כותרות TheMarker >
  ';
  0

  מזל טלה: חלק 3 - המשך מפוסטים שנכתבו בשנה שעברה

  17 תגובות   יום שישי , 23/3/12, 17:07

  פוסט זה הוא המשך ל-2 פוסטים (1) (2) שנכתבו בשנה שעברה על מזל טלה. השנה השמש נכנסה למזל טלה ב-20 במרס, בערך בשעה 07:14 (לפי שעון חורף ישראל) וזה לאחר ששהתה במזל הקודם בגלגל המזלות- מזל דגים (שבעצם מסיים את המחזור הקודם בגלגל המזלות). השנה השמש תשהה במזל טלה עד 19 באפריל ,בערך בשעה 19:12 (לפי שעון קיץ ישראל) ואז תעבור למזל הבא שבגלגל המזלות- מזל שור. גם כאן הפוסט יתיחס בעיקר לאלו שאצלם מזל טלה הוא מזל האופק ופחות לאלו שאצלם הוא מזל השמש. כמו כן הפוסט ידבר על השפעות מזל טלה בכלל במפת הלידה והורוסקופים ככל שהוא מופיע בהם לאו דווקא כמזל אופק או מזל שמש. הפוסט מתאים במידה רבה גם לאלו שמאדים שולט אצלם בבית 1 שבמפת הלידה המסמל את האישיות.  

   

   מכל המזלות השייכים לאיכות הפעילה/יוזמת מגלם מזל זה את תכונות האיכות היוזמת באופן הכי גולמי ורחב וזאת בגלל שזהו המזל היחיד המסמל פעילות ויוזמה בכלל בעוד שאר המזלות השייכים לאיכות זו מסמלים פעילות ויוזמה רק בתחומים מסוימים הקשורים ביסוד שלהם. מזלות האיכות היוזמת טלה וגדי (השייכים ליסודות אש ואדמה בהתאמה) מגלמים את את תכונות האיכות היוזמת באופן רחב יותר מאשר 2 מזלות האיכות היוזמת האחרים: מאזניים וסרטן (השייכים ליסודות אוויר ומים בהתאמה) ופעילותם ויוזמתם של 2 הראשונים היא מהסוג היותר "מורגש" ובעיקר "מחוספס". כמו כן ב-2 האחרונים יש משהו יותר תלותי ופסיבי.. הסיבה לכל אלו היא שאש ואדמה הם "יבשים" ו"חזקים" ואילו אוויר ומים הם "לחים" ו"חלשים".

   

  מה שעוד יוצר אצל הטלה את היותו מגלם יותר מכל את תכונות האיכות הזו, בנוסף לראשוניותו, הוא היותו יוזם גם בשביל עצמו וגם (כמזל מוחצן) בשביל אחרים. בעוד מזל טלה מסמל מנהיגות במובן של סלילת הדרך, הרי שמנהיגות במובן של יכולת לנהל ולארגן את הקיים היא כבר נחלת מזל האש הבא: מזל אריה.  מזל טלה המסמל את היווצתרות ה"אני" כמו הבריאה בכלל הוא הראשון בגלגל המזלות והמזל שבא אחרי דגים שלפניו המסיים את המחזור הקודם בגלגל המזלות וה"אני" שלו כמו בסיפור הבריאה שבספר בראשית כאילו נוצר מתוך התוהו ובוהו והזהות הבלתי מגובשת וברורה שמסמל מזל דגים. במזל טלה נדמה לפעמים כאילו אינו מודע לכל דבר חוץ מאשר ה"אני" שלו.

   

  אפשר לומר שמכל שלושת מזלות האש מזל טלה מסמל באופן הכי "אותנטי" וגולמי את תכונות האש. האש שלו היא כמו "אש הבריאה" אשר אין עליה כל בקרה בניגוד למשל למזל אריה היותר מיושב בהתנהגותו, וכן שונה למשל מהאש של מזל קשת הרב גוני  שהיא כמו מתחככת ביסודות האחרים ומשום כך כאילו מאבדת חלק מתכונותיה ה"גולמיות". ומשום שהאש של הטלה היא כמו חסרת בקרה או יכולת התחככות ביסודות האחרים היא חסרת התחשבות בסביבתה כמו שקורה במזל זה הנוטה שלא להתחשב באחרים. וכשם שאש הבריאה (אף לפי הגיאולוגיה ) היא כאילו אש "רותחת" ובתהליכי גיבוש צורה כך המזל מסמל כמזל יוזם וכשייך ליסוד האש המסמל את ה"אני" והחיים את שלב גיבוש הזהות.

   

  מבחינת חציונים הטלה שייך לחציון הראשון של גלגל המזלות שבו כל אחד מהמזלות מסמל באופן אישי ופחות רחב תכונות שונות של המזל הקוטבי הממוקם בחציון השני של גלגל המזלות. מזל טלה שהוא כמובן ראשון המזלות שבחציון הראשון קוטבי למזל מאזניים שהוא ראשון המזלות שבחציון השני. מזל קוטבי פירושו מזל הממוקם בגלגל המזלות 6 מזלות לפני וגם 6 מזלות אחריי. בעוד מזל טלה מסמל את ה"אני" מסמל המאזניים את הזולת. ואם הטלה טיפוס עצמאי, הרי שהמאזניים גם כאשר הוא היוזם משא ומתן או שקילה בין דעות שונות נוטה לךתלותיות וללעיתים קרובות וליתור לדעות הזולת.

   

  מבחינת רבעונים מזל טלה הוא כמובן גם המזל הראשון מבין שלושת המזלות השייכים לרבעון הראשון של גלגל המזלות- הרבעון המקביל לעונת האביב שבה הימים גם ארוכים מהלילות וגם הולכים ומתארכים מחדש ושמסמלת גם צעירות. המאפיין את המזלות ברבעון זה הוא שהפרט עוד לא למד את המשמעות של להיות חלק מקבוצה - משמעות הנלמדת רק ברבעון השני שבגלגל המזלות. מאפין נוסף של רבעון זה הוא שכל אחד מהמזלות בו מגלם את תכונות האיכות שלו באופן הכי "גולמי" ו"מלא".

   

  מבחינת שלישונים הטלה הוא הראשון שבין 4 המזלות השייכים לשלישון הראשון בגלגל המזלות המאפין שלישון זה הוא רכישת כישורים אישיים בסיסיים וכמזל אש הטלה מסמל את עצם יצירת החיים וה"אני" והכרתם. שלישון זה מורכב משני שישונים והם השישון הראשון שבגלגל המזלות והשישון השני שבגלגל המזלות. מזל טלה כמובן שייך לשישון הראשון שבגלגל המזלות. המהות של שישון זה המורכב מהמזלות טלה ושור (השייכים ליסוד האש והאדמה בהתאמה) היא רכישת כישורים הכי בסיסיים שיש, יותר בסיסיים מאשר בשישון השני המורכב מהמזלות תאומים וסרטן (השייכים ליסוד האאויר והמים בהתאמה) וזאת כיוון שאש ואדמה נחשבים יסודות "יבשים" ו"חזקים" ואוויר ומיםנחשבים "לחים" ו"חלשים".

   

  בעוד מזל טלה מסמל את עצם יצירת החיים והגוף הפיזי ושור מסמל את ההיכרות עם עולם החומר (2 הדברים בלעדיהם לא ייתכנו חיים כלשהם) הרי שבמזל תאומים כבר רוכשים כישורים שכליים ותקשורתיים ואילו מזל סרטן מסמל את ההיכרות הראשונית עם עולם הרגשות. 2 המזלות הראשונים בגלגל המזלות: טלה ושור, הם הכי פחות מורכבים בגלגל המזלות ויש בהם משהו "לא מעובד"ואם הטלה מסמל את הבריאה, הרי שהשור מסמל את "גן עדן". שניהם גם ראשונים בכל אחת מקבוצות סיווג שלהם: היסוד, האיכות והכיווון.

   

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (17)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     30/3/12 17:11:
   כמזל טלה, התחברתי, תודה!
   אבדוק את זה על אמא שלי, נראה לי שהיא טלה קלאסי.
   אבדוק את זה על אמא שלי, נראה לי שהיא טלה קלאסי.
   מאוד מעניין, נהניתי לקרוא. תודה רבה לך על השיתוף :)
     24/3/12 19:26:
   אהבתי לקרוא.
     24/3/12 07:08:
   ניתוח מעניין מאוד.
   מאוד מעניין ומאוד אהבתי לקרוא תודה על הפוסט וחג אביב שמח :)
     23/3/12 20:17:

   ותודה כמובן לכולכם וחודש אביב נפלא. זמן טוב לטייל: לא קר מדיי ולא חם מדיי ואפשר פה ושם עוד לראות גם שאריות של אגמי חורף למי שאוהב.

     23/3/12 20:16:

   צטט: אביבה ר. 2012-03-23 19:51:38

   תמיד מעניין ללמוד על המזל שלי עוד משהו... תודה!

    מזל טוב.

     23/3/12 20:16:

   צטט: רונן חגי 2012-03-23 19:49:41

   אני בן מזל טלה. מתי אקנה אופנוע חדש?...קריצה

    מזל טוב.

     23/3/12 20:01:

   תודה ששיתפת בפוסט משובח.

   אוהבת לבקר ולהתרשם

   מעניין ומרתק

   שבת מבורכת בחום ואהבה

   צחיתוש


     23/3/12 19:51:
   תמיד מעניין ללמוד על המזל שלי עוד משהו... תודה!
     23/3/12 19:49:

   אני בן מזל טלה. מתי אקנה אופנוע חדש?...קריצה

     23/3/12 19:21:
   תמיד מענינים אותי המזלות
     23/3/12 17:46:
   תודה שבת שלום
     23/3/12 17:29:

   צטט: תכשיט 2012-03-23 17:28:01

   SHABAT SHALOM....

    תודה וגם לך וחודש אביב שמח.

     23/3/12 17:28:
   SHABAT SHALOM....

   ארכיון

   פרופיל

   אמיר ניצן
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין