כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  בן מזל

  אקטואליה

  0

  ועדת פלסתר

  0 תגובות   יום רביעי, 27/6/12, 14:26

  יש אומרים שגמל הוא יציר כפיה של וועדה שניסתה לחבר בין פרה לסוס. לוועדות בישראל יצא כבר שם רע ונראה שצירופו של השופט העליון בדימוס שהמוניטין שלו קשור לועדות ממשלתיות  לצוות ההגנה של השר אלי ישי, יהיה המסמר האחרון בארון הקבורה שלהן, ויחסל את שארית האמון הציבורי שנותר להן.


  השבלונה של הקמת  הוועדות לקבלת התוצאה הרצויה, כבר נלמד בהצלחה על ידי הפוליטיקאים הממנים. ראשית לכל המנדט הניתן לוועדה, צייר לוועדה מנדט, וקבל את התוצאה הרצויה. ראה וועדת טרכטנברג, ההוראה הייתה לא לחרוג מהתקציב, והממשלה קיבלה את התוצאה הרצויה.

   ( אפילו וועדת אגרנט שכולם מתרפקים עליה לא טיפלה בדרג המדיני)יוצאת מין הכלל הייתה ועדת ששינסקי שעכשיו האוצר עמל לעקר את תוצאותיה באמצעות וועדת צמח והחוזה שנחתם בין חברת החשמל והחברות המפיקות

  ההמשך איוש חברי הוועדה הצב בראשה אדם מיצג ששמו בלבד יגרום לתוצאות להתקבל.

  ואייש את הוועדה באנשים שדעתם בנושא נוחה לך ויביאו לתוצאה הרצויה. דוגמא וועדת טל מונה בראשה שופט עליון בדימוס (חובש כיפה)שלבית המשפט העליון היה קשה לדחות את המלצותיו. מלא את הוועדה בחובשי כיפות, והרי התוצאה חוק טל שהחזיק מעמד  10 שנים אבל לא החזיק מים.


  כעת וועדת פלסנר שאמורה לתקן את האפליה בגיוס החרדים לצה"ל

  מנה בראשה פוליטיקאי אמיץ וישר שכבר טיפל בנושא (וצוין לשבח על כך על ידי בית המשפט העליון)

  כתב מינוי חסוי?


   הוועדה אינה מפרסמת מידע רשמי על תוכן דיוניה, ורוב הפרסומים על הדיונים שנערכים במסגרתה מקורם בפרסומים בלתי רשמיים ובעדויות של אישים וגופים שהוזמנו להופיע בפניה. גם כתב ההסמכה של הוועדה לא פורסם, אך בישיבת הפתיחה שלה שרטט ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ארבעה עקרונות שיעמדו בבסיס עבודתה: "חלוקה שווה של הנטל", "הדרגתיות בביצוע", "הכללת יהודים וערבים כאחד", ו"לעשות כל זאת בלי לשסות ציבור בציבור".


   הוועדה "לקידום השוויון בנטל" רק קידום כלומר לא עליכם המלאכה לגמור/


   ( הוועדה נקראת גם בראשי תיבות וועדת "קשב" ייתכן שחשבו שעליה להפנות את הקשב לחרדים לשאול מה לדעתם עלינו לעשות)


  אייש אותה בפוליטיקאים, וחובשי כיפות ומה התוצאה? לפי הפרסומים הוועדה ויתרה כבר על גיוס חרדים. נראה שהכוונה הייתה בכלל לשיוויון בנטל כלכלי, כלומר אולי יורידו קצת מההטבות לחרדים וכך ישוו קצת את מעמד החילונים למעמד חרדים תוצאה זו נגרמה לא במעט על ידי השתלטות משרד האוצר (ביבי שר אוצר על) על דיוני הוועדה, באמצעות שליחו גבאי "תוכנית האוצר לגיוס חרדים" לפתע גיוס חרדים הוא בסמכות משרד האוצר? לא משרד הביטחון.


  וכולם זועקים זיוף, רמאות,נוסח הילד הקטן שצעק המלך הוא עירום. אבל המלך ביבי זוקף את סנטרו וממשיך ללכת עירום, בעוד שריו מחזיקים בשולי אדרתו הדמיונית.


  הניסיון הנואל לערב את המגזר הערבי. נקטע על ידי יועץ משפטי. והממשלה שלא רוצה כמובן לתת לועדת המעקב העליונה הערבית, את האוטונומיה אותה ניכסו לעצמם ראשי הישיבות החרדים ירדה מהעניין.ושרות לאומי ערבי ירד ממנדט הוועדה.


  והרי בעיה משפטית אין כאן. בסמכותו של צה"ל לשחרר את כל מי שימצא לנכון, על בסיס אי התאמה, או סעיף דת. כמו שנעשה עם מועמדות לגיוס דתיות. אלא מאי בית המשפט העליון התנגד לפטור גורף של שר הביטחון לחרדים בחסות ראשי הישיבות


  ראשי הישיבות מתנגדים גם הם לפטור פרטני, שמא יסור כוחם מעל בחורי הישיבות, כלומר האיום שבו בישיבה או שתגויסו, שלא לדבר על ההקצבות לאברכים שמקנים להם שליטה טוטלית על צאן מרעיתם.

  ולעניין  התעסוקה של המגזר החרדי. עבודה היא רשות, לא חובה כמו שרות בצה"ל. אבל גם כאן הממשלה ידעה להפעיל את מקל החובלים של תוכנית ויסקונסין על משתמטים מעבודה, ועל המנסים לחיות על חשבון הציבור.     

   

  הדבר הטוב ביותר לעשותו הוא לשחרר את כל החרדים על סעיף אי התאמה, או סעיף דת, ומצפון, כיחידים.ואם יפצו כהלכה את המשרתים גם החילונים יסכימו לכך.

  ובאופן בזה למגר את האוטונומיה שהחרדים ניכסו לעצמם. ולעניין הישיבות, אם כל כך חשקה נפשם בתורה, שיקימו להם ישיבות ישיבה אוניברסיטה נוסח ארה"ב אחת בירושלים אחת בבני ברק עם שלוחה בצפת.

   

   וכל מי שחשקה נפשו ללמוד תורה שישלם, וילמד שם. והישיבה אוניברסיטה תקבל מימון כמו כל אוניברסיטה 


  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   בןמזל
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין