כותרות TheMarker >
  ';

  חוק ו/אי סדר

  הפגנות לגברים בלבד

  2 תגובות   יום שני, 9/4/12, 14:26


  לאחרונה, וזה כנראה זמני, אני ממעט בהפגנות. אני ממעט בזה ונשאר בבית. אני מעדיף להשתתף בדיונים נורא אינטיליגנטים בין גברים אשר לשאלה האם פצצת דלק אויר אמריקאית ששוגרה על ידי טייס גיבור (ובעקבות פסיקת בג"צ גם טייסת) יכולה לחדור בטון איראני משובח בעובי של 5 מ'. אני מעדיף לעקוב אחר עלילות הגבורה של יובל דיין או עו"ד שינפיין וכשממש משעמם לי, אני נשאר בבית וקורא את ספר הרכב של האופנוע או סורג כיפות. זה חשוב הרבה יותר מהפגנות של שמאלנים, הפגנות שאיבדו מטעמן נוכח גל זועם שכבר הגיע לעמוד הראשון של "הארץ", גל ששב והעיד את האמת על הפגנות שכאלה, אותה אמת שעמלנו להסתיר. האמת היא שנוהג הוא, בהפגנות שמאל דוקא, להטריד נשים.


  אני גם ממעט ללכת להפגנות, כי אני מתוודע לעולם המופלא של הפוסט כדוגמת רשומה זו. אני מקווה שאזכה לכמה קוראים וכי אלה יאמינו לי. יאמינו שהפוסט הזה לא נכתב כדי לזלזל בחומרה שבעבירות מין ואני מקווה שלא אחטא לנושא החשוב הזה. הפוסט הזה נכתב, כי הגזמתן. הגזמתן עם השעיר לעזאזל התורן. הגזמתן, כי בעיני, הקריאה הנכונה היא לצאת ולזעוק חמס גם נגד הכיבוש וגם נגד כל פשע מין שהוא, שניהם ביחד אך נכון בעיני הרבה יותר, כל אחד מהם לחוד.


  אכן ניכר שהיה בקמפיין של סולידריות שייח' ג'ארח בעניין מגרון, זה שהורד מהרשת בתוך 35 דקות אבל לווה בגמגום קשה, משום פגיעה בנשים כי נעשה בו "שימוש באונס ככלי שיווקי"[i] ואכן הכרזה שהועלתה לרשת ושקישרה בין הסרט הפורנוגרפי "גרון עמוק" למגרון הייתה בוטה וראויה לגנאי. אבל למרות שעל סולידריות לקחת אחריות לקמפיין הזה, עדיין יש לזכור שתנועת סולידריות אחראית למאמץ החשוב ביותר של השמאל מזה שנים והוא משמרת המחאה בשייח' ג'ארח. זוהי משמרת מחאה שסולידריות אינה מקיימת עוד ובהיעדרה עתידה להיבנות, באישור בג"צ, התנחלות חדשה במלון שפרד שבשכונה. זהו גם אותו קומץ שהצליח לגרש את נערי "אם תרצו" מהמבצע המתנשא של בנק לאומי שבמסגרתו ניסו לגזול כספים מארגונים שזקוקים נואשות למקורות מימון וסולידריות היא זו שעומדת לצד תושבי עיסאוויה מול הרעיון המכוער למנוע מהם דיור באמתלה של פארק לאומי בעוד הם הולכים ונכלאים בין גדרות. את כל זאת היא עושה, על אפו וחמתו של הקונסנזוס היהודי-ישראלי.

  כשנזכור שזהו תיאור מלא יותר של המציאות, שגם זה חלק מפעילותה של התנועה ולא רק הכרזה האמורה, ניזכר גם, שגם בתסריט ההזוי יותר, תנועת סולידריות אינה תנועה שפוגעת בנשים יותר מכל תנועה אחרת. נשים בשראל רחוקות עדיין מרחק רב משיוויון מלא ופשעי מין הם מהרעות החולות שאנחנו רחוקים מלמגר. אז אכן אין בכך כדי בכדי לפטור את סולידרית וייתכן שגם חלק מחבריה סובלים מהרעות החולות של תרבות גברית ואלימה אבל עדיין, כשזו התמונה – נראה כפי שלפחות אני הבנתי את שאמרה ד"ר בן ישי, נראה שמשהו התפספס בביקורת הזו שהגיעה למימדים של סיכול תקשורתי ממוקד של תנועת סולידריות ולמשהו הזה - קוראים גזענות.[ii]


   חבל שכך. הנושא שעסקתן בו חשוב. חשוב לא פחות מירושלים. זהו חלק ממאבק שעתיד להימשך עוד שנים נגד פגיעה בנשים ובעד שוויון ועדיין לא הגנה על נשים הייתה עיקר המסר שעלה מהביקורת הזו. חברתם/ן לדעות החשוכות ביותר של הערבי שאינו שולט בעצמו מול אישה והשמאלני שאוהב ערבים בכל תנאי ובכל מחיר, כי הוא אוטו - אנטישמי וחסר חוט שדרה, כי הוא מקטין את מלוא זקיפות קומתו הלאומית וכעת התגלה כי הוא עושה זאת רק למען זקפתו. עולה רושם לא נעים ששכחתן, שכשם שאין כל קשר סיבתי בין לבישת גופיות לפשעי מין, אין גם קשר סיבתי בין הפגנות שמאל להטרדה מינית והניסיון לייצר קשר שכזה רק כיון שנראה שזה קרה גם שם, יש בו משום ניסיון די מכוער לגנוב כותרות במקרה הטוב ולהאשים נשים בפשעים נגדן, שהרי הן משתתפות בהפגנות, במקרה הטוב פחות.[iii].


  אומר עוד, אפשר ואני ממעט להשתתף בהפגנות לשוויון זכויות לנשים ולמניעת פגיעה בהן ככאלה. אולי גם בגלל זה, יש לי בעיה עם הטענה בדבר הטרדות מיניות בהפגנות שמאל. אבל אני מעדיף לחשוב שלא רק בגלל זה. אני מעדיף לחשוב שעיקר הבעיה מצוי במקום אחר. הבעיה היא בהתעקשות לקשור עניינים שאין בינהם קשר. הטענה שיש הטרדות מיניות בהפגנות השמאל סובלת מאינוס של קשר סיבתי במקום שאין כזה. זו אמירה שבונה קשר מדומה על דרך של שימוש בסמיכות מקום בין מילים. יש הטרדות מיניות. יש הפגנות שמאל. החיבור בין השניים עלול להצניע אמירה אחרת לגמרי. שזה קורה מכיוון שאלה הפגנות של ערבים ואוהבי ערבים. הטענה החבויה היא, שאלה הפגנות בהן מותר הרסן המונע מערבים ומאוהביהם לעשות את שגנוז בלבם של כאלה. הרצון לבעול בכפיה את בנות ישראל (ואני תוהה האם יש להוסיף -השמורות לבני ישראל ורק להם). זהו רצון שניתן לשלוט בו ולמנוע את הוצאתו לפועל, רק בכוח. רק בכפייה ומכאן, במקרי קצה, עוד הצדקה לדיכוי ערבים בישראל ובשטחים ומכאן גם הקריאה לחרם על התנועה או הקריאה כי תישארו בבית.


  כי כשאני מבקש להשתתף בעוד הפגנה, נאמר בסילוואן או מול סוכת ראש העיריה בירושלים, כשיהודי רגיל בתכלית טורח להפגין למען עובדי היל"ה או נגד שר החינוך, בתמיכה בבדואים שבנגב או פינויים של עמידר ומכירת יפו לעשירים בלבד, כשערבי מן הישוב קורא לצדק חברתי ולמהפכה בשיטה הכלכלית הנהוגה כאן, הוא מתכוון לזה. הוא לא עושה זאת כדי למשוך נשים למקום ולהטריד אותן. זו פעולה נגד ההדרה המתמשכת של המיעוט הערבי והשלטון שלנו בשטחים, זו מחאה נגד הברית בין הימין הפוליטי והכלכלי ונגד שליחת ילדינו לשמור על מקומות קדושים ולא על קדושת החיים של נשים וגברים כאחד, מה שנעשה על ידי הפלשתינאים ושעימו יהודים מביעים סולידריות, הוא מאבק לשחרור לאומי. זו אינה הטרדה מינית וזה לא קשור להטרדה מינית. אני מבין שבחירות מטופשות של כמה אנשים עוררו את חמתם של כמה וכמה אנשים ונשים שרגישים לנושא יותר ממני, אבל אני לא מוטרד מזה שאם נשים יפסיקו להגיע להפגנות אנשי סולידריות שהם צעירים יותר, זריזים יותר ואוהבים ערבים יותר ממני ולכן מכירים יותר טכניקות להדרת נשים, יטרידו אותן קודם ולי לא יישאר. אני מוטרד מזה, שנשים וגם גברים, לא יגיעו להפגנות ואני אפילו חושש שבחלק, אני מדגיש, בחלק מהמקרים, לכך בדיוק מיועדת הביקורת הזו.


   לכן וגם כיון שההתנצלות של סולידריות, התנצלות שאינה קלה כפי שנדמה ושאינה ברורה מאליה במקומותינו כבר נעשתה בכל מקום אפשרי וכיון שברור שבסולידריות שמעו את המסר, די בכך. בסיבוב הבא, קחו בחשבון שנוכח העבודה שעושה ועשתה סולידריות, חיוני גם, שייתנו לתנועה הזו, להמשיך בעבודה.
  בעז ברזלי, עו"ד
  [i] ר'

   http://naama-carmi.com/2012/03/04/%D7%91%D7%A9%D7%91%D7%99%D7%9C-%D7%94%D7%A1%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%95%D7%AA/


  [ii]ר'  http://www.haaretz.co.il/opinions/1.1681502

  [iii] ויש גם אפשרות שלישית. שניסיון חמור בהרבה ניתן למצוא ב-

    http://www.imti.org.il/Docs/%D7%9E%D7%90%D7%9E%D7%A8%D7%99%D7%9D/?ThisPageID=1145

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (1)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     9/4/12 16:51:

   לא רק שלא מצניעים את הרמזים של קשרים בין שמאלניות לערבים, יש מערכת משומנת ברשתות של סרטונים מהסוג הזה והאירגון[נלחמים בהתבוללות- להב"ה] נגד התבוללות המפיצים סיפורים מרעילים ברשתות ואלה חומרים היוצאים באופן מאורגן נתמך בכספים ואין הבדל בין עלילות דם למעשיהם וזה מחלחל ומגיע לכל הפגנה.

   הקשר המרומז באופן המכוער הזה משרת את הימין הקיצוני ומסית את הויכוח המרעיון המרכזי.

   ארכיון

   פרופיל

   boazlaw
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין