כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  מה לבייב יודע ואנחנו לא?

  14 תגובות   יום שישי , 28/12/07, 11:37

  יש לי הרבה שאלות ללב לבייב וכמוני כנראה גם למשקיעים בחברותיו בישראל ובלונדון.

  -מה מעורבותו של אברמוביץ בעסקיו של לבייב ?

  -מה יקרה ברוסיה של פוטין, הנשיא/ ראש הממשלה?

  -איך אספקת אורניום מועשר וטילים מתקדמים מרוסיה לאיראן ישפיעו על העסקים של לבייב ועל היחסים בין ישראל לרוסיה?

  -איך הוא מסביר את התחזקותו של גאידמק בישראל ואת נסיגתו ממנה ?

  -מה עמד מאחורי הפסקת עבודתו של ארז מלצר כמנכ"ל אפריקה ישראל?

  -מה אומר הרבי על המעבר?

  -מה ילמדו בתכנית "זמן מסע" של "לב לבייב" במוסדות החינוך הממלכתיים?

   האם לבייב מתכונן לשינויים שיתחוללו ב 2008? כך כתבתי בין השאר בדצמבר 2006 : "אני לא יודע מה יהיה ב 2007, היא נראית לי כשנת מעבר , אבל ב 2008  עשוי/ עלול להיות מאד מעניין:

  -הקואליציה של נתניהו , מיוצאי ברית ז'בוטינסקי עם גאידמק וליברמן , מברית נאמני ברה"מ כנראה תצא לדרכה .

  -בארה"ב יעלה לנשיאות מועמד המפלגה הדמוקרטית שיפנה את פניו מערבה ,  עם עדיפות למיד ווסט במקום המיד איסט.

  -הרוסים יאותתו למאוכזבי הדוד סם, דרך ברית ידידי ברה"מ ויבטיחו להסיר מישראל את  הסכנה הגרעינית האיראנית. יש להם כנראה את המפתח לשלטר.

   -אירופה לא תפסיד את ההזדמנות להתעמר בארה"ב לאחר 60 שנות השפלה.                     

  -סין תבסס את עליונותה הכלכלית ע"י רכישות גדולות של ענקי תעשיה ותקשורת בעולם הגלובלי.

  -קוני האקזיטים יתחילו לנדוד חזרה מישראל למולדתם.

  -המלחמה הקרה התחדשה וישראל צריכה להתרגל לבעלי הון חדשים מהמזרח  ולמפקחים על השלטר האיראני  מצפון. לא נוכל לייצר גירעונות שיכוסו על ידי אחרים.  

   -2008 עלולה להיות שנה קשה למשק הישראלי אבל גם שנה של שינויים.  אין לי הרבה מה להוסיף על 2008 למה שכבר כתבתי בסוף 2006. התזוזה של לבייב נוטעת בי תחושה, שאולי לא טעיתי בהרבה.

  פישמן ,לבייב וגאידמק מנהלים מוכשרים כולם,  אבל הם צריכים למצוא חן כל הזמן בעיניו של אדם אחד, הלו הוא ולדימיר פוטין, השליט ברוסיה. השותפים לעסקים ברוסיה של לבייב, גאידמק ואחרים צריכים לנהוג בכבוד עם הנשיא פוטין. ראיון כפי שנתן פישמן לפני כמה חודשים בעיתונות הישראלית, לא יכול להתקבל באהדה ברוסיה. הממשל ברוסיה יכול לרומם או להשפיל את השותפים הרוסיים של פישמן, לבייב, גאידמק, ועמם גם את איילי ההון מישראל ואחרים.

   מי שרואה את מניות הנדל"ן מזנקות בגלל הפעילות ברוסיה, ולפני כמה חודשים נתבשרנו על שיתוף פעולה בין פישמן ללבייב בבניית מרכז מסחרי בעיר סרטוב, שיזכור שהמגמה גם יכולה להתהפך בלחיצת כפתור.

  לפני כמה חודשים פורסם מאמר מענין  בעיתון חדשות מוסקבה שבבעלותו של המיליארדר הישראלי  ארקדי גאידמק, מפרי עתו של ראש ממשלת רוסיה לשעבר ולדימיר פרימאקוב:    "גנרלים ישראליים,לאחר תבוסתם בלבנון,  עלולים לעשות שימוש מקומי בנשק גרעיני ". לדברי  פרימאקוב, ישראל הכניסה את צבאה לכוננות גרעין בתחילת מלחמת אוקטובר 1973.

  פרימאקוב מסתמך על  העיתונות האמריקאית, שלדבריו יודעת על מה היא מדברת ומוסיף כי הכוננות הגרעינית הישראלית ב1973, הביאה את מדינות ערב לשאוף לרכוש עוצמה גרעינית משלהן. פרימאקוב מוסיף במאמר, כי ראש ממשלת ישראל אריאל שרון אמר לפני מחלתו  למוחמד אל בראדי, ראש הסוכנות הבין לאומית לאנרגיה גרעיני , כי הוא מוכן להכליל את נושא הגרעין בשיחות השלום.

   פרימאקוב מוצא סימוכין לסכנה הגרעינית מכוונה של ישראל,  בדברי ראש ממשלת ישראל אהוד אולמרט , שפורסם כאילו אישר כי מלחמת לבנון 2 תוכננה על ידי ישראל מראש, ולא היתה תוצאה של חטיפת השבויים, כפי שהעולם חשב עד כה. פרימאקוב מציין מפי מקורות ערביים מהימנים כי "הנשק הגרעיני שבידי ישראל אינו משמש להרתעה ואינו יכל להרתיע". 

   גם בנושא הקסאמים יש משחק מעניין בין רוסיה לישראל :   ליברמן חזר לפני כמה חודשים מביקור במוסקבה לירושלים. חאלד משעל חזר באותו זמן  ממוסקבה לדמשק. ליברמן סיפר כי הוציאו אותו מפגישה בנושא אספקת נשק לסוריה ושאלו אותו על אסתרינה. כידוע חלק מהנשק שהועבר ע"י מוסקבה לסוריה הגיע למשעל ולחיזבאלה.

   לא שמענו מליברמן  ביקורת על החיבוק שקיבל משעל ממוסקבה, אבל ליברמן הרבה לבקר את חוסר הפרופורציה בהתיחסותה של התקשורת בישראל לעניני מפלגתו: "כעת מתנהל מו"מ על הסנקציות נגד איראן. ברגע זה גם מתנהלות הברחות נשק מסוריה לדרום לבנון, אז כדאי מאוד שגם התקשורת תכניס את כל הדברים לפרופורציה נכונה. עדיין החיילים שלנו נמצאים בשבי. אז עם כל ההערכה שלי וכל הפיקנטריה והרכילות והאהבה שלנו לרכילות, אבל צריך להכניס את הדברים לפרופורציה נכונה".

  "ההישג הגדול" של ליברמן במוסקבה היה כנראה בכך, שמוסקבה הודיעה על תמיכתה  בממשלת החמאס וכי תפעל להפסקת החרם של הקווארטאט על ממשלת החמאס. השבוע רוסיה מעבירה משלוח שני של אוראניום מעושר לאיראן והודיעה על אספקת טילים מתקדמים נגד מטוסים.

   ליברמן שאל בראיון ברדיו : כמה קסאמים נפלו היום ? שבעה קסאמים אומרים לו, והוא ממשיך, ואנחנו מתעסקים בנושאים שוליים. אז אדון ליברמן כנראה לא משפיע על פוטין וגם לא על הקסאמים, כי משעל הבטיח למוסקבה להפסיק את הקסאמים והם ממשיכים ליפול. ומה הבטיח פוטין לאולמרט בנושא איראן? 

  בתחילת שנות התשעים שהיתי הרבה על הקו למוסקבה ובין השאר הגענו להסכם שיתוף פעולה עם סוכנות החלל הרוסית בנושאי שיגור לוינים ישראלים מבסיסי שיגור ברוסיה ותחומי חלל נוספים. יחיאל חורב , ראש המלמ"ב של אז חשש מתגובה אמריקאית חריפה והורה לנו להימנע מפיתוח הקשר . ואולם ביקור מתוכנן של בכירי סוכנות החלל הרוסית לישראל בוטל דווקא ביוזמתם.

   זה היה כשבועיים לפני שהתחילה מלחמת המפרץ הראשונה וטילי סקאד מבית היוצר של מוסקבה החלו ליפול על תל אביב, חיפה וסביבותיה. האם הרוסים ידעו כבר אז שסדאם מתכנן לשגר את טילי הסקאד שלו על ראשינו?

   רוסיה מלאה מסתורין. אבא שלי שנפצע בחזית הרוסית בימי מלחמת העולם השניה ובקיבוץ היה בין השאר מורה ללשון ולספרות אומר "שהמסתורין של רוסיה הביאו עלינו את טובי הסופרים עלי אדמות.  

  אבל לא רק ספרות. אי היציבות משרתת את מוסקבה, מעלה את מחירי הנפט ויוצרת בריתות . ממש במו במלחמה הקרה של פעם. 

  האם לבייב מתכנן לשהות במקלט מרוחק (מס, טילים, עיתונות) ? ללבייב פתרונות, למשקיעים שאלות.

   
  דרג את התוכן: