כותרות TheMarker >
  ';

  אמריקנו כפול

  ארכיון

  הנוצרים יהיו מעורבים, בין אם אתם מעוניינים או לא

  1 תגובות   יום חמישי, 19/7/12, 23:50

   

  "הנוצרים יהיו מעורבים בנושא ישראל בין אם אתם מרגישים עם זה בנוח או לאו. אנו עובדים במטרה לוודא שהם בצד שלנו", אומר דיוויד ברוג, מנכ"ל "נוצרים מאוחדים למען ישראל" - ארגון המתפאר ברשימת 1.25 מיליון תומכי ישראל בארה"ב - כולל קהילות שאינן בהכרח נמנות על התומכים המסורתיים של המדינה היהודית. הערת הבהרה: לא, הם לא מדברים שם בכנס על חזון אחרית הימים ומה יקרה ליהודים כשהמשיח באמת יחליט לבוא. השתגעתם?!

   

  ''

   

  למרבה האירוניה, הכנס השביעי שנערך במרכז הכנסים הענק של וושינגטון ומקבץ כ-5000 נוצרים תומכי ישראל מכל רחבי ארה"ב, בכל הצבעים, אך בגלל השמרנות רק שני מינים, מתרחש כשברקע הדיווחים על חבר הכנסת מיכאל בן-ארי שקרע את ספר הברית החדשה שנשלח אליו. 

   

  אחד האורחים היהודים בכנס, מועמד לקונגרס מטעם המחוז התשיעי של ניו-יורק הרב שמולי בוטח אומר שהוא מזועזע מהמעשה. "בתור מחבר הספר "ישו הכשר", יצא לי לראות תגובות יהודיות לא רציונליות לכתבי הקודש של הנוצרים. זו תזכורת טראגית ליחס שהיהודים זכו לו מהנוצרים. דברים כאלה עושים בערב הסעודית. זו התנהגות של טליבאן, לא של יהודים".

   

  ''

  הרב שמולי בוטח

   

  המשתתפים הנוצרים נראים מודאגים פחות מהתקרית. ג'ושוע ארנס, סטודנט מאוניברסיטת פורטלנד, מושך בכתפיו: "התמיכה שלי ביהודים באה ללא תנאים. הייתי המום כמה מהר היהודים פתחו בפניו את הלבבות שלהם, והאחריות להסביר את המניעים שלי מוטלת עלי. כך שאדם אחד (בן-ארי) לא מטריד אותי בכלל."

   

  ''

  ג'ושוע ארנס משמאל, מימין דיוויד ווקר, עוד רכז סטודנטים של "נוצרים מאוחדים למען ישראל"

   

  ארנס אומר שהוא החליט ליצור קשר עם הארגון אחרי ששמע בקמפוס כמה הערות אנטישמיות של מרצים. "חיפשתי ארגון שמתמודד עם דברים כאלה. כששמנו מודעה על הפעילות שלנו עם דגלי ישראל - למחרת קיבלתי הודעה מאחד הסטודנטים, שמישהו צייר עליה צלב קרס. ההשוואה הזאת לא בסדר בעיני, זה נעשה בשביל לפגוע באנשים. הודענו לרשויות בקמפוס - ונדהמנו מאזלת היד שלהם."

   

  ''

  מנכ"ל הארגון דיוויד ברוג (מימין). הוא יהודי, אבל מאמין בחזון הארגון.

   

  המנכ"ל דיוויד ברוג אומר שסיפורים כמו קריעת הברית החדשה על-ידי חבר כנסת "אולי יאכזבו את ידידינו הנוצרים, אולי הם גם יהיו סקרנים לגלות מדוע מישהו המשתייך לעם שחווה רדיפות יהיה מעורב בפעילות הרסנית שכזו. אבל אני לא חושב שזה יסיט אותם מהמטרה שלהם."

   

  ''

   

  מארגני הארוע עושים הכל על מנת להבטיח שהארוע יעבור חלק - כולל ליווי אדוק של כתבים לכל מקום - להבדיל מוועידות איפא"ק או ג'יי סטריט, אסור להם להסתובב במקום ולראיין משתתפי הכנס סתם ככה. אפשר גם להבין למה - "נוצרים מאוחדים למען ישראל" ספגו כמה וכמה פרסומים שליליים והם מנסים לשלוט במסר. מה גם שבוועידה מסתובבים אנשים כאלה - 

   

  ''

   

  בחולצות עם כתובות המשוות נישואי הומואים ל"אנטי-כריסט" וטוענים שאובמה "משנה את התוכנית האלוהית". באופן פורמאלי, "נוצרים מאוחדים למען ישראל" לא מביעים תמיכה רשמית באף אחד מן המועמדים לנשיאות ארה"ב. אבל במהלך הנאומים והפאנלים הם בהחלט מכסחים רק מועמד אחד - את הדמוקרט. 

   

  ארי פליישר מספר על עבודתו בתפקיד דובר הבית הלבן של ג'ורג' וו. בוש, אומר שהוא היה "גאה להיות אמריקאי, אבל גאה במיוחד להיות יהודי כש"אל ג'זירה" סיקרה את התדרוכים שלי", ומציין גם שהנשיא אובמה "עומד לצד המוסלמים". "כשאני מביט מעבר לכתף השמאלית שלי, לעתים קרובות מדי אני רואה חרמות, מניעת השקעות וסנקציות. תודה לכם שאתם עומדים לצדי ולצד ישראל!" הוא אומר לקהל. 

   

  מייסד הארגון, פסטור ג'ון הייגי, מדבר בדרכו המתלהמת על הקשר התנ"כי בין הנוצרים ליהודים, וממשיך במתקפה ממוקדמת נגד ממשל אובמה. "הסנקציות נגד איראן הן בעיקר עשן", הוא אומר. "כל 20 השותפות המרכזיות של איראן למסחר פטורות מהן. לא עדיף ששתי האומות יחברו יחד ויסירו את האיום הגרעיני?"

   

  ''

   

  משם הוא עובר לנושא ירושלים וההתנחלויות. "בלי ירושלים אין חיים אמיתיים בישראל", הוא מכריז. "משם המשיח הולך לשלוט בכדור הארץ. אני מבטיח לכם, הטירוף הזה עומד להגמר. נשיא ארה"ב אמר לתושבי ירושלים שהם לא יכולים לבנות בתים נוספים שם. אין לו סמכות להגיד להם את זה! הם דמוקרטיה!" (תשואות מהקהל).

   

  חברת הקונגרס השמרנית מישל בקמן אומרת שעל ארה"ב "להכיר בסיפוח רמת הגולן על-ידי ישראל" או כל התנחלות בגדה המערבית, והיא קוראת לאובמה למנוע את כניסתו של נשיא מצרים מוחמד מורסי לארה"ב "אם הוא לא יודיע בפומבי שהוא מוותר על הג'יהאד". אבל היא גם לא ממש מאמינה למה שהפוליטיקאים באזור הזה אומרים, למעט ישראל. "שאיראן תוותר על תוכנית הגרעין שלה? חזירים ילמדו לעוף לפני שזה יקרה!"

   

  ''

  חברת הקונגרס מישל בקמן

   

  הסנטור הוותיק ג'ו ליברמן מבקש מהקהל שכשהם מסתערים במאמץ לוביזם על גבעת הקפיטול, להתעקש שחברי הקונגרס שלהם יחמירו את הסנקציות. "ואם הסנקציות הקשות האלה לא יעבדו, נצטרך להחליט האם נפעל צבאית לעצור את הפורענות". הנשיא אסד, שלהערכתו ייפול תוך כמה שבועות, "זו תהיה התבוסה הגדולה ביותר לאיראן זה 25 שנים."

   

  ''

   

  מאגר היעדים לתקיפה של מארגני הכנס והדוברים לא מסתכם במורסי, אסד, המשטר האיראני ואובמה. הכנס השנה מתמקד בסטודנטים, ובקומה הראשונה של מרכז הכנסים ניתן לבקר בתערוכה מיוחדת של פעילות אנטי-ישראלית בקמפוסים האמריקאים. בכניסה, שלט צהוב מזהיר: "האזור שאתם עומדים להכנס אליו מייצג את התעמולה האנטי-ישראלית שהסטודנטים חווים בקמפוסים." יש שם את "חומת אפרטהייד" האופיינית לארועי המחאה של "שבוע האפרטהייד הישראלי", פוסטרים המוקדשים ל"עוינים", כולל מבקרי ישראל כגון הבלשן נועם חומסי וההסטוריון נורמן פינקלשטיין.

   

  ''

   

  על מסך הפלזמה רץ בלופ ראיון שנערך עם מרצה מאוניברסיטת אוהיו שקרא לרקטות הנורות מעזה "הגנה עצמית" של הפלסטינים. ויש גם כמה מחשבים שמאפשרים לבדוק פעילות של הארגון בקמפוסים השונים ברחבי ארה"ב. 

   

  ''

   

  מחוץ לבניין, בחום הכבד של וושינגטון של אמצע הקיץ, כתריסר נטורי קרתא מחזיקים שלטים המבהירים שמדינת ישראל לא מייצגת את היהודים, וכי ציונות לא שוות ערך ליהדות. כמה משתתפי הכנס באים להתווכח אתם, ויש כאלה שסתם זורקים להם בעצבים: "תתביישו לכם!"

   

  ''

   

  אוסי היל, אשה אפרו-אמריקאית מבוגרת שבאה עם בעלה מקליפורניה כבר בפעם השניה, אומרת שהיא שמעה על הארגון דרך חברים, שגם עזרו לסדר להם ביקור חינם בישראל. עד כמה היא מעודכנת במה שקורה בישראל? "מעודכנת מאוד - "נוצרים מאוחדים למען ישראל" שולחים לנו דיווחים כל הזמן, כולל הנחיות כיצד להתפלל למען ישראל בכל אחד מהמקרים". 

   

  ''

   

  לבאי הכנס מוגשת התערובת הרגילה של הסברה, תפילות, מחרוזת שירים בעברית שאת ביצועה מובילים שני ילדים בוגרים של הפסטור ג'ון הייגי, בקשה לתרומות נוספות (דיוויד ברוג אומר שלהבדיל מאיפא"ק, שם אותם האנשים באים כל שנה, אצלם האנשים חוזרים רק לעתים נדירות, כי הנסיעה לוושינגטון יקרה להם). 

   

  ''

   

  הרב שמולי בוטח אומר שהוא בא לכנס כי "היה לאחרונה סיפור חדשותי, שישראל היא אחת המדינות השנואות בעולם. בעידן שבו ישראל זוכה ליחס כל כך לא הוגן, זה מדהים לראות קבוצה כל כך גדולה של אנשים שמרגישים שההפך הוא הנכון - שישראל היא האור, לפיד זכויות האדם, החירות והתגשמות של הייעוד היהודי העתיק". 

   

  ''

   

  ומה חושבים בארגון על הנסיונות שנעשו לאחרונה בכמה כנסיות אחרות בארה"ב להעביר החלטות למניעת השקעות מחברות "המרוויחות מהכיבוש הישראלי"? "אני לא חושב שאנחנו יכולים להשפיע על ההנהגה שלהם, אלה שמקדמים את היוזמות האלה", אומר דוויד ברוג. "אך אנו יוצרים בית לחברי הכנסיות האלה שלא מרוצים מהיוזמות". 

   

  ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו פנה לקהל באמצעות הלווין מה"בירה המאוחדת לעד של מדינת ישראל", הזהיר ש"הכוחות המתונים בנסיגה במזרח התיכון", בזמן ש"מיליון מוסלמים בישראל נהנים מהזכויות שאין להם במדינות מוסלמיות..." בהמשך החמיא ארוכות לבאי הכנס, ואמר גם ש"אתם מבינים את זכותה של ישראל להגן על עצמה נגד איראן, חיזבאללה, חמאס. ואני מבטיח שהעם היהודי לעולם לא יתכחש להסטוריה שלנו. יהודה ושומרון זו מולדת של העם היהודי. על ישראל להגן על האמת. יש רק מדינה יהודית אחת ויחידה בעולם, ונישאר חזקים וחופשיים, לפיד האור במזרח התיכון". הקהל קפץ על רגליו בצעקות: "ביבי! ביבי!!!"

  דרג את התוכן:

   תגובות (1)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     22/7/12 03:17:
   תודה על עדכונייך המעניינים