כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  מחלקות המחקר בבנק ישראל ובאוצר : עליה בגביית מיסים

  0 תגובות   יום שבת, 9/6/12, 10:33

  מחלקת המחקר של האוצר פירסמה ב  8 למאי  2012 נתונים מעודדים על מצב המשק באמצעות דובר המשרד , כל כך חיוביים שמחלקה אחרת

  באוצר דאגה כנראה להשחירם באמצעות העיתונות.

   

  בהתיחס לאפריל 2012 אומרת מחלקת המחקר של האוצר, שגביית המיסים אינה שונה ממתווה הגביה המתוכנן . גם דו"ח בנק ישראל מאשר כי ברבעון הראשון של השנה עלתה גביית הממשלה ב 3.7 אחוזים לעומת הרבעון המקביל ב 2011 ,עליה ריאלית של 1.8 אחוזים.


  בהודעה לעיתונות מ 6 למאי מדווח החשב הכללי באוצר: 

  "מתחילת השנה הסתכמה גביית המסים בסך של 74.7 מיליארד שקלים לעומת 72.7 בתקופה המקבילה  אשתקד.

  ''

  שר האוצר יובל שטיניץ מחייך. האם הוא יודע את נתוני הגביה האמיתיים?


  לעומת הנתונים החיוביים בגביה מפי מחלקת המחקר באוצר והחשב הכללי מדווחים בדה מרקר מיום רביעי (6.6 עמוד 2), מפי האוצר(איזה אגף או מחלקה?  )  על ירידה ריאלית בגביה בכל אחד מהחודשים פברואר עד אפריל. האוצר כמובן מתעלם מחודש ינואר שבו היתה עליה של של כמעט 9 אחוזים לעומת ינואר 2011 וגם הנתונים המצטברים לא עולים בקנה אחד עם הדיווחים שציטטתי מתוך מקורות אחרים באוצר ובבנק ישראל.


  יו"ר האופוזיציה חברת הכנסת שלי יחימוביץ נדרשה לנושא ופנתה  במכתב לשר האוצר.  במכתב דרשה משר האוצר יובל שטייניץ להעביר לידיה את פירוט ביצוע תקציב המדינה, הטייס האוטומטי והגירעון התקציבי.

  ''

  שלי יחימוביץ: למי להאמין? מה הבסיס לגרעון ?


  יחימוביץ העלתה במכתב את הדרישה לדיווח מפורט על תחשיבי האוצר השונים שהתפרסמו בעת האחרונה, לפיהם גביית המסים השנה נמוכה מן המתוכנן בכ-11 מיליארד שקל, הוצאות הממשלה המתוכננות בשנת 2012 חורגות בסכום של 7-10 מיליארד שקל מהתקרה המותרת על פי מגבלת ההוצאה, ו"הטייס האוטומטי" לשנת 2013 מביא לפער של יותר מ-7 מיליארד שקל ממגבלת ההוצאה המותרת על פי החוק.


  יחימוביץ' ציינה כי "בהמשך לפרסומים אלה, ועל מנת שעבודת הכנסת בכלל ושל האופוזיציה שאני עומדת בראשה, בפרט תוכל להיעשות על פי נתונים בהירים, מוסמכים ומדויקים - אני מבקשת לקבל את פירוט החישובים שמשרדך מבצע. אודה לך אם תעביר לידי נתונים אלה בהקדם, כדי שנוכל לבצע את באופן נאמן ויסודי את מלאכת הביקורת על עבודת הממשלה".


  מהנתונים החיוביים על הגביה כפי שפורסמו על ידי האוצר , עולה בבירור שהבעיה של הממשלה היא בצד ההוצאות , אך הצד הזה נסתר מהעין ומהציבור והממשלה עושה ככל יכולתה, על מנת להסוות  את הסיבות האמיתיות של ההעלאות המתוכננות במיסים העקיפים .


  להלן כמה ציטוטים מהסקירה חודשית של מצב המשק לחודש אפריל כפי שפורסמו על ידי דובר האוצר:

   ''

  אגף כלכלה ומחקר במשרד האוצר פרסם היום את הסקירה החודשית של מצב המשק לחודש  

   אפריל.  המסמך זה נכתב ונערך על ידי אגף כלכלה ומחקר בראשותו של ד"ר אלדד שידלובסקי ומנהל הכנסות המדינה בראשותה של רו"ח פרידה ישראלי.

   

  עיקרים

  במהלך חודש אפריל חל שיפור במרבית תחומי הפעילות הכלכלית במשק. עם זאת, בפעילות סחר החוץ נרשמה האטה ובמשבר החובות באירופה נרשמה הרעה נוספת.  במהלך חודש מאי חלה החרפה במשבר החובות וגוברת אי הוודאות.

   

  היבטים חיוביים

  • · פעילות ריאלית: צמיחת התוצר ברבעון הראשון של השנה עמדה על 3.0 אחוזים, קצב התואם צמיחה של 3.2% במהלך 2012. שיעור הצמיחה ברבעון הראשון היה גבוה ביחס למשקים מפותחים אחרים. במקביל שיפור נרשם במדדי הפעילות השוטפים שפורסמו בחודש האחרון. מנתוני החשבונאות הלאומית לרבעון הראשון של 2012 עולה כי התוצר צמח ברבעון זה בשיעור של 3.0 אחוזים, והתוצר העסקי צמח בשיעור של 2.8 אחוזים. צמיחת התוצר הייתה נמוכה מהצמיחה ברבעונים הקודמים, אך גבוהה מהתחזיות. בחינת רכיבי התוצר מצביעה על צמיחה משמעותית ביבוא וביצוא, לאחר הצמיחה השלילית שנרשמה בשני הרבעונים הקודמים. בנוסף, הצריכה הפרטית רשמה שיפור משמעותי ביחס לשלושת הרבעונים הקודמים.

   

  • · גביית המיסים: בחודש אפריל עלו סך ההכנסות ממיסים ואגרות ב-5.0 אחוזים לעומת חודש מרץ. בגביית המיסים הישירים חלה עלייה של 3.6 אחוזים, ובגביית המיסים העקיפים חלה עלייה של 3.8 אחוזים. לאחר שבחודש מרץ עמד הפער בין גביית המיסים בפועל לבין תחזית גביית המיסים על 1.2 מיליארד ש"ח, חזרו ההכנסות ממיסים בחודש אפריל למתווה המקורי וגביית המיסים אינה שונה מהותית מתחזית הגבייה.

   

  דו"ח בנק ישראל גם מראה כי מדינת ישראל גבתה מהציבור בשנת 2011  כ 15 מיליארד שקל יותר מהמתוכנן בספר התקציב. 

   

  אז לאן הולך  הכסף שלנו מר שטיניץ?

  דרג את התוכן: