקיבא היה ניזוק ? לא שמח על חורבנם. כתבתי : "חשכו עיניו."

   צוחקנשיקהלמשל אבי ז"ל, אני שמח שברח מגרמניה, להבדיל, כילד בן 18, בשנת 33', רק משום שסבי נפטר בגיל יחסית צעיר, כנראה. 90% המשפחה נספתה. אני שמח שניצל, לא שנספו. הכל לטובה, הכל, אז תן, אתה במיוחד, חיוך גדול, ועוד אחד, ואין לך תודה ואסירות תודה, ומכאן סבלך רב, לצערי. קרא שוב, בחיוך.

    

     7/2/12 00:16:
   עכשיו תסביר אתה אם יאיר או אם עובדיה יוסף
     6/2/12 22:33:

   אורי

   סוף סוף הבטחה ללא פוליטיקה, אז נכנסתי.
   קראתי דברי חכמה, הרבה ידע יש בך. אך גם קצת התבלבתי בשעטנז.
   לוקחת לתשומת ליבי את המשפט ששלחת גם לי באחד הפוסטים שלי.

   וזו הרי עיקר הכוונה לא?

   את האקטואליה הייתי משאירה לפוסט אחר...

    

   "כי צריך האדם לחפש, ולבקש ולמצוא בעצמו איזה מעט טוב לשמוח בו, ולהשתדל להיות בשמחה תמיד, אפילו במילי דשטותא, ולהרחיק העצבות מאד מאד."צוחקנשיקה

    

     6/2/12 20:19:

   קראתי ושאלתי את עצמי

   למה צריך להכניס אקטואליה סוביקטיבית בפוסט שמטרתו לעשות אותנו יהודים טובים יותר ........ו


   ואוסיף מעט על חכמתך וידיעותיך

   מקובל לחשוב את המשפטים הבאים בשמו של הבעש"ט .
   .........עצבות נועלת שערי שמים
   תפילה פותחת שערים נעולים
   ושמחה בכוחה לשבר חומות ................

     6/2/12 19:59:
   מעניין. תודה :-)
     6/2/12 19:42:
   הכל לטובה ואיזהו עשיר השמח בחלקו, מנטרות מצוינות לחיים שלווים. למה אלי ישי חייב להגיח בכל פוסט שווה תגיד לי. לדעתך עליו נאמר גם זה לטובה ?
     6/2/12 19:05:

   צטט: אנטנה 2012-02-06 12:15:12

   צטט: אנטנה 2012-02-06 12:06:56

   צטט: פלבסקי 2012-02-06 11:05:32

   עורך דין פרייס, אל תאמין לפלבסקי.

   אני לא מחזיקה  דמויות בדויות.

   הוא יודע שאני חזקה במיליי ד'שטותי.

   אני מנחשת את הסופים של הבדיחות שלו - עוד לפני שמישהו מספיק להגיב.

   לכן הוא חושש ממני... בגלל שאני דופקת לו את הפאנצ'ים, וגונבת לו את ההצגה.

   ובגל זה הוא חוסם אותי השפן הפולני

   ''

    


    

    

    

     6/2/12 18:52:
   בשורה התחתונה כל זה לטובה.. חחחחחחחחחחחחח משתגעת תמיד מהמשפט הקבלה הכי סתמי שיש..
     6/2/12 17:48:
   ג ד ו ללללללללל
     6/2/12 17:42:

   צטט: כבשן האש 2012-02-06 17:34:56

   קראתי את הצ'ולענט שערבבת ריחני לפני הקריאה. וריח רע אחרי הקריאה.כי יש שם לשון הרע, שנאת יהודים.
   אוי ועיי... איזה חוקן שהוא הכניס לך, החב"דנודניק !!!

    

     6/2/12 17:35:
   תודה - על הפוסט - ערב נפלא
     6/2/12 17:34:
   קראתי את הצ'ולענט שערבבת ריחני לפני הקריאה. וריח רע אחרי הקריאה.כי יש שם לשון הרע, שנאת יהודים.
     6/2/12 17:14:

   ולי?? לי? אתה

   מספר על שטוטניקיות???
   אני שהמצאתי את המושג

   ועל מה בכלל אני תמיד

   כותבת פה באתר?:))))));ׂׂׂׂׂׂ

     6/2/12 16:54:
   פוסט מקסים! המדרש מספר במעשה בשני בני אדם שנתגלה הדבר "כי הללו בני עולם הבא הם" [תענית כב]. העולם הבא במשמעותו היהודית הוא, כידוע נושא חתירתו וכיסופיו של כל מאמין. הוא המזכה אותו בנצח בשלימות באור העליון. כשנשאלו ה''נל על ידי החכם התלמודי, שהופתע מגלוי זה, מה מעשייהם שזיכום בכך? השיבו,בין היתר "בני אדם שמחים אנו ומשמחים עצובים". שמחת אמת אינה תלויה בגורמים מזמנים דווקא ולא דועכת בעתות מצור ומצוק, כאב ועוגמה, בצד היותה מוקד השראה היא מוקד לעוז ולתעצומות נפש ולגבורה-זאת השמחה.
     6/2/12 16:25:
   וואיי לך אם אלי ישי יקרא את הפוסט ...הוא ידיר ידייך מהמקלדת לעולמי עד !
     6/2/12 15:43:
   בילדותי נהגו לייחס את הסיפור ל"נחום גם זו לטובה" (אחד ממוריו של רבי עקיבא). אני זוכר שבתור ילד שמעתי את הסיפור וסירבתי להתרשם ממוסר ההשכל - אם כל הכבוד לכך שהרבי ניצל - מה כל כך לטובה שכל תושבי העיר נרצחו? (לא לימדו אותנו שהאדם נברא בצלם).
     6/2/12 15:13:

   חיוךתודה רבה נהניתי לקרוא..

   צטט: ברוךהלוי-סגל 2012-02-06 14:47:19

   אורי היקר באדם,
   ..........
   אילצת אותי לקרוא את הכל מכל כל
   ונהניתי הנאה מרובה מרוחב ידיעותיך.
   ב ה ו ק ר ה ,
   ב ר ו ך

    

   ברוך אתה ברוך, וטרם הספיקותי (ראה תגובה קודמת לרונה) כמאמר הגששים,

   להבהיר עד כמה שמך מהותי ומרכזי בכל הוויתנו.

   יישר כח, יירבו כמותך בישראל. קטונתי. צוחקנשיקה

    

   צטט: shauli-nameri 2012-02-06 14:47:27

   תודה על תשומת ה''

   יונה התרשל בתפילה הא הא הא

    

   ולכן יש האומרים כי נגזר דינו, סוף סוףצוחקנשיקה

   http://cafe.themarker.com/image/2514211/

     6/2/12 14:47:

   תודה על תשומת ה''

   יונה היתרשל בתפילה הא הא הא

    

     6/2/12 14:47:

   אורי היקר באדם,
   אנא, תמצת את מסריך וחוס על קוראיך.
   הסכת לעצתו של שלמה החכם באדם:
   "בני, היזהר עשות ספרים הרבה אין קץ
   ולהג הרבה יגיעת בשר" (קוהלת יב יב).
   כל בריאת העולם נכתבה בפרק אחד.
   חבלא"ז.
   אילצת אותי לקרוא את הכל מכל כל
   ונהניתי הנאה מרובה מרוחב ידיעותיך.
   ב ה ו ק ר ה ,
   ב ר ו ך

   צטט: שוש חזן גרינברג 2012-02-06 13:39:34

   המון תודה על המילים!
   נראה לי שגם את השפעת עלי, עם הפוסט הרוחני המיוחד האחרון שלך אתמול.נשיקהצוחק

    

   צטט: שוש חזן גרינברג 2012-02-06 13:39:34

   המון תודה על המילים!
   תודה נשמה, הלוואי וידעתי לשיר ולנגן לך, ולא רק מלים.צוחקנשיקה

    

   המון תודה על המילים!

   צטט: רונה ב 2012-02-06 13:14:37

   תודה והוכת שמלבד משפט ופוליטיקה אתה מעניין לקריאה גם במקורות . סיפור מעניין ומעורר את התאים האפורים שעדיין נותרו. הייה מבורך(ברוח הפוסט)
   תודה רבה, יישר כח. אגב, בנקודה מרכזית זו לא הרחבתי. התפילות הן בלשון "ברכה" - ברכו את ה' המבורך, וכד' כאשר הכוונה ל"תודה". זה נתון מרכזי שאינו ברור בכלל, גם לחרדים, תתפלאי.

   צוחקנשיקה

   צטט: דני נ נגריה 2012-02-06 09:18:54

   בארץ הוא לא היה מחזיק מעמד...
   מי? שארמה? גם שם לא החזיק.
   מזל שהספר עם השם הססגוני "הנזיר שמכר את הפרארי" הציל אותו. חן חן.צוחק
   נשיקה

    

     6/2/12 13:14:
   תודה והוכת שמלבד משפט ופוליטיקה אתה מעניין לקריאה גם במקורות . סיפור מעניין ומעורר את התאים האפורים שעדיין נותרו. הייה מבורך(ברוח הפוסט)

   צטט: אורי זמיר 2012-02-06 10:46:22

   מצחיק ומעורר השראה כאחד...סחטיין על הקומבינה

   תודה רבה, תודה לך על מאמריך העשירים. כמדומני שזה חלק שני של תגובה ארוכה שהבטחתי לפוסט לא שגרתי שלך, לפני מספר שבועות, בענין הילדה. תודה, יישר כח. כל טוב.נשיקהצוחק

    

   צטט: דן ספרי 2012-02-06 10:31:01

   קטע מרתק כתבת וגם מעורר מחשבות...

   תודה רבה לך, מקרב לב. חן חן. יישר כח.נשיקהצוחק

   צטט: סיכון מחושב 2012-02-06 12:05:04

   צטט: ruthy 2012-02-06 08:50:28

   אני מחזירה אותך לפוליטיקה

    

   גם אני ! חזור מייד לשדה המרעה הטבעי שלך !!!!!!!!

    

   טוב, טוב, תודה. הבא יהיה על נתן אשל,לשון בחוץכסףאטום

   The crook and the Creep  - PART 2 SPECIAL

    

   צטט: מיכאל פינסק Mikel 2012-02-06 12:35:20

   חנה חיימסון, כוכבת הפורנו החרדי, מתוך אתר ג'וּ - פּוֹרְן

   ......

   תודה רבה, באמת יפה מאד. חן חן על ההשתתפות הפעילה.נשיקהצוחק

    

   צטט: עדי ט. 2012-02-06 10:48:51

   מרתק! הותרת בי הגיגי מחשבה יום נעים!
   תודה יפהפיה, עשית אותי מאושר.נשיקהצוחק

    

   חנה חיימסון, כוכבת הפורנו החרדי, מתוך אתר ג'וּ - פּוֹרְן

   ''

   צטט: shabat shalom 2012-02-06 10:52:00

   הכל לטובה? הכל יחסי!
   כבר התחלת להתלונן ? רוצה להתחלף עם מוהר"ן, יוסף בן יעקב, עקיבא ?נשיקהצוחק

    

   צטט: Dreamlike 2012-02-06 08:42:03

   והמבין יבין ובעיקר מי שמאמין...
   תודה מאמי, אבל ממש לא. מגניבאמרתי שהכל לחילונים, וחילונים אדוקים. זה מה שיפה. אז לא לקבל בלק-אאוט מהמלים אלוהים, תלמוד וכיו"ב.נשיקהצוחק

    

   צטט: ערסאל 2012-02-06 10:50:18

   אין מהפכה חברתית, יש רקבון הוליסטי. אלא אם אתה "נהנה" מקטרקט וגלאוקומה בשתי העיניים והאזניים שלך עברו טיפול דומה למה שעבר על אביו של נסיך דנמרק.
   ידידי היקר והאהוב,צוחקנשיקה כידוע לך, חינמוני ויציאוני הטייקונים ופראבדה 1-2-3 צעקהאינם מדווחים על מעללי המהפכה הצבעוניים מדי יום. הכנס אלי לפייסבוק, ראה את הקבוצות, המפתח J14 בשם חלקן, ומשם תתחיל לשוט. תתפלא. ואידך זיל גמור.מגניב

    

   צטט: אנטנה 2012-02-06 12:06:56

   צטט: פלבסקי 2012-02-06 11:05:32

   .........

    

   מאיר הקליט והשמיע פעם את יוסי פריצקי מספר על הבלונדינית שפגש במעלית, והיה צריך להרגיע אותה כי "אי אפשר להיכנס להריון ממין אוראלי..."

   בלונדינית אחת מירושלים

    פגשה את פילבסקי בשניים 

   והיא נלחצה

   איך זה שממְצִיצָה 

   לפתע ירדו לה המים...

    

   מאיר, הייתי אומר שמתחמם פה, לאנטנה יש שפיץ, ודווקא על רקע הפוסט הרוחני שלי, פריצקי מעלה את הטמפרטורה, והקהל דורש שתשתף אותו בחוויות נוספות (את הקהל !!! תסביר להם לשמחה מה זו עושה כאן, פריצקי)


   בכל אופן, הבאתי את פיזמונה והלצתה של האנטנה, לתזכורת, כי הפוסט הקרוב, שנדחה לרגל עשרת ימי המתנה לעוד פרגיות, אם הבנתם, וכה פיזמה והלצה האנטנה (שמה יעקב?)

    

   מבזק חדשות-בחירות חם: מתאבן נועם שליט, ומנה עיקרית - "פרשת ביבי - אשל" המטריד המציץ, "הזרזיר והעורב" - The Crook and the Creep

   וכה הגיב(ה?) האנטנה המרנינה:
   תנו לי חמש דקות עם נתן אשל, ואני אומרת לכם אם הוא מטרידן או לא. חמש דקות.

   (רמז מאת חז"ל:

   גם מפד"לניק בר-דעת

   ואפילו  ידיו  קצרות

   לא יוכל להתאפק מלגעת

   כשיראה צעירות ) 

    
   והנה סיפור ידוע להמחשת פרשיית נתן אשל.

   הרבי, מוקף תלמידים, יוצא ערב יום כיפור לתפילה. מול עיניו חוצה את הרחוב צעירה מצודדת. הרבי, בנחישות וברגישות, שולח יד ומעביר ליטוף על אחוריה הצנועים.

   החסידים בהלם. רק אחד מהם לוחש לו:

   "רבי, זה אסור, יום כיפור בלב..."

   עונה לו הרבי:

   "נו, יום כיפור בלב - אבל במכנסיים שמחת תורה"...

    

    

     6/2/12 12:15:

   צטט: אנטנה 2012-02-06 12:06:56

   צטט: פלבסקי 2012-02-06 11:05:32

   עורך דין פרייס, אל תאמין לפלבסקי.

   אני לא מחזיקה  דמויות בדויות.

   הוא יודע שאני חזקה במיליי ד'שטותי.

   אני מנחשת את הסופים של הבדיחות שלו - עוד לפני שמישהו מספיק להגיב.

   לכן הוא חושש ממני... בגלל שאני דופקת לו את הפאנצ'ים, וגונבת לו את ההצגה.

   ובגל זה הוא חוסם אותי השפן הפולני


    

    

   צטט: AvitalHaver 2012-02-06 11:13:30

   אורי הנחת לפוליטיקה ולמהפכה החברתית... ועדיין אתה מנסה לעשות מהפכה להיות בשמחה...לצחוק..ואפילו מדבריי שטות.. זאת המהפכה האמיתית... שחשובה גם לפוליטיקה וגם למחאה של הצדק החברתי אין ספק שאתה התקווה בעת הזאת... ויש לך שליחות תצליח....!!!!!!!
   תודה, נשמה. חן חן, יישר כח. נשיקהצוחק

    

     6/2/12 12:06:

   צטט: פלבסקי 2012-02-06 11:05:32

   תגיד לו שיחפש את החברים שלו. הוא לא צריך אותי, יש לו 7000 כרטיסים משלו.

   ואתה, אם אתה עיוור וטמבל, שמור זאת לעצמך.

   מאיר הקליט והשמיע פעם את יוסי פריצקי מספר על הבלונדינית שפגש במעלית, והיה צריך להרגיע אותה כי "אי אפשר להיכנס להריון ממין אוראלי..."

   בלונדינית אחת מירושלים

    פגשה את פילבסקי בשניים 

   והיא נלחצה

   איך זה שממְצִיצָה 

   לפתע ירדו לה המים...
    

   צטט: liat62 2012-02-06 11:08:54

   שיהיה לך יום מושלם יקירי...נשיקה

    

   אין עוד מלבדך, אין אחת כמוך. אהבת חיים.נשיקהצוחקנשיקה

    

   צטט: הטרמילר 2012-02-06 11:06:50

   קומבינטור מה ?! :)

   אני ? מה פתאום. תן חיוך, אחי, הכל לטובה.נשיקהצוחק

    

     6/2/12 11:13:
   אורי הנחת לפוליטיקה ולמהפכה החברתית... ועדיין אתה מנסה לעשות מהפכה להיות בשמחה...לצחוק..ואפילו מדבריי שטות.. זאת המהפכה האמיתית... שחשובה גם לפוליטיקה וגם למחאה של הצדק החברתי אין ספק שאתה התקווה בעת הזאת... ויש לך שליחות תצליח....!!!!!!!
     6/2/12 11:08:

   שיהיה לך יום מושלם יקירי...נשיקה

     6/2/12 11:06:
   קומבינטור מה ?! :)
     6/2/12 11:05:

   צטט: עו''דפרייסאורי 2012-02-06 10:58:34

   צטט: אנטנה 2012-02-06 10:52:17

   צטט: פלבסקי 2012-02-06 10:34:33

   כדרכך כרגיל, קצר וקולע.

   פילבסקי, יא פולני חרא, למה אני חסומה אצלך?

   יש לי אחלה בדיחות שאתה לא מכיר להוסיף לאוספים שלך...

   (לא רק על גניחות ומיצים של ערווה).

   תפתח את החסימה.... לא תצטער 

    

   מאיר, אני ממליץ על הנערה מקרב לב.

   יש לה גם חמשיר על זימת-יחמת מפדלניקים (אצלי בתגובות)לשון בחוץצוחק

   שאם ויינשטיין יקרא, הוא יעצור את נתן אשל עוד היום לפני הצהריים.צעקה

   ----------------------------------------------------------------------

   תגיד לו שיחפש את החברים שלו. הוא לא צריך אותי, יש לו 7000 כרטיסים משלו.

   ואתה, אם אתה עיוור וטמבל, שמור זאת לעצמך.

    

    

   צטט: אנטנה 2012-02-06 10:52:17

   צטט: פלבסקי 2012-02-06 10:34:33

   כדרכך כרגיל, קצר וקולע.

   פילבסקי, יא פולני חרא, למה אני חסומה אצלך?

   יש לי אחלה בדיחות שאתה לא מכיר להוסיף לאוספים שלך...

   (לא רק על גניחות ומיצים של ערווה).

   תפתח את החסימה.... לא תצטער 

    

   מאיר, אני ממליץ על הנערה מקרב לב.

   יש לה גם חמשיר על זימת-יחמת מפדלניקים (אצלי בתגובות)לשון בחוץצוחק

   שאם ויינשטיין יקרא, הוא יעצור את נתן אשל עוד היום לפני הצהריים.צעקה

    

    

     6/2/12 10:52:

   צטט: פלבסקי 2012-02-06 10:34:33

   כדרכך כרגיל, קצר וקולע.

   פילבסקי, יא פולני חרא, למה אני חסומה אצלך?

   יש לי אחלה בדיחות שאתה לא מכיר להוסיף לאוספים שלך...

   (לא רק על גניחות ומיצים של ערווה).

   תפתח את החסימה.... לא תצטער 

    

     6/2/12 10:52:
   הכל לטובה? הכל יחסי!
     6/2/12 10:50:
   אין מהפכה חברתית, יש רקבון הוליסטי. אלא אם אתה "נהנה" מקטרקט וגלאוקומה בשתי העיניים והאזניים שלך עברו טיפול דומה למה שעבר על אביו של נסיך דנמרק.
     6/2/12 10:48:
   מרתק! הותרת בי הגיגי מחשבה יום נעים!
     6/2/12 10:46:
   מצחיק ומעורר השראה כאחד...סחטיין על הקומבינה
     6/2/12 10:34:

   כדרכך כרגיל, קצר וקולע.

     6/2/12 10:31:
   קטע מרתק כתבת וגם מעורר מחשבות...
     6/2/12 09:40:

   עזוב אותך מרובי שוארמה.
   השמחים שלנו הם הכי אותנטיים.

   קבל ממני את י"ג העיקרים החדשים: 

   א. אני מאמין שאת התורה כתבו, לאורך מאות שנים ויותר, בני אדם שכֹּל מה שאפשר להגיד עליהם זה שהם היו מיעוט של יודעי  קרוא וכתוב. 

   ב. אני מאמין שגם בימי קדם רוב בני ישראל, למרות טיפשותם ובורותם, כמו היום, לא היו דתיים מאמינים, "עשו הרע בעיני אדוניי", ואפילו העדיפו פולחנים זרים שעוררו עליהם את זעם הקנאים.

   ג. אני מאמין ש-מה שנקרא תורתנו הקדושה הוא רק חלק קטן ממה שנכתב אז - ולא בהכרח המוצלח ביותר - וחלקים רבים נותרו על ריצפת חדר העריכה משיקולים זרים.

   ד. אני מאמין שהומואים ולסביות היו כאן מאז ומעולם, שאם לא כן לא היה צורך לחוקק בספר ויקרא חוקים מיוחדים כדי לדכא אותם. (משגלי עיזים וגמלים לעומתם הם רק מקרב הבידואים... איכס...)

   ה. אני מאמין שבמדבר סיני, לא רחוק מן הגבול, צומחים דברים נפלאים שאפשר לעשן, ואז רואים כל מיני סרטים.(למשל הר עולה באש, או סנה בוער...)

   ו. אני מאמין שסיפורים שעוברים מפה לאוזן מקבלים כל מיני תוספות ותפניות מפתיעות.

   ז. אני מאמין שאם קוראים את חמשת חומשי תורה בדילוגים קבועים שלט אסגיר כאן, מקבלים אוסף של קללות, חרפות, וניבולי פה.

   ח. אני מאמין שהאמונה באל אחד חסר צורה הומצא בכמה מקומות בעת ובעונה אחת ולמזלנו כל מי שחשבו על זה קודם הצליחו להתאחד לאומה.

   ט. אני מאמין שהמבול התרחש דווקא בקיץ לפני 8000 שנה באיזור הים השחור, והיה בסך הכל אירוע אקולוגי של עליית מפלס המים שאפילו כוהני הדת הבורים נאלצו לתת לו הסבר צידוק ומשמעות.

   י. אני מאמין שרוב הנביאים ידועי השם היו נחשבים היום לשמאלנים תבוסתנים.

   י"א. אני מאמין ששִיבָה ומחזוריות הם מרגוע לנפש והדחקת המחשבות על הקץ. וזה מקור חגי ישראל.

   י"ב. אני מאמין שאפשר להסתדר מצוין רק עם 9 מתוך עשרת הדיברות. (על כיבוד אב ואם אינני מתפשרת).

   י"ג. אני מאמין שיהדות היא בסיס להשקפת עולם מוסרי. ועם זאת אמונה באלוקים היא תופעה נפסדת המחזקת את יכולתו של היחיד או של מיעוט לשלוט בהמונים, על מנת להשיג השפעה, עמדה, כוח, משרות, ממון, תרומות, הקצבות, ונתחי שלטון.


   צטט: ruthy 2012-02-06 08:50:28

   אני מחזירה אותך לפוליטיקה

   קראי עד הסוף, יש בחינה, והפתעה גדולה מאד בסוף. הקדמת. המאמר לא גמור.צוחקנשיקה

     6/2/12 09:18:
   בארץ הוא לא היה מחזיק מעמד...
     6/2/12 08:50:
   אני מחזירה אותך לפוליטיקה
     6/2/12 08:42:
   והמבין יבין ובעיקר מי שמאמין...

   ארכיון

   פרופיל

   עו''דפרייסאורי
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין