כותרות TheMarker >
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  פשעי מלחמה: ברק שטיניץ ונתניהו הוסיפו השנה 12 מיליארד שקל לתקציב הבטחון על חשבוננו

  2 תגובות   יום שבת, 18/8/12, 19:49

  ברק שטיניץ ונתניהו הוסיפו השנה 12 מיליארד שקל לתקציב הבטחון על חשבון החלשים , הילדים , הזקנים ולרעת כלכלת ישראל. אז  איפה חברי הכנסת ואיפה המחאה? האם פשעי מלחמה או פשעי תקציב ? 

   

  בשבוע שעבר במסגרת הדיונים על תקציב הבטחון  נחשף  לאן הלכו עודפי הגבייה של שנת התקציב 2011..  בעוד שהתקציב המקורי של משרד הבטחון עמד על כ 50 מיליארד שקל (ללא תקציב המותנה בהכנסות ) הרי שהתקציב בפועל הגיע ל 62 מיליאר שקל שמומנו כנראה מעודפי גביה בשנת 2011 ומהגזרות הכלכליות האחרונות וכעת דורש משרד הבטחון להמשיך במתווה הגבוהה.

   

  כולנו מדברים על הדמוקרטיה של השכנים, אבל נשיא מצריים מורסי הצליח לחסל את השפעת הוועדה הצבאית העליונה ופיטר את שר הבטחון שלו . אצלנו משרד הבטחון עדייו לא פורק ומדיוני תקציב הבטחון שנערכו אמש, אצלם בבית הקריה בת"א מתברר, כי אם חשבנו שיש לנו צבא הגנה לישראל , הרי שכנראה יותר נכון להגיד שלמשרד הבטחון יש צבא עבדים לישראל. 

   

  באפריל 2012 חשפתי כאן כי  דו"ח בנק ישראל מראה שמדינת ישראל גבתה מהציבור בשנת 2011  כ 15 מיליארד שקל יותר מהמתוכנן בספר התקציב, וראש הממשלה ביבי נתניהו  עשה הצגת תכלית והממשלה החליטה על התיעלות וצמצום כח האדם במשרדי הממשלה.

   

  ,לפי הצעת האוצר, גובה תקציב הביטחון ב-2013 יהיה 50.5 מיליארד שקל ברוטו. מערכת הביטחון עומדת על כך כי תקציבה ב-2013 יכלול את התוספות החד פעמיות שהמערכת קיבלה השנה, כי מתווה טרכטנברג לא יחול עליה, וכי בסופו של יום תקציבה ברוטו ב-2013 ייגדל בלפחות 2 מיליארד שקל ביחס לתקציבה השנה - ל-62 מיליארד שקל.

   

  אומר גיא רולניק בדה מרקר: "כשהגנרלים - ובראשם אהוד ברק - כבשו החודש את הממשלה והכנסת תחת מסך העשן של מלחמה מתקרבת עם אירן, נמצא רק קול שפוי אחד בירושלים שהזכיר לכולם שהמערכת הזאת שורפת מיליארדי שקלים מיותרים מדי שנה: זה של יו”ר מרצ זהבה גלאון. 

   

  חברת הכנסת זהבה גלאון הוציאה הודעה לעיתונות בו נאמר: 

  "השרים שוב נכנעים לאיומים ולהפחדות בעניין איראן. תקציב הביטחון הוא חור שחור ששואב עשרות מיליארדים בלי פיקוח". 

  ''

  גלאון: "לא ייתכן שבזמן שהאוצר מצמצם את התקציב של יתר משרדי הממשלה ומשית על הציבור גזרות קשות, ימשיך משרד הביטחון ליהנות מתקציב מנופח ומהזרמת מיליארדים רבים מדי שנה, מעבר לתקציב שנקבע לו. ההזרמה העיוורת ומשולחת הרסן של כספים למשרד הביטחון היא מלכתחילה אחת הסיבות העיקריות להיווצרות הגירעון שאותו הממשלה מבקשת לסגור".

  ''

  הנגיד סטנלי פישר : מליץ יושר למערכת הבטחון. במהלך הדיון על תקציב הבטחון , יצא נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, דווקא להגנת מערכת הביטחון ואמר: "יסלח לי שר האוצר, הוא לא יאהב את מה שאני הולך לומר, אבל בנק ישראל בדק, ומערכת הביטחון עומדת בכל מחויבויותיה לפי מתווה ברודט". הנגיד ושר האוצר ראו עין בעין במרבית הנקודות, וזו הייתה נקודת המחלוקת העיקרית ביניהם. גורם בבנק ישראל הבהיר כי הנגיד התייחס בדבריו אך ורק לתקציב עד 2011, וכלל לא הביע את דעתו על השאלה אם הצבא עמד ביעדי ההתייעלות. 

   

  שר הבטחון אף דורש להנציח את חלקו של תקציב הבטחון בעוגת התקציב לפי רמתו הגבוהה ב 2012. ממש חוצפה של גנרלים שאינם מבינים שהצבא משרת את המדינה ולא המדינה מתאימה את עצמה למשרד הבטחון. 

   

  משרד הבטחון הוא המערכת היחידה במדינת ישראל שטרם עברה זעזועים תקציביים ומבניים למרות שהצבא ידע מערכות כושלות ושינויים רבים התחוללו בזירה המדינית .  לטענת  משרד האוצר מתווה וועדת ברודט חייב את משרד הבטחון להתייעלות של 6.5 מיליארד שקלים בשנות התקציב 2011-212 ואלו לא בוצעו ולמרות זאת ניתנה למערכת הבטחון תוספת של 12 מיליארד שקל . עולה שהעדר התייעלות ותוספת התקציב הגיעו ל 18 מיליאד שקל , שהם 36% מתקציב הבטחון המקורי.

   

   שטיניץ שתק כאשר הועברה התוספת של  12 מיליארד שקל לתקציב הביטחון ללא ההתיעלות ועל חשבון כולנו ומרח אותנו יחד עם ראש הממשלה בהסבריו על הקיצוצים והגזרות . 

  נראה שתסמונת השואה של ראש הממשלה מביאה למערכת הבטחון עוד ועוד תקציבים , כאשר המערכת האזרחית מעבירה מחלב ילדיה , וקצבאות זקניה לתגבור מערכת הבטחון ואת הסוף לא רואים. 

  ''

  נתניהו וברק. החרדות שלהם עולות לנו מיליארדים ושטיניץ משתף פעולה. 

   

  בנסיון נואש להסביר את השוד הגדול מקופת הציבור מינה השר ברק וועדה
  בראשותו של דיקן הפקולטה לניהול הפרופסור אשר טישלר: לפי הדה מרקר , אהוד ברק מציג: הוועדה להגדלת
  תקציב הבטחון . הוועדה, בראשות אשר טישלר, תציג מחר דו"ח שלפיו תקציב הביטחון נשחק ב-7 מיליארד שקל בחמש השנים האחרונות, לעומת מתווה ועדת ברודט. ואני קורא לאשר טישלר, קולגה מהאקדמיה , מהתנועה הקיבוצית וחבר לנשק מימי ביה"ס למכי"ם של הנח"ל , אל תתן את ידך למהלך הזה.

   

  בכנס שאירגן הפרופסור טישלר באוניברסיטת תל -אביב לפני כשנתיים בנושא תקציב הביטחון  נשמעה אף הטענה כי תקציב הביטחון יכול לזקוף לזכותו גם את הסטארטאפים שקמו בישראל . וכך כתבתי אז: "

  ''

  היועץ כספי לרמטכ"ל תא"ל מהרן פרוזנפר משתמש בספר   "מדינת הסטארטאפים" ככלי נוסף  במלחמה נגד האוצר על תקציב
  הביטחון ואני מציע לשר החינוך להתחיל לטעון שכל דבר שזז במדינת ישראל הוא מעשי ידיו , כי הרי כולנו  עוברים דרך מערכת החינוך בראשית דרכנו.

   

  בכנסים שטישלר מארגן באוניברסיטת תל אביב עולים גם איומים רחוקים יותר מאלו האיראנים. כך למשל אם האיום האיראני יחלש נצטרך להערך לאיומים מפקיסטאן . אז כל מי שפוחד מאיומים איראניים בלתי ממומשים שידע שלפקיסטאן כבר יש נשק גרעיני ולהגיע לשם עולה הרבה יותר.
  אומרים שישראל הצבאית בטראומה מהסרת האיום הגרעיני האיראני . לפני 21 שנה הייתי שותף להסרת "האיום הגרעיני" המידי על ישראל שבא מכוונה של קזחסטאן, שאו טו טו עמדה להיות מדינה עצמאית. כדאי לקרא את הלינק הבא.

   

  האיראנים כנראה לא צריכים פצצה גרעינית  על מנת להכות את מדינת ישראל , די להם לדאוג לחרדות של ראש הממשלה ושר הבטחון ולתרגילים של שר האוצר ולהבטיח שתקציב הבטחון יגדל ויגדל וימוטט את כולנו . 

  דרג את התוכן: