כותרות TheMarker >
  ';

  נהג מונית

  טור דה ישראל 42 א'-טור מיוחד לחג שחרור ירושלים-לב האומה היהודית!

  0 תגובות   יום ראשון, 20/5/12, 00:21

   

  ''

    "לירושלים" אמר האומן והיוצר הישראלי הגדול יוסי בנאי,יליד ירושלים, "אני בא-לא נוסע אל,לא עולה אל,לא עובר ב-לירושלים אני בא!" כך מרגישים מיליוני ישראלים ויהודים מרחבי הארץ והעולם-לירושלים באים!

        אני זוכר עוד כילד כשעמדנו עם קרוב משפחה,זוג סטודנטים צעיר שלמד אז באוניברסיטת ירושלים ולקח אותנו לסיור בעיר בחצויה אז ובמהלכו עלינו לנקודת תצפית מסויימת והשקפנו על העיר-העתיקה ועל הר-הבית-"שם מתחת נמצא הכותל המערבי –מרכז הכיסופים של העם היהודי מדורי דורות" אמר לנו אז בהתרגשות קרוב המשפחה,איש ממש לא דתי. אולי אז הבנו מזה להיות בגלות בארצנו במרחק נגיעה מהלב הפועם של העם היהודי שבתוקף נסיבות היסטוריות נקרע מהעם היהודי ונשאר בשליטה זרה בעת הקמת המדינה. לא ידענו כי כעבור שנים לא רבות חיילי צה"ל יפרצו לעיר-העתיקה וישחררו את ירושלים,בתום כמה ימי קרבות מרים ועקובים מדם.

  ''
  לא אשכח את ההתרגשות העצומה של בני המשפחה שנאספו סביב מקלט הרדיו המיתולוגי בביתנו ושמעו את הרב גורן תוקע בשופר מול הכותל, את הכתבים שליוו את הלוחמים ולא הסתירו את התרגשותם למראה הכותל המשוחרר למרות שהדגישו ש"איננו אנשים דתיים,מעולם לא היינו אבל אנחנו נרגשים לנוכח עוד פרק היסטורי בתולדות העם היהודי בכלל וירושלים בפרט שמתרחש למול עינינו והפעם לא פרק טראגי של חורבן אלא פרק הירואי של ניצחון ושיחרור שיביא לבנייה ושגשוש של ירושלים השלמה כולה בירת העם היהודי ומושא כיסופיו אלפי שנים!"   
  ''
              כעבור שבועות אחדים נסענו באוטובוסים מיוחדים (מטעם העבודה של אבי) לסיור בירושלים. מעולם לא אשכח את המסלול שעשינו בעקבות הצנחנים ששיחררו את ירושלים כמה שבועות קודם לכן, את ההליכה הרגלית משער האריות המפורסם (זכינו לראות את האוטובוס הירדני השרוף המפורסם סמוך לשער),וביחד עם ההמונים תרתי משמע, ממש נסחפנו בזרם האנושי האדיר והנרגש שצעד כאיש אחד לשם-לכותל המערבי המשוחרר.   הרגשנו שאנחנו צועדים לאור החלמות והכיסופים של מיליוני היהודים שהתפללו במשך אלפיים שנות גלות להגיע לרגע הזה,התפללו ולא זכו ואילו בדורנו בזכות חוזה אחד,מנהיגים גדולים ואמיצים (שלא היו חפים מטעויות) ואלפי לוחמים שנלחמו בגבורה למען הקמת המדינה ,מאז ועד לרגע שיחרור הכותל –עוד רגע וניגע בהיסטוריה. אני זוכר את השנייה שבו במורדות המדרגות המוליכות לכותל לפתע נגלה לעינינו הכותל ומסביבו רבבות-איזו התרגשות עצומה. אני זוכר את פניהם הנרגשות של הצועדים,רובם הגדול לא דתי בעליל ואז הבנתי את גודל המעמד וניצחיות ירושלים לעם היהודי !  מאז כשבגרתי גם התגוררתי שנים בעיר הבירה, כמה שנים בשכונת "רמת-אשכול" ממש מול גבעת-התחמושת שהפכה ולא רק בגלל השיר המפורסם, לאחד המקומות המסלים את גבורת לוחמי הצנחנים משחררי ירושלים-אתר שכמעט ,למרבית הבושה עמד להיסגר מטעמי תקציב –לא להאמין!
  ''

   ירושלים נבנתה והתפתחה בארבעים השנים האחרונות והפכה למטרופולין ענק-העיר הראשונה בגודלה בישראל, למגינת ליבם של אויבי העם היהודי ולא רק הם-גם למגינת ליבם של קיצוני החרדים יהודים שנשארו מנטלית אי שם בגלות הרחוקה ועדיין רועדים מהגוי וממיעוט ישראלי יהודי בארץ "נאור ומתקדם" שכבר הניף דגל לבן וויתר על המאבק נגד אלו הרוצים להניף את חרב החלוקה ולחתוך את לב האומה היהודית-לא לחינם הערבים המוסלמים שירושלים היא רק שלשית בחשיבותה הדתית עבורם (אחרי מכה ומדינה) ושרק כמה עשרות אלפים מהם גרו בתחומיה בשנת 1967,נאבקים לנתק את היהודים שוב מלב ארצם ביודעם שניתוק כזה ימית חס וחלילה את החזון הציוני ויגרום לחורבן בית שלישי.  בכלי תקשורת שונים ישובו וינסו לשכנע את מר ישראלי שירושלים היא  "עיר מפורדת ומחולקת שתושביה השפויים בורחים ממנה וכמעט אף יהודי שפוי לא רוצה לגור בה-עיר נטושה,מוזנחת,מלוכלכת ואלימה". די לקרוא את מדורי הנדל"ן כדי להבין כמה יהודים נוהרים להתגורר העיר הקודש,מחירי הנדל"ן בשכונות העיר עולים פלאים,כמעט העלייה הגדולה ביותר יחסית לשאר האזורים בארץ-מה אנשים  שפויים לא קוראים עיתונים?   מטרופולין ירושלים צמח וגדל גם "מעבר לקו הירוק" שיש אנשים "טובים" שמשתדלים שלא ימחק לעולם ולא מסתירים את תיסכולם שלמול עיניהם עיר הבירה של העם היהודי צומחת ופורחת! לא שאין בעיות ,לא שהכל מושלם ,אבל ירושלים צועדת בדרך הנכונה גם למגינת ליבם של אנשים טובים שהרימו דגל לבן בקרב על ירושלים ומסרבים להבין שאם בקרב החשוב ביותר של העם היהודי לדורותיו היהודים יפסידו,ירושלים תפצע מהחרב שינעץ בליבה במטרה "לחלק אותה בצדק בין יהודים וערבים"  לב העם היהודי יפסיק לפעום וכולם יודעים מה קורה לגוף כשהלב מפסיק לפעום.

  ''

      לפני כמה שנים השתתפתי ב"מצעד הדגלים" המסורתי לציון שיחרור העיר-מצעד מרגש שמסתיים בעצרת חגיגית בכותל המערבי. בשנים האחרונות, כמה פרובוקטורים ימניים רודפי תקשורת,שכמו כל רודפי תקשורת מכל תחום יעשו הכל להידחף לפריים גם אם בדרך לשם ידרסו ויגרמו לנזק גדול –כל הבן-גבירים,המרזלים והבן אריים למיניהם. כמובן שהתקשורת חובבת הריסת המיתוס המאחד והמשותף לרוב יהודי ישראל והעולם תפנה את זרקוריה לאותם פרובוקטורים מזיקים ותצבע את כל חוגגי שחרור העיר בצבעים שחורים מה שלא נכון כלל! נקווה שהשנה ובשנים הבאות הפרובוקטורים,אם באמת חפצי טובתה של ירושלים ולא טובתם האישית האגואיסטית,יתרחקו ממצעד הדגלים לטובת חגיגות שחרור העיר!

   באמור, בשנים האחרונות לא רק בתקשורת שמודיעה בדרמטיות על כל חצי אישור בניה של בית בירושלים "מעבר לקו הירוק" כאילו איראן שיגרה פצצת אטום על ישראל לפחות, אלא גם פוליטיקאים בכירים ניסו להרים את ידם על ירושלים כולל פוליטיקאים ומנהיגים שבדרך לשלטון נשבעו חד-משמעית שיעשו הכל לשמור על "שלמותה של ירושלים ואחדותה " ועשו ההפך. שני הבולטים מבניהם שניים שהיו ראשי-ממשלה בישראל,שני האהודים- אהוד א' (אולמרט) ואהוד ב' (ברק) שהרימו ידיים על עיר הבירה ומאחורי שמות מפוצצים ("מתווה קלינטון", מתווה אולמרט") רצו לחצות את ליבו הפועם של העם היהודי ששוחרר בדם וביזע ארחי אלפי שנות גלות. האם העובדה שאהוד  ברק עומד היום בראש מפלגה ננסית שספק אם תעבור את אחוז החסימה בבחירות הבאות היא מקרית ולא קשורה ליחסו לשלמותה  ואחדותה של ירושלים? האם העובדה שמפלגתו האחרונה של אהוד אולמרט שהיה בין מייסדיה ועמד בראשה אחרי המייסד הראשי, קורסת ממש בימים  אלו ונזרקת לפח האשפה של ההיסטוריה הפוליטית הישראלית לא קשורה גם לבגידתו של אולמרט בירושלים? תמהני.  וכבר כתבתי טור "סליחות" מיוחד על מי שמנסים לחלק ולגמד את מעמדה של ירושלים דווקא אנשים מתוך עמינו בערב יום-הכיפורים.

          כיף לכלות כל פעם את ירושלים כשאנחנו באים אליה ורואים אותה במלוא תפארתה במקביל למבשרת-ציון ואין זה שם מקרי הסיטואציה היא יותר מסמלית. יפה נורא לעזוב את ירושלים בלילה ולראות את השכונה הענקית "רמות" מוארת  במלוא הדרה-שכונה שכולה נבנתה מעבר  ל"קו הירוק". עוד סימן ששום קו חלוקה שהיה ואיננו עוד לא יחזור לחלק את לב העם היהודי לנצח!   

      ונסיים (שוב) בציטוט מדבריו של אותו אהוד אולמרט לפני ש"התפקר" ונלחם על שרידותו האישית מול מערכת הצדק הישראלית בכל מחיר גם במחיר בגידה באמונותיו הגדולות- "מעולם לא נקריב את היקר באוצרותינו-ירושלים גם למען שלום-ירושלים עיר אחת,לא מחולקת ולא מפורדת (ינואר 2002) ונקווה שדבריו החד- משמעיים של אולמרט יתקיימו גם אם אולמרט התגלה כמנהיג קטן ואגואיסטי!     ולסיום-ציטוט מדבריו של מנהיג ענק באמת-מייסד מדינת-ישראל אחרי 2000 שנות גלות דויד בן-גוריון-"הלאומיות והאמונה של עמינו קשורות זה בזו מאז ועד היום הזה העם היהודי לא וויתר על אמונתו,על תקומתו הלאומית ועל תקוותו לחזור לציון ולירושלים שהיא חלק בלתי נפרד מההיסטוריה הישראלית והיא נקודת האהבה,הגעגוע,השאיפות והתיקוות  של העם היהודי !" ...   וברקע אני שומע את יהורם גאון שר בקולו האדיר את אחד השירים היפים והמרגשים שנכתבו על ירושלים- "מעל פיסגת הר-הצופים, אשתחווה לך אלפיים" (מילים נפלאות-אביגדור המאירי).שיר מרומם לב וכמובן את מה שהיה כמעט להימנון הרשמי-"ירושלים של זהב" של נעמי שמר בביצוע המרגש של שולי נתן בעל קול הפעמונים הצלול כיין-"חזרנו אל בורות המים ויש פוקד את הר הבית ואת העיר העתיקה!"

  ''

   

              טוב לחוש את לב העם היהודי פועם חזק !   חג שחרור ירושלים שמח לתושבי ירושלים ולכל  היהודים באשר הם!

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   נהג מונית
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין