כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  היום שהיה

  בלוג אינפורמטיבי בעיקר, מבחר נושאים מכל העולם, וגם קצת מפרי עטי..

  0

  הבית הרדוף ביותר באנגליה

  0 תגובות   יום חמישי, 12/7/12, 09:57
  מוקפים בהילה של מסתורין שגדלה במשך מאות שנים, בתים רדופים הפכו אתרים לעלייה לרגל עבור מומחים ואנשים המתעניינים בתורת הנסתר. רציחות, התאבדויות ותופעות על טבעיות מסמנים את ההיסטוריה של כמה מקומות הגורמים לנו לתהות על קיומו של הלא ידוע.

   
  הפעם אני מביאה את סיפרו של הבית המכושף ביותר באנגליה:
  בית הכומר של בורליי.


   
  ''
   
  ב-10 ביולי 1929 העיתון הבריטי `דיילי מירור` פירסם את הידיעה הבלעדית. בבית הכומר הממוקם בין המחוזות הבריטיות אסקס וסאפוק מתרחשים כל מיני תופעות על טבעיות.

   
  ''
   
  "דמויות רפאים של נהגי מרכבות ערופי ראש - טען העיתונאי ו. ס. וואל בכתבה - נזירה, מרכבה רתומה לשני סוסים שהופיעו ונעלמו באופן מסתורי, קולות צעדים בחדרים ריקים [...]"

   
  הידיעה על בית הכומר בורליי המכושף, מבנה בין שתי קומות של לבנים אדומות ו-23 חדרים בסגנון ויקטוריאני, התפשטה כאש בשדה קוצים בכל המדינה והעורך של הדיילי מירור החליט לפנות אל הפאראפסיכולוג הארי פרייס בגלל ההדים הרבים שגרמה הידיעה.
   
  הארי פרייס, חבר באגודה למחקר פאראפסיכולוגי ומייסד הספרייה הלאומית למחקר על טבעי המחובר לאוניברסיטת לונדון, נענה לאתגר והלך לאסוף מידע לבית המכושף.
  התוצאות הראשוניות על בית הכומר בורליי היו מרהיבות. למקום היה עבר ארוך וטראגי המסומן במוות ואירועים חריגים מסתוריים.

   
  ''
  הארי פרייס

   
  על פי מחקרים היסטוריים שונים, במקום בו ישב בית הכומר היה במאה ה-13 מנזר בו התבצעו מספר פשיעות. הקונקרטי ביותר, רצח של כומר מהמנזר ונזירה ממנזר בוראס הממוקם כ-13 ק"מ מרחק, שלאחר רומן לוהט הם ניסו לברוח ועשות מהפך של 180 מעלות בחייהם.
   
  בסוף, כרגיל במקרים אלו בזמנים ההם, התוצאה היתה קטלנית. הם נתפסו והוצאו להורג באכזריות: הוא נערף ואותה כלאו בין קירות המבנה עד שיצאה נשמתה ומתה מקור ומרעב.
   
  לאחר אירוע קודר זה החלו התגלויות של דמויות רפאים הלבושים בגדים דתיים.
   
  א. ד. בול, היה הכומר הראשון ששכר את האדמה ובנה בית זה ב-1863, תחילה הוא לא הושפע מההיסטוריה של הבית. אבל עם הזמן, התעלומה הפכה למציאות יומיומית.
  במשך 65 השנים שמשפחת בול התגוררה בבית, מ-1863 עד 1927, נוצרה רשימה ארוכה של אירועים חסרי תקדים. חוויות ואירועים שהיו מוגבים ע"י השכנים של היישובים הסמוכים.
   
  אך הכל "התפוצץ" כאשר הכומר אריק סמית` עבר לגור בבית והזמין את הכתבים מהדיילי מירור כדי שיתרשמו ויעידו על המראות המוזרים והסבל היומיומי שהוא נאלץ לעבור.

   
  ''
  הכומר א. ד. הנרי בול

   
  האירועים שהתרחשו היו מגוונים: צלצולי הפעמונים הבלתי מוסברים, תצפית של דמות מוארת הלבושה בבגדי נזירה מתהלכת בגן, תנועה אופיינית של חפצים בתוך הבית, שמיעת צעדים בתוך חדרים ריקים, מפתחות הדלתות שקפצו מהמנעולים, אבנים עפו מהגג ואפילו נשמעו צרחות מקפיאות דם ושמיעת קרקוש מרכבות שלא קיימות בסביבת הבית.
   
  הארי פרייס הפאראפסיכולוג, לאחר שלושת הימים הראשונים לשהותו בבית הרדוף ולאור ההתחרחשויות המוזרות, החליט לערוך סיאנס כדי לפתור את האניגמה. בניסוי היו מעורבים סמית` הכומר, אשתו, מדיום אחת והחוקר עצמו. התוצאה היתה מבלבלת: רוחו של הכומר הנרי בול, הדייר הראשון שבעצם הוא זה שבנה את הבית על הריסות המנזר, דיווח על העבר המבעית של המקום.

   
  ''
  פרייס לצד הכומר פוייסטר ומשפחתו

   
  שבוע לאחר הסיאנס, הכומר סמית` ואשתו עזבו את הבית לצמיתות. הפנומנולוגיה הגיעה לנקודה של תוקפנות ואלימות שכבר היה בלתי אפשרי לגור שם והחוקר פרייס נאלץ להפסיק את החקירה.
   
  עברה שנה עד שהבית יושב שוב. הפעם שכרו אותו הכומר ליונל פוייסטר, דודן של הכומר בול המנוח ואשתו מריאן.
  בחודשים הראשונים מלך השקט בבית, אבל הכל ישתנה בפתאומיות.. הפעמונים חזרו להשמיע את קולם, נשמעו שלשלאות שנגררות, צורות של שעונים החלו להתממש על הקירות, גם מטבעות והדבר המדהים ביותר, הודעות כתובות החלו להופיע על הקירות. כמה מכתבים שנכתבו לכאורה על ידי ישות מהעולם הבא, שבאופן קורע לב ביקשו עזרה, כמו למשל: "בבקשה, עזרה..מריאן" או "אני לא יכולה להבין, ספרי לי עוד".

   
  ''
  פרטים מהמכתבים שהופיעו על הקירות

   
  פוייסטר ומריאן ביקשו שוב את שירותיו של הפראפסיכולוג פרייס. הפעם הוא הגיע ביחד עם שניים מעובדיו וציוד נייד הכלל מצלמות, אמצעי הקלטה, אבק ללכידת טביעות, מצלמת סרט 16 מ"מ, מסנני אור ומסנני קול, מספר מכשירי מדידה תרמית וכו`.
   
  במהלך עבודת השדה תוגברו מספר ההודעות שהופיעו על הקירות. לפעמים נראו ככתב סתרים, התוחם מידע מיוחד. ועל כל אחד מהם, בעל אופי נבואי אפוקליפטי, כמו: "הבית הזה יעלה בלהבות".
   
  התופעות תקפו את מריאן התמימה, שהחלה לסבול מהפרעה נפשית חמורה בגלל המצב, סיבה זו גרמה להם לעזוב את הבית באופן מוחלט ב-1935.

   
  ''
   
  בית הכומר בורליי נשאר נטוש שוב. נראה שאף אחד אינו יכול לשכון בין כתליו.
  הארי פרייס ניצל הזדמנות זו כדי לקדם את חקירותיו וערך ניסויים חדשים. החוקר העל טבעי שכר את הבית, מ-19 במאי 1937 עד סוף 1938, ופרסם מודעה בעיתון `דה טיימס` שבו ביקש מתנדבים למחקר של תופעות על טבעיות במנזר.
   
  "אנו מבקשים אנשים - אמרה ההודעה בעיתון הבריטי - אחראים, אינטליגנטיים, ללא חת, ללא משוא פנים ולא ביקורתיים, כדי לעשות תורנויות של תצפיות על בית מסויים. רצוי אנשים שלא יודעים כלום על מחקר על טבעי".
   
  הצלחה גדולה היתה למודעה זו, בסך הכל גויסו 48 אנשים. הם נשארו בבית הזה כשנה וחצי, שבמהלכן כל הדיירים היו עדים לתופעות יוצאות דופן.
   
  ב-27 בפברואר 1939, קפטן וו. ה. גרגסון, הדייר האחרון, נמצא בספריית הבית כאשר מנורת הנפט התרסקה אל הרצפה ללא הסבר לכך. הלהבות התפשטו במהירות בכל הבית והאש כילתה אותו לחלוטין.

   
  ''
   
  ''
  מצב הבית לאחר השריפה

   
  האם הנבואה הקודרת שנכתבה באופן מסתורי על הקיר שנים לפני כן, התגשמה? כנראה שכן. אבל הסיפור על בית בורליי המשיך, למרות היעלמותו.
   
  במהלך הריסת המבנה, אשר כמעט נהרס לחלוטין בגלל האש, עובדים רבים דיווחו על אותות וסימנים מוזרים בין חורבות הבית, כמו כן, נמצא שלד אדם בין ההריסות. האם עצמות אלה שייכים לנזירה שנכלאה בתוך הקירות לפני מספר מאות שנים?
   
  אי אפשר לדעת בוודאות, אבל מה שברור הוא התופעות המפחידות שחוו העובדים בעת הריסת הבית. אפיזודות שהפכו את הבית שוב לעניין אקטואלי, בגלל כתב מהמגזין `לייף` שערך ריאיון גראפי של העבודות, יכל ללכוד במצלמתו תמונה בה רואים איך לבנה אחת עפה באוויר בין היסודות של הבית המתפורר. מסמך מרתק.

   
   
  ''
  הלבנה שעפה באוויר

   
  הארי פרייס סגר את התיק באופן סופי לאחר שנתן קבורה נוצרית לשרידים המחרידים שנמצאו במרתף המוזנח. וכל מסקנותיו נכללו בשני ספרים עבים: הראשון פורסם ב-1941 תחת הכותרת "הבית הרדוף ביותר באנגליה" והשני, "הסוף של בית הכומר בורליי" שיצא לאור ב-1945, 3 שנים לאחר מותו של פרייס.
   
  איש לא הטיל ספק באודיסאת הרפאים. אבל ב-1956, החובות שנערמו של הבית הרדוף והחקירות שבוצעו שם, הועמדו בסימן שאלה. שני חברי האגודה למחקר על טבעי (SPR), צ`רלס הופ והנרי דאגלס, ביקשו לבדוק את הדוחות ועבודתו של הארי פרייס.
   
  חוקרים אלה נענו לבקשה וכל התיעוד שנמצא באוניברסיטת לונדון נימסר להם לבדיקה.

   
  ''
   
  ''
   
  ''
   
  לאחר 5 שנים של בדיקות ומחקר, התוצאות פורסמו תחת הכותרת "הקסם של בית הכומר בורליי" ב-1956.
   
  לפי דעתם של הופ ודאגלס, הרבה מהתופעות בבית פוברקו, יותר מזה, הם טענו שמאחורי אירועים רבים לכאורה של פולטרגייסט, ידו של פרייס נמצאה שם, למרות שהתופעות דווחו הרבה לפני שפרייס דרך בבית הזה בפעם הראשונה.
   
  בית הכומר בורליי, הבית הרדוף, עמד בשלווה סטואית כנגד כל הקהילה הפאראפסיכולוגית הספקנית ביותר. הראשון עם פרסומו ב-1973 את הספר "הרוחות רפאית של בית בורליי: תולדות הבית הרדוף" שנכתב ע"י פיטר אנדרווד וד"ר תבורי (משלנו?), שבה אושרו הבדיקות והמחקר הרציני ושיטתי שערך הארי פרייס ומאוחר יותר ב-1974, כאשר קבוצה של חוקרים בתחום העל טבעי של אנפילד, חידש את החקירות והבדיקות, הפעם בכנסייה סמוכה למנזר הישן, אשר קבעו כי תופעות מוזרות המשיכו להתרחש במקום.
   
  הוועדה המדעית בראשות ראסל ומורכבת מהמהנדסים פרנק פארי וג`ון פיי, אישרו את קיומה של פנומנולוגיה על טבעית בבית בורליי.
   
  "הקלטנו - הסביר הדו"ח של המלומדים - מאות רעשים וקולות יוצאי דופן, צעדים, דפיקות ועוד. בהזדמנות אחת איתרנו הפרעה מרכזית חמורה, מאוד מוחשית קרוב לקבר וולדגרייב, משהו כמו מערבולת של אנרגיה, כאשר העברנו את היד שם, הורגש סוג של עקצוץ, כמו חשמל סטטי. בהזדמנות אחרת שמענו כנהמה עמוקה".
   
  וזה כמו שאמר הארי פרייס, בית בורליי, הוא המקום הרדוף ביותר באנגליה, בעבר, בהווה ובעתיד.
   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   מיסיס הייד
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין