כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרופיל

  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  המקום של bonbonyetta

  דאגה לסביבה בעיני זה גם אכפתיות ל"שקופים" חסרי הישע שאתנו על הכדור הזה, ומי שבסוף סולם העדיפויות - בעלי החיים. כאן לשם שינוי, אני מנסה לשים אותם בפוקוס קדימה.
  למה? כי רק מי שאוהב רואה את המצוקה, הסבל, וחוסר ההגינות ביחס כלפיהם.
  תמונת הבלוג מהספר "כלבי המגפה", ריצ'רד אדמס, שנתן בי אותותיו וחותמו לנצח.

  0

  לפעמים בחיים זה כן שחור או לבן

  54 תגובות   יום שני, 13/8/12, 23:09

  ''

   

  לפעמים בחיים זה כן שחור או לבן

  החיים הם לא שחור לבן? מי אמר ?

  אכן פעמים רבות זה כך, ועם הרבה גוונים גם באפור, מהמון בחינות – אבל לפעמים מקרים שקורים, מחדדים לך מהותם של דברים, ומבינים שיש נושאים עקרוניים מהותיים שבהחלט יש בהם שחור לבן, ושצריך להיות כך, ושצריך להפריד ביניהם בקו חד וחסר פשרות, יש דברים שלא צריכים להיות בהם גוונים, מפני שאם כך מגיעים למצב שעוברים קווים אדומים, עוברים את החוק וגבולות מוסר והגינות בלי להרגיש כל כך מרוב הגמישות של הגבולות והגוונים של האפור.

   

  הרשת רועשת בימים האחרונים למראה חדל אישים, מבזה את עצמו, ומניף ומטלטל בשעשוע ולא רק אדישות גם הנאה חתול מסכן בזנבו, מה שבטוח מכאיב לו ומסכן אותו, וזה נחשב התעללות, או "היזק לבעל חיים" ומנוגד לחוק.

   

  אשדוד נט " כך יעשה לאיש שמפרסם תמונה שלו מתעלל בחתול" (11.8.2012)

   

  תכל'ס, אני תותח - הפכתי להיות מפורסם תוך 24 שעות". אמר א בן ה20 מאשדוד אחרי שהוא נעצר לחקירה ובהמשך התנצל. בהמשך היום כבר התלונן כי עושים לו לינצ' בכל מקום ומאיימים עליו.

  ממש זה ממש בהתאם לביטוי הידוע "סייג לחוכמה שתיקה"....נכון ?!

   

  ועוד כמה:

  nrg מעריב "חיות אדם: תעזבו להם את הזנב" (13.8.2012) מרים מונדרי

  Ynet  "החשוד בהתעללות בחתולה: "עשו לי לינץ" (12.8.2012) נרי ברנר

  ynet  "המתעלל בחתול: האם ניתן לפטרו?" (12.8.2012) רן רימון

  וואלה "הרשת תפסה מתעלל בחתול, והתעללה בו" (12.8.2012) עידו קינן

  ynet "אוחז זנב החתול: כרוניקה של לינץ' ציבורי ברשת" (11.8.2012) אהוד קינן

  חדשות 2 " תיעד עצמו בפייסבוק מתעלל בחתול – ונעצר" (11.8.2012)

   

   

  אחרי מה שאמר ("אני תותח הפכתי מפורסם"), טען בהמשך כשראה את מבול הריקושטים הזועמים שקיבל ברשת, וכשהמשטרה זימנה אותו לחקירה (למרות שלא ענשה, למה בעצם?) כדי להציל את עורו, שזה "סתם בצחוקים". בטח, של מי שלך או של החתול? הוא יודע את זה?  אם היו לך עושים כך היית רואה זאת כצחוקים?

   

  נורא בעיני לא פחות מהמעשה (יש פגיעות קשות יותר לבע"ח) הם ההתייחסות, הזלזול בחיים, במצוקה של אחר חסר ישע, ובחוק – כשמצפצפים על כל אלה ומוסיפים חטא על פשע ומתפארים בזה בפייסבוק...."תראו תוך 2 דקות איזה מפורסם נהייתי"...

   

  מגוחכת בעיני העובדה שבדיוק כפי הפתגם "זעקת הקוזק הנגזל" אותו חדל אישים בא בטענות שנעשה לו לינץ ברשת ומתנכלים לו. ומה בדיוק הוא עשה לחתול האומלל? ליטף אותו? הכאבת והתעללת ביצור חסר ישע, בושה לא קטנה בפני עצמה, ובעזות מצח שאין לה גבולות, שאינני בטוחה שנובעת מעודף חינוך ראוי והומאניות גם התרברבת בכך בפומבי. למה אתה מצפה ליחס שונה ממה שנתת?

   

  יש מי שקונה את עולמו במילה, קטנה, ויש מי שבמעשה אחד בזוי ומאוס הורס אותו, ומעורר שאט נפש ברשת, ואחד כזה שקול בעיני כנגד הרבה דברים אחרים, ואינו מחיק.

   

  המדהים שיש שמגנים את המצוד האינטרנטי אחרי עבריינים על החוק מסוג זה ואחרים (בחו"ל זה מאד נפוץ), בטענה שיש להשאיר את האכיפה לרשות הממונה.

  מצחיק, אבל זה קורה ברשת ובכלל, בדיוק בשל אזלת ידה של הרשות אוכפת החוק, ולראיה גם כאן אינני בטוחה שהעבריין בכלל נענש. בהרבה מקרים לכן הציבור כבר אינו נותן מבטחו ברשויות החוק המשפט והאכיפה, אין זה חדש, ולא מהיום.

   

  מנגד הופצה ברשת תמונתו וסיפורו של אדם יוצא דופן, שאינו רק טיפוס כלבבי, שמעשהו אומר ומביע כל כך הרבה, שזה נוגע ללב. הוא נקרא:  In loving arms, ותרגמתי אותו למענכם בחפוז כזה, כשהמקור בהמשך.

   

   

  In loving arms:

  Man floats his sick dog to sleep, becomes Internet sensation

   

  ג'ון אנגר וכלבו צ'יפ צפים בין 10 דקות לשעה תלוי בטמפרטורת המים ואיך צ'יפ מרגיש. האהבה שאינה תלויה בדבר של כלב היא משהו חזק, שאלו את ג'ון.

  ב 19 השנים האחרונות ג'ון בן לוויתו הנאמן של ג'ון היה כלב רועים מעורב שמו צ'יפ. לפני שבועיים נודע לג'ון שצ'יפ סובל מבעיות פרקים קשות (רבמטיות), ויכול להיות שעליו יהיה להרדימו בקרוב.

  הוא היה הרוס אך נחוש בדעתו להקל על כאביו של צ'יפ. היות ואנשים במצב דומה מגיבים טוב לתרפיה במים חמים, הוא הביא את כלבו למקום אהוב על שניהם מזה שנים, אגם סופריור. כוונתו הייתה לתת לצ'יפ להרגיש את חום המים ללא משקל גופו, לנוח, ולהירגע.

   

  '' 

  Hannah Stonehouse Hudson / Stonehouse Photography  מהכתבה כאן

   

  בהתחשב בתחזית הקודרת שקיבל מהווטרינר לגבי מצבו של צ'יפ קרא לידידתו הצלמת שתצלם אותם למזכרת.  כמה ימים אח"כ היא העלתה את התמונות לרשת, מה שגרר גל תגובות אדיר, בלתי צפוי לחלוטין: מאות אלפי צפיות, צילום בעמוד הצילומים הראשי של פייסבוק, קרוב ל300 אלף לייקים ו 32 אלף תגובות.

  '' 

  Hannah Stonehouse Hudson / Stonehouse Photography  מהכתבה כאן

   

  ג'ון מספר שבימים הראשונים היה בשוק, קרא ועקב אחרי כל תגובה והערה, שאב מהן עידוד ונחמה, ונעם לו לשמוע כמה שהצילומים הרימו את מצב רוחם של המגיבים, מה שעודד אותו והרים מצב רוחו שלו.

   

  למעשה לצוף באגם המים החמים עם הכלב זו מנהג שהחלו בו למעשה כ 13 שנים מוקדם יותר מסיבות שונות. ג'ון רצה ללמד את צ'יפ לשחות, אך הכלב לא למד, ואהב לצוף, ולשים כפותיו סביב צווארו של ג'ון. נעם לו להרגיש שמחזיקים אותו ופשוט לצוף, מהר מאד הוא היה נרדם.

   

  ג'ון מספר שמהר מאד הוא כבר מרגיש שיפור במצבו של הכלב, למרות דברים שלא ייעלמו.

  הוא אימץ עם ארוסתו את צ'יפ לפני כמעט 20 שנה כגור שעבר התעללות, והשקיע הרבה כדי להפיג את פחדיו של הגור. הוא אומר שרצה שהכלב יחשוב עליו כעל עוד כלב ולא כמו על אדם שעלול לפגוע בו:

  he wanted Schoep “to think of me as another dog and not a man trying to hurt him.”

   

  אחרי שנה ומשהו נפרדו הוא וארוסתו, וג'ון שנלחם נגד דיכאון כל חייו התאמץ מאד לא לשקוע בכך שוב, אך ערב אחד לקח את צ'יפ לשפת האגם, עמד שם קרוב לשעה וחשב להתאבד. הוא העיף מבט בצ'יפ וראה בעיניו מבט שלא ראה מעולם, בטוח שהכלב מרגיש שמשהו לא בסדר, ולא היה מסוגל לעשות זאת יותר. הם טיילו שניהם כל הלילה, כשמאוחר יותר הוא הודה לצ'יפ שהציל את חייו, והוציא אותו מאותו רגע של כמעט מעשה נמהר.

  הוא מספר על אהבתו ונאמנותו של הכלב, שלמרות מצבו הכלכלי שלא היה תמיד טוב הכלב תמיד נתן לו כל אשר היה יכול, גם אם לא קיבל מזון שאהב וכדומה. מאז שהסיפור פורסם הוא קיבל עידוד רב, ומספר אנשים הציעו עזרה, אישה אחת שילמה על טיפול שלם של פיזוטרפיה לכלב, דבר שהוא לא היה מגיע אליו לעולם.

   

  אז יש, אפשר, ובהחלט רצוי גם אחרת. ומי שאינו אוהב זה גם בסדר, אבל באמת שלא חייבים להתנהג בצורה בזויה כמו במקרה הראשון. 

  והחיים לפעמים הם בהחלט שחור לבן, כי יש דברים שלא עושים גם בצחוק, יש דברים שגם מי שאינו אוהב עושה, פשוט מחמלה, יש דברים שהדעת אינה סובלת, שאינה צריכה לסבול, ביניהם ההתפארות במעשה מביש. אכן יש הרבה אפור, אבל בהחלט יש וצריך לפעמים לעשות הפרדה בין השחור ללבן, לא חייבים להתגמש ולקבל את השחור, והכוונה כמובן הרבה מעבר לצבע החיצוני, אלא לבפנוכו.

   

   ''  ''    ''    ''   ''

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (54)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     26/5/14 19:57:
   מסכים איתך עם מה שכתבת
     22/8/12 19:27:
   היכן טענתי שאוהבי בע"ח הגזימו.?.. כתבתי שאני לא התעכב על זה כיוון שהכל כבר נאמר, ומכיוון שהנושא של התעללות בחסרי ישע הוא בלתי נסבל ברמה כזו שאני אפילו לא יכולה לכתוב עליו.
     21/8/12 19:45:
   אסתי הורן, איריס 20, ואריאלה: הכי קטע שיש מי שחושבים שאוהבי בעלי החיים מגזימים, וטוענים שהגזימו..... בסוף מרחמים על הפושע חלאת האדם הזו, מפני שכבר אין גבולות, רבים עברו אותם מזמן....ולא מבינים שיום אחד בדיוק בגלל זה כל הדבר הזה עלול להגיע לפתח בתיהם ומשפחותיהם שלהם.....
     21/8/12 13:53:
   כל מילה בסלע
     19/8/12 22:19:
   ברשותך לא אגיב על הסיפור הראשון זה זה מפלצתי והכל כבר נאמר, רק אגיד שמועדד שאנשים מודעים יותר לפי הרעש שנעשה. הסיפור השני, ריגש אותי ביותר.
     19/8/12 08:23:
   יש תחושה כיום שהמון אנשים כבר לא מבחינים בין טוב לרע, וזה מפחיד לחיות בעולם כזה. תודה על סיפור הכלב- מרגש!
     17/8/12 17:46:

   צטט: bonbonyetta 2012-08-17 10:03:56

   צטט: מיכאלה 2012-08-16 09:51:50

   בונבונייטה יקרה, מקווה שתסלחי לי על הציניות בתגובה... אשתדל אחר כך להגיב כראוי... ובכן - הצחקת אותי.אז מה קרה? בסך הכל בן אדם תפס חתול ונפנף אותו בזנבו באויר, שאב מכך הנאה ותעצומות נפש, וצילם עצמו למזכרת. אז מה קרה? ועכשיו ברצינות - במדינה בה מופקרים חיי אדם. במדינה בה כבר מזמן אין חמלה לזקנים, חולים, נכים. אז חתולים?... מי סופר מה בכלל? ובקשר לענישה - עבירות קשות על הכביש, שתוצאתן קטלנית, אינן גוזרות על הנאשם עונש כבד. לא מזמן פורסם גזר דין של בחור צעיר ללא רשיון, שגנב רכב ודרס תינוקת שטיילו איתה בעגלה על המדרכה. התינוקת הפכה לצמח. גנב רכב, נהג בלי רשיון הרס חיי משפחה, ומה את חושבת שקיבל? גם עשרה ניחושים לא יעזרו.. הוא לא היחיד. ועשיו חוזרת לחתול - במדינה בה אין כבוד לאדם, בה יש זילות שכזו לחיים, בה העבריינים מתהלכים בגאון, בעלי חיים זה כבר בכלל משהו שראוי להתעסק איתו. הבחור צודק - הוא הפך למפורסם, בוודאי יש רבים שחושבים שהוא אחלה גבר, בוודאי יש רבים שהעלו חיוך על פיהם ולא הבינו על מה המהומה... הוא לא נענש, לא מרגיש פושע, והנה - תוך זמן קצר הוא בכלל מסכן, הקורבן... וכמו שאומר הפתגם - המרחם על אכזרים סופו להתאכזר אל רחמנים. מקווה שיחזור הלב לחברה הישראלית, ושהוא יהיה גדול ורחב. וכוווולנו נרוויח מזה

   זה בסדר חברה יקרה, אינני צריכה בכלל לסלוח לך, כך את חושבת ומרגישה וזה בסדר גמור. גם כותבת זאת בצורה חברית לא מתלהמת אז אין בעיה. הרי לא אפסיק לחשוב עלייך טוב רק בגלל שאת חושבת אחרת ממני במקרה זה נכון?

   העניין הוא שאני באמת לא חושבת שאת צודקת, כי זה לא שזה שווה ערך או פחות ערך, זו לא הנקודה בכלל, ואין מה להשוות. וזה שהמצב כזה כאן בארץ לא מתרץ ולו לרגע מחומרת המעשה. למעשה המצב כזה בדיוק בגלל יחס כזה כעקרון לחיים בכלל, להתחשבות באחר. וזה מתחיל בחתול רחוב מסכן, בהתלוצצות על חשבון מישהו אחר, וממשיך לדברים אחרים.

   אז את מבינה את הנקודה מדוע זה כה חמור בעיני? זה הרבה מעבר לחתול, זה המעשה עצמו, וההשווצה בזה, עשיית הצחוק ממצוקה של מישהו אחר, גרימת סבל לשם השעשוע.....זה מה לא בסדר בתמונה הזו, מלבד חוסר האכיפה והענישה שרק מחמיר את המצב . עם קשר לחתול ובלי.

    

   צילום מסך מתוך פייסבוק

   http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/394/830.html

   חיות אדם: תעזבו להם את הזנב

   לא ניתן להפריד בין האטימות של הרשויות שאמורות להגן על בע"ח לבין האלימות שבני אדם נוקטים כלפי בע"ח. הפעילים שוב זועקים

    

    

   בונבונייטה -

   לאחר שקראתי את תגובתך, חוששתני שלא הובנתי כהלכה. הכל נכתב במרירות, בציניות. בהדגשה שחברה שאינה חסה על בעלי חיים, לא חסה גם על בני אדם חלשים. שמדינה שמציירת את הגבול כל כך רחוק - בו מתרחבת מסגרת האפשר והנורמה, בו פגיעה בבעלי חיים אינה נחשבת לבעיה, ופגיעה בחלשים אינה נחשבת לבעיה - לא ייתכן מוסר, ולא תתכן חמלה. מאידך כן תתאפשר אלימות הולכת וגוברת. כן תתאפשר זילות החיים.

    הענין של ה'גיבור' התקשורתי הוא שערוריה שאין כדוגמתה. על מה שבמדינות אחרות, מתוקנות, אנשים יחושו בושה, כאן כבר מזמן אין בושה.

   לא היתה בדבריי משום הצדקה.

   כפי שהזהרתי מלכתחילה כי התגובה שלי תהיה צינית... לא התכוונתי צינית כלפי מה שהעלית, אלא צינית כלפי המצב החברתי כאן. מקווה שעכשיו מובנת טוב יותר.

   שבת שלום, שירלי

     17/8/12 10:11:

   צטט: ליריתוש 2012-08-16 13:30:39

   בונבושית, הפוסט הזה חזקקקקקק....המנוול ההוא לא שווה מבחינתי שום עודף של מילים ושל תשומת לב ולצערי החוק לא יזכה אותו במספיק עונשים אז אני מקווה שיזכה להם במקומות אחרים. אני ברשותך, בוחרת לצאת מהפוסט הזה עם תחושה שתלווה אותי, נפלאות הקשר בין האדם והכלב, שיכול גם להציל את חיי אדוניו האהוב, פשוטו כמשמעו. (זה הקטע שהכי הכי הכי עשה לי את זה....)

   ''   תודה ליריתוש

     17/8/12 10:03:

   צטט: מיכאלה 2012-08-16 09:51:50

   בונבונייטה יקרה, מקווה שתסלחי לי על הציניות בתגובה... אשתדל אחר כך להגיב כראוי... ובכן - הצחקת אותי.אז מה קרה? בסך הכל בן אדם תפס חתול ונפנף אותו בזנבו באויר, שאב מכך הנאה ותעצומות נפש, וצילם עצמו למזכרת. אז מה קרה? ועכשיו ברצינות - במדינה בה מופקרים חיי אדם. במדינה בה כבר מזמן אין חמלה לזקנים, חולים, נכים. אז חתולים?... מי סופר מה בכלל? ובקשר לענישה - עבירות קשות על הכביש, שתוצאתן קטלנית, אינן גוזרות על הנאשם עונש כבד. לא מזמן פורסם גזר דין של בחור צעיר ללא רשיון, שגנב רכב ודרס תינוקת שטיילו איתה בעגלה על המדרכה. התינוקת הפכה לצמח. גנב רכב, נהג בלי רשיון הרס חיי משפחה, ומה את חושבת שקיבל? גם עשרה ניחושים לא יעזרו.. הוא לא היחיד. ועשיו חוזרת לחתול - במדינה בה אין כבוד לאדם, בה יש זילות שכזו לחיים, בה העבריינים מתהלכים בגאון, בעלי חיים זה כבר בכלל משהו שראוי להתעסק איתו. הבחור צודק - הוא הפך למפורסם, בוודאי יש רבים שחושבים שהוא אחלה גבר, בוודאי יש רבים שהעלו חיוך על פיהם ולא הבינו על מה המהומה... הוא לא נענש, לא מרגיש פושע, והנה - תוך זמן קצר הוא בכלל מסכן, הקורבן... וכמו שאומר הפתגם - המרחם על אכזרים סופו להתאכזר אל רחמנים. מקווה שיחזור הלב לחברה הישראלית, ושהוא יהיה גדול ורחב. וכוווולנו נרוויח מזה

   זה בסדר חברה יקרה, אינני צריכה בכלל לסלוח לך, כך את חושבת ומרגישה וזה בסדר גמור. גם כותבת זאת בצורה חברית לא מתלהמת אז אין בעיה. הרי לא אפסיק לחשוב עלייך טוב רק בגלל שאת חושבת אחרת ממני במקרה זה נכון?

   העניין הוא שאני באמת לא חושבת שאת צודקת, כי זה לא שזה שווה ערך או פחות ערך, זו לא הנקודה בכלל, ואין מה להשוות. וזה שהמצב כזה כאן בארץ לא מתרץ ולו לרגע מחומרת המעשה. למעשה המצב כזה בדיוק בגלל יחס כזה כעקרון לחיים בכלל, להתחשבות באחר. וזה מתחיל בחתול רחוב מסכן, בהתלוצצות על חשבון מישהו אחר, וממשיך לדברים אחרים.

   אז את מבינה את הנקודה מדוע זה כה חמור בעיני? זה הרבה מעבר לחתול, זה המעשה עצמו, וההשווצה בזה, עשיית הצחוק ממצוקה של מישהו אחר, גרימת סבל לשם השעשוע.....זה מה לא בסדר בתמונה הזו, מלבד חוסר האכיפה והענישה שרק מחמיר את המצב . עם קשר לחתול ובלי.

    

   צילום מסך מתוך פייסבוק

   http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/394/830.html

   חיות אדם: תעזבו להם את הזנב

   לא ניתן להפריד בין האטימות של הרשויות שאמורות להגן על בע"ח לבין האלימות שבני אדם נוקטים כלפי בע"ח. הפעילים שוב זועקים

    

     17/8/12 09:57:

   צטט: אורי זמיר 2012-08-15 07:50:32

   היום זה חתול מחר זה בן-אדם. מי שאין בו חמלה, מעצורים או בלמים מוסריים ימצא את עצמו במורד מדרון חלקלק בו קורבנותיו הן חסרי המזל שיקראו בדרכו

   בדיוק.

   תודה

    

     17/8/12 09:56:

   צטט: מרב 1956 2012-08-15 05:29:36

   צטט: מאיר מיירסקי 2012-08-15 02:02:23

   בן אלף זונות קווקזיות, מזדיין... אסלנוב... שם של מוסלמי מסריח, עם תווי פנים של מאפיונר צ'צ'ני שמסוגל לחתוך בן אדם כמו שאני חותך לחמניה...לא היה צריך להביא אותם בכמויות כאלה, גדלו עם מוסר של שבטים ברברים. בחלק הכי מחורבן של ברית המועצות...  

   אתה אומר: "לא היה צריך להביא אותם בכמויות כאלה" לו נשארו שם לא היו ברבריים?

   מעשה אכזרי וברברי ייתכן ונעשה, הבעיה שלי, היא שגם מראים זאת בתקשורת ההמונים וגרוע מכל אי מתן עונש ראוי על כך, על המעשה ועל הפצתו.

   ובדיוק לכן זה נמשך כל גילויי האלימות הללו, קטנים וגדולים, ואח"כ מתפלאים איך הגענו למצב הזה. אין אכיפה, כל איש הישר בעיני יעשה, או יפגע ויתעלל באחר, אפילו אם הוא חתול רחוב מסכן.

   חוסר האכיפה והזלזול בחוק הוא אחד הגורמים המרכזיים לזה שאנו במצב כזה. 

   מה שכן, אפשר היה לומר את הדברים בלשון אחרת, כי כך זה רק מעורר התנגדות, מסירים זאת מהאתר, וחבל.  אפשר בהחלט לומר את אותו דבר במילים אחרות. גם זה סוג מסוים של אלימות, מילולית הפעם.הסנני

    

     17/8/12 09:53:

   צטט: עמיתטיברמן 2012-08-14 21:37:25

   איזה פוסט נפלא! מתחיל בכאב של אגרוף בבטן, ומסתיים בחמימות מרגשת בעמוד השדרה... אני חושבת שחלק גדול מהדיבור בפוסט שלך הוא עולם האינטרנט והרשתות החברתיות בכלל - יש מי שמרגיש שהוא "מפורסם" (והוא לא מרגיש צורך להיות מפורסם מסיבה "טובה"), ויש מי ששואב כוחות ומתרגש. ויש אותנו - הצרכנים של כל זה...

   תודה רבה 

   ''

     17/8/12 09:51:

   צטט: טונקס 2012-08-14 20:56:53

   התמונה של ג'ון והכלב מגלמת את כל העומק והיופי והעוצמה שאליהם יכולים להגיע יחסים של אדם וחיה. התרגשתי מאוד כשראיתי לראשונה את התמונה בפייסבוק והעתקתי אותה ושמרתי אצלי אבל לא ידעתי את הסיפור המלא. תודה בוני

   '' 

     17/8/12 09:46:

   צטט: מוטיש_ 2012-08-14 17:15:47

   התעללות בכלל פסולה בעניי. תמונה אחת שווה אלף מילים. לפעמים מנצלים את המדיה הזו כדי לקדם אינטרס אישי.

   לפעמים מנצלים את המדיה הזו לכל מיני דברים, והכל עדיין לגיטימי כל עוד אין פגיעה באף אחד אחר. גם לא "בצחוקים". 

   ''

     17/8/12 09:44:

   צטט: ינשוף פצוע כנף ורגל 2012-08-14 16:07:58

   מעורר את כל קשת התגובות - החל מחשק עז לתפובס את ה-@#$%& ב- 'זנבו' ולטלטל אותו ממנו, וכלה בעיין לחה בתום הסיפור על הכלב והאדם...

   יש כאלה שדווקא חושבים שכל אלה שמרגישים וחושבים כך קצת הגזימו.... צעקה

     17/8/12 09:40:

   צטט: SHAKED ADIV 2012-08-14 15:42:56

   האמנם מותר האדם מין הבהמה?

    

   מוֹתַר הָאָדָם מִן הַבְּהֵמָה
   לאדם אמור להיות יתרון מוסרי על הבהמה.

   אנחנו רגילים לצטט פסוק זה כדי לציין את עליונותו של האדם על הבהמה (מוֹתר, בחוֹלם, מהשורש ית"ר, יוֹתר). אלא, שהפסוק המקורי מקוהלת משמעותו הפוכה: כִּי מִקְרֶה בְנֵי-הָאָדָם וּמִקְרֶה הַבְּהֵמָה, וּמִקְרֶה אֶחָד לָהֶם--כְּמוֹת זֶה כֵּן מוֹת זֶה, וְרוּחַ אֶחָד לַכֹּל; וּמוֹתַר הָאָדָם מִן-הַבְּהֵמָה אָיִן, כִּי הַכֹּל הָבֶל. (ג יט).

     17/8/12 09:38:

   צטט: אור 2012 2012-08-14 15:26:26

   ואתמול ראיתי בטלויזיה את הבחור שהיציל את הכלב מתחת לכביש אחלון התרגשתי

    

   כן, זה אבי קוזי, האחד היחיד, יש הרבה סיפורי חילוצים מרגשים שלו בפייסבוק, ומדי פעם בעתונות.

   ''

   http://www.facebook.com/AnimalsRescue

    

     17/8/12 09:35:

   צטט: למדנית 2012-08-14 15:24:59

   איזה פוסט מקסים ומרגש! איזו אהבה בין אדם לכלבו! ובאשר למתעלל הנבזה בחתול, מישהו בוואלה ריחם עליו מאוד ופרסם כתבה בגנות המסע התקשורתי נגדו. אני מקווה מאוד שהמשטרה תגיש כתב אישום נגדו והוא יתן את הדין. כמו-כן אני מקווה שההד התקשורתי הנרחב ירתיע מתעללים דוגמתו.

   כן, יש עוד כמה טורים כאלה של אנשים שחושבים שאוהבי בעלי החיים קצת "הגזימו"...ראי את התגובה שלי לרופיפיה....בגלל דברים כאלה בדיוק והיחס הסלחני מדי אליהם הגענו לרף אלימות כל כך גבוה ולא מובן. ככה זה כשסלחנים מדי לגבי פגיעה והיזק לחלש, ולו זה היה "בצחוקים"... 

    

   ''

     17/8/12 09:29:

   צטט: רומפיפיה 2012-08-14 15:04:05

   הגבתי לשניהם ברשת

   גם לחלאת האדם,

   הזבל האנושי..חרפת המין האנושי...

   וגם לאיש  המדהים עם  כלבו כשהם צפים יחד באגם....

   נראה לי מעולה שרשת חברתית תגנה או תשבח

   מעשים שבין האדם לבעלי החיים. כי הם עצמם חלשים..

   אינם יכולים לדבר בעד עצמם....

   הכי קטע שפתאום צצים ברשת כל מיני טורים שלא מבינים מה זה מתרגשים כל כך אוהבי בעלי החיים, שהם בכלל הגזימו, כולה קצת משך לו בזנב הבחור המסכן והתנפלו עליו בצורה לא פרופרציונלית. הורגים אותי אנשים כאלה שבאמת לא מבינים שזה לא החתול זה היחס המזלזל בחסר ישע בשביל הצחוקים, שפעם זה חתול אח"כ זה בן אדם . זה בדיוק הקטע של הקווים האדומים בהקשר לגילויי אלימות, להתחשבות בשונה בחלש, שאנשים עוברים אותם, לא שמים לב, ואח"כ מתפלאים איך הגיעו למצב הזה.

   וככה אנחנו כולנו עכשיו עם גילויי האלימות השונים, וכולם מצקצקים בלשון ולא מבינים איך הגענו לזה.... 

   פעם זה סתם בשביל הצחוקים חתול מסכן, אח"כ זה יכול להיות ילד לא מקובל ושונה בבית הספר, וככה זה הולך...

   ''

     16/8/12 22:42:

   צטט: itzikyy 2012-08-14 13:14:49

   מעניין איך הבחור היה מרגיש אם היו מרימים אותו מה...

    

   לא נראה לי שיש לו דבר כזה בכלל, למי שיש לא נוהג בדרך כלל התנהגות מבזה ראוותנית כזו, משהו בסגנון של

   למי שמשתולל בכביש יש .....קטן

    

    

   ''

     16/8/12 22:37:

   צטט: דוקטורלאה 2012-08-14 12:22:46

   לציפורה נחמדת- אני בקשתי להוסיף ארגומנט לדברי הביקורת על היחס לבעלי חיים ביתיים, והוא הגורם החברתי. ישנן חברות המטפחות בעלי חיים כאלה וישנן המעבידות אותם, וישנם המרחיקות אותם מבתיהם. זה לא שייך לחמלה , זה לא עלילה על קבוצה אנושית זו או אחרת. מסיבות שונות, ביניהן הלכות דתיות, יש יחס דיפרנציאלי לחיות הבית. עלינו לקבל את השונה , גם אם התנהגותו אינה ראוייה בעינינו. משום כך העברנו את הכלב המשפחתי האהוב מאד לבית אחר. כי בעל הבית טען שאחזקת כלב אסורה עליו. למרות שאנחנו שכרנו את המבנה לשנים רבות. אינני חושבת שעסקתי בהכללות. כמי שגרה כעשר שנים בירושלים, בתקופת לימודי, והסתובבה בשכונות חרדיות (הדירות שם היו זולות וחברי גרו בהן) אוכל להעיד שלא נראו בבתים בעלי חיים משום סוג., מעטים הסתובבו ברחובות.. לא כל דיון, לא כל עדות הם הוצאת דיבה על קבוצה אחרת. צריך להבדיל בין הדברים.

   מה גם שמשהו מזה אמת.

   אני לא חושבת שאני חיה בגטאות, חולון בת ים אינה בעלת צביון כמו ירושלים או בני ברק.

   ובכל זאת באזור המון משפחות דתיות וחרדיות, ולאף אחת מהן אין בעל חיים בבית, באף אחד מהבתים הללו אין חינוך ופתיחות לאהבה ולכבוד לבעלי חיים,ואני רואה זאת יום יום בגנים הציבוריים את היחס של הילדים לחתולי רחוב למשל ואת תגובת ההורים(לא אומרים להם כלום).

   אז יכול להיות שאותה משפחה עליה דובר דתיים שאימצו כלב הם יוצאי דופן, אנשים מיוחדים, ונראה ששווה באמת להכירם.

   אלא שהרוב המכריע אינו כמותם. גם לי הוסבר שאסור להם להחזיק בעל חיים בבית, אף בעל חיים, אבל לשחוט אותו ולאכול אותו כן מותר להם....?

   נראה לי שההתייחסות במגזר זה לצער בעלי חיים לוקה באיפה ואיפה, עם או בלי הכללות, באופן כללי.

   תמיד אשמח לפגוש אנשים יוצאי דופן עליהם סופר, חרדים שאימצו כלב, קשה להאמין, אבל יש ניסים בעולם, אולי, צריך לפגוש בהם.

    

    

     16/8/12 22:35:

   צטט: Gfaus 2012-08-14 11:56:27

   ידעת שהאדם היא החייה הכי אכזרית ? *

   לא.

   וואלה אני בשוק.

   אף אחד עוד לא אמר לי את זה. לא אומרים לי כלום בבית הזה.....

    

   ''

    

     16/8/12 22:33:

   צטט: דוקטורלאה 2012-08-14 08:43:29

   היחס לבעלי החיים המבוייתים הוא תולדה של יחס החברה. יש חברות שמקובל אצלן לגדל חיות בית ולהעניק להן כל טוב שבעולם. ויש חברות שחיות הבית הן פועלות לטובת האדם, ומגיע להן רק מינימום שישאירן בחיים. בדירה שכורה גידלנו כלב ענק, ששכן במרפסת מקורה ענקית אף היא.. בעל הבית בא לבקר והתפעל מהניקיון ומסיוד הדירה (פרי ידי ) ופתאום הגיע הכלב. בעל הבית, יהודי חרדי, העניק לי שבוע ימים לסלק אותו מביתי, כלומר ביתו, כי יהודי לא מחזיק חיה טריפה בביתו. שלושת הבנים בכו ביום ובלילה, אבל לא הייתה ברירה. העברנו את הכלב למשפחה חובבת כלבים, שהיתה להם כלבה מסוג זה. למזלנו זה היה רחוק גיאוגרפית מביתנו, אחרת היינו חייבים לערוך שם ביקורים יום-יומיים. המקרה הזה גרם לי להיות ערה ולהתבונן, ולראות כי ברחובות שמאוכלסים בחרדים, לא היו בעלי חיים ביתיים. אלא חיות שהסתובבו ברחוב. כלומר, יש כאן גם תרבות ביחס לבעלי החיים לא רק אכזריות לשמה.

    

   יש כאן משהו אחר שלא הייתי קוראה לו תרבות. ובמיגזר הדתי בכלל, בזמן שאחת המצוות הגדולות בתורה זו מצוות צער בעלי חיים, הם עצמם עושים איפה ואיפה ולפי איך שנוח להם.

   צר לי על מה שנאלצת לעשות, אם כי גם אילוץ הוא עניין של בחירה.

   תמיד אפשר למצוא דירה אחרת שזה לא תנאי אצלה.

   '' 

    

    

     16/8/12 22:26:

   צטט: טלי פרי 2012-08-14 05:53:06

   בונבונית יקרה, נושא ההתעללות בבעלי חיים הוא נושא שבהחלט יש לתת עליו את הדעת. צריך לחשוב על חוקים עם עונשים מתאימים למתעללים ועל מערכת אכיפה של החוקים. באשר לכתבה השנייה שהבאת על טיפול מסור בבעלי חיים - זה אכן מחמם את הלב לקרוא על זה, שיש גם אנשים טובים ומיטיבים עם בעלי החיים. תודה שהבאת, טלי*

    

   בהחלט יש הרבה חיובי וטוב באנשים מסורים מאד בתחום, מספיק כדי קצת קצת להילחם ברוע, אבל לא מספיק כנראה למגר אותו. העניין שזה פשוט קל ולא דורש משאבים וזמן מיוחד, וכל אחד יכול לעשות בקטנה באמת הרבה. צריך פשוט לחשוב קצת מחוץ לקופסא, לצאת מהרגלים, ולא לראות דברים מובנים מאליהם.  לא?קריצה

    

     16/8/12 22:25:

   צטט: ~בועז22~ 2012-08-14 02:40:56

   בדיוק, אבל בידיאוק כפי שכתבת:

   "יש דברים שהדעת אינה סובלת, שאינה צריכה לסבול"

   ותודה על הסיפור של צ'יפ!!!

   חמוד אתה, חייכת אותי...בידיאוק...כמו ילדים.

    

   '' 

     16/8/12 13:30:
   בונבושית, הפוסט הזה חזקקקקקק....המנוול ההוא לא שווה מבחינתי שום עודף של מילים ושל תשומת לב ולצערי החוק לא יזכה אותו במספיק עונשים אז אני מקווה שיזכה להם במקומות אחרים. אני ברשותך, בוחרת לצאת מהפוסט הזה עם תחושה שתלווה אותי, נפלאות הקשר בין האדם והכלב, שיכול גם להציל את חיי אדוניו האהוב, פשוטו כמשמעו. (זה הקטע שהכי הכי הכי עשה לי את זה....)
     16/8/12 09:51:
   בונבונייטה יקרה, מקווה שתסלחי לי על הציניות בתגובה... אשתדל אחר כך להגיב כראוי... ובכן - הצחקת אותי.אז מה קרה? בסך הכל בן אדם תפס חתול ונפנף אותו בזנבו באויר, שאב מכך הנאה ותעצומות נפש, וצילם עצמו למזכרת. אז מה קרה? ועכשיו ברצינות - במדינה בה מופקרים חיי אדם. במדינה בה כבר מזמן אין חמלה לזקנים, חולים, נכים. אז חתולים?... מי סופר מה בכלל? ובקשר לענישה - עבירות קשות על הכביש, שתוצאתן קטלנית, אינן גוזרות על הנאשם עונש כבד. לא מזמן פורסם גזר דין של בחור צעיר ללא רשיון, שגנב רכב ודרס תינוקת שטיילו איתה בעגלה על המדרכה. התינוקת הפכה לצמח. גנב רכב, נהג בלי רשיון הרס חיי משפחה, ומה את חושבת שקיבל? גם עשרה ניחושים לא יעזרו.. הוא לא היחיד. ועשיו חוזרת לחתול - במדינה בה אין כבוד לאדם, בה יש זילות שכזו לחיים, בה העבריינים מתהלכים בגאון, בעלי חיים זה כבר בכלל משהו שראוי להתעסק איתו. הבחור צודק - הוא הפך למפורסם, בוודאי יש רבים שחושבים שהוא אחלה גבר, בוודאי יש רבים שהעלו חיוך על פיהם ולא הבינו על מה המהומה... הוא לא נענש, לא מרגיש פושע, והנה - תוך זמן קצר הוא בכלל מסכן, הקורבן... וכמו שאומר הפתגם - המרחם על אכזרים סופו להתאכזר אל רחמנים. מקווה שיחזור הלב לחברה הישראלית, ושהוא יהיה גדול ורחב. וכוווולנו נרוויח מזה
     15/8/12 12:06:
   אין סיפור אהבה גדול מכלב לאדם.....
     15/8/12 07:50:
   היום זה חתול מחר זה בן-אדם. מי שאין בו חמלה, מעצורים או בלמים מוסריים ימצא את עצמו במורד מדרון חלקלק בו קורבנותיו הן חסרי המזל שיקראו בדרכו
     15/8/12 06:13:
   הסיפור עם ג'ון וכלבו מרגש .., והסיפור השני מעצבן ממש
     15/8/12 05:29:

   צטט: מאיר מיירסקי 2012-08-15 02:02:23

   בן אלף זונות קווקזיות, מזדיין... אסלנוב... שם של מוסלמי מסריח, עם תווי פנים של מאפיונר צ'צ'ני שמסוגל לחתוך בן אדם כמו שאני חותך לחמניה...לא היה צריך להביא אותם בכמויות כאלה, גדלו עם מוסר של שבטים ברברים... בחלק הכי מחורבן של בית המועצות...  

   אתה אומר: "לא היה צריך להביא אותם בכמויות כאלה" לו נשארו שם לא היו ברבריים?

   מעשה אכזרי וברברי ייתכן ונעשה, הבעיה שלי, היא שגם מראים זאת בתקשורת ההמונים וגרוע מכל אי מתן עונש ראוי על כך, על המעשה ועל הפצתו.

     15/8/12 00:58:
   בארור
     14/8/12 23:44:
   תודה ששיתפת בסיפורך הנפלא צחיתוש
     14/8/12 23:44:
   תודה ששיתפת בסיפורך הנפלא צחיתוש
     14/8/12 22:10:
   לא ראיתי את זה ברשת , אבל פשוט נהדר האהבה הזו שבין אדם לכלבו .
     14/8/12 21:55:

   כל מילה בסלע!!! אהבתי את התרפיה לכלב!!!

   *

   אלומה

     14/8/12 21:37:
   איזה פוסט נפלא! מתחיל בכאב של אגרוף בבטן, ומסתיים בחמימות מרגשת בעמוד השדרה... אני חושבת שחלק גדול מהדיבור בפוסט שלך הוא עולם האינטרנט והרשתות החברתיות בכלל - יש מי שמרגיש שהוא "מפורסם" (והוא לא מרגיש צורך להיות מפורסם מסיבה "טובה"), ויש מי ששואב כוחות ומתרגש. ויש אותנו - הצרכנים של כל זה...
     14/8/12 20:56:
   התמונה של ג'ון והכלב מגלמת את כל העומק והיופי והעוצמה שאליהם יכולים להגיע יחסים של אדם וחיה. התרגשתי מאוד כשראיתי לראשונה את התמונה בפייסבוק והעתקתי אותה ושמרתי אצלי אבל לא ידעתי את הסיפור המלא. תודה בוני
     14/8/12 17:47:
   הצעיר הזה זכה בתואר כפול: גם מטומטם וגם רשע. והכל במכה אחת!
     14/8/12 17:15:
   התעללות בכלל פסולה בעניי. תמונה אחת שווה אלף מילים. לפעמים מנצלים את המדיה הזו כדי לקדם אינטרס אישי.
   מעורר את כל קשת התגובות - החל מחשק עז לתפובס את ה-@#$%& ב- 'זנבו' ולטלטל אותו ממנו, וכלה בעיין לחה בתום הסיפור על הכלב והאדם...
     14/8/12 15:42:
   האמנם מותר האדם מין הבהמה?
     14/8/12 15:26:
   ואתמול ראיתי בטלויזיה את הבחור שהיציל את הכלב מתחת לכביש אחלון התרגשתי
     14/8/12 15:24:
   איזה פוסט מקסים ומרגש! איזו אהבה בין אדם לכלבו! ובאשר למתעלל הנבזה בחתול, מישהו בוואלה ריחם עליו מאוד ופרסם כתבה בגנות המסע התקשורתי נגדו. אני מקווה מאוד שהמשטרה תגיש כתב אישום נגדו והוא יתן את הדין. כמו-כן אני מקווה שההד התקשורתי הנרחב ירתיע מתעללים דוגמתו.
     14/8/12 15:04:

   הגבתי לשניהם ברשת

   גם לחלאת האדם,

   הזבל האנושי..חרפת המין האנושי...

   וגם לאיש  המדהים עם  כלבו כשהם צפים יחד באגם....

   נראה לי מעולה שרשת חברתית תגנה או תשבח

   מעשים שבין האדם לבעלי החיים. כי הם עצמם חלשים..

   אינם יכולים לדבר בעד עצמם....

     14/8/12 14:18:
   הסיפור על ג'ון וצ'יפ מרגש ונוגע.
     14/8/12 13:14:
   מעניין איך הבחור היה מרגיש אם היו מרימים אותו מה...
     14/8/12 12:22:
   לציפורה נחמדת- אני בקשתי להוסיף ארגומנט לדברי הביקורת על היחס לבעלי חיים ביתיים, והוא הגורם החברתי. ישנן חברות המטפחות בעלי חיים כאלה וישנן המעבידות אותם, וישנם המרחיקות אותם מבתיהם. זה לא שייך לחמלה , זה לא עלילה על קבוצה אנושית זו או אחרת. מסיבות שונות, ביניהן הלכות דתיות, יש יחס דיפרנציאלי לחיות הבית. עלינו לקבל את השונה , גם אם התנהגותו אינה ראוייה בעינינו. משום כך העברנו את הכלב המשפחתי האהוב מאד לבית אחר. כי בעל הבית טען שאחזקת כלב אסורה עליו. למרות שאנחנו שכרנו את המבנה לשנים רבות. אינני חושבת שעסקתי בהכללות. כמי שגרה כעשר שנים בירושלים, בתקופת לימודי, והסתובבה בשכונות חרדיות (הדירות שם היו זולות וחברי גרו בהן) אוכל להעיד שלא נראו בבתים בעלי חיים משום סוג., מעטים הסתובבו ברחובות.. לא כל דיון, לא כל עדות הם הוצאת דיבה על קבוצה אחרת. צריך להבדיל בין הדברים.
     14/8/12 11:56:
   ידעת שהאדם היא החייה הכי אכזרית ? *
     14/8/12 11:49:
   מקסים הסיפור עם צ'יפ
     14/8/12 10:32:

   צטט: דוקטורלאה 2012-08-14 08:43:29

   היחס לבעלי החיים המבוייתים הוא תולדה של יחס החברה. יש חברות שמקובל אצלן לגדל חיות בית ולהעניק להן כל טוב שבעולם. ויש חברות שחיות הבית הן פועלות לטובת האדם, ומגיע להן רק מינימום שישאירן בחיים. בדירה שכורה גידלנו כלב ענק, ששכן במרפסת מקורה ענקית אף היא.. בעל הבית בא לבקר והתפעל מהניקיון ומסיוד הדירה (פרי ידי ) ופתאום הגיע הכלב. בעל הבית, יהודי חרדי, העניק לי שבוע ימים לסלק אותו מביתי, כלומר ביתו, כי יהודי לא מחזיק חיה טריפה בביתו. שלושת הבנים בכו ביום ובלילה, אבל לא הייתה ברירה. העברנו את הכלב למשפחה חובבת כלבים, שהיתה להם כלבה מסוג זה. למזלנו זה היה רחוק גיאוגרפית מביתנו, אחרת היינו חייבים לערוך שם ביקורים יום-יומיים. המקרה הזה גרם לי להיות ערה ולהתבונן, ולראות כי ברחובות שמאוכלסים בחרדים, לא היו בעלי חיים ביתיים. אלא חיות שהסתובבו ברחוב. כלומר, יש כאן גם תרבות ביחס לבעלי החיים לא רק אכזריות לשמה.

    

    

   התכוונתי להגיב לפוסט, מעניין שכולם כתבו חתול כשכל מי שמכיר חתולים רואה שמדובר בחתולה נקבה, אבל זה לא העיקר...  ואז קראתי את התגובה ונכון יהודים חרדים בגטאות לא מחזיקים בעלי חיים, אבל לא כולם חיים ככה. אנחנו ההולכים על 2 עושים בערך אותו דבר בהכללות. לא מזמן משפחה חרדית, אימצה כלבה שמצאנו, אז נכון, הם חרדים. לא כיפה סרוגה. חרדים! ולא חיים בגטו אבל קיבלו לביתם בשמחה חיה שהם מבינים שאינה טמאה.

    

   האמירות הנחרצות וחוסר הידיעה שלנו החילונים ולא רק במובן של חילוניות מול דתיים שאני ממש לא מחבבת כקבוצה, עושה עוול. יש אנשים רעים בכל מקום ויש אנשים טובים בכל מקום. יש אנשים ביקורתיים ויש אנשים עם עיניים פקוחות, בדיוק כמו שיש מי שמוכן לקבל את האחר בלי לבדוק לו או לה בציציות!

    

   חמלה. היא ממש לא מילה גסה. והיא מותרת גם ביחס אל בני אדם !

   עצוב לי לכתוב את זה. פשוט קשה לי לראות התייחסות לקבוצה ולכל מי שנמצא בה כאל מקשה אחת. זה ממש לא בהכרח כך. יש לי עוד דוגמאות אבל אני עוצרת כאן.

     14/8/12 08:43:
   היחס לבעלי החיים המבוייתים הוא תולדה של יחס החברה. יש חברות שמקובל אצלן לגדל חיות בית ולהעניק להן כל טוב שבעולם. ויש חברות שחיות הבית הן פועלות לטובת האדם, ומגיע להן רק מינימום שישאירן בחיים. בדירה שכורה גידלנו כלב ענק, ששכן במרפסת מקורה ענקית אף היא.. בעל הבית בא לבקר והתפעל מהניקיון ומסיוד הדירה (פרי ידי ) ופתאום הגיע הכלב. בעל הבית, יהודי חרדי, העניק לי שבוע ימים לסלק אותו מביתי, כלומר ביתו, כי יהודי לא מחזיק חיה טריפה בביתו. שלושת הבנים בכו ביום ובלילה, אבל לא הייתה ברירה. העברנו את הכלב למשפחה חובבת כלבים, שהיתה להם כלבה מסוג זה. למזלנו זה היה רחוק גיאוגרפית מביתנו, אחרת היינו חייבים לערוך שם ביקורים יום-יומיים. המקרה הזה גרם לי להיות ערה ולהתבונן, ולראות כי ברחובות שמאוכלסים בחרדים, לא היו בעלי חיים ביתיים. אלא חיות שהסתובבו ברחוב. כלומר, יש כאן גם תרבות ביחס לבעלי החיים לא רק אכזריות לשמה.
     14/8/12 05:53:
   בונבונית יקרה, נושא ההתעללות בבעלי חיים הוא נושא שבהחלט יש לתת עליו את הדעת. צריך לחשוב על חוקים עם עונשים מתאימים למתעללים ועל מערכת אכיפה של החוקים. באשר לכתבה השנייה שהבאת על טיפול מסור בבעלי חיים - זה אכן מחמם את הלב לקרוא על זה, שיש גם אנשים טובים ומיטיבים עם בעלי החיים. תודה שהבאת, טלי*
     14/8/12 02:40:

   בדיוק, אבל בידיאוק כפי שכתבת:

   "יש דברים שהדעת אינה סובלת, שאינה צריכה לסבול"

   ותודה על הסיפור של צ'יפ!!!

   ארכיון