כותרות TheMarker >
  ';

  נהג מונית

  טור דה ישראל(29)- על אלו שממריאים אל-על ואלו שמתרסקים

  0 תגובות   יום ראשון, 12/2/12, 23:31

  בסוף השבוע האחרון הגיע לסיומה הדרמטי(?)עוד תכנית ריאלטי  אחת מתוך שפע   תכניות הריאלטי השונות המציפות את המסך הקטן בחודשיים האחרונים-"המרוץ למיליון" והעם היה במתח- מי מהזוגות הצבעוניים יקטוף, אחרי מרוץ מפרך שכלל משימות נועזות לצד משימות ביזאריות שהתקיימו בחצי עולם-  את המיליון?-האם יהיו אלו זוג השושואים הדתי, האם צמד האחים האנרגטיים או שמה צמד הבלונדיניות הצעירות  והחמודות? ברגע האחרון נשרו מהמרוץ הזוג (כיום לשעבר) טום ("שלא נדע מטומאה") קשתי ודוגמניתו הצמודה לשעבר, אדל. התשובה החגיגית  והמפתיעה- ובניגוד לכל התזיות-הבלונדיניות. שאפו!          

   התכנית הזו היא אחת מתכניות הריאלטי שכבשו את המסך ("the coice","האח הגדול","בית-הספר לשירה" "איל גולן קורא לך" ובקרוב-"הישרדות","כוכב נולד") לצד תכניות בידור פופולאריות כמו "ארץ נהדרת","אחד נגד מאה","להפיל את המיליון" והיד עוד נטוייה!   רק לפני שלושה חדשים,כאשר ניכרו סימנים ראשונים של משבר והאטה כלכלית מסויימת ,גם בעקבות המחאה החברתית , נכנסו קברניטי הערוצים המסחריים ללחץ.מכירת הפרסומות,צינור החמצן של הטלוויזיה המסחרית נראתה לא טובה  עקב המיתון המסתמן והמנהלים הודיעו על הקפאת שידורם של חלק מהתכניות. אולם,בסופו של דבר התכניות השונות עלו לשידור ונתוני הצפייה הפתיעו לטובה גם את השועלים הגדולים והמנוסים בענף! רוב התכניות המריאו ושברו את שיאי הרייטינג וזכו לאחוזי צפייה מדהימים! אולי המשבר הכלכלי המסויים,ההאטה בפעילות במשק דווקא היטיבה עם תוכניות הטלוויזיה-בהפוך על הפוך,לציבור יש פחות כסף לבזבז,זאת בתוספת לגנראל חורף שהשנה הוא קר במיוחד,השאירה צופים פוטנציאליים בבית שהחליטו להתחמם,חלקם בלית ברירה מול מדורת השבט הישראלית-הטלוויזיה המסחרית בכלל ותוכניות הריאלטי בפרט,הרייטינג ממריא לשם והצבע שב ללחיים של המנהלים שחששו מקריסה כלכלית-עם הרייטינג הגבה גם המפרסמים שקיצצו בחדות חוזרים לפרסם ולשלם בגדול וכולם מבסוטים! האם גם הצופים "יקנו" את הפרסומות ,יכניסו  יד לכיס ויוציאו את הכסף עבור השירותים/המוצרים שהמפרסמים טורחים להחדיר למוחנו באינטנסיביות רבה תמורת הרבה הרבה כסף? האם תהיה תמורה לאגרה?

        השבוע האחרון התאפיין באנשים ותופעות שהמריאו ונסקו לעומת אלו שנחתו וכמעט התרסקו:

  ''

    אילנה דיין התרוממה והמריאה אחרי פסק-הדין של השופט נועם סולברג שקבע שהיא הוציאה את דיבתושל סרן ר. מפקד מוצב צה"ל ברצועה שחייליו ירו למוות בשוגג בילדה פלשתינאית שטעו בזיהויה וחשבו בשוגג שהיא מחבל/ת. השופט ה"מתנחל" קבע בשעתו שדיין  העלילה בזדון על סרן ר. עלילת שווא,כלי התקשורת התייצבו לימינה ו"קרעו" את סולברג ש"פגע" בחופש הביטוי וכמובן לא סלחו לו שהוא "מתנחל" מגוש-עציון.שלושת שופטי העליון קיבלו את עירעורה של דיין,הפכו את פסק-דינו של סולברג,שבקרוב ישב לידם  וקבעו ש"דיין פירסמה אמת לשעתה",כלומר מה שהיה ידוע לה בזמן שידור התחקיר. יש להדגיש שבית-משפט צבאי זיכה את סרן ר. מכל אשמה וכך מתברר שכל התחקיר של דיין הופרך בדיעבד! זה לא מנע מרוב כלי התקשורת לצאת בצהלות שימחה לאיד בעיקר לאידו של השופט המתנחל. הנושא סבוך ורב משמעי,אולי כדאי לחשוב שהשמחה מוקדמת ומוגזמת אם קוראים את מאמרו של הפובליציסט (והמשפטן) בן דרור ימיני שכתב: " בית-המשפט העניק לעיתונאים כח לסלף ולבלף-השופטים לא חיזקו את חופש הביטוי-הם חיזקו את יכולת המניפולציה. השופט עמית נתלה בפס"ד בנוגע לסרט" ג'נין ג'נין"-בנושא חופש הביטוי-זהו עוול לאילנה דיין שמשווים אותה למוחמד בכרי". האומנם?  השבוע ראיתי חולצת "טי שרט" עם כיתוב "אני אחראי רק על מה שאני מדבר ולא על מה שאתה מבין"-אולי זו עוד זווית  לפס"ד ולהרחבה לחופש העיתונות שהוא נתן?         

  ''
  ''
             אילנה דיין כיכבה השבוע הפעם לטובה בתחקיר חשוב  על הלוביסטים בכנסת והדרכים השונות,המשונות ובעיקר ללא עכבות שהם מפעילים על נבחרנו. מיד למחרת התקרית כבוד היו"ר רובי ריבלין נזעק "האומנם חרפה שכזו כפי שחשפה דיין מתרחשת במשכן הכנסת בירושלים"? ומיד הטיס החוצה את הלוביסטים. עם כל-הכבוד, אני מסרב להאמין שריבלין לא ידע,לא שמע ולא ראה את מה שמתרחש מתחת לאפו-ריבלין הוא ח"כ ותיק ויו"ר מנוסה וכמי שמכיר אישית לוביסטית ותיקה אחת ושאחת מקרובות משפחתי עבדה במשכן כמה שנים,התופעה הזו היתה ידועה ומוכרת והתרחשה לעיני כל,לא בחדרים חשוכים במרתך המשכן אלא, לעיני כל וללא בושה! קשה לי לקנות את ה"זעזוע" של ריבלין-לא חשוב שיהנה מהספק העיקר שנהג נכון ו"הטיס" את הלוביסטים מקירבה יתרה לחכ"ים,לא שהם ושולחיהם לא ימצאו דרכים אחרות,אולי פחות גלויות לנסות להשפיע על נבחרינו לחוקק חוקים ותקנות שיטיבו עימם גם על חשבון הציבור הרחב שבחר בהם!

  ''

      מי שהמריא השבוע אל-על עד לשפיץ הוא מפקד חיל-האוויר החדש אמיר אשל שכל הפרשנים הצבאיים היללו ושיבחו את המינוי "כאיש הנכון במקום הנכון" האם אשל יקבל את הפקודה מלמעלה לשלוח את מטוסי החיל אי-שם לאיראן וידע לפקד על המבצע בהצלחה? האם הרגע הזה מתקרב?  בינתיים כאב הראש הגדול של האיש על הכפתור-ראש-הממשלה הוא אשל אחר-נתן "החכם" שכנראה בקרוב מאד יוטס בעל כורחו,ולמגינת ליבה של שרה החוצה מלשכת ראש-הממשלה כפי שזה מסתמן כרגע !

  ''

      מי שנמצא גבה בשמים,קרוב לאלוהים אם לא מעליו הוא אהוד ברק שר-ביטחוננו שחגג במזל-טוב בסוף השבוע 70 שנה לקיומו! החייל המעוטר ביותר בתולדות צה"ל קיבל לכבוד יום הולדתו שי מהרמטכ"ל-שחמט מהודר פרסי במקורו עם הכיתוב רב המשמעות "שתדע לשחק בחוכמה"! ותסמכו על רב- אלוף גנץ שהוא יודע בדיוק למה הוא מתכוון!   ועם קשר-בסוף החדש ימריא ראש-הממשלה לארצות-הברית לשיחות "חשובות" עם הנשיא אובמה-האם יבקש אור ירוק לתקיפה באיראן? האם רק "יודיע " לאובמה אם ומתי?  לאור הקרקס הרפובליקאי בבחירות הפנימיות שלהם והטחת הרפש של מועמד רפובליקני אחד בשני כרגע המרוויח הגדול הוא אובמה שנכון לעשיו,ע"פ הסקרים יש לו סיכוי טוב להיבחר לקדנציה שנייה בבית-הלבן  ונתניהו ,כך נראה נערך לכך,למגינת ליבו!

   ואפרופו תקשורת וצבא-שאפו לעיתונאי הוותיק ירון דקל שהבוע מונה למפקד גלי צה"ל שם התחלי לפני חצי יובל את דרכו ככתב צעיר. בהצלחה במשימה המסובכת עם אריות התקשורת שיציקו לך יחד עם הפוליטקאים שאתה כה מיטיב להכיר! בהצלחה!

        מי שסיימה השבוע טיסה ארוכה בתחילה כאיש צוות ואח"כ כקפטיין היא נשיאת בית-המשפט העליון דורית בייניש שהשבוע החזירה מפתחות והעבירה את התפקיד היוקרתי ,נחשוב והאחראי לשופט אשר גרוניס. ביינש כינסה מסיבת-עיתונאים חגיגית רטנה על המאבקים הקשים שנאלצה לנהל מול גורמים אדירי-כח שניסו לכרסם בסמכות בית-המשפט העליון(השרים חיים רמון,דניאל פרידמן,יעקב נאמן ועוד) ומקהלת נאמניה בתקשורת היללה אותה. 

  ''
     בתוך הצרמוניה ההיסטרית הזאת נשמע דווקא קול שקול ומרגיע-נשיא העליון לשעבר מאיר שמגר העניק ראיון מעניין ל"מעריב" ובו נימק וקבע שכל ההיסטריה על "כירסום בשלטון החוק ובדמוקרטיה" היא מוגזמת מאד,בלשון המעטה ואין חשש כלל לפגיעה בדמוקרטיה וכל החוקים האחרונים סבירים"! נרגענו! ברור שדבריו הברורים והצלולים של שמגר לא קיבלו את ההד המגיע להם-התקשורת לא אוהבת שמקלקלים לה את החגיגה!

  ''

   מי שעוד עומד לנחות ולהיות מקורקע כבר בחדשים הקרובים הוא מבקרנו הנכבד מר מיכה לינדשטראוס  שמאיים לרסק עם נחיתתו גם כמה משרי הממשלה כמו שטייניץ וישי אפרופו דו"ח האחראים לשריפה בכרמל.  לינדשטראוס רחוק מהמיקרופונים הוא כמו דג על היבשה והוא לא יתן לזה לקרות-המטרה הבאה שלי היא בית-הנשיא הוא הצהיר לתשומת ליבם של מי שמנסים להמריא לשם כבר שנים-ריבלין ודליה איציק? האם יש מומחה לדיאטת –מיקרופונים שיעזור למבקרנו להתגבר על הטראומה הנוראית שתתרגש עליו בעוד כמה חדשים?

  ''
  ''

    מי שימריא עוד מעט רחוק רחוק מפה הוא השר להגנת העורף מתן וילנאי שיהיה שגרירינו בסין. אחרי חמש שנים ארוכות שבהן עמל כסגן שר ואח"כ כשר על ביצור הגנת העורף בוחר האלוף במיל. להמריא הרחק מכאן דווקא כאשר יתכן מאד שהגנת העורף תעמוד במבחן מכריע? האם הוא, שיודע את האמת בחר לברוח מכאן כמה שיותר רחוק? ואולי הוא יודע שלא צפוי שום מבחן קשה לעורף הישראלי ולכן הוא ימריא מכאן בראש שקט? מעניין ושיהיה בכל מקרה בהצלחה! עם טון הדיבור האיטי ,השקול והמדוד של השגריר המיועד יש סיכוי טוב שהסינים יבינו אותנו טוב יותר!

        מי שטס השבוע לחו"ל לראשונה אחרי שנים ארוכות וקשות בשבי היה גלעד שליט שנפגש עם נשיא צרפת סרקוזי והודה לו באופן אישי על מאמציו הבלתי נלאים של מסיה לה פרזידנט לשחרר אותו! כמובן שמאמצים אלו היו ב"כאילו" אבל הכבוד הצרפתי שנפגע מאד מכך שממשלת ישראל לא שיתפה את הצרפתים בחגיגות השיחרור של שליט (פורסם כי סרקוזי רצה שמסוק צרפתי יטיס את שליט לביתו ונתניהו סרב ובצדק!לכבוד מה?) אבל כבוד הוא כבוד ביחוד בצרפת ושליט טס אישית להודות לנשיא שאזרחי ארצו לא שילמו ולא ישלמו במאום את מחיר שיחרורו  בניגוד לאזרחי ישראל שעלולין חלילה לשלם את המחיר-ונקווה שלא!  אבל מה לא עושים למען ההצגה הדיפלומטית שלא תמיד דומה לאמת ההיסטורית?

    ומי שנראה (כבר יותר מדי זמן) כעומד להתרסק הוא הנשיא הסורי שבדם ואש ממגר את אזרחיו המורדים וטובח בהם למול חוסר האונים העולמי ומשחק האינטרסים הקר והציני של רוסיה,סין שצוחקות על העולם הנאור איזה לקח אדיר אנחנו צריכים ללמוד מכך-האם נלמד?  

  ''

  מי שלא זזה מדעותיה למרות הטרוף האזורי מסביבנו היא ח"כ זהבה גלאון שנבחרה השבוע לעמוד בראש "מרץ" והיא תיקח את המפלגה המתכווצת עוד יותר שמאלה! בכל מקרה יהיה מעניין לראות את גלאון ,יחימוביץ ואולי ליבני ,אם תיבחר, מתפקדות כראשי האופוזיציה כך אני מקווה ומאמין-יהיה מעניין עם הכוח הנשי  בכנסת הבאה!

  ''

       מי שטס מכה,שודד וכנראה גם רוצח הוא ה"אופנובנק" החדש שכנראה מסתובב חופשי והיכה,ע"פ המשטרה כבר עשר פעמים בבנקים שונים וכנראה גם רצח שומר באחד הבנקים.  היה ברור לחלוטין שאחרי ש"האופנובנק" הראשון רוני ליבוביץ יהפוך לגיבור תרבות ישראלי(לפני כמה חדשים פורסם כי ליבוביץ מועמד להיכנס לבית "האח הגדול" מה שלא קרה,בינתיים?),יתראיין בכל אולפן ויהפך מושא לחיקוי לכמה טיפוסים שחלמו ל"חכות" אותו. אישית אני מתפלא שלליבוביץ קן ,ככל הנראה "יורש" אחרי כל-כך הרבה שנים יחסית. מה עוד יספיק האופנובנק 2 לעולל (כנראה הוא לא רק שודד הוא גם רוצח!) עד שילכדו אותו אם בכלל והאם גם הוא יהפוך ברבות הימים לגיבור תרבות?

  ''

                     עופר עיני,מזכיר ההסתדרות בשבילנו קבע השבוע שיא גינס כאשר ערך את מסע הבחירות הקצר בהיסטוריה אך היקר ביותר יחסית לזמן-המיליארדים שעלתה השביתה הגדולה במשק תחת הכותרת "מאבק להטבת תנאיהם של עובדי הקבלן"-נושא כאוב אמיתי,היתה לדעת כל הפרשנים בעצם מסע בחירות של עיני שעד לפני פחות משנה כפי שהעידו אנשי האוצר,כלל לא העלה את הנושא! עיני שהיה האיש החזק במפלגת-העבודה עד שאהוד ברק נטש אותה ומשך לו את השטיח מתחת לרגליים, החליט שהוא נשאר כצוק איתן בתפקידו וששום כבל לא יפריע לו גם אם המחיר הוא השבתת המשק ונזק של מיליארדים! האם עובדי הקבלן העשוקים ירוויחו מכך? רוב הפרשנים שקראתי הטילו בכך ספק וחלקם אף קבעו שההסכם בין ההסתדרות לממשלה רק ירע את מצבם ! האומנם? זה יהיה חבל מאד חלק גדול מהעובדים הללו שרובנו נתקלים בהם מדי יום מקרצפים את הרצפות בסופרמקט, בבית-החולים,בבית-הספר או את השומרים במוסדות השונים העומדים על משמרתם שעות ארוכות בקור המקפיא  יומם ולילה תמורת שכר זעום ולא הגון-ראויים לשיפור בשכר ובתנאים! האם עיני ישיג זאת הלכה למעשה?

  ''

   השבוע ראיתי כתבה מעניינת על רשת "אייס קנה ובנה" המתרסקת. כל קונה שקנה משהו ורוצה להחזיר אותו לחנות ולקבל את כספו חזרה אינו יכל לעשות זאת משום ש"אייס" היא בתהליך של פרוק וכל קונה נחשב לנושה ואסור ע"פ דין להחזיר כסף לנושה אחד ולא לנושה אחר. כבר כתבתי בעבר כאן על אחד מבעלי "אייס",משה גאון,סוציאליסט מבטן ומלידה שחזר ברעש גדול למפלגת העבודה ותמך בשלי יחימוביץ. חבל שבחיים הוא סוציאליסט קטן מאד וכדי שכל קונה ברשת ידע שאם קנה סחורה פגומה,לא יוכל לתבוע את כספו חזרה משום שהוא הצטרף לרשימת הנושים הגדולה של הרשת שתובעים את הכספים המגיעים להן ואין הן יכלים לקבל אותם והקונה לא ידע בכלל שהוא כזה!רק חבל שהרשת לא נוהגת בהגינות ולא מפרסמת אזהרה מראש ולקונים מתברר המידע הזה בדיעבד! מדוע לא שומעים את מגינת האזרח הקטן והדפוק  ח"כ שלי יחימוביץ? האם בגלל קירבתה למשה גאון?

          ואם מזכירים התרסקות אין מילים אחרות המתארות את מצבו של הכודרגל הישראלי נכון להיום כאשר כמעט כל הקבוצות נראות,מתנהלות ומשחקות כמו אחרי התרסקות נוראית,כל קבוצה מצרותיה שלה פרט לכמה בודדות כמו הפועל קריית-שמונה שתיזכה באליפות בצדק!  כל אוהדי הכדורגל שאני מכיר ולא חשוב איזו קבוצה הם אוהדים מסכימים שהעונה הזאת היא נוראית מכל מיני סיבות-אפס ענקי ברמה ומיליון שערוריות מסביב שרק מדרדרות את הרמה מטה מטה! מי יציל את  ענף הספורט הפופלארי בישראל מקריסה מוחלטת? בטח לא אדון אבי לוזון!

  ''

    ומי שתמריא עוד שלושה חדשים לחו"ל בשמנו  ותייצג אותנו בתחרות הזמר המיתולוגית "האירוויזיון" היא הלהקה הפופולארית "איזבו"-סליחה-"איזבו" הוא? התברר לי השבוע שגם רוב עיתונאי הבידור והמוזיקה לא בדיוק בקיאים בהיסטורי ובהווה של הלהקה הזו שכנראה,כמו חלק מזמרים והלהקות שייצגו אותנו בעבר בתחרות הזמר המנומנטלית הזו,במהירות שהם פרצו לתודעה שחנו,כך ,באותה מהירות הם התרסקו וצללו עמוק אל האלמוניות משם מישהו שלף אותם. גם הפעם דווח שהבחירה לוותה בשערורייה (איך לא) שיפוטית. בכל מקרה כנראה שצפויה לנו עוד הופעה ביזארית שלא תיגרום לאף מדינה לתת לנו דוז פואה ואפילו פחות מכך! אנטישמים!

  ''

   ולסיום משהו אישי לחלוטין- השבוע שני צאצאי,כמו שאר ילדי ישראל,קיבלו תעודות אמצע שנה (בט"ו בשבט). לא שלא ידענו,לא שלא עקבנו,לא שנעדרנו מאסיפות הורים אבל ממוצע הציונים הגבה מאד, המילים המאד חמות ומפרגנות מעבר לציונים הטכניים, גרמו לנו לעוף לשמים ממש! לאור ממוצע הציונים שלהם שדמה לממוצע שלי בזמנו (לפני מיליון שנים) רק בחיבור שתי התעודות שלי-באמצע ובסוף השנה... שקלתי לבקש מבת זוגתי לעשות בדיקת אבהות! מאיפה הם ירשו את הכישרון הלימודי הזה ועוד תכונות טובות שהמורים היללו בכתובים? וסליחה על הפולניות! לא היתה לי ברירה והייתי צריך להשמיע להם נאום ציוני טרחני על חשיבות הלימודים לעתידם שאז יגלו שאם תעודות כאלו טובות הם יוכלו להגשים את שאיפותיהם וכו, ויוכלו להמריא אל-על ורק השמים יהיו הגבול! הצאצאים עשו מאמץ עליון ל"הקשיב " לי בסבלנות ולהנהן בראש לאות "הבנו" ועכשיו הגענו לעיקר- "מה עם המתנות שהבטחתם לנו אם נביא תעודות טובות" ? חזרנו מהר לקרקע המציאות!-זול זה לא יהיה אבל אולי מה שאנו עוזרים לזרוע היום יניב בעתיד פירות יפים,גדולים מתוקים ומוצלחים!

   

    שבוע טוב חמים ונעים!

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   נהג מונית
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין