כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  סיפורים וטיולים ועוד כמה דברים

  סיפורים קצרים, ושירים לעת מצוא פרי עטי, טיולים בארץ בכלל ובשביל ישראל בפרט.
  ועוד כמה דברים שפגשו אותי.

  0

  מחוף השרון לתל אביב - שביל ישראל

  114 תגובות   יום ראשון, 22/4/12, 17:16

  19-04-2012 מפארק חוף השרון לתל אביב.


  אורך – 16 קילומטר.

  משך – חמש שעות.

  דרגת הקושי – קליל ונעים


  בחלומי ראיתי ים כחול וגלים, שמיים, חופים קסומים וסירות לבנות מפרש. שמש נעימה ליטפה את גופי השרוע על החול.

  שיחת הטלפון שלפה אותי מהחלום. שלומי על הקו. מבט מהיר לשעון. עשרה לשש. הייתי צריך לקום כבר לפני חצי שעה.

  "מה, אתה בחוץ? פאק, לא התעוררתי. אני כבר בא".

  קפצתי מהמיטה. צחצחתי שיניים ואספתי במהירות את התיק שארזתי אמש, ואת הנעליים. בלי קפה, בלי לאכול, ככה רצתי החוצה. כעבור רגע ישבתי במושב הרכב של שלומי, מנסה להבין איך זה שלא התעוררתי. הרי כיוונתי השעון שיצלצל גם בחמש ורבע וגם בחמש ועשרים. דווקא יש לי מוניטין של אחד שקם בזמן. הסתכלתי על המכשיר הסלולרי ועל כיוון ההתראה לצלצול השעון. התברר כי סוג ההתראה שבחרתי  נועד רק לימי העבודה, והיום בכלל יום שישי, שבו אני משתדל שלא לעבוד. מי המציא את הטכנולוגיה המתעתעת הזו.

  כעבור רגע, אספנו גם את דורון שמשום מה לא התרגש מהאיחור הקל. בינינו, דורון לא מתרגש כמעט מכלום. בחניון רידינג שבתל אביב, פגשנו את שחר ומשם המשכנו צפונה.

  ליד קיבוץ שפיים פנינו מערבה, לגן הלאומי חוף השרון. גדר לבנה מפח גידרה את אתר הבנייה של שכונת "צוקי ארסוף", שנבנית על צוק חוף השרון. זו בעצם הרחבה של קיבוץ געש. הוילות המדהימות שנבנות שם לא נראות כמיועדות לחברי הקיבוץ, אלא לתאבי הנדל"ן באשר הם. חבל.

  http://cafe.themarker.com/image/2602432/

   

  ברבע לשבע בבוקר, חנינו בצדו הצפוני של הפארק היפה. מתיחת איברים,  שלוק של וויסקי לחימום הלב, וכבר שמנו פעמינו על קו המצוק אל רציפי העץ המפורסמים הצופים אל הים. אלפי פרחים צהובים כיסו את החולות וקידמו את פנינו. היה זה "נר הלילה החופי", שפרח סביבנו בטירוף. בתקופות אחרות, פורחים פה אירוסי ארגמן, חבצלות חוף ורקפות.


  גן לאומי חוף השרון מתנוסס לגובה 30-40 מטרים מעל פני הים, על גבי רכס כורכר הנשבר אל החוף במצוק תלול . המקום מומלץ מאד לטיולי משפחות ורומנטיקה בעיקר בחדשי החורף הנעימים. הים הכחול והחוף הקסום נשקפים מראש המצוק ומשרים אוירה נהדרת. רציפי העץ שנבנו במקום, מתאימים מאד להפסקת קפה ראשונה.  כחול הים השתרע אל האופק. למטה, קרוב יותר, שצפו הגלים הלבנים אל תחתית מצוק הכורכר.

  דורון העיר את תשומת ליבנו ל"סוולים" הרחבים  שניתן לראותם מרחוק. "סוול" – גל ארוך חלק ורציף החביב במיוחד על גולשי הגלים. בצפון התנשאו הבניינים בשכונות הדרומיות של נתניה, בדרום גבעת אפולוניה הסמוכה להרצליה.


  "חופים הם לפעמים געגועים לנחל". שרה חווה אלברשטיין את שירם של נחום היימן ונתן יונתן. השיר השקט והלירי נבחר לייצג את קטע השביל בזכות הפסטורליות והשקט.


  דרך נקיק צר, ירדנו אל חוף הים ועזבנו את הגן הלאומי, לא לפני שהיבטנו אל "ארסוף" שכונת האלפיון העליון, שנבנתה על הצוק שמדרום. שחיתות כבר אמרנו ? רק רגע, עוד לא הגענו למרינה שבהרצליה.


  http://cafe.themarker.com/image/2602435/

   

  למטה על שפת הים, רועש וסואן. המפגש בין הים הרוגש והגלים המתנפצים אל החוף יוצר סביבה ואקלים שונים מאשר בראש המצוק. רסיסי מים ממלאים את האויר. געש הגלים השוצפים מילא את האזנים. כדי לשמוע זה את זה היה צורך לצעוק. 

  הים גבוה ועצבני. זו שעת הגאות. צעדנו דרומה על החול הרטוב בתוך  "חדר המכונות של הים". כדי שלא להרטיב הנעליים, היה צורך להתחמק  ולתמרן בין הגלים המציפים את רצועת החול הצרה ומנסים לנגוס, במצוק הכורכר. הרוח והמים חרטו בסלע הכורכר הרך תצורות מרהיבות. רצועת חוף מדהימה זו חביבה מאד על הרוחצים בעירום. בעונת הרחצה ניתן לראות פה מתרחצים ומתרחצות יחפים "עד הצוואר". הבוקר ראינו רק דייגים מתוסכלים מהים הגבוה.

  "האהבה היא ים שבו האישה היא החוף." (ויקטור הוגו).


  "אפולוניה – ארסוף", הוקמה במאה השישית לפנה"ס על ידי הפיניקים שבחסות האימפריה הפרסית שלטו בנתיבי השיט במזרח הים התיכון . באותה התקופה נהגו לשוט בקרבת החופים. אפולוניה היוותה חוליה בשרשרת  נמלי חוף קטנים, שערים בצדם.  צידון, צור, עכו, שקמונה, עתלית, קיסריה, אפולוניה, יפו, יבנה (פלמחים) , עזה ואשקלון בואכה מצרים. התל נחפר והפך לגן לאומי מרהיב. מרבית השרידים שנותרו, ושוחזרו - מתקופת הצלבנים. בספטמבר 2003 הוכרז אתר אפולוניה על ידי ה "World Monuments Watch" כאתר עולמי בסכנת הרס. הסיבות – נסיגת קו החוף עקב עליית מפלס מי הים ובניית המרינה בהרצליה.

  כשהתקרבנו לאפולוניה, נתקלנו בסוללת סלעים ענקית וארוכה, שהונחה למרגלות המצוק כדי  להגן עליו מהגלים. במקום לעלות לאפולוניה (השווה ביקור נפרד), המשכנו לדלג על סלעי הסוללה, לאורך החוף, אל  שרידי המעגנה והמבצר שהיו פה. 

  http://cafe.themarker.com/image/2602431/

   

  קצת לפני העלייה לגן הלאומי ולמסגד סדני עלי, נתקלנו בספינה טרופה בשם Hela  . הספינה  נתקעה על החול, בצמוד למצוק ותרניה נשענו עליו. ברנש צעיר שהיה לידה סיפר כי ביום ד' בצהריים יצאו להפלגה ופרשו מפרשים. רוח מפתיעה הגיעה במהירות של 40 קשר והטיחה את הספינה לחוף. לדבריו, זו אותה הרוח שהפילה את גשר התאורה באסון בהר הרצל , בו נהרגה סג"מ, הילה בצלאלי ז"ל. הדמיון בין שם הספינה ושם הקצינה העלה מחשבות מסטיות מעט.

  כאן נמצאה "אוזן" של כד אפולוני עתיק. ביקשנו יפה ו"האוזן" הסכימה להיבחר לחפץ המייצג של היום ולהיאסף אל מוזיאון חפצי השביל ההולך ומתפתח.


  http://cafe.themarker.com/image/2602434/

   

  טיפסנו למרומי המצוק דרך נקיק קטן ובו בית הממוקם צמוד לחוף. מי שגר פה, לא צריך ללכת לשום מקום. בראש המצוק פנינו דרומה, עקפנו את מתחם מחנה הצופים והתקדמנו למסגד סדני עלי.

   

  הבתים שנותרו מהכפר שהיה פה פעם, מאוכלסים והם שכונה קטנה בנוף ים - הרצליה פיתוח. פעם היה פה חור, "קצה העולם שמאלה". כיום אפשר לומר שגרגרי החול שבמקום, שווים משקלם בזהב.

  מהמסגד חזרנו לחוף "סידני-עלי" המוצף כולו בגלים. מדרגות רחבות היורדות למים, שימשו לנו כשולחן לארוחת בוקר ולקפה ריחני. מישהו החליט שבמקום יפה למחאת הים וביטא זאת בהשראת הקיץ האחרון.  השעה כבר כמעט תשע והחוף החל להתמלא בצועדים, גולשים, דייגים וספורטאים. כדי להגן על הצועדים ולהרחיקם מהצוק המתמוטט, דאגו הרשויות לגדר. הגדר התגלתה כמפלט יעיל מהגלים שאיימו להרטיב את הנעליים.

  http://cafe.themarker.com/image/2602436/

   

  נראה כי בוני  הגדר שכחו להתייעץ עם הים, שגם לו היה מה להגיד.

  http://cafe.themarker.com/image/2602438/

  הארובה ברידינג כבר הזדקרה בדרום, אבל לפנינו עוד לא מעט קילומטרים על חול. הצעדה על החול קצת קשה יותר ומצריכה מאמץ. מצד שני, הברכיים , הגב, והמפרקים נשארים במקומם ללא תופעות לוואי.

  במרינה שבהרצלייה ראינו כמה עשרות חיילים צעירים במכנסי דגמ"ח ונעלים שחורות,  ספוגי מים ומותשים. החיילים השתרעו על החוף והתאוששו ממסע לילי לאורך החוף ובמים.

  "מאין אתם" שאלנו.

  "מחיל האויר". ענו.

  "מאיפה התחלתם ללכת"?

  "מעתלית".

  נו טוב, אין הרבה יחידות בחיל האויר שצועדות מעתלית להרצליה במים.


  רצועת החוף שבין המרינה בהרצליה לחוף הצוק רחבה ונוחה להליכה. פה ממוקם ה"חוף הנפרד" המיועד לרחצה נפרדת גברים ונשים. עונת הרחצה טרם החלה ולכן יכולנו להתקדם ללא מעצורים. הים הגואה הרטיב את החול ויצר לנו משטח הליכה משובח. ככל שהתקדמנו דרומה התרבו הקייטנים והגולשים. בקיץ בטח מפוצץ פה. בחוף הצוק, מצאנו בתי קפה הומים וחוגגים  את תחילת הקיץ.

  http://cafe.themarker.com/image/2602442/

  הארובה של רידינג גדלה וקרבה. חלפנו מתחת לבסיס הצבאי שמעל המצוק  והתקרבנו לחוף תל ברוך. על החול ניתן היה להבחין במזרקים, גומיות משומשות כלי עישון מאולתרים ושאר שאריות של תענוגות מסוכנים ואסורים. חוף תל ברוך עבר בשנים האחרונות פיתוח וטיפוח. יש טיילת מסודרת עם פינות מרגוע, בתי קפה, מגרשי משחקים, נתיבי אופניים ונוף אנושי מרהיב.  גם לנו בא קפה, אבל מבושל היטב.

  מצוק הכורכר נעלם ובמקומו הופיעו תלוליות אדמה חומה. הגשמים הרבים חרצו  צורות מעניינות .


  http://cafe.themarker.com/image/2602443/

   

  בהמשך הגענו לשדה התעופה, "דב". ולחוות מכלי המזוט של חברת החשמל. זו זירת ההתרחשות  העיקרית בסיפור "שומר הלילה". מאז חלפו עשרים וכמה שנים. גם אתר הדלק וגם שדה דב מיועדים לפינוי מלב המרחב האורבני, היקר. מעניין מה יישאר לים,  לטבע ולעמך ישראל.


  http://cafe.themarker.com/image/2602445/


  המשכנו לאורך הטיילת ממערב לתחנת הכוח רידינג. גשר חדש נמתח מעל המעגן והוביל אותנו לשפך הירקון אל נקודת הסיום בחניון, שכעת כבר מלא עד אפס מקום.

  חזרנו שוב לגן הלאומי חוף השרון לקפה אחרון לפני החזרה הביתה.

   

  לקטע השביל הבא

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (114)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     17/9/15 01:26:

   יופייי של תמונות.

     10/5/12 15:23:

   צטט: שוש חזן גרינברג 2012-05-10 13:16:12

   מסלול אתגרי באמצע המדינה.
   אתגרי ? ....כמעט :) 

    

   מסלול אתגרי באמצע המדינה.
     10/5/12 11:08:
   אצלך תמיד יש לנו ארץ נהדרת (-:
     8/5/12 16:00:

   צטט: Malka Sharvit 2012-05-08 14:25:49

   אומרים שכל אחד מרכסי הכורכר, שעוברים מצפון לדרום בארצנו, הם אינדיקציה למיקומו של קו החוף הגיאולוגי של אחד מעידני הקרח הקודמים... ואני מדברת על אירועים אשר התחוללו לפני המבול האחרון... ההוא של נוח והתיבה...מה זה אומר? שפעם חוף הים עבר ליד הקניותר בנס ציונה.... כן כן. אבל זה עוד לפני ששאול מופז היה סמל מחלקה שרדפה אחרי מחבלים בבקעת הירדן

   את שרידי התקופה ההיא בה היינו תחת ים תטיס, -  קרי חלזונות, רכיכות, ומאובנים ניתן לראות בכנסת ישראל. 

    

     8/5/12 14:25:

   אומרים שכל אחד מרכסי הכורכר, שעוברים מצפון לדרום בארצנו, הם אינדיקציה למיקומו של קו החוף הגיאולוגי של אחד מעידני הקרח הקודמים... ואני מדברת על אירועים אשר התחוללו לפני המבול האחרון... ההוא של נוח והתיבה...מה זה אומר? שפעם חוף הים עבר ליד הקניותר בנס ציונה.... כן כן. אבל זה עוד לפני ששאול מופז היה סמל מחלקה שרדפה אחרי מחבלים בבקעת הירדן

     7/5/12 16:06:
   איזה יום יפה תיארת כאן.טיול חוף מקסים. והתמונות משגעות. מאוד רוצה לצעוד שם. תודה!
     6/5/12 17:56:
   נשמע ממש מעניין יש עוד תמונות?   תגיות : שביל ישראל
     5/5/12 19:42:

   צטט: סוסהפראית 2012-05-05 11:57:29

   המסלול מתאים גם לילדים ?

   חלקים ממנו בהחלט. גם לילדות :) 

     5/5/12 18:51:
   איזה טיול יפה, ממש ליד הבית.
     5/5/12 11:57:
   המסלול מתאים גם לילדים ?
     5/5/12 11:14:
   שולחת לך את הכוכב ה-101 על 16 ק"מ שגמעתי איתך בחמש דקות...במקום בחמש שעות...(רק בינתיים :) תודה
     2/5/12 21:21:
   מדהים, האדריכלית של הטיילת היא מורה ליוגה, נ.ב הצילומים שלך מושקעים ומשתבחים
     30/4/12 16:02:
   כאשר יש חוף יפה ודרך מרתקת --כמו שאתה הצגת אותה-- מי צריך את הפנוכו- על ידי התרחקות מן החוף--ראה מקרה נתניה.
   הסיפור על הסירה והקצינה עורר בי צמרמורת אתה נפלא כרגיל וכיף לך כרגיל מי יתנני גם שרית
     30/4/12 10:57:

   צטט: קביאר 2012-04-22 18:01:23

   מסלול מקסים, חבל שחייבים להתחיל כל כך מוקדם בבוקר. כמה עצוב לגלות שלעמוד החשמל שנפל יש חברה המחכה לו בודד על חוף ימה של הרצליה

    

   ממליץ! טוב עשו כשהחליטו לפני כמה שנים להעביר את שביל ישראל לקטע הזה.

     29/4/12 23:52:

   פשוט נפלא...
   ואהבתי את התמונות של מצוק הכורכר המעוצב המיוחד...
   מסלול נפלא ..פארק חוף השרון יפהפה ומלמעלה יש נוף של רצועת חוף עד חדרה ....

    

     28/4/12 21:21:
   שמים , ים, שמש חורפית, חוף וחול.. וחבורה כייפית.. מה ע וד צריך.. קפה..
     28/4/12 12:08:
   ת'אמת אחאבי? אם אני הייתי צריכה לצאת לטיול רגלי של חמש שעות, גם אני לא הייתי מתעוררת! ואם הייתי במקום החבר (דורון) הלא מתרגש - גם אני לא הייתי מתרגשת שאיחרתם! אבל, אני ממש אוהבת לטייל איתך כל פעם מחדש. דרך הצילומים ותיאורי הנופים. החיים יפים יפים ככה. אני הייתי מחכה לכם בסוף המסע. מה איפה? בבית קפה.

   אתה כותב ומתאר בצורה פלאית ומרשימה.

   עובר איתך את הקילומטראג'.

   התמונות חדות וברורות.

   מתארות במדוייק - מראה מקום ומצב.

   תודה.

   .

   שוזר כוכב* עם קריצת הצפריר.

   ''

   http://cafe.themarker.com/post/2607781

   אצ"ג

     27/4/12 16:24:
   תודה לך על הטיול הנפלא שהובלת ,מקומות קסומים ,ממש כיף לטייל
   תודה על התזכורת הנעימה. גם התמונות מצויינות . עד לא מזמן נהגתי "לחרוש" חלק נכבד מהדרך הזו באופניי בנתיב המתאים, מתאווה לחזור לכך.
   מאלף! הדפסתי ושמרתי .בהזדמנות הראשונה אשתמש בהמלצותיך...
     26/4/12 23:46:

   בבקשה לקרוא לי בפעם הבאה.לי אין בעיה להתעורר בשעות מוקדמות...

   *

   אלומה

     26/4/12 19:14:

   64לעצמאות

    תודה על תשומת ה''

   יונה

     26/4/12 16:29:

   אחאב חברי היקר נשיקה

   היה כייף לטייל יחד איתך

   והתמונות יפהפיות ומגניבות

   (-: אהבתי את התמונה שאתם  עומדים על הסלעים  התומכים את הגדר

   * כוכב אהבה ממני

   וחג עצמאות שמח וסופ"ש נהדר חברי

     26/4/12 12:49:
   אחאב, אתה עושה חיים.....ומצלם תמונות יפיפיות.... אהבתי במיוחד את זאת של סלע הכורכר. חג שמח!
     26/4/12 00:43:
   שמים של ישראל...
     25/4/12 20:31:
   לא צריכים להרחיק מהבית לראות ולאהוב את יופיה של ארץ ישראל - כל הכבוד
     25/4/12 05:57:
   שכחתם לבקר בבית של פיסטוק בסמוך לסינדי עלי :-)
     24/4/12 22:34:
   כושר יש לכם להגיע ברגל אל כל המקומות שאני מגיעה במכוניתי. אבל אולי ככה יותר טוב. הנה יצאת עם חוויה, עם צלומים יפים, ועם פוסט:)
     24/4/12 22:00:
   אחאב, טיול יפה היה לכם והים תמיד מקסים....ואת חוף סידני עלי אני מכירה קצת וגם כתבתי עליו פעם......תודה על השיתוף המהנה הזה ואכן צודק מי שאמר שהטיול מתאים ליום העצמאות....ליופי שיש לנו פה ושאין לנו מה להתבייש...
     24/4/12 15:59:

   צטט: אילנה ינובסקי 2012-04-23 23:55:31

   תיאור מרתק ומאלף. אתה פשוט אלוף מספרי המסעות. בסוף הקריאה גם אני מרגישה צורך באיזה קפה מבושל היטב. בניכוי הוויסקי של הבקר, להתראות
   :)

    

     24/4/12 15:43:
   אתה בהחלט יודע לטייל.ואני אומרת זאת לא בגלל המסלולים אלא בגלל החוויות שאתה חווה ומבין ומקשר ומעביר לנו בצורה כל כך יפה ומלמדת שעושה חשק להשתתף באהבת הארץ ושביליה .
     24/4/12 10:10:
   סיור יפיפה ליד הים ולחופו נפלא. אולי בטיולי הבא אאמץ את חלקו. כתבת נפלא ועל התצלומים הגבתי בנפרד כך שנגזלו כוכבי אשוב
     24/4/12 09:32:

   מרתק לעשות את המסלול הזה בישיבה נינוחה וברגליים יבשות, מול תמונות מ ר ה י ב ו ת  כאלה!

   המשפט של הוגו יכול להוות מוטו לשיר שכתבתי לפני כ-40 שנה...

    

   אתה - הים

   אני - יבשת

   החוף אשא אליו כמהים גליך

   משבריך בתשוקה בת נצח.

    

   המייה גדולה במעמקיך

   אולם בהיותך קרוב

   האין מגעך רוגע

   ולחיכתך אותי לוטפת...?

    

    

    

     23/4/12 23:55:
   תיאור מרתק ומאלף. אתה פשוט אלוף מספרי המסעות. בסוף הקריאה גם אני מרגישה צורך באיזה קפה מבושל היטב. בניכוי הוויסקי של הבקר, להתראות
     23/4/12 22:27:

   סוף סוף הגעתם בטיולכם היפה אל המקום הנכון
   תל אביב

   כמו תמיד חיפשתי את הויסקי וגם הפעם מצאתיו.

   אתה חייב לקלקל לי את ההנאה? לא תקבל כוכב!  

     23/4/12 22:10:
   איזה יופי של טיול
     23/4/12 22:04:
   יפה. בעיקר במזג האוויר היפה שיש לאחרונה
     23/4/12 21:44:
   זה טיול כלבבי,שמסתיים בעיר הגדולה.
     23/4/12 20:29:

   הפוסט הזה מרהיב את הטבע שעוטף את הטיול.

   זה נשמע באמת קליל ונעים.
   יופי של מסלול.
   ג'אן

     23/4/12 19:58:
   תענוג לטייל איתך.
     23/4/12 18:37:
   באמת טיול יפה
     23/4/12 18:17:
   אין על כורכר...וים.
     23/4/12 18:14:
   תענוג של פוסט.
     23/4/12 18:02:
   התמונה השנייה של שכבות סלע הכורכר.. מקסימה בעיני. תודה ( :
     23/4/12 17:13:
   איזה יופי של מסלול ועוד קל"ב :-)
     23/4/12 15:18:
   פעם הבאה אם אתה לא מזמין אותי ברוגז!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   היה ממש נעים לקרוא ולראות את התמונות. דילדותחי נסענו לשםה רבה ואני אוהבת את המסלעות שלה כורכר שם. פעם היתץה שם ממש מערה טבעית עשויה מכורכר חתיכות חתיכות שהיינו עוברים מתחתיה עד שהיא התמוטטה יום אחד
     23/4/12 09:06:

   אח....אחאב....שוב יצאת בלעדינו?!

   תודה לך על הטיול האביבי על שפת הים.....

   אוהבת מאוד את הכחול הזה ואת התמונות והסיפורים שהבאת לצידו

   שיהיה בוקר טוב :)

     23/4/12 08:25:
   אהבתי מאוד.
     23/4/12 08:25:

   צטט: יובלש 2012-04-22 22:26:45

   צטט: א ח א ב 2012-04-22 18:51:00

   צטט: יובלש 2012-04-22 18:09:52

   מעולה.
   זה טיול סיום העונה שלנו בערב שבועות :)

   קטע שעבר שני שינויים משמעותיים בשנים האחרונות.

   השינוי החיובי-עם הארכת הטיילת הולכים את כל הקטע לאורך הים. לפני כן עזבו את החוף בתל ברוך והלכו הליכה מייגעת לאורך שכונות אזורי חן רמת אביב וכו'.
   השינוי הפחות חיובי-בעקבות הסערה העזה בדצמבר 2010 קרס חלק מאפולוניה למים ומאז יש את המעקף של סידנא עלי.

    

   אפשר להמשיך על החוף. 

   עלינו לסידני עלי סתם כדי להנות מהפסטורלייה. 

    

   הוסט!

   ראה כאן

    

   http://www.hike.co.il/forum_posts.asp?TID=7960&KW=%E0%F4%E5%EC%E5%F0%E9%E4

    

   אפשרי בהחלט. לא ראינו טעם לסטות כל כך רחוק מהים. לגבי הבטיחות...לא היסטרי. 

    

     23/4/12 08:17:

   יש פה מהכל, והצילומים שלך הולכים ומשתבחים :)

   מאד מהנה "לטייל" איתך.

     22/4/12 23:57:
   טיול נחמד בעונה המקסימה.
     22/4/12 23:27:

   http://cafe.themarker.com/image/2355517/

     22/4/12 23:15:
   פנטסטי. נתת לי רעיון לטיול הבא. הצילומים נהדרים בעיקר הסלעים. תודה
     22/4/12 23:08:
   תודה ענקית על השיתוף במסלול המקסים.
     22/4/12 22:59:

   הנה הפעם לקחת אותי לנופי בחרותי
   שם גדלתי מגיל שלוש עשרה והלאה
   יחד אתך הלכתי לאורך הדרך
   ונפרשו שם לא רק הנופים
   אלא גם זכרונותי
   תודה אחאב.

    

   נ.ב - חבל שאין שם בארסוף איזה צונאמי קטן שיחריב רק את הוילות שמכערות את החול הלבן.

     22/4/12 22:29:
   *יהההההההה איזה יופי
   * זה המסלול...הכי אהוב עלי.
     22/4/12 22:26:

   צטט: א ח א ב 2012-04-22 18:51:00

   צטט: יובלש 2012-04-22 18:09:52

   מעולה.
   זה טיול סיום העונה שלנו בערב שבועות :)

   קטע שעבר שני שינויים משמעותיים בשנים האחרונות.

   השינוי החיובי-עם הארכת הטיילת הולכים את כל הקטע לאורך הים. לפני כן עזבו את החוף בתל ברוך והלכו הליכה מייגעת לאורך שכונות אזורי חן רמת אביב וכו'.
   השינוי הפחות חיובי-בעקבות הסערה העזה בדצמבר 2010 קרס חלק מאפולוניה למים ומאז יש את המעקף של סידנא עלי.

    

   אפשר להמשיך על החוף. 

   עלינו לסידני עלי סתם כדי להנות מהפסטורלייה. 

    

   הוסט!

   ראה כאן

    

   http://www.hike.co.il/forum_posts.asp?TID=7960&KW=%E0%F4%E5%EC%E5%F0%E9%E4

    

    

     22/4/12 21:56:
   מקסים חודש טוב ומבורך
     22/4/12 21:42:
   חוף הים והלב מתרחב אהבתי!
     22/4/12 21:37:
   בקטע שקרוב לרידינג ולשדה דוב טיילתי פעמים רבות במסגרת "הליכות הבוקר" שלי. אבל הטיול בכללותו כפי שתיארת אותו נשמע מרתק וכיפי... נהניתי לקרוא.
     22/4/12 21:30:
   יופי של מסלול, אשתדל לעשות אותו בהקדם לפני חודשיים ירדנו גם מהשמורה אך צעדנו צפונה עד נתניה והיה מאוד מהנה.
     22/4/12 21:27:
   יפה מאד. רעיון מצוין!
     22/4/12 21:26:
   כל הכבוד...פוסט נהדר!
     22/4/12 21:24:
   מקסים!!! פוסט מושקע... תודה:)
     22/4/12 21:16:
   נשמע כיף..לא מחליפה בין חוף יפו-בת ים ..זאת ההליכה היומית שלי גם שם יש בתים על הצוק ונוף מדהים ..
     22/4/12 21:16:
   חיית צריך להודיע הקפה תמיד על האש
     22/4/12 21:15:
   אחאב אתה איש טבע נופים ואיכות סביבה אמיתי אני תקווה שגם בעיסוקך השוטפים אתה קרוב לתחום ואם לא אזי.. החמצה
     22/4/12 21:09:
   צילומים מדהימים. תודה על התיאורים. צעדתי איתך((:
     22/4/12 21:02:
   מעניין ונורא יפה. את הכוכב אוסיף מחר, היום כבר אי אפשר.
   יישר כוח
     22/4/12 20:46:
   טיול קליל ונעים ,אין על חוף הים בימיי אביב החמים ...אהבתי את המשפט :"האהבה היא ים שבו האישה היא החוף." ... משמעות רבה לו !
     22/4/12 20:43:
   נשמע כיף. תהנו
     22/4/12 20:31:

   צטט: ארזעמירן 2012-04-22 20:28:50

   ברגל ??!!

   רק ברגל!

     22/4/12 20:28:
   ברגל ??!!
     22/4/12 20:24:
   איזה כייףףףףףףףףףףףףףףףףף לך !
     22/4/12 20:19:
   טיול מעניין ובטוח שגם מהנה. תודה ששיתפת.
     22/4/12 20:06:
   תודה על השיתוף ,נראה שנהניתם מאוד .
     22/4/12 19:55:
   טיול קליל וקרוב...
     22/4/12 19:37:
   ארץ יפה יש לנו.
     22/4/12 19:29:
   היה כיף לקרוא תוךהצצה בתמונות. תודה. נהניתי מאוד
     22/4/12 19:28:

   צטט: קביאר 2012-04-22 18:01:23

   מסלול מקסים, חבל שחייבים להתחיל כל כך מוקדם בבוקר. כמה עצוב לגלות שלעמוד החשמל שנפל יש חברה המחכה לו בודד על חוף ימה של הרצליה

   בגלל הרוח...

     22/4/12 19:21:
   נפלא. היום הייתי בחוף. של האטלנטיק. שלכם יותר יפה. (:
     22/4/12 19:08:
   מקסים ! כן צריך להתייעץ עם הטבע לפני תכנון
     22/4/12 19:08:
   מעולה שבמעולים
     22/4/12 18:59:
   * חלק מהתמונות משגעות, לא להאמין.
     22/4/12 18:56:

   צטט: אביה אחת 2012-04-22 18:08:49

   אחאב - מקסים יופי של טיול - לאורך כל ה-16 ק"מ אבל זה לקח 5 שעות? לא הרבה? בחוף השרון הייתי גם - אחד הפוסטים האחרונים שלי גם מתעד משם - לצפות מלמעלה על הים בשלל צבעיו - ממש ממש אהבתי - חבל שלא הבאת עוד תמונות של הים- לעולם לא שבעה :) תודה על המילים על התמונות על הפוסט המוווושלם ערב נעים

   באמת קצת הרבה. קשה ללכת מהר על החול. חוץ מזה....ארבע הפסקות קפה, בדיחות, זמן איכות בקושי הספקנו.

    

     22/4/12 18:51:

   צטט: יובלש 2012-04-22 18:09:52

   מעולה.
   זה טיול סיום העונה שלנו בערב שבועות :)

   קטע שעבר שני שינויים משמעותיים בשנים האחרונות.

   השינוי החיובי-עם הארכת הטיילת הולכים את כל הקטע לאורך הים. לפני כן עזבו את החוף בתל ברוך והלכו הליכה מייגעת לאורך שכונות אזורי חן רמת אביב וכו'.
   השינוי הפחות חיובי-בעקבות הסערה העזה בדצמבר 2010 קרס חלק מאפולוניה למים ומאז יש את המעקף של סידנא עלי.

    

   אפשר להמשיך על החוף. 

   עלינו לסידני עלי סתם כדי להנות מהפסטורלייה. 

    

     22/4/12 18:47:
   איזה יופי....
     22/4/12 18:42:
   אחלה טיול, בול ליום העצמאות.
     22/4/12 18:32:
   מקסים :)
     22/4/12 18:15:
   טיול מקסים, תמונות מרהיבות ובעיקר הרבה כייף. תודה על השיתוף, ניהנתי ♥
     22/4/12 18:11:
   איזה יופי. גם הצילומים :)
     22/4/12 18:09:

   מעולה.
   זה טיול סיום העונה שלנו בערב שבועות :)

   קטע שעבר שני שינויים משמעותיים בשנים האחרונות.

   השינוי החיובי-עם הארכת הטיילת הולכים את כל הקטע לאורך הים. לפני כן עזבו את החוף בתל ברוך והלכו הליכה מייגעת לאורך שכונות אזורי חן רמת אביב וכו'.
   השינוי הפחות חיובי-בעקבות הסערה העזה בדצמבר 2010 קרס חלק מאפולוניה למים ומאז יש את המעקף של סידנא עלי.

     22/4/12 18:08:
   אחאב - מקסים יופי של טיול - לאורך כל ה-16 ק"מ אבל זה לקח 5 שעות? לא הרבה? בחוף השרון הייתי גם - אחד הפוסטים האחרונים שלי גם מתעד משם - לצפות מלמעלה על הים בשלל צבעיו - ממש ממש אהבתי - חבל שלא הבאת עוד תמונות של הים- לעולם לא שבעה :) תודה על המילים על התמונות על הפוסט המוווושלם ערב נעים
     22/4/12 18:04:

   כיף. תחושה של אהבת  הארץ, תנועת הגוף, תיאבון בריא. כיף.

     22/4/12 18:01:
   מסלול מקסים, חבל שחייבים להתחיל כל כך מוקדם בבוקר. כמה עצוב לגלות שלעמוד החשמל שנפל יש חברה המחכה לו בודד על חוף ימה של הרצליה
     22/4/12 17:57:

   תודה על תשומת ה''

   יונה

     22/4/12 17:54:
   נהדר !
     22/4/12 17:53:
   אני מתכוון לאמץ את הטיול הזה הוא מתאים לי פיזית ורוחנית (ים)
     22/4/12 17:45:
   אחד המסלולים היפים ביותר לאורך החוף .ממליצה לכם להמשיך לאורך החוף עד בת -ים .תגלו חוף יפה שבעתיים ,במיוחד בין יפו לבת ים ...
     22/4/12 17:45:
   יפה ארצינו הקטנטונת......
     22/4/12 17:43:
   מסמול קליל ונחמד. העדפתי את הגרסה הקודמת של השביל באזור זה, שפנתה מזרחה אל עבר קו התפר. כאן המסלול אורבני מדי עבורי.
     22/4/12 17:41:
   הסיפור כמו התמונות מרהיבים.
     22/4/12 17:40:

   דרך הכורכר. נפלא הטיול שלקחת אותנו! באשר ל"כד האפולוני" - יתכן קנקן, יתכן וסביר יותר - פך. לאו דווקא מתקופות מאוחרות. אין ספק שמהנה לקחת חלק במסע הקטנטן הזה. תודה לך.

     22/4/12 17:39:
   איזה כיף (-:
   אין כמוך,כל הכבוד
     22/4/12 17:31:
   איזה כייף של טיול
     22/4/12 17:28:
   יפה ומלהיב!
     22/4/12 17:21:
   שוב אתה יוצא בלעדיי .... יופי של פוסט ועוד יותר התמונות המדהימות

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   פרופיל

   א ח א ב
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין