כותרות TheMarker >
  ';
  0

  "פישר יסר אותנו בשוטים וד"ר קרנית פלוג בעקרבים"

  3 תגובות   יום חמישי, 14/6/12, 12:29

  ''

   

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=q8zAG6zCUvU

   

  פרופסור פישר אמר הבוקר: "זה לא נכון שאני דואג ליציבות הבנקים במקום לזוגות הצעירים" ואילו המשנה  לנגיד קראה הבוקר להעלאת המע"מ ולהעלאת מס הכנסה על מעמד הביניים.

   

  ''

   

  הד"ר פלוג כנראה אינה מחוברת להוויה הישראלית של מעמד הביניים הקורס. הצעתה להעלות מע"מ מקוממת: מע"מ הוא מס רגרסיבי אשר פוגע יותר בשכבות הנמוכות ובמעמד הביניים - אנו הרי מוציאים את רוב הכנסתנו על מחייה: מזון, חשמל, דלק, בגדים, דיור, מים - על כל אלו מוטל מע"מ בסך 16% כלומר מי שנאלץ להוציא את רוב הכנסתו (אחרי מיסים !) על מחייה סובל מהמע"מ בכך שהוא משלם למעשה עוד 16% מהכנסתו כמס.

   

  לעומת העם ניצב מעמד מרובי נכסים ו/או אלו שהכנסתם גבוהה - הם מרוויחים מעליית ערך נכסיהם, משלמים מס רווחי הון מופחת והמע"מ על מחייה בסיסית הוא עבורם הוצאה שולית זניחה כחלק מהכנסתם.  וכאשר דו"ח טרכטנברג קורא להטיל עליהם מס נוסף מייד מתייצב - מי אם לא סטנלי פישר - וקורא לביטול המס:

   

  ''

   

  אבל לעומת הד"ר פלוג המנותקת סטנלי פישר בתוך עמו הוא יושב ומבין את הצורך להשמע צודק וליחצן את עצמו היטב.

   

  פישר הוא הפקיד הבכיר היחיד שיש לו שלושה אנשים האחראים לתדמיתו: דובר בנק ישראל הד"ר יוסי סעדון, היחצ"ן זמיר דחב"ש וכעת בעקבות דוח מבקר המדינה שגינה את התופעה - הוסיף פישר יחצ"ן שלישי: אלי דודוביץ, יועץ תקשורת בנושא הפיקוח על הבנקים. (מעניין מדוע הדובר סעדון אינו מספיק - הרי גם לו יש מערכת דוברות עניפה של בנק ישראל) אבל נניח ליחצנות ונתמקד בבעיה:

   

  הבעייה היא הפער בין דברי פישר למעשיו.  (האם פישר, בתרוץ של "אירופה" -  מתכנן לעוד שבועיים הורדת ריבית לפימפום מחירי הנדל"ן בישראל ?)

   

  פישר אמור להשגיח שהמחירים לא יעלו. האינפלציה היא הפגיעה הקשה ביותר בעובדים ובחוסכים. כל מי שעובד הרי חוסך לפנסיה - אבל ערכה הריאלי נשחק בגלל האינפלציה ועליית המחירים. כולנו רצים מהר מהר כדי לנסות להשאר במקום בעוד יוקר המחייה שוחק את חסכונותיינו:

   

  ''

   

   

  בפרט סובלים הקשישים, אבל גם הצעירים - אלו לא יכולים כיום לקנות דירה (אלא אם יש עזרה נכבדת מההורים) ולמעשה נוצרים במדינת ישראל שני מעמדות: אלו שקיבלו דירה מההורים ואלו שלעולם לא יוכלו לרכוש דירה בארץ. זה לא תופעת טבע. רק לפני 6 שנים (סטנלי פישר הגיע לכאן ב 2006 ממממ... ) מחיר דירה היה כ 70-90 משכורות. היום מחיר דירה הוא כ 140 משכורות. מדיניות האשראי הנפוץ והזול

  (זה שכביכול "עוזר לנו") בעצם הביאה להווצרותה של בועת נדל"ן שממנה סובל דור שלם .

   

  אבל ממה מוטרד פישר חוץ מתדמיתו:

  http://www.themarker.com/markets/1.1731327

   

  הוא דואג ש"מדינות באירופה יעזבו את גוש היורו" - אולי בתור מי שאחראי על יציבות המחירים בישראל (זה תפקידו החשוב ביותר של בנק ישראל) סטנלי פשיר צריך לדאוג יותר מכך שצעירים ישראלים עוזבים את הארץ מאשר אילו מדינות יעזבו את גוש היורו ?

   

   

  מתנועת "ישראל יקרה לנו" נמסר כי "בכירי בנק ישראל שכחו כנראה כי הפגיעה הקשה ביותר בכלכלה ואזרחי ישראל היא מכת האינפלציה. כפי שדו"ח קדמי אישר מחירי המזון בישראל גבוהים בהרבה משאר העולם, מחירי הנדל"ן הפכו את קניית דירה לחלום בלתי אפשרי עבור דור שלם.

  "לאחר שבהמלצת פישר נמנעה הממשלה מלבצע את המלצת טרכטנברג להטיל מס על בעלי הכנסות גבוהות - מציעה המשנה לנגיד להטיל מסים רגרסיבים על האוכלוסיות החלשות ומעמד הביניים. בלשון תנכית אפשר לומר כי פרופסור פישר יסר אותנו בשוטים וד"ר קרנית פלוג בעקרבים".

   

   

  ומה חושבים הטוקבקסטים:

   

  ''

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   אייל עופר
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין