כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  כתבנו לענייני עניינים

  סיפורים קצרים, ענייני דיומא, מעט יהדות ומסורת, קורטוב ציניות, כתיבה קולחת בטעם פיקנטי.

  משטרה ציונית אין אנו מאמינים..

  9 תגובות   יום חמישי, 28/6/12, 01:15

  ההפגנות בכביש "בר-אילן" בירושלים מלוות את חיינו מזה כמה עשורים. "החרדים פרצו לאינטל, החרדים זרקו חיתולים.", דואגות לעדכן אותנו כל שבוע כותרות העיתונים. אני לא אוהב בלשון המעטה את העליהום שעושים להם. חוששני שכל מבצעי הלינץ' הספרותי/עיתונאי בחרדים, כלל לא מבינים את השקפת עולמם או את אורחות חייהם. רק מה, זה קל לשנוא חרדים, הם שונים מאיתנו בתכלית השינוי..

  טרם הגעתי לגיל מצוות, גם אני נקראתי להפגין בכביש בר אילן בכל שבת בה ביקרתי אצל קרובי בירושלים. זכורני היטב את ההתרגשות הגדולה של ההכנות הנלוות. אריזת החיתולים, איסוף האבנים, שתיית גוגל-מוגל לשיפור הביצועים הווקלים ועוד..ואל יהיה נקלה בעינכם, עבדכם הנאמן חטף זרנוקים מתותחי מים, כמעט נרמסתי ע"י פרסות סוסים, כל חיתול שזרקתי נכנס בול פגיעה ובגלל ממוצע קליעותי הגבוה, דבק בי הכינוי "יד הזהב"..

   

  מאז ועד היום, עברו הרבה מים בגנגס. את כישורי קליעת החיתולים המפורסמים שלי, ניתבתי למקום הרבה יותר נינוח ולאחרונה התחלתי לחשוב על גזר קטן, ברנש שימלא את כל החיתולים האלו ויחזיר את ימי זוהרי כמקדמת דנא..

   

  ישנו שיר אחד אשר אינו יוצא מראשי כל אותם השנים. שיר זה, ההמנון הלאומי של החרדים נגד המשטרה, הוא שיר מאוד קליט ואלו הם מילותיו בתרגום חופשי מחרדית (חויילם במקום קמץ וכיוצ"ב) לעברית: "משטרה ציונית אין אנו מאמינים, אין אנו מאמינים. תורתם וחוקתם אנחנו מתנגדים, אנחנו מתנגדים. בדרך התורה נלך, לקדש שם שמים. בדרך התורה נלך, נשבור לציויינים ת'שיניים..". ולמרות שהייתי בחו"ל כמה שנים ואף גרתי בהתנחלות ציויינית כמה שנים, השיר עדיין פועם ומפעפע בי..מצחיק איך שהחיים מגלגלים לך הפוכות..

   

  מי שלקח חלק במחאה החברתית האדיבה שהייתה בקיץ שעבר, ודאי התקצף לשמוע על האלימות המשטרתית המתועדת. אותי האמת, זה פחות הפתיע.. כבר נתקלתי באלימות שוטרים פעמים רבות בחיי. הן בפינוי עמונה בסוף שירותי הצבאי, הן בהפגנות ילדותי בבר אילן ובכלל, כמעט כל שוטר שהכרתי, היה באופיו איזשהו מוטיב אגרסיבי. מה חשבתם לעצמכם, מוחים חברתיים יקרים, שאתם שונים מהמתנחלים בגלל שאתם שמאלנים?? אולי אתם שונים מהחרדים כי אתם מתלבשים יותר טוב?? אז הנה אני מנפץ לכם את האשליות. אתם לא שונים מהמתנחלים שבדיוק כמוכם, נלחמו על ביתם. אתם לא שונים מערבים שנלחמים על קולם אבל אתם כן שונים מהחרדים. איתם שום שוטר לא יעיז להתעסק במגרש הבית שלהם. הם מלוכדים, גוש אחד..יש להם חוקים מאוד ברורים ולא דמוקרטים. מי המילה האחרונה? מי שלמד הכי הרבה תורה. ובמילים אחרות, האיש הכי חכם שביננו, הוא יהיה לנו ל"מלך", פוסק הדור. מבחינה לוגית זה נשמע יותר הגיוני משיטת הבחירות הדמוקרטית הנהוגה בחברתינו, בה נבחרים בצורה דמוקרטית לחלוטין כל בוגרי צה"ל לדורותיהם מדרגת סגן אלוף ומעלה..מה חשבתם לכם? אתם תבחרו במישהו שגדל ופרח כל חייו ממלחמות אבל בכם, בכם הוא יטפל בכפפות של משי. ודאי שאלימות לא תהיה השפה בה יפנו אליכם. אלימות זה שפה שמדברים לערבים, לא ליהודים..

   

  ברצוני לספר לכם סיפור מעניין שקרה ועודנו קורה בחיי הצנועים. סיפור שיקנה לכם זווית הסתכלות מעניינת לאן הולכים כל המיסים שאנחנו משלמים..

   

  לפני שנתיים ימים פגעתי ברוכב אופנוע עם רכבי ובאשמתי הבלעדית. הגעתי למשפט, קיבלתי שלילה לחודשיים אך ביקשתי מהשופט במיתותא, שידחה את זמן ריצוי העונש לתום שנת הלימודים..השופט התרצה וגזר עלי להפקיד את רשיוני עד תחילת יולי 2011. כחצי שנה לאחר מכן, נתפסתי נוהג ברכבי כשבכיסי חתיכת חשיש וגודלה כגודל גרגר אפונה, בופ סיגריה בלשון העם. השוטר, עמית סאסי שמו, התנהג בצורה מאוד אלימה ולא ראויה. הוא תפס אותי בדש חולצתי וכמעט שהוריד לי שנוגרה לראש. כשניסתי להתנגד, טען עמית סאסי שאני הוא זה שנהג באלימות וחברו לניידת דאג להוסיף, "כן כן, אני ראיתי..". וכמו בכל פעם שתופסים גנגסטר בקנה מידתי, למקום הוקפצו 5 ניידות והובלתי אזוק למשטרת גבעתיים לחקירה. תוך כדי הנסיעה, הבעתי את הערכתי הרבה למר עמית סאסי וביקשתי מהקצין בכל לשון של בקשה, שידאג לתלות את תמונתו בהיכל התהילה של המנייאקים..

   

  כנראה שעמית קצת נעלב ממני, כי הוא לקח את הקייס כפרוייקט אישי. גם אני לא קלטתי ממנו זרימות של צ'י ובעיקר הרגשתי מושפל. "שוב נפלת בפח י'גזר. והפעם עם אדם שמנת משכלו אינה עולה על 70 בצל. מה זה אומר עליך?", חשבתי לעצמי..ובגלל כל האנרגיות השליליות שהיו ביננו, עמית העדיף להשאיר אותי אזוק כ4 שעות ולא שהה לבקשות חבריו השוטרים! לשחררני. "אני מפחד שהעצור יתקיף אותי.", כך תירץ את מעשיו..לאחר בדיקת השתן שלקח ממני תוך וידוי השתנה לתוך הכוסית ובלי טיפת התחשבות בדיני מרחב הפרט כמפורט בלשון החוק, התחלנו לדבר ביזנס.. "אני רואה פה שאתה פסול נהיגה.", עלץ עמית. "במחילה נא תעיין בארנקי ותמצא שם את פרוטוקול המשפט בו נאמר שניתנה לי השהות להפקיד את רשיוני.", ייעצתי לו. "אסור לשוטר לגעת בחפצי העצור.", הצטדק עמית. הרגשתי שפוקע לי וריד. לו היית מוריד ממני את האזיקים י'גוש חרא מגעיל ומהביל, הייתי מראה לך בעצמי . וכאילו לא די בכך, הוא דאג שהקצין יזבר לי צו הפקדת רכב לשלושים יום...

   

  משמה הובלתי אל משטרת ר"ג, לחקירה אינקבזיצית. לפני כניסתי לחקירה, דאג עמית לדבר עם החוקר ארוכות ולהסביר לו את הסיטואציה בה המדובר. השעה 3 בלילה, אני להזכירכם, אזוק ברכב. אח"כ הם יצאו החוצה והחוקר ביקש שאתנצל בפני עמית מפני שהוא מאוד נפגע ממני. אמרתי לחוקר שאיני מרגיש צורך להתנצל משום שאם ברגשות עסקינן, גם אני מרגיש קצת פגוע..

  בסופו של דבר, החקירה לא הובילה לאיזשהו ליד (lead) מטורף ואפילו החוקר כמעט ונעצמו אשמורות עיניו. "מתי עישנת פעם אחרונה? ממי קנית את זה? איפה? כמה? למה?". "מעולם לא עישנתי.", עניתי לו. "וקניתי את העניין ב20 שקלים טבין ותקילין מעלם חמודות שפגשתי בטיילת, משה כהן השם ישמרהו ויצילהו.". בתום החקירה שוחררתי הבייתה עם הוראות מאוד מדויקות, להתייצב ביום המוחרת לטביעת אצבעות..

   

  יום המחרת הגעו הגיע ועימו כוחות מחודשים. כשנסעתי להפקיד את הרכב ואת רשיוני (במידה והבדיקה חיובית) במחוז מרכז, נאמר לי שהמקרה טרם הובא לידיעתם או למעבדתם. "תחזור למשטרת גבעתיים. תבדוק איתם את הנושא..", אמרו לי. במשטרת גבעתיים המקרה גם התנדף, אין בופ ואין שתן. כשביקשתי לדעת מהו הסטטוס הנוכחי של רכבי או רשיוני, ענתה קצינת התעבורה שפשוט אלך הבייתה. הם ידאגו כבר לעדכן אותי במידה ויהיו התפתחויות מפתיעות.. "זכית מן ההפקר גיסנו. תגיד תודה, תשפשף מכאן..", סחתי ביני ובין עצמי..

   

   

  העונות התחלפו, נקפה לה שנה, ושוב נזקקתי לעזרת המשטרה. הפעם מצידו השני של המתרס. עברתי תאונת דרכים ואני צריך את אישור המשטרה בשביל הפרוצדורות..בהגיעי אל המשטרה נאמר לי עוד בפור פליי, שאני פסול רשיון. "כזה אני מכיר.", הרגעתי אותו. וכבעל נסיון ותיק ומנוסה, הגעתי למרחב ירקון נכון לקרב הישרדות. אחרי תיזוז בין קודקודים שונים בעלי שפמים שונים ומשונים, הצלחתי לגשר על הנתק המערכתי הזה, בין בתי המשפט למשרד התחבורה. "האם אני יכול לנהוג רטרואקטיבית? זאת אומרת לזמן התאונה, נרשם שהייתי עם רשיון, נכון?", שאלתי. "סמוך ובטוח.", רמז בעיניו הקצין אל דרגות כותפותיו, "זו הייתה סה"כ טעות בירוקרטית..".

   

  פה כבר חששתי!

   

  נקודה נוספת ומאוד מעניינת בסיפורנו, שהנתק תמיד מתרחש בדרך חזור. מועטים המקרים בהם המשטרה תפסה מישהו אך התיק נעלם בדרך לבית המשפט.. אני אומר, בואו נהיה חכמים. נשתמש באותה ערוץ בו נוהגים להעביר את האשמות אל בית המשפט, כדי לקבל חזרה מבית המשפט את פסק הדין.. נסגור מעגל כמו שאומרים. יענו כביש דו סטרי..

   

  חזרתי אל הכבישים מכוון מטרה, נתיב סלמה-רמת החייל. מפה זה כבר נשלח, לשם זה עוד לא הגיע.. מסתבר שיש מין חור שחור שבולע כל פיסת תקשורת בין כל מקום למשטרה. עברו עלי חודשים מאוד מייגעים בהם אני מנסה להביא את שתי הצדדים לשבת על שולחן המשא ומתן. "אני צריך את האישור לביטוח לאומי. זו הייתה תאונת עבודה.", דיברתי אל לב שוטר המתהדר בשלט על דלת משרדו, "מתן שירות לציבור" . "אני מתעסק בפלילים..", ענה לי ההוא. "ביטוח לאומי זה לא פה.", אמרה אחרת. אני מטעינם חיטים והם עונים לי בשעורים.. 

   

   

  עשרה התרוצציות בין תחנות משטרה, זהו מספר הפעמים בו הבנתי מעבר לצל של ספק שהאישור לא ינתן לי וזאת עקב בעיה קטנה. לא הצגתי את המקור של תעודת ביטוח הרכב בעדותי על התאונה. "או שתביא לי מקור, או שתביא את הצילום בתוספת חותמת אדומה בה נאמר שהתצלום נאמן למקור.", כלשון השוטרת בנימתה היבשה. האופנוע הלך טוטלוס, מאיפה אני אביא עכשיו מקור? תהיתי..איזה בלבולים..אם כן, חותמת אדומה זוהי חותמת קצין רכב. לחברה שעבדתי בה, פשוט אין קצין רכב. המקור מאידך, בהנהלת חשבונות, דבר המצריך עיון באין ספור קלסרים ופשפוש במגרסות נייר. אין סיכוי שאני מכניס את עצמי לשם. מנגד יש את ביטוח לאומי ותביעת גוף ונזיקין אך לשם זאת אני זקוק לאישור המשטרה.. מלכוד 22.."יום אסל יום בסל י'גזר. פעם המערכת צולעת לטובתך, פעם לרעתך.", קיללתי חרש את אמוני שלום הציבור שלנו, "הגיע הזמן לעזוב את המדינה הזאת...".  

   

  נפרדתי מתחנת המשטרה ושירו של סאבלימנל מרנן בשפתיי, "אני המקור, בלי שום קשר לציפור...". 

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (9)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     8/7/12 14:23:
   אני די בטוחה שמשרד הרישוי יוכלו לעזור לאתר את המסמך המקורי. ניסית שם?
     1/7/12 15:45:

   צטט: דוקטורלאה 2012-06-29 12:11:11

   בקשר להפגנות החרדים נזכרתי בדרויאנוב. המדובר בשיר החרדים "נשבור לציונים את השיניים". ואצל דרויאנוב עולה השאלה "ומה אם הם ישברו לנו את השיניים?" והתשובה היא "למה שישברו לנו את השיניים, מה כבר עשינו להם"? הפוסט נחמד ועובר מעניין לעניין וכולו צרות צרורות. ונשאלת השאלה "מי יצילנו?".

   המקלדת זה האמצעי הכי טוב לפירוק מתחים ואגרסיותצעקה..

     1/7/12 15:19:

   צטט: imsen 2012-06-29 04:12:26

   1. הגיע הזמן שתבין סוף סוף שהפשע לא משתלם. 2. על מרפי שמעת?

   מסתבר שכל דבר הכרוך בשיח וסיג עם המשטרה, לא משתלם..

     29/6/12 12:11:
   בקשר להפגנות החרדים נזכרתי בדרויאנוב. המדובר בשיר החרדים "נשבור לציונים את השיניים". ואצל דרויאנוב עולה השאלה "ומה אם הם ישברו לנו את השיניים?" והתשובה היא "למה שישברו לנו את השיניים, מה כבר עשינו להם"? הפוסט נחמד ועובר מעניין לעניין וכולו צרות צרורות. ונשאלת השאלה "מי יצילנו?".
     29/6/12 04:12:
   1. הגיע הזמן שתבין סוף סוף שהפשע לא משתלם. 2. על מרפי שמעת?
     28/6/12 14:30:

   צטט: שלויימה 2012-06-28 07:48:19

   בוא לקנדה. 500 אלף איש מקבלים אזרחות כל שנה פה והשוטרות ממש יפות...

   שוטרות כבר היו לי מספיק. לא תודה, תרמתי כבר..

   מה הקרטריונים לקבלת האזרחות??

     28/6/12 14:29:

   צטט: gazuri1 2012-06-28 10:07:50

   לפי החוק מותר לנהוג רטרואקטיבית אבל ברוב המקרים לא יאשרו לך לנהוג למפרע אלא אם זה על חשבון הפקדון

   זה מצחחחיק כי זה מהחיים..

     28/6/12 10:07:
   לפי החוק מותר לנהוג רטרואקטיבית אבל ברוב המקרים לא יאשרו לך לנהוג למפרע אלא אם זה על חשבון הפקדון
     28/6/12 07:48:
   בוא לקנדה. 500 אלף איש מקבלים אזרחות כל שנה פה והשוטרות ממש יפות...

   ארכיון

   פרופיל

   gezer1234
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין