כותרות TheMarker >
  ';

  תיקון ואחזקת האופניים

  סדרת מאמרים אשר ילמדו אותך כל מה שאתה צריך על מנת לטפל באופניים שלך באופן מקצועי ולהפיק מהם את המרב.

  0

  המדריך של בית האופניים והממונעים לרכישת אופניים חשמליות

  0 תגובות   יום שני, 20/2/12, 00:45

  רבים הבינו שאופניים חשמליות יכולות להיות פיתרון תחבורתי מצויין, וגם מאד מאד זול מבחינת עלויות אחזקה ועלות לקילומטר.

   

  אופניים חשמליות נותנות לך חופש תנועה שלא תקבל מתחבורה ציבורית למשל, וגם לא מרכב פרטי, אם אתה לוקח בחשבון את בעיית החניה, הפקקים והדו"חות.    

   

  הדבר היחיד שמתקרב ליעילות של אופניים חשמליות זה קטנוע, אבל יש פה עניין של ביטוח, של להסתובב עם קסדה, בכל זאת החניה לא תמיד נוחה, כמובן שאי אפשר לסחוב אותו איתך ברכבת והוא לא יכול לנסוע בכל מקום, האחזקה יקרה מאד ביחד לאופניים חשמליות, אתה מסריח מדלק ומעשן, אתה חייב לנסוע על הכביש ועוד.... כל מה שאתה רוצה זה רק לנסוע מפה לשם, רק קצת יותר רחוק ובלי להיות תלוי באף, אחד.  

   

  אופניים חשמליות הם לא באמת דבר מסובך, למרות שאנשי שיווק חלקלקים מנסים כן לעשות אותם ככה.

   

  מה שחשוב לדעת על אופניים חשמליות

   

  יש שני דברים עיקריים שצריך לדעתנו להסתכל עליהם: א. הפרמטרים שמשפיעים על מחירן של האופניים החשמליות. ב. הצרכים התחבורתיים שלך (האמיתיים...)כשאתה שוקל אם אופניים חשמליות זה בשבילך או לא ואם הם הפיתרון הטוב ביותר. הנאה ותחושת חופש אגב הם בהחלט שיקולים לגיטימים שמשפיע גם על הבריאות הפיזית והנפשית שלך.

   

  הפרמטרים שקובעים את המחיר של אופניים חשמליות

   

  בסופו של דבר יש כמה פרמטרים פשוטים שמשפיעים על המחיר של האופניים:

   1. האם האופניים הם אופניים חשמליות שהן במבנה "רגיל" (רמה נמוכה או רמה גבוהה, לא באמת חשוב) או שמדובר באופניים חשמליות מתקפלות ואז צריך לקחת בחשבון גם מחיר של תיק לאופניים, אם את/ה מתכוונים להסתובב איתם ברכבת.  

   

  2. באופניים חשמליות מתקפלות בעיקר חשוב בנוסף גם – משקל האופניים.

   

  3. עוצמת הסוללה: V24, V36, V48 ולא פחות חשוב – יצרן הסוללה ואיכותה של הסוללה, ישנן סוללות שמגיעות מהמפעלים הסיניים או הקוריאניים והם באיכות נמוכה וישנם אופניים שמגיעות עם סוללות מיצרנים מוכרים כמו פנסוניק.

   

  4. מותג או לא מותג.  

   

  5. חומר השילדה של האופניים: פלדה, אלומיניום או חומרים מיוחדים כמו טיטניום.  

   

  6. תוספות – מצערת ידנית (לא בדיוק מותר לפי התקן אבל לא נאכף כיום), מראות, פנסים וחבילות תוספות שמגיעות יחד עם האופניים כמו קסדה ומאד חשוב – מנעול.  

   

  7. האם מדובר באופניים שהורכבו מראש כאופניים חשמליות או שמדובר בקיט עם מנוע חשמלי לאופניים וסוללה.  

   

  8. מספר נקודות השירות שזמינות לך ברחבי הארץ.  

   

  9. מבנה מיוחד כמו סוללה בתוך השילדה ודברים מהסוג הזה.  

   

  10. פופולאריות של מודל ספציפי.  

   

  11. מבצעים שונים קורים באופן רנדומלי ביותר, יבואן שנשארו לו כמה זוגות מדגם מסויים או מסדרת יבוא, יבואן חדש, קיבלנו מחיר מיוחד בגלל קשרים טובים ועוד. פשוט כדאי להרים אלינו טלפון ולברר, למרות שאנחנו מעדכנים את האתר שלנו על בסיס יומיומי!   בכל מקרה, הכלל הוא פשוט מאד, חוץ מהפרמטר הראשון (מתקפלות או רגילות), ככל שערך הנתון עולה, מחיר האופניים עולה...  

   

   

  מחיר מקובל לאופניים חשמליות מתקפלות

   

  בשוק מגוון רחב של אופניים חשמליות מתקפלות כשככלל אצבע ניתן לומר שאופניים חשמליות בסיסיות ימכרו במחירים של 4,000-4,200-4,400 ₪

   

  אם מדובר באופניים בסיסיות מאד עם סוללה של V24, והמחיר הזה רלוונטי גם למותגים וגם לאופניים פחות מוכרים.   יתכנו כמובן דגמים יותר יקרים – והכל בהתאם לפרמטרים שאותם ציינו למעלה.

   

  אופניים חשמליות יוקרתיות וקלות במיוחד עם סוללה שנמצאת בתוך השילדה ועם חבילות אבזור שונות יכולות לעלות גם מחירים שבין 5,500 –-6,800- 7,500 ₪.  

   

  ויש גם את דגמי הביניים האיכותיים שבין 4,500-5,500 ₪.   דגמים פופולאריים של V24 הם ה smart-bike כנ"ל הדגם של Shikko V24 או ה או ה E-bike V24.  

   

  בכל מה שקשור ל V36 אפשר שוב לציין את הדגם האיכותי מאד של Shikko, אפשר לציין גם את הדגם הפופולרי והותיק של Free-bike שהוא אחד מהותיקים בשוק וגם האמינים ביותר (פרט לתקלות שיש לכל אופניים, חשמליות ולא חשמליות, בחודשים הראשונים של כיוונון כבלים או של הרכבה, אלו אופניים שלא שומעים מהם ועליהם אחרי הרכישה), ואת האופניים של "קל-אופן" שהוא יבואן של כלים איכותיים מאד.  

   

  בגזרה היקרה יותר יש את אופני DNA שהם איכותיות ו"שיקיות" אבל בדרך כלל התמורה הטובה ביותר לכסף תהיה לדעתנו בדגמים אחרים.   בכל מקרה רצוי לרכוש את האופניים החשמליות המתקפלות (או לקבל במתנה, בעיקר בחגים), עם חבילת אבזור מיוחדת של מנעול, קסדה ופנס במחיר מיוחד או במתנה, תלוי בתקופה.  

   

  מחיר מקובל לאופניים חשמליות לא מתקפלות

   

  גם כאן מגוון רחב מאד של אופניים חשמליות בטווחי מחירים שבין 4,000-4,200- 4,400 ₪ לזוג אופניים החל מ V24 (למשל ה Smart-Bike), עם חבילות אבזור ותוספות שונות אבל זה די נדיר.  

   

  ורמות מחירים יותר גבוהות של אופניים בעלות סוללת V36 שנעות החל מסביבות ה 4,500 במקרים נדירים של מבצעים, בדרך כלל המחיר גבוהה יותר ונושק ל 5,000.  

   

  המחירים הסבירים יהיו החל מכ 5,300 או 5,500 עבור אופניים V36 פשוטות והמחירים יטפסו לסביבות ה 6,000-7,300 ₪ לאופניים יותר מושקעות.  

   

  למשל אופניים יוקרתיות של מותג כמו Electra שנחשבים ל"רולס רוייס" של אופניים ושל אופניים חשמליות בפרט עולות בסביבות ה 6,500-7300 ₪.  

   

  תלת אופן חשמלי זה נכון להיום קיט שמורכב. לא מגיעות אופניים חשמליות כתלת אופן לארץ.  

   

  תלת אופן חשמלי יכול להיות תחליף לקלנועית יקרה, אבל חשוב לדעת איזה תלת אופן קונים. מראש, תלת אופן סיני פשוט לא באמת יתן תמורה טובה כי הוא יחליד ויעשה בעיות אחרי זמן קצר – בעיות במיסבים, בהילוכים, בחלודה ועוד.   אם אתם רוצים תלת אופן רצוי שיהיה על בסיס איכותי שהוא קצת יותר יקר, אבל בסופו של דבר הוא הזול יותר מבחירת מחירי תיקונים והחלפה.  

   

   

  מחירים לקיט לאופניים חשמליות

   

  המחירים של הקיטים השונים נעים סביב ה 4,000 ₪ עם תנועה לכאן או לשם לפי איכות הסוללה, ההתקנה והמבצע הרלוונטי.  

   

  דגמים מיוחדים והתקנות של קיטים חזקים

   

  ישנן אופניים חשמליות שהן הרכבה של קיטים.  

   

  עד כה עסקנו בדגמים חוקיים שעומדים בתקן ושמספקים כל אדם וילד סבירים ביותר   בשוק ישנם גם אופניים חשמליים לא חוקיים שהם כל מיני קיטים שמורכבים על אופניים כמו אופני "הרלי דייווידסון" וגם "אופני צ'ופר" שהם בעלי מנועים חזקים מאד של W700 וסוללות של V36 או V48.  

   

  ברמת העיקרון עדיף שלא לרכוש אופניים כאלו.  

   

  הקיטים הם אמינים לרוב ובסך הכל חזקים, אבל: א. האופניים לא חוקיות וניתן להחרים לכם אותם. ב. במקרה של תאונה עם הולך רגל או עם מכונית תהיה לכם בעיה. ג. האופניים לא בנויות לעומס הזה, גם חשמליות רגילות הן מחוזקות בדרך כלל, אופניים שמרכיבים עליהם קיט כ"כ חזק פשוט יתפרקו לכם בהמשך. ד. זה מאד לא מומלץ לילדים. כלי כזה יכול באמת להגיע למהירויות של 50 קמ"ש וזה באמת קצת מוגזם לאופניים חשמליות.  

   

  הערה קצרה על קורקינטים חשמלים

   

  אנחנו נשאלים לפעמים על קורקינטים חשמליים ולמה אנחנו לא מוכרים אותם כי גם הם רכבים ממונעים.  

   

  התשובה שלנו היא חד משמעית: קורקינט חשמלי הוא כלי מסוכן ולא חוקי, נקודה. עדיף לכם מכל בחינה לרכוש אופניים חשמליות מתקפלות.  

   

  למרות שיכולנו לעשות כסף רב ממכירות קורקינטים חשמליים, ולא פחות כסף ממתן שירות ואחזקה, הרי שמדובר בכלים שהם לא אמינים ברובם המכריע, שיש להם הרבה תקלות, החלפת חלקים יקרים אבל הכי חשוב הם לא בטיחותיים בעליל עבור המשתמש הממוצע וודאי שהם לא בטיחותיים עבור ילדים.

   

  עם גלגל כ"כ קטן לנסוע במהירות של 20-25 קמ"ש (ואל תאמינו למהיריות גבוהות יותר מ 30 קמ"ש, העניין הזה כבר נבדק ונמדד וכל מה שמספרים לכם זה סיפורים) זה לא דבר בטיחותי, וכל אבן, מדרכה, הולך רגל או חיה על הכביש ובדרך היא סכנת חיים חד משמעית.  

   

  מרכז הכובד גבוה, יכולת הבלימה ירודה וגם יכולת התמרון מוגבלת מאד.   אם אתם שוקלים רכישת קורקינט חשמלי, הרי שבאותו מחיר תוכלו לרכוש אופניים חשמליות מתקפלות עם גלגל של "20 ומרכז וחלוקת כובד הגיוניים יותר ועם הרבה יותר שליטה ויכולת בלימה גבוהה.   פשוט עדיף לרכוש אופניים חשמליות מתקפלות. נקודה!  

   

  הצרכים התחבורתיים שלך

   

  את התמורה הטובה ביותר לכספך תקבל אם תתאים את האופניים החשמליות לצרכים האמיתיים שלך.  

   

  אם אתה נוסע בין 5-10 ק"מ לכל כיוון מהרכבת או בעיר אתה יכול להסתפק בזוג מאד פשוט של אופניים חשמליות מתקפלות שיעשה בשבילך את העבודה רק תזכור לרכוש גם מנעול או תיק לאופניים כדי שתוכל לאחסן אותם במקום העבודה או מחוץ למקומות בהם אתה עושה סידורים.  

   

  אם המשקל הוא נושא בשבילך, אזי אופניים חשמליות מתקפלות יוקרתיות יותר הם עדיפות בשבילך עם משקל של בין 5-7 ק"ג פחות מכל זוג אחר.  

   

  אם אתה גר במושב, קיבוץ, או שאתה צריך לשימוש יומיומי עירוני, ויש לך מקום לקשור ו/או לאחסן את האופניים החשמליות (למשל בבתים רבים בעיר יש מחסן קטן מתחת לבית או מקלט) אתה יכול לרכוש זוג שאינו מתקפל, המלצתנו האישית – עם רמה נמוכה, הן הכי נוחות ומאוזנות לדעתנו. עדיף גם עם גלגלים של "26 או "29.   אם אתה מפונק לך על המושקעות יותר...  

   

  ההמלצות שלנו על אופניים חשמליות ואופניים חשמליות מתקפלות

   

  קודם כל אנחנו ממליצים לך להחליט מה בדיוק הצרכים שלך, כמו שאמרנו כבר ולבדוק מה החלופות התקציביות.  

   

  את הפרמטרים שמשפיעים על המחיר פירטנו למעלה.   אנחנו ממליצים בחום להשקיע קצת יותר כסף ולרכוש אופניים שהם V36 עבור מי שלא רוכב ממש מעט.  

   

  מי שהתקציבים שלו ממוצעים ולא ממש נמוכים או ממש גבוהים, אנחנו ממליצים על אופניים קצת יותר איכותיות – מותגים כמו Shikko אופניים איכותיות של CWO או של הורייזן, זה לא בגלל המותג אלא בגלל האיכות.  

   

  אגב, אופניים של הורייזן מגיעים עם פטנט מיוחד שבו המנוע נמצא עם גיר בתוך בית הפדלים ולא מבחוץ וכך הוא גם מחזיק יותר, לא מאבד כוח בשרשרת ולא תופס מקום. זה מאפשר לשים מנועים יותר קטנים ולהפחית משקל!  

   

  אנחנו לא ממליצים במיוחד על קיטים מורכבים פרט למקרים יוצאי דופן שבהם הקיט מורכב על ידי מעבדות איכותיות שנותנות אחריות גם על האופניים עצמם ביחד עם ההרכבה למשך שנה (Shikko עשו את זה פעם בהצלחה, וגם אחרים).  

   

  כיוון שלא קיים בארץ תלת אופן שמיובא כתלת אופן חשמלי בתלת אופן אנחנו כן מסכימים עם התקנת קיטים וגם קיטים חזקים –חזק כי האופניים כבדות, שוב ראו מה כתבנו לעיל על האיכות של תלת האופן עצמו.  

   

  סיכום

   

  רכישת אופניים חשמליות, כמו רכישת כל כלי רכב היא עניין של איזונים, של העדפות ושל תקציב.  

   

  אנחנו ממליצים לבדוק את הנתונים בשטח, לבצע חשיבה ולבדוק יתרונות וחסרונות ובסוף להחליט מהרגש/מהלב.   כשאתה מבצע תהליך של חשיבה ושל שקלול בסופו של דבר הרגשות שלך מתחברים למקום שבו אתה מקבל החלטות נכונות – וזה נכון עבור רוב המקרים חוץ מאהבה שהיא עניין קצת יותר מורכב.  

   

  הכנו עבורכם קובץ עזר לקבת החלטות שבה אתם יכולים להשוות בין פרמטרים שחשובים לכם באופניים חשמליות. תשוו בין מחירים ודגמים ובסופו של דבר תעשו שקלול של בחירה מנצחת!   מכאן אפשר להוריד את הקובץ.  

   

  אנחנו עומדים לשירותכם בכל שאלה ומאחלים לכם שתהיה רכישה מוצלחת, מהנה ושווה של האופניים החשמליות החדשות שלכם!  

   

  בית האופניים והממונעים.  

   

  הכנו עבורכם גם מדריך שמתמחה באופניים חשמליות מתקפלות


  למדריך לרכישת אופניים חשמליות מתקפלות

    

  יצירת קשר

  ניתן ליצור קשר טלפוני בימים א- ו בין השעות  10.00 עד- 17.30  בטלפון 052-3489218 או בטלפון: 052-3489218 ובטופס שבקישור זה

   

  חזרה לדף הבית

   

  חזרה לאופניים חשמליות

  חזרה לאופניים חשמליות מתקפלות

  חזרה לאופני נשים

  חזרה לאופני עיר לנשים

  חזרה לאופני רטרו לנשים

  חזרה לאופני הרים/שטח לנשים

  חזרה לממונעים לילדים

  חזרה לטרקטורונים לילדים

  חזרה לאופנועים לילדים

  חזרה לג'יפים ממונעים לילדים

   

   

  על הכותבים:

  בית האופניים הממונעים (bikeshome) היא חנות אופניים המתופעלת על ידי צוות בעל 10 שנות ניסיון בתחום של אופניים חשמליות אופנים חשמליות. במקום מעבדת תיקונים משוכללת לכל סוגי האופניים והממונעים, כולל ממונעים לילדים ממונעים לילדים (כגון טרקטורונים לילדים טרקטורונים לילדים  טרקטורון לילדים טרקטורון לילדים, אופנועים לילדים אופנועים לילדים אופנוע לילדים אופנוע לילדים, גי'פ ממונע לילדים ג'יפ ממונע לילדים ועוד), אופני נשים, אופניים חשמליות, אופניים מתקפלות, אופניים חשמליות מתקפלות אופניים חשמליות מתקפלות, תלת אופן ועוד.  כתובת האתר: http://www.bikeshome.co.il/.

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל