כותרות TheMarker >
  ';

  וולטר

  אדם של פעם שחי היום
  אוהב סרטים ישנים וחדשים
  אוהב שירים בעיקר משנות החמישים/שישים/שבעים
  אוהב את הים אך מפחד ממנו פחד מוות
  אוהב את החיים אך לא תמיד חי אותם
  סיגרים, קפה ושיחה טובה עם חבר טוב הם הדברים המועדפים עלי
  אוהב את המשפחה שלי יותר מהכל בחיים
  מנסה לחיות אבל לא תמיד מצליח בגלל הטירוף של החיים

  רשימת שחקני משנה פוסט מספר 6

  3 תגובות   יום רביעי, 25/7/12, 06:21

  '' ''

  וורן אוטס 

    (1928/1982)

  שחקן מישנה פעם פנים מרתקות שנפטר בגיל צעיר יחסית (אוטס נפטר מהתקף לב בגיל 53) והופיע ב- 26 שנים ב- 124 תפקידים שונים בקולנוע ובטלוויזיה. פנים הקשוחות ומבטו הקר הביאו לאוטס שורה של תפקידים במערבונים וסרטי פעולה שונים, ברובם גילם תפקיד של נבל, ולהצלחתו הגדולה ביותר זכה בתפקידים שונים בסרטיו של הבמאי סם פקינפה שראה באוטס שחקן המתאים בדיוק לסרטיו האלימים והקשוחים. פקינפה כיכב גם בכמה תפקידים ראשיים, אם כי לא יותר מידי (והוא לא הפך לכוכב מוכר) ותפקידו הטוב ביותר היה לטעמי בסרטו הקשוח והמצויין של פקינפה "הביאו לי את ראשו של אלפרד גרסייה" משנת 74. אגב לי אישית זכור אוטס דווקא מתפקיד קומי (מהיחידים בקריירה שלו) בתור סמל מחלקה קשוח אך מצחיק למדי בקומדיה המאוד מצליחה בכיכובו של ביל מארי "שים פס על הפס" משנת 81.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: שובם של שבעת המופלאים, כחום הלילה, שבילי הזעם, הרעם הכחול, בארץ התיכונה, רב סרן דנדי, אקדוחן להשכיר, איש נוכל היה, דילינג'ר, הגבול, חבורת הפראים, הגנב שבה לסעוד, טום סוייר, שוד הברינקס.

   

  '' ''

  בן ג'ונסון

  (1918/1996)

  שחקן מישנה מצויין שבלט בכמה סרטים מצויינים בהם הפגין משחק אופי מעולה, ואם זה נשמע מפתיע זה מפני שהוא החל את הקריירה שלו בכלל כאלוף רודיאו, לאחר מכן היה פעלולן במערבונים, ורק לאחר שג'ון פורד הבמאי הדגול החליט שהוא מלהק אותו לסרטים כשחקן (וגם זה בגלל שהוא התרשם מיכולתיו הפיזיות כפעלולן) החלה הקריירה הקולנועית של ג'ונסון שכללה שנים רבות הופעות משנה באין ספור מערבונים וסרטי פעולה שונים, ברובם כיכב בתפקיד קטן עד בינוני. לאחר יותר משלושים שנה במקצוע, בהם כיכב בעיקר בתפקידי מישנה במערבונים ובסרטי מתח ופעולה, חלה תפנית בקריירה של ג'ונסון, הוא לוהק לתפקיד מישנה מרכזי ודרמטי בסרט "הצגת הקולנוע האחרונה" בשנת 71, והציג יכולות דרמטיות מרשימות ואף זכה בפרס האוסקר על תפקידו המעולה בסרט (והוא בן 53). בשנים שלאחר מכן לוהק לתפקידים מרכזיים יותר בסרטים מוכרים מאוד, בהם בתפקיד איש העסקים הקשוח בסרט "הבריחה" של פקינפה, בסרטו הראשון של ספילברג "שוגרלנד אקספקס" ובתפקיד אחיו של סטיב מקווין שוב בסרטו של פקינפה "האלוף".

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: שלושה סנדקים, היא ענדה סרט צהוב, ריו גרנדה, שיין, כשגברים שונאים, רב סרן דנדי, וויל פוני, סופר ג'ו יאנג, תלה אותם גבוה, חבורת הפראים, צ'יזום, שודדי הרכבות, הבלתי מנוצחים, דילינג'ר, בשן חורקת, הנחיל, פגישה עם הגורל, שחר אדום ,המצוד, כוכב של ערב, טקס.

   

  ''  ''

  בן גזארה

  (1930/2012)

  שחקן מישנה נפלא שהופיע גם בכמה תפקידים ראשיים מרשימים למדי, אך מעולם לא הצליח להפוך לכוכב מוכר, ונשאר תמיד שחקן מישנה. גזרה החל את הקריירה שלו בתחילת שנות ה- 50 ובלט בכמה סרטים מוכרים בהם כיכב בתפקידי מישנה בולטים למשל בסרטו של אוטו פרמינג'ר "אנטומיה של רצח" שם כיכב לצד ג'יימס סטיוארט (גזארה נחל הצלחה גדולה בשנות ה- 50 בתיאטרון). את תפקידיו הראשיים הבולטים מצא בסרטיו של חברו הטוב הבמאי והשחקן ג'ון קסבטס שליהק את גזארה (שגם עזר בהפקת הסרטים) לתפקידים מרכזיים יותר, אך אלו לא הפכו את גזארה לכוכב אלה בעיקר הביאו לו הערכה כשחקן. בשלושים שנותיו האחרונות הוא כיכב ברוב רובם של תפקידיו כשחקן מישנה, חלק מתפקידיו היו כנבל, חלקם כאיש עסקים רב השפעה, חלקם כראש מאפיה או כאיטלקי, תמיד מוסיף לסרט מאיכותו, אף פעם לא בולט יותר מידי, אבל תמיד עם נוכחות. לי זכור גזארה בתפקיד דרמטי ראשי מצויין משנת 78 בסרט "המלאך ג'ק" שם גילם תפקיד של אמריקאי קומבינטור בסינגפור המנסה להרוויח כסף מרמאויות וקומבינות. גזארה כיכב ב- 132 תפקידים בקולנוע ובטלוויזיה. בטלוויזיה זכה להצלחה חלקית ב- 2 סדרות טלוויזיה הסדרות הן "לעצור ולשפוט" (30 פרקים בין השנים 63/64) ו- "רוץ על חייך" (86 פרקים בין השנים 65/68) עליה היה מועמד פעמיים לפרס האמי ו- 3 פעמים לפרס גלובוס הזהב.

   בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: בעלים, ליל הבכורה, רצח סוכן הימורים סיני, התאווה לחיים, הקרב על גשר ברמגן, מסע הארורים, סיפור של שיגעון פושט, הם צחקו על כולם, הפרופסור, רצח בכביש המהיר, שומר הבארים, אהבה כבוד וציות, באפלו 66, הקיץ של סאם, העוקץ הספרדי, היום האחרון, אושר, השוד המושלם, דוגוויל, ביג ליבובסקי.

   

  '' ''

  דניס פרינה

  (1944)

  שחקן נפלא, מצחיק וקשוח, המופיע בתפקידים רבים בקולנוע ובטלוויזיה, לרוב בדמות של או שוטר קשוח או עבריין, גנגסטר, רוצח וכדומה. פניו הקשוחות הביאו לו בצעירותו בעיקר תפקידים של נבל או שוטר קשוח (הוא אגב היה שוטר במציאות במשך שנים רבות), אך עם השנים בעיקר לאחר הופעתו הקומית המקסימה בסרט "תפוס את שורטי" הוא החל לקבל גם תפקידים קומיים אותם הוא מבצע היטב. פרינה מופיע בעיקר בתפקידי מישנה, ולי הוא זכור דווקא בתפקיד ראשי במיני סדרה המצויינת משנות ה- 80 "שיקאגו הפשע המאורגן". אתם תזכרו אותו הכי טוב בתור האמפיונר שרודף אחרי דה נירו בסרט המצויין "מרדף חצות". בין השנים 2004 ל – 2006 כיכב פרינה ב- 46 פרקים בסדרה "חוק וסדר".

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: הצייד, מק – האיש והחלום, בטווח פגיעה, מעקב צמוד 2, תפוס את שורטי, אדי, להציל את טוראי ריאן, רומן לא חוקי, כנופיה חוקית, סנאצ', משחק הצבאים, מדרכות ניו יורק, לימודים גנובים, צרה כפולה, פאפרצי', חתן כלה וההורים שלה, אתה הורג אותי, יין סיפור אהבה, מה שקורה בווגאס, הטורניר, האורז, רומיאו בן זונה.

   

  '' ''

  נד ביטי

  (1937)

  שחקן אופי נהדר שמופיע מזה ארבע עשורים בסרטים רבים ובתפקידים מגוונים. ביטי החל את הקריירה שלו בתחילת שנות ה- 70, ובלט כבר בתפקידו הקולנועי הראשון בסרטו של ג'ון בורמן "גברים במלכודת" שם כיכב לצד ג'ון וויאט ו- ברט ריינולדס. בשנים הבאות החל לטפח את מעמדו כשחקן מישנה בולט, ומצא תפקידים רבים בסרטים מוכרים. ברוב תפקידיו גילם או את חברו הטוב של הגיבור, או נבל מרושע, או איש עסקים עשיר, או אדם עממי, ומצא הצלחה הן בתפקידים קומיים והן בתפקידים דרמטיים. תפקידיו המוכרים היו בסרט "סופרמן" שם כיכב בתפקיד עוזרו של לקס לות'ר (בכיכובו של ג'ין הקמן) ובסרט – "רשת שידור" שהביא לו מועמדות לפרס האוסקר כשחקן מישנה ושם כיכב לצד וויליאם הולדן, רוברט דובאל ו- פיי דאנווי. עד כה הופיע ביטי ביותר מ- 160 תפקידים בקולנוע ובטלווזייה.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: השופט רוי בין, המפקח מקלסקי, נשוויל, כל אנשי הנשאי, קו הכסף, מייקי וניקי, האוטובוס הגדול, מגרש השדים 2, סופרמן 2, 1941 הפלישה להוליווד, משחקי ריגול, כנגד רצונה, הצעצוע, בחזרה לנעורים, חטיפה בשחקנים, הפרוטוקול הרביעי, צרות עם מרגלים, שחיתות בגדול, מחליפים ערוצים, הבלתי קדושים, הנאשם, קפטן אמריקה, בחזרה לחניבעל, הקשיבו לשירי, צמד הגנובים, מפגש חצות, סיבה מוצדקת, יש לו את זה, מי רקצח את קוקי?, מאסר עולם, המלווה, על הכוונת, מלחמתו של צ'ארלי וויליסון, בתוך הערפל החשמלי, הרוצח שבתוכי, חתומים בנשיקה.

   

  ''  ''

  ג'ק וורדן

  (1920/2006)

  שחקן מישנה נהדר, שהופיע בעשרות תפקידים, בעיקר בקולנוע, ובלט בכמה מהסרטים המפורסמים של הוליווד. רוב רובם של התפקידים בהם כיכב בין השנים 1950/2000 היו תפקידים של או איש טוב לב, חברו של הגיבור, סב חביב, או איש קשוח, לפעמים רע, לפעמים כוחני. וורדן הופיע לצד מיטב כוכביה של הוליווד בהם תמצאו את הנרי פונדה, פול ניומן, רוברט רדפורד, דסטין הופמן, פיטר סלרס, וורן בייטי, ברט ריינולדס, סידני פואטייה, ריצ'ארד דרייפוס, ברט לנקסטר, פרנק סינטרה, ג'ון וויאט ואחרים. וורדן היה מועמד לפרס האוסקר פעמיים על תפקידיו בסרטים "שמפו" ו- "השמיים יכולים לחכות" ובשניהם כיכב לצד וורן בייטי. עד למותו הופיע וורדן ב- 161 תפקידים שונים בקולנוע ובטלוויזיה.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: מעתה ועד עולם, גם הוא בענקים, 12 המושבעים, הריף של דונובן, האיש שאהב ריקודי חתולים, המרוץ לצמרת של דודי קרביץ, הפשיטה על אנטבה, רצח על הנילוס, בעקבות ההרפתקאה בפוסידון, להיות שם, סיפורו של אלוף, משומשת במצב טוב, פסק דין, ספטמבר, פרסידיו, גזר דין, קליעים מעל ברודווי, בזמן שישנת, סידורים אחרונים בדנוור, אפרודיטה הגדולה, בולוורת', נצחון האושר, המחליפים, מותק הילד השתגע, מותק הילד השתגע 2, הבאפלו הלבן, העתק מקרי, הקו האדום הדק, כל אחד זוכה, לילה ועיר, צעצועים, חטא על פשע, קצה העיר, מסיבת הרווק.

  '''' 

  מלקולם מק'דואל

  (1943)

  בשונה לרבים משחקני המישנה, מק'דואל מקבל תפקידים מרכזיים יותר בסרטים רבים, ובחלקם הוא אפילו חלק גדול מהאטרקציה לראות את הסרט. שוב אין מדובר בשחקן ראשי (למרות שהוא הופיע בכמה תפקידים ראשיים במהלך השנים), מדובר בשחקן מישנה, שהופיע ביותר מ- 210 תפקידים שונים בקולנוע ובטלוויזיה, ברבים מתפקידיו גילם נבל או משוגע, ותפקדו המוכר ביותר היה ביצירת המופת של סטנלי קיובריק "התפוז המכני" שם כיכב בתפקיד הראשי, ותפקידו המטורף בסרט נדבק להמשך הקריירה הארוכה שלו שנמשכת מאז שנת 1964 ועד היום, ורבים הסרטים בהם הוא מככב שהם סרטי אימה ומדע בדיוני.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: התפוז המכני, בר מזל, מסע הארורים, קליגולה, קללת אנשי החתול, שנותי היפות בקרוס קריק, ירח 44, השקיעה, הגופה הנעדרת, רכבת לגיהנום, בופה, מעבר לתשוקה, פצצה על טנק, בריכה רצחנית, המליונר מת מצחוק, גן הרשע, עימות מן העבר, אני מרגל, יורקת האש 2, אני אישן כשאמות, הרקדנים, טמפו, בחברה טובה, ים של אש, ליל המסיכות 2007, ליל המסיכות 2, באה בקלות, הנבחר.

   

  ''''

  ברוס דרן

  (1936)

  שחקן מצויין שהיה להבטחה גדולה בשנות ה- 60 וה- 70, אך איכשהו הקרירה שלו הוחמצה, והוא כיכב בעשרות תפקידים שונים, חלקם דווקא תפקידים מרכזיים, אך חלק גדול יותר תפקידי מישנה בסרטים מגוונים, חלקם בטלוויזיה וחלקם בקולנוע. דרן, שהוא אביה של השחקנית לורה דרן, הוא שחקן אופי טוב, היכול לגלם מגוון רחב של תפקידים, בתחילה דווקא בלט בסרטים מוכרים, ולשיא הקריירה שלו הגיע בסוף שנות ה- 70 כאשר היה מועמד לפרס האוסקר כשחקן מישנה על תפקידו המצוין בסרט "השיבה הביתה" שם כיכב לצד ג'ין פונדה ו- ג'ון וויאט. אך למרות כישרונו נראה שהקריירה שלו בוזבזה, והוא כיכב עד כה ביותר מ- 130 תפקידים שונים, חלקם הגדול בשנים האחרונות בסרטים זניחים למדי.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: מארני, שארלוט המתוקה, מרכבות המלחמה, תלה אותם גבוה, כולנו איתך אקדוחן, הם יורים גם בסוסים, מלך האיים, הבוקרים, גסטבי הגדול, היורשת, יום ראשון השחור, הנהג, הארי וקטרין, אורות הכרך, נערי 1969, אונס מן העבר, העוקץ המושלם, שחיתות בצמרת, שכנים, הגבר שנשאר אחרון, כל הסוסים היפים, בית משפחת גלאס, מונסטר, בלב העמק.

   

  ''''

  צ'ארלס דורנינג

  (1923)

  שחקן אופי נהדר ועב כרס שמופיע מאז תחילת שנות ה- 70 בעשרות סרטים (עד כה כיכב ביותר מ- 200 תפקידים שונים בקולנוע וגם בטלוויזיה). דורנינג גילם אין ספור תפקידים, חלקם של נבל וחלקם של איש חוק או אדם בעל השפעה, חלקם בסרטים דרמטיים וחלקם בתפקידים קומיים נפלאים. רוב הקריירה שלו הייתה בתפקידי מישנה מגוונים מאוד, חלקם בסרטים מאוד מפורסמים לצד כוכבי ענק בהם פול ניומן, רוברט רדפורד, ברט ריינולדס, וולטר מתאו, ג'ורג' קלוני, מל ברוקס, סטיב מקווין, אל פאצ'ינו, לנקסטר, דאגלס, דסטין הופמן ואחרים, ובשנות ה-90 בלט בתפקידי מישנה קומיים בשני סרטים של האחים כהן. דורנינג המשיך להופיע עד גיל 89, והיה מועמד פעמיים לפרס האוסקר כשחקן מישנה על תפקידו בסרט "בית הזונות הקטן והטוב בטקסס" בשנת 82,  ועל תפקידו בסרט "להיות או לא להיות" בשנת 84

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים הבאים: העוקץ, כותרת ראשית, אחר צהריים של פורענות, אוייב העם, להתחיל מחדש, טוטסי, האיש עם הנעל האדומה, קשוחים שכאלה, צרה גדולה, חקירה בלוס אנג'לס, דיק טרייסי, בלשית על עקב גבוה, הקפיצה הגדולה, אהבה אטומית, ארוחת הערב האחרונה, חופשה משפחתית, יום בהיר אחד, סטייט פינת מיין, אחי איפוא אתה?.

  ''  ''

  ג'ורג' קנדי

  (1925)

  שחקן קולנוע וטלוויזיה מצויין שהופיע משנת 1956 ועד לשנת 2011 ב- 180 תפקידים, רובם המכריע תפקידי מישנה, חלקם הגדול תפקידי מישנה מרכזיים. קנדי רחב המידות החל את דרכו בטלוויזיה בכל מיני תפקידים זוטרים, לאחר מכן החל להופיע בסרטי קולנוע שונים, בתחילה כנבל משני, לאחר מכן כנבל ראשי יותר, במערבונים ובסרטי פעולה, ועם השנים התפתח לשחקן מישנה בולט (הן בתפקידי נבל והן בתפקידים חיוביים יותר) והחל לקבל תפקידים טובים בסרטים מוכרים. לשיאו הגיע בשנת 1967 כאשר כיכב לצידו של פול ניומן בסרט המפורסם "המורד" עליו זכה בפרס האוסקר כשחקן מישנה. משנות ה- 70 ואילך כיכב בתפקידי מישנה מרכזיים בסרטים שונים ומגוונים, חלקם בסרטי אסונות שהיו פופולריים באותו העשור, ובשנות ה- 80 זכה לפריחה דווקא כשחקן קומי בשלושת סרטי "האקדח מת מצחוק". הצלחה נוספת לה זכה היה בסדרת הטלוויזיה הקלאסית "דאלאס" שם כיכב ב- 67 פרקים בסדרה בין השנים 88/91.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים הבאים: בודדים הם האמיצים, חידון בחרוזים, שרלוט המתוקה, מעוף הפניקס, 12 הנועזים, החונק מבוסטון, נמל תעופה, שריף העיירה, חזיז ורעם, רעידת אדמה, הגורם האנושי, חיסול בפסגה, רצח על הנילוס, מעבר לתקווה, מחץ הדלתא, מעמקי הטרור, רומן מודרני, נמל תעופה 75, אקדחיהם של שבעת המופלאים, בניה של קאטי אלדר, נמל תעופה 77, ספינת המוות, בולרו.

  דרג את התוכן:

   פרופיל

   וולטר
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   תגובות (3)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     30/7/12 07:05:

   צטט: shabat shalom 2012-07-26 16:51:49

   חלק משחקני המשנה המוזכרים כאן (ובעיקר בן גזארה) היו כוכבים גדולים (בן גזארה היה שחקן הבית של ג'ון קאסאבטס). כמו מלקולם מקדואל, או ג'וג' קנדי (מערבונים אם אינני טועה)... תודה.

    

   ידידי שלום

   בתגובה לתגובתך להלן תשובתי,

   בן גאזרה כפי שרשמתי הופיע במספר תפקידים ראשים בעיקר בסרטיו של ידידו השחקן/במאי ג'ון קסבטס (סרטים שעזר לממן) אך מעולם לא הפך לכוכב גדול, גאזרה תמיד נשאר בצל כוכבים גדולים של זמנו (דה נירו, פאצ'ינו, ניומן, רדפורד, איסטווד, ניקולסון, מקווין ואחרים) ומעבר להיותו שחקן מוערך מאוד, הוא לא הצליח להפוך לכוכב פופולרי, ותמיד נשאר שחקן מוערך ומוכר, וברבים מתפקידיו הופיע בתפקידי מישנה, חלקם גדולים יותר וחלקם גדולים פחות.

   לגבי מלקולם מק'דואל רשמתי שבשונה משחקני מישנה אחרים, מק'דואל מרבה לקבל גם תפקידים ראשיים ותפקידי מישנה מרכזיים מאוד אשר בחלקם הוא חלק מהאטרקציה, הוא שחקן מוכר למדי, אך לא כוכב וכמעט ומעולם לא הופיע בשובר קופות הוליוודי מוכר בתפקיד ראשי (ולמיטב זכרוני גם לא בתפקיד מישנה) ורוב הסרטים בהם הוא מככב הם סרטי סוג ב' שברובם הוא מופיע בתפקידי מישנה.

   ג'ורג' קנדי הנפלא, שהופיע שנים רבות בתפקידי נבל במערבונים ובסרטי מתח ופעולה, מעולם לא הפך לכוכב, את מרבית הקריירה שלו הוא בילה בתפקידי מישנה מרכזיים (בעיקר מאז סוף שנות ה- 60 לאחר זכייתו באוסקר על תפקידו בסרט המורד שם כיכב לצד פול ניומן) אך מעולם לא הפך לכוכב מפורסם, אלה נשאר שחקן משנה מוכר למדי שהצליח להשתחל להופעות בסרטים מוכרים בעיקר בשנות ה- 70.

   אני רוצה שוב להודות לך על הקריאה ועל התגובות, אני מעריך זאת מאוד

     26/7/12 16:51:
   חלק משחקני המשנה המוזכרים כאן (ובעיקר בן גזארה) היו כוכבים גדולים (בן גזארה היה שחקן הבית של ג'ון קאסאבטס). כמו מלקולם מקדואל, או ג'וג' קנדי (מערבונים אם אינני טועה)... תודה.
     25/7/12 18:40:
   מושקע ומעניין