כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  היום שהיה

  בלוג אינפורמטיבי בעיקר, מבחר נושאים מכל העולם, וגם קצת מפרי עטי..

  0

  נשיקות שכתבו היסטוריה

  4 תגובות   יום שלישי, 3/7/12, 19:53
  בכפרים באירלנד שבהם מגדלים בקר, יש מנהג משונה: "להשקות" את ברכת השלום במה שנקרא "נשיקת הפרה", מלקקים את הלחי של הפרטנר עד שנשאר שובל רוק מבריק וממריץ ''. יותר מ- 100.000 מיליון נשיקות כמו זו ואינסוף וריאציות ממנה מקבלים ונתנים מדי יום ברחבי העולם. לא פלא שבמאה האחרונה מספר נשיקות חתמו כמה רגעים בלתי נשכחים בהיסטוריה.. בפני איזה צלם חכם וזריז.
   
  הנה כמה מרגעים אלה:
   
  הנשיקה ה"חוקית" הראשונה בין שני גברים נשואים
   
  ''
   
  אקסל ואיגיל חיו כזוג במשך 40 שנה בדנמרק, ארץ מולדתם, עד שיכלו לשתף ביניהם את שם משפחתם באופן חוקי. מגינים עיקשים לזכויות האדם, הם ייסדו את הארגון גיי הראשון של מדינות סקנדינביה ואת נמגזין החלוץ Vennen (חבר). לימים נישאו והפכו לזוג ההומוסקסואלי הראשון במדינה הראשונה שהתירה באופן חוקי נשואים מהסוג הזה. ב-1 באוקטובר 1989 אקסל ואיגיל הרכיבו לעצמם שם משפחה חדש המשלב את שני שמותיהם, לפני שנמסו לתוך נשיקה היסטורית שהונצחה בעיריית קופנהגן.
   
   
   
   
  הנשיקה הראשונה שנשמרה בתנועה
   
   
  ''

   

  ג`ון ס` רייס והשחקנית מאי אירווין, כיכבו ב-1896 בנשיקה הראשונה בתולדות הקולנוע. היזם היה מלך הפטנטים, תומס אדיסון, אשר צילם 42 שניות של צלולואיד לסרט קצר המכונה "הנשיקה". זו נשיקה מהזמנים ההם, חצי מדוברת, חצי מנושקת.. בלהט של קואלה באולימפיאדה. דוגמה קלאסית למנהגים ישנים בשירות הטכנולוגיה של התקופה, סרט פורנוגרפי עבור הנימוסים של סוף המאה ההיא ואשר זכה לגינוי נרחב מקהילת הכמורה. זה היה הסרט הנצפה ביותר, ב-1896, כמובן.
   
   
  הנשיקה הבין גזעית הראשונה
   
  ''
   
  וויליאם שאטנר ונישל ניקולס כיכבו בנשיקה השנויה ביותר במחלוקת בטלוויזיה האמריקאית בשנת 1968.
  הפרק 67 של העונה ה-3 של מסע בין כוכבים, נכנס לשטח טאבו, כאשר הנשיקה המדוברת גרמה למחלוקת גזענית: נשיקה בין אמריקאי לבן לבין אשה שחורה (ולמען האמת, גם חייזרית)
  קפטן קירק והסגן אורה, נוצקו בנשיקה הראשונה הבין גזעית (ובין גאלקסית) בתולדות הטלוויזיה. הסצינה עוררה את דעת הקהל הארכאית ביותר, במיוחד את הסדינם הלבנים והברדסים..
  נישל הודה מאוחר יותר שהסדרה והסצינה הספציפית הזו השפיעו על כל הקריירה שלו.
   
   
  "כפוליטיקאי הוא זבל.. אך כנשקן הוא מצוין!"
   
   
  ''
   
  בשנת 1979, במהלך חגיגות יום השנה ה-30 של הרפובליקה הדמוקרטית הגרמנית (מזרח), המארח, הנשיא אריך הונקר, רצה להודות בחום לאורח הכבוד המנהיג הסובייטי הארכאי לאוניד ברז`נייב על נוכחותו באירועי ההנצחה. נאמן למנהגים הקומוניסטיים, הונקר רצה לכבד את ביקור אורחו בדרך מסורתית להם וכך התפרסם המשפט שבכותרת זו.
  הצלם רג`יס בוסו.. הנציח את הרגע.
   
  ''
   
  התמונה לא הפכה ל"משיחית" עד 10 שנים מאוחר יותר, כאשר, במהלך נפילתה של חומת ברלין, האמן הסובייטי דימיטרי ורובל (והבלוג שלו), צייר ציור קיר סאטירי  על החומה עם הנשיקה המפורסמת שהפך לסמל בעיקר בגלל שנהרס בעת נפילת חומת ברלין, לא לפני שהפך סמל גרפי של "החומה להגנה אנטיפשיסטית".
   
   
   
  אם ובנה כלשהם. סיפור ייחודי.
   
  ''
   
  כרוניקה אנונימית, אכזרית, מטרידה ומעוררת השראה.. פרס פוליצר לצילום 2007.
  נשיקה המסתירה אהבת אם אינסופית וסבל בל יתואר, מאלה המשאירים טעם מר ומחנק בגרון.
  הצילום שייך לסדרת תמונות של הצלמת רנה ג. באייר במהלך נסיעתה הקשה והכואבת להנציח מוות מתוכנת.
  דרק מדסן, ילד בן  10 עם סרטן סופני החי את ימיו האחרונים בליווי אמו בהרפתקו לשרוד בכבוד. סיפור ויזואלי וכרונולוגי ב-21 צילומים שנוגעים ללב הוא סיכום רב עוצמה של מערכת יחסים מיוחדת בן אם לבנה והתוצאה הנוראית.
   
   
  פדיחה או חיבה אישית?
   
  ''
   
  אחת הנשיקות הכי שנויות במחלוקת של הדיפלומטיה הבינלאומית בשנת 1999 היתה זו שהדביקה הילרי קלינטון לסוהא ערפאת, רעייתו של אז יאסר ערפאת. ההקשר היה ברוטלי. ישראל. הבקור של הגברת מספר 1 של ארה"ב. לאחר נאום של גב` ערפאת שבו האשימה את ישראל ברצח נשים וילדים ע"י גז רעיל, הילרי קמה ולפני הפתעת כולם, חיבקה והעניקה נשיקה חמה לגב` ערפאת. ארה"ב "המתיקה" במחווה של חיבה את הנאום הקשה. למותר לציין שהלובי היהודי האמריקאי, עדיין דורש הסברים מהילרי. התירוץ היחיד שהצליחה לתת מזכירת המדינה הנוכחית הוא שהתרגום הסימולטני לא עבד היטב ולא שמעה טוב את הנאום של הנ"ל, לפני שנפרדה לשלום בנימוס מהרשות הפלסטינית.
   
   
   
  פורנוגרפיה מדינית
   
  ''
   
  1 במאי 2007. הנשיקה האסורה, המעשה המגונה, הדבר הגרוע ביותר שראש מדינה יכול לעשות כנגד האיסלאם.. להפגין חיבה למורה הקשישה שלו.. ובפומבי! גוועלד!  תועבה! כאשר הכבוד, ההגיון והלבביות מצטלבים בהקדשי השריעה, מתעוררות מחלוקות מגוחכות כמו אלו.
  נשיא איראן, מוחמד אחמדינג`אד, המגן הגדול ביותר של חוקי הקוראן המעופשים, הביע את חיבתו בתשוקה רבה לגיל השלישי ובטלוויזיה הממלכתית. אנשי דת פונדמנטליסטים, קיצונים יותר מהנשיא עצמו, גינו את המעשה. אף פעם, ב-28 שנות היסטוריה, בכיר שלאחר המהפכה עשה מעשה גרוע כל כך של פורנוגרפיה מדינית בפני הציבור האיראני: לגעת באשה מחוץ לתחום הפרטי. ומזל שהמורה הקשישה לבשה כפפות!
  ברור כי לכל הנשיאים יש את רגעי הלוינסקי שלהם.
   
   
  השפתיים של אלוהים
   
  ''
   
  כל מחווה ומעשה של מרדונה הוא קו המוביל לפרשנות אלוהית. קהילתו תמיד הופכת את האנקדוטות שלו לכתבי קודש השנויים במחלוקת. אך אויביו לקחו את נשיקותיו החלוציות והמפורסמות עם עמיתו הכדורגלן קלאודיו קאניג`ה למקום נמוך מאוד, ממש מתחת לחגורה:  האשמות מאוננות פרטרנלית ועד שנאת נשים, כאשר הם בוחנים תחת זכוכית מגדלת כל צעד טריוויאלי בחיו העמוסים לעייפה ומפיצים רכילות על היותו הומו בארון.
  התפרצות החיבוקים והנשיקות המפורסמת ביותר כיכבו באחד המשחקים של `בוקה` נגד `ריבר` בדרבי ב-14 ביולי 1996, הלילה בו קאניג`ה גרם לכל  אוהדי `בוקה` להתאהב בו.
  מריאנה נאניס, אשתו של קאניג`ה, אמרה לאחר מכן:
   
  "לפעמים אני חושבת שדייגו מאוהב בבעלי. זה בטח בגלל השיער הארוך שלו והשרירים".
   
   
  הנשיקה האחרונה לחייל אלמוני
   
  ''
   
  בשלהי 2007, באחד הפורומים הפעילים ביותר באינטרנט, Offtopic.com, מישהו העלה תמונה של חבר, בעת שנפרד מאחיו החייל בדרך לעיראק. לצד התמונה הזו הועלתה עוד תמונה, של חודשים ספורים מאוחר יותר, היכן נראה חברו, אדם בשם סטיב, מנשק את ארונו של אותו אח, אשר נהרג במלחמה המיותרת הזו בעיראק. זוג התמונות של הפורום הפרטי הופץ והפך לויראלי ברחבי הרשת. חוסר הזהות עזר לבנות "אנדרטה דיגיטאלית" עבור החייל האלמוני ותידלק את הפטריוטיזם הזרוע בכוכבים הכל כך רגיש כדי ליצור חללים מיותרים. תמונות אלו היו הנצפות ביותר, כולל חדשות, ברשת החברתית `DIGG`, המופיעות מאז ברשימת התמונות האנונימיות המרשימות ביותר בהיסטוריה הצבאית האמריקאית. נשיקה איקונית שהצליחה ושרדה כי השתרשה באנונימיות של הדמויות ובסיפור מרגש.
   
   
   
  האם הנשיקות הן בפרבוקציה?
   
  ''
   
  עבור רבים כן, ואת זאת רצה לנצל קוסם הפרסום האתגרי, אוליביארו טוסקני, עבור עוד אחת ממסעות הפרסום השנויות ביותר במחלוקת של `בנטון`. ב-1991 הוא הציע לחקור את גבולות הפרישות עם תמונה שפורסמה על קו המים של הכנסייה הקתולית. התמונה מזמינה את הצופה להתנתק מגבלות מלאכותיות ושטחיות המגבילים את האדם. הוותיקן הגיב בזעם, אבל, למרבה הפלא, הקמפיין נאסר רק בצרפת. טוסקני אמר על המחלוקת:
   
  "זה היה הקמפיין השנוי ביותר במחלוקת באיטליה, אפילו האפיפיור דיבר כנגדה. נשיקת הכומר והנזירה, נלקחה כהתקפה נגד הפרישות והמסורת הקתולית. אהבתי את הקומפוזיציה של התמונה ותמימותה לכאורה, בסופו של דבר אלה שני בני אדם שמתנשקים".
  דרג את התוכן:

   תגובות (4)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     25/7/12 16:54:
   אחלה נשיקה אפילו את ההיסטוריה משנה.
     4/7/12 12:51:
   תודה למגבים. לצערי עדיין לא מסתדרת בהגבת תגובה אחד לאחד, אך תודה לכם, שמחה שאהבתם :)
     4/7/12 10:13:
   נפלא כמו תמיד!
     4/7/12 01:08:
   איזה פוסט מושקע!!!! גם יפיפה וגם חכם. תודה . אהבתי מאד

   ארכיון

   פרופיל

   מיסיס הייד
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין