כותרות TheMarker >
  ';

  וולטר

  אדם של פעם שחי היום
  אוהב סרטים ישנים וחדשים
  אוהב שירים בעיקר משנות החמישים/שישים/שבעים
  אוהב את הים אך מפחד ממנו פחד מוות
  אוהב את החיים אך לא תמיד חי אותם
  סיגרים, קפה ושיחה טובה עם חבר טוב הם הדברים המועדפים עלי
  אוהב את המשפחה שלי יותר מהכל בחיים
  מנסה לחיות אבל לא תמיד מצליח בגלל הטירוף של החיים

  רשימת שחקני משנה - פוסט מספר 3

  1 תגובות   יום שלישי, 26/6/12, 17:46

  '' ''

  טרייסי וולטר

  (1947)

  שחקן קולנוע ותיק המופיע מאז תחילת שנות ה- 70 בתפקידי מישנה קטנים בסרטים ובתוכניות טלוויזיה רבות. וולטר מופיע לרוב בתפקידים של גבר מעופף, שתיין, מובטל, קבצן, נבל וכל מיני תפקידים חלקם תפקידי מישנה קטנים וחלקי תפקידי מישנה טיפה גדולים יותר. עד כה הופיע בלמעלה מ- 160 תפקידים ותמצאו אותו בסרטים מוכרים.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים:  סרפיקו, הרומן שלי עם אנני, מבוקש נשוי או תלוי, אנשי הצוורון הכחול, כרך למבוגרים בלבד, היד, המעקלים, קונן המשמיד, בטווח קצר, משהו פראי, מרדף חצות, באטמן, אקדוחנים צעירים 2, ג'ק וג'ק, במרומי הפסיפיק, שתיקת הכבשים, תעצרו את העיר אני רוצה לרדת, פילדלפיה, ג'וניור, דרייב, מתילדה, גדול מהחיים, מי הטביע את מונה?, איזה מן הורים, ראסטי ג'יימס, חתום בנשיקה.

   

  '' ''

  בוב גנטון

  (1945)

  שחקן אופי נהדר שהופיע בכל מיני תפקידים בקולנוע ובטלוויזיה, אך רק לאחר יותר מעשור של פעילות הפך לשחקן מוכר וזאת בעקבות הופעתו המרושעת ומצויינת בדרמת הכלא הבלתי נשכחת "חומות של תקווה" שם גילם את מנהל הכלא האכזר. החל מכאן ואילך קיבל גנטון שורה של תפקידים בסרטים מוכרים רבים, חלקם הגדול בתפקידים של נבל, איש סמכותי וקשוח, איש עסקים רב עוצמה וכדומה. עד כה כיכב גנטון ביותר מ- 115 תפקידים שונים בקולנוע ובטלוויזיה.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: קוקי, גלורי, נולד ב- 4 ביולי, ג'י. אף. קיי – תיק פתוח, איש הרס, משחקים פטריוטים, חשדות מן העבר, אייס ונטורה 2, מרדף הצללים, קוד שבור, חצות בגן הטוב והרע, פאטץ' אדמס, תמונות מזירת הפשע, אמריקן טריפ, חקירה מעבר לקווים, עדות שבורה, דממת מוות, סנגור במבחן, סערה מושלמת,

  בין הסדרות בהם הופיע בתפקידי אורח תמצאו את הסדרות הבאות: מיאמי וויס, מסע בין כוכבים הדור הבא, אלי מק'ביל, ספין סיטי, מונק, ניפ טאק, 24, סי.אס. איי. – לאס ווגאס, עקרות בית נואשות, בוסטון ליגל.

   

  '' '' 

  פרד וורד

  (1942)

  מכל שחקני המישנה שרשמתי כאן, וורד אולי הופיע עד כה בהכי קצת סרטים, למרות שהוא אחד הוותיקים שבשחקני המישנה של הוליווד עם קריירה ארוכה שנמשכת מאז 1973 ועד היום. וורד, שחקן עם פנים קשוחות, אך רכות, הופיע בעשרות תפקידים (בסך הכל עד כה מעל 85 תפקידים בקולנוע ובטלוויזיה), אך הוא מאלו שבטוח תגידו "אותו אנחנו מכירים, רגע מאיפוא בדיוק?" אז וורד כיכב בסרטי קולנוע רבים מאוד ומפורסמים מאוד, ואף ניסו פעם אחת להפוך אותו לכוכב ראשי, אך הדבר נגמר בכישלון (וורד כיכב בתפקיד הראשי בסרט "רמו" מותחן פעולה מלא הומור, ודווקא סרט מוצלח מאוד, אך הסרט כשל בקופות, ומאז לא ניסו יותר לשים את וורד בתפקיד ראשי ככוכב מוביל בסרט הוליוודי גדול).

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: הבריחה מאלקטרז, גברים במלכודת, הצוות המובחר, הגיבור שלא יחזור, סילקווד, נשים בעורף, מעריץ אלמוני, עסקים גדולים, חקירה בסייגון, פחד עד מוות, הנרי וג'ון, מלכודת אש, כישוף קטלני, לב הרעם, השחקן, ג'ו דירט, קרקס של פושעים, תאומים ושונים, תמונות קצרות, האקדח מת מצחוק 33.3, פחד עד מוות 2, תגובת שרשרת, יופי מסוכן, העורב 3, קרקס של פושעים, חבל על המאפיה, רוד טריפ, חיזורי קיץ, אין כמו אלבמה, היעלמות מחשידה, עד כאן, הנסיעה האחרונה, לגעת בך, להתראות, משוריין, בוב רוברטס.

   

  '' ''

  ברי קורבין

  (1940)

  שחקן קולנוע וטלוויזיה המופיע בתפקידי מישנה רבים מאז אמצע שנות ה- 70,  לרוב בתפקידים של או איש עסקים טקסקני רב עוצמה, או נבל, או אב קשוח. רוב התפקידים בהם כיכב קורבין היו תפקידי מישנה בין קטנים לבינוניים וגולת הכותרת של הקריירה שלו הייתה דווקא בתפקיד קומי/דרמטי מצויין כאשר כיכב באחד התפקידים הראשיים בסדרת הפולחן הבלתי נשכחת "חשיפה לצפון" שם כיכב בתפקיד איש עשיר, טייס לשעבר, קשוח אך רך לב והוא כיכב ב- 110 פרקים בסדרה בין השנים 1990 -1995. הצלחה חלקית נוספת לה זכה היה כאשר כיכב בתפקיד מישנה ראשי בסדרה "מגרש ביתי" שם כיכב בין השנים 2003/2009 וב- 90 פרקים בסדרה. עד כה כיכב קורבין ביותר מ- 175 תפקידים בקולנוע ובטלוויזיה.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: שיגעון על תנאי, קאובוי עירוני, צרות בצרורות, איש ההונקי טונקי, אבא חלומי, בית הזונות הקטן והטוב בטקסס, משחקי מלחמה, יחסים פשוטים, נקודה חמה, סולו המתקש המושלם, רצח המוני, ארץ קשוחה, בעמק האלה.

  בין הסדרות בהם הופיע בתפקידי אורח תמצאו את הסדרות הבאות: הארט ואישתו, ציפורים מתות בסתר, דאלאס, צוות לעניין, מ.א.ש, רצח במשיכת קולמוס, מאטלוק, שושלת, יונה בודדה, מרפי בראון, ג'אג, המופע של דרו קארי, ספין סיטי.

   

  '' ''

  רוברט מורלי

  (1908/1992)

  שחקן בריטי נהדר ומלא כישרון שהחל את דרכו בתיאטרון, שם קנה לעצמו שם של שחקן מוערך. את דרכו בקולנוע החל קודם בבריטניה בתפקידים שונים, אך עם הזמן החל להופיע בסרטים אמריקאיים רבים ומוכרים, ברובם הופיע בתפקידי מישנה של גבר אנגלי, קצת פוץ, אריסטוקרט, עוקצני ויהיר, והוא היטיב לגלם גם דמויות של נבל, גם דמויות של נוכלים וגם דמויות חיוביות, ועשה זאת גם בסרטים קומיים וגם בסרטים דרמטיים. פניו העגלגלות ומראו הבריטי היהיר הקנו לו תפקידי מישנה בסרטי קולנוע מוכרים מאוד וכיכב בקריירה שנמשכה בין השנים 1938/1989 ב- 105 תפקידים בקולנוע וגם קצת בטלוויזיה. מורלי היה מועמד לפרס אוסקר כשחקן מישנה על תפקידו בסרט "מרי אנטואנט" משנת 1938.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: מרי אנטואנט, מייג'ור ברברה, מר פיט הצעיר, המלכה האפריקנית, גם את השטן ניצח, מסביב לעולם ב- 80 יום, טופקפי, מלון פרדיסו, שבע פעמים אישה, קרומוול, הגורם האנושי, דרך המלך מסין, צרות עם מרגלים, רצחיות אלפאבת,

   

  ''  ''

  ברט יאנג

  (1940)

  מי שייראה את התמונה של ברט יאנג ישר יגיד "זה ההוא מרוקי", וזה בעצם הגדרת הקריירה של יאנג, שחקן מוצלח למדי שנתקע עם תפקיד אחד של פולי מסדרת סרטי "רוקי" ומאז הוא מופיע בעיקר בתפקידים של מאפיונר, גנב, שיכור, מובטל ועוד כל מיני דמויות לא תמיד סימפטיות אך לרוב מעוררות רחמים, או הומור. יאנג שחקן מוכשר לא הצליח לצאת מהדמות של פולי, אך הוא פעיל למדי ועד כה כיכב ביותר מ- 150 תפקידים שונים בקולנוע ובטלוויזיה, ברובם בתפקידי מישנה בין קטנים לבינוניים. על תפקידו בסרט הראשון בסדרה "רוקי" היה יאנג מועמד לפרס האוסקר כשחקן מישנה.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: סינדלרה ליברטי, צ'יינטאון, רוקי, רוקי 2, רוקי 3, המהמר, רוצחי עילית, השיירה, חתיכות מקליפורניה, רוקי 4, לצאת מצרות, הלילה ה- 19 חלק ב', היו זמנים באמריקה, מלך השכונה, חזרה לנעורים, דרך ללא חזרה, רוקי 5, ברוקלין תחנה אחרונה, הרפתקאות כוכב הצפון, מיקי עיינים כחולות, קשורה למאפיה, רוקי 6, ארץ האפשרויות, טראנס אמריקה, דרכו של קרליטו 2: העליה לצמרת, היא כל כך יפה,

   

  '' ''

  ריצ'ארד ריהל

  (1948)

  שחקן קולנוע וטלוויזיה המופיע מאז 1977 באין ספור תפקידים שונים ומגוונים בקולנוע ובטלוויזיה, לרוב בתפקידי מישנה קטנים עד בינונים, כל פעם בתפקיד שונה, פעם של סב חביב, פעם של נבל, פעם איש חוק, פעם שופט, פעם עורך דין, פעם אדם דרומי, פעם בעל מסעדה או פעם איש מוסד או איש מטה. עד כה הופיע ריהל ביותר מ- 265 תפקידים שונים, כולם בתפקידי מישנה.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: גשם שחור, גלורי, עגבניות ירוקות מטוגנות, צללים וערפל, חתומים בנשיקה, על עכברים ואנשים, הנמלט, גוף ההוכחות, החלטה גורלית, שתיקת הרוצחים, פחד ותיעוב בלאס ווגאס, קוד פרוץ, הזוג המוזר 2, הג'יגולו מת מצחוק, מהומה במשרד, קן פארק, נקמת הפטיש העברי, פלינדרום, מהומה בקולג' 2, ליל המסיכות 2, ג'ק וגמרנו, קזינו, המעריץ, צעדים נואשים, נשק קטלני 4, ג'ו דירט, בנדיטס,

  בין הסדרות בהם הופיע בתפקידי אורח תמצאו את הסדרות הבאות: הזינוק לאתמול, בנות הזהב, מסע בין כוכבים דור ההמשך, רצח במשיכת קולמוס, פרקליטי אל.איי, אלי מק'ביל, שיקאגו הופ, שפץ ביתך, סברינה, קולומבו, הבית הלבן, אי.אר, בוסטון ליגל, צעירים חסרי מנוח.

   

  ''  '' ''

  ג'ון הרד

  (1945)

  למרות פתיחה מבטיחה בתפקיד אופי מצויין בסרט "קאטר ובון" משנת 81 שם כיכב בתפקיד חייל נכה לצד ג'ף ברידג'ס, לא הצליח הרד לממש את הפוטנציאל שחשבו שהיה טמון, בו ובמהלך השנים הוא הצליח אומנם להופיע בעשרות סרטים הוליוודים מוכרים בתפקידי מפתח לפעמים חשובים יותר ולפעמים חשובים פחות, אך הוא מעולם לא הפך לשחקן ששמו מוכר לכל, ותמיד נראה שהוא נשאר בצל, פעם בתפקיד האיש הטוב, פעם בתפקיד האיש הרע, פעם עורך דין, פעם איש עסקים, פעם אב משפחה, פעם נבל מרושע או בעל בוגדני, כל פעם תפקיד שונה. עד כה הופיע הארד ביותר מ- 140 תפקידים שונים בקולנוע ובטלוויזיה, ואפשר למצוא אותו בסרטים רבים ומוכרים. לי אגב הוא זכור מהשנים האחרונות בעיקר בתפקידו כאביה השיכור של אחת החוקרות בסדרה "סי.אס.סיי- מיאמי" שם כיכב ב- 4 פרקים, ומהסדרה "הסופרנוס" שם כיכב ב- 5 פרקים.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: קללת אנשי החתול, האם יעלה השחר?, ענוג הוא הלילה, מסע אל האושר, ביג, חופים, מילאגרו, החבילה, שכחו אותי בבית, התעוררות, נבגדת, שושנת פרא, תיק שקנאי, בקו האש, לפני ואחרי, קוד לרצח 187, גברים, עיני נחש, פולוק, מאחורי החומות, פולוק, איזה עולם קטן, אדיסון, שכחו אותי בבית 2, שכונה בהפרעה, המגן, העסקה, בני מזל, שכונה בהפרעה, פולוק, נשיאים בצרות.

   

  '' ''

  רוברט ווהן

  (1932)

  שחקן קולנוע בעל פנים מוכרים, שגם הופיע בכמה תפקידים ראשיים (בעיקר בטלוויזיה) אך מעולם לא הפך לכוכב או לשחקן מוכר מידי, ותמיד נשאר בצל הכוכבים שלצידם הופיע. ווהן החל את הקריירה שלו באמצע שנות ה- 50, ובעשור שלאחר מכן הוא כיכב בתפקידי מישנה רבים במערבונים ובסרטי מתח ופעולה, בתפקידים רבים כנבל, ולהצלחה זכה דווקא בטלוויזיה בסדרה שזכתה להצלחה חלקית בשם "האיש מאנקל" ששודרה בין השנים 64/68 עם 105 פרקים. מעבר לזה הוא הופיע בעוד תפקידים רבים בקולנוע ובטלוויזיה, תמיד כאיש חזק, רב עוצמה, לפעמים כנבל, ולפעמים כשוטר בכיר, איש ממשל, פוליטיקאי. עד כה הוא הופיע ביותר מ- 215 תפקידים שונים. בשנים האחרונות הוא מופיע בתפקיד מישנה בסדרה בשם "הנוכלים".

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים:  שבעת המופלאים, בוליט, מרגלת בחדר המיטות, מגפיים לוהטים, יוליוס קיסר, סופרמן 3, מהומה בהוליווד, מחץ הדלתא, נהר המוות, אף אחד אינו מושלם, טיסה ישירה לעיר המוות, המגדל הלוהט.

   

  ''  ''

  מייק סטאר

  (1950)

  שחקן קולנוע וטלוויזיה גדול מידות בעל חזות איטליקית, המופיע מזה שלושה עשורים בתפקידים רבים בקולנוע ובטלוויזיה. ברוב רובם של התפקידים אותם הוא מגלם הוא תמיד איטלקי, לפעמים מהחלק הרע, פושע, גנגסטר, מאפיונר, גנב או סתם אלים, ולפעמים בעל מעדניה או סתם איטלקי, לפעמים התפקידים שלו גדולים יותר ולפעמים הוא סתם ברקע בשל חזותו האיטלקית והחן שלו. סטאר כיכב בסרטים מוכרים למדי ועד כה הופיע ביותר מ- 185 תפקידים בקולנוע ובטלוויזיה.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: שוטטות, הטוב מכולם, מה ראו עייני החתול, זהירות הבית מתפרק, מי הנערה הזאת?, סיפורי ניו יורק, הדוד באק, סמוך עלי, החברה הטובים, צומת מילר, פלדה כחולה, בילי באת'גייט, שומר ראש, מק – האיש והחלום, בנו של הפנתר הוורוד, אישה לשניים, אד ווד, טיפשים בלי הפסקה, דם ויין, בזמן שגנבת, כבודו של גנגסטר, גלוריה, הדבר הגדול הבא, ג'רזי גירל, קרח דק, הדליה השחורה, שונאת חגי אהבה, חוות הצחוק, פריג'ק, על קרקע בוערת, הקפיצה הגדולה, עיניי נחש.

   

  ''  ''

  ברונו קירבי

  (1949/2006)

  שחקן נפלא שהופיע בתפקידים קומיים ודרמטיים רבים ומוכרים, תמיד הצליח להדחף לסרטים מוכרים, ובלט תמיד בחן ובהומור שלו. למרות שלטעמי היה שחקן נהדר, קירבי מעולם לא הפך לכוכב, הוא תמיד כיכב בתפקידי מישנה לצד שחקנים מוכרים כ: רובין וויליאמס, אל פאצ'ינו, מרלון ברנדו, בילי קריסטל, רוברט דה נירו, ריצ'ארד דרייפוס ו- ליאונרדו דה קפריו. בגיל 57 נפטר קירבי כאשר מאחוריו הופעות ב- 68 תפקידים שונים בקולנוע ובטלוויזיה. תפקידו המוכר ביותר היה כחברו הטוב ביותר של בילי קריסטל בסרט "כשהארי פגש את סאלי".

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: סינדרלה ליברטי, הסנדק חלק ב', אבא אתה מקסים, ספיינל טאפ, בירדי, רומן הדמים, בוקר טוב וויאטנם, אנשי הפח, כשהארי פגש את סאלי, צערי הראשונים במאפיה, אנחנו לא מלאכים, תעצרו את העיר אני רוצה לרדת, יומן נעורים, סליפרס, דוני בראסקו, קוד המאפיה.

   

  '' '' 

  דן הדיה

  (1940)

  שחקן קולנוע וטלוויזיה המופיע כבר מעל שלושים וחמש שנה בתפקידים שונים ומגוונים, הן בסרטים קומיים והן בסרטים דרמטיים, הן בסרטי מתח ופעולה והן בסרטי מדע בדיוני. הדיה הוא שחקן מגוון, שתמיד מוסיף לסרט, פעם מצחיק ופעם נבל, פעם בעל בוגדני, ופעם איש עסקים אכזר, ובשל חזותו האיטלקית קיבל תפקידים רבים של איש מאפיה. לי אישית הדיה זכור בעיקר כבעלה לשעבר של בט מידלר שמצא בחורה צעירה יותר מהסרט המצויין "מועדון האקסיות", אתם אולי תזכרו אותו מסרטים רבים ומוכרים אחרים. עד כה הופיע הדיה ביותר מ- 125 תפקידים בקולנוע ובטלוויזיה.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: הרעב, רציחות פשוטות, על חבל מתוח, קומנדו, רגשות במלכודת, חכמים בלילה, במרומי הפסיפיק, ג'ו נגד הוולקנו, בני וג'ון, מהלכים תמימים, איש נפלא שלי, מווריק, פיתוי קטלני, קלולס, החשוד המיידי, לכודים, כופר, הדרך לחופש, חיים לא רגילים, הנוסע השמיני 4, אין ואאוט, תביעה אזרחית, לילה ברוקסברי, הוריקן, דיק, הצוות, שאפט, בינה מלאכותית, מלהולנד דרייב, חדרו של מרווין, ניקסון, כסף או אהבה, משפחת אדמס.

   

  '' ''

  יורגן פרוכנאו

  (1941)

  שחקן קולנוע גרמני שהחל את דרכו בסרטים גרמניים ולשיא הצלחתו הגיע כאשר כיכב באחד התפקידים הראשיים בסרטו המצויין של וולפנג פיטרסן "הצוללת" משנת 81. משנות ה-80 ואילך הוא מופיע בעיקר בהוליווד, ובשל מראו המאיים הוא מופיע לרוב בתפקידים של נבל בכל מיני סרטי מתח ופעולה שונים (חלקם מוכרים מאוד) ובין היתר הוא גם מופיע בטלוויזיה. עד כה הוא הופיע ביותר מ- 115 תפקידים.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: חולית, השוטר מבברלי הילס 2, הסימן השביעי, עונת יובש לבנה, הפלגה קטלנית, טווין פיקס אש הולכת איתי, גוף ההוכחות, רוצחים בהמתנה, שירתו של רוצח, צופן דה וינצ'י, המחסל, השופט, הפצוע האנגלי, 

  דרג את התוכן:

   פרופיל

   וולטר
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   תגובות (1)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     28/6/12 05:46:
   תודה שהשכלת