כותרות TheMarker >
    ';
    0

    כספי פיצויים, האם הם מתחלקים בין בני הזוג בעת פרידה?

    0 תגובות   יום ראשון, 11/3/12, 14:09

    פעמים רבות עולה השאלה בעת חלוקת הכספים והזכויות: האם כספים שמקבל אחד מבני הזוג כפיצוי ממקום עבודה, בביטוח לאומי או מחברת הביטוח צריכים להתחלק בין שני בני הזוג בעת פרידה? ככלל, כל הכספים הם משותפים, ומתחלקים שווה בשווה בין בני הזוג בעת פרידה. אך יש לכך חריג. סעיף 5(א)(2) לחוק יחסי ממון קובע, שפיצוי כספי בגין כאב וסבל הם אישיים ומי שקיבלם – הם שלו בלבד. בפסיקה, מפרשים השופטים את המוטיב "כאב וסבל" לא רק באופן המשפטי כמקובל בדיני הנזיקין, אלא באופן האנושי – כאשר אדם נאנק מכאבים, הפיצוי הכספי משקף אות הסבל האישי – אינו מתחלק. כלומר – יש לבדוק על מה שולם הפיצוי. אם הפיצוי שולם בגין ועקב אובדן עבודה, (או עזרה לזולת), אז הכסף מהווה תחליף לעבודה ולכן הוא משותף. אך אם נשמע ונראה סבל אישי ממשי של מי מבני הזוג – הכסף יישאר אצלו, להקלה על הכאב.

    דרג את התוכן:

      תגובות (0)

      נא להתחבר כדי להגיב

      התחברות או הרשמה   

      סדר התגובות :
      ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
      /null/cdate#

      /null/text_64k_1#

      אין רשומות לתצוגה

      גישור משפחתי ויעוץ משפטי

      גישור משפחתי: ידועים בציבור, משפחה חדשה, הסכם ממון, הסכמי גירושין, נישואים אזרחיים, משמורת,הסדרי ראיה, טיפול זוגי ועוד. יעוץ , יחס אישי ואוהד, ליווי לאורך התהליך על ידי הדרה מטר מגשרת ועורכת דין מוסמכת.
      054-474-5085 | matarhadara@walla.co.il