כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  סיפורים וטיולים ועוד כמה דברים

  סיפורים קצרים, ושירים לעת מצוא פרי עטי, טיולים בארץ בכלל ובשביל ישראל בפרט.
  ועוד כמה דברים שפגשו אותי.

  0

  מדן לתל חי

  105 תגובות   יום שישי , 11/5/12, 07:48

  3-5-2012

  מתל דן לתל חי

  מרחק -  13.5 קילומטר.

  משך ההליכה – ארבע וחצי שעות.

  דרגת הקושי – קליל, שמח ורטוב.


  שביל ישראל מתחיל בקיבוץ דן ומסתיים באילת. אורכו כ- 1000 קילומטר. בשנה וחצי האחרונות, הלכנו 260 קילומטר במקטעים חד יומיים ללא סדר מיוחד. זו הפעם הראשונה בה יצאנו לטיול דו יומי. מזג האויר והעונה (חודש מאי) התאימו לטיול בצפון הרחוק.

  חבורת השביל המהוללת מונה חמישה – שלומי, אסף, דורון, שחר ואנוכי. בחדשים האחרונים נתקלנו בקושי המוכר לתאם מועדים נוחים לכולם. לפיכך הוחלט כי הצעדה בשביל תימשך, גם אם אין נוכחות מלאה. הפעם, נעדר אסף, שהבטיח להשלים את הקטעים בריצה קלה. את תפקיד המבוגר האחראי לקח על עצמו באופן זמני המנכ"ל שלומי.

  ביום חמישי, שניים במאי 2012 לספירת הגויים שמנו פעמינו צפונה.  הפסקת הקפה הראשונה נערכה בצמת גולני. מתוקף ההרגל, נמזגו חמש כוסות קפה במקום ארבע. חבדנ"יק צעיר שחזר לא מזמן מדרמסאללה, חמוש באמונה ותפילין, ניגש אלינו כדי להרוויח מצווה . במקום להניח תפילין הגשנו לו את כוס הקפה החמישית. היות ואסור לו לאדם שייהנה מן העולם הזה בלא ברכה, בירכנו ביחד אתו "שהכל נהיה בדברו".

  כעבור שעה הגענו לבית הקברות שבכפר גלעדי. זהו אחד מבתי הקברות המעניינים בארץ. רבים מאנשי ארגון "השומר" והעלייה השנייה קבורים פה. ליד השער האחורי, אנדרטאות וגלעדים חדשים, לזכר 11 חיילי המילואים. הצנחנים שנהרגו בדיוק פה, במלחמת לבנון השנייה.

  בדיוק היום הוזנקו מכאן אצני  "הר ועמק".  ריצת שליחים בשטח,  שמתחילה פה ומסתיימת לאחר 215 קילומטריםבעמק יזרעאל . רכב אחד השארנו בתל חי ליד פסל האריה השואג, ועם השני המשכנו לתל דן. 

  http://cafe.themarker.com/image/2618085/

   

  בסביבות עשר בבוקר רשמנו רגע היסטורי.  הגענו להתחלת השביל, בבית אוסישקין הצמוד לגדר קיבוץ  דן. מנחם אוסישקין, היה מנהיג ציוני, יו"ר הקרן הקיימת ונשיא הועד הפועל. נמנה על מתנגדי "תכנית אוגנדה" של הרצל. איחד את היישוב בארץ וקירב בין אנשי העלייה החדשה, לבין היישוב הישן שהתרכז בארבע ערי הקודש. שמו מוכר כיום בעיקר בזכות קבוצת האוהדים של הפועל תל אביב בכדורסל. המוזיאון היפה שוכן במבנה ארכיטקטוני מעניין. מוצגים בו עולם הטבע, וההיסטוריה של עמק החולה. שווה ביקור.

  http://cafe.themarker.com/image/2613214/

   

  עליזים ושמחים התחלנו לפסוע לכיוון הגן הלאומי הסמוך תל דן. כשהגענו לשער הגן שאלנו את מדריכת הגן הלאומי היכן סימון השביל.  חייכה אלינו ברחמנות ובאהדה, ועדכנה כי השביל , בכלל מקיף את הגן מצפון. איזו פדיחה! הצלחנו לטעות בדרך כבר בשלוש מאות המטרים הראשונים. חזרנו לאחור והקפנו את תל דן כמתבקש. ככלל, השביל אינו עובר בתוך גנים לאומיים או מקומות שמחייבים תשלום.

  נחל דן, הוא השופע  שבמקורות הירדן, נובע פה ויוצר שמורת מים וסבך מדהימה. תל דן , אחד האתרים הארכיאולוגיים החשובים מתקופת ההתנחלות. עיר קדומה בשם ליש נכבשה על ידי שבט דן , שהגיע למקום עקב "צרות",  שהיו לו עם הפלישתים במישור החוף. החפירות במקום, חשפו קשת קדומה הבנויה בלבני בוץ, מהתקופה הכנענית . תגלית זו נחשבה למרעישה, שכן השימוש בקשתות נחשב למאוחר הרבה יותר. קשת דומה נמצאה לאחרונה בגן לאומי אשקלון. תל דן וחפירותיו מועמדים להיות אתר מורשת עולמי של אונס"קו.

  הקפנו את התל וצעדנו על שביל עפר לכיוון מערב. לאחר כמה מאות מטרים פגשנו בעדר פרות חומות ומגרות, שעוררו בנו הרהורים על ארוחת הערב. האדמה סביבנו רוויית מים, שלוליות ונביעות קטנות.

  http://cafe.themarker.com/image/2616239/

  שני זוגות מטיילים בשביל, ישבו תחת עץ רענן ושאלו בחיוך  האם אנחנו מצוידים בנעלים להליכה במים.  כעבור כמה מאות מטרים  חצה השביל פלג מים זורמים בחוזקה, מערבה אל נחל החצבאני.  בזהירות חצינו את המים השוצפים. כאן החלו ללכת גיבוריו של דויד גרוסמן בספרו "אישה בורחת מבשורה".


  הנחל, הדרך היפה והאוויר הטוב, הוציאו מאיתנו מחרוזת שירי נחלאים (מגל וחרב). "הורה היאחזות" היה השיר הבולט בביצועה הקומי של להקת כוורת, ונבחר לייצג את הקטע הנוכחי.

  השביל המשיך מערבה. את נחל החצבאני עצמו חצינו ללא קושי מיוחד. מקורו של הנחל בבקעת הלבנון בסמוך לעיירה חצביה. ביחד עם הדן והבאנייס מזינים מימיו את "נהר" הירדן.

  לאחר כמה מאות מטרים הגענו לכביש הגישה הישן המוביל לכפר ע'ג'ר. עד 1967 נשלט הכפר עלי ידי סוריה. חלק ממנו, נמצא על אדמה לבנונית בשליטה ישראלית. תושביו עלאווים (עדת המיעוט השלטת בסוריה), נושאי תעודות זהות ישראליות. מבולבלים  ? גם אנחנו.

  http://cafe.themarker.com/image/2617367/

  הכביש הוביל אותנו לשמורת נחל שניר (חצבאני). בצל אקליפטוסים ענקיים שצמחו על שפת הנחל עצרנו לקפה שני. תרמיל גב ענקי התנדנד לעברנו. תחתיו פסע בחור צעיר ומשופם, ממעלה אדומים. הברנש הוזמן אחר כבוד לכוס הקפה החמישית. לפני שמונה שבועות התחיל ללכת ברצף מאילת.

  "לבדך?". התפלאנו.

  "רוב הדרך צעדתי עם חברים. אבל באמצע הדרך, קיבלתי צו מילואים. אז התקדמתי לבד בקצב מהיר יותר, כי ביום ראשון אני מתייצב לשרות מילואים בצאלים". ענה.

  "איך זה מרגיש? חמישה קילומטרים מקו הסיום של השביל?"

  "לא לדאוג, יש מי שמתרגש בשבילי". ענה עלם החמודות, והמשיך אל קו הסיום הסמוך.

  המשכנו לשמורת נחל שניר, הנקראת גם "ארץ פלגי מים". סביבנו נתלו שרכים, ומטפסים . עצים ענקיים, שורשים מתפצלים ומים זורמים ושופעים מכל כיוון.

  http://cafe.themarker.com/image/2614498/

   

  המקום הקסום מתאים לטיול בכל גיל ובכל מזג אויר.

   

  http://cafe.themarker.com/image/2619946/

  ליד מתחם גן צפון חצינו את הנחל על גבי גשר הכביש. לאחר חצי שעה של הליכה בעלייה מתונה הגענו לשערי מעיין ברוך. השביל שבר מערבה דרך שדות מעובדים לכיוון כפר יובל. מולנו הופיעו רצי "הר ועמק" שיצאו מתל חי וחלפו בריצה מהירה לדרכם. ההליכה באזור, מתבצעת בעיקר על הכבישים ועל דרכים סלולות ומגודרות.

  ככל הנראה עקב מגבלות שטחים חקלאיים, מיקוש גידור ואזורי ביטחון.

  אבני הבזלת פזורות בכל מקום.  זכר לפעילות הגעשית הטרייה, שלפני ארבעה מיליון שנים יצרה את השבר הסורי אפריקאי.  אחת מהאבנים נאספה למוזיאון השביל כדי לייצג את הקטע הצפוני. בשתיים וחצי בצהריים התייצבנו אל מול פסל ה"אריה השואג" לסיום הקטע הצפוני ביותר בשביל.

  בדיעבד – שווה להתחיל דווקא פה, ולסיים בדן.

  http://cafe.themarker.com/image/2619944/

  במהלך השנים, עוצב סיפור תל חי כאירוע  מכונן וכסמל  לנחישות, לאומץ  ולרוח ההתיישבות בארץ ולא בכדי.

  אירוע הטרור שבו נרצחו שמונה מהמתיישבים היווה אבן דרך בתולדות ההתיישבות והתנועה הציונית. בעקבותיו נקבע והוסכם קו הגבול בין הטריטוריה הצרפתית לבין האנגלית. כפר גלעדי ומטולה נכללו בצד האנגלי. כך נקבע כי  אצבע הגליל תהיה חלק מהמדינה שבדרך.

  לפני מותו, הספיק טרומפלדור להיות קצין וגיבור מלחמה, בצבא הצאר הלבן ברוסיה. היה פעיל ציוני, שארגן את הצעירים, ודחף את הרעיון להקים יישובים שיתופיים בארץ ישראל. עלה לארץ ב- 1906 ולקח חלק בקבוצת העבודה במושבה מגדל, ובדגניה. עם פרוץ מלחמת העולם הוגלה על ידי הטורקים למצרים.

  יחד עם ז'בוטינסקי הקים את גדוד נהגי הפרדות שהשתתף בלחימה בחזית גליפולי כחלק  מהצבא האנגלי. בזמן המהפכה הרוסית תכנן וארגן את צעירי יהדות רוסיה לעלייה לישראל.

  השמועה על מותו גרמה לאלפי צעירים לקום ובאופן מיידי ומואץ, לעלות לארץ.

  על שמו נקרא גדוד העבודה, שממנו התפתחו הקיבוצים, חברת העובדים, ההסתדרות ולמעשה כל תשתית ההתיישבות והציונות בתקופת המנדט.

  ברית יוסף תרומפלדור (בית"ר) הוקמה על ידי חברו – זאב ז'בוטינסקי על שמו.


  "טוב למות בעד ארצנו". היו מילותיו האחרונות של יוסף טרומפלדור. משפט שלכאורה מעורר מחלוקת. שהרי לא טוב למות,  נקודה. ברם בעבור חסרי המולדת הזהות והארץ.  מייצגות מילים אלו חלום שראוי להיאבק ולמות להגשמתו. 


  חורשת טל, גן לאומי מקסים ומקום נהדר ללינה ונופש.  מדשאות ירוקות רחבות, תעלות מים, חורשת אלונים ענקיים ועתיקים ובריכה גדולה ובה מים קפואים.

  חניון הלילה כולל  "בונגלוס" וגם כמה  צימרים נוחים, שבדרך כלל משמשים מורות המלוות טיולי בית ספר, הלנים במקום.

  את שארית היום העברנו בשכשוך רגליים במים, ומנוחה. בערב נסענו למתחם "גן צפון".

  http://cafe.themarker.com/image/2619942/

  ב"קלומפוס" – מסעדת בת של "פוקצ'ה" , אפשר לקבל המבורגרים עסיסיים וטעימים, צ'יפס, תוספות ושתייה.  המחיר 58 ₪ ל 220 גרם ו 78 ₪ ל 350 גרם.

  לקינוח הערב תרמו מספר בקבוקי בירה צוננת, שירה בציבור, בדיחות והמון מצב רוח טוב.

  שמחים ומבודחים נרדמנו כמו דובים.

   

   לקטע הבא

   

   

   

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (105)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     10/9/15 23:13:
   ***
     10/7/12 22:20:
   לכתיבה ותאור כזה של הצפון שלי אלף כוכבים
     24/5/12 07:41:

   מסלול קסום בהחלט..
   תיאוריך המיוחדים את מסלולי טיוליך מוסיפים נופך מרתק...רציני ומבודח..
   תענוג לקרא *

     19/5/12 22:35:

   אין כמו טיול טוב לעורר תיאבון
   גם לי בא לאכול פרה עכשיו
   שלמה

     17/5/12 17:38:
   הממממ...פרות עשו לכם חשק להפוך אותן לארוחת ערב? מעניין.....הטיול נראה חווייתי לעילא ולעילא!
     17/5/12 15:05:

   אחאב חברי היקר נשיקה

   כמה ניפלא היה לטייל איתך במילים ובתמונות המגניבות

   ולי מתחשק לקחת תרמיל ולהתחקות אחריך (-:

   * כוכב אהבה ממני

   וסופ"ש ניפלא

     16/5/12 15:15:

   הפוסטים שלך והצילומים המשובחים הם פשוט אי של שפיות חיוך

   איזה מסלול כייפי.... אולי נעשה אותו לפני שהזרימה תדעך..... לפני שנכנס לחמסינים
     15/5/12 10:40:
   בחורשת טל היינו נוהגים תמיד לשכור בונגלוס כשילדים היו קטנים, מים קרים כקרח, ויפה יפה שם...היו זמנים:) יפה הארץ שלנו ואיזה כיף לטייל בה. תודה
     15/5/12 10:26:
   פוסט שהוא עצמו נקודת חן בארצנו! כל כך יסודי,כל כך ויזואלי,כל כך מעשיר! תודה! * אלומה
     15/5/12 06:55:
   כייף לכם תהנו נוף מדהים
     14/5/12 19:12:
   אחלה טיול ........נוף מקסים
     13/5/12 19:57:
   טיול נפלא מורגש עם קריאת הפוסט .
   הלוואי ואשוב לטייל שם...תודה. *
     13/5/12 17:48:
   הוי, הזכרת לי נשכחות, כשהייתי צעירה ו... יש לי עדיין תמונות מן המקומות הנפלאים האלה.
     13/5/12 15:46:
   תיאור מפורט ומלווה בתמונות...כאילו הייתי שם !
     13/5/12 15:41:

   צטט: דיוטימה 2012-05-13 09:47:50

   נפתרה הבעיה, עם שכל התמונות מופיעות בסקירה היפה. רק הערה קטנה לגבי טרומפלדור, האמת היא שהוא לא אמר את המשפט המפורסם ששמו בפיו וגבר זה מופיע במוזיאון תל חי באיזה נייר מהוה בפינה קטנה שיוחדה לו. אבל נוח להאמין בהקרבה נשגבת, לשמש מופת לדורות הבאים...
   אמר או לא אמר..ויכוח מיותר, שהרי חשוב בעיקר מה שנשאר.

    

     13/5/12 14:56:
   תאור מעמיק ותמונות יפות. מעורר חשק לעבור במסלול הזה.
     13/5/12 09:47:
   נפתרה הבעיה, עם שכל התמונות מופיעות בסקירה היפה. רק הערה קטנה לגבי טרומפלדור, האמת היא שהוא לא אמר את המשפט המפורסם ששמו בפיו וגבר זה מופיע במוזיאון תל חי באיזה נייר מהוה בפינה קטנה שיוחדה לו. אבל נוח להאמין בהקרבה נשגבת, לשמש מופת לדורות הבאים...
     13/5/12 07:31:
   נראה שהיה שמח ורטוב .
     13/5/12 00:53:
   בילדותנו המתרחקת ידענו בעל פה את שמות נופלי תל-חי בכל שנה בטקסי בית הספר. מעולם זה לא נראה מוזר שטקס הזיכרון רב הרושם והתהילה מתקיים 4 ימים בלבד לפני פורים...
     13/5/12 00:21:
   טיול מקסים ,לא הגיע הזמן לצרף גם אותנו ? :))))
     12/5/12 19:39:
   כמו תמיד נהנית לקרוא, ללמוד ולצפות בתמונות הנהדרות... תמיד מרגיש כאילו אנחנו שם אתכם... תמשיכו לטייל ולהביא לנו מנפלאות הארץ הנהדרת שלנו... סיגל
     12/5/12 19:13:
   מסלול יפה, כתוב יפה ומתאים לקיץ. (ולא טוב למות..גם לא בעד ארצנו.)
     12/5/12 15:47:
   אין לי מולדת אחרת והיא יפה.1970 השומר הצעיר ,כמה יפה לזכור את העונג של נערות.
     12/5/12 15:17:
   יפה. לאורכה ולרוחבה.
     12/5/12 14:59:

   טיול מקסים, כתיבה מפתה ומשאירה טעם לעוד!
   שאפו.
   ג'אן

     12/5/12 10:38:
   תיאור יפה שעושה חשק לרוץ בין המילים למקומות שטיילתם. תודה. אין לי כוכבים, מצטערת.
     12/5/12 10:24:

   למרות שאני מטייל הרבה באיזור הזה לא חשבתי על המסלול הזה. אני מניח כי ימומש בקרוב. התיאור, בכל מקרה, יפה מאד.

     12/5/12 09:45:
   איזה יופי! צילומים נפלאים, ארץ יפהפיה
     12/5/12 09:42:

   חיוךטיול נהדר אבל למי יש כוח ללכת 4 שעות? לי ממש לא

     12/5/12 09:26:

   אוהבת לטייל איתך, גם אם זה רק דרך האותיות הכתובות כאן.
   אתה בהחלט מצליח להעביר את התחושה ואת החוויה .
   תודה גם על שעור ההיסטוריה :)

   ואני , אני רוצה לחיות ב"שביל ישראל ", שבת שלום :))

     12/5/12 08:15:
   חחח - שמחים ומבודחים נרדמתם כמו דובים!. עשיתם חתיכת טיול מהמם שכלל בתוכו היסטוריה אמיתית של ישראל. ממש טיול ממתקי אחאב. אבל ממש. מתי הבא?
     12/5/12 08:10:
   אני מתפעם מהיכולת לשזור בכל פוסט של שביל ישראל את ההיסטוריה, את המסלול ואת הצד הקולינארי. גם וגם וגם.
     12/5/12 07:42:
   האהבה והשמחה לנגוע בארץ ישראל הפיזית ניכרת בכל מילה. והגליל - יפה תמיד.
     12/5/12 06:23:

   כיף.

     12/5/12 04:46:
   הנאה צרופה
     12/5/12 00:42:
   כיף ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,בשבילי הארץ ,במיוחד בעונה מדהימה !
     12/5/12 00:41:
   אתה מוכרז בזאת כארץ ישראל היפה....תודה חבר על האהבה שלך לארצנו שכה יפה -שבת שלום רפול
     11/5/12 23:43:
   יופי של טיול ,"הצטרפתי " לאורך כל הפוסט ,שבת נהדרת , סיגל.
     11/5/12 23:34:
   כיף גדול...כך זה נקרא ... תודה.
     11/5/12 22:12:

   אתם יודעים לטייל!
   לא סתם ללכת ולהביט בנוף
   ההיסטוריה היא חלק חשוב בהנאה מההליכה
   יופי של טיול אחאב, אני מקנא בך :))

     11/5/12 21:08:
   כי מצפון תיפתח הטובה....
     11/5/12 19:39:
   טיול כיפי מהנה ומעשיר ! שבת שלום!
     11/5/12 19:00:

   " לאחר כמה מאות מטרים פגשנו בעדר פרות חומות ומגרות, שעוררו בנו הרהורים על ארוחת הערב.......

    

    

    

    

    

    

    


   חחהחחחה.........כל אחד מסתכל על "הנוף" בצורה אחרת........


   אני לא הייתי חושבת על ארוחת ערב.חיוך

     11/5/12 18:45:
   נהנתי ו.. גם חסכתי דלק. כל הכבוד
   כל הכבוד, על הכתוב ועל המצולם...ספר טיולים על הכוונת?

   מאוד אוהבת את האזור

     11/5/12 18:22:
   איזה יופי של טיול
     11/5/12 18:22:
   נשמע לי אחלה של טיול... נהניתי לקרוא את חוויותיך.
     11/5/12 18:12:
   אחאב, אהבתי את - קליל, שמח ורטוב., מסלול מקסים התמונה שלפני המפל ממש מדהימה, תודה על השיתוף בטיול. שבת נעימה
   נוף, חברה והמבורגרים בסוף. מצוין.
     11/5/12 17:38:
   שוב היה כייף לטייל איתך וירטואלי, תודה!
     11/5/12 17:00:
   תודה על טיול מקסים!
     11/5/12 16:02:
   תענוג לטייל דרכך... שבת שלום, רמי
     11/5/12 15:23:
   פוסט מעולה ממש כייף לטייל בו.
     11/5/12 15:00:
   איזה מסע כייפי ( :
     11/5/12 14:58:
   *כמה וכמה פעמים יצא לטייל באיזור רגלית והיה משהו פוסט נפלא מומלץ מאוד לטייל באיזור:))))))
     11/5/12 14:48:

   עם חבורה שכזו, הכי כייף לטייל.

   לא כל כך משנה היכן.

     11/5/12 14:16:
   יופי של טיול.
     11/5/12 13:54:
   מקסים,מאלף ומרתק. הצילומים הכי עסיסיים שיש
     11/5/12 13:51:
   מסלול מדהים, מזכיר לי את התקופה ב"צופים" תודה לך :) שבת שלום ♥
     11/5/12 13:14:
   טיול מדהים תיאור ותמונות מרגשות איזה כיף לך...
     11/5/12 13:12:
   אחאבון איש טיולים רציני אתה.. אני מארגן בשבוע הבא ביום שישי מהקרוב סיור במסגרת פורום המים לגליל המערבי " בעקבות משאבי מים איכות סביבה " אשמח לצרפך אנא השאר מייל שבת שלום מטייל חרוץ
     11/5/12 13:11:
   נשמע אחלה טיול
     11/5/12 13:05:
   איזה כיף לכם.... שבת שלום ((-:
     11/5/12 13:01:
   יופי...נהנתי גם מפה :~)
     11/5/12 12:12:
   אין ספק שזו חוויה והאזור מקסים מאד.
     11/5/12 11:51:
   נפלא :) התיאור שלך. הצילומים. החברות הזו. יופי!
     11/5/12 11:49:
   צילומים מרגשים כמו הכתיבה, הזווית שצילמת את האריה של תל חי ניראה כמו צפרדע ענקית.
     11/5/12 11:43:
   להתקנא פלוס
   נפלאאאאאאאאאאאאאאאא
     11/5/12 11:31:
   אחד מהקטעים היפים בארץ, 5 כוכבים.. :-)
     11/5/12 11:31:

   נפלא! אני חולה על האיזור הזה...

   איזה כייף של טיול.

     11/5/12 11:14:
   רק לקחת תרמיל וגם מקל...ולצאת לטייל:)
     11/5/12 10:59:
   התמונות כוכבו....עכשיו גם התוכן....
     11/5/12 10:58:
   פוסט מעולה, מרגש ומעורר ליטול תרמיל ולצאת לדרך.*
     11/5/12 10:57:

    

    

   הי,

   טוב סופסוף הגעת לטריטוריה שלי...


   בכפר גלעדי לפני היות פסל האריה היה פסל קצת פחות פאשיסטי ויותר אנושי שנקרא שומרות הגליל שעליו גדלו ילדי הקיבוץ לדורותיהם אבל מכוון שהוא עסק בנשים ולא בגברים הוא ניזרק מההכרה הקולקטיבית שלנו...


   ''


   סבא שלי היה בחוליה הראשונה שהקימה את קיבוץ דן ולהפתעתו גילה שבמקום יש מדורה עם ערבים מקומיים שחיכו להם עם הקפה...


   רוב העתיקות של אבא שלי שוכנות בבית אושיסקין...


   ובתל דן הייתי כול שנה חופר את עצמי לדעת זהו אחד המקומות המדהימים של ארצינו שחשיבותו לא נופלת מזאת של ירושלים ואשר ניצבת בו במה לעבודת אלוהי ישראל ולא יהודה!


   רג'ר זה באמת סיפור טראגי של אנשים שנתקעו בתוך האנדרלמוסיה הפוליטית וזה כמובן מחזיר אותנו למאורעות תל חיי שלמעשה מהווים היבכת חרב במאבק בין הבריטים לצרפתים על סימון גבולות הטריטוריאלים בינהם. כבר באותו יום כול ערביי האזור ברחו מחשש למהומות רק היהוד עסקו בחלומות בהקיץ...


   טוב לגבי חורשת טל פעם זה היה כר המשחקים שלי והנחלים היו שוצפים נחשי מים, צפרדעים ושפיריות...

   היום כבר הכול ממוסחר ועטוף בגדרות מגולוונות כסף...

     11/5/12 10:55:

   טיול נפלא בחבל ארץ מדהים

   אגב מנסיוני שמתבלבלים בדרך

   תמיד מוצאים משהו לא מתוכנן

   ומרגש. אהבתי את תצלומיך.

   המשיכו להנות את חבורה מופלאה

   כיף אמיתי

     11/5/12 10:54:

   אין ספק  שעדיף לחיות עבור  המולדת

   עם יתרון שהאויב  ימות על  ארצו

   שמעון

   http://cafe.themarker.com/image/2316100/

     11/5/12 10:46:
   מעולה...
     11/5/12 10:40:
   מלוא הערכה לחיים הנפלאים שאתה עושה...
     11/5/12 10:30:
   כל הכבוד שאתה מתמיד יישר כוח
     11/5/12 10:21:

   טיול נהדר! בארץ הצפון ארץ פלגי מים.

   ושיר בלוז לאנשי המקום שהיה להם חלום וגם הגשימו אותו.

   ואתם הולכים בדרך וזוכרים חלומות ופוגשים אנשים ומספרים סיפור.:}

     11/5/12 10:19:
   איזה כיף לכם, מיים וירוק, אנחנו עשינו את הקטע באמצע הקיץ, יבש חם וצהוב. כתבת מהנה.
     11/5/12 10:17:
   יופי של אזור, עם הרבה מים, אפרופו טרומפלדור , אומרים שמה שהוא אמר זה יובטפיומט או קללה עסיסית אחרת ברוסית,
     11/5/12 10:17:
   יופי.נהדר. "מתה" על האזור. תמשיך להפיץ את יופיה של ארצנו. כן ירבו כמותך.
     11/5/12 10:04:
   יופי של מסלול, נתנת לי טיפ לטיול משפחתי, תודה
     11/5/12 10:01:

   צטט: Design4U 2012-05-11 09:58:43

   איזה פרות שמנות יש בישראל....בהודו הן יותר רזות. מב זה אומר עלינו? שפע שפע תרדוף?
   נדמה לי כי בהודו לא אוכלים את הפרות.
   והן דווקא מחפשות כל הזמן מה לאכול. 
   מה זה אומר? אין לי מושג. 

    

     11/5/12 09:58:

   צטט: יובלש 2012-05-11 08:05:25

   אחלה טיול!

   *הפועל אוסישקין שינתה את שמה להפועל ת"א לאחר שמליונר עלום שם רכש את הזכויות על השם המקורי משאול אייזנברג ועמותת האוהדים ערכה הצבעה בעניין שינוי השם.

   **נראה לי שיש לך איזו פליטת קולמוס לקראת הסוף כי אתם לא נראים לי חבר'ה שעושים סמים:))

   אופס - צ"ל "במים"...! מזל שיש מי שסם לב. 

   משום מה אוהדי הפועל תל אביב בכדורסל התאהבו ב"אוסישקין".
   רובם לא באמת יודעים מי הוא היה, וגם לא באמת אכפת להם.

     11/5/12 09:58:
   איזה פרות שמנות יש בישראל....בהודו הן יותר רזות. מב זה אומר עלינו? שפע שפע תרדוף?
     11/5/12 09:46:
   אי אפשר שלא להנות ממסלול כזה :))
     11/5/12 09:46:
   איזה יופי....תודה
     11/5/12 09:44:

   תודה על תשומת ה''ושבת שלום

   יונה

    

   ''
     11/5/12 09:41:

   כייף אדיר הוא

   לקרוא את רשמיך מהצעידה בשביל ישראל

   ובכלל עושה חשק

   תודה על כתיבה נעימה וזורמת

   תודה על שפע המידע והצילומים

   ולכם חבורת השביל

   המשך צעידה כייפית

   סוקראטס

     11/5/12 09:34:
   גייד גאי ! תודה על הטיול היפה הזה
     11/5/12 09:30:
   הטיולים שלך מרתקים .אולי תארגן טיול לחברי הקפה? מאוד אשמח. שבת מבורכת יקירי ♥
     11/5/12 09:19:

   זה הקטע היחיד שעשיתי של השביל :)

   ''

     11/5/12 08:46:

   אחאב

    

   מקסים מקסים מקסים
   כמה כייף לטייל איתך
   שבת טובה ומחבקת

     11/5/12 08:35:
   יופי של טיול... שבת שלום
     11/5/12 08:28:

   .

   ''

   .

   שבת שלום וכל טוב.

   .

   אתה מעביר את אהבת הארץ כרקמה מפוארת בין אותיותיך.

   התמונות של "מראה מקום" מיוחדות ומזמינות.

   העין שלך טובה ורהוטה.

   .

   טוב להמנות בין חבריך.

   אתה גדול.

   דרישת שלום לכל חבריך - שמשפיעים עליך טוב.

   ובעניין ההתייצבות למילואים - תל חי!

   .

   כמה נעים וטוב להצטרף אליך למסעותיך.

    .

   ''
     11/5/12 08:28:

   מתל דן לתל חי... כל בחור על המשמר.

   אחלה טיול, תודה.

     11/5/12 08:11:
   יופי של פוסט והתמונות, נהדרות. ככה בדיוק מתחילים יום חדש.. :)
     11/5/12 08:05:

   אחלה טיול!

   *הפועל אוסישקין שינתה את שמה להפועל ת"א לאחר שמליונר עלום שם רכש את הזכויות על השם המקורי משאול אייזנברג ועמותת האוהדים ערכה הצבעה בעניין שינוי השם.

   **נראה לי שיש לך איזו פליטת קולמוס לקראת הסוף כי אתם לא נראים לי חבר'ה שעושים סמים:))

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   פרופיל

   א ח א ב
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין