כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  השקעות נדל"ן : מדוע כדאי לייצר הכנסה פסיבית מדמי שכירות

  השקעות נדל"ן : מדוע כדאי לייצר הכנסה פסיבית מדמי שכירות

  השקעה בנדל"ן הינה מנוע צמיחה מרכזי, אם ברצונך לבנות עתיד כלכלי יציב.

  תופעה נפוצה בקרב בעלי ההון היא שהם משקיעים בנדל"ן באמצעות ההון שמייצרים עסקיהם.
  מה היתרונות שהינך משיג באמצעות השקעה בנדל"ן? ומדוע רוב בעלי ההון, אוהבים להשקיע בנדל"ן?

  תזרים מזומנים

  אחד מהיתרונות הבולטים והמושכים ביותר של השקעה בנדל"ן מניב הינה תזרים מזומנים. תזרים הנובע מדמי שכירות הנגבים מהשוכר המשתמש בנכס. כל מה שנדרש ממך הוא להשקיע זמן בחיפוש אחר הנכס הנכון להשקיע בו. לאחר מכן, אתה מקבל תזרים מזומנים שוטף כמעט ללא שום מאמץ נוסף מצידך. ותזרים זה מתקבל כל עוד אינך מוכר את הנכס.

  גידול בהון

  אם בכוונתך למכור את נכס הנדל"ן שברשותך, עדיין תוכל להרוויח מהמכירה. בזמן החזקתך בנכס שימשו חלק מההכנסות מדמי השכירות לפירעון הלוואה שנטלת לרכישת הנכס. בנוסף, הנכס שקנית לפני שנים סביר להניח כי עלה בערכו. מחיר המכירה גבוה ממחיר הרכישה. זאת גם כתוצאה מהאינפלציה שגרמה לעליית מחיר הנכס.

  בפשטות, זה אומר שאתה מרוויח כסף לא רק מהתזרים השוטף של דמי השכירות (כאשר הנכס ברשותך), אלא גם בזמן שאתה מוכר אותו.

  עליית ערך

  בוא נניח כי ברשותך 1000 מניות של טבע, מה ביכולתך לעשות בכדי להשביח את הנכס הזה ולהעלות את ערך המניות? סביר להניח שכלום. זה תלוי בעיקר בתנאי השוק ובביצועיה העסקיים של חברת טבע.

  מצד שני, אם ברשותך נכס נדל"ני, אתה מחליט כיצד ברצונך להגדיל את ערכו של הנכס. אתה נמצא בשליטה מלאה. הדבר החיובי בנוגע להשבחת ערך הנכס הינו שהנכס משביח הרבה יותר מהכסף שהוצאת על השבחתו (דוגמת: שיפוצים, השבחה ).


  שימוש במינוף

  היתרון הבא של השקעה בנדל"ן מניב הינו המינוף הפיננסי. מינוף הינו מונח פופולארי מאוד בנדל"ן. אתה יכול להשתמש במינוף בכדי לרכוש נדל"ן. הבנקים מאשרים לך לקבל הלוואות בכדי לרכוש נכסי נדל"ן. אם למשל הינך רוכש נכס ששוויו 100,000$, אינך מוכרח להוציא את כל הסכום מכיסך. תוכל לשלם למשל 15,000$ מכיסך ולבקש מבנק הלוואה של 85,000$.

  ע"י שימוש חכם במינוף, תוכל לרכוש נכס שערכו גבוה פי כמה וכמה מיכולתך הפיננסית.

  כפי שציינתי קודם, בעלי ההון משתמשים בכסף המיוצר בעסקיהם בכדי להשקיע בנדל"ן מניב. אבל מה אם אין ברשותך שום עסק, או שאין לך את ההון העצמי הדרוש לרכישת נכס? או גרוע מזה, אתה מובטל ואין לך הכנסה. במצב כזה כדאי שתדע, כי ישנם נכסים מסוימים שניתן לרכוש גם ללא הון עצמי במקרים מיוחדים, בהם ניתן לקבל הלוואה בגובה 100% מעלות הנכס.

  הטבות מס

  אחת מהטבות המס המשמעותיות בבעלות על נדל"ן מניב הינה שניתן לקבל פחת לצורכי מס הכנסה לאורך תקופה מסוימת של חיי הנכס. למרות שהפחת אינו הוצאה שוטפת במזומנים, חוקי המס מתירים את ההוצאה בניכוי, מה שמוביל לחיסכון בנטל המס על המשקיע. בשל סיבה זו מכונה הפחת כ"מגן מס".

  כמו-כן, במקרים רבים ניתן לנכות את הוצאות הריבית על ההלוואות הנלקחות ע"י המשקיע לצורך מימון הרכישה, וכן הוצאות נוספות (כגון אחזקה וניהול הנכס, הנח"ש וייעוץ וכו').

  סיכום

  אין ספק כי להשקעה בנדל"ן מניב ישנם יתרונות רבים. אך מנגד, יש לזכור שנכסי נדל"ן אינם נזילים כמו נכסים אחרים כגון מניות. יש לקחת בחשבון כי עשוי לקחת זמן מה בטרם תמצא קונה לנכס שלך.
  אולם, נדל"ן מניב עשוי לספק לך את המרכיב החיוני ביותר לעצמאותך הפיננסית, שהוא תזרים מזומנים.

  פקטורינג - פתרון מימוני חדשני המאפשר להזרים כסף מיידי לחברה"

  0 תגובות   יום שבת, 3/3/12, 19:53
  פקטורינג - פתרון מימוני חדשני המאפשר להזרים כסף מיידי לחברה ולייצר מקורות רווח נוספים מהפעילות הקיימת

  בימים אלו כאשר עננת משבר האשראי העולמי מרחפת מעל המשק העולמי כולו, כדאי ללמוד על: חידושים בתחום המימון החוץ בנקאי, אשר נחשב לכלי מימוני מקובל ומוכר בעולם ואשר צומח בשנים האחרונות בישראל בקצב מהיר.
  פתרון מעניין זה ביותר הינו: הפקטורינג, אשר החל בישראל לפני כמה שנים כפעילות צידית מצומצמת, וכעת צובר תאוצה במהירות מרשימה, תוך כדי השקת מוצרים חדשים אשר יכולים לספק מענה לצרכים מימוניים שונים. האפשרות להשיג אשראי מיידי ולא יקר ללא העמדת בטחונות ותוך שימוש בהליך פשוט ולא מסובך עשויה בוודאי לקסום לחברות רבות.

  להלן למען ההרחבה והבנת הנושא, ריכזנו מספר שאלות ותשובות ראשוניות בנושא הפקטורינג:

  מה זה פקטורינג?
  פקטורינג הינו מכשיר אשראי מתקדם, שבמסגרתו רוכשת חברת הפקטורינג מחברה את חשבוניות החייבים \ לקוחות, ומשלמת לו את תמורתן מיידית, ללא קשר למועד פירעונן המקורי, ומבטחת את העיסקה. התוצאה היא תזרים מזומנים מיידי ומבוטח לחברה .

  מדוע זה טוב לחברה?
  שיפור מיידי בתזרים המזומנים ללא צורך בבטחונות, תוך נטרול סיכון של אי פרעון חובות החייבים \ לקוחות, המאפשר לחברה לא לחשוש מחובות אבודים. בנוסף, השימוש בפקטורינג מאפשר שיפור תנאי התשלום ללקוחות והופך ליתרון שיווקי למול חברות וספקים מתחרים.

  מהן העלויות?
  לעלות הפקטורינג שני רכיבים מרכזיים:
  עלות מימון שוטפת וזאת בהתאם לריבית אשר מקבלת החברה מהמערכת הבנקאית, ועמלת פקטורינג למול כל חשבונית הכוללת בתוכה: עלות ביטוח האשראי.
  לכן, ניתן להצביע על כך שהעלות הכוללת של הפקטורינג נמוכה באופן משמעותי מההנחות הנהוגות בשוק כיום תמורת תשלום "במזומן" על ידי הלקוח.

  האם ניתן לבצע פקטורינג גם על לקוחות מחו"ל?
  אין מניעה.

  האם החברה מחוייבת לבצע פקטורינג על מלוא היקף חוב הלקוחות \ חייבים שלה?
  ניתן לבצע את עסקת הפקטורינג גם על עסקה אחת או על לקוח \ חייב בודד.

  מהו אינטוורל הזמן?
  לאחר בדיקה ראשונית ואישור החייב \ לקוח, התשלום מתבצע באופן אוטומטי מיד עם הוצאת החשבוניות.

  האם הליך מימון זה (הפקטורינג) נפוץ בישראל? לפי הערכות, ועל רקע משבר האשראי, שוק הפקטורינג בישראל, נאמד בכ- 9 מיליארד ש"ח בשנה שעברה, צפוי לרשום התפתחות עצומה ב-2011. ניתן להבחין בכניסה של שחקנים רבים לשוק ביניהן חברות ביטוח וחברות אשראי, והשקת מוצרים נוספים ונלווים לפקטורינג, כל זה צפוי לעורר את השוק המקומי, כך שיגיע לרמות הנהוגות בחו"ל של עשרות אחוזים מהתוצר הלאומי.

  מה עוד ניתן להרוויח מפעילות מימון הפקטורינג?
  מוצר חדשני אחר, הינו תוכנית למימון הספקים, המאפשר לחברה לייצר רווח נוסף תוך הסתמכות, על הפעילות הקיימת. במסגרת התוכנית, מבוצעת פנייה לספקיי החברה, ובקשה להקדמת התשלום המגיע להם מהחברה תמורת "הנחת מזומן". הקדמת התשלום ממומנת על ידי חברת הפקטורינג והחברה מקבלת תשלום בגין כל ספק שמצטרף לתוכנית, המבוסס על גובה החשבונית.

  פקטורינג הפוך מאפשר ליהנות משער הדולר הנמוך

  פקטורינג הפוך Reverse Factoring מאפשר לחברות ויבואנים שהתשומות שלהם בדולר להקדים תשלום וליהנות משער הדולר הנמוך. ירידת שער הדולר מייצרת הזדמנות פיננסית מצוינת. חברות אשר משלמות לספקים שלהם במטבע האמריקני מעוניינות כיום להקדים את התשלום לספקים הדולרים שלהם וליהנות משער הדולר הנמוך.
  תהליך היחלשות שער הדולר בשנה האחרונה ועד למצב כיום בו הדולר הגיע לשפל מזה - 15 שנים ונסחר סביב ממוצע הנמוך מ - 4 ש"ח, מייצר הזדמנות עסקית מצוינת ומאפשר לחברות שהתשומות שלהן בדולרים להגדיל את שיעור הרווח שלהן באופן משמעותי של לפחות 5% באמצעות הפקטורינג ההפוך.
  הפקטורינג ההפוך מאפשר להקדים את התשלום הדולרי - מבלי לוותר על ימי האשראי הארוכים שניתנו על ידי הספקים. התשלום במזומן, מאפשר ליהנות גם מהנחת מזומן בגין הקדמת התשלום לספקים. מקובל ונהוג לקבל הנחה של לפחות 1% על הקדמה של חודש במועד התשלום. הנחת מזומן זו תתרום, בנוסף לקיבוע בשער הדולר, להגדלת הרווחיות של הפירמה.
  תחום הפקטורינג מאפשר כיום לחברות לקבל את המימון הדרוש לשם ביצוע התשלומים בדולרים - כאשר המימון מבוצע במטבע הישראלי.
  הפקטורינג ההפוך (REVERSE FACTORING) הינו כלי המאפשר לפירמות להקדים את התשלום לספקים שלה, דרך חברת הפקטורינג ובמימונה. דבר זה מאפשר קבלת הנחת מזומן אצל הספק מבלי להעמיס על האובליגו

  http://www.capital-markets.biz/services.html

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   פרופיל

   סי. אם. איי. - C.M.I
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין