כותרות TheMarker >
  ';

  כי האדם עץ השדה

  כי האדם עץ השדה / נתן זך

  כי האדם עץ השדה.
  כמו האדם גם העץ צומח
  כמו העץ האדם נגדע.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  כי האדם עץ השדה.
  כמו העץ הוא שואף למעלה
  כמו האדם הוא נשרף באש.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  אהבתי וגם שנאתי
  טעמתי מזה ומזה.
  קברו אותי כחלקה של עפר
  ומר לי, מר לי בפה.
  כמו עץ השדה.


  כי האדם עץ השדה.
  כמו העץ הוא צמא למים
  כמו האדם גם הוא נשאר צמא.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  0

  הקארמה מראה כי החיים הם חוויה רבת גלגולים

  0 תגובות   יום רביעי, 8/8/12, 05:43

  ''

   

  הקארמה מראה כי החיים הם חוויה רבת גלגולים 

   

  קארמה היא הדרך שבה מסבירים הבודהיסטים את היקום. המילה קארמה מקורה בהודו .משמעותה המילולית של המילה 'קרמה' בסנסקריט [הודית עתיקה] היא - פעולה או מעשה. קרמה אינה רק פעולה, היא גם התוצאה של כל פעולה, כי התוצאה היא למעשה חלק בלתי נפרד מן הפעולה.

   

  בבסיסו של חוק הקרמה, מונח העיקרון -שהחיים הם חוויה נמשכת, שאינה מוגבלת רק לגלגול אחד. כדי למצוא את הסיבה לאירוע מסוים בחיינו,אין זה  מספיק לבדוק רק בחיים הנוכחיים, עלינו לדפדף בקורות הנשמה מראשית גלגוליה. החיים אינם מסתיימים עם מות הגוף, כי הנשמה היא נצחית וממשיכה לחיות, ואף חייתה חיים קודמים רבים. מה שעובר על האדם בהווה יתכן מאד שהוא תוצאה של מה שקרה לו בעבר הרחוק או הקרוב.

   

  אנו מי שאנו היום ,בגלל מי שהיינו במהלך כל גלגולינו הקודמים. האדם שאנו היום,רגשותינו, אופן חשיבתנו וראיית עצמנו הוא תולדה של  חלק מהקארמות של חיינו, בגלגולים קודמים ושל חיינו הנוכחיים.מצבנו הנפשי, הגופני, המשפחתי, הכלכלי, נבנים על סמך מכלול חיינו בעבר, על סמך הקרמה הנצברת.

   

  לכל תופעה בעולם יש סיבה. הסובב והמסובב, כלומר הסיבה התוצאה, כלולים זה בזה, ומכאן נובע חוק הקרמה, שהוא למעשה חוק הסיבתיות. העולם מונע על ידי חוק הקרמה.

   

  כל פעולה, פיזית או מנטלית היא קארמה:

  -מעשים הם קרמה פיזית.

  -מחשבה, רגש, שאיפה, דמיון, רצון הם קרמה מנטלית.

  הפעולה המנטלית קודמת לפעולה הפיזית, ולמעשה יוצרת אותה, כמו שנאמר: "סוף מעשה במחשבה תחילה".

   

  הפעולות נחלקות לשני סוגים :

  -פעולות מאחדות :אהבה , חמלה , נתינה .

  -פעולות יוצרות נפרדות: פחד, שנאה , קנאה , אשמה וכעס.

   

  כל עוד אדם מגיב אמוציונאלית ופיסית לסיטואציה כלשהי, הוא יוצר תגובה , ברגע שהאדם מפסיק להגיב אמוציונאלית הוא מפסיק את הקארמה בנושא בו הוא עוסק.

   

  קרמה היא גם תמורה שאדם מקבל כתוצאה מהתנהגותו בגלגול הקודם; מעשים רעים אשר אדם עושה בחייו, ייגרמו לקארמה רעה אשר תסתיים בגלגול נחות, מעשים טובים יגרמו לקארמה טובה ולגלגול בדרגה גבוהה יותר.

   באמצעות רצוננו החופשי ובחירותינו ,אנו יכולים לשנות במידה מסוימת את שרשרת הקארמה המפעילה את הקארמה של הרגע הקודם.יש ביכולתנו ,לשנות את רצף הגורל הקארמי שעמד להפוך לעתיד שלנו.

   

  המוות הפיזי הוא רק הפוגה קצרה במעגל האינסופי של חיינו.כל אחד מאיתנו הוא רוח שאינה יכולה למות.רוחנו גדלה ומפתחת תכונות אופי בכל אחד מהגלגולים שהיא עוברת, שבסופן היא אוספת את תמצית אותן תכונות ונושאת אותה לגלגוליה העתידיים. הבחירות ,המחשבות והרגשות אלה הדברים שמעצבים ומגדירים את הרוח[הנשמה]-ולמעשה הם מהווים אותנו בכל הגלגולים בהם התגלגלנו.לכן כה חשוב לא לזלזל בבחירותינו ובמעשינו ובהשפעתם על נשמתנו.

   

  אנו נולדים לגלגול הנוכחי, כאדם שהיינו ברגע מותנו בגלגולינו האחרון.האישיות הבוגרת שלנו היא מראה מדויקת -של מי שהיינו בשלב האחרון של חיינו בגלגול הקודם. מה שלמדנו בגלגולינו הקודמים נשמר בנשמה וממשיך להתקיים מגלגול אחד לזה שאחריו. הנשמה היא האני האמיתי,בסופו של כל גלגול ,הוא נושא את הידע והתבניות הקארמיות של אותו גלגול,נוסף על הידע והתבניות הקארמיות של כל גלגולינו הקודמים,אל גלגולינו הבא.

   

  איננו משתנים באמת או מאבדים ,את מה שלמדנו או את מי שהיינו כשאנו מתים –זאת מפני שאנו הקארמה שלנו. כאשר אנו נולדים לגלגול חדש,רוחנו אינה מאבדת את אותן תכונות וקווי אופי אשר פותחו בגלגוליה הקודמים.בתחילה הן מוסתרות בילדות ובהתפתחות לאדם בוגר. עם השנים כאשר אנו מתבגרים בכל גלגול,אנו שבים ונמשכים לתחומי העניין ולעיסוקים ששבו את לבנו בעברינו.הדבר גורם לכל אחד מאיתנו לדמות למי שהיינו בגלגולים הקודמים.

   

  רצון חופשי קיים ופועל מחוץ לסיבתיות,הוא אינו מחובר לקארמה.רצון חופשי קיים בכל אחד מאיתנו.עבור רוב האנשים,כל גלגול חדש הוא העתק מדויק של הגלגול הקודם שלהם,אך בידם הבררה להשתמש ברצונם החופשי היום,כדי שיוכלו להיעשות למישהו שונה מאוד ממי שהיו עד כה,בחייהם הנוכחיים,או מהאנשים שהיו בגלגוליהם הקודמים.

   

  על ידי השימוש ברצון חופשי,חשיבת מחשבות שמחות יותר ובחירה באפשרויות משמחות יותר,ניתן בידי האדם,  לשנות לחלוטין את הקארמה .כך יהפך האדם  להוויה חדשה ושונה.

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   אסתר רבקה
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   רשימה

   רשימה