כותרות TheMarker >
  ';

  חוק ו/אי סדר

  אלה לא תחומי אפור. זה שחור משחור

  3 תגובות   יום רביעי, 11/7/12, 19:14

   

  פסק הדין בת.פ. 426/09 מ"י נ' אהוד אולמרט חובק 742 עמודים.המסמך המפורט הזה,הוא בין היתר, הרשעה של ראש ממשלה בעבירה שדינה, 3 שנות מאסר.


  כך נאמר שם, בעמוד 9 :

   

  "לאחר שבחנו את כל הראיות שהוגשו לנו החלטנו, פה אחד, לזכות את הנאשם nהעבירות שיוחסו לו באישום הראשון ("פרשת ראשונטורס ") וזאת לאחר שנותר בלבנו ספק סביר בדבר אשמתו. כמו כן החלטנו לזכות את הנאשם מהעבירות שיוחסו לו "בפרשת טלנסקי" שבאישום השני וכן לזכות את הנאשם מהעבירות שיוחסו לו באישום השלישי (קבלת דבר במרמה ממבקר המדינה ).

  מנגד, החלטנו להרשיע את הנאשם (את ראש משלת ישראל לשעבר, מר אהוד אולמרט- ב.ב) בעבירה של הפרת אמונים שיוחסה לו ב"פרשת מרכז ההשקעות" שבאישום השני."


   לשלושת שופטי בית המשפט המחוזי נותר ספק, אם ראש ממשלת ישראל קבל דבר במרמה. לא היה להם ספק, שראש הממשלה הפר את חובת האמונים שהוא חב לציבור הישראלי. אני לא ממתין לערעור. לכן, למרות שטרם הספיקותי להשלים את קריאת פסק הדין ולמרות שיש להניח ששמעתי רק קומץ דל ממה שדובר ונכתב ב- 24 שעות, מלל שהתחיל הרבה לפני שקראו ולו שני עמודים מהמסמך הזה, אנסה בכל זאת, לצעוק משהו בעניין. לצעוק שזה לא עניין פעוט כל כך. ממש לא.

   

  כי מה אנחנו עושים? אנחנו נכנעים למניפולציה שבונה גל שיישא את ההמון. מתקפלים בפני החבורה המקצוענית לעילא ולעילא שבנויה מפרקליטים ופוליטיקאים שמאחוריהם ככל הנראה פלוגת יועצי דעת קהל שעוסקת בטיהור שמו של ראש הממשלה הראשון שהורשע בגין מעשים פליליים שהוא בצע תוך כדי כהונתו בשירות הציבורי. בהכשרת לבבותינו לקבל לא רק את גזר הדין המקל אותו הוא מבקש לעצמו, אלא גם לשיבתו לחיים הציבוריים בטיעון המופלא -  ש"ככה זה". ככה זה בפוליטיקה ועלינו לקבל זאת כאנשים מבוגרים שיודעים שהמציאות אינה איזו ארץ חלומות, שיש תחומי אפור וכי רק בהן פסע ראש הממשלה לשעבר, שאני שב ואומר, הורשע בפלילים!!!!

   

  זה אפילו גרוע הרבה יותר. כי דנים אפילו באפשרות, שעל מנת שהגואל הזה שלנו ישוב, אפשר לשקול אולי שיבוטל האישום בפרשת הולילנד. הצל שמטילה הזוועה הזו על נופה של ירושלים נשכח כבר נוכח משפט שדה שלא התקרב מבחינת חומר הראיות שבו לפסיק מתוך- 19,000 עמודי הפרוטוקול של תיק אולמרט. מספח בו הרשיעו את פרקליט המדינה כבעלילת דם וכבר עורמים חביות הזפת כדי למשוח אותו בהן לפני שיושלך גם לשק של נוצות וכך ידורדר לתהום בה אם נמשיך באותה דרך, נמצא את עצמנו ובקרוב.

   

  אני מזכיר, נשיא מדינת ישראל בצע מעשה אונס. שר האוצר אסור בגין גניבה. נגד שר החוץ חקירה ארוכה בגין שחיתות ומבקר המדינה קבע, שלשר האוצר הנוכחי ולשר הפנים, אחריות מיוחדת לשריפה שלא רק שכלתה את אחד היפים שבאוצרות הטבע שלנו, היא גם נטלה חייהם של עשרות אנשים. כעת, גם ראש הממשלה שלנו, ממתין לגזר דינו. אלה הם פני האומה, נכון לרגע זה.


  מעבר להרשעה ולמרות שזוכה בעניין טלנסקי, לראש הממשלה לשעבר אחריות מיוחדת לכך שהוא קבל כסף במעטפות. נקבע בפסק הדין שכך היה, גם כשהוא טען אחרת. בית המשפט דחה את עדותו בעניין ובכך קבע שראש הממשלה שיקר בבית המשפט(ע' 442).  האחריות המיוחדת המוטלת עליו מחייבת, שלא יעלה על הדעת בכלל, שהוא ישוב לזירה הציבורית, אלא אם יוכיח באותות ובמופתים, שנפל קורבן למזימה בה הוא מאשים, בינתיים בלי בדל של ראיה, את פרקליט המדינה.

   

  לכן, לא קראתי את כל פסק הדין. אני לא עוסק במשפט פלילי וגם אחרי ואם וכאשר אצלח את מאות העמודים, ברור לי שיש לשני הצדדים די והותר חומר לערעור. אבל כל זה לא חשוב. זה לא חשוב כי יש לי די והותר נסיון בעריכת דין כדי לדעת דבר אחד. אם כך נראית ההמתנה לגזר דינו של ראש ממשלת ישראל בגין מרמה והפרת אמונים, אזי גזר הדין שלנו, של הציבוריות הישראלית, רע ומר.

   

  בית המשפט המחוזי נזהר, לטעמי נזהר קצת יותר מדי, בדבריו אשר לנאשם, אולי יאמר יותר במתן גזר הדין, הזהירות הזו טעמה כשל קרטון בעוד שציפינו לדרמה, אך זו אינה תכנית ריאליטי אלא פסק דין. יתרה מזאת, בתוך כל הזהירות הזו אומר בית המשפט על מעשי הנאשם, בע' 645 לפסק הדין, כי -


  "לא ניתן להפריז בעוצמת הפגיעה הנגרמת מכך לטוהר המידות ולאמון הציבור בשירות הציבורי, הן במישור הפנימי של הסתכלות עובדי המדינה על בעל משרות כה רמות האמור לשמש להם דוגמה ומופת, והן במישור החיצוני של מסקנות הציבור מהתנהגותו של עובד ציבור במעמד כזה, הנתפס כאישיות ציבורית מייצגת של כלל עובדי הציבור"


  כשזה המקרה, אם אנחנו מוכנים להקשיב למקהלה הזו שמלהגת "זכאי" על מי שהורשע בדין ומעלה על המוקד את פרקליט המדינה שהראיות אשר לאשמתו לא מתקרבות לאלה שלא די היה בהן להרשעת ראש הממשלה שמומן במעטפות מזומנים, אם אנו נוהרים בשקיקה לאסיפה האיומה הזו, שמוכרת בטון רציני שספק בדבר אחריות פלילית הוא תעודת יושר, אזי אוי לנו ואבוי לנו. ראש ממשלת ישראל הורשע. זה לא תחום אפור. זה שחור משחור. הוא יכול להתחיל לעבוד על הערעור, הלואי  שיזוכה. אבל אם הוא יחזור לפוליטיקה ואם חבריי מהשמאל חושבים שרק עם שכזה נגיע לשלום עם שכנינו או שזה מחיר שמותר לשלם כדי לחסוך כביכול את דם בנינו, הדמוקרטיה הישראלית מצויה בצרה צרורה ומוטב שנמהר ונתעשת.  מוטב גם שנזכור, שלא נזקקנו לו, לאולמרט, כדי לצאת לרחובות בקיץ 2011 ושבשבת חוגגים שנה למחאה. המחאה היא על אלה. על השחיתות הזו והתעמולה הזולה הזו בה צובעים מעשי מרמה. על אלה, ולמען  אלה, ששכרם השנתי לא מתקרב למה שהכילה מעטפה אחת אותה קבל ראש הממשלה. על אלה ולמען אלה, עלינו לשוב לרחובות.

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (3)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     14/7/12 15:00:

   אהוד אולמרט זוכה כי הוא הצליח לטמטם את השופטים כאילו הוא כלל לא התעניין בכסף ומן הסתם עד היום הוא לא מתעניין בזוטות כגון מי משלם את ההוצאות העצומות של משפטו, כנראה שזה לא הוא. חוץ מזה הוא צודק, יש שופטים בירושלים, השאלה מאיזה סוג....

     12/7/12 21:25:

   אני שאלה?

   יש שופטים בירושלים או אין שופטים בירושלים?

   אני שמעתי שהנבחרת המסויימת הזאת היא דווקא שייכת לבית שמאי.

   ומה אתה אומר על זה? ואני שונאת תיאוריות של קונספירציה, אבל מה זה אומר על שולחי עדה זו?

   אני לא עורכת דין .ו האם הפרקליטות בנתה "תיק יצוק כסלע" על עדים כאלה? ועל עדות טלנסקי ממה שדליתי

   בעיתונות זו נשמעת עדות מבולבלת מגובבת  מה כל זה אומר על הפרקליטות כשהיא חרצה גורל של אדם ואף מדינה

   על סמך כל זה? ומאידך אני חרדה לשלטון החוק שאולי הוא נופל משחק לכוחות פוליטיים כגדולים ממנו והוא לא עושה את מלאכתו נאמנה. או כמו שכתב היום אליעזר יערי: 

   "ככל שהעשן מתפזר מתברר שהמאבק, בסופו של דבר, מתמצה במלחמה בין העיתון של המדינה ובין העיתון של ראש הממשלה. מזה כמה שנים, אך בעיקר בשנה האחרונה, משתקפות מהן שתי מדינות שונות בתכלית, כשבזכות הכסף הבלתי מוגבל שמגיע מחו"ל בצורה מסודרת ולא במעטפות, העיתון החדש משתלט על העיתונות בישראל ואיתו גם על דעת הקהל. העיתון הזה והכסף הזה יכריעו גם את גורל המאבק בתוך האליטות, מאבק שעומד ערב הכרעה."


   נכון זו אינה עבירה להתנהל כפי שראש ממשלה זה וחבורתו מתנהלים. האם השטח האפור הזה הוא תקין? וועדות חקירה ומבקר המדינה פוסקים על פשעים של הממשלה[אסון הכרמל] ולא מתפטרם אז יש שופטים בירושלים או אין?

     12/7/12 21:08:

   מפאת החום הנורא והלחות הבלתי נסבלת..

   העתקתי את מה שכתבתי לחברה פה באתר באותו עניין:-

    

    

    למה  מנסים לבלבל

   את דעתי ומוחי הנמס מחום בעובדות!!!

   היו מעטפות.. אבל הוחלט ברוב דעות להכחישן..

   היה טלנסקי, אז הבה נכחיש גם אותו..

   ראשונטורס?? לא היה ולא נברא..

   סתם במקרה היתה שם יתרת זכות של עשרות אלפי דולרים..

   זה הרי קורה גם בחשבונות שלנו הלא כן???

   לצערי זו מערכת המשפט שלנו...

   ואם לא די בכך...העתונות שקודם קטלה את האיש,

   מיהרה לקשור לו כתרים,

   להלל ולשבח... ועוד מעט קט יהפוך אולמרט,

   לראש ממשלה, לנשיא, לרמטכ"ל....אולי בכלל נכתירק אותו למלך?

   אולי גם לשופט עליון...אולי נפוך אותו גם לוירטואוז מוזיקלי,

   גאון הדור,, איינשטיין נוסף...

   אולי נסדר לו בדרך גם איזה פרס נובל? שיהיה:))))

   אין די סופרלטיבים שיפארו  את שמו...

   ככה זה כאשר יש לך המון כסף מהמעטפות:))) כן, אלה שבכלל לא היו....

   עורכי דין ממדרגה ראשונה עם שכ"ט של מליונים...

   אשר למדו פה ושם בפקולטה עם השופטים הנכונים ..

   משחקים איתם טניס בקיסריה, מתראים באותם אירועים משפחתיים...

   בר מצוות חתונות וכאלה וגם שם המתנות... מאד נדיבות 

   ( מכחישה את כל אשר כתבתי פה!!! זו בהחלט לא אני!!!)

   ואז קם גם אדון דנקנר הנכבד איש משכיל ונאור..ומציע לתובע להתאבד..

   אולי ינסה התאבדות על עצמו...???

   אולם, העם, העמך.. כלומר אני ועוד כמה מליונים...

   מה לעשות? כל כך מטומטמים שבכלל לא מאמינים.

   ולא!!! לא נרצה יותר לראות את האיש הזה נושא בשום משרה ציבורית.

   די!! קצנו בכל אלה....

    

   אגב אם אינך אוהב את תגובתי,

   אתה בהחלט רשאי למחוק אותה כאן מיד!!!!

   ארכיון

   פרופיל

   boazlaw
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין