כותרות TheMarker >
  ';

  Media Radar

  הבלוג הזה עוסק במיגוון נושאים שקשורים רובם ככולם לאינטרנט - עם התייחסות ספציפית לנושאי מדיה. חלק מהעניינים יהיו קשורים לזירה הישראלית וחלקם לזירה הבינלאומית, בעיקר בארה\"ב

  0

  דיגיטל פטרול: כיסוי מיוחד – האם מודעות בתשלום בפייסבוק עובדות?

  0 תגובות   יום שני, 21/5/12, 20:53

  ''

  (הווידאו: הסרטון של ויזה מהאייטם העשירי במהדורה) 

   

  מהדורת הניוזלטר "דיגיטל פטרול" מיום שני, 21/5.

   

  מחר, 23 במאי, בנייני האומה – הכנס השנתי של יוזמת ישראל 2021. לרישום, לחצו כאן.


  הניוזלטר הוא אוסף של הפוסטים והאייטמים החדשותיים הרלוונטיים והחדשים ביותר לשיווק דיגיטלי - כולם ממקורות לא-ישראלים שאני עוקב אחריהם. הניוזלטר מיועד לאנשי מקצוע בתחום השיווק והפרסום הדיגיטלי. 

   

  המעוניינים להירשם לניוזלטר עצמו יכולים לעשות זאת בלינק הזה

   

  קשה לתאר את יום המסחר הראשון של פייסבוק ביום חמישי כהצלחה. בשבוע שהוביל להנפקה ההיסטורית הזו עלו יותר ויותר ספקות בקשר ליכולתה להציע פרסום יעיל ומכאן גם בקשר ליכולתה למשוך עוד ועוד תקציבי פרסום. לכל הפחות, השאלה בעניין הזה לא הוכרעה. זהו הנושא המרכזי של המהדורה היום.

   

  1. פרסום בפייסבוק: מה עובד ומה לא עובד

  (Matt Creamer, Advertising Age, 14/5/12)

  פרסום בפייסבוק (1) (הערה: אם הלינקים ל-AdAge שולחים אתכם לעמוד התחברות ורישום – הירשמו. זה בחינם – וזה כדאי) הצלחת הפרסום בפייסבוק אינה טריוויאלית. יש הרבה דרכים להיכשל ומעט דרכים להצליח. במאמץ להגדיל את הערך שהפרסום בה יכול לייצר עבורם, פייסבוק פרסמה מחקר נוסף המצביע על דרכים יעילות לפרסם אצלה. בחלק מהמקרים מדובר במתכונים בנאליים ושחוקים, כמו למשל זיקוק המסרים שמותגים מעוניינים להעביר, אבל עדיין, מותגים רבים לא מקפידים עליהם.

   

  2. ג'נרל מוטורס הפסיקה לפרסם בפייסבוק, אבל פורד הגדילה תקציב

  (Stephen Williams and Cotton Delo, Advertising Age, 15/5/12)

  פרסום בפייסבוק (2) יומיים לפני הנפקת פייסבוק – בעיתוי שמניעיו לכל הפחות לא ברורים, ג'נרל מוטורס, המפרסמת השלישית בגודלה בארה"ב, הודיעה שתפסיק לרכוש פרסום בפייסבוק. מנגד, יריבתה פורד הודיעה שתאיץ את השימוש שלה במודעות בתשלום בפייסבוק. כך או אחרת, הנטישה של ג'נרל מוטורס חידדה את ההבדל בין שני סוגי הפעילות השיווקית בפייסבוק – יצירת קשר עם לקוחות מצד אחד ופרסום בתשלום מצד שני.

   

  3. מנכ"ל משרד הפרסום של סמסונג: המודעות בפייסבוק הן "מהגרועות ביותר באינטרנט"

  (Nicholas Carlson, Business Insider, 17/5/12)

  פרסום בפייסבוק (3) ההודעה הדרמטית של פורד יצרה גל עצום של דיונים סביב יעילות הפרסום בפייסבוק. אחת ההתבטאויות השליליות ביותר הגיעה מכיוונו של ג'ון קולמן, מנכ"ל משרד הפרסום VIA, שעם לקוחותיה נמנית גם סמסונג, שאמר שהפרסומות בפייסבוק הן "מהגרועות ביותר באינטרנט". אבל הוא, כמו ג'נרל מוטורס, אמר שעמודי האוהדים מהווים חלק אינטגראלי מהקמפיינים השיווקיים של לקוחותיו.

   

  4. מותגים בפייסבוק: פרסום הוא אופציונאלי

  (Ad Age Staff, Advertising Age, 17/5/12)

  פרסום בפייסבוק (4) הגם שיש הסכמה רחבה שהערך עבור המשווקים בעמודי האוהדים שהם מחזיקים בפייסבוק הוא משמעותי, ערכו של הפרסום לכל הפחות לא ברור. עבור פייסבוק מדובר בהבדל משמעותי: בעוד שעבור פרסום היא גובה כסף, היא לא גובה תשלום עבור הקמה ותחזוקה של דפי אוהדים. הפעולות האלה עולות כסף כמובן, אבל מי שגובה אותו הוא משרדי פרסום, לא פייסבוק.

   

  5. הנתונים מצביעים: היעילות של פרסום בגוגל עולה בהרבה על זו של פייסבוק

  (Jim Edwards, Business Insider, 15/5/12)

  פרסום בפייסבוק (5) מחקר שבוצע על ידי חברת השיווק מבוסס החיפוש WordStream מצביע על כך שהיעילות של פרסום בגוגל גדולה הרבה יותר מיעילות הפרסום בפייסבוק. לדוגמה, בעוד ששיעור ההקלקה הממוצע על מודעות פרסומיות הוא 0.1%, השיעור של פייסבוק מהווה מחצית מכך, 0.051%, ושיעור ההקלקות בפרסום בגוגל גבוה פי ארבעה – 0.4%. או, במלים אחרות, שיעור ההקלקה בגוגל, ככל שהוא מהווה מדד לרלבנטיות עבור גולשים ועבור מותגים, גבוה פי שמונה מזה של פייסבוק.

   

  6. ארבע דרכים שבהן פייסבוק יכולה להשתמש כדי להתמודד עם גוגל

  (Josh Constine, TechCrunch, 17/5/12)

  פרסום בפייסבוק (6) ג'וש קונסטיין הרכיב רשימה של ארבעה אסים שלדעתו פייסבוק יכולה לשלוף במלחמה מול גוגל על תקציבי פרסום. לאחד מהם הוא קורא "AdSense Killer". מוצר ה-AdSense של גוגל משולב לתוך אתרי תוכן של צדדים שלישיים ומציג פרסום המבוסס על הטקסטים שבאתרים האלה. לדעתו של קונסטיין, פייסבוק יכולה ליצור יחידות פרסום כאלה בעמודיה שיהיו רלבנטיות אם יתחשבו בכל מה שפייסבוק יודעת על משתמשיה.

   

  7. שבעה סיפורי פרסום בפייסבוק בתקופה שלפני ההנפקה

  (Christopher Heine, ClickZ, 17/5/12)

  פרסום בפייסבוק (7) פרט להודעה הדרמטית של ג'נרל מוטורס על החלטתה להפסיק לרכוש פרסום בתשלום בפייסבוק, התרחשו אירועים נוספים הקשורים לפרסום בה. אחד מהם היה במארס, כשפייסבוק התחילה למכור פרסום במחירי שיא בעמוד המוצג למשתמשים אחרי שהם מתנתקים ואחר היה ההשקה של שירות המספק למפרסמים מידע בזמן אמיתי על מה שעובד ומה שלא.

   

  8. הטעויות של ג'נרל מוטורס בפייסבוק

  (B.L. Ochman, Advertising Age, 18/5/12)

  פרסום בפייסבוק (8) ההודעה הבעייתית של ג'נרל מוטורס לא רק הציתה דיון בערכו של הפרסום בתשלום בפייסבוק כי אם גם בדיקה של פרקטיקות הפרסום של ג'נרל מוטורס עצמה בפייסבוק. בי.אל אוכמן, אסטרטגית של שיווק באינטרנט, מצאה לפחות 11 מקרים שבהם המסרים הפרסומיים של ג'נרל מוטורס היו שגויים ומשעממים. אחד מהם שאוכמן מציינת הוא "צפו בתמונה הזו של היו"ר שלנו דן אייקרסון". "אני לא יודעת מה איתכם", כתבה אוכמן, "אבל אני מגיעה לפייסבוק בתקווה למצוא שם את התמונה של יו"ר החברה".

   

  9. עד 2016, ההוצאה על שיווק במדיה חברתית בארה"ב תכפיל את עצמה

  (no_name, Marketing Charts, 15/512)

  בעוד שב-2102 ההוצאה על שיווק במדיה חברתית בארה"ב צפויה להסתכם ב-4.8 מיליארד דולר, ב-2016 היא תסתכם ב-9.8 מיליארד דולר; צופה חברת הפרסום BIA/Kelsey. כדי לנגוס בחלק ניכר מהצמיחה הזו, פייסבוק תצטרך להבהיר למפרסמים שלא די בעמודי אוהדים כי אם בכך שהפרסום בה יעיל לפחות כמו האלטרנטיבות, וגוגל בראשן.

   

  10. טבלת הווידאו הוויראלי השבועית של AdAge: מורגן פרימן מכין את ויזה למשחקים האולימפיים

  (Thomas Pardee, Advertising Age, 17/5/12)

  צילומים מרגשים, שיאים שנשברים, אוהדים שיוצאים מדעתם וטקסט מלווה טוב – ייתכן שכל אלה עזרו פחות לקליפ הפרסומי של ויזה לכבוש את המקום הראשון בטבלה השבועית של AdAge מאשר קולו הסמכותי והנעים של מורגן פרימן, שנדמה שיכול להעביר כמעט כל מסר. זו גם הפעם הראשונה שבה קמפיין וידאו הקשור למשחקים האולימפיים שיהיו בלונדון כובש את ראש הטבלה.


  המעוניינים להירשם לניוזלטר עצמו יכולים לעשות זאת בלינק הזה.

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   אבו4 - מוצא מה שהקפה שכח

   ארכיון

   פרופיל

   natlipson
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין