כותרות TheMarker >
  ';

  וולטר

  אדם של פעם שחי היום
  אוהב סרטים ישנים וחדשים
  אוהב שירים בעיקר משנות החמישים/שישים/שבעים
  אוהב את הים אך מפחד ממנו פחד מוות
  אוהב את החיים אך לא תמיד חי אותם
  סיגרים, קפה ושיחה טובה עם חבר טוב הם הדברים המועדפים עלי
  אוהב את המשפחה שלי יותר מהכל בחיים
  מנסה לחיות אבל לא תמיד מצליח בגלל הטירוף של החיים

  רשימת שחקני משנה פוסט מספר 7

  1 תגובות   יום שני, 13/8/12, 06:47
  '''' 

  קולם מייני

   

  (1953)

   

  שחקן אירי המופיע בתפקידים רבים ומגוונים בקולנוע ובטלוויזיה ובטוח שראיתם אותו באין ספור דמויות, ואת פרצופו תזהו מיד. מייני החל את דרכו בכל מיני תפקידים שוליים באמצע שנות ה- 80, ולהכרה ראשונית זכה כאשר הופיע בתפקיד מישני בסדרת המדע הבדיוני המצליחה "מסע בין כוכבים הדור הבא" שם כיכב ב- 52 פרקים בין השנים 87/94. להצלחה ראשונית זכה בתפקיד מישנה מרכזי בסרט הפולחן הבריטי "הקומיטמנטס" בשנת 92, ומאז הוא מופיע בתפקידים רבים הן בטלוויזיה והן בקולנוע, כל פעם בדמות אחרת, פעם אחת נבל, פעם אחת חברו הטוב של הגיבור, פעם הוא בעל פאב, ופעם שוטר מושחת, פעם ראיתם אותו בתפקיד אב משפחה ופעם גבר עממי חם מזג. בסך הכל הופיע מייני ביותר מ- 100 תפקידים, ובכמה סרטים לא מוכרים מידי הוא גם הופיע בתפקיד ראשי.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: המתים, מת לחיות 2, דיק טרייסי, בואו לראות את גן עדן, המוהיקני האחרון, אל המערב הקסום, הרחק מכאן, ממזר קטן, האיש שעלה גבעה וירד הר, קן אייר, מסע בעקבות אבי, מיסטרי אלסקה, אהבה בצרפת הישנה, סוכן הגהנום, אזרח שומר חוק, לכודים, מצור ימי, יונטייד המקוללת, סיפור לובסטר, חטיפה לאור היום, בל אמי.

  ''  ''

  פיליפ בייקר הול

  (1931)

  למרות הופעה ביותר מ- 155 תפקידים בקולנוע ובטלוויזיה, כולם מכירים (אומנם לא בשם אבל בפרצוף) את פיליפ בייקר הול מתפקידו המצויין ב- 2 פרקים בסדרה "סיינפילד" בתפקיד בוקמן החוקר ספרים. מעבר לכך כיכב הול באין ספור תפקידים, חלקם של נבל וחלקם של האיש בצד הטובים, לרוב הוא מופיע בתור אדם סמכותי, מכובד, בעל ממון או איש ממשל בדרגה גבוה, והוא בלט ב- 3 מסרטיו של הבמאי פול תומס אנדרסון (לילות בוגי, מגנוליה ו- שמונה בטוח).

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: מרדף חצות, אייר פורס 1, שעת שיא, המקור, הכישרון של מר ריפלי, נשמות תועות, המועמדת, כל הפחדים כולים, דוגוויל, ברוס הגדול מכולם, בחברה טובה, גברת האריס, זודיאק, לאלף את אבא, כל הדברים הטובים, מר פופר והפינגוונים, מכסחי השדים 2, הפריצה לאלקטרז, אוייב המדינה, פקודה לא חוקית, שעת שיא 2, לעשות טלוויזיה, אתה הורג אותי, הדייר, כל הדברים הטובים.

  '' ''

  טום סיזמור

  (1961)

  שחקן קולנוע בעל פנים מוכרות, המופיע מאז סוף שנות ה- 80 בתפקידים רבים, בתחילה החל להופיע בתפקידים זניחים למדי, ועם הזמן החל לקבל תפקידים מרכזיים יותר, בעיקר בסרטי מתח ופעולה, בחלקם בתפקידי הנבל ובחלקם בתפקידים של חברו הטוב של הכוכב. רשימת הסרטים בהם כיכב בתפקידי משנה מרשימה במיוחד, אך למרות זאת הוא מעולם לא הצליח להפוך לכוכב ותמיד נשאר בתפקידי משנה לפעמים מרכזיים יותר ולפעמים מרכזיים פחות, ולפעמים בסרטים הוליוודים גדולים ולפעמים בסרטים קטנים, גם בקולנוע וגם בטלוויזיה.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: נולד ב- 4 ביולי, נעול, פלדה אמיתית, נקודת פריצה, אשם על פי חשד, הארלי דווידסון ואיש המלברו, טיסת הפולש, נוסע 57, רומן על אמת, בטווח פגיעה, עוד צ'אנס לחיים, רוצחים מלידה, וויאט ארפ, האישה שלבשה כחול, ימים משונים, היט, להציל את טוראי ריאן, אוייב המדינה, בלאק הוק דאון, אומנות החבלה, פרל הרבור, צרה גדולה, לוכד החלומות, פאפרצ'י.

   

  ''''

  קווין פולאק

  (1957)

  שחקן מישנה קומי ודרמטי, המופיע מזה 25 שנה באין ספור תפקידים, ברובם המכריע הוא חברו הטוב של הכוכב או איש עממי טוב לב, הוא מרבה להופיע בסרטים הוליוודים מוכרים מאוד וכמעט מעולם לא גילם דמות ראשית. פולאק שהחל את דרכו כקומיקאי, החל להופיע בכל מיני תפקידים קומיים קטנים בקולנוע בשנת 1984, ועם השנים התפתח גם לשחקן מישנה דרמטי. ועד היום הופיע ביותר מ- 95 תפקידים שונים.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: ווילו והנסיכה, אבאלון, ריקושט, סיפורי לוס אנג'לס, זקנים חסרי מנוח, קיץ אינדיאני, מי אני מה אני ?, קזינו, החשוד המיידי, נישואין נוסח מיאמי, זקנים חסרי מנוח 2, מה שאת עושה לי, מחיר הפשע, יש לה את זה, סוף העולם, דוקטור דוליטל 2, ללכת על הכל, סרט גנוב, ללכת על הכל 2, הפריצה ללאס ווגאס, מארגנת החתונות, בן ערובה, רעם טרופי, אנשי האמצע.

   

  '' ''

  ג'ונתן בנקס

  (1947)

  שחקן קולנוע וטלוויזיה המופיע מזה שלושה עשורים בתפקידי מישנה שונים, חלקם הגדולבתפקידי נבל. בנקס שזכור בעיקר מסדרת הטלוויזיה "סוכן חשאי" שם גילם את דמותו של מפקדו של ויני טרנובה (בגילומו של קן ווהל) ב- 74 פרקים בין השנים 87/90. מופיע בתפקידים רבים מאוד (עד כה הופיע ביותר מ- 130 תפקידים) ולי אישית הוא זכור בעיקר מתפקידו כאחד הנבלים בקומדיית הפעולה המצליחה בכיכובו של אדי מרפי "השוטר מבברלי הילס". מראה פניו הקשוח והתנהלותו הקרירה הביאו לו תפקידים בעיקר בסרטי מתח ופעולה, ברוב תפקידיו היה לנבל. החל משנת 2009 הוא מופיע בתפקיד מישנה בסדרת הטלוויזיה "שובר שורות".

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: טיסה נעימה, פיתיון לבן, 48 שעות, השוטר מבברלי הילס, חמושים ולא מסוכנים, שיגעון על תנאי, נקודת רתיחה, המתנקש, פראנסיס, פריג'ק, פליפר, קרוקודיל דנדי בלוס אנג'לס, כחול מושחת, שואפים גבוה, שמור עלי.

   

  '' ''

  סטיוארט מרגולין

  (1940)

  שחקן קולנוע וטלוויזיה שבטוח ראיתם בעשרות תפקידים שונים במהלך השנים. הוא החל להופיע בתחילת שנות ה- 60, ותפקידו הבולט העיקר היה בתפקיד אנג'ל התמהוני בסדרה המצליחה "תיקי רוקפורד" בכיכובו של ג'יימס גארנר, שם כיכב ב- 40 פרקים בסדרה בין השנים 1974/1979, ועל תפקידו זכה ב- 2 פרסי אמי. מעבר לכך הוא כיכב בתפקידים רבים הן בקולנוע והן בטלוויזיה, לא בתפקיד אחד אל במגוון תפקידים ודמויות, פעם שוטר, פעם עורך דין, פעם חברו של הכוכב, פעם נבל משני, פעם בתפקיד קומי ופעם בתפקיד דרמטי, כל פעם משהו אחר. עד כה הוא הופיע ביותר מ- 100 תפקידים, ומעבר להיותו שחקן מישנה, הוא גם ביים סדרות וסרטי טלוויזיה שונים.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: הנועזים בעורף האוייב, משאלת מוות, המהמר, עולם המחר, ימים ברקיע, מהומה בהוליווד, אשם על פי חשד, התרמית, נשר הברזל 2.

  בין הסדרות בהם הופיע בתפקידי אורח תמצאו את הסדרות הבאות: הנמלט, איירונסייד, המופע של מרי טיילור מור, גאנסמוק, מ.א.ש, מאגנום, מאטלוק.

   

  '' ''

  פרד ווילארד

  (1939)

  שחקן קולנוע וטלוויזיה עסוק למדי, המופיע כבר למעלה מ- 45 שנה בכל תפקיד אפשרי בסרטי קולנוע, בסדרות ובסרטי טלוויזיה שונים ומגוונים. הוא הופיע כמעט בכל ז'אנר אפשרי, קומדיה, דרמה, מתח, פעולה, אימה, מדע בדיוני, מיוזיקלים, תמיד בתפקידי מישנה, פעם דרמטי ופעם קומי. בשלושים שנה האחרונות הוא מופיע לרוב בתפקידים של אב דאגן, מנהל, בעל מסעדה, שוטר, חוקר, פוליטיקאי, עסקן וכל מיני תפקידים שברקע, פעם בתפקיד מישני קטן ופעם בתפקיד מרכזי יותר. עד כה הוא הופיע ביותר מ- 230 תפקידים שונים, רובם בתפקידים קומיים. אגב סתם לרכילות, בשנה האחרונה (שנת 2012) נתפס וויליארד בבית קולנוע כאשר הוא צופה בסרט למבוגרים בלבד ועושה בעצמו מעשים מגונים.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: פגישה עם הגורל, ספיינל טאפ, קו הכסף, צל הרשע, רוקסאן, מחכים לגופרמן, יד רצחנית, קיץ אחד של סוטול, מארגנת החתונות, אמריקן פאי 3 החתונה, משב רוח מוזיקלי, והרי החדשות, הרולד וקומר משתוללים באמריקה, אהבה טרופה, והזוכה הוא..., מת לדייט, אף פעם לא אהיה שלך, גדול מהחיים, אוסטין פאוורס.

  בין הסדרות בהם הופיע בתפקידי אורח תמצאו את הסדרות הבאות: ספנסר, ספינת האהבה, תהילה, רצח במשיכת קולמוס, בנות הזהב, נשואים פלוס, מרפי בראון, חברים, לואיס וקלארק, רוזאן, סברינה, משתגעים מאהבה, אלי מק'ביל, מופע שנות ה- 70, כולם אוהבים את ריימונד, משפחה מודרנית.

   

  '' ''

  וינג ריימס

  (1959)

  שחקן קולנוע שחור גדול מידות שהחל את דרכו בסוף שנות ה-80, וזכה לפרסום בעיקר לאחר שהופיע בתפקיד מרסדס וולאס בסרט המופת של קוונטין טרנטינו "ספרות זולה" בשנת 94.  ריימס מופיע בעיקר בתפקידי משנה בסרטי מתח ופעולה שונים, בחלק מהסרטים מדובר בהפקות הוליוודיות גדולות, ובחלק מהסרטים פשוט בסרטי פעולה בינוניים שחלקם מופקים ישירות לטלוויזיה או לדי.וי.די. לי זכור ריימס בעיקר בגלל בשנת 98 זכה בפרס גלובוס הזהב על תפקידו המוצלח כדון קינג בסרט הטלוויזיה "סיפורו של דון קינג", אך כאשר עלה לקבל את הפרס ביקש מהשחקן ג'ק למון לעלות לבמה גם כן ונתן לו את הפרס במקומו. עד כה הופיע ריימס ביותר מ- 120 סרטים בקולנוע ובטלוויזיה.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: חטאי מלחמה, חיים בצל הסיוט, טיסת הפולש, מחלק רצח, צמד בלתי מנוצח, עצור! או שאמא שלי יורה, יצרים בדם (מיני סדרת טלוויזיה), דייב, נשיקת מוות, משימה בלתי אפשרית, סטרפטיז, קרקע מסוכנת, רוזווד, קן אייר, רומן לא חוקי, מילכוד, לגעת במוות, משימה בלתי אפשרית 2, אלוף ללא עוררין, כחול מושחת, שחר המתים, מכת פתיחה, משימה בלתי אפשרית 3, בקצב פראי, חיים הרוסים, עיר המתים, להציל את אלוהים, אגרוף הפנטום, הגשר לשום מקום, מלאך המוות, התחרות, מבצע סוף המשחק, מרוץ המוות 2, המחליפים.

   

  ''''

  טים רות'

  (1961)

  שחקן קולנוע בריטי, המופיע בעיקר בסרטים אמריקאיים בכל מיני תפקידי משנה מגוונים. לפריצתו הגדולה זכה כאשר הופיע באחד התפקידים הראשיים בסרטו הראשון של קוונטין טרנטינו "כלבי אשמורת" בשנת 91. לאחר מכן החל לקבל תפקידי משנה משמעותיים בכל מיני הפקות הוליוודיות, ולשיא הערכתו הגיע בשנת 95 כאשר היה מועמד לפרס האוסקר כשחקן משנה על הופעתו המצויין לצד ליאם ניסן בסרט "רוב רוי". רות' הוא שחקן מגוונן מאוד היכול להופיע בקלות גם בסרטי מתח ופעולה, גם בדרמות וגם בתפקידים קומיים. עד כה הוא הופיע ביותר מ- 80 סרטים והרבה לככב בסרטיו של טרנטינו.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: הטבח הגנב אישתו והמאהבת, וינסנט ותיאו, רוזנקרץ וגילדנשטרן מתים, משחקים בבית הקברות, אסירים, ארבעה חדרים, דרך ללא חזרה, כולם אומרים אני אוהב אותך, על חיות ובני אדם, אגדת הפסנתרן, מלון מיליון הדולר, מספר מזל, כוכב הקופים, ניצחון אמיתי, המוסקיטר, אל הארץ היפה, סילבר סיטי, הסימן האחרון, אל תקיש בדלת, מים אפלים, הענק הירוק, אודסה הקטנה, השקרן, כבודו של גנגסטר, אהבה בצרפת החדשה, ואטל, הימור גורלי.

   

  '' ''

  קלנסי בראון

  (1959)

  שחקן משנה גבוה בעל קול עמוק המופיע בתפקידי אורח רבים בסרטי קולנוע וטלוויזיה ובסדרות שונות, לרוב בתפקידים של נבל, ובשל קולו העמוק הוא מרבה גם לדובב דמויות שונות בסרטי אנימציה. עד כה היה מעורב בראשון במעל ל- 200 פרוקייטים שונים בקולנוע ובטלוויזיה ותפקידו הזכור ביותר (לי לפחות) היה בתפקיד הסוהר הקשוח בסרט המצויין "חומות של תקווה" משנת 94.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: איש הנצח, ללא מעצורים, פלדה כחולה, כישוף קטלני, חילוץ נואש, בית קברות לחיות 2, גבר מת מהלך, הפרופסור המטורף, גברים בחלל, הוריקן, הבוס הגדול, המגן, פורץ הדרך, המודיע!, סיוט ברחוב אלם 2010, פלישה למערב, הקשר המקצועי.

   

  ''''

  אלכס רוקו

  (1936)

  שחקן אמריקאי הזכור בעיקר מתפקידו כ – מו גרין מיצירת המופת "הסנדק". רוקו בעל המראה האיטלקי מופיע בקצב גדול בתפקידים רבים, בעיקר בתפקידי מישנה, חלקם קטנים יותר וחלקם גדולים יותר, מעולם לא מוביל סרט אלה תמיד ברקע, אף פעם לא מרכזי מידי, אבל תמיד מופיע ועם נוכחות, לרוב בתפקידים בסרטי מתח ופעולה, אבל גם בדרמות ובסרטים קומיים (רוקו בעל כישוריים קומיים יוצאים מן הכלל). בשל מראהו האיטלקי הוא גילם פעמים רבות מאפיונר, פושע ודמויות איטלקיות. ועד כה הוא הופיע ביותר מ- 155 תפקידים.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: החונק מבוסטון, שבע שנים בכלא,  הכפיל, מרוץ מחוף לחוף 2, תרגיל למרגל מתחיל, המרגל שבתוכנו, תפוס את שורטי, מה שאת עושה לי, פרש מצחוק, מארגנת החתונות, הגוב, לחסל את האס, משפטו של ג'קי די. מוכן או לא, החברים של אדי קוויל.

   

  '' ''

  כריס פן

  (1965/2006)

  אחיו של השחקן שון פן. כריס החל את דרכו בסוף שנות ה- 70 כבר בגיל 14. בשנות ה- 90 החל לקבל תפקידי משנה משמעותיים יותר, בעיקר לאחר תפקיד המשנה בסרטו של טרנטינו "כלבי אשמורת" משנת 91. בשנות ה- 90 ועד למותו הופיע בתפקידים רבים, כולם בתפקידי משנה, לפעמים כנבל ולפעמים כחברו של הכוכב, לפעמים בסרטי מתח ופעולה ולפעמים בקומדיות. כריס פן הופיע ב- 64 תפקידים בקולנוע ובטלוויזיה.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: ראסטי ג'יימס, הנוקם, פוטלוס, המאפיונרים, רומן על אמת, תמונות קצרות, בטהובן 2, קדילאק של סוף שבוע, שחיתות בצמרת, שעת שיא, חבל על המאפיה, לימודים גנובים, נוסחה לרצח, רישיון לגנוב, סטארסקי והאץ', פרס של טיפשים.

   

   '' ''

  ג'ו דון בייקר

  (1936)

  שחקן קולנוע וטלוויזיה שהחל את דרכו בשנת 1965. לאחר מספר שנים בתפקידים זוטרים זכה להצלחה דווקא בתפקיד ראשי בסרט הפעולה שזכה להצלחה מפתיעה בשם "בראש מורם" משנת 73. לאחר הצלחת הסרט הופיע בעוד כמה תפקידים ראשיים, אך לא הפך לכוכב, ועם השנים מצא את מקומו בתפקידי מישנה רבים. בייקר מופיע בעיקר בתפקידים של איש צבא, שוטר, פוליטיקאי, שופט, עורך דין, איש עסקים רב השפעה, לפעמים כנבל ולפעמים כחברו או כבוס של הכוכב הראשי, ותמיד מגיש הופעה מקצועית, אם זה בתפקידים קטנים ואם זה בתפקידים מרכזיים יותר. עד כה כיכב ביותר- 80 תפקידים.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: האלוף, אקדחייהם של שבעת המופלאים, שודדי הפרא, צ'ארלי וואריק, הטוב מכולם, בלש ושמו פלטש, על סף התהום, ג'יימס בונד באיזור מסוכן, פרקליט במלכוד, פסגת הפחד, האזרח קון, מציאות נושכת, ג'יימס בונד גולדנאיי, קונגו, במעמקי החשכה, הפלישה ממאדים, ג'יימס בונד מחר ולנצח, הדיוקס קורעים את האזארד, פסגת הפחד, ג'נטלמן מכובד.

   

  '' ''

  קווין מקארתי

  (1914/2010)

  שחקן מישנה אמריקאי הזכור בעיקר בשל הופעתו בסרט האימה הקלאסי שביים דון סיגל "פלישת חוטפי הגופות". מקארתי כיכב במהלך השנים 1944/2010 ב- 205 תפקידים שונים בקולנוע ובטלוויזיה, במגוון דמויות שונות, פעם מאהב, פעם איש עסקים קשוח, פעם חברו הטוב של הכוכב, פעם נבל, עורך דין, שופט, שוטר, בעל מסור, חייל, פרופסור, גנרל ושאר התפקידים הקיימים. הוא מעולם לא הפך לכוכב מוכר, אך תמיד הופיע, תמיד היה עסוק, ותפקידו הטוב ביותר היה בסרט "מותו של סוכן" משנת 51, עליו היה מועמד לפרס האוסקר ואף זכה בפרס גלובוס הזהב כשחקן מישנה על משחקו המעולה.

  בין הסרטים המוכרים בהם כיכב תמצאו את הסרטים: סיפור אנאפוליס, מת על הכסף, הבית, התשוקה לגן עדן, יד גדולה לגברת קטנה, הזמנה לגינהום, הפרס, שלושה אחיות, ריצ'ארד, פיראנה, ליל הבכורה, יום במלכודת, ג'נטלמן מכובד, סיבה מוצדקת, יוצאי הדופן, השחף, באפלו ביל, גיבור בעל כורחו, בן ערובה, תחנה לקריינים מתחילים, כפיל ללא זהות, אישה עובדת.

  בין הסדרות בהם הופיע בתפקידי אורח תמצאו את הסדרות הבאות: המופע של מילטון ברל, איזור הדמדומים, המגינים, דוקטור קילדר, הנמלט, משימה בלתי אפשרית, קולומבו, קאנון, הוואי 0:5, שושלת, צוות לעניין, כחום הלילה, מאטלוק, בנות הזהב, רצח במשיכת קולמוס.

  דרג את התוכן:

   פרופיל

   וולטר
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   תגובות (1)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     2/10/12 20:48:

   .

   יפה לך.

   פוסט מושקע ומרשים.

   .

   http://cafe.themarker.com/image/2739435/