כותרות TheMarker >
  ';

  נהג מונית

  טור דה ישראל 40-אובך כבד וריח צחנה-ישראל נכנסת למערכת בחירות

  0 תגובות   יום שבת, 5/5/12, 02:04

  הנרי קיסינג'ר מזכיר המדינה המיתולוגי בתקופת הנשיר ניקסון אמר פעם כי "לישראל אין מדיניות חוץ רק מדיניות פנים" כלומר, ראש-הממשלה  ,כל ראש-ממשלה פועל משיקולים קואליציוניים ומרצון לשרוד בכל מחיר כמעט גם אם הדבר פוגע ,לכאורה,בקידום אינטרסים לאומיים. מאז,הירבו גם מנהיגים זרים וגם פוליטיקאים ישראלים מהאופוזיציה,לצטט את האמירה הזו כאילו   השליט המנהל את ענייני המדינה,בכל מדינה דמוקרטית, לא מושפע מענייני פנים ולא פועל משיקולי בחירות אם ברצונו להיבחר פעם נוספת. גם נשיא המעצמה הגדולה בתבל פועל משיקולי בחירות לא להאמין. כל הפרשנים בחו"ל ובעיקר בארץ,מאוחדים בדעה כי "הנשיא אובמה מתעב,במקרה הטוב, את ראש-ממשלת ישראל בנימין נתניהו ואם יבחר שוב לנשיאות בתחילת נובמבר, בתוך זמן קצר הוא ימחוץ את ראש- הממשלה הישראלי אל הקיר ויכפה עליו לבצע צעדים מדיניים ,בעיקר מול הפלשתינאיים ,כנגד רצונו". במילים "עדינות" אלו ממש. האם החשש של נתניהו שאובמה "ימחוץ" אותו מיד אחרי הבחירות ,אם ינצח הוא שהניע את ראש-ממשלת-ישראל שמצב ממשלתו איתן ומצבו ע"פ הסקרים טוב, לפזר את הכנסת ולהוליך את עם ישראל לקלפיות מיד בתום חופשת הקיץ ועוד לפני פרוץ חגי תישרי ?

  ''

         גם נתניהו וגם אובמה וגם כל ראש מדינה דמוקרטית פועלים גם משיקולי בחירות ומאילוצים קואליציוניים כאלו ואחרים ומי שלא יודע לתמרן ולהוביל מהלכים גם תוך תמרון בתוך מבוך הפוליטיקה הפנימית,סופו שלא ישרוד כלל-ציפי ליבני כבר הזכרנו ? אז האם נתניהו הקדים את הבחירות בעיקר כי הוא חושש שאם אובמה יבחר שוב הוא יעשה הכל על-מנת למנוע מנתניהו להיבחר שנית ולכן הוא מקדים אותו? ואולי בכלל, נתניהו לא רוצה לתת לשאול מופז זמן להתארגן בראשות "קדימה" המתרסקת (ע"פ הסקרים), הוא חושש מנסיקה גבה מדי של שלי יחימוביץ (ע"פ הסקרים) או  חושש מהכוח הפוליטי החדש בזירה-יאיר לפיד (לא ברור כוחו האמיתי ע"פ הסקרים) או מהכוח שעשוי/עלול לצבור השחקן החדש/ישן הכריזמתי אריה דרעי? האם נתניהו רצה להקדים את יריבו הגדול במחנה הימין אביגדור ליברמן בפרוק הקואליציה?    כנראה שכל התשובות לשאלות הנ"ל נכונות,לפחות בחלקן. והעיקר-לא הזכרנו-איראן-האם הבחירות הקרובות הן מעין "משעל-עם" על תקיפה ישראלי באיראן כן/או לא והאם נתניהו  (וברק) לוקחים סיכון ומהמרים ,הימור מטורף כמעט ,כך לפחות ע"פ גירסתו של העיתונאי ארי שביט,המקורב מאד לשר- הביטחון הישראלי והצמד חמד הזה רץ (בנפרד) לבחירות על-מנת לקבל מנדט רציונאלי מהציבור הישראלי לבצע פעולות צבאיות "משיחיות" כהגדרת ראש-השב"כ לשעבר בסתיו הקרוב,עוד לפני שהבוחר האמריקאי יאמר את דברו ולפני תחילת החורף ובא העננים הכבדים שיכסו את האזור וימנעו לכמה חדשים טובים אופציה של תקיפה אווירית? האם זהו הימור רציונאלי או משיחי ממש של נתניהו? ומה יקרה אם בארבעת החדשים הקרובים יקרה/יקרו התרחשויות ומאורעות בלתי צפויים וכל הסקרים המחמיאים של היום,יתנדפו ברוח ובסתיו הקרוב בראש ההנהגה הישראלית יעמד/תעמוד מישהו/מישהי אחרת שלא ירצו לתת אור ירוק לתקיפה צבאית ישראלית? האם אז לא יתברר שנתניהו נטל הימור ענקי ונכשל והנושא האיראני שהוא בנפשו כפי שלא קשה להתרשם גם מנאומיו הנחרצים כולל בדברי ההספד שלו על קבר אביו המנוח,ההיסטוריון בן-ציון ז"ל לא יטופל ע"פ דרכו? איך ירגיש אז נתניהו?החמצה ענקית בלתי נסלחת לראייתו לפחות? ואולי בכלל יש כאן ניסיון הטעייה וכבר בקיץ הקרוב יתרחש ה"עניין הזה עם איראן"? כך או כך, צפויים לנו חדשים קרובים מרתקים מאד ממש לא "עונת מלפפונים" משעממת למרות ש"עם ישראל" ממש לא ישאר רתוק בחדשי הקיץ הלוהטים למסך הכחול לצפות בתשדירי התעמולה של המפלגות (שמזמן הפכו ללעג ולקלס,לחוכא ואיטלולה והשפעתם על הבוחר הישראלי היא אפסית -העיקר שכמה פרסומאים ,יחצנים,יועצים ושאר מרעין בישין ממולחים משלשלים לכיסם הרבה כסף מהמפלגות דהיינו מהכיס שלנו,של האזרח הישראלי שכל מה שהוא רוצה זה רק לעבור את הקיץ הישראלי החם והלח בשלום והדבר האחרון שהוא רוצה,ביחוד אלו שלא יברחו בהמוניהם לחו"ל הוא שהפוליטיקאים יבלבלו לו את המוח וישטפו את מוחו. האם הבוחר הישראלי יעניש את ראש-הממשלה על שהקדים את הבחירות(ועל דברים אחרים) ובתחילת הסתיו יתברר לנתניהו שעשה מקח טעות? ואלי יתברר שנתניהו נוהג ברציונאליות ,יגרוף את כל הקופה וירגיש שיש לו מנדט מחודש ומפורש מבוחר הישראלי לבצע מדיניות "משיחית" שבעינו היא המדיניות הרציונאלית היחידה שבלום את הפנטזיות המשיחיות של שליטי טהרן שמפנטזים בגלוי על השמדת מדינת-ישראל ? האם לראשונה בתולדות מדינת-ישראל יעכו כאן בחירות שהם בעצם מעין משאל-עם על יציאה למלחמה? אפילו על "הסכמי-השלום" למינהם לא נערכו עד היום עד היום משאלי-עם בישראל!

  ''
  ''

             חבורת דדא –דיסקין,דגן (בסגנון צבאי וברוטאלי) ,אולמרט (כרגיל הנחש המניע מאחורי הקלעים) מסתובבת בארץ ובעולם ויורה רעל כנגד ראשי המדינה שעד לפני שנה הם ישבו לצידם בכל הדיונים הכי רגישים ,לא נרעשו ונפחדו ולא מיהרו להניח את המפתחות על השולחן ולצאת החוצה ולזעוק עד כאן. אפשר להתווכח על המהות אבל אי-אפשר להתווכח על הסיגנון הגס והאלים. כשמאיר דגן צועק בניו-יורק מעל הבמה בפומבי על שר בממשלת ישראל הנבחרת-"אתה שקרן" (על השר גלעד ארדן)-זוהי התנהגות אלימה וברוטאלית שמעידה על דגן יותר מהכל במיוחד כשהוא מקבל רוח גבית פומבית מאולמרט שיושב על אותה במה.  כשדיסקין מזכיר את עושרם של ברק ונתניהו ,זוהי ביקורת לגיטימית (אם כי בסגנון צורם) רק חבל שהוא לא מזכיר את עושר של אריק שרון וחשדות השחיתות המיוחסים לו או את עושרו של אהוד אולמרט שעל דרכי התעשרותו יש סימני שאלה כבדים שחלקם נידונים בעצם ימים אלו בבית- משפט ישראלי. מדוע עושרם של שרון ואולמרט לא צורם לדיסקין?

  ''

         אבל מעל לכל,יש להזכיר לחבורה הזו כמו לליבני ולמופז שהיו שותפים מלאים ל"הינתקות"  השרונית שנעשתה לא מטעמים משיחיים חס וחלילה אלא מטעמים רציונאליים לחלוטין- למלט את שרון ובניו מאימת הדין הישראלי –את אריק זה הציל ,את בנו עומרי פחות. אני מציע לדיסקין,דגן,אולמרט שדחף במלו כוחו וליבני ה"מדינאית הדגולה" לקרוא טוב טוב את המאמר שמתפרסם במוסף סוף השבוע של "מעירב" על הטראומות הקשות שמהן סובלים אלפי ילדים שחיים בדרום כתוצאה מירי הטילים שנמשך לסרוגין תשע שנים והוחמר לאחר ה"הינתקות" המהוללת ("שבעקבותיה ישתפר מאד מצבה האסטרטגי ושל ישראל והמצב הבטחוני בדרום  "...) ולדרוש מהם אחרי כישלון כה צורב ממהלך שנעשה מטעמים ציניים אגואיסטיים לחלוטין ושדיסקין,דגן, ליבני ואולמרט היו שותפים מלאים למהלך הציני הזה קצת צניעות מינימום! איפה הבושה חבורת דדא הנכבדת,גברת ליבני ושר-הביטחון של ה"הינתקות" מר שאול מופז?  מיסיס קלין פרשה השבוע מהכנסת אבל היא הודיעה כי "אני לא פורשת מהחיים הציבוריים"-מזה אומר ואיך זה יתבטא? לליבני פתרונים ולמופז שהתחיל להזיע מאד השבוע עקב הסקרים הלא מחמיאים שמחקו את חדוות הניצחון החד-משמעי על ליבני רק לפני חדש וחצי הרבה כאב-ראש. איך ליבני מרגישה עכשיו כשהיא רואה את מופז מזיע ואת חלק מחבריו מתחננים בפניה שתחזור ל"קדימה" ותנסה לבלום את הצניחה החופשית שלה (לפחות ע"פ הסקרים?)-"נפלא"!

        "הציבור עדיין לא מכיר את מופז,כשתתחיל מערכת הבחירות ומופז יצא לציבור אם תכניותיו המפורטות התמונה תשתנה" ניסה לעודד את עצמו אבי דיכטר בכיר ב"קדימה" (שהיה ראש השב"כ בזמן ה"הינתקות") כאילו מופז לא היה בתשע השנים האחרונות שר-ביטחון,,סגן ראש-ממשלה ושר התחבורה וחבר-כנסת. אם יש לו טענות שלא עשו ולא חוקקו ולא שינו איפה הוא היה ומה הוא עשה? כדי למופז ולחבורתו להבין שלציבור יש זיכרון טוב,קשה לעבוד עליו שמופז הוא המשיח החדש ונכון לעכשיו,לפחות ע"פ הסקרים הציבור לא פתי ו"קדימה" של מופז,ליבני,דיכטר,אולמרט חלוץ,רמון,הנגבי,דליה איציק ורוני בראון מתרסקת טוב שכך! 

  ''
     אנשים כמו הנגבי שמכיריו עוד מימי הקמפוס העליז בירושלים סיפרו לי כבר לפני שנים רבות שהוא אופורטוניסט לא קטן שטובתו האישית היא נר לרגליו לפני האידיאולוגיה שלו ,בניגוד לאימו ,ואשר ברח מה"ליכוד" עת שרון ניסה להטביע אותה למרות שהוא התגאה ש"בכל שלוש ההצבעות על ההינתקות בממשלה הצבעתי נגד", והתאים את האידיאולוגיה שלו לזו של "קדימה" המתונה (בניגוד לליבני למשל שאפשר להגיד עליה הרבה דברים אך השינוי האידיאולוגי שחל בה הוא אמיתי לחלוטין !) רק בניסיון לקבל "איתרוג" כמו שרון בשל הסתבכויותיו הפליליות, מנסה כעת לעשות את הדרך ההפוכה ללא ניד עפעף. הנגבי שתמך בליבני התייצב לצידו של מופז שעה קלה אחרי שהתברר שהלה הביס את ליבני וכעת הוא חותר להתחבר לליכוד. כדי מאד, למען ניקיון המערכת הפוליטית שאנשי הליכוד יזכרו לו את בריחתו מהספינה הטובעת כמו שאנשי העבודה צריכים לזכור עובדה זו בבא היום לאישים כמו חיים רמון שחזון ה"מפץ הגדול" שלו יתנפץ כנראה בבחירות הקרבות כמו לדליה איציק שעדיין מחפשת כל דרך להגיע לבית-הנשיא אחרי ששמעון יפרוש ויחזור לחיים הציבוריים כפוליטיקאי מן השורה.

  ''
  ''

          ואם קשר לפוליטיקה רק במבט רחב יותר ועצוב, בימים האחרונים פורסם שמשטרת-ישראל לא אישרה לקבוצות מטיילים יהודיות לעשות מה שנקרא "סיבוב שערים" –סיור בין כל שערי חומות העיר העתיקה בערב ליל ט' באב הקרוב. לפני כמה שבועות פורסם שמשטרת ירושלים אסרה על משתתפי "מצעד הדגלים" לצעוד עם דגלי ישראל ב"יום ירושלים" באזורי "ירושלים המזרחית" אלא רק בחלק המערבי של העיר "מחשש לפרובוקציות". משטרת ירושלים,לא להאמין, מחלקת את ירושלים בפועל דווקא כשר המשטרה הוא יצחק אהרונוביץ איש מפלגת "ישראל ביתנו" של אביגדור ליברמן  ה"ימני הקיצוני" בממשלת בנימין נתניהו שהניף על ראש שמחתו את שמירת שלמותה של ירושלים. האם יש כאן יד מכוונת לחולשת המשטרה ולפחדנותה? נתניהו ה"משיחי" יחד עם ליברמן ה"איום" צריכים להורות למשטרה לשמור על ביטחונם של היהודים בירושלים לא רק בחלקה המערבי! יכול להיות שממשלת נתניהו מפחדת לכפות את הריבונות הישראלית בחלקה המזרחי של העיר? מעניין מה פרופסור בן-ציון נתניהו היה אומר על כך !

             בסוף-השבוע השתחרר מהכלא חגי עמיר האח של ומי שהורשע בשותפות לתכנון ומתן עזרא לרוצח ראש-הממשלה יצחק רבין ז"ל. בתקשורת ובציבור וגם לא יכלו להסתיר את תיעובם מעמיר ומשפחתו החוגגת את השיחרור באופן צורם מאד ו"שלום-עכשיו" קראה "להחרים את משפחת עמיר,לא למכור לה בסופרים ולהתרחק ממנה". הכל טוב ויפה אבל גם צבוע. אם היו קוראים למשל להחרים את משפחת בכרי  ששני בניה נשפטו והורשעו במתן סיוע למחבלים מתאבדים שפוצצו אוטובוס ליד הר-מירון בזמנו איזו צעקה היתה קמה. כאשר יש ניסיון להחרים את בן המשפחה מוחמד בכרי לא בשל היותו בן-דודם של שני השותפים לרצח המזעזע הזה אלא בגלל שיצר סרט שיקרי,אנטי-ישראלי כמו "ג'נין ג'נין" המתועב (מתי יעשה בכרי סרט דוקומנטרי "אמיץ" על  החקירה התקועה של רצח חברו הטוב ג'וליאנו מר בג'נין-ודאי שלא יעשה זאת עלוב נפש שכמוהו!)  .    דליה רבין אמרה השבוע שהיא מצפה ממנהיגי המדינה ש"יעשו צעד מנהיגותי אמיץ ולא יאפשרו לחגי עמיר להשתחרר". דליה רבין כמשפטנית יודעת היטב שכל אזרח,גם הרוצח וסייעניו של אביה המנוח כפופים לחוק ואנחנו לא חיים במטר צבאי הכולא אזרחים ללא משפט. רבין גם יודעת היטב שאי-אפשר לחוקק חוק על מעשה שנעשה בדיעבד,או לחוקק חוק אישי. יתכן שרוצח של ראש-ממשלה צריך להיות נדון לעונש חמור יותר מאשר רוצח "רגיל"(עונש מוות?) כי אולי יש כאן אלמנט של פגיעה אנושה ביסודות שלטון המדינה-זה לגיטימי לדון  בכך ואולי להציע הצעת חוק בנידון. מעניין שדליה רבין שהיתה חברת-כנסת ואפילו סגנית שר-הביטחון בממשל שרון לא העלתה הצעת-חוק שכזו או למשל שלי יחימוביץ שהביע פלצות מובנת משיחרור חגי עמיר לא הציע הצעת חוק להחמיר עם מי שמעז לתכנן להתנקש בראש-ממשלה במשך שש שנים שהיא מכהנת כמחוקקת בכנסת ישראל! לא די לבכות ולרגון-צריך לבצע דברים אם רוצים להרתיע ולשנות במיוחד אנו מצפים לכך ממי שרואה עצמה נבחרת לראשות-ממשלת ישראל כבר בעוד ארבעה חדשים!

  ''
  ''

        ואם נחזור בעקיפין לבחירות הקרובות ואולי לאחת מהסיבות שנתניהו מקדים אותם-החשש התפרצות מחודשת בקיץ של ה"מחאה החברתית"-לפני כמה ימים פירסמה בעיתון הכלכלי "גלובס" הפסיכולוגית אורית קלייר ארזי מאמר ובו טענה ש"הצעירים הישראליים הם פרזיטיים ". הכלכלן בעל הפה הגדול שכבר סיבך אותו לפני מספר חדשים (ב"אקסלנס" שם אולץ להתפטר מתפקיד ככלכלן הראשי של בית-ההשקעות הזה),חיזק בהופעתו ב"לילה כלכלי" בערוץ 10 את התאוריה של הפסיכולוגית הנכבדה –"הצעירים הישראלים הם טפילים,יושבים בבתי-קפה,שותים בירה ונוסעים הרבה לחו"ל-יש פה חברה צרכנית חוצפנית!" קבע מעוז ללא היסוס והסביר כי הצעירים "חיים על חשבון ההורים שלהם באופן טפילי" לא פחות ולא יותר. מנחה התכנית שרון גל ניסה להחזיר את הפרופסור לכלכה לקרע המציאות היקרה-"לרוב הצעירים שאתה מדבר אליהם אין כסף לשלם את חשבון החשמל שלהם על מה אתה מדבר?"  מעוז לא נבהל " אני אקח אותך לת"א לראות את המוני הצעירים המציפים את בתי-הקפה ומקומות הבילוי בה.-הגיע הזמן לעשות סדר וללמד את הצעירים הישראלים לחסוך ! תוחלת החיים עולה ואני לא יודע מי יעזור להם כשהם יתבגרו ויזדקקו לתמיכה ועזרה רפאית וסוציאלית שעולה הרבה כסף"!   פרופסור מעוז שעלה לפני כמה שהים טובות מעיראק חי בתקופה שבה לצאת לבילוי במסעדה או בבית-קפה נחשב לבילוי אקסקלוסיבי ויקר שנעשה רק כמה פעמים נדירות בשנה לרגל ציון אירוע חגיגי מיוחד לאחד מבני המשפחה. על נסיעות לחו"ל לא חלמו בכלל-רק מי שנחשב מבוסס כלכלית הרשה לעצמו לנסוע פעם בכמה שנים. לא כל צעיר שיושב בבית-קפה הוא פרזיט ולא כל משפחה שיוצאת לבילוי במסעדה היא משפחה מבוססת כמו לא כל משפחה שיוצאת לנופש שנתי באילת בעלות של משכורת חודשית של לפעמים שני בני הזוג היא משפחה פרזיטית. מצד שני יש לא מעט צעירים שבוכים,יושבים בבתי-קפה ביום ויוצאים לרחובות בלילה ודורשים "צדק חברתי" המציאות מורכבת כרגיל. 

  ''

   איל עופר (אני מניח שאין לו שום קשר למשפחת עופר  הטייקונית ההיא...) שהוא יו"ר תנועת "ישראל יקרה לי" הגיב על דברי הפסיכולוגית קלייר ארזי והפרופסור הנכבד לכלכה וקבע ש"במדינת-ישראל הכל עולה כפול מאשר בחו"ל,החל מסכין גילוח ועד דירה צנועה-המחירים הפכו לבלתי אפשריים עבור דור שלם! היכן חי הפרופסור הנכבד "? תהה איל עופר(שלא הזכיר את העובדה שבנוסף לכל, בחו"ל לעיתים המשכורות כפולות מאשר בארץ ומצד שני במדינות רבות במערב אין את המנטליות של לקנות דירה כמעט בכל מחיר ולא מעט משפחות גרות כל חייהן בדירות שכורות. בקיצור-כמו שכבר כתבנו פעמים רבות,המצב מורכב ואם לתרגם זאת לפוליטיקה ולמערכת הבחירות הקרובה,אין מנוס מכך הכל יהיה כאן פוליטי בחדשים הקרובים,נתניהו ינסה להתחמק מדיון בנושא החברתי/כלכלי בעוד יריביו ינסו בכל כוחם לחבוט בו  עקב מדיניות הכלכלית? האם נתניהו יצליח להתחמק" האם יריבו הפוליטיים בסיוע גבי של חלק מהתקשורת לא יתנו לו להימלט מהנושא ?

  ''

          יהיה חם הקיץ גם בתקשורת ואני מתאר לעצמי את רגשותיו של יעקב אילון שהידיעה הפותחת שהקריא במהדורת החדשות האחרונה שהגיש בערוץ10 בישרה על הקדמת הבחירות. אם אילון היה יודע אילו חדשים סוערים מצפים לנו כבר בחדשים הקרובים האם היה מחכה אם הודעת הפרישה שלו? האם אילון לא הזדרז מדי? האם הוא לא מתחרט? פני ה"פוקר פייס" שלו לא הצליחו לגלות את רגשותיו,אילון יווכח כי על אף הכל "נוע תנוע"-החדשות  בישראל ימשיכו להיות דרמטיות והן יועברו  ויסוקרו לציבור צרכני התקשורת בישראל גם על-ידי אחרים (ואחרות)  ושעם הזמן, הוא יהפוך לזיכרון רחוק  מקסימום מככב במדורי הרכילות כמו חיים יבין,מיקי חיימוביץ,גדי סוקניק ואחרים שחשבו שבלעדיהם לא יהיו מי שיגישו (די בהצלחה) מהדורות חדשות טובות. מתי והיכן תצוץ דמותו של יעקב אילון בחזרה מעל המסך הכחול?

  ''

                ול"כדורגל" הישראלי דהיינו להכל מה שמסביב רק לו המשחק עצמו כי זה מה שיש לנו בעיקר בעונה האחרונה. אדון א. לוזון ממשיך להתנהג בדרכו הנלוזה, לפני שבועיים הכריז במסיבת-עיתונאים "דרמטית" בזמן הפריים טיים –שעה שמונה בערב על "הקמת ועדת בדיקה לחקר האלימות בכדורגל הישראלי שאני מקווה שיעקב שחר יעמוד בראשה". שחר הודיע מיד למחרת שהוא לא האדם הראוי לעמוד בראש ועדה שכזו משום שהוא בעלים של קבוצת כדורגל "מכבי חיפה", כידוע, ומאז שקט. לוזון עד היום לא מצא (האם בכלל טרח) מישהו ראוי לעמוד בראש ועדה שכזו דבר המעיד על רצינות המהלך שלו. השבוע התכנסו מרבית ראשי הקבוצות בליגת העל בניסיון להקים "מינהל ליגה" שבפועל תגרום להחלשת כוחה של ההתאחדות ובעיקר של העומד בראשה . לוזון הודיע כי "אשתף פעולה עם המנהלת בתנאי שזו תקום רק בעונה הבאה ולא בעונה הקרובה"-ניסיון שקוף של לזון שמקווה שרעיון המנהלת ימות בטרם יוולד ושהוא ימשיך לעשות ככל העולה על רוחו בכדורגל הישראלי ולדרדר אותו משפל לשפל! הפחד הבסיס של ראשי הקבוצות הוא אובדן הכנסות וזה המפתח להבנת צעדיהם. כל עוד הלוזון השתולל,מינה את אחיינו לתפקיד מאמן הנבחרת האולימפית ועוד צעדים מוזרים ואיש לא קם והצופים המשיכו להגיע כרגיל למגרשים,אף אחד מהם כולל יענקלה שחר,וג'קי בן-זקן לא קמו. כעת,כאשר לחובבי כדורגל רבים נמאס והם מדירים את רגליהם מהמגרשים וההכנסות יורדות,ראשי הקבוצות קמים לנסות לעשות מעשה.

              יענקלה שחר גילה את האמת הכואבת שלו כאשר דירבן את שחקני הירוקים יום לפני חצי גמר גביע המדינה בכדורגל לעשות הכל על-מנת לנצח ולהעפיל למשחק הגמר- "אתם משחקים רע ובלי מוטיבציה, הקהל לא קונה כרטיסם ומינויים וזה בסופו של דבר יפגע גם בכם" זעם שחר וגילה את נקודת התורפה של ראשי הקבוצות. אם הצופים ימשיכו להדיר את רגליהם מהמגרש ראשי הקבוצות שהכנסותיהם יפגעו יצאו סוף כל סוף מהקונכייה שלהם ויאלצו גם את הלוזון להתחיל לנהל בשקיפות,באחריות וללא אינטרסים משפחתיים צרים את הכדורגל הישראלי!

    שחר כמובן לא הזכיר לחבר'ה שאחת הסיבות שההכנסות שלו ירדו הן העונה החלשה שהירוקים מפגינים השנה דבר שמבריח את האוהדים! הסיבה הראשית כפי שכבר כתבתי לפני שנה פעמים רבות-עמדת המאמן אלישע לוי שמיצה את עצמו והיה צריך ללכת הביתה לפני העונה הנוכחית! יענקלה שחר לא קרא את המפה,וכמו ששגה בזמנו עם רוני לוי, הוא נתן לאלישע לוי עונה אחת יותר מדי. מכבי-חיפה היתה העונה חלשה מאד,נכון שאי-אפשר לזכות כל שנה בתואר,אפילו "ברצלונה" הגדולה לא הצליחה בזאת אבל כדורגל כל-כך חלש בלי מוטיבציה לא הפגינו הירוקים הרבה עונות והבריחה המוצדקת של הצופים שגרמה לשחר ירידה בהכנסות היא שגרמה לו לעשות חושבים מהיר ולהגיע למסקנה שהאוהדים הגיעו מזמן-להגיד לאלישע לוי תודה רבה ושלום ולהביא לחיפה את שחקן העבר הפופולארי והמאמן המוצלח ראובן עטר על-מנת למכור מינויים והרבה כבר בעונה הקרובה! די עצוב היה לי לשמוע את אלישע לוי אומר בראיון רדיו כי"רציתי מאד להישאר בעמדת המאמן גם בעונה הבאה,אמרתי זאת גם לשחר אבל הוא החליט אחרת וזו זכותו!" לוי לא מבין כי מיצה את עצמו בתפקיד לחלוטין" בכל מקרה אנחנו באמת מאחלים לו המון בהצלחה בעתיד,הוא איש טוב ומאמן לא רע שלמרות הישגיו אימון הירוקים היה קצת גדול עליו!  במוצאי-השבת שעברה היינו ב"בלומפילד" וראינו את ההפסד המרגיז לכתומים משכונת-התקווה ,ביום רביע היינו באצטדיון רמת-גן והפעם נהננו ממשחק טוב והעיקר מהמוטיבציה הגבהה של הירוקים (כנראה שהגערות של שחר השפיעו הפעם) שנצחו את הקבוצה מאשדוד והעפילו לגמר גביע המדינה מול היריבה המרה שלנו בשנים האחרונות-"הפועל ת"א" שבעונה האחרונה הביסה אותנו פעמיים.

  ''
   האצטדיון הפעם היה הרבה יותר ריק מאשר באותו מעמד בשנה שעברה מהסיבות שציינו קודם,אולם ,האווירה היתה טובה ,המתח עד לסיום היה גבה והחגיגות והצהלות בסיום המתוק חיפו על עונה מאכזבת. אלא שהציפיות שלנו מול האדומים החזקים הן לא גבוהות ונקווה שאולי בגמר הזה שאנחנו מגיעים אליו לא כפייבורטים אלישע ימצא סוף סוף את הנוסחה המנצחת מול האדומים שהיו הסוס השחור שלנו בשנים האחרונות !האם יקרה הנס ונחגוג זכייה בגביע דווקא בעונה חלשה זו אחרי 14 שנות  בצורת? אנחנו סקפטיים מאד אבל נקווה שנתבדה וחגוג בעוד שבועיים בענק!

  ''

      ועכשיו לספורטאית אמיתית שגרמה לנו השבוע לגאווה אמיתי. קוראים לה מורן סמואל והיא ספורטאית נכה שעוסקת בספורט החתירה בסירה. השבוע התקיימה אליפות אירופה בנכים בענף זה באיטליה גם כחלק מההכנות לתחרויות הפר אולימפיות ("אולימפידת הנכים") שיתקיימו כמיטב המסורת מיד בתום האולימפידה הרגילה בלונדון בקיץ הקרוב. מוניק סמואל חתרה למקון הראשון וזכתה בתאר האליפות ובמדליה. בעת טקס חלוקת המדליות, כאשר היה אמור להישמע כמקובל ההמנון של המדינה שנציגתה זכתה בתאר, האיטלקים אם מרשלנות או מסיבות אחרות השמיעו מנגינה שלא דומה כלל להמנון הלאומי הישראלי. מורן סמואל  התרגזה ודרשה לעצור את נגינת ההמנון לא המנון שלה וכשהתברר שלמארגנים למרבית המבוכה אין במקום את ההקלטה הרלוואנטית, מורן סמואל לא וויתרה, עמדה על הפודיום,נטלה בעצמה את המיקרופון ושרה שקול צלול ובגאווה את "התיקווה". שאר חברי המשלחת הישראלית הצטרפו אליה והצופים האיטלקים התרגשו מהפגנת הפטריוטיות של מוניק והגיבו כפי שדווח בתשואות אדירות. כל-הכבוד למורן סמואל שהיא לא רק ספורטאית מצויינת על-אף נכותה אלא גם פטריוטית ישראלית גאה שלא מתביישת בהימנון הלאומי שלה כמו למשל מירב מיכאלי,גדעון לוי ועוד כמה מ"משיחי השמאל" הישראלי החובה לציין שהם גרים במרכז וצפון ת"א,לידיעת ראש- השב"כ לשעבר אדון דיסקין ומקבלים צרבת כל פעם שהם שומעים את "התיקווה" כפי שכתבתי בהרחבה בפוסט בשבוע שעבר. כל הכבוד למורן סמואל-איך אומר עודד בן-עמי-"גאווה ישראלית" במלוא מובן המילה !

  ''

             ומזג-האוויר בחלק מימי השבוע שעבר היה סוער ואביך מאד,היה קשה לנשום ורוב המכוניות נראות כאילו חזרו זה עתה מהשתתפות בתחרות "מלכת המדבר" אי-שם במדבריות סהרה,לשמחת בעלי מכוני שטיפת הרכבים. נוסף לאובך הנורא ולסימנים הראשונים של הלחות שהתחלנו לחוש בימים האחרונים כהקדמה לדבר האיום האמיתי שיתרגש עלינו במלוא עוצמתו בחשים הקרובים נחנקנו ביום חמישי האחרון מריח קלור מצחין שהתפשט באזור המרכז ממקור לא ידוע עד כה  וגרר גל שמועות חלקן ביזאריות למדי.ובאמצע השבוע הבא יחגגו ילדינו את ל"ג בעומר ואנחנו נחנק מריח העשן שישאר באוויר שעות ארוכות אחרי שילחו לכבות את המדורות!

   ... ומזג-האוויר והצחנה הקשה מסמלות את מה שעוד נחוש והרבה בפתח עונת הבחירות הבאה עלינו לטובה בארבעת החדשים הבאים-נעים זה לא יהי בלשון המעטה!

   

                     שבוע טוב ונעים עד כמה שאפשר!
   

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   נהג מונית
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין