כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  כתבנו לענייני עניינים

  סיפורים קצרים, ענייני דיומא, מעט יהדות ומסורת, קורטוב ציניות, כתיבה קולחת בטעם פיקנטי.

  כיצד כותבים פוסט

  12 תגובות   יום שלישי, 31/7/12, 09:16

  חלל החדר היה גדול יחסית ומעטה אבק כיסה את הרהיטים. ניכר היה שזמן רב לא כיבדו את החדר במטלית. על הריצפה היו פזורים ניירות, רולטקה, מאפרה, סדין סתור ובתוכו כרית וכיסוי עיניים של תאי ארוויס, בדיוק בחוסר סדר הזה. באוויר עמד ריח חמוץ זיעתי צהבהב ואפלוליות חשדנית, מי יודע מה עשו כאן בחדר?? אדם בעל חושים חדים ודאי היה שם ליבו לנמשים ג'ינג'ים קטנים הנקודים באוויר.
  במרכז החדר עמדה מכתבת עץ מלא מגושמת וישנה ומאחוריה ישב ברנש כבן 40, שמן וקירח שכמו ניסה לחפות על פדחתו הקרחת ע"י הקצאת שערות מרקותיו לטובת הקודקוד וסופו שיצא קירח מכאן ומכאן. לפרקים הוא שלף מכיסו מטפחת דהויה ומחה את אגלי זיעתו מן המצח. "קליינר את שטיינברג בע"מ, איגוד חורי התחת והרקטומים בישראל", נכתב בתמצות על שלט קטן וצנוע שעל הדסק. "הפעם הסתבכתי עם חבורה מטונפת של אשכנזים שמתרומים לוולה", חשב לעצמו מדמון וציפה לגרוע מכל.

  "בשבילנו קליינר את שטיינברג בע"מ", פתח קליינר ואמר, "תחת זה הרבה יותר מחור… תחת זו האמת הפנימית של כל אדם, תחת זה גם הטעם וגם הניחוח.". מדמון הרגיש שהוא הולך ומאבד מסבלנותו בין בליל הגועל שיוצא לפוץ היושב מולו מהפה. "אנחנו חושבים שתחת לא מקבל את הכבוד הראוי לו ביחס לשאר האברים בגוף ואנחנו מאמינים שהמצב הזה צריך להשתנות", פרס לפניו קליינר את משנתו. "המממ, תראה מיסטר קליינברג. אני לא בטוח שהגעתי למקום הנכון. אני כאן בקשר למודעה בעיתון, דרושים עובדים חרוצים לעבודת לילה, שכר גבוה ואפשרויות קידום.", מלמל מדמון בשפה רפה וכבש את מבטו בריצפה. "אתה בדיוק במקום הנכון", ענה קליינר בהתרוממות, רוח, "ושמי הוא לא קליינברג אלא קליינר. שטיינברג הוא סמנכ"ל השיווק שלי..". מדמון הרגיש שהוא מאבד את עצמו בעולם אשכנזי וצהוב. גרוע מכך, הסיטואציה גרמה לו להרגיש די תחת. "קליינברג או שטיינר, חבורה של מנייאקים ווזווזים שמשתכנזים על העולם.", כך חשב.

  קליינר לא התחיל את דרכו כיו"ר דירקטוריון חורי התחת והרקטומים בישראל אך כבר בתור ילד ניבו לו עתיד מזהיר בתחום. הוא אהב לחטט ולפשפש בפי טבעתו בצורה אממממ, קצת חשודה יש לומר..בתחילה חששו ההורים שמדובר בתולעי מעיים ואף לקחו אותו לרופא ילדים שהמליץ להם על טיפול תרופתי. זה עזר בערך לשבוע ימים, לא יותר. כעבור שבוע הוא חזר לגרד ולמשש את אחוריו כאילו כלום לא היה. לימים הגננת באמת ציינה, שהיא תפסה את קליינר מנסה להחדיר לעכוזו תולעים שמצא בחצר. כששאלו ההורים את בנם לפשר המעשה, הוא פתר אותם ב"ככה נעים לי" ילדותי והרביץ חיטוט לעילא ולעילא.."הוא עוד ילד, זה יעבור לו", חשבה לעצמה קליינר האמא ודחפה לו ציימעס עם פרפאלך לפה, "העיקר שיסיים לאכול את מה שבצלחת.". אבל הבעיה לא עברה ולהיפך, היא רק הלכה והחמירה. בגיל 16 קליינר עשה ניתוח להשתלת טחורים וקצת לפני הגיוס, ביומהולדת של 18, קליינר נסע לפותחת בתחת והיא באמת פתחה לו ת'תחת וסיפרה לו את מה שידע כבר. "הטרזנים שמשמאל מסמלים עתיד ורוד בתחום בו אתה מתמחה והטחורים מעידים על אדם עמוק", היא קראה לו את מה שראתה. וקליינר האמין שהוא בכיוון הנכון והוא החליט להתמיד ולהגשים את מה שמשאו ליבו, להיות החור תחת הכי גדול בחלד.

  בסוף שנות ה80 הוא נסע לבלרוס ופתח בבריסק, מרכז אשכנזי כלל עולמי, חנות קטנה, "הכל לתחת". הוא מכר שם מגבונים לחים, קקי סטיק למחראות ציבוריות, קקי סטיק לשימוש ביתי (מוכר גם בשם חומיה), חיתולים, התקן בידה לבית, צינורות חרוזים להחדרות אנליות וגם פטנט שהוא בעצמו המציא ואפילו רשם אותו כפטנט רשום על שמו. "א קליינר מציא'ה", מן מאוורר קטן עם חיבור לחיבורים וטרמוסטט קטן לבקרת איכות שמצפצף בכל פעם שתחת לא מתפקד כהלכה. והחנות שיגשגה והצליחה וכל האשכנזים שבבריסק קנו כרטיס מועדון והרגישו בעננים. אבל אז החלו לבוא התורכים והיקף המכירות ירד פלאים. קליינר ירד מנכסיו, חיסל את החובות שלו וחזר לארץ בלי כלום, גורנישט. בארץ הוא פגש את שטיינברג, בחור עמיד שמאמין בדיוק באותם עיקרים של קליינר וביחד הם פתחו את "איגוד חורי התחת והרקטומים בישראל". מטרתם הייתה ברורה, לכבוש את השוק הישראלי. בסביון, צהלה, מודיעין ומודיעין עילית דווקא הלך להם לא רע. קהל היעד בערים אלו היה צמא לקצת תחת וכולם חשבו שככה בדיוק צריך לעשות את זה. בערים פחות מפותחות לעומת זאת, המצב היה בכי רע. "אנחנו צריכים מישהו מבפנים. מישהו שמשדר "אני לא תחת" ואחרי שכולם יבטחו בו, הוא יאגף את כולם מאחור", יעץ שטיינברג לקליינר. וכך הגיע אליהם מדמון מיודעינו, שכולה רצה קצת כסף לסגור את החודש ואולי ישאר לו גם כמה גרושים לקפוץ ל"פוסי-קט" ולקנות ריקוד צמוד.

  לובה הייתה עולה חדשה ממדינות חבר העמים. היא עלתה לארץ ב98 וקשיי ההסתגלות היו קשים מנשוא. את השפה היא קלטה די מהר אך את המבטא הרוסי הכבד היא לא הצליחה להעלים. נוסף על כל צרותיה, לובה הייתה לבקנית וחיוורת ואור השמש הים תיכוני צרב את עורה כמו דשו את בשרה במסרקות של ברזל. לקליינר ושטיינברג היא התאימה בול. "אנחנו צריכים מזכירה שתטפל בכל המסביב של העסק", הם הציעו לה ואף הסכימו לשלם את הסכום שביקשה. ולובה די אהבה את העבודה, ראש קטן כזה, לא יותר מדי. תיאום פגישות, ניירת, לא דברים בשמים.

  "אהאהאה", כיחכח קליינר וקטע את מדמון ממחשבותיו האובדניות. "אז מה אתה אומר? אתה חושב שתצליח להשתלב בעסק? הנה, קח לך עוגיית קרמשניץ אחת ותחשוב על זה..". זה היה השלב שנשבר למדמון. אינטלגנט גדול הוא לא היה אך באוזניו קרמשניץ נשמע גס, על אחת כמה וכמה במקום שכזה. הוא הרגיש שכבודו מחולל, כאילו כרום דמיוני בתוכו בותק. ולא ע"י כושי גדול ומפחיד אלא אשכנזי מצחין בשם קליימן. קוטג' מעז לבעבס עליו? על זה הוא כבר לא ישתוק…מדמון קם רותח מעצבים. הוא הפך את המכתבה על קליינשטוק או מי שזה לא יהיה ויצא מן החדר בטריקת דלת מופגנת.
  לובה בדיוק התכופפה להרים דבר מה מהרצפה. את פני מדמון קידם חריץ לבנבן ובוהק שסינוור אותו והעלה לו את הדם למוח. הוא הרגיש שהוא לא יכול יותר. זה היה הקש ששבר את גב הגמל.. וככה, עם התנופה של היציאה הדרמטית, הוא הרים את עקב נעלו ובעט ללובה בתוך התחת. "אל תראי לי ת'חריץ ואל תראי לי ת'ציץ", הוא צרח עליה בקול מאיים משפט שבהקבלה ספרותית לאנשים שלא גדלו בראש העין, זה סוג של "לא מדובשך ולא מעוקצך". ולובה הבינה מה הוא מתכוון למרות שהיא גדלה באזורים קצת שונים. גם לה זה הרגיש רבגוני מדי כל קשת הצבעים החומה/לבנה/צהובה שבעסקי קליינר את שטינברג בע"מ. לובה לא התבלבלה ובאותו הרגע היא הגישה את התפטרותה.

  מסקנה: כדי לכתוב סיפור לא צריך הרבה כישרון. תגידו מלא תחת כי זה מצחיק. תוסיפו מעט אשכנזים מנומשים, תתרסקו עליהם ותביאו תמני אחד קטן שיעשה סדר בעיניינים. קפיש?

  דרג את התוכן:

   תגובות (10)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     2/8/12 10:49:
   טוב. אם אתה רוצה לתבל אז רק כך - זה תבלין, תיבול ולתבל.
     2/8/12 09:51:

   צטט: אלוןמשה 2012-08-02 00:55:03

   פוסט לפנתיאון, משל ארנסט המינגווי פוגש את גוזגוז.

   מתחיל ספרותי ונגמר בתחת.

   תחחחחחחחחחחחחחחחחחחת.

   חוץ מזה יש עוד תופעה די מעניינת, כשעושים חיפוש תמונות בגוגל "תחת אשכנזי" לא מקבלים אף תחת.

   כשמחפשים "תחת מזרחי" יוצא לך קצת טוסיקים של כוסיות, וכשעושים "תחת תימני" מקבלים

   את זה:

   '' 

    

   אז איך אומרים בתימנית, קחחחחחחחחחחחח, תאכל תחחחחחחחחחחת

   חייבים לתקן את המעוות חציל..צריך לעלות תמונות של תחתים אשכנזים מנומשים, לא עוד אפליה מתקנת..

     2/8/12 09:50:

   צטט: דוקטורלאה 2012-08-01 15:20:23

   אני חושבת שאתה כותב פוסטים מעולים, ולא זקוק לשום אמצעים, חסרי-טעם כמו תחתים ואשכנזים. תשאיר אותם למסכנים שכל פוסט שלהם הוא חורבן.

   תודה:)..מדי פעם צריך לטבל את הכתיבה עם מילים גסות כדי לפנות לעמך..

     2/8/12 09:49:

   צטט: ARMAND 2012-08-01 15:18:19

   אחרי שהתשריט כתוב...

   אפשר להתחיל לכתוב את ה"שוטים"...

   .

   ''

   .

   ''

   .

   ''

   .

   ''

   .

   ''

   .

   ''

   .

   ''

   את הקלוזאפ על התחת אני מבין אך לשם מה כל הפרצופים??מה זה פרצוף תחת?

     2/8/12 00:55:

   פוסט לפנתיאון, משל ארנסט המינגווי פוגש את גוזגוז.

   מתחיל ספרותי ונגמר בתחת.

   תחחחחחחחחחחחחחחחחחחת.

   חוץ מזה יש עוד תופעה די מעניינת, כשעושים חיפוש תמונות בגוגל "תחת אשכנזי" לא מקבלים אף תחת.

   כשמחפשים "תחת מזרחי" יוצא לך קצת טוסיקים של כוסיות, וכשעושים "תחת תימני" מקבלים

   את זה:

   '' 

    

   אז איך אומרים בתימנית, קחחחחחחחחחחחח, תאכל תחחחחחחחחחחת

     1/8/12 15:20:
   אני חושבת שאתה כותב פוסטים מעולים, ולא זקוק לשום אמצעים, חסרי-טעם כמו תחתים ואשכנזים. תשאיר אותם למסכנים שכל פוסט שלהם הוא חורבן.
     1/8/12 14:53:

   צטט: leagat - lily 2012-07-31 18:42:38

   תנסה, אתגר לביצוע.

   תחת. תחת תחת תחת!!

   עכוז, אחוריים, ישבן, טוסיק.

     31/7/12 18:42:
   תנסה, אתגר לביצוע.
     31/7/12 12:33:
   תחת. כן, באמת מצחיק.
     31/7/12 12:15:
   אחד הגדולים! כזה חור תחת מנומש הקליינברג הזה

   ארכיון

   פרופיל

   gezer1234
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין