כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרופיל

  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  המקום של bonbonyetta

  דאגה לסביבה בעיני זה גם אכפתיות ל"שקופים" חסרי הישע שאתנו על הכדור הזה, ומי שבסוף סולם העדיפויות - בעלי החיים. כאן לשם שינוי, אני מנסה לשים אותם בפוקוס קדימה.
  למה? כי רק מי שאוהב רואה את המצוקה, הסבל, וחוסר ההגינות ביחס כלפיהם.
  תמונת הבלוג מהספר "כלבי המגפה", ריצ'רד אדמס, שנתן בי אותותיו וחותמו לנצח.

  0

  וזו השאלה היחידה שצריכה להישאל?

  89 תגובות   יום שלישי, 28/2/12, 22:44

  ''

   

  וזו השאלה היחידה שצריכה להישאל? 

  גללים או שתן? 

   

  חשבתם פעם למה יש מקרים שנציגי החוק מגיעים לאזור כאילו הם תמיד שם, ומהירים מאד במילוי תפקידם, ויש כאלה שממש לא?

  אז גם כאן זה מסוג הדברים הללו שאנו כל כך רגילים שככה זה, שהשלמנו עם זה, וחדלנו לראות . פעם בכמה זמן יכולה להיות לנו קורת רוח מיחידי סגולה, שמתעקשים, לא מוותרים על צדקתם, ונלחמים במערכת למרות כל עגמת הנפש והקשיים הכרוכים בך, ולבסוף אף זוכים.

  '' 

  אז דבר כזה עושה לי קורת רוח שחבל"ז, חיוך מאוזן לאוזן, לכן למרות שכתבתי על הנושא מבחינה אחרת (אי אפשר להחזיק במקל משני קצותיו), כאן זה מקרה לדוגמא מהערכאות. אם כל אחד היה מתעקש על חפותו, כמובן באם הצדק אתו, מתעמת עם נציגי חוק שמתנהגים בצורה לא ראויה, והולך לערכאות, אולי היה זז כאן משהו....

  ''

  המקרה בהמשך מספר על בעלת כלבה שטיילה עם כלבתה וחטפה דו"ח מפקח בשל "חבילה חומה" שכביכול עשתה כלבתה והיא לא אספה.

   

  אולי חלק מהתעלומה לגבי הופעתם המהירה כבזק ו"יעילה" של נציגי החוק – היא במקום ובדברים בהם יש דוחות, כמה קל ככה פשוט. כמו למשל : חניה, צרכי כלבים, חגורות, ואכיפה בנושא. במקרים כאלה  היעילות מדהימה.

   

  אנו כולנו הרי מזמן למדנו שאין טעם להתווכח עם נציג חוק במקרים כאלה ודומים כי הבן אדם מול אינו רוצה לשמוע, רוצה לגמור למלא את הדו"ח. רובנו, בלית ברירה מעדיפים כמה שפחות להיתקל ולהתעמת עם אלה, למדנו שחבל על הזמן ועל העצבים נכון ?

  חלק מפתרון התעלומה היא שאותם נציגי חוק מקבלים טפיחה על השכם כשהם מביאים קנסות רבים, שהרי זו הכנסה נוספת נאה לרשות אוכפת החוק.

   

  איפה אותם נציגי חוק כשיש בעיית אלימות בבניין או במשפחה? או תגרה של שכורים שמפריעים לסדר הציבורי? לא תראו אותם במקומות כאלה, פעמים רבות הם עוברים ליד ולא עושים דבר, או כשמזמנים אותם ועד שהם מגיעים, לוקח זמן....

  '' 

  לא שוכחת בכלל את הקשיים בפניהם עומדים האנשים והרשויות הנ"ל, ובהחלט מעריכה את הביצועים הטובים, אבל לפעמים יש מקרים במיוחד כמו אלה שציינתי שנראה כי לא יזיקו רענון נהלים, ושיפורים גם אצלם, והכי חשוב ההבנה שלא תמיד הם צודקים.....

   

  המקרה בהמשך ("חבילות חומות") קרוב ומוכר לכל אוהב בעלי החיים וכלבים, בין אם הוא חולק מעונו עם בעל חיים או לא, וגם אם הוא סובל מהתופעה.

  הפקחים לנושאי בעלי החיים עושים עבודתם כל כך "נאמנה" ו"בחריצות" שתראה אותם על הבוקר במקומות בהם בעלי כלבים שזה עתה קמו משנתם משוטטים להם עדיין רדומים עם חצי פיג'מה. הפקחים, "מסירותם" בנושא ידועה, לא בטוחה שלטובה, ולפעמים רואים אותם מזנקים על אחד כזה שטרם התעורר בצורה שבאמת מעוררת תמיהה או גיחוך.

  אם צריך לעומת זאת שוטר או פקח כדי להציל בעל חיים במצוקה, לפעמים הם מתאדים באויר כאדים מהקומקום, ואתה יכול לחכות זמן רב, עד בוש.

   

  כאמור אני מצדיקה אכיפה בעניין, ובכלל, ובעד גישה שגם מי שאוהב בעלי חיים דווקא לו יש עניין יותר מכולם לשמור על הניקיון והסדר הציבורי, במקרה כזה ואחרים. פשוט כי זה יוצר עוד יותר התנגדות לבעלי החיים. והרי כל אוהב בעלי חיים רוצה שעוד אנשים יאהבו בעלי חיים, שיאהבו אותם, כדי שלא יפגעו בהם נכון ?

   

  ציבור בעלי הכלבים כנראה מקור נוח לאכיפה, כי לא רואים אכיפה יעילה כזו וקנסות כאלה על גורמים בשטחים אחרים בעבירות חמורות הרבה יותר, ולא חסר אפשר לפתוח כל יום עיתון ולראות. הוא הפך לאבן שואבת להכנסות בתחומים שונים, כשמבחינת קנסות ותשלומים שונים הסכומים ללא פרופורציה, אם תיקחו להשוואה עבירות חמורות יותר, הקנסות אינם עומדים ביחס ישר לדברים.

  (בת ים: קנסות במקום שקיות לאיסוף גללי כלבים, רוצים לנסוע עם הכלב באוטובוס?)

   

  עושה רושם שבמקום להקל על ציבור גדל והולך של בעלי חיות מחמד, הם סופגים קשיים, קנסות, ואי הבנה מצד רשויות וגורמים שונים, ללא פרופורציה והצדקה.

   

  המקרה בהמשך יגרום לכם לחכך כפותיכם בהנאה.

  זכרו, לא חייבים תמיד להיכנע, במיוחד לא כשהצדק אתך, והשאלה כאן אינה רק גללים או שתן, אלא עקרונית ומהותית הרבה מעבר לזה כמובן.......

   

  ''      ''      ''

   

  http://www.nevo.co.il/psika_word/shalom/SH-L-11-19945-55.doc

   

  ביום 22.2.12 זיכה ביהמ"ש לעניינים מקומיים בת"א מחמת הספק נאשמת, שעיריית ת"א האשימה אותה בכך שלא אספה את גללי כלבתה מהגינה הציבורית. השופט גיא הימן קיבל את גירסתה של הנאשמת, שכלבתה נוהגת להטיל את מימיה על גללים של אחרים, וכי כשהפקח פנה אליה היא נגעה בגללים והציעה אף לפקח להיווכח שהם קרים. הסניגור הציג יומן מפורט עם צילומים, המתעד את יציאותיה של הכלבה (תמוה שדיון ההוכחות הסתיים מבלי שהכלבה הועלתה לדוכן העדים - אולי כך בשל גילה המתקדם - ומבלי שהוצגו בדיקות מעבדה של התאמת הד' נ' א' של הגללים לזה של הכלבה):

   

  בא-כוחה של הנאשמת לא חסך כל מאמץ בהגנה על שולחתו, והעלה טענות מטענות שונות, לרבות בשאלת הסמכתם של המפקחים לשמש ביחידת החוד "הסיירת הירוקה", מדיניות האכיפה בענינם של כלבים ללא רצועה, מיקומם המדויק של השיחים,  המדשאות והברזייה בגינה הציבורית, כיווני הכניסה לגינה והתנועה בה, ועוד כהנה וכהנה. ואם לא די בכך, הוצג לבית-המשפט דו"ח מעקב מפורט וממוסמך, ובו פירוט כל יציאותיה – מן הסוג הזה, והאחר – של הכלבה בשלושה ימים שונים בחודשים ינואר ופברואר 2012, בציון שעות היציאה המדויקות – של הנאשמת וכלבתה מן הבית, ושל הכלבה בהתייחדה עם דשאים, שיחים ואף עם עמוד. בהתייחס לכל אירוע צוין טיב הצרכים שהוטלו, ולמען תהא ההמחשה שלמה הוסף עוד ציון בסוגריים, המפנה אל מספרה של התמונה הרלוונטית, מתוך קובץ של לא פחות מ-35 תמונות ובהן נראית הכלבה נצרכת לנקביה. אמת, אף שלעדותו של הידיד הנזכר, מר דני קנץ, מדובר בכלבה שֹבֵעת ימים וניסיון (עמ' 11 לפרוטוקול, בש' 18), אפשר כי אף היא, כמו בית-המשפט, הייתה משתאה לנוכח המאמץ המדוקדק שהושקע בתיעוד פעולותיה הטבעיות.

   

  כל האמור הוא מיותר. די היה בהעלאתה של הגרסה, כשהיא נשמעת אמינה ומתקבלת על הדעת מפיה של הנאשמת, ובהעמדתה אל מול הגרסה שהשמיעו המפקחים – שלבטח העידו גם הם אמת, אלא שאפשר כי בנסיבות האירוע אשר תוארו לעיל או לאור פרק הזמן שחלף הם לא דקו בפרטי האירוע – להוביל למסקנה כי אפשר שהכלבה אכן הטילה את מימיה בלבד, בין אם במחווה לקודמה במדשאה ובין אם בניסיון לסמן לעצמה חלקת אלוהים קטנה בגינה הציבורית, ולא הרחיקה מעבר לכך. ספק זה באשר למהותה של הפעולה – שלא התעורר אלא לאחר שנשמעו העדויות –  די בו לזיכויה של הנאשמת. כך אני עושה.

  http://www.nevo.co.il/psika_word/shalom/SH-L-11-19945-55.doc

  ''

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (89)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     14/3/12 19:50:
   חרא של פוסט. כשהייתי בחיידר היינו מבקשים מהמשגיח לצאת לשרותים והיינו צריכים לומר אם יש לנו קטייניים - פיפי או גדויילים - קקי . אם היינו אומרים גדויילים הוא היה מוציא מהמגירה של השלחן שלו 2 פיסות נייר טואלט וכל הכיתה היתה צוחקת ומעווה פרצוף...
     9/3/12 18:43:
   גילגלת אותי מצחוקקק.... והזכרת לי גם דיונים מישפטיים בעיניני כלבים ושכנים...חחח לא הרחיב כאן...זה אכן מגוחך בכותלי הדין...חחח
     8/3/12 20:45:

   צטט: זהר צפוני 2012-03-05 06:26:11

   פוסט נחמד מאוד אך לא מסכימה לו ואינו קשור לאהבה לבע"ח.
   במוקד הוא ההתחשבות בכלל ולא במה שאני אוהבת או שלא. כל חיי היו לי כלבים. מעולם לא יצאתי ברחוב ללא רצועה,בוודאי שעם שקית לאיסוף הצואה. המרחב הציבורי אינו פרטי שלי. אם מדובר בילד או אדם שחושש,או גברת מגונדרת על נעלי עקב שלא בדיוק תהנה לדרוך על הקוביות של כלבי.
   יתכן והקנסות גבוהים ויש הרבה דברים אחרים להתעסק אך גם ללא חוק אנשים צריכים לגלות התחשבות בזולת.
   איני מקבלת שזה נושא שולי. כשכלב ינשוך ילדה זה יהפך למאוד לא שולי. משקיעים הון בגנים ציבוריים ואין סיבה ל"קשט" אותם על גללי כלבים.
   וחוץ מזה "הב הב" הכל נהדר .
   יום טוב

   ---

   נראה חברה יקרה שכל אחד קולט משהו אחר.

   ציינתי הרי בפירוש שאני בעד התחשבות בכלל במקרה כזה, ובהרבה אחרים, כתבתי גם שמי שאוהב בעלי חיים ראוי שיחשוב קצת הלאה, כדי שגם אחרים יאהבו אותם, ולשם כך בודאי צריך להתחשב בכלל גם בנושא זה.

    

   כנראה שוב שראית וקראת מה שאת רוצה, והתעלמת לגמרי מזה שכתבתי זאת, שמראה שאנו דווקא כן מסכימות בנושא. אבל אם בוחרת שלא להסכים, בסדר. איך שבא לך.

    

   הנושא כן שולי, של החבילות החומות, ולא הקשירה של הכלבים.

   גם אני בעד קשירתם , ושחרורם רק במקומות המיועדים לכך, גם בשל התחשבות בכלל אבל קודם כל למען בטחונם.

    

   אבל זה בסדר אם את רוצה לא להסכים אתי לפעמים. מוכנה ללכת אתך הורדת ידיים, לא להסכים, להתקוטט, מתי שאת רוצה....לשון בחוץ

    

     5/3/12 22:20:

   צטט: bonbonyetta 2012-03-04 20:41:31

   צטט: ניקיטה10 2012-03-03 11:37:52

   גם אני קיבלתי פעם קנס על כך שכלבי הקט הסתובב לו דקה קצרה ללא חגורה מחוץ לבית..סירבתי לשלם ואחרי מאבק וחלופת מכתבים ויתרו על הקנס..אכן יעילות מדהימה במקומות הקלים והלא נכונים..שבת שלום

   ---

   וואלה יש לך כלב?

   למה לא אמרת? הייתי מתייחסת אליך אחרת לגמרי...

   ''

   ואם הם ויתרו לך על הקנס, תאמין לי שאני לא הייתי מוותרת....

   כשכלב משוחרר מחוץ לביתו או לחצר הוא נתון  לסכנה, לא רק מכבישים גם מדברים אחרים.

   אני לא משחררת את הכלבים שלי.

   אם כבר, אז באמת רק באזור מגודר מיוחד לכך.

   בכל מקרה שמחה שצלח בידך. לא על כל דבר צריך ישר לקפוץ ולקנוס את הבן אדם. 

    

   נו...אז מסתבר שיש כלב קטן וחמוד ביותר

   הוא מסתובב בחוץ לרוב קשור או כשאנו איתו

   אבל כאן תפסו אותו מטרים ספורים מהשער ברגע של חוסר תשומת לב

   בכל מקרה...זה כבר עבר מזמן...

    

    

    

    

     5/3/12 06:26:

   פוסט נחמד מאוד אך לא מסכימה לו ואינו קשור לאהבה לבע"ח.
   במוקד הוא ההתחשבות בכלל ולא במה שאני אוהבת או שלא. כל חיי היו לי כלבים. מעולם לא יצאתי ברחוב ללא רצועה,בוודאי שעם שקית לאיסוף הצואה. המרחב הציבורי אינו פרטי שלי. אם מדובר בילד או אדם שחושש,או גברת מגונדרת על נעלי עקב שלא בדיוק תהנה לדרוך על הקוביות של כלבי.
   יתכן והקנסות גבוהים ויש הרבה דברים אחרים להתעסק אך גם ללא חוק אנשים צריכים לגלות התחשבות בזולת.
   איני מקבלת שזה נושא שולי. כשכלב ינשוך ילדה זה יהפך למאוד לא שולי. משקיעים הון בגנים ציבוריים ואין סיבה ל"קשט" אותם על גללי כלבים.
   וחוץ מזה "הב הב" הכל נהדר .
   יום טוב

     4/3/12 23:39:

   צטט: bonbonyetta 2012-03-04 19:34:48

   צטט: רפאל אלמוג 2012-02-29 10:16:42

   מסכים איתך בהחלט כי ישנה נטייה של הבירוקרטיה הציבורית להחמיר פעמים רבות בפיקוח על דברים "שוליים" יותר. שוליים, משום שסוגיות כמו עבריינות, אלימות וכו' בוודאי ובוודאי הרבה יותר חשובים, מבלי להיכנס לדוג' שהבאת. לו היינו משכילים לאמץ את שיטת הפיקוח בארה"ב או מדינות אחרות, בהן "שוטרי מקוף", בטוחני כי היינו מורידים פלאים את אחוזי הפשיעה. תודה על השיתוף, יום נפלא !

   --

   רעיון מצוין. שוטר מקוף, נוכחות, גם כהרתעה לגבי "חבילות חומות", עבירות תנועה, ולדברים אחרים בהחלט גם כן.

   אבל ממתי כאן אצלנו שומעים להגיון? רוצים לחסוך ובסופו של דבר יוצא שכרנו בהפסדנו.

   פנית ברעיון הזה לגורמים למעלה? זה רעיון מעולה לדעתי. 

    

    

   אצלנו המשטרה עסוקה בחקירת אולמרט, קצב, בלומנפלד, בניזרי, מרדכי, דרעי, ליברמן .... יש טעם להמשיך ?  את באמת חשובה שהמשטרה תוותר על האקשן הזה ?לא נראה לי...

    

   שכשככה נראית המדינה שלנו, אני לא מצפה מאותם אנשים האמונים על ביטחון התושבים לדאוג להצבת שוטרי מקוף. 

    

   ליל מנוחה

    

     4/3/12 23:00:

   צטט: bonbonyetta 2012-03-04 20:23:03

   צטט: חנה וייס 2012-03-01 02:58:39

   הי בונבונייטה, רק היום הגעתי לכאן. נשכבתי מצחוק. לא אלאה אף אחד בסיפור מה קרה לי כשניסיתי "לעמוד על שלי", "מתעקשת על חפותי", בפני רשויות 'החוק'... 

   (אם תרצו להבין איזה דבר 'נורא' עשיתי, מוזמנים לקרוא 'שתי חנוכות בלהסה')

   הנזירה ריטה ממליצה להפחית בנהלים והביאה כדוגמה שאין הגבלת מהירות נסיעה על כבישי גרמניה

   גם הג'יורג'יה גיידסטונס, אבני דרך לאנושות, ממליצות להפחית בנהלים

   הנה מערכת משפט מתוקנת (הקישור בתחתית הפוסט)

   שילמתי המון קנסות, אלפי שקלים, על שוטטות של כלבים (חצר גדולה לא מגודרת).

   חשוב להבין את העקרונות הפועלים: להציק איפה שאפשר, לגבות כמה שניתן איפה ומתי שרק אפשר, אזלת יד מוחלטת אם יש פגיעה חברתית אמיתית, כי יש יותר הכנסה כאשר יש הסלמה של קונפליקטים, של סבל ושל עגמת נפש... מה לא ברור??!

   מפתיע כמה פשוט לעשות עולם נעים לכולנו, כאשר רק משנים כוונה של הלב. יש לנו את כל היכולות ואת כל הכלים. צריך רק מעט רצון. 

   באמת צחקתי. יישר כוחך. 

   --

   שמחה שלפחות הצחקתי אותך.

   כן, חשוב להבין את העקרונות, וכדי לשרוד אולי לאמץ את השיטה שרשמת, ובכל זאת, לדבר, למחות כשדברים לא נראים לנו, עדיין אפשר תודה לאל.

   וכשמפלים ציבור מסוים עם קנסות לא הגיוניים ובצורה לא הוגנת, זה אינו אמור להיות כך.

   ''

    

   מצחיק! איזה חזרזיר!

   למחות, בסדר, רק לא במחיר של מאות אלפי ש''ח מושחלים לכיסיהם של נוכלים... וזה במקרה הטוב... הבעייה היא שכולנו בני אדם... איך עוזרים לאנשים מבועתים זועפים נקמנים חמדנים להירגע לנשום למדוט להתרכך ולהפסיק לפגוע בזולת? זה לא פשוט... ממה שפגשתי וראיתי, קשה מאד. המורים אומרים שאנחנו צריכים להרחיב את מעגל הנתינה, את מעגל האכפתיות, את מעגל האהבה, מהמשפחה הצרה למעגלים הולכים ומתרחבים עד לאחריות אוניברסלית. מי שעושה כך נהיה מאושר יותר ויותר. כולנו רוצים להיות מאושרים... רק לחזור על המסר הזה, שוב ושוב שוב ושוב... כמו מים מטפטפים בתוך חור קטנטן בסלע עד שנפערת מערה מלאה בנטיפים וגבישים יפהפיים, חור גדול, חור ענק של לב פתוח, לב רחב, לב חומל ואוהב...

   יישר כוחך

    

     4/3/12 21:56:

   צטט: bonbonyetta 2012-03-04 20:19:18

   צטט: אריאל, חיפה 2012-03-01 00:06:51

   כעו"ד, אני מתמקד ב-overkill של הגברת בהגנתה.

   בטוחני שבסופו של יום עלו הוצאותיה לא במעט על הקנס שהיה צפוי לה. מן הסיפור עולה שחוש מידה אינו מעלתה העיקרית של הגב'.

   לגופו של עניין, אני בעד עצם האכיפה. מי שאחראי על הכלב, אחראי גם על כרטיסי הביקור שלו. וכשם שנאסר על אדם להשליך פסולת אחרת ברשות הרבים - כך גם, וכו'.

   אבל שוטרים ופקחים אינם משתכרים מי-יודע-מה, כך שאין להתפלא על התוצאות כאשר נדרש שיקול שעת.

   ---

   לא להאמין, אינך מאשים את זרועות החוק בכלל בהתנהגות לא הולמת, ולו יש לכך איזשהו הסבר, אך בודאי לא צידוק.

   ואתה עורך דין.

   טוב, יופי, יש לנו משהו שאיננו תמימי דיעות בו.

   חוק זה חוק, אכיפה אכיפה, וגם היא חייבת להיות עם איזשהוא הגיון וקריטריונים.

   המשטרה, השוטרים קיימים למען האזרח, ולא האזרח למען השוטרים.

   '' 

   "זרועות החוק", הן מה שהממשלה רוצה שיהיו.

   אם ישקיעו בהן משאבים ראויים, ישרתו בהן אנשים ראויים.

   אם לא, ישרתו בהן, במקרה הטוב, אידאליסטים שיישחקו ויכרעו תחת העומס, ובמקרה הפחות טוב, אנשים שמוכנים לעבוד במשכורת ובתנאים האלה.

   האשם אינו בפקח או בשוטר.

   האשם הוא בממשלה.

   כשאת נתקלת בעובד שאינו ראוי - הרימי מבטך אל המנהל. בו תמצאי את הכתובת לביקורתך, את האשם בכשל.

   שם למעלה - בממשלה.

     4/3/12 21:01:

   צטט: אריאל סלע וטרינר 2012-03-04 13:18:13

   הנושא מאוד בעייתי, כמו שיש מי שאוכף את החוק יש גם מי שעוקף אותו.

   ---

   בודאי שזה בעייתי, כל דבר כמעט בעייתי, אז מה? לא צריך לאכוף את התקנה והחוק בהגינות ופרופורציה? אפשר למצוא פתרונות אם רוצים, אבל הכי קל זה להתנפל על אזרחים, במיוחד על פלח ציבור כזה ויאללה, להרביץ אותה בקנות חסרי פרופורציה. 

     4/3/12 20:57:

   צטט: נתןפאר 2012-03-04 12:55:26

   חשבתי! הרי יש כלבים ללא בעלים...

   מי ישלם עבורם את הקנס...או אולי

   ידרשו הכלבים לבצע "עבודות שרות"

   עבור הקהילה...צוחק

   ---

   על כלבים כאלה לאכוף את החוק זו בעיה, אפשר ללכוד את הכלב ולהעבירו להסגר, אך השחרור מהסגר הוא בסכום נמוך מאשר הקנס על "חבילה חומה", וזה גם יותר טרחה.

   אז איפה שלא נוח וצריך להתאמץ יותר לאכוף את החוק, לא אוכפים.

   זה העניין, אוכפים אותו לא בהגינות. חיוך

     4/3/12 20:55:

   צטט: איתן המיסטיקן 2012-03-04 01:19:22

   זה כבר נראה סיפור של חשבון בין בעל הכלבה לבין הפקח או שולחו . בל נשכח יהודים אנחנו והיכן שאפשר לעשות שנאת חינם אנחנו ממהרים להתנדב למשימה של שנא את חברך

   ---

   זה לא סיפור אישי ביניהם, זו התנהגות אופיינית של פקחים בהחלט גם במקרים שהם אינם מכירים את האנשים.

   לגבי שנאת חינם צודק, אנו בדרך כלל ממהרים למשימה חשובה זו, אך במקרה כזה לא מדובר בשינאה, אלא פשוט בחוסר הגינות ופרופורציה של רשויות החוק והמקומיות. 

     4/3/12 20:51:

   צטט: רוני מרום 2012-03-03 20:59:12

   ממש בימים אלו אנו מתמודדים עם מקרה דומה שהפקח החליט שהפינצר שלנו בן ה - 16 מסוגל להוציא מעצמו משהוא כמעט בגודל שלו.... ואנחנו מהאוספים.. רוני (-:{

   ---

   אולי כדאי לך לקבל מאותה אחת שהפוסט למעשה עליה, את שמו של עורך הדין שלה, שיייעץ לך. למה לא?

   תנסה...אלא אם כן אתה מסתדר.... 

     4/3/12 20:49:

   צטט: קראלה 2012-03-03 13:53:38

   חברה שלי פעם טיילה עם שוקי...כשהוא עשה חבילה חומה ..היא הסתובברה לרגע לחפש שקית...שוקי אהב לעשות הרבה חבילות חומות.....פתאום הגיע פקח משום מקום ולא עזר לה כלום....חברה שלי היא ג'ינג'ית...וכשהוא ביקש פרטים היא הסתובבה וברחה....הסיפור נגמר.....כשהיא ושוקי בידיים שלה יושבים על אופנוע כבד מאחורי חבר של אח שלה(להלן הנהג שודים)......דוהרים ברחבי העיר על מדרכות ובסיבובים ....וכול הניידות שהיו בתפקיד באותה שעה רודפות אחרי הפושעים המסוכנים.....ושוקי....היה כל כך מבוהל ...ששבוע הפסיק ליצר חבילות חומות......

   --

   אני כבר מהסיפור הזה רוחשת חיבה רבה לחברה הג'ינג'ית שלך, וכמובן גם לחבר בעל האופנוע הכבד. אני חולת אופנועים, אוהבת בעיקר באמת את הכבדים, אלה שהמנוע שלהם משמיע קולות נמוכים, אני מזהה לרוב איזה אופנוע זה לפי הקול שהם משמעים מרחוק....

   מסכן שוקי, נהיה לו מכל הסיפור "פקק", איזה פקח לא רגיש, בחיי. 

   ''

     4/3/12 20:41:

   צטט: ניקיטה10 2012-03-03 11:37:52

   גם אני קיבלתי פעם קנס על כך שכלבי הקט הסתובב לו דקה קצרה ללא חגורה מחוץ לבית..סירבתי לשלם ואחרי מאבק וחלופת מכתבים ויתרו על הקנס..אכן יעילות מדהימה במקומות הקלים והלא נכונים..שבת שלום

   ---

   וואלה יש לך כלב?

   למה לא אמרת? הייתי מתייחסת אליך אחרת לגמרי...

   ''

   ואם הם ויתרו לך על הקנס, תאמין לי שאני לא הייתי מוותרת....

   כשכלב משוחרר מחוץ לביתו או לחצר הוא נתון  לסכנה, לא רק מכבישים גם מדברים אחרים.

   אני לא משחררת את הכלבים שלי.

   אם כבר, אז באמת רק באזור מגודר מיוחד לכך.

   בכל מקרה שמחה שצלח בידך. לא על כל דבר צריך ישר לקפוץ ולקנוס את הבן אדם. 

     4/3/12 20:37:

   צטט: ron294 2012-03-02 15:56:25

   הכלב עשה קקי? הקק-נוע יאסוף

    

   בעיריית באר-שבע החליטו לשמור על עיר נקייה מצואת כלבים, ואופנוע חדש ומיוחד נכנס לפעולה במערך הפיקוח העירוני , ומאז אין יותר מפקחים תאבי דוחות .

   ''

    

   מה קרה לך רון? אבל איך לעירייה יכנסו כספים מדוחות ככה? ועוד היא תוציא כסף לאופנוען....

   ''

   אתה לא הגיוני, ולא מבין עניין. העניין הוא לא הקקי, לא החבילות החומות ולא הירוקות, וגם לא היעילות, וגם לא האזרח עצמו.

   העניין הוא להכניס עוד כסף לעיריה.

    

    

     4/3/12 20:30:

   צטט: 2btami 2012-03-02 09:31:38

   בונבונה יקירתי , פיפי או קקי, או גלל או שתינה, אני אוהבת אותך, ואת הלהט שלך שמוליד ממך את כל השפע הזה, את בנאדם פשוט טוב. מתוקה חכמה, ובעיקר מצחיקה , שזה שילוב של הכל יחד. נשיקות , (אני בהאטה קצת בקפה, אבל אולי זה זמני...)

   ---

   ומה זה בכלל צריך לעניין אותי שאת "בהאטה בקפה"?  מה זה קשור אלי בכלל?

   אלי תגיעי לביקור במיוחד, בלי שום קשר לפעילותך בקפה. אני לא מוותרת עלייך, אני לא יכולה לוותר, לא על הציורים שלך, לא על הכתיבה, על השנינות, ועל הרגישות.

   בעצם, אני רוצה אותך בפעילות חזרה בקפה. מזמן לא כתבת ולא ציירת כלום, שלא לדבר על זה שזכרונך עוד גרוע משלי....ואת יודעת על מה אני מדברת.

   אבל זה בסדר, גם אני הרי אדם יוצר, ויודעת שזה צריך לבוא מבפנים, וכל דבר בזמנו. אני יודעת.

   ואני אוהבת אותך גם, תאמיני לי שאני בעצמי לא יודעת למה, ומחבקת. את אשה עם כשרון, לב גדול וגם הרבה אומץ.

   '' 

   כשאת לא פה אני עצובה, חזרי בבקשה.

     4/3/12 20:23:

   צטט: חנה וייס 2012-03-01 02:58:39

   הי בונבונייטה, רק היום הגעתי לכאן. נשכבתי מצחוק. לא אלאה אף אחד בסיפור מה קרה לי כשניסיתי "לעמוד על שלי", "מתעקשת על חפותי", בפני רשויות 'החוק'... 

   (אם תרצו להבין איזה דבר 'נורא' עשיתי, מוזמנים לקרוא 'שתי חנוכות בלהסה')

   הנזירה ריטה ממליצה להפחית בנהלים והביאה כדוגמה שאין הגבלת מהירות נסיעה על כבישי גרמניה

   גם הג'יורג'יה גיידסטונס, אבני דרך לאנושות, ממליצות להפחית בנהלים

   הנה מערכת משפט מתוקנת (הקישור בתחתית הפוסט)

   שילמתי המון קנסות, אלפי שקלים, על שוטטות של כלבים (חצר גדולה לא מגודרת).

   חשוב להבין את העקרונות הפועלים: להציק איפה שאפשר, לגבות כמה שניתן איפה ומתי שרק אפשר, אזלת יד מוחלטת אם יש פגיעה חברתית אמיתית, כי יש יותר הכנסה כאשר יש הסלמה של קונפליקטים, של סבל ושל עגמת נפש... מה לא ברור??!

   מפתיע כמה פשוט לעשות עולם נעים לכולנו, כאשר רק משנים כוונה של הלב. יש לנו את כל היכולות ואת כל הכלים. צריך רק מעט רצון. 

   באמת צחקתי. יישר כוחך. 

   --

   שמחה שלפחות הצחקתי אותך.

   כן, חשוב להבין את העקרונות, וכדי לשרוד אולי לאמץ את השיטה שרשמת, ובכל זאת, לדבר, למחות כשדברים לא נראים לנו, עדיין אפשר תודה לאל.

   וכשמפלים ציבור מסוים עם קנסות לא הגיוניים ובצורה לא הוגנת, זה אינו אמור להיות כך.

   ''

    

     4/3/12 20:19:

   צטט: אריאל, חיפה 2012-03-01 00:06:51

   כעו"ד, אני מתמקד ב-overkill של הגברת בהגנתה.

   בטוחני שבסופו של יום עלו הוצאותיה לא במעט על הקנס שהיה צפוי לה. מן הסיפור עולה שחוש מידה אינו מעלתה העיקרית של הגב'.

   לגופו של עניין, אני בעד עצם האכיפה. מי שאחראי על הכלב, אחראי גם על כרטיסי הביקור שלו. וכשם שנאסר על אדם להשליך פסולת אחרת ברשות הרבים - כך גם, וכו'.

   אבל שוטרים ופקחים אינם משתכרים מי-יודע-מה, כך שאין להתפלא על התוצאות כאשר נדרש שיקול שעת.

   ---

   לא להאמין, אינך מאשים את זרועות החוק בכלל בהתנהגות לא הולמת, ולו יש לכך איזשהו הסבר, אך בודאי לא צידוק.

   ואתה עורך דין.

   טוב, יופי, יש לנו משהו שאיננו תמימי דיעות בו.

   חוק זה חוק, אכיפה אכיפה, וגם היא חייבת להיות עם איזשהוא הגיון וקריטריונים.

   המשטרה, השוטרים קיימים למען האזרח, ולא האזרח למען השוטרים.

   '' 

     4/3/12 20:11:

   צטט: טונקס 2012-02-29 20:58:00

   האמת שלי זה לא מפריע במיוחד, גם אם אני דורכת על זה לפעמים, אז אני מנקה את הנעל. נראה לי שעושים מזה רעש מעל ומעבר. ברור שצריך לאסוף, אבל עדיין כמו שכתבת - קצת פרופורציות. נורא מצחיק הסיפור שהבאת על המשפט, וכתוב מצוין

   --

   תודה טונקסי. איזה קטע, תראי, הגבתי תגובה קודמת לפני שראיתי את תגובתך זו, ואנו ממש מרגישות וחושבות אותו דבר בנושא. שוב פעם. מצחיק.

   באמת אנשים קצת איבדו פרופורציות. צוחק

     4/3/12 20:09:

   צטט: OCN 2012-02-29 18:21:56

   אני תמיד לוקחת ניילונים איתי על כל צרה שלא תבוא . מעניין מאיפה הם לוקחים הפקחים סכומים כאלה . טוב העיריה תמיד צריכה להרוויח על חשבון התושב (כאילו שהיא לא מרוויחה מספיק מהחניות ). אבל גם בעליי הכלבים אשמים לפעמים אני צריכה לנתר מצד לצד כי כל הרחוב מלא בחארה

   ---

   כולנו הרי לוקחים "ציוד עזר" אתנו לטיול....ובכל זאת, שאלה תהיינה כל הצרות שלנו בחיים....אני כבר הספקתי להתרגש מזה. לשון בחוץ

     4/3/12 20:08:

   צטט: מלאך מקומי 2012-02-29 17:03:22

   צטט: נ.י.ל.י 2012-02-29 09:39:40

   הייתי רוצה שפקח אחד יגיע לשכונה מידי פעם-דבר שיגרום לבעלי הכלבים לאסוף את הגללים או לתת לחבריהם לצאת לבד לשרותים.אנחנו הולכים עם האף באדמה כדי להמנע מלדרוך על הקקי.הבעיה מתעוררת בחשיכה כאשר דורכים,למכונית נכנסים,את האויר בריח הנורא ממלאים וכך ממשיכים לנסוע-כמעט מקיאים.
   יש צד נוסף לבעיה-שלא כולה ורוד וריחני.

   הסיפור שהבאת משעשע אותי למרות הכל!לשון בחוץ

   בתוך כל המהומה הפוליטית בטחונית חברתית-טוב לקרוא על נושא כזהקריצה

    

   מיצטער נילי ! זה הקקי של החזירים שמגיעים בלילה מהוואדי......

   להבא אל תצאי בלילה....חיוךקריצה

   ---

   אני מבקשת לא לגיד שום דבר רע על החזירים המסכנים. גם כך טובחים בהם כי כמה תושבים התלוננו שהם פוחדים, והם מסכנים אין להם כבר לאן ללכת, אחרי שגזלו מהם את אזורי המחיה שלהם ומקורות המזון. צעקה קריצה

    

     4/3/12 20:04:

   צטט: A.N 2012-02-29 12:38:57

   יש כל כך הרבה אוולות שמוטלות על הציבור ע"י גורמי החוק והאכיפה, אך בעניין זה לדעתי רצון הרשויות להעשיר קופתן נובע מגובה הקנס ולא מצידוקו, שבעיני במקום. בעלי הכלבים יכולים להוציא את חיות מחמדם למקומות פתוחים בהם לא מתקיימת אכיפה דוגמת וואדיות או חורשות במילים אחרות ל"טבע", אלה שקבעו את משכנם באיזור בו הבטון שולט, והירוק נמצא רק בגינות ציבוריות,מניסיוני קיימים מתקני שקיות שנועדו למטרה זו, וחוסכים לבעלי הכלבים את הטירחה להצטייד בשקית בכל יצאה לטיול עם הכלב. נורא לא נעים לדרוך על גללים, ולעיתים התחושה היא כניסה לשדה מוקשים, יש גם מוגבלים כמו לקויי ראייה שלהם קשה שבעתיים להימנע מלדרוך על ה"חומים" שאגב מגיעים במגוון צבעים רחב יותר. אני לא אחד שחי בשלום עם חוקים שרירותיים, והבעיה שלי היא גובה הקנס שלדעתי שערורייתי,בטח בייחס לתחומים אחרים, אולי הסיבה היא לחדד את השיניים של החוק, לא יודע? בכל מקרה בעיני החוק במקום, גובה הקנס לא!

   ----

   בודאי שהחוק במקום, גם בעיני. אך לא גובה הקנס כשלעבירות חמורות הרבה הרבה יותר נותנים עונשים עלובים מגוכחים שגורמים לזילזול בחוק, ובודאי לא ה"איפה ואיפה" שנוהגים בכלל, לא רק בעבירות כאלה. פעמים רבות רואים בבירור שתלוי מי זה שעבר את העבירה, ולו יש בכוחו וכספו לקנות עו"ד ממולח ש"יוציא אותו מהבוץ". אין זה הוגן, ואם מישהו עבר אותה עבירה ואין לו כסף?

   זה לא צריך להיות כך, לא בשום עבירה, וצריכה להיות פרופורציה בין העונשים על העבירות השונות. 

   ''

     4/3/12 19:53:

   צטט: סיגל ל .פ. 2012-02-29 12:08:35

   במרכז ת"א לא ממש אוכפים את עיניין גללי הכלבים,כי צריך ללכת כל הזמן עם הפנים מטה, לעבר המדרכה,כדי לא לעלות על גללים...יותר קל ,כנראה,לשים דו"ח על אוטו,ולהמלט,ולא להתעמת עם אדם. באשר לאלימות,שאינה מטופלת,זה עיניין לשוטרים,ולא לפקחים,ולא כדאי,שתערבבי "שמחה" ריחנית,עם "שמחה" כואבת. הכל צריך להיות מטופל,ולא מוזנח.

   --

   תודה לתגובתך.

   נכון, הכל צריך להיות מטופל ולא מוזנח, אכיפה מכל סוג שהוא, על כל סוגי העבירות, ואכיפה הגיונית עם פרופורציה ושיויון. ונכון, זה משהו אחר עבירות בעניינים "ריחניים" ועבירות בעניין אלימות, ובכל זאת ואי אפשר להתעלם מזה שלכל אלה יחד יש לצערי קווי דמיון.

   והלוואי והייתי טועה. אך לכל גורמי האכיפה יש נקודות התנהגות ודרכי אכיפה דומות, ובכל מקרה זה אינו נעים, אינו הוגן לאזרח, ואינו יפה.הסנני

    

     4/3/12 19:37:

   צטט: דוקטורלאה 2012-02-29 12:06:44

   למעלה מארבעים שנה היו לנו כלבים. בדרך כלל שניים, בכל פעם. הכלב "קים" היה קייסהאונד הולנדי מדהים. הוא הלך אתי לכל הסיורים. בעלייה הוא משך אותי קדימה , ובירידות הקשות הוא האט כדי שאוכל ללכת ולא להחליק. עברה אז, זקנה חביבה וראתה אותו, ואמרה לי: "כזה קים אני צריכה"... לעת זקנה קים היה עיוור לחלוטין. הוא נהג לשבת ליד השער של החצר שלנו, ולא לזוז ממנו. בא פקח, בשעה שלא ראינו, ונתן לנו קנס של 600 שקל. זה היה אז הרבה יותר מהיום. שלחנו את אחד הבנים, שהיה סרו בצבא וחשבנו שהבחור, המדען, יסביר את עניין הכלב העיוור. הוא חזר הבייתה לאחר ששילם 800 שקל. כי הטריד את בית הדין...כל השכנים שלנו אז יצאו מדעתם. זה לא צודק, זה חוצפה, ועוד. עד מותו החזקנו את קים בתוך החצר ולא ליד השער... אם זה לא ציד אז מה זה?

   ---

   זו התעללות באזרח. פשוטו כמשמעו. חבל, הייתם צריכים לפנות לביה"מ. אבל את יודעת מה? לפעמים פשוט לא כדאי, העצבים, הטירחה....למי יש כוח ? והם מנצלים זאת.

   פשוט בושה.

   לא סתם אמרו בזמנו על שלמה המלך ששפט לא רק הוגן, אלא גם בחוכמה....

   דבר כזה כבר לא רואים לצערי בבתי המשפט. הסנני

     4/3/12 19:34:

   צטט: רפאל אלמוג 2012-02-29 10:16:42

   מסכים איתך בהחלט כי ישנה נטייה של הבירוקרטיה הציבורית להחמיר פעמים רבות בפיקוח על דברים "שוליים" יותר. שוליים, משום שסוגיות כמו עבריינות, אלימות וכו' בוודאי ובוודאי הרבה יותר חשובים, מבלי להיכנס לדוג' שהבאת. לו היינו משכילים לאמץ את שיטת הפיקוח בארה"ב או מדינות אחרות, בהן "שוטרי מקוף", בטוחני כי היינו מורידים פלאים את אחוזי הפשיעה. תודה על השיתוף, יום נפלא !

   --

   רעיון מצוין. שוטר מקוף, נוכחות, גם כהרתעה לגבי "חבילות חומות", עבירות תנועה, ולדברים אחרים בהחלט גם כן.

   אבל ממתי כאן אצלנו שומעים להגיון? רוצים לחסוך ובסופו של דבר יוצא שכרנו בהפסדנו.

   פנית ברעיון הזה לגורמים למעלה? זה רעיון מעולה לדעתי. 

    

     4/3/12 19:31:

   צטט: אסנת גזית 2012-02-29 10:05:04

   מכירה את האישה הנחמדה הנ"ל ואת כלבתה (חברה מהגינה הציבורית של כלבתי), ובאמת כל הכבוד לה שעמדה הוצאת האמת לאור. מקווה שיילמד הלקח היכן שצריך אצל מי שצריך... :))

   --

   וואי, איזה עולם קטן, בחייאת אסנת, אולי תשלחי לה לינק לפוסט הזה שלמעשה בעקבות עמידתה האיתנה בנושא ובשמי תזמיני אותה אלי? לקפה ? משהו...?

   מעבר לאשה נחמדה, צריך כוחות נפש לעמוד בפרץ על דבר מרגיז כזה, לא לכולם יש כוחות וסבלנות להתמודד נגד הרשויות במיוחד בעניינים כאלה, לרוב מוותרים להם גם אם צודקים....ולכן בדיוק הם ממשיכים. ציבור בעלי הכלבים באמת הפך פרה חולבת של הרשויות המקומיות וגורמים אחרים.

   אשמח עם תשלחי לה הזמנה, או אפילו תעתיקי תגובה זו ותשלחי לה במייל אליה.

   שתדע, שיש אנשים ששמו לב בהחלט למה שקרה, ומחזקים ידיה, ומעריכים מה שעשתה, גם לו וזה היה ממניעים אישיים שלה, עדיין זה פעל לטובת בעלי הכלבים.

   תודה

    

   הנושא מאוד בעייתי, כמו שיש מי שאוכף את החוק יש גם מי שעוקף אותו.
     4/3/12 12:55:

   חשבתי! הרי יש כלבים ללא בעלים...

   מי ישלם עבורם את הקנס...או אולי

   ידרשו הכלבים לבצע "עבודות שרות"

   עבור הקהילה...צוחק

     4/3/12 01:19:
   זה כבר נראה סיפור של חשבון בין בעל הכלבה לבין הפקח או שולחו . בל נשכח יהודים אנחנו והיכן שאפשר לעשות שנאת חינם אנחנו ממהרים להתנדב למשימה של שנא את חברך
     3/3/12 22:51:

   צטט: נ.י.ל.י 2012-02-29 09:39:40

   הייתי רוצה שפקח אחד יגיע לשכונה מידי פעם-דבר שיגרום לבעלי הכלבים לאסוף את הגללים או לתת לחבריהם לצאת לבד לשרותים.אנחנו הולכים עם האף באדמה כדי להמנע מלדרוך על הקקי.הבעיה מתעוררת בחשיכה כאשר דורכים,למכונית נכנסים,את האויר בריח הנורא ממלאים וכך ממשיכים לנסוע-כמעט מקיאים.
   יש צד נוסף לבעיה-שלא כולה ורוד וריחני.

   הסיפור שהבאת משעשע אותי למרות הכל!לשון בחוץ

   בתוך כל המהומה הפוליטית בטחונית חברתית-טוב לקרוא על נושא כזהקריצה

   ---

   ואת חושבת לתומך שאני לא סובלת מהחבילות החומות הללו? את יודעת מה זה לחזור הביתה עם נעליים מרוחות? או גרוע מזה לגלול שאחד הכלבים שלי טבל רגליו בניחוחות הללו? את חושבת שבקלות הם מסכימים לשטוף רגליים?

   בהחלט מבינה את אלה ששונאים ומתלוננים, אך יש גבולות הגיוניים באכיפת החוק.

   וזה שזו בעיה לאכוף החוק בנושא לא אומר שצריך להשליך את התסכול ולהתנפל על אנשים ש"חושבים" שעשו.....או נדמה לפקח שעשו...קצת מגוחך ההיסטריה והצורה שהם מתנפלים אחוזי התלהבות על אלה שהם חושבים שעשו.

   באמת מגוחך, וגם בהחלט מעורר התנגדות וגורם עוול. 

     3/3/12 20:59:
   ממש בימים אלו אנו מתמודדים עם מקרה דומה שהפקח החליט שהפינצר שלנו בן ה - 16 מסוגל להוציא מעצמו משהוא כמעט בגודל שלו.... ואנחנו מהאוספים.. רוני (-:{
     3/3/12 20:07:

   צטט: bonbonyetta 2012-03-03 19:40:52

   צטט: נסים גבאי 2012-02-29 07:50:54

   נהדר. אכן אחת הסיבות מתוך מיליון ואחת סיבות נוספות שבגללן החלטתי לא רק לא להפסיק להלחם ביום יום ברוע הממסדי, אלא להגיע לתוכו...

   ואז מה תעשה? כשתגיע לשם? רגל בפה

    

   לא אענה לך כפוליטיקאי, כי לעולם לא אהיה פוליטיקאי אלא שליח ציבור כמו שאני מרגיש היום כלוחם תמידי נגדם...

   קחי נתונים: אני אוהב בעלי חיים הרבה יותר מבני אדם, אעשה כל מה שניתן שאף בעל חיים לא יסבול, יוזנח וכו', אדאג שכל מי ששונא חיות ישנא בעיקר את עצמו בשל כך... ומי שמכיר אותי יודע שפי וליבי היו 64 שנים שווים, אז אין סיכוי שזה ישתנה מעתה...

   שלא ישתמע מכל זה שאני חושב שהבחירות הבאות יהיו פיקניק... בטח לא עם בעלי חיים מעודדים... חחחחחחחח

     3/3/12 19:47:

   צטט: shabat shalom 2012-02-29 08:39:14

   אני לא אוהב להגיב על דברים שהובאו לבית משפט ולהתדיין עליהם משום שלא נכחתי במשפט עצמו. יחד עם זאת הייתי חושב שבצד ההתרעמות על התנהגות אנשי החוק (אנשים לא מושלמים - כידוע) תבוא איזו הצעה שתעזור לאלה שדורכים בלי משים על ה"סימנים" שמשאירים בעלי חיים היוצאים להשאיר את הסימנים ברשות הרבים....

   בהחלט. גם אני לפעמים דורכת על אותם סימנים של אחרים....וגם כלבי, וזה אכן מאד מעצבן. אך מכאן ולהוציא את התסכולים על אכיפה לא יעילה על חלק מהאזרחים זה באמת נראה הזוי. אכן באמת צריך למצוא פתרון הוגן לכולם. 

     3/3/12 19:45:

   צטט: אסתי הורן 2012-02-29 08:11:08

   רק כשבעלי חיות מחמד יתאחדו לארגון, שיפעיל לחצים על המחוקקים ורשויות האכיפה, החוקים יפסיקו להיות כאלה דראקוניים וחד-צדדיים נגדם.

   מדברייך משתמע שהחוק האכיפה ובכלל הממשל מטבע הדברים פועל נגד האזרח ולא אתו ולטובתו.... מופתע

   ולא תפקידו לפעול לטובת האזרח?

     3/3/12 19:42:

   צטט: MiriSchiller 2012-02-29 07:55:27

   אהבתי את הציניות. לצערינו, אם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק.... העיריות פועלות בצורה מרובעת ומטומטמת. מזל שבית המשפט הציל את הכבוד האבוד...

   בדיוק. אכן כך. אך זה מקרה שלא הרבה פעמים יש כאלה. לפעמים בית המשפט מגדיל את העוול ולמשל במקרים אחרים של עבירות אלימות בית המשפט מוצא נסיבות מקלות, ואח"כ מתפלא שמצפצפים על החוק.... הסנני

     3/3/12 19:40:

   צטט: נסים גבאי 2012-02-29 07:50:54

   נהדר. אכן אחת הסיבות מתוך מיליון ואחת סיבות נוספות שבגללן החלטתי לא רק לא להפסיק להלחם ביום יום ברוע הממסדי, אלא להגיע לתוכו...

   ואז מה תעשה? כשתגיע לשם? רגל בפה

     3/3/12 19:38:

   צטט: דורית 53 2012-02-29 07:32:33

   עם טמטום לא מתעסקים. טיילתי עם כלבתי הקטנטונת בשולי גן שעשועים לא מגודר ושני כלבים משוחררים גדולים במיוחד התקרבו אלינו , לא ברור לי איזה חלק מצרכיה היא עשתה אך אני מהרתי ללכת ולסלק את הכלבים מעליה. ו...הפקחים הגיעו - שלושה - זינקו מהמכוניות שלהם האחד צילם , לא מאמינה שמצא משהו השני דובב אותי והשלישי עישן. לתלונותיי על הכלבים המשוחררים הגיבו שזה לא מעניינם אלא רק הקקי של הכלבה שלי!!! כבר אמרתי שעם טמטום לא מתעסקים? .

   כן, זה שהכלבים התנפלו עליכם, כאן הם לא התערבו....יפה...

   טימטום זו גם מחלה כואבת מאד לפעמים. 

   נראה לפעמים במיוחד במקרים כאלה שהם קיימים ותכלית קיומם נגד האזרח ולא עבורו ולעזור לו.מזעיף את הפה

     3/3/12 19:36:

   צטט: iri20 2012-02-29 07:23:21

   אם האכיפה נעשית שלא בצורה הוגנת, אז זה מרגיז ואף חמור. אך יש את הצד השני, של בעלי כלבים שלא אוספים ובגללם הרחובות נראים כמו שדה מוקשים. להם מגיע קנס.

   אז בגלל זה מענישים בצורה אדיוטית כל מה ומי שזז? זה סיבה מצדקת? צעקה

     3/3/12 19:35:

   צטט: topron 2012-02-29 07:14:56

   לפעמים צריך להתעסק בקקי....מה לעשות!

   נכון. אנשים שוכחים שזה גם ככל דבר אחר תוצר של החיים. חיוך

     3/3/12 19:35:

   צטט: yonbir 2012-02-29 07:14:14

   זו תופעה ידועה, כשרשויות האכיפה מחפשות את הדרכים הקלות להיטיב עם אוצר המדינה.

   ולעזזל האזרחים!

   אבל אתה לא מבין כלום, שום דבר, זה כדי לעזור לאזרח  ! כסף 

     3/3/12 19:34:

   צטט: החתול במסיכה 2012-02-29 04:49:55

   בת ים: קנסות במקום שקיות.....הפנים האמיתיות של לחיאני.

   אבל יש טיילת משופצת יפה.....זה הכי חשוב לא?! מופתע

     3/3/12 13:53:
   חברה שלי פעם טיילה עם שוקי...כשהוא עשה חבילה חומה ..היא הסתובברה לרגע לחפש שקית...שוקי אהב לעשות הרבה חבילות חומות.....פתאום הגיע פקח משום מקום ולא עזר לה כלום....חברה שלי היא ג'ינג'ית...וכשהוא ביקש פרטים היא הסתובבה וברחה....הסיפור נגמר.....כשהיא ושוקי בידיים שלה יושבים על אופנוע כבד מאחורי חבר של אח שלה(להלן הנהג שודים)......דוהרים ברחבי העיר על מדרכות ובסיבובים ....וכול הניידות שהיו בתפקיד באותה שעה רודפות אחרי הפושעים המסוכנים.....ושוקי....היה כל כך מבוהל ...ששבוע הפסיק ליצר חבילות חומות......
     3/3/12 11:37:
   גם אני קיבלתי פעם קנס על כך שכלבי הקט הסתובב לו דקה קצרה ללא חגורה מחוץ לבית..סירבתי לשלם ואחרי מאבק וחלופת מכתבים ויתרו על הקנס..אכן יעילות מדהימה במקומות הקלים והלא נכונים..שבת שלום
     2/3/12 15:56:

   הכלב עשה קקי? הקק-נוע יאסוף
    

    

   בעיריית באר-שבע החליטו לשמור על עיר נקייה מצואת כלבים, ואופנוע חדש ומיוחד נכנס לפעולה במערך הפיקוח העירוני , ומאז אין יותר מפקחים תאבי דוחות .

   ''

     2/3/12 09:31:
   בונבונה יקירתי , פיפי או קקי, או גלל או שתינה, אני אוהבת אותך, ואת הלהט שלך שמוליד ממך את כל השפע הזה, את בנאדם פשוט טוב. מתוקה חכמה, ובעיקר מצחיקה , שזה שילוב של הכל יחד. נשיקות , (אני בהאטה קצת בקפה, אבל אולי זה זמני...)
     2/3/12 01:13:

   צטט: עופר בר 2012-02-29 03:08:03

   אפילו אפריים קישון היה מתייאש :) זה מזכיר לי סיפור על אחד שקנה כלב. שואל אותו חברו אם יש לו אילן יוחסין. עונה בעל הכלב: "לא, כל אילן טוב בשבילו".

   אח, הזמנים ההם, אפרים קישון.....

   זוכר את זה?

    

     1/3/12 22:30:

   תודה אשה יקרה מתנה ראויה ואחרי מחשבה

   לעיתים המחשבה והרצון הם אילו המרגשים

   וכאן הוא המקרה הקלאסי ריגשת אותי

   צטט: bonbonyetta 2012-03-01 21:30:41

   צטט: רונה ב 2012-03-01 08:23:28

   תודה על המתנה המקסימה אוהבת סגול.. איך ידעת? מעדיפה את הימנית יותר מעניינת. האם יש משמעות?

    

   צטט: bonbonyetta 2012-03-01 00:07:18

   צטט: רונה ב 2012-02-29 00:07:26

   מענין!!!

   החלטתי מהיום והלאה שכל מגיב ראשון לפוסט חדש שלי, יזכה במתנה  וירטואלית  צנועה

   בבקשה 

   ''       '' 

   סתם לשם הסקרנות, מה מתאימה לך יותר הימנית או השמאלית?

    

   -------------------

   לא ידעתי אך כנראה בשל הרגשה הבאתי אבנים הללו.

   שאלתי מפני שהימנית היא כמובן אבן לא מלוטשת, והשמאלית מלוטשת היטב ולרוב בתכשיטים נוהגים לשבץ את המלוטשות. אני כמוך תמיד מעדיפה את הטבעי, לא מלוטש, מסיבה זו גם אינני אוהבת ש"כולאים" אותן, חותכים אותן בתוך מתכת.

   למה? טעם אישי, ויותר מזה עניין של ראיית דברים והשקפה. לכן שאלתי אותך.

    

    

    

    

     1/3/12 21:34:

   צטט: הטרמילר 2012-02-29 00:30:02

   אלוהים איזה פוסט ארוך?!

   מה אתה רוצה? בלי כסף.

   סבלת? למה מה תעשה ? 

   ''

     1/3/12 21:32:

   צטט: מלאך מקומי 2012-02-29 00:17:00

   ''

   אבל מלאך מקומי, אתה הרי לעולם אינך עושה טעות..... מופתע 

     1/3/12 21:30:

   צטט: רונה ב 2012-03-01 08:23:28

   תודה על המתנה המקסימה אוהבת סגול.. איך ידעת? מעדיפה את הימנית יותר מעניינת. האם יש משמעות?

    

   צטט: bonbonyetta 2012-03-01 00:07:18

   צטט: רונה ב 2012-02-29 00:07:26

   מענין!!!

   החלטתי מהיום והלאה שכל מגיב ראשון לפוסט חדש שלי, יזכה במתנה  וירטואלית  צנועה

   בבקשה 

   ''       '' 

   סתם לשם הסקרנות, מה מתאימה לך יותר הימנית או השמאלית?

    

   -------------------

   לא ידעתי אך כנראה בשל הרגשה הבאתי אבנים הללו.

   שאלתי מפני שהימנית היא כמובן אבן לא מלוטשת, והשמאלית מלוטשת היטב ולרוב בתכשיטים נוהגים לשבץ את המלוטשות. אני כמוך תמיד מעדיפה את הטבעי, לא מלוטש, מסיבה זו גם אינני אוהבת ש"כולאים" אותן, חותכים אותן בתוך מתכת.

   למה? טעם אישי, ויותר מזה עניין של ראיית דברים והשקפה. לכן שאלתי אותך.

    

    

    

   הרשיות מאוד יעילות במיוחד במקרים שיש שם כסף...קנס ואנו האזרחים חייבים להקפיד יותר לא לפרנס את הרשיות בהפרות כאלו ואחרות ...
   נפלא...גם אני"שבעת ימים ונסיון". רק שאני לא מהמיו הנכון...***
     1/3/12 08:23:

   תודה על המתנה המקסימה אוהבת סגול.. איך ידעת? מעדיפה את הימנית יותר מעניינת. האם יש משמעות?

    

   צטט: bonbonyetta 2012-03-01 00:07:18

   צטט: רונה ב 2012-02-29 00:07:26

   מענין!!!

   החלטתי מהיום והלאה שכל מגיב ראשון לפוסט חדש שלי, יזכה במתנה  וירטואלית  צנועה

   בבקשה 

   ''       '' 

   סתם לשם הסקרנות, מה מתאימה לך יותר הימנית או השמאלית?

    

    

     1/3/12 03:02:

    

   ''       '' 

   סתם לשם הסקרנות, מה מתאימה לך יותר הימנית או השמאלית?

    

   שתיהן יפות ,זה לא משנה

   איזה רעיון יפה, כל כך קל להיות נדיבים, גם אם אין כלום, אם רוצים...

    

    

     1/3/12 02:58:

   הי בונבונייטה, רק היום הגעתי לכאן. נשכבתי מצחוק. לא אלאה אף אחד בסיפור מה קרה לי כשניסיתי "לעמוד על שלי", "מתעקשת על חפותי", בפני רשויות 'החוק'... 

   (אם תרצו להבין איזה דבר 'נורא' עשיתי, מוזמנים לקרוא 'שתי חנוכות בלהסה')

   הנזירה ריטה ממליצה להפחית בנהלים והביאה כדוגמה שאין הגבלת מהירות נסיעה על כבישי גרמניה

   גם הג'יורג'יה גיידסטונס, אבני דרך לאנושות, ממליצות להפחית בנהלים

   הנה מערכת משפט מתוקנת (הקישור בתחתית הפוסט)

   שילמתי המון קנסות, אלפי שקלים, על שוטטות של כלבים (חצר גדולה לא מגודרת).

   חשוב להבין את העקרונות הפועלים: להציק איפה שאפשר, לגבות כמה שניתן איפה ומתי שרק אפשר, אזלת יד מוחלטת אם יש פגיעה חברתית אמיתית, כי יש יותר הכנסה כאשר יש הסלמה של קונפליקטים, של סבל ושל עגמת נפש... מה לא ברור??!

   מפתיע כמה פשוט לעשות עולם נעים לכולנו, כאשר רק משנים כוונה של הלב. יש לנו את כל היכולות ואת כל הכלים. צריך רק מעט רצון. 

   באמת צחקתי. יישר כוחך. 

     1/3/12 00:07:

   צטט: רונה ב 2012-02-29 00:07:26

   מענין!!!

   החלטתי מהיום והלאה שכל מגיב ראשון לפוסט חדש שלי, יזכה במתנה  וירטואלית  צנועה

   בבקשה 

   ''       '' 

   סתם לשם הסקרנות, מה מתאימה לך יותר הימנית או השמאלית?

    

     1/3/12 00:06:

   כעו"ד, אני מתמקד ב-overkill של הגברת בהגנתה.

   בטוחני שבסופו של יום עלו הוצאותיה לא במעט על הקנס שהיה צפוי לה. מן הסיפור עולה שחוש מידה אינו מעלתה העיקרית של הגב'.

   לגופו של עניין, אני בעד עצם האכיפה. מי שאחראי על הכלב, אחראי גם על כרטיסי הביקור שלו. וכשם שנאסר על אדם להשליך פסולת אחרת ברשות הרבים - כך גם, וכו'.

   אבל שוטרים ופקחים אינם משתכרים מי-יודע-מה, כך שאין להתפלא על התוצאות כאשר נדרש שיקול שעת.

     29/2/12 21:55:

   הרשיות מאוד יעילות במקרים שיש שם כסף...קנס.

    

   אני שילמתי אלפי שקלים דוחות חנייה...

     29/2/12 20:58:
   האמת שלי זה לא מפריע במיוחד, גם אם אני דורכת על זה לפעמים, אז אני מנקה את הנעל. נראה לי שעושים מזה רעש מעל ומעבר. ברור שצריך לאסוף, אבל עדיין כמו שכתבת - קצת פרופורציות. נורא מצחיק הסיפור שהבאת על המשפט, וכתוב מצוין
     29/2/12 18:21:
   אני תמיד לוקחת ניילונים איתי על כל צרה שלא תבוא . מעניין מאיפה הם לוקחים הפקחים סכומים כאלה . טוב העיריה תמיד צריכה להרוויח על חשבון התושב (כאילו שהיא לא מרוויחה מספיק מהחניות ). אבל גם בעליי הכלבים אשמים לפעמים אני צריכה לנתר מצד לצד כי כל הרחוב מלא בחארה
     29/2/12 17:03:

   צטט: נ.י.ל.י 2012-02-29 09:39:40

   הייתי רוצה שפקח אחד יגיע לשכונה מידי פעם-דבר שיגרום לבעלי הכלבים לאסוף את הגללים או לתת לחבריהם לצאת לבד לשרותים.אנחנו הולכים עם האף באדמה כדי להמנע מלדרוך על הקקי.הבעיה מתעוררת בחשיכה כאשר דורכים,למכונית נכנסים,את האויר בריח הנורא ממלאים וכך ממשיכים לנסוע-כמעט מקיאים.
   יש צד נוסף לבעיה-שלא כולה ורוד וריחני.

   הסיפור שהבאת משעשע אותי למרות הכל!לשון בחוץ

   בתוך כל המהומה הפוליטית בטחונית חברתית-טוב לקרוא על נושא כזהקריצה

    

   מיצטער נילי ! זה הקקי של החזירים שמגיעים בלילה מהוואדי......

   להבא אל תצאי בלילה....חיוךקריצה

     29/2/12 16:49:
   חארות.....
     29/2/12 12:38:
   יש כל כך הרבה אוולות שמוטלות על הציבור ע"י גורמי החוק והאכיפה, אך בעניין זה לדעתי רצון הרשויות להעשיר קופתן נובע מגובה הקנס ולא מצידוקו, שבעיני במקום. בעלי הכלבים יכולים להוציא את חיות מחמדם למקומות פתוחים בהם לא מתקיימת אכיפה דוגמת וואדיות או חורשות במילים אחרות ל"טבע", אלה שקבעו את משכנם באיזור בו הבטון שולט, והירוק נמצא רק בגינות ציבוריות,מניסיוני קיימים מתקני שקיות שנועדו למטרה זו, וחוסכים לבעלי הכלבים את הטירחה להצטייד בשקית בכל יצאה לטיול עם הכלב. נורא לא נעים לדרוך על גללים, ולעיתים התחושה היא כניסה לשדה מוקשים, יש גם מוגבלים כמו לקויי ראייה שלהם קשה שבעתיים להימנע מלדרוך על ה"חומים" שאגב מגיעים במגוון צבעים רחב יותר. אני לא אחד שחי בשלום עם חוקים שרירותיים, והבעיה שלי היא גובה הקנס שלדעתי שערורייתי,בטח בייחס לתחומים אחרים, אולי הסיבה היא לחדד את השיניים של החוק, לא יודע? בכל מקרה בעיני החוק במקום, גובה הקנס לא!
     29/2/12 12:35:
   "מים כבדים"...(:
     29/2/12 12:32:

   כל מילה בסלע!

     29/2/12 12:08:
   במרכז ת"א לא ממש אוכפים את עיניין גללי הכלבים,כי צריך ללכת כל הזמן עם הפנים מטה, לעבר המדרכה,כדי לא לעלות על גללים...יותר קל ,כנראה,לשים דו"ח על אוטו,ולהמלט,ולא להתעמת עם אדם. באשר לאלימות,שאינה מטופלת,זה עיניין לשוטרים,ולא לפקחים,ולא כדאי,שתערבבי "שמחה" ריחנית,עם "שמחה" כואבת. הכל צריך להיות מטופל,ולא מוזנח.
     29/2/12 12:06:
   למעלה מארבעים שנה היו לנו כלבים. בדרך כלל שניים, בכל פעם. הכלב "קים" היה קייסהאונד הולנדי מדהים. הוא הלך אתי לכל הסיורים. בעלייה הוא משך אותי קדימה , ובירידות הקשות הוא האט כדי שאוכל ללכת ולא להחליק. עברה אז, זקנה חביבה וראתה אותו, ואמרה לי: "כזה קים אני צריכה"... לעת זקנה קים היה עיוור לחלוטין. הוא נהג לשבת ליד השער של החצר שלנו, ולא לזוז ממנו. בא פקח, בשעה שלא ראינו, ונתן לנו קנס של 600 שקל. זה היה אז הרבה יותר מהיום. שלחנו את אחד הבנים, שהיה סרו בצבא וחשבנו שהבחור, המדען, יסביר את עניין הכלב העיוור. הוא חזר הבייתה לאחר ששילם 800 שקל. כי הטריד את בית הדין...כל השכנים שלנו אז יצאו מדעתם. זה לא צודק, זה חוצפה, ועוד. עד מותו החזקנו את קים בתוך החצר ולא ליד השער... אם זה לא ציד אז מה זה?
     29/2/12 10:16:
   מסכים איתך בהחלט כי ישנה נטייה של הבירוקרטיה הציבורית להחמיר פעמים רבות בפיקוח על דברים "שוליים" יותר. שוליים, משום שסוגיות כמו עבריינות, אלימות וכו' בוודאי ובוודאי הרבה יותר חשובים, מבלי להיכנס לדוג' שהבאת. לו היינו משכילים לאמץ את שיטת הפיקוח בארה"ב או מדינות אחרות, בהן "שוטרי מקוף", בטוחני כי היינו מורידים פלאים את אחוזי הפשיעה. תודה על השיתוף, יום נפלא !
     29/2/12 10:05:
   מכירה את האישה הנחמדה הנ"ל ואת כלבתה (חברה מהגינה הציבורית של כלבתי), ובאמת כל הכבוד לה שעמדה הוצאת האמת לאור. מקווה שיילמד הלקח היכן שצריך אצל מי שצריך... :))
     29/2/12 09:42:
   klal olami...
     29/2/12 09:39:

   הייתי רוצה שפקח אחד יגיע לשכונה מידי פעם-דבר שיגרום לבעלי הכלבים לאסוף את הגללים או לתת לחבריהם לצאת לבד לשרותים.אנחנו הולכים עם האף באדמה כדי להמנע מלדרוך על הקקי.הבעיה מתעוררת בחשיכה כאשר דורכים,למכונית נכנסים,את האויר בריח הנורא ממלאים וכך ממשיכים לנסוע-כמעט מקיאים.
   יש צד נוסף לבעיה-שלא כולה ורוד וריחני.

   הסיפור שהבאת משעשע אותי למרות הכל!לשון בחוץ

   בתוך כל המהומה הפוליטית בטחונית חברתית-טוב לקרוא על נושא כזהקריצה

     29/2/12 08:50:

   למזלי בעירי,

   לא נתקלתי באותם פקחים..

   פיץ כלבי הקטן, בעיקרון

   מטיל את מימיו ועושה את שאר צרכיו

   עמוק עמוק בתוך שיחים עבותים

     29/2/12 08:48:
   מעורר מחשבה!
     29/2/12 08:39:
   אני לא אוהב להגיב על דברים שהובאו לבית משפט ולהתדיין עליהם משום שלא נכחתי במשפט עצמו. יחד עם זאת הייתי חושב שבצד ההתרעמות על התנהגות אנשי החוק (אנשים לא מושלמים - כידוע) תבוא איזו הצעה שתעזור לאלה שדורכים בלי משים על ה"סימנים" שמשאירים בעלי חיים היוצאים להשאיר את הסימנים ברשות הרבים....
     29/2/12 08:11:
   רק כשבעלי חיות מחמד יתאחדו לארגון, שיפעיל לחצים על המחוקקים ורשויות האכיפה, החוקים יפסיקו להיות כאלה דראקוניים וחד-צדדיים נגדם.
     29/2/12 07:55:
   אהבתי את הציניות. לצערינו, אם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק.... העיריות פועלות בצורה מרובעת ומטומטמת. מזל שבית המשפט הציל את הכבוד האבוד...
     29/2/12 07:50:
   נהדר. אכן אחת הסיבות מתוך מיליון ואחת סיבות נוספות שבגללן החלטתי לא רק לא להפסיק להלחם ביום יום ברוע הממסדי, אלא להגיע לתוכו...
     29/2/12 07:32:
   עם טמטום לא מתעסקים. טיילתי עם כלבתי הקטנטונת בשולי גן שעשועים לא מגודר ושני כלבים משוחררים גדולים במיוחד התקרבו אלינו , לא ברור לי איזה חלק מצרכיה היא עשתה אך אני מהרתי ללכת ולסלק את הכלבים מעליה. ו...הפקחים הגיעו - שלושה - זינקו מהמכוניות שלהם האחד צילם , לא מאמינה שמצא משהו השני דובב אותי והשלישי עישן. לתלונותיי על הכלבים המשוחררים הגיבו שזה לא מעניינם אלא רק הקקי של הכלבה שלי!!! כבר אמרתי שעם טמטום לא מתעסקים? .
     29/2/12 07:23:
   אם האכיפה נעשית שלא בצורה הוגנת, אז זה מרגיז ואף חמור. אך יש את הצד השני, של בעלי כלבים שלא אוספים ובגללם הרחובות נראים כמו שדה מוקשים. להם מגיע קנס.
     29/2/12 07:14:
   לפעמים צריך להתעסק בקקי....מה לעשות!
     29/2/12 07:14:

   זו תופעה ידועה, כשרשויות האכיפה מחפשות את הדרכים הקלות להיטיב עם אוצר המדינה.

   ולעזזל האזרחים!

     29/2/12 06:58:
   רואים שאיכפת לך יישר כוח
     29/2/12 05:51:
   חומר למחשבה ... הנוסחה הון=שלטון, תמיד נכונה לצערי *
     29/2/12 05:33:
   תעשיית כספים בכל המישורים
     29/2/12 04:49:
   בת ים: קנסות במקום שקיות.....הפנים האמיתיות של לחיאני.
     29/2/12 03:08:
   אפילו אפריים קישון היה מתייאש :) זה מזכיר לי סיפור על אחד שקנה כלב. שואל אותו חברו אם יש לו אילן יוחסין. עונה בעל הכלב: "לא, כל אילן טוב בשבילו".
     29/2/12 00:30:
   אלוהים איזה פוסט ארוך?!
     29/2/12 00:17:

   ''

     29/2/12 00:07:
   מענין!!!

   ארכיון