כותרות TheMarker >
  ';

  Love is in the air

  "כל דבר הוא אחד מתוך מיליון נתיבים. לפיכך, לוחם אור חייב לזכור תמיד שנתיב הוא רק נתיב!

  אם הוא חש שאין עליו ללכת בו אסור לו להשאר בו בשום פנים ואופן. החלטתו להשאר בנתיב הזה או לעזבו חייבת להיות משוחררת מפחד או משאיפה.

  על לוחם האור לבחון כל נתיב מקרוב ובצורה שקולה. וישנה שאלה שהוא חייב לשאול: האם לנתיב הזה יש לב?

  כל הנתיבים זהים...הם מובילים לשום מקום!
  אולם נתיב עם לב הוא קל. הוא לא גורם ללוחם להתיגע כדי לחבבו. להיפך, הוא גורם למסע מלא חדווה. כל עוד האדם הולך בו...הוא אחד עימו!"

  קרלוס קסטנדה - משנתו של דון חואן

  ארכיון

  העולם המופלא - לנהוג ביגואר!

  52 תגובות   יום חמישי, 24/5/12, 23:08

  לנהוג ביגואר!


   

  ''

   

   

  היי חברים יקרים,

  מי לא מכיר את היגואר?

  מרשים, עצמתי עם המבט העמוק... החודר.

   

  מזמן רציתי לכתוב עליו, הוא נמצא אצלי במפת חיות הטוטם ואני מחוברת מאד לסגולותיו, אבל בכל פעם שהחלטתי לעשות זאת נדחפה לה איזו חיה אחרת לפניו לראש הרשימה. 

   

  לפני מספר ימים הוא הגיח לי מול העיניים... כאילו אמר: "מיכל היקרה זהו זה! הגיע הזמן שתכתבי גם עלי. חג שבועות זה זמן הולם.

   

  ומי אני שאעז להתווכח עם יגואר?

  אכן. הגיע  הזמן.

  זמן יגואר! 

   

  ***************************

   

  אז....מיהו היגואר? 

   

  הגדול בחתולי אמריקה. המלך!

  חזק, גמיש, בעל תנועות קלילות, אצילות ומלאות חן אשר נוהג להתגנב בחשאי אל טרפו ולהמתין בשקט, ללא תנועה, ובהסוואה מלאה, עד לשעת הכושר בה הוא תוקף בעוצמה רבה. ושלא תתבלבלו... מדובר פה בצייד מעולה ונחוש בעל בטחון עצמי ושיטות ייחודיות משלו. הוא תוקף תמיד מאחור ונועץ את שיניו באחת בעצמות הגולגולת של טרפו.


   

  ''

   

   

  היגואר חי ביערות הגשם הטרופיים ובאזורי ביצות סבוכים. כשהוא פוסע ביער הוא חש אותו בכל הווייתו - מקשיב, מריח, רואה ומרגיש. הוא רגיש ואינטואיטיבי, רואה ואינו נראה, שומע גם את שאינו נשמע ומגיב במהירות ובעוצמה.

   

  אצל האינדיאנים מייצג היגואר סגולות של יושרה! הוגנות! וחיים ללא רבב. הם מייחסים לו כוח מאגי גדול וניתן למצוא אצלם מיתוסים רבים הקשורים בדמויות של "אדם-יגואר" שהיו למעשה שמאנים רבי עוצמה אשר לבשו את דמות היגואר כדי למגנט אליהם את סגולותיו ואומץ ליבו. הם מייחסים לו פעולה מתוך יושרה המשולבת בחמלה ובקבלת החלטות דרך הלב. 


  ונשאלת השאלה ההגיונית מה הקשר בין טורף אכזרי ליושרה ולחיים ללא רבב? איך זה הולך ביחד? והתשובה היא שהיגואר הוא טורף ואינו מתיימר להיות משהו אחר. הוא פועל ממקום של עוצמה וכוח ומודע אליהם אך ממית את טרפו במהירות ובאופן מיידי מתוך חמלה וניקיון לבב. תמיד הוא יאכל ראשית את הלב והראות. אכזרי אך סמלי.


  *************************** 

   

  מה היגואר בא ללמד?  


  ''

   

   

  יגואר מופיע עתה כדי לקיים אתנו שיחה ב"ארבע עיניים". שיחה מלב אל לב כמו שרק הוא יודע.  


   

  ''  שיחה שלהבנתו לא נכון לדחותה עוד. שיחה על יושרה. על אמת. על ניקיון פנימי וחיים ללא רבב. על היושרה והאמת האישיות של כל אחד ואחת מאתנו. זו שאמורה להיות נוכחת ב – 100% בכל מערכת יחסים - בין אם היא בינינו לבין עצמנו ובין אם היא בינינו לבין האחרים. אז בואו נשוחח איתו. נקשיב לחוכמתו.

   

  ********

   

  יושרה אישית, לדעת יגואר, מתחילה תמיד בנאמנות של כל אדם לעצמו! בהתבוננות אמיצה שלו פנימה, בהבנת האמת שלו ובחיבור מלא אליה. לטענתו, כאשר אדם נאמן לאמת שלו וחי אותה במלואה, הוא נאמן למעשה גם לסביבה ולכל הדברים כולם.


   

  ''

   

  ואני...לא סתם מחוברת למהויות היגואר. נושא האמת האישית מעסיק אותי מאז שאני זוכרת את עצמי. תמיד ריתקו אותי שאלות הקשורות להתפתחות אישית, מתוך יושרה פנימית. אלה דחפו אותי לחקור את חיי ולהתקדם בהם משל  היו מסע מסקרן ורב הזדמנויות. כל הזמן חיפשתי ועדיין... דרכים חדשות ליצור ולעצב את חיי כאוות נפשי, תוך ביצוע שינויים ועדכונים בתפישות, במערכות אמונה, בתכניות ובמהלכים, בהתאם לכיוון הרוח הפנימית. כל זאת על מנת לדייק ,יותר ויותר, בחיבור למי שאני מתוך מטרה לחיות חיי שמחה, בריאות וצמיחה! ולכוון גם אחרים למקומות הללו. למדתי כבר שכאשר אני חיה ופועלת מתוך האמת שלי היא משתקפת אלי מכל מקום בחזרה קריסטאלית ויפה. 

   

  מאותם מקומות בדיוק אני שואלת את עצמי שאלות כמו: איך אני יכולה להפוך חלום למציאות? איך אנו יכולים להגשים ולממש את מלוא הפוטנציאל האישי שלנו? כיצד ניתן לנהוג בהגה חיינו באופן מלא ומספק ובהרמוניה עם האנשים האהובים עלינו? מבלי לנסות לרצות אף אחד ובכך לוותר על חלקים שלמים של עצמינו מחד ומבלי ליצור סערות וזעזועים מיותרים מאידך? במילים אחרות, מהי הדרך להגשים את מי שאנחנו באהבה לעצמינו ולזולתנו מבלי לפגוע במי מהצדדים?                                                                                                                                      

  כן אני יודעת... אלה שאלות של החיים. לא כל אחד אוהב לעסוק בהן אבל  בעיני הן בבחינת מחקר מרתק וקסום שנובע מתוך כמיהה להבין וליישם את התובנות שלו בחיי ובחיי האנשים אותם אני מנחה בעבודתי.


   ''

   


  לא מזמן נתקלתי בפוסט מעולה שכתב אלכס זיו מה"סוד" ונקרא : "לחיות על פי האמת שלך". הוא כותב שם, שלחיות על פי האמת שלך זה בריא, מעצים, משחרר. ואני מסכימה עם זה מאד. אני גם יודעת שלרבים לא כל כך ברור מה זה בכלל אומר "לחיות על פי אמת שלנו"? אז בואו נבהיר את הנושא הזה.

   

  לחיות על פי האמת שלנו זה אומר, בשיא הפשטות, להתחבר למה שאנחנו מרגישים וליישר קו מדויק עם מה שאנו אומרים ועושים!  במילים אחרות , זה אומר להיות נאמנים קודם כל לעצמינו! אין זה אומר חלילה שעלינו לזלזל באחרים או לא להקשיב להם. להיפך. זה אומר להיות ישרים וכנים איתם ולכבדם באמת שלנו.

   

  כשאנו אומרים למישהו, בשיא הכנות, את מה שאנחנו מרגישים קורה נס! אנחנו מצליחים לגעת בליבו ולרתום אותו אלינו. זה קורה משום שאנו יוצרים הזדמנות! ופותחים בתהליך של העצמה הדדית, שאם מנהלים ומפתחים אותו מתוך מודעות אפילו השמיים אינם הגבול עבור תוצאותיו. זהו למעשה תהליך שרשרת שבו כל פעולה שמתרחשת מעצימה, באלפי מונים ובמהירות האור, את התגובה הבאה בעקבותיה. להלן אסביר את הדינמיקה.

   

  כשאנו אומרים את האמת שלנו, אנו מתחברים לאנרגיה אשר מתואמת עם האמת של היקום ומחברים אליה גם את האדם הבא איתנו במגע. פעולה זו בתורה מעוררת את האמת הפנימית של אותו אדם, גורמת לו להתחבר אליה ולהיות אמיתי גם כלפי עצמו.

   

  זהו תהליך מדהים! ואלכס אומר שחשוב שיותר ויותר אנשים יהיו מודעים איליו וילמדו לחיות על פיו, כי בכוחו לשנות את העולם. כדי שזה יקרה צריך כל אחד לשאול את  עצמו, כאשר הוא נתקל בסיטואציה מאתגרת, את השאלה הבאה: "מה אני באמת חש ורוצה? מהי האמת שלי כאן?" ואז... לאחר שקיבל תשובה מעצמו עליו לפעול מיד! על פי מה שהאמת שלו מורה לו. לבטא אותה ולהגישה לאחרים באופן מכבד, ישיר והגון. באהבה.

   

  ''

   

   

   

  יגואר אומר כפי ששמתם לב שצריך לקחת בחשבון את המשתנים של ה"מתי" וה"איך" כשאומרים את האמת וזה אומר, קודם כל, שאמת חייבת להיאמר תמיד ב"זמן אמת"!  כלומר, בדיוק ברגע בו אתם מרגישים משהו ויודעים שיש לכם שתי אפשרויות: או לזייף מול האדם האחר מתוך הנחה מוטעית שזאת ההתנהגות או מילים שהוא או היא מצפים לשמוע או לקבל מכם או לומר בדיוק את מה שאתם חשים. וזה תנאי הכרחי אך לא מספיק! יש גם את ה"איך" כלומר, לא מספיק לומר את האמת בעיתוי הנכון צריך גם ללמוד להביע אותה באמצעות תקשורת אדיבה ואוהבת.


   

  ''

   

   

  אמירת האמת אינה חייבת להיות מלווה בכעס או בעלבון כי אם אנו כועסים או מעליבים אנו כבר לא מעבירים אמת נקייה אלא מגיבים מתוך חולשה, שבאה בעקבות כך שלא אמרנו את האמת שלנו בזמן

   

  כולנו מכירים את הסיטואציות בהן אנו מתאפקים, שומרים בבטן את מה שמרגישים, ולא מביעים את האמת שלנו בזמן. ואז... אנחנו מתחילים לכעוס, להיות מתוסכלים, להתבשל מבפנים וכשכבר לא יכולים יותר, אנחנו מתפוצצים והאמת שלנו יוצאת מלווה בכעס רב ובפגיעה ברגשות האחר. זו כבר לא אמת נקייה... וזה קורה משום שרבים עדיין מאמינים שלא תמיד נכון לומר לאחרים את האמת שלהם על מנת שלא לפגוע בהם. אבל למעשה ההיפך הוא הנכון! דווקא כשאנו לא מתואמים עם האמת שלנו אנו פוגעים בעצמנו ובאחרים!  


  האם אתם מכירים מישהו שרוצה שתשקרו לו? או שתגידו לו דברים אחרים לחלוטין, ממה שאתם באמת חושבים או מרגישים, רק כדי לרצות אותו? אני בטוחה שלא!


  כשאנו לא מתקשרים מתוך האמת שלנו, אנו פוגעים באחר ובעצמנו גם אם זה לא נראה כך. בדרך הזו אנו מגישים לו "חתול בשק" ומנה מוגדלת של חוסר אותנטיות. ולעצמינו אנו מגישים היעדר עמוד שדרה! כן כן! ... זה המתכון הבדוק להתרחקות מהאני האמיתי שלנו ולהרבה הסתבכויות מיותרות.


  ואם כבר אומרים את האמת אז כבר אמרנו לעיל - חשוב שהיא תאמר בזמן, בכבוד, בנדיבות וברגישות. וכן זה בהחלט אתגר. האתגר שמציב בפנינו היגואר אשר חי את חייו ללא רבב עם סרגל מדויק של אמת ויושרה! .... והוא מזמין אותנו היום ללמוד לדבר בגילוי לב ולזכור שהאמת האוהבת שלנו, היא הדבר הכי יפה שאנחנו יכולים להגיש מתוכנו. יש לה חיים ונוכחות משל עצמה והיא מעצימה הן את המקבל והן את הנותן.  


   

  ''

   

   

  יגואר יודע מניסיון שצריך אומץ לחיות על פי האמת האישית! שזה עלול להיות מפחיד כי היום הנורמה היא חוסר אותנטיות. הרבה אנשים לא חושפים את האמת שלהם בפני אחרים ולעיתים אף בפני עצמם. פוחדים מההשלכות.


  אבל מה? לדעתו, דווקא היום העולם זקוק יותר מכל לאמת הנקייה. בעיקר זקוקים לה הילדים האהובים שלנו שצמאים לאמת מאתנו. הם מתבוננים בנו, מחקים אותנו וכשהם מזהים פערים בין מה שאנו אומרים לבין איך שאנו מתנהגים הם מתבלבלים ולא יודעים כיצד נכון עבורם לנהוג. ואם נדמה לכם שהם מפספסים משהו אתם טועים בגדול! הם חשים בכל פסיק של זיוף האמת! גם אם הוא חבוי לכאורה מתחת לפני השטח.

   


   

  ''

   

   

   

  יגואר יודע ומזכיר לנו שפעולות מדברות תמיד בקול רם יותר ממילים ושאנו מהווים דוגמאות חיות להשקפות החיים שלנו. לטענתו, בכל ילד קיים גרעין של אמת שרוצה להתפתח ולהאיר את העולם ולשם כך הוא זקוק ללהבת האמת של הוריו. בכל פעם שאנו אמיתיים עם עצמנו אנו מחזקים את האמת שנמצאת בתוך ילדינו ומעודדים אותם לגדול ולהיות אנשים שמתואמים עם האמת שלהם.

   

  אנחנו יכולים להעניק להם רק את מה שיש לנו! לא את מה שאין לנו. אנחנו יכולים לחלוק אתם רק את מה שאנחנו יודעים. ואנחנו יודעים רק את מה שהורינו ידעו ולימדו אותנו...והם למדו מהוריהם

   

  ההורים שלנו עשו כמיטב יכולתם ומסרו לנו את מה שידעו. ולנו יש היום את האחריות והמודעות ליצור שינוי ולא להעביר הכל באופן אוטומטי קדימה לדורות הבאים. לנו יש את הבחירה! לשבור את שרשרת חוסר האותנטיות העוברת מדור לדור וליצור בה שינוי למען ילדינו. ולשם כך עלינו ללמוד על ה"אמת" כדי שנוכל להעבירה הלאה לאהובינו.


  זוהי הבעת האהבה הגדולה ביותר שנוכל לתת להם - לשבור את מעגל הזיוף ולהדגים להם איך לחיות על פי האמת שלהם וכיצד ליישר את הרגשות, המחשבות, הדיבור והמעשים שלהם לקו אחד של אמת! ואם נתמיד לעשות כך... אנחנו עושים פה דבר גדול.

   

  וזה עוד לא הכל. המשך תהליך השרשרת הזה מבוסס על העקרון של "דומה מושך דומה" כלומר, אנשים אמיתיים לעולם ימשכו לחייהם אנשים אמיתיים אחרים וכך כולם יצאו מורווחים ויוכלו לחיות מתוך בטחון ואמונה האחד בשני, להתקדם ולהתממש! כלומר, כשאנו באמת הפרטית שלנו כל העולם יוצא מורווח! מדהים!


  בילי ג'ואל ביטא כבר לפני הרבה שנים בשירו המופלא HONESTY את הנושאים שהיגואר מדבר עליהם.


  ''

   

   

  *************************** 

   

   

  מיהם אנשי היגואר?

  (מופיע במפת הטוטם שלהם)

   

  ''


   

  - אנשים שמאד חשובה להם האמת!

  - פועלים מתוך יושרה ונדיבות ומחויבים להן.  

  - עוצמתיים, עצמאים וייחודיים באורח חייהם ואופן חשיבתם. 

  - אוהבים לקבל החלטות בנחישות ובתעוזה ועומדים בהן בכבוד.

  - אוהבים להתקדם לבד ללא שת"פ עם אחרים.

  - פועלים ביעילות, בחשאיות ובעקביות להשגת מטרותיהם. 

  - רגישים ואינטואיטיביים מאד. 

  - צנועים. 

  - מכירים את הסבל וליבם מלא חמלה לאלו הטועים עדיין בדרך. 

  - מכירים בעוצמתם ונמצאים כדי לתמוך ולעזור.  

  - חיים באופן מלא בהוויה הפיזית - אין ביגואר כל התייפייפות רוחנית חסרת תוחלת של גורו או מורה סגפני. הוא מורה דרך מעצם הבנתו את הנאות החיים והקשר ההדוק הקיים בין עולמות עליונים להגשמה בחיים הפיזיים.  


   

  *************************** 

   

   

  מהו מסר היגואר לזמן הזה?   


  ''

   

   

  יגואר מגיח בערב חג השבועות כדי לשים על השולחן את ערכי היושרה והאמת ולהזכיר לנו לשמור עליהם בכל מחיר! גם במצבים בהם אנו יכולים בקלות להשתמש בהשפעתנו או בסמכותנו לרעה. הוא מבקש מאתנו לבדוק את עצמינו היטב ולהיות ערים למצבים בהם אנו פועלים מתוך אגו או מתוך כוח ושררה לא מאוזנים.

   

  אבל ...יגואר לא מופיע היום בהכרח כדי להטיף לנו! יש מצב שהוא בא דווקא על מנת להסיר בפנינו את הכובע! כן!!!  כדי להכיר בכך שנהגנו באופן מודע ולא התפתינו לשפוט את מעשי האחר או את מעשינו, או לחילופין שהיינו טובי לב במיוחד כלפי מישהו ובטח ובטח להכיר בכך שהיינו נאמנים לאמת הפנימית שלנו ופעלנו לאורה. 

   

  ואם אכן זה המצב, בואו נרשה להכרה הזו של היגואר למלא אותנו בתחושת שמחה ואהבה ונמשיך לתת שירות מתוך יושרה מלאת חמלה ולב פתוח. 

   

  אבל... אם זה לא המצב...אז עכשיו הוא הזמן להתחיל לנהוג ב"יגואר"! ולדבר ב"יגוארית". במילים אחרות, הגיע הזמן להתחיל "ללכת" את האמת האישית שלנו מתוך יושרה מלאה וגילוי לב ולא להסס לשאוף להיות תמיד במיטבנו ולשמור על כבודנו וכבוד זולתנו.   

   

   

  יגואר גם בא להזכיר לנו היום שיושרה אישית מאפשרת לכל אדם לשגות... ולכן גם לסלוח. כל אחד זכאי וחייב לזהות שגיאות, לסלוח לעצמו עליהן, לתקן את עצמו בענווה היכן שצריך ולבחור מסלול חדש כך שרוחו המאוזנת תעלה שוב כמנצחת. 

   

  הזמן בו יגואר מופיע אינו מקרי. מאי 2012  - חודש ושנה רוויי אנרגיות ומהלכים קוסמיים שמדוברים בכל מקום. זה הזמן לדעתו, עבור כל אחד מאתנו, להתחייב לאמת הפנימית שלו, אם עדיין לא עשה כך, ולצעוד אותה ללא עכבות. הוא אומר לנו: "אנשים יקרים, אל תיתנו לאמת שלכם לחכות עוד. הרשו לה להוביל אתכם והתחילו עכשיו! ומיד!"

   


   

  ''

   

  אז זהו חברים יקרים עד כאן דבר היגואר!... ואני רוצה לאחל לכולנו, ביום הזה, שמעתה ואילך "ננהג תמיד ביגואר"! שנהיה מספיק אמיצים לדבוק באמת שלנו, לחיות לאורה, ללא רבב, ולממש אותה בכל רגע נתון בהרמוניה, באופן מלא, ובאהבה עם כל הסובבים אותנו.

   

  ולכבוד החג קבלו מהיגואר עוד שיר במתנה. את השיר החדש של שלמה ארצי שנקרא, איך לא? ...."אומץ"!!!


   

   

  ''

   

   

   

  שבת שלום וחג שמח!

  שלכם באהבה

  מיכל


  *************************** 

   

  מקורות

   

  1. "לחיות על פי האמת שלך" – אלכס זיו, אתר הסוד.

  2. ג'יימי סאמס, דייויד קרסון, 1999 – קלפי סגולה. הוצאת ענבר ארוח כפרי.

  3. טד אנדרוס 1999,  שפת החיות  הוצאת אור- עם. 

  4. "טוטם היגואר". אורלי נירן יהלום. http://maofm.com/?p=396

   

   

  ©כל הזכויות שמורות לד"ר מיכל אדמתי©

  דרג את התוכן:

   תגובות (52)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     27/11/12 12:36:
   מיכלי, באתי לכאן ללמוד יותר על היגואר....הרי שלפת לי אותו ביום שבת וזה היה מאוד מרגש עבורי. ומרגש לקרוא ולקבל אישור על עבודה פנימית שמניבה פירות כאלה יפים. תודה לך אהובה !
     5/6/12 13:58:
   מה שכתבת על היגואר זו בדיוק אני . אבל לצערי אני בת מזל עקרב . אבל מה שכתבת מתאים לי בפרט היופי הזה של החיה המדהימה הזו , שאין מה להתחרות בה
     1/6/12 12:28:

   היי חברים...
   תודה לכולכם שבאתם, קראתם, הפנמתם, הגבתם וכיכבתם.

   אוהבת אתכם...
   שבת שלום!
   מיכל נשיקה

     1/6/12 11:39:
   פוסט מדהים - קראתי כל מילה בשקיקה
     1/6/12 11:28:

   אהבתי. את התוכן וההגשה.

   יישר כוחך.

   .

   ''

   הכוכב* של אילת השחר

   ''

   יוזמה. הפקה. הפצה.

     31/5/12 21:40:
   היא גדולה, ענקית מרתקת, המיכל הזאת, שאפו
     28/5/12 19:59:
   מעניין ומרתק*******
     28/5/12 19:59:
   פוסט מרתק מיכל ... מעז יצא מתוק ...:)
     27/5/12 12:01:

   פוסט מרתק רווי הבנות ותובנות..

   אוהבת את הקלפים המרפאים הללו והעשרת רבות לגבי תכונתו של יגואר המופלא...
   תודה מיכל:-))

     27/5/12 10:55:

   מדהים ..מיכל..מדהים...
   ההארות והתובנות...והמידע השופע והמרתק..

   תודה על השקעתך העמוקה...*

     27/5/12 07:42:
   מדהים היגואר שלך :) יפה איך האינדיאנים לוקחים מבעל חיים שבעצם כל-כך כל-כך מפחיד, את הטוב. מתייחסים לעוצמה שלו, ולא לסכנה מולו...
     26/5/12 22:39:
   לא קראתי עד הסןף , אבל מה דעתך על השוואה בין יגואר לחיים עצמם, ליקום, כמה שהם יכולים להיות ישירים, חסרי פשרות, אמתיים, אכזריים?
     26/5/12 19:13:

   יישר כח מיכל על הפוסט המושקע על תובנותיו הרבות בעקבות היגואר!

    

   *אכן מכונית היגואר היא עוצמתית וחזקה+מהירה כמו חיית היגואר.

   * כשביקרתי עם 2 מנכדי בטנזניה  לספארי לפני כ 4 שנים באמת לא ראינו יגואר. ראינו נמרים,ציטה,אריות,אבל לא יגואר.

   עכשיו אני מבין שיגואר מסתובבת בעיקר ביערות הגשם ובביצות.

   *מדוע את מכנה את היגואר:"הגדול בחתולי אמריקה" כאשר יש הרבה יותר יערות גשם בדרום אמריקה?

    

   * מנסיון חיי למדתי כי כאשר אני חי עם האמת שלי,ע"פ תחושותי ורגשותי,אני זוכה במרבית המקרים להצלחה.

   השילוב של האינטליגנציה הריגשית(הלב) עם השכל-ההגיון=אינטליגנציה שיכלית תמיד עזר לי גם במצבים קשים.

   כוכב

     26/5/12 18:26:
   נפלא נהדר נדיר! חג שמח!
     26/5/12 16:31:
   פוסט מעניין ומרתק , חג שבועות שמח לך ולכל בני ביתך
   מדהימה שכמוך! טוטם היגואר שכתבת בא לי בדיוק בזמן וזה סינכרון ולא במקרה שהוא הגיע עכשיו.. הכל מתחבר והכל קורה בדיוק בזמן שלו וזה כל פעם מדהים מחדש. אני בדיוק עומדת לבצע החלטה שתשנה את חיי לחלוטין וטוטם היגואר הגיע בדיוק עכשיו כדי להזכיר לי שעכשיו זה הזמן הכי מתאים ושלא תהיה הזדמנות אחרת לכך. תודה שוב נשמה, ואני מקווה להיות הכי אמיתית עם עצמי ועם האחרים כדי שאתחיל לחיות את האמת שלי ואת הדרך מיוחדת שלי. שבת שלום וחג שמח, יקירה, ותודה על המסר המופלא והמאיר הזה.
   מיכל, קראתי בשקיקה כל משפט ופסקה. מאמר מרתק. אני מאוד מתחברת לנושא הזה: יושרה, אמת פנימית, עוצמה, חמלה. או במילים אחרות, אני מתה ל"נהוג ביגואר"...עוד קצת לחזק את האומץ בקבלת החלטות ועוד ליטושים פה ושם ואני "עפה עליו". איזו חיה מדהימה. תודה מיכלי. איזו מתנת חג הבאת לי.
     26/5/12 13:32:
   נהדר ~
   היה מרתק לקרוא.
     26/5/12 11:14:
   מרתק , חג שמח
     26/5/12 10:31:

   אמת. סייג רק לגבי המורים

     26/5/12 09:37:
   תודה על שיעור מרתק, שבת שלום וחג שמח, בת חן
     26/5/12 08:36:
   למיכל תודה על הפוסט המעניין והמושקע.....חג שמח
     26/5/12 06:54:
   מרתק ומאלף!!! תודה וחג שמח!!
     26/5/12 04:51:
   תודה ששיתפת בפוסט משובח חג שבועות שמח צחיתוש
     26/5/12 01:11:
   מיכל יקרה שלי, ביג לייקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקק כמו תמיד, לי יש פומה בטוטם שבהחלט דומה בתכונותיו ליגואר, קראתי בנשימה עצורה את דבריך, המעצימים, ומלמדים, ובחרתי לקחת לי את המסר שכתבת, עכשיו הוא הזמן להתחיל לנהוג ב"יגואר"! ולדבר ב"יגוארית". במילים אחרות, הגיע הזמן להתחיל "ללכת" את האמת האישית שלנו מתוך יושרה מלאה וגילוי לב ולא להסס לשאוף להיות תמיד במיטבנו ולשמור על כבודנו וכבוד זולתנו מתוך חמלה. יגואר גם בא להזכיר לנו היום שיושרה אישית מאפשרת לכל אדם לשגות... ולכן גם לסלוח, לתקן את עצמו בענווה ולבחור מסלול חדש כך שרוחו המאוזנת תעלה שוב כמנצחת. הוא מנחה אותנו לשים לב שלא לבגוד ביושרתנו האישית כדי להשביע רצונם של אחרים. הזמן בו יגואר מופיע אינו מקרי. מאי 2012 חודש ושנה רוויי אנרגיות ומהלכים קוסמיים שמדוברים בכל מקום. זה הזמן לדעתו, עבור כל אחד מאתנו, להתחייב לאמת הפנימית שלו, אם עדיין לא עשה כך, ולצעוד אותה ללא עכבות. הוא אומר לנו: "אנשים יקרים. אל תיתנו לאמת שלכם לחכות עוד. הרשו לה להוביל אתכם. והתחילו עכשיו! ומיד!" מודה לך מקרב ליבי על הפוסט המאלף שכתבת, וזכרי שתמיד תמיד את גורמת לנו לנחת רוח ושמחה, לראות את שמך ברשימת המיילים הממתינים לפתיחה..... ובאשר לפגישה שלנו, מקווה שבקרוב בקרוב, סוף סוף נמצא את הזמן, וניפגש פומה עם יגוארית על כוס קפה טעים ונוסיף גם עוגה................. חיבוק, וחג שמח לך ולמשפחתך, אסתי
     25/5/12 23:07:
   אבל יגואר לא מופיע היום בהכרח כדי להטיף לנו! יש מצב שהוא בא דווקא על מנת להסיר בפנינו את הכובע! כן!!! כדי להכיר בכך שנהגנו באופן מודע ולא התפתינו לשפוט את מעשי האחר או את מעשינו, או לחילופין שהיינו טובי לב במיוחד כלפי מישהו ובטח ובטח על כך שהיינו נאמנים לאמת הפנימית שלנו ופעלנו לאורה. מדבר אלי בימים אלה ! כמו תמיד נפלא !
   אני אכנס לקרוא כשאני רעננה וערנית. אני בטוחה שיש כאן אוצר. חג שמח , מיכלי
     25/5/12 20:10:
   מכל מלמדי השכלתי חג שמח
     25/5/12 19:59:

   היגואר הוא חדש עבורי כי למדתי רק עד הצופית (44), לכן זוהי זכות עבורי ללמוד ממך :-)

   ואני מסיקה שהוא מופיע אצל אנשים שעוברים תהליך התפתחות אמיתית, כאשר האמת הופכת להיות מהות ולא בחירה.

   אלה נושאי הדגל להפוך את העולם הזה למקום טוב יותר, כשהוא מתחיל בינם לבין עצמם , בנים לבין הסביבה הקרובה,

   וכך במעגלים מעגלים הגדלים ונושאים את לפיד האור.

   אקרא שוב, כדי ללמוד עוד.

   אך בין לבין אומר : כמה אני שמחה שאת חברה שלי חיוך !!

   חג שמח עם חיבוק לך , יגוארית !

     25/5/12 17:38:
   הפוסט שלך נפלא. נושא אמירת האמת האישית מעסיק את העולם מבראשיתו. היום הצורך לדבר מתוך יושרה הגיע לכדי רתיחה, כי הצביעות לא מספקת יותר את הסחורה, והכוונה ליחסים בין בני האדם ולדיאלוג ביניהם. אני זוכרת שה"פולניות" ראו את ייעודן בעולם באמירת ה"אמת". שהיתה בדרך כלל חבטה מילולית. ולטעמי הן היו אלה שהורידו את השיח האמיתי לשוליים. ואמירת האמת בסגנון הפולני הפכה לביקורת כואבת. נקודה אני חושבת שאני היושרה, היגוארים חייבים לחיות על פי אמונתם אבל להיות מסוגלים להיפתח לזולת ולשמוע את הביקורת המוטחת בהם בלי לאבד את הצפון.
     25/5/12 17:17:
   וואוו.... מיכל, פוסט מאוד מרשים ! למדתי המון... תודה לך וחג שמח
     25/5/12 17:09:

   מיכלי היקרה,

    יופי של פוסט...איך אפשר שלא לאהוב את ה"יגואר" ואיזה הסבר מאלף הבאת! תודה!

     25/5/12 15:09:

   תודה מיכל, מאוד נהניתי לקרוא א הפוסט המעמיק שלך, כתיבתך נהדרת והסברייך מדויקים.
   אהבתי את מהות היגואר, להיות יגואר זה תהליך ארוך של חיבור לאמת הפנימית תוך הבשלה לדייק את רצון הנשמה.  למידה לוותר על  ריצוי אחרים, רק כי הם מצפים. הדרך לא קלה, אולם בסופה השכר האישי הולם. כי כשאדם מרגיש שהוא חי על פי האמת שלו, הוא מרגיש שלם עם עצמו ויש לו את האומץ להתקדם בבטחה למרות המכשולים. חג שמח לך יקירה!

     25/5/12 14:51:
   אכן דרך דרך
     25/5/12 14:15:
   פוסט מרתק
     25/5/12 14:07:

   תודה על הפוסט המעניין,

   המלמד ומרתק.

   שיהיה לך חג שבועות שמח ועליז.

     25/5/12 14:05:
   תמיד חשוב ביותר ליהיות אמיתיים, לחיות ביושר תודה רבה על הפוסט המקסים שבת שלוום וחג שבועות שמח גרשון תיווך ריצהאוס 052-6783891
     25/5/12 14:02:

   צטט: סאלינה 2012-05-25 14:00:52

   גם אני מיכלי, אהבתי את הפיסקה האחרונה בפוסט העשיר ביידע שהבאת לנו לכבוד החג....הלואי ונדע לנהוג "יגוארית" ונדע להיות נאמנים לעצמנו ולאמת שלנו....תודה וחג שבועות  שמח....סאלינה

    

     25/5/12 14:01:
   מכונית יגואר בחצר... או יגואר חייתי מקסים... בשבילי זה מובן מאליו: יגואר חייתי חתולי מקסים. ואומר את זה שרוף על מכוניות שעל מכוניתו סמל "כמעט" יגוארי...
     25/5/12 13:11:

   תודה על פוסט מרתק ותבוני -מיכל 

    

   האמת שזו האמת...האמת הגבוהה היא מהותנו

    

   יש פרשנויות ויש התניות ויש אמונות וכדומה

    

   כמו תמיד מופיע האבל!!1

    

   האמת הגבוהה שחשים בה מהקישקע, באינטואיציה ובהדרכה הפנימית

    

   היא היא המהות שלנו, היושרה וכול שאר ערכים מוספים שמהם קורץ היהלום המושלם שהננו

    

   חג שמח

   מיכלי אהובה, התגעגעתי לפוסטים שלך. קסם של פוסט. מעשיר בידע ומפרה בו זמנית. חג שבועות שמח
     25/5/12 12:45:
   הוקסמתי מהדרך המיוחדת שבה את מביאה את הדברים. אני לוקח על עצמי את החלק הזה מדבריך "שנהיה מספיק אמיצים לדבוק בעוצמה ובאמת שלנו, לחיות לאורה, ללא רבב" תודה
     25/5/12 12:31:

   מיכל

   תודה על הפוסט העשיר המגוון -
   החכמתי
   אהבתי מאד
   ואכן....הסיום עם אומץ....ממש צריך אומץ :)
   תודה וחג שבועות שמח

     25/5/12 12:30:
   "לחיות על פי האמת שלנו זה אומר, בשיא הפשטות, להתחבר למה שאנחנו מרגישים וליישר קו מדויק עם מה שאנו אומרים ועושים! במילים אחרות , זה אומר להיות נאמנים קודם כל לעצמינו! אין זה אומר חלילה שעלינו לזלזל באחרים או לא להקשיב להם. להיפך. זה אומר להיות ישרים וכנים איתם ולכבדם באמת שלנו". רק כך.
     25/5/12 12:26:
   כדי לדבר אמת נדרשים, כפי כתבת, תנאים בסיסיים לא מעטים. תודה על פוסט חכם, יסודי ומלא אהבה ואנרגיות מרפאות. את נ פ ל א ה!
     25/5/12 12:17:
   מעניין לכל הדיעות.... ועם כשרון כתבתי אוכל ''להלביש'' על חיות נוספות את אותם דברים.... (דעתי העניה).... ולכל הדיעות 'הכותבת' הינה גאון אמיתי.... תודתי ! חג-שמח !

     25/5/12 12:16:

   מיכל יקרה,
   תודה ענקית על מתנת החג שהעלית,
   תמיד אהבתי את היגואר ושאר בני משפחת החתולים.
   ועכשיו הרחבת את האהבה הזו על ידי תיאור תכונותיו הנפלאות.

   לנהוג "יגוארית" זו הדרך הכי נכונה

   חג שמח

     25/5/12 12:11:

   שלום לך,

   ים של טוב כאן..


   הרבה נושאים למחשבה

   בכתיבה פשוטה ומושכת.
   הרבה תודות.

   ואמת..הכל בה..ים שלם.


   חיוך
   יום אור

   חג שמח

     25/5/12 12:07:
   האמת זו הדרך הטובה ביותר .... ~~~חג שמח לך ~~~
     25/5/12 10:12:
   כמה יפה ואצילי היגואר , חג שמח
     25/5/12 00:31:

   פשוט נה דר

    עם כל הצניעות,

   מרגישה קצת יגוארית בעצמי...

   אחזור לככב...


   פרופיל

   נתיב האור
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   הפנינים

   love is in thr air