כותרות TheMarker >
  ';

  וולטר

  אדם של פעם שחי היום
  אוהב סרטים ישנים וחדשים
  אוהב שירים בעיקר משנות החמישים/שישים/שבעים
  אוהב את הים אך מפחד ממנו פחד מוות
  אוהב את החיים אך לא תמיד חי אותם
  סיגרים, קפה ושיחה טובה עם חבר טוב הם הדברים המועדפים עלי
  אוהב את המשפחה שלי יותר מהכל בחיים
  מנסה לחיות אבל לא תמיד מצליח בגלל הטירוף של החיים

  רשימת שחקני משנה פוסט מספר 5

  1 תגובות   יום שלישי, 10/7/12, 06:21

  '' ''

  דיוויד מורס

  (1953)

  שחקן אמריקאי גבוה קומה, המופיע בסרטים רבים בקולנוע, בחלק מתפקידיו הוא מגלם את האיש הטוב, חברו הטוב של הגיבור, בעל נאמן, אב משפחה, איש ממשלה, שוטר הגון וכדומה, אך בכמה תפקידים גם גילם את דמות הנבל. מורס התפרסם לראשונה כאשר גילם את אחד התפקידים הראשיים בסדרה "מקום אחר" סדרת בית חולים בה כיכב בין השנים 82/88, אך לא הצליח להפוך לכוכב מוכר בטלוויזיה, והחל לקבל תפקידי מישנה בעיקר בקולנוע. תפקידו הטוב ביותר היה כסוהר לצידו של טום הנקס בסרט המצויין "גרין מייל". עד כה משנת 1980 הופיע ביותר מ- 80 תפקידים שונים בקולנוע ובטלוויזיה, רבים מסרטיו מתחילת שנות ה-90 הם סרטי קולנוע מפורסמים למדי (כשפי הרשימה תעיד).

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: שעות גורליות, הרץ האינדיאני, הבן הטוב, הבריחה, שומר הדרך, 12 קופים, מהלך מסוכן, הפריצה לאלקטרז, נשיקה ארוכה ללילה, קונטקט, המתווך, טירוף באלבמה, סימן לחיים, פיתיון, רוקדת בחשכה, לבבות באטלנטיס, בלב העמק, דיסטרביה, 16 רחובות, הנוסעים, מטען הכאב, שנחאי, מרדף עצבני.

  '' ''

  הקטור אליזונדו

  (1936)

  שחקן קולנוע וטלוויזיה שפניו המוכרות מעטרות סרטי קולנוע וסדרות טלוויזיה מוכרות רבות. אליזונדו החל את דרכו בטלוויזיה באמצע שנות ה- 60, ושנים רבות כיכב בתפקידי מישנה קטנים מאוד בשלל סרטי קולנוע וסדרות טלוויזיה שונות. פרסומו הגדול הגיע רק בשנת 89 כאשר כיכב בתפקיד מנהל המלון טוב הלב לצד ג'וליה רוברטס ו- ריצ'ארד גיר "אישה יפה", תפקיד שהביא לו מועמדות לפרס גלובוס הזהב. לאחר מכן החל מעגל תפקידיו של אליזונדו להתרחב והוא החל להופיע בתפקידי משנה בסרטים מוכרים מאוד, והפך לשחקנו הקבוע של הבמאי גרי מארשל (שביים את אישה יפה ועוד שורה של סרטים מוכרים) ובסרטיו הוא מופיע תמיד בתפקידי משנה שונים. עיקר פרסומו של אליזנדו הגיע דווקא מהטלוויזיה כאשר בין השנים 94/2000 כיכב באחד התפקידים הראשיים בסדרה המצליחה "שיקאגו הופ" תפקיד שזיכה אותו בפרס האמי. עד כה הופיע אליזונדו ביותר מ- 135 תפקידים שונים בקולנוע ובטלוויזיה, ורוב תפקידיו הם של אדם טוב, אדם עממי והוא מרבה להופיע בתפקידי משנה קומיים.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: חטיפה בפלהם 1,2,3, הג'יגולו המאריקאי, פלמינגו קיד, יחסים פשוטים, נשואה לשניים, יומן עסקים, פרנקי וג'וני, השוטר מבברלי הילס 3, סוגר חשבון עם אבא, תפוס את הכלה, יותר מאהבה, מרק מקסיקני, יומני הנסיכה, המהפך של אלן, אהבה בימי כולירה, החוק על פי ג'ורג'יה, יום האהבה, סילבסטר בניו יורק.

  '' ''

  צ'ארלס נפייר

  (1936/2011)

  שחקן אמריקאי בעל פנים קשוחות שהופיע בתפקידים רבים, לרוב בתפקידים של אנשי ביטחון, חיילים, גנרלים, סוכני אף.בי.איי/סי.אי.איי, שופטים, פוליטיקאים, אנשי ממון רבי עוצמה, וגילם דמויות אלו גם בצד הטובים וגם בצד הרעים. נפייר הופיע בין השנים 1968/2011 ב- 186 תפקידים שונים בקולנוע ובטלוויזיה, מעולם לא בלט יתר על המידה, אך פניו זכורות מעשרות תפקידים מסרטים וסדרות מוכרות למדי.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: האחים בלוז, מלווין והאוורד, נשים בעורף, רמבו 2, משהו פראי, נשואה למאפיה, שתיקת הכבשים, פילדלפיה, מרדף רצחני, אוסטין פאוורס, אנאפוליס, צדק קשוח, מינים זרים, שלטון הפשע, כייבל גאי, מת לצחוק, אוסטין פאוורס 2 המרגל שתקע אותי.

  בין הסדרות בהם הופיע בתפקידי אורח תמצאו את הסדרות הבאות:מסע בין כוכבים, משימה בלתי אפשרית, קוג'אק, רחובות סן פרנסיסקו, תיקי רוקפורד, סטרסקי והאץ', הענק המופלא, דאלאס, צוות לעניין, מלחמה וזיכרון, פרקליטי אל.איי, המאמן, רצח במשיכת קולמוס, לואיס וקלארק, הפרקליטים, סי.אס.איי לאס ווגאס.

  '' ''

  ברוס דוויסון

  (1946)

  שחקן אמריקאי שהחל את דרכו בתיאטרון בסוף שנות ה- 60. בתחילת שנות ה- 70 החל להופיע גם בתפקידים קטנים בטלוויזיה ובקולנוע, ולאחר שנים של תפקידים קטנים זכה לתפקיד מרכזי בסרט הדרמתי המצויין "חברות לכל החיים" משנת 90 ועל תפקידו הדרמטי היה מועמד לפרס האוסקר ולפרס גלובוס הזהב כשחקן מישנה. דוויסון אומנם לא הפך לכוכב אך ראיתם אותו בעשרות רבות של תפקידים בקולנוע ובטלוויזיה, והוא השתתף ביותר מ- 190 סרטי קולנוע וטלוויזיה וסדרות שונות.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: הנחשול, למות בעד תשוקה, תמונות קצרות, מרגלים שכאלה, ללא צדק, קשר בכל מחיר, אקס מן, צייד המכשפות, חיזורי קיץ, את מטורפת אתה חתיך, זהות שאולה, משחק המושבעים, אקס מן 2, הנעדרת, הפירצה, ממבט ראשון.

  '' ''

  פ. מורי אברהם

  (1939)

  שחקן קולנוע וטלוויזיה מצויין שהפגין משחק אופי מעולה בתפקידים רבים (אך לא רבים מידי לצערי). אברהם החל את דרכו בתיאטרון בסוף שנות ה- 60, ובתחילת שנות ה- 70 החל להופיע גם בקולנוע ובטלוויזיה. בשנות ה- 70 ובתחילת שנות ה- 80 עשה תפקידי מישנה רבים, ולפרסומו הגדול מאוד זכה כאשר קיבל את פרס האוסקר כשחקן ראשי בדרמה המצויינת והבלתי נשכחת של מילוש פורמן "אמדאוס" שם גילם את דמותו של המלחין סליירי. בשנים שלאחר מכן הופיע בשלל הפקות שונות, בהם גם בהפקות בתיאטרון, אך לא הצליח לשחזר את הצלחת "אמדאוס" והוא מרבה להופיע בתפקידי מישנה שחלקם אינם תואמות את מידותיו כשחקן אופי כישרוני מאוד. עד כה הופיע ביותר מ- 100 תפקידים בקולנוע ובטלוויזיה.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: פני צלקת, סרפיקו, נערי השמש, האסיר מהשדרה השניה, כל אנשי הנשיא, שם הוורד, הפיתרון השלישי, אני חף מפשע, מרדף בנהר הרוח, אחרון גיבורי הפעולה, מדורת ההבלים, המאפיונרים, מת לצחוק, המשחק האחרון, למצוא את פורסטר, כיכר חמשת הירחים, אפרודיטה הגדולה.

  '' ''

  אד בגלי ג'וניור

  (1949)

  בנו של השחקן אד בגלי (שחקן מישנה המופיע גם הוא ברשימה שלנו). בגלי כיכב מאז 1967 ביותר מ- 260 תפקידים שונים בקולנוע ובטלוויזיה, הוא כיכב גם בתפקידים דרמטיים וגם בתפקידים קומיים, גם בסרטי מתח ופעולה, גם בדרמות, בסרטי אימה, קומדיה ומדע בדיוני, גם במיני סדרות וגם בתוכניות טלוויזיה והוא גם שיחק את עצמו בסידרת ריאלטי חצי תיעודית בשם "לחיות עם אד" ששודרה בשנת 2007. בגלי החל את הקריירה שלו בסוף שנות ה- 60, במהלך שנות ה- 70 הוא הופיע בכל מיני תפקידים מגוונים בקולנוע ובטלוויזיה, והצלחתו הגדולה זכה כשחקן ראשי בסדרת בית החולים "מקום אחר"(ששודרה בין השנים 82/88, ועל תפקידו בסדרה היה מועמד 6 פעמים ברציפות לפרס האמי אך לא זכה), מאז שהסדרה ירדה מהאוויר הצליח ביגלי להופיע במאות תפקידים שונים ומגוונים, פעם נבל, פעם האיש הטוב, פעם בתפקיד דרמטי ופעם בתפקיד קומי. לטעמי מדובר בשחקן בעל יכולות מופלאות ותמיד הוא מוסיף לסרט מכישרונו.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: אבא אתה מקסים, מועדון השרירים, מבוקש נשוי או תלוי, אנשי הצווארון הלבן, חתנים צמודים לדולר, כרך למבוגרים בלבד, חברים חברים אבל, קללת אנשי החתול, אוכלים את ראול, ספיינל טאפ, רחובות לוהטים, תייר מזדמן, אישה שטן, חטאים בברלי הילס, סיפורים מהלב, רצח בשידור חי, המצור על משפחת סינגר, גם לבוקרות יש רגעים קודרים, באטמן לנצח, אל מול הרשע, למצוא את אמנדה, משפחת אדמס:המפגש, כוכב התערוכה, עמדת המדינה, האח הגדול, איזה מין הורים, מה המספר שלך?, פיינאפל אקספרס, מה שעובד.

  בין הסדרות בהם הופיע בתפקידי אורח תמצאו את הסדרות הבאות: איירונסייד, ימים מאושרים, סטארסקי והאץ', מ.א.ש, לוורן ושירלי, קולומבו, נני, הבית הלבן, עמוק באדמה, לאס ווגאס, בוסטון ליגל, מונק, סי.אס.איי מיאמי, הרקיע השביעי.

  '' ''

  אד בגלי

  (1901 1970)

  שחקן אמריקאי וותיק שהחל את הקריירה שלו בשנת 1947 והופיע עד למותו ב- 102 תפקידים בקולנוע ובטלוויזיה. בגלי שחקן מוכשר פעם פנים נוקשות כיכב בתפקידי מישנה רבים בסרטים בולטים ומוכרים בשנות ה- 50 וה- 60, ברבים מהם לצד כוכבי הקולנוע הגדולים של התקופה בהם קלינט איסטווד, פול ניומן, הנרי פונדה, קלארק גייבל, אלן לאד, גלן פורד, צ'רלטון הסטון, גרי קופר, וויליאם הולדן ואחרים. תפקידו הטוב ביותר בקריירה היה בסרטו הקלאסי של ריצ'ארד ברוקס על פי מחזהו של טנסי וויליאמס "ציפור הנעורים המתוקה" משנת 62, ועל תפקידו הדרמטי המרשים קיבל את פרס האוסקר כשחקן מישנה.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: רחוב ללא שם, סליחה טעות במספר, גסטפי הגדול, עיר אפלה, בומרנג, כוכב בודד, מחיר התהילה, נקודת מפנה, 12 המושבעים, תלה אותם גבוה, הנוער לשלטון, אימת דנוויץ'.

  '' ''

  ג'ון לוביץ

  (1957)

  קומיקאי מוכר בעיקר בארה"ב שהחל את דרכו בתוכנית "מוצ"ש בשידור חי" שם כיכב כחבר קבוע בין השנים 85/90. למרות פרסומו בסדרה מעולם לא הפך לוביץ לכוכב מוביל כשאר חבריו לסדרה (צ'בי צ'ייס, ג'ון בלושי, אדי מרפי, דן אקרוייד, מייק מאיירס, אדם סנדלר ואחרים) והוא מופיע בעיקר בתפקידי מישנה קומיים, חלקם קטנים וחלקם בינוניים, אף פעם לא בולט מידי, תמיד בצד, תמיד מצחיקן, אבל אף פעם לא נלקח יתר על המידה ברצינות, וחבל דווקוא הוא דיי מוכשר. מידי פעם הוא גם מפציע בתפקיד דרמטי קטן, אבל לא במשהו שאפשר לכתוב עליו בהרחבה. עד כה הוא השתתף ביותר מ-70 תפקידים בקולנוע ובטלוויזיה ותרם את קולו לכמה דמויות מצוירות בסרטים שונים ופרסומות. את פניו תזהו במהירות, אבל לא תזכרו מהיכן.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: ג'ק פלאש המקפץ, שלושה אמיגוס, כלה מכוכב אחר, ביג, ליגה משלהן, מטילדה, אושר, מיליונר מי שגומר ראשון, המפיקים, צחוק הגורל, תעצרו את העיר פעם שניה, תיכון בראש טוב, שטן על הזמן, נשים מושלמות, המפיקים, אושר, אף פעם לא אהיה שלך, העסקן.

  '' ''

  דיוויד קית'

  (1954)

  למרות הופעה מרשימה ובלתי נשכחת בתפקיד מישנה מרכזי בסרט המלודרמתי המצליח והמפורסם "קצין וג'נטלמן" משנת 1979 שם כיכב כחברו הטוב של ריצ'ארד גיר המתאבד בסוף הסרט, לא הצליח קית' להפוך לכוכב, מאז ועד היום הוא כיכב ביותר מ- 105 תפקידים שונים בקולנוע ובטלוויזיה, ברובם המכריע הופיע בתפקידי מישנה שונים, פעם נבל ופעם גיבור, פעם שחקן מישנה קטן ופעם שחקן מישנה בולט יותר, פעם בטלוויזיה ופעם בקולנוע.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: רוז, ברובייקר, מעבר לרחוב האחורי, יורקת האש, טרוף בעיניים, מלון הלבבות השבורים, ג'ק וג'ק, קרובים רחוקים, לוחמים עד הסוף, חדירה לפרטיות, שתיקת הרוצחים, גברים עם כבוד, צוללת U571, תייר עולמי, מאחורי קווי האוייב, אהבה ובגידה, דרדוויל, בקול גדול, ירח מעל מיאמי, ליגה לאומית 2, שוטר טוב שוטר רע, עניין משפחתי, קללת התליין, יום הנשמות.

  '' ''

  קווין דון

  (1956)

  שחקן אמריקאי שהחל את הקריירה שלו באמצע שנות ה- 80 בהופעות בטלוויזיה בכל מיני סדרות מוכרות (חופשי על הבר, רחוב ג'אמפ 21, פרקליטי אל.איי, סיינפילד ואחרים). בשנות ה-90 החל לקבל תפקידי משנה משמעותיים יותר בקולנוע, והחל להופיע בהפקות הוליוודיות גדולות בכל מיני תפקידים, גם של נבל וגם בצד הטוב של החוק. ברבים מתפקידים מגלם דון דמויות של שוטרים, פוליטיקאים, עורכי דין, שופטים, סוכני סי.אי.איי/אף.בי.איי בכירים ותפקידים של או הבוס של הגיבור או חברו הטוב, ומנגד גם דמויות של נבלים. עד כה כיכב ב- 100 הפקות שונות בקולנוע ובטלוויזיה, ורשימת סרטיו מכובדת מעידה על כך שהוא שחקן משנה טוב המצליח להיות מלוהק לסרטים הוליוודים טובים ולא להידחף לסרטים סוג ב'.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: מכסחי השדים 2, מיסיסיפי בוערת, מדורת ההבלים, פלדה שחורה, לרקוד עם טייסים, צ'אפלין, מעבר לאופק, דייב, תגובת שרשרת, תמונה מושלמת, עייני נחש, גודזילה, כמעט גיבורים, סודות הרוח, ללא סודות, יום מושלם, כל אנשי המלך, הדליה השחורה, כאריות לכבשים, הרובוטריקים, ויקי קריסטינה ברצלונה, הרובוטריקים 2, לא ניתנת לעצירה, הלוחם, הרובטריקים 3.

  '' ''

  גרהאם גרין

  (1952)

  אחרי תריסר שנים במקצוע בהם הופיע בכל מיני תפקידים זוטרים, קיבל גרין את תפקיד חייו בסרטו עטור האוסקר של קווין קוסטנר "רוקד עם זאבים" בשנת 90. למרות תפקיד מוצלח מאוד ומועמדות לפרס האוסקר, לא הצליח גרין להופך לכוכב, ונשאר בתפקידי מישנה, לפעמים בסרטים הוליוודים גדולים, לפעמים בהפקות קטנות, לפעמים בסרטי טלוויזיה ולפעמים בסדרות שונות, לפעמים בהופעות גדולות יותר ולפעמים בתפקידים קטנים פחות. גרין הוא שחקן פעיל למדי שהופיע מאז שנת 76 ביותר מ- 120 תפקידים.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: המהפכה, לב הרעם, קמילה, מווריק, הורים בהזמנה, גרין מייל, מת לחיות 3, טראנס אמריקה, זה עתה נקברו, דמדומים 2, ירח חדש, כלבי השלג, העסקן, ללא נשק.

  '' ''

  פרנק וינסנט

  (1939)

  שחקן אמריקאי ממוצא איטלקי המופיע מזה שנים רבות בשל מראהו האיטלקי המאיים דמויות של גנב, מאפיונר, שוטר מושחת, גבר אלים וכל מיני דמויות מהצד השני של החוק. אף פעם לא בתפקיד מרכזי מיני אך תמיד הוא זכור מאיפוא שהוא, בעיקר בסרטים בהם כיכב לצד דה נירו ו- ג'ו פשי. עד כה הופיע ביותר מ- 80 תפקידים בקולנוע ובטלוויזיה.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: השור הזועם, חכמים בלילה, עשה את הדבר הנכון, קדחת הג'ונגל, הח'ברה הטובים, קזינו, קופלנד, כסף שחור, תרפיה לסוכן, הבקשה האחרונה, גוטי, אספן המוות, לילה יורד על מנהטן, האחת והיחידה.

  '' ''

  האל הולברוק

  (1925)

  שחקן קולנוע ותיק מאוד המופיע מזה 55 שנה באין ספור תפקידים שונים בקולנוע ובטלוויזיה. הולברוק מגלם תפקידים שונים, הוא היטב לגלם נבלים, שוטרים, פוליטיקאים, עורכי דין, אנשי ממשל ושאר דמויות, הוא מרבה לגלם דמויות סמכותיות, רשמיות, אנשים בעלי השפעה, והוא הופיע בסרטים רבים ומפורסמים לצד כוכבי קולנוע מוכרים מאוד בהם קלינט איסטווד, דסטין הופמן, רוברט רדפורד, מייקל דאגלס, רוברט דה נירו, צ'רלטון הסטון ואחרים. עד כה משנת 55 הופיע הולברוק ביותר מ- 125 תפקידים שונים בקולנוע ובטלוויזיה. הולברוק הרבה להופיע בטלוויזיה ובין היתר בולטת הופעתו ב- 12 פרקים בסדרה "צפון דרום" ו- "צפון דרום 2 ההמשך" משנת 85 ו- 86.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: הארי המזוהם חוזר, כל אנשי הנשיא, הקרב על מידווי, ג'וליה, עף עם הרוח, וול סטריט, הבלתי קדושים, עדות לאהבה, הפירמה, הש, רווק על תנאי, גברים עם כבוד, מג'סטיק, תכלית החיים, שייד, עד קצה העולם, קילשוט, מיים לפילים, הקבוצה, הנוער לשלטון.

  '' ''

  רוברט דאבי

  (1951)

  שחקן אמריקאי המופיע בתפקידים רבים בקולנוע ובטלוויזיה. פניו המחוטטות ומראהו המאיים הביאו לו בעיקר תפקידים של נבלים, גנגסטרים, גנבים, רוצחים, סוכני אף. בי.איי. שוטרים מושחתים, סרסורים וכדומה בעיקר בסרטי מתח ופעולה סוג ב'. תפקידו המוכר ביותר בקולנוע היה בתפקיד הנבל בסרט בסדרת ג'יימס בונד "רישיון להרוג" בשנת 89. בטלוויזיה הוא מוכר בעיקר מהסדרה "פרופיילר" שם כיכב ב- 82 פרקים בין השנים 96/2000. עד כה הופיע דאבי ביותר מ- 115 תפקידים בקולנוע ובטלוויזיה.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: עיר לוהטת, הגוניס, מת לחיות, אקשן ג'קסון, הטורף 2, כוונות הרסניות, פיצוץ של תחרות, דלתא ונוס, עסקה ללא רחמים, נערות השעשועים, רוצחים שכירים, חתיכה של הפתעה, כריסטופר קולומבוס, שוטרים וגנבים.

  דרג את התוכן:

   פרופיל

   וולטר
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   תגובות (1)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     11/7/12 09:53:
   אתה מתמיד להביא לנו עושר של מידע נוסטלגי... תודה!!!