כותרות TheMarker >
  ';

  Love is in the air

  "כל דבר הוא אחד מתוך מיליון נתיבים. לפיכך, לוחם אור חייב לזכור תמיד שנתיב הוא רק נתיב!

  אם הוא חש שאין עליו ללכת בו אסור לו להשאר בו בשום פנים ואופן. החלטתו להשאר בנתיב הזה או לעזבו חייבת להיות משוחררת מפחד או משאיפה.

  על לוחם האור לבחון כל נתיב מקרוב ובצורה שקולה. וישנה שאלה שהוא חייב לשאול: האם לנתיב הזה יש לב?

  כל הנתיבים זהים...הם מובילים לשום מקום!
  אולם נתיב עם לב הוא קל. הוא לא גורם ללוחם להתיגע כדי לחבבו. להיפך, הוא גורם למסע מלא חדווה. כל עוד האדם הולך בו...הוא אחד עימו!"

  קרלוס קסטנדה - משנתו של דון חואן

  ארכיון

  Inside out

  82 תגובות   יום שני, 20/8/12, 23:45

  Inside out זה לא רק סושי!

   

  ''


   

  יום ראשון א' באלול  תשע"ב


  כבר מאוחר בלילה... ואני חוזרת מפגישה עם אסתי, חברתי מ"קפה דה מרקר", הידועה בכינויה "דרך הצבע".

  אנחנו מכירות כאן כבר כמה שנים ומעולם לא נפגשנו. שוחחנו מספר פעמים בטלפון ותכננו להיפגש... אבל לא יצא.


  הבוקר החלטתי שהיום הוא היום! להתקשר לאסתי ולקבוע איתה. היא כבר אמרה, לא פעם, שאנחנו חייבות להיפגש לקפה. שהגיע הזמן! אבל... הזמן עף לי ולא הספקתי להתקשר. ואז... בשעות אחה"צ... טלפון. ומי מעבר לקו? ניחשתם נכון! אסתי. איזו הפתעה!

   

  ואסתי מספרת לי שאימה מאושפזת, בבי"ח כרמל, ומבקשת שאבוא לארח לה חברה כשהיא מגיעה לשמור עליה בלילה. וכך נולדה לה פגישה מקסימה ומיוחדת, בשעת ערב מאוחרת, על השולחן בחדר האוכל של המחלקה הגריאטרית עם שיחות מרתקות על נושאי ענין משותפים.

   

  וכשכבר סיימנו לקשקש... ואני כבר בדרכי החוצה, עם אסתי שמלווה אותי, אני מבחינה פתאום בעכבר שמתרוצץ לו ממש לנגד עיני. כאילו מציג את עצמו בפניי! אפשר לומר שאפילו מחייך אלי. 


  ואני לא מופתעת! ולא מתרגשת בכלל... ומספרת לאסתי שבשבועיים האחרונים אני פוגשת עכברים ועכברושים, כל הזמן בחצר ביתי, ושבדיוק היום באו מהעירייה לפזר רעל אחרי שמצאתי שלשום עכבר על חלון המטבח שלי.


  וכן... כבר חשבתי לעצמי, עוד לפני שבועיים, כשפגשתי את העכבר הראשון מתרוצץ לו על מדרגות החצר שבטח נורא בא לו שאכתוב עליו איזה פוסט ולכן הוא מתגלה בפניי. אבל מה? לי ממש לא בא! להתעסק עם עכבר אז הנחתי לזה.


  אבל ... אני כבר יודעת מניסיון קודם שכשחיה מחליטה שאכתוב עליה פוסט, ואעביר את המסר שלה הלאה, אני לא יכולה להתעלם ממנה. היא מתעקשת, ומפעילה עלי לחצים, עד שאני מתרצה אפילו כשממש אין לי זמן או חשק לעשות זאת. זוכרים את הלטאות שהופיעו אצלי בערב ראש השנה שעברה? וכמה החלטיות הן היו? אז זה מה שקרה גם הפעם! מסתבר שכל הכרמל שורץ עכברים, בעונה הזו, וגם אם החלטתי להרעיל את העכברים שליד ביתי הם ממשיכים להציג את עצמם בפניי במקומות אחרים. לא מוותרים לי. 

   

  ''

   

  ואני אומרת לאסתי, שגם היא מחוברת לעולם החיות,  שכנראה אין ברירה... מסר זה מסר...וזה לא כ"כ נעים לי לפגוש כל הזמן עכברים. אז.. אולי כדאי שאגמור כבר עם זה. ואם העכבר מתעקש כל כך שאכתוב עליו... אז אכתוב וזהו!  כנראה שיש לו מה לומר לנו בזמן הזה.


  ולמען הגילוי הנאות אני חייבת לומר שחוץ מהחיות שמפעילות עלי לחץ לא פעם גם לאסתי יש חלק במהלכים האלה. היא תמיד מצליחה, בדרכה האלגנטית, להוציא ממני פוסטים על חיות חיוך ולדרבן אותי לבחור בכל פעם חיה אחרת ולכתוב עליה. וכך היא הצליחה לעשות גם היום. הפעם היא עשתה זאת בעזרתם האדיבה של העכברים.  

   

  בקיצור אני חוזרת הביתה וחושבת לעצמי: "אם זה המצב. אני מעדיפה להתקדם ולגמור עם זה. לכתוב פוסט. השעה עכשיו כבר 1:16 לפנות בוקר ואני רוצה גם להגיע למיטה מתי שהוא.

   

  אז... בואו נתחיל, נבין קצת את עולם העכברים...ונראה מה הם רוצים מאיתנו בזמן הזה? 

   

   

   

   

  מיהו העכבר ב" אינדיאנית"?

  ומהן סגולותיו?

   

   

  ''

   

   

  העכבר אצל האינדיאנים הוא החיה של הפרטים הקטנים.

  סגולותיו כוללות יכולת מופלאה של ירידה לפרטים, התמקדות, דייקנות, ובחינה של כל דבר בדקדקנות יתירה. לאחר שהוא בוחן את הפרטים בקפדנות הוא נוהג למיין אותם, לקטלג אותם ולסדרם על פי הסדר הנכון. אין פרט שנעלם מעיניו! לכל נתון יש משמעות.

   

  מנהיגי השבט טוענים שללא העכבר לא היתה נוצרת הבניה שיטתית של ידע ולא היו נוצרות התמחויות ספציפיות. הוא תמיד יודע שיש עוד ועוד מה לחקור וללמוד.

   

  ''

   

  העמקה בפרטים הקטנים היא עוצמתו של העכבר אך גם חולשתו הגדולה ביותר! וזאת משום שכאשר הוא מתמקד במה שנמצא ממש מול עיניו הוא לא משכיל או מסוגל, בהרבה מקרים, לראות את התמונה הרחבה יותר. הוא יכול להרכיב את התמונה הכללית רק מתוך חלקיה הקטנים. לעבוד מבפנים החוצה... Inside out.

   

   

   

  מיהם אנשי העכבר?

   

  ''

   

  אנשים שיש להם עכבר במפת הטוטם הם לרוב ביקורתיים, שיטתיים עד כדי כפייתיות, דייקנים, למדנים וטורחים לבדוק, לחקור לעומק, למיין, לקטלג ולתייק כל דבר לצורך שימוש עתידי מהיר ונוח.

   

  מבחוץ נראה שהם אוגרים אך למעשה הם פשוט מניחים את הדברים על פי הסדר הנכון! כדי שיוכלו לחקור אותם לעומק מאוחר יותר. הם תמיד מוכנים ומאורגנים וביתם תמיד נקי ומסודר. איכויות העכבר מתאימות לרואי חשבון, אנשי מחשבים, ספרנים כלומר, לכל האנשים אשר נדרשים להיכנס בעבודתם לפרטי פרטים ולדייק בהם על מנת ליצור שלם.   

                                 

  בצידם הלא מאוזן עלולים אנשי העכבר להגזים בדקדקנותם, להיות קטנוניים ולתת חשיבות רבה לפרטים שוליים וחסרי ערך. בדרך זו מעכבים עצמם ולעיתים מפספסים את התמונה הרחבה או את המהות. הם מתקשים לתפוס ולראות את השלם וזו נקודת התורפה שלהם. הלימוד שלהם הוא מתוך החלקים. הם בונים את השלם דרך חלקיו.


   

  מדוע מופיע העכבר דווקא עכשיו?

   

  ''


  העכברים התחילו "לדבר" איתי כבר לפני שבועיים! ואני לא הבנתי בכלל למה. האמת? לא כ"כ התחשק לי לתקשר איתם. עכשיו הנושא התבהר לי! כנראה הייתי צריכה זמן עיכול. 


   

  ''


   

  היום הוא ראש חודש אלול!  - חודש הניקיון וההתארגנות לקראת ראש השנה. בזמן הזה, מאפשר היקום לכל אחד מאתנו, להתחבר אל ה"תוכנה" האישית שלו ולנקות בעזרתה את כל ה"קבצים" הישנים שעבר זמנם, את כל קבצי הזבל והספאמים. ממש כמו במחשב באישי. הוא מעניק לנו עכשיו כוח עצום! שעוזר לנו לנקות את כל מה שמאט את התקדמותנו, ואת מהירות ההגשמה בחיינו, ויכול להפריע לנו מלקבל את תקציב השפע הנכון עבורנו לשנה הבאה על כל סעיפיו - בריאות, אהבה, קריירה, התפתחות ועוד, ועוד. התקציב שכל אחד מאתנו חולם לזמן לעצמו. איש, איש על פי בחירותיו ומאוויי ליבו.


  ואיך נקבע התקציב הזה? תקציב השפע! 

   

  הוא נקבע בד"כ על בסיס הפעילויות והתוצאות שלנו, בשנה שעברה, ובהסתמך על החזון והיעדים שלנו לשנה החדשה. ממש כמו שקורה בכל חברה עסקית! אבל בניגוד לחברות עסקיות שנדרשות, בזמנים האלה, דווקא לצמצם תקציבים לשנה הבאה אנחנו נדרשים לעשות בדיוק את ההיפך! להגדיל את תכנית תקציב השפע שלנו כמה שיותר. כמה שרק נוכל לקבל ולהכיל. כי יש המון שפע בשפע! ואת זה צריך לזכור! ותמיד לכוון לשם!


  אבל מה? כדי לקבל שפע צריך להתכונן לקראתו! ולפנות לו מקום! צריך לעשות עבודת ניקיון וסדר פנימי מופתי. לטהר את המודעות ולשחרר את כל מה שעבר זמנו ולא נחוץ יותר. לנקות את כל מה שהעלה אבק ומפריע לנו בדרך. את כל מה שעוצר אותנו מלהיות מי שאנו צריכים להיות. וזה כולל מחשבות, ביקורת, כעסים, אמונות מעכבות, הרגלים ודפוסי התנהגות מגבילים.

   

  וזו בדיוק הסיבה שהעכברים מופיעים עכשיו בהמוניהם ומתעקשים לומר את דברם. הם באים כדי ליידע אותנו שבחודש אלול אנו יכולים לפתוח את הפתח הנכון עבור עצמינו על מנת לקבל את כל מה שאנו מייחלים לו. הם באים לספר לנו על הכוח העצמתי שקיים עכשיו באוויר ומאפשר לנו להתבונן, להתמקד ולהעמיק בפרטים הקטנים של חיינו. לעשות מיון וסדר במחשבות, אמונות והרגלים ולבחון בעיון רב מה נכון עבורנו ומה כבר לא. לשחרר את מה שלא... ולעשות סדר במה שכן. לארגן אותו בסדר מופתי במגירות הפנימיות של הנשמה.


  לטענת העכברים, רק אם נעשה נקיון אמיתי ונשחרר דברים נוכל לפנות מקום לדברים חדשים להיכנס פנימה למרחב שלנו. רק כך נוכל להתחדש ולצמוח. ומי שיעשה את הניקיון והסדר הזה בצניעות תוך כבוד לעצמו ולזולת תהא זו עבורו נקודת פתיחה מצוינת לחודש יוצא דופן ולשנה חדשה טובה ביותר! 

   

  ''

   

   

  מנקודת מבטם של העכברים תשומת לב לפרטים תמיד מקרקעת אותנו ומחברת אותנו לאדמה ולכאן ועכשיו ל"רגע הזה"!  ולכן הם ממליצים לנו לאמץ את דרך ההתבוננות שלהם כלומר, לראות את מה שעומד ממש לנגד עיננו ולפעול בהתאם מיד.

   

  דרך ההתבוננות העכברית הזאת נוכל לבדוק את הפרטים. אולי פספסנו משהו חשוב למרות שהוא עומד ממש מולנו? אולי דחינו למחר דברים שמצריכים תשומת לב מיידית? אולי אנו עוסקים בהיבטים הגדולים של פרויקט כלשהוא ולא שמים לב לפרטים הקטנים והפראקטיים הנדרשים על מנת שהוא יצא מהכוח אל הפועל?


  עכברים מלמדים אותנו לקחת אחריות גם על הפרטים הקטנים של החיים ללא קיצורי דרך! להתמקד! ולא ללכת לאיבוד בסבך של הרבה נושאים ותחומים. לבנות מסגרות מתוך החלקים אל השלם. מבפנים החוצה. הם גם מזכירים לנו שכל הדברים הטובים מגיעים לאלה שמוכנים לעבוד כדי להגיע לשלמות. 

   

   

  ''

   

  ויחד עם כל הדברים הללו עכברים מבקשים מאתנו שנלמד גם מהחולשה שלהם. שננסה להתמודד עימה ולהיות מודעים אליה בכל רגע ורגע. כלומר,שנשכיל להתבונן גם בתמונה הכוללת ולא רק במה שעומד לנגד עיננו.

   

   

  הם יודעים לומר שעכבר מאוזן אינו שוכח להתבונן גם בתמונה הרחבה ולהפנים את המידע שהיא מספקת פרט אחר פרט. הם גם יודעים מנסיון שרוחב היריעה עלול לעיתים ליצור בלבול. ובלבול לדעתם הוא, בהרבה מקרים, תוצאה של "יותר מידי" או "מהר מידי". ולכן, המפתח להצלחה בכל משימה, על פי שיטתם, הוא התמקדות ובחינת הפרטים, תוך ראיית המסגרת השלימה, ושמירה על קצב התקדמות הדרגתי ומתון.


  אז זהו חברים...האטו את הקצב... הפסיקו להתרוצץ חסרי כיוון במבוכי החיים והתחילו לעשות סדר, לבחון את הפרטים המצויים בנתיבכם הנוכחי ולפנות מקום לשפע אדיר שרק מחכה להיכנס! עשו כמו העכבר עבודה של  Inside out ותצאו נשכרים! עכשיו זה הזמן!

   

   

  ''

   

   

  עד כאן דבר העכברים!

  עכשיו אני יכולה ללכת סוף, סוף לישון בשקט!

  לילה טוב! וחודש אלול מצוין!

  מיכל

   

   

  מקורות:

  ג'יימי סאמס, דייויד קרסון, 1999 – קלפי סגולה. הוצאת ענבר ארוח כפרי.

  טד אנדרוס 1999,  שפת החיות  הוצאת אור- עם.   

  אורלי נירן-יהלום, טוטם העכבר . אתר מעוף מקודש - אינטרנט.

   

  ©כל הזכויות שמורות לד"ר מיכל אדמתי©

  דרג את התוכן:

   תגובות (82)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     30/5/13 08:11:

   צטט: עורך דין שי וקנין 2012-10-24 05:02:26

   פוסט נהדר ומחכים. נהניתי לקרוא. תודה ששיתפת.
   תודה לך שי!
   פוסט נהדר ומחכים. נהניתי לקרוא. תודה ששיתפת.
     6/10/12 21:04:

   צטט: אסנת גזית 2012-10-06 13:56:11

   טוב שפינית לו את הזמן! :) תודה מקרב לב על ההכוונה העכברית, שהיא בהחלט נחוצה ומועילה לבניית מטרות ובעיקר להגשמה. אגב, זה נשמע כמאפייני מזל בתולה, שחל גם כן בחודש אלול... פוסט מעולה, תודה

   תודה לךחיוך חג שמח!

     6/10/12 13:56:
   טוב שפינית לו את הזמן! :) תודה מקרב לב על ההכוונה העכברית, שהיא בהחלט נחוצה ומועילה לבניית מטרות ובעיקר להגשמה. אגב, זה נשמע כמאפייני מזל בתולה, שחל גם כן בחודש אלול... פוסט מעולה, תודה
     4/10/12 23:00:

   צטט: *גילה* 2012-10-03 03:21:17

   איזה פוסט מושקע על עכבר. ותחשבי שהכל התחיל מכך שהלכת לשבת עם אסתי וכך נולד לו פוסט גדול ומושקע. במקרה הזה בהחלט הפכת עכבר להר :-)) חג שמח מיכלי **

   תודה מתוקה :-) איזה דימוי יפה. כייף לראותך שוב כאן. תרגישי טוב!

     3/10/12 03:21:
   איזה פוסט מושקע על עכבר. ותחשבי שהכל התחיל מכך שהלכת לשבת עם אסתי וכך נולד לו פוסט גדול ומושקע. במקרה הזה בהחלט הפכת עכבר להר :-)) חג שמח מיכלי **
     2/9/12 23:25:

   צטט: שאננון 2012-09-02 21:32:03

   תודה רבה מיכל על היכולת לקחת מקרה שנראה כל כך פשוט וחסר ערך, וממנו להוציא כל כך הרבה אינפורמציה . האמת שזה כל כך מדבר אליי עכשו כי אני בשלב של כניסה פנימה במטרה לנקות כל דבר שממש לא מתאים לי בחיי. לנקות ולארגן כל דבר במקום הנכון. אז לגמרי התחברתי אל זה . בזמן האחרון יש המון סיפורים על בעלי חיים ועל הקושי שלהם בעולם שבשליטת בני האדם. שבאים לידיעתי , ואני מרגישה שהיוניברס מנסה לומר לי משהו. אני מתקשרת רוחנית בכללית אבל גם מתקשרת על בעלי חיים. אז כמו שאת עשית, אנסה להבין מה הקשר .תודה רבה ושנה טובה .

   תודה רבה לך שאננון. בהצלחה עם הנקיונות והארגון. זה הזמן! שנה טובה!

     2/9/12 23:23:

   צטט: נירית הרצינית 2012-09-01 15:57:13

   .

   תודה.

   יפה, נפלא וגנוז.

   .

   ברשותך,

   אוסיף עוד ממקורות היהדות.

   .

   העכבר בא להזכיר לנו - לעשר מעשרות.

   ושכנראה לא עשרנו כראוי מההכנסות שלנו לזולתנו.

   כמו כן - לתת צדקה.

   הצדקה מרוממת מזלו של אדם.

   .

   חיות השדה, הצמחים וכיו"ב,

   משוררים לפני הקב"ה.

   .

   עכבר משורר ואומר:

   "ואתה צדיק על כל הבא עלי - כי אמת עשית, ואני הרשעתי".

   .

    

   ''

    

   של..

   שנה טובה ומבורכת.

    

   ''

   .

   תודה רבה נירית. שנה טובה גם לך!

     2/9/12 21:32:
   תודה רבה מיכל על היכולת לקחת מקרה שנראה כל כך פשוט וחסר ערך, וממנו להוציא כל כך הרבה אינפורמציה . האמת שזה כל כך מדבר אליי עכשו כי אני בשלב של כניסה פנימה במטרה לנקות כל דבר שממש לא מתאים לי בחיי. לנקות ולארגן כל דבר במקום הנכון. אז לגמרי התחברתי אל זה . בזמן האחרון יש המון סיפורים על בעלי חיים ועל הקושי שלהם בעולם שבשליטת בני האדם. שבאים לידיעתי , ואני מרגישה שהיוניברס מנסה לומר לי משהו. אני מתקשרת רוחנית בכללית אבל גם מתקשרת על בעלי חיים. אז כמו שאת עשית, אנסה להבין מה הקשר .תודה רבה ושנה טובה .
     1/9/12 15:57:

   .

   תודה.

   יפה, נפלא וגנוז.

   .

   ברשותך,

   אוסיף עוד ממקורות היהדות.

   .

   העכבר בא להזכיר לנו - לעשר מעשרות.

   ושכנראה לא עשרנו כראוי מההכנסות שלנו לזולתנו.

   כמו כן - לתת צדקה.

   הצדקה מרוממת מזלו של אדם.

   .

   חיות השדה, הצמחים וכיו"ב,

   משוררים לפני הקב"ה.

   .

   עכבר משורר ואומר:

   "ואתה צדיק על כל הבא עלי - כי אמת עשית, ואני הרשעתי".

   .

    

   ''

    

   של..

   שנה טובה ומבורכת.

    

   ''

   .

     25/8/12 23:21:

   תודה לכל החברים שהגיבו וגם...לכל אלה שביקרו, קראו וכיכבו. שבוע טוב! והרבה טוב!

     25/8/12 23:19:

   צטט: תמו'ש 2012-08-25 06:59:10

   תמיד ידעתי שמסתתרים להם תכונות מעניינות לעכברים הסקרניים והנראים תמיד משועשעים. תודה לך מיכלי היקרה על האינפורמציה.

   תודה לך תמוש יקרה. מסתבר שלא רק אני מצאתי שעשוע אצל העכברים. שבוע טוב!

     25/8/12 23:18:

   צטט: איציק מצליח 2012-08-25 04:02:08

   תודה מיכלי על הפוסט המעניין..

   בכייף איציק. תודה לך!

     25/8/12 06:59:
   תמיד ידעתי שמסתתרים להם תכונות מעניינות לעכברים הסקרניים והנראים תמיד משועשעים. תודה לך מיכלי היקרה על האינפורמציה.
     25/8/12 04:02:
   תודה מיכלי על הפוסט המעניין..
     24/8/12 23:03:

   צטט: ציפי.ק NLP 2012-08-24 13:53:27

   וואו מיכל איזו השקעה! איזה מידע מקיף. התרגשתי מאוד גם מהרעיון למפגש הלילי עם אסתי חברתך לקפה. תודה על השיתוף

   התודה היא לך ציפי. על שהעמקת והתחברת. וכן....המפגש הזה היה באמת היה מאד מרגש. 

     24/8/12 23:01:

   צטט: חנה וייס 2012-08-24 10:09:51

   התמונות נהדרות. כן, הגיוני שהעכבר יסמל ביעור חמץ... מה זה מפת טוטם? 

   תודה רבה חנה. מפת טוטם היא מפת חיות אינדיאניות. אם תלכי אחורה בבלוג שלי לפוסטים קודמים תוכלי למצוא על כך מישנה סדורה. שבת שלום!

     24/8/12 22:59:

   צטט: רויטל ברזילי 2012-08-24 08:00:03

   מיכלי איזה כיף נשמע המפגש הזה המיוחד, ולקרוא על החיבור המיוחד בין שתיכן. זאת מתנה יקרה :) והעכבר שלך, "כמה קטן - ככה גדול " כרגיל כיף לקרוא וללמוד אצלך ♥♥
   כן... זה תמיד כייף להיפגש. להפוך הכרות וירטואלית למוחשית. אין תחליף למפגש הפיזי עם כל החושים חיוך ואת תמיד כזו מפרגנת וכל דבר רואה באור חיובי. תענוג! שמחה שהיה לך כייף! נשיקות.
     24/8/12 13:53:
   וואו מיכל איזו השקעה! איזה מידע מקיף. התרגשתי מאוד גם מהרעיון למפגש הלילי עם אסתי חברתך לקפה. תודה על השיתוף
     24/8/12 10:09:

   התמונות נהדרות. כן, הגיוני שהעכבר יסמל ביעור חמץ... מה זה מפת טוטם? 

     24/8/12 08:00:
   מיכלי איזה כיף נשמע המפגש הזה המיוחד, ולקרוא על החיבור המיוחד בין שתיכן. זאת מתנה יקרה :) והעכבר שלך, "כמה קטן - ככה גדול " כרגיל כיף לקרוא וללמוד אצלך ♥♥
     23/8/12 22:48:

   צטט: אילנה ינובסקי 2012-08-23 20:25:46

   כשהבנתי שפניך לעכברים התחלחלתי. יש לי איזה רתיעה מובנית מהחיה הזאת. עכשיו הבנתי שאולי משום שאני מפוזרת, מתבוננת בפרטים הקטנים אבל לא יכולה בלי התמונה הכוללת, ואם יש משהו שאני ממש לא סובלת זה לארגן את הבית. במהלך הקריאה עמדתי על סף פריצת דרך בכיוון עקירת הדעות הקדומות, אבל סלידתי מהחיה הזאת גדולה ממני ואני מתנצלת. היא מופיעה אצלך באופן כל כך מועיל ומרבה תבונה. אני נותרת בראש חפוי בבורותי

   תודה אילנה יקרה חיוך לפי מה שאת מספרת על עצמך הסיכוי שתפגשי עכברים הוא ממש זעיר לשון בחוץ . בכל אופן, תודה שקראת ועיבדת את החומרים. תמיד שמחה על ביקורייך והמשובים שאת נותנת. שבת טובה!

     23/8/12 22:43:

   צטט: אילניק 2012-08-23 08:36:31

   יפתי, אחד לאחד, ואני מוצאת את עצמי מהנהנת בלי הרף ומבינה לעומק את מה שאמרת לי על זמן העכבר לפני שקראתי את הפוסט. נפלאה כתיבתך. עמוקה , רוחנית, רציונאלית ומלאת אור ואופטימיות! ת ו ד ה ר ב ה

   תודה מתוקה. ורציתי להגיד לך שמה שאמרת לי בטלפון היום על הכתיבה שלי קיים גם בך. עצם זה שיכולת לראות ולהגדיר את הדברים אומר שהכל קיים קודם כל בתוכך. אני רק מראה שמשקפת לך את יופייך שלך. 

     23/8/12 22:40:

   צטט: הטרמילר 2012-08-23 07:11:50

   מרתק. אני בא הנה מעט מאד לקרוא כי המסך מרצד לי, קופץ כל כמה שניות ומעצבן. ובכל זאת יש כאן כמה שווים שאני לא יכול לדלג על יצירותיהם כמו אצלך. יופי של חיבורים עשית. עונג לקראת הפלגה :) סוף שבוע מקסים...

   תודה רפי. שתהיה הפלגה מוצלחת וסופ"ש טוב גם לכם. ד"ש בבית.

     23/8/12 22:39:

   צטט: עמיגרינברג 2012-08-23 02:30:40

   תודה על הפוסט המושקע והמעניין.....כיכבתי......

   תודה רבה עמית.

     23/8/12 20:25:
   כשהבנתי שפניך לעכברים התחלחלתי. יש לי איזה רתיעה מובנית מהחיה הזאת. עכשיו הבנתי שאולי משום שאני מפוזרת, מתבוננת בפרטים הקטנים אבל לא יכולה בלי התמונה הכוללת, ואם יש משהו שאני ממש לא סובלת זה לארגן את הבית. במהלך הקריאה עמדתי על סף פריצת דרך בכיוון עקירת הדעות הקדומות, אבל סלידתי מהחיה הזאת גדולה ממני ואני מתנצלת. היא מופיעה אצלך באופן כל כך מועיל ומרבה תבונה. אני נותרת בראש חפוי בבורותי
     23/8/12 08:36:
   יפתי, אחד לאחד, ואני מוצאת את עצמי מהנהנת בלי הרף ומבינה לעומק את מה שאמרת לי על זמן העכבר לפני שקראתי את הפוסט. נפלאה כתיבתך. עמוקה , רוחנית, רציונאלית ומלאת אור ואופטימיות! ת ו ד ה ר ב ה
     23/8/12 07:11:
   מרתק. אני בא הנה מעט מאד לקרוא כי המסך מרצד לי, קופץ כל כמה שניות ומעצבן. ובכל זאת יש כאן כמה שווים שאני לא יכול לדלג על יצירותיהם כמו אצלך. יופי של חיבורים עשית. עונג לקראת הפלגה :) סוף שבוע מקסים...
     23/8/12 02:30:
   תודה על הפוסט המושקע והמעניין.....כיכבתי......
     22/8/12 14:45:

   צטט: הדרור מספרת-סיפורים 2012-08-22 12:56:52

   ויש לי שאלה: האם כל הנכתב מתייחס גם לחולדה? חולד? העכברים הגדולים האלה , המבהילים? כי היו בסביבתי כמה כאלה עד ש...הצלחנו להתגבר על הבעיה בכוחות העירייה

    

   תודה דרור יקירה! גם לך הרבה שפע בשפע! שמחה שהתחברת ל"דרך העכבר"...ולמסריו. אולי יום אחד עוד נספר עליו יחד סיפורים. ובקשר לחולדה - למיטב נסיוני "הגודל כן קובע" לשון בחוץ יחד עם זאת עכבר זה עכבר!והחולדה שמכונה גם עכברוש שייכת בהחלט למשפחת העכבריים. והוא גם נראה אותו הדבר.

   ''

   לפיכך, את יכולה בהחלט לקשור וליישם את המסרים המובאים כאן גם אם פגשת חולדות. נשיקות לך..

    

     22/8/12 14:33:

   צטט: fox angel 2012-08-22 12:17:53

   יקירתי, אני תמיד לומדת ממך דברים חדשים ונפעמת מחוכמתך וליבך האוהב. הפעם לימדת אוותי דברים נוספים על העכבר ועל הסתכלות אחרת של התמונה הכוללת. וגם חומר למחשבה על חודש אלול...תודה !!! :)))

   תודה חברה אהובה! הלמידה היא הדדית! וגם האהבה...תמים

     22/8/12 14:31:

   צטט: ידידת אמת 2012-08-22 09:50:56

   מיכלי היקרה,
   כהרגלך פוסטים מעניינים ...
   עכברים תמיד הפחידו אותי ועדיין....אך בעזרת הפוסט שלך נדמה לי שכבר לא..מה שמעניין שבעלי חיים ורמשים שהם שנואים או מגעילים מקבלים משמעות אחרת ♥♥

    

   תודה יקירה! שמחה שמצאת עניין ונפתחה לך עוד זווית ראייה. ואני בהחלט מבינה על מה את מדברת. גם לי ההסתכלות הזו עוזרת לראות את החיות (במיוחד את אלה ה"פחות אטרקטיביות") באור אחר לחלוטין. תודה על הביקור.

   ויש לי שאלה: האם כל הנכתב מתייחס גם לחולדה? חולד? העכברים הגדולים האלה , המבהילים? כי היו בסביבתי כמה כאלה עד ש...הצלחנו להתגבר על הבעיה בכוחות העירייה
   * מיכלי, מי היה מאמין שאני אאמץ לדרכי את "דרך העכבר" :-) אני לא חובבת עכברים אבל מהפוסט המאלף שכתבת, אין לי ספק שיש לי מה ללמוד מהם והרבה. מהפנים-החוצה..לנקות..לפנות מקום...והשפע יכנס בכבוד הראוי לו. אני ממש לא שייכת לאנשי העכבר, לכן זה מסקרן אותי שבעתיים. כרגיל, כל פוסט שאת מעלה, הוא לי חגיגה! מאחלת לך...שפע על כל צעד ושעל.
     22/8/12 12:17:
   יקירתי, אני תמיד לומדת ממך דברים חדשים ונפעמת מחוכמתך וליבך האוהב. הפעם לימדת אוותי דברים נוספים על העכבר ועל הסתכלות אחרת של התמונה הכוללת. וגם חומר למחשבה על חודש אלול...תודה !!! :)))
     22/8/12 09:50:

   מיכלי היקרה,
   כהרגלך פוסטים מעניינים ...
   עכברים תמיד הפחידו אותי ועדיין....אך בעזרת הפוסט שלך נדמה לי שכבר לא..מה שמעניין שבעלי חיים ורמשים שהם שנואים או מגעילים מקבלים משמעות אחרת ♥♥

     21/8/12 23:22:

   צטט: מוטיש_ 2012-08-21 22:05:56

   העכבר, כלי תחבורה של האל גאנש. העכבר חיה קדושה בהודו.

   זה באמת מעניין. לא היה לי שמץ של מושג. אקרא על העכבר ההודי. תודה על המידע.

     21/8/12 23:21:

   צטט: רומפיפיה 2012-08-21 21:46:11

   תודה לך מיכל

   למדתי דברים חדשים

   בשמחה רומפי! תודה על הביקור.

     21/8/12 23:21:

   צטט: דרך הצבע 2012-08-21 21:34:21

   מיכל, מצטערת, לא זכרתי את האנטילופה, שנמצאת "כמובן" גם אצלי על המפה..... הריצות בין בתי החולים, דפקו לי כמה תאים אפורים במוח........ למרות שהיום לצד ריצה לאמא שלי, רצתי לראות את האחיין המתוק שנולד לו לפנות בוקר.... והביא לנו המון שמחה..... אקרא לאנטילופה שלי כעת, באמת זקוקה לה כדי שאוכל לפעול כהלכה................ תודה לך חברתי המתוקה

   בכייף מותק! סומכת עלייך...

     21/8/12 23:20:

   צטט: til4 2012-08-21 20:39:47

   אני אוהב את העכבר שלי - בגללו אני מצליח לגלול...

   אני יכולה להבין אותך! גם אני אוהבת מאד את העכבר "הזה"שלי. תודה על הביקור במאורת העכברים.

     21/8/12 23:18:

   צטט: OCN 2012-08-21 18:18:03

   זו החיה שהכי מגעילה אותי יותר מגוקים. וגם לי יש סיפור על עכבר כך שנזכרתי שכתבת על הנושא . מקווה שלא תזכי לראותם אלא רק בספרים ובסיפורים

   תודה אוסי יקרה חיוך

     21/8/12 23:17:

   צטט: רון דון 2012-08-21 16:28:16

   בין אם היה זה קולו של העכבר ובין אם היה זה רחש עכבר המחשב ..בכל מקרה ... ע'- כבר נפקחה...אצלנו ...לקראת חודש אלול .. ונמשלנו כעכבר באומר לרעהו: א-ני ל-דודי ו-דודי ל-י ... וממך בלב רחב קיבלנו ...א-יש ל-רעהו ו-מתנות ל-אביונים..... כיף לקרוא את כתיבתך ... המעוררת למחשבה ...והמסוגננת בחן רב ... חן חןן מיכל יקרה ...

   תודה רבה חבר!

     21/8/12 23:17:

   צטט: צחיתוש 2012-08-21 15:54:39

   תודה ששיתפת בפוסט מעולה. אהבתי מאוד וכיכבתי. להמשך מפגשים נעימים ויפים. והחלמה מהירה לאימך צחיתוש

   תודה רבה צחיתוש. שמחה שאהבת. אמסור לאמה של אסתי החלמה מהירה בשמך.

     21/8/12 23:16:

   צטט: hilasoul 2012-08-21 13:46:21

   רק אנא יש גם הדברה אקלוגית שלא רוצחת את שליחי החוכמה

    

   מלכודת דבק - זה לא רק רצחני, אלא גם גורם לגסיסה נוראית ביסורים. המלכודת הקלאסיות; קופסאות הברזל הנטרקות הכי עדינות במובן זה שהעכבר נתפס חי וניתן לשחרר אותו.

    

   ניתן היום גם להרחיק עכברים ע"י גלי קול ושיטות קצת פחות אכזריות.

    

   אני, אפילו עקרבים לכדתי והרחקתי מביתי....

    

   ומה זה אומר שנפגשתי עם קיפוד השבוע? :)

   היי הילה, אקח את הצעותייך לתשומת ליבי. עברנו לבית חדש עם גינות ויער עבות צמחיה בסמוך. יש כאן המון חיות. אין לי ניסיון קודם עם הענין ואני לומדת איך להתמודד עם חיות שגרות אתנו מבלי לפגוע בהן וגם מבלי להפגע מהן. תודה על ההצעות. לגבי הקיפוד אכתוב עליו פוסט מתי שהוא ...כבר כמה חברים שנתקלו בקיפודים שאלו אותי את אותה השאלה. אומר לך רק בגדול שקיפוד זו חיה מדהימה שמסמלת תום, ענווה ומשחק ממש כמו אצל הילדים. היא מחברת אותנו חזרה לילד שבנו ומזמינה אותנו לשחק להנות ולבטוח! לתת אמון בחיים וליצור מרחב שיאפשר לעצמנו ולאחרים לפתוח את הלב ולחלוק ביחד את מתנות האהבה, השמחה והחברות. יש לי תחושה שתדעי עכשיו את התשובה לשאלה עבורך.

     21/8/12 22:05:
   העכבר, כלי תחבורה של האל גאנש. העכבר חיה קדושה בהודו.
     21/8/12 21:46:

   תודה לך מיכל

   למדתי דברים חדשים

     21/8/12 21:34:
   מיכל, מצטערת, לא זכרתי את האנטילופה, שנמצאת "כמובן" גם אצלי על המפה..... הריצות בין בתי החולים, דפקו לי כמה תאים אפורים במוח........ למרות שהיום לצד ריצה לאמא שלי, רצתי לראות את האחיין המתוק שנולד לו לפנות בוקר.... והביא לנו המון שמחה..... אקרא לאנטילופה שלי כעת, באמת זקוקה לה כדי שאוכל לפעול כהלכה................ תודה לך חברתי המתוקה
     21/8/12 20:39:
   אני אוהב את העכבר שלי - בגללו אני מצליח לגלול...
     21/8/12 18:18:
   זו החיה שהכי מגעילה אותי יותר מגוקים. וגם לי יש סיפור על עכבר כך שנזכרתי שכתבת על הנושא . מקווה שלא תזכי לראותם אלא רק בספרים ובסיפורים
     21/8/12 16:28:
   בין אם היה זה קולו של העכבר ובין אם היה זה רחש עכבר המחשב ..בכל מקרה ... ע'- כבר נפקחה...אצלנו ...לקראת חודש אלול .. ונמשלנו כעכבר באומר לרעהו: א-ני ל-דודי ו-דודי ל-י ... וממך בלב רחב קיבלנו ...א-יש ל-רעהו ו-מתנות ל-אביונים..... כיף לקרוא את כתיבתך ... המעוררת למחשבה ...והמסוגננת בחן רב ... חן חןן מיכל יקרה ...
     21/8/12 15:54:
   תודה ששיתפת בפוסט מעולה. אהבתי מאוד וכיכבתי. להמשך מפגשים נעימים ויפים. והחלמה מהירה לאימך צחיתוש
     21/8/12 13:46:

   רק אנא יש גם הדברה אקלוגית שלא רוצחת את שליחי החוכמה

    

   מלכודת דבק - זה לא רק רצחני, אלא גם גורם לגסיסה נוראית ביסורים. המלכודת הקלאסיות; קופסאות הברזל הנטרקות הכי עדינות במובן זה שהעכבר נתפס חי וניתן לשחרר אותו.

    

   ניתן היום גם להרחיק עכברים ע"י גלי קול ושיטות קצת פחות אכזריות.

    

   אני, אפילו עקרבים לכדתי והרחקתי מביתי....

    

   ומה זה אומר שנפגשתי עם קיפוד השבוע? :)

     21/8/12 12:35:

   צטט: debie30 2012-08-21 11:32:43

   מיכל יקרה,

   נהניתי לקרוא, שמחה על המידע בו העשרת אותי.

   אנשים רבים נרתעים מעכברים, בעיניי הם חיות מאוד חמודות ,
   ובעקבות הדברים שכתבת על העכבר אני מזמינה עכשיו

   הרבה עכברים שיארגנו לי קצת את הדברים.

   מאוד חסר לי עכבר ( :

   היי דבי יקירה. תודה רבה! שמחה שאת עושה שימוש במידע חיוך בכל מקרה, את לא חייבת להזמין ממש עכברים. מספיק שתתחברי לאנרגיה שלהם ולתובנות שהם מביאים עימם! זה כבר יעשה לך סדר. 

     21/8/12 12:31:

   צטט: mezra 2012-08-21 11:17:52

   וואו איזה יופי איזה עושר של מידע. שנית המפגש שלך עם אסתי ומה שבא אחר כך שוב מוכיח שאין מקריות .

   תודה מאיר חיוך

     21/8/12 12:30:

   צטט: הדוב השותק 2012-08-21 10:12:53

   מקסים מקסים מקסים - מאיר, מלמד, מאתגר, שנון, טעם של עוד... המון תודה על פוסט מרתק ותבוני- מאיר ומעיר...

   המון תודה לך יוסי! שמחתי לביקור להתרשמות שלך מהתכנים. 

     21/8/12 12:28:

   צטט: סאלינה 2012-08-21 09:31:08

   מיכל יקרה, תודה על הפוסט העשיר, המושקע והמאלף....למדנו דרכך משהו על עכברים, על חודש אלול ובכלל....המון תודה והמשך שבוע נפלא....סאלינה

   תודה רבה סאלינה! שמחה שהתחברת ואהבת. המשך שבוע נפלא גם לך!

     21/8/12 12:27:

   צטט: אביה אחת 2012-08-21 08:09:15

   נתיב האור תודה על השיתוף על המפגש עם אסתי המקסימה על העכבר ועל הפוסט העשיר אמצעשבוע נפלא ונעים

   תודה יקירה. אמצע-שבוע נפלא ונעים גם לך ובכלל...

     21/8/12 12:26:

   צטט: תמי ורטהיים 2012-08-21 08:05:40

   תודה על פוסט מרתק.יפה בעיני איך הכל מסונכרן ומדויק.

   תודה תמי. אכן הכל מסונכרן ומדויק. ממש כמו העכבר.

     21/8/12 12:20:

   צטט: א ח א ב 2012-08-21 07:55:44

   העכבר כמשל....! האנשת חיות מעניינת.

   מסכימה אתך! זה נושא מרתק ואינסופי. חיוך 

     21/8/12 12:18:

   צטט: ***ורד*** 2012-08-21 07:35:10

   דיסני הפך את העכבר לכוכב עולמי ...

   ורד נראה לי שהאינדיאנים היו שם לפניו חיוךבכל אופן, כבר הסכמתי קודם עם חברה אחרת כאן שמיקי מאוס - כבודו במקומו מונח! תודה על הביקור. 

     21/8/12 12:15:

   צטט: יהודית מליק שירן 2012-08-21 09:55:57

   מיכלי אהובה,

   אסתי קסם של אדם. אני שמחה שנפגשתן. גם אני פגשתי אותה במפגש בעזריאלי לפני כמה שנים, התאהבתי באישיותה, במיוחד כשנודע לי שאנחנו בנות אותו מזל.

   עכברים מלמדים אותנו לקחת אחריות גם על הפרטים הקטנים של החיים ללא קיצורי דרך! להתמקד! ולא ללכת לאיבוד בסבך של הרבה נושאים ותחומים. לבנות מסגרות מתוך החלקים אל השלם. מבפנים החוצה. הם גם מזכירים לנו שכל הדברים הטובים מגיעים לאלה שמוכנים לעבוד כדי להגיע לשלמות. 

    

   האם יש לך מושג, איך הפרית אותי עכשיו? הארת את עיניי בשטח מחסן ההוצאה של אחסון הספרים, אישי סיפר לי שראה עכבר מתרוצץ ליד המדרכה. המחסן בקומה שלישית ועוד אחד פגש ליד מקום עבודתו. וואו התובנה שהבאת כאן מלאה כרימון, תודה עליה. יום נפלא

   היי יהודית, כייף לשמוע. ההפרייה היא ההדדית כפי שבטח שמת לב. את מספרת לי על סיציליה, לקראת נסיעתי הקרבה ובאה לשם, ואני מספרת לך על עכברים שרוצים לדבר גם אתך חיוך

     21/8/12 12:13:

   צטט: עדי ט. 2012-08-21 07:09:16

   תודה על פוסט מאלף!

   תודה לך עדי! שמחה שהתוכן דיבר אלייך.

     21/8/12 12:12:

   צטט: סנופה 2012-08-21 05:07:42

   יפה

   תודה! חיוך

     21/8/12 12:11:

   צטט: zohey 2012-08-21 00:42:58

   מיכל את מדהימה ! מי חשב שישנו קשר מובהק בין עכבר לחודש אלול - על כל המכלול הרוחני , אני מתפעלת מהתרגום המעשי . דבר אחד אני יכולה לומר - כי מאז שהתחלתי לקרוא את הפוסטים שלך - כאשר אני נתקלת בחיה מסתובבת לידי או נקראת בדרכי - באותו רגע אני בודקת את המשמעות . שנה נפלאה לך
   תודה יקירה. אנחנו (שתינו) כבר החלפנו רשמים במהלך הלילה בפרטי...והסכמנו שלפני שנאחל שנה נפלאה...נעשה קצת עבודה עכברית :-) יגיע גם הזמן לכל האיחולים. להשתמע ויופי שבאת!

    

     21/8/12 12:10:

   צטט: tאנג"ל 2012-08-21 00:49:05

   וואו איזה פוסט מושקע . בשעת לילה מאוחרת השכלתי .ואפילו נהנתי חחח ואני חשבתי שמדובר במיקי מאוס...תודה לך.

    

   תודה חברה.

   שמחה שבאת, נהנית, השכלת וחייכת.

   וגם מיקי מאוס הוא עכבר לכל דבר! אין ספק!

     21/8/12 12:04:

   צטט: טלוני 2012-08-21 10:35:00

   מיכל יקרה, כמו את שאר הפוסטים שלך, גם את זה תענוג לקרוא.
   גם ברמת התובנות וגם ברמת העריכה והאיורים.
   ממש עושה חגיגה בלב!
   אבל עצוב היה לי לקרוא על הרעלת העכברים, הם יצורים נחמדים, ולמרות שהם גורמיים נזקים ואומרים שהם מעבירים מחלות, הרי עצוב להרעיל אותם.
   גם לנו היתה תקופה של עכברים בסביבה, בעיקר כאשר עדיין בנו כאן בתים חדשים ועסקו בחפירות באדמה.

   בכל פעם שמצאנו עכבר בביתנו, הייתי שמה לו מלכודת דבק, ולאחר שנתפס שחררנו אותו בשדה.

   מקווה שלאחר שקיבלת מהם את המסר הם יפסיקו להסתובב בחצר ביתך ולא תיאלצו לגרום למותם.

    

   היי רוני יקרה,

   את ממש צודקת גם לי לא היה קל להזמין מדבירים. אני תמיד שואלת את עצמי האם נכון להרוג את השליח? כך קרה לי בשנה שעברה עם הלטאה ועם הנחש. וקורה לי כל פעם שאני צריכה להרחיק עכביש שנמצא אצלי במפה. בד"כ משתדלת שלא. הפעם הדברנו רק את פתחי הביובים. על החלונות שמנו באמת מלכודות דבק. תודה על הפרגון. ראיתי גם את תגובתך לפוסט של אסתי. נשיקות...  

     21/8/12 11:59:

   צטט: דרך הצבע 2012-08-21 08:44:37

   מיכלי יקרה, כמה טוב שאני מצליחה להשפיע עליך שתשפיעי מטובך עלינו..... תמיד כתיבתך מרתקת, נעימה, מלמדת..... ולא רק אני זוכה, כל החברים....... ואת, עשית וי על עוד חיה שדיברה איתך........... ואני מתחילה קצת לדאוג, שהרי החיות מתגלות בפניך תמיד, ומה אם תגיע האנטילופה.... תכנס לפתע מבעד דלתך בגינה? שלא תעשה לך בלגן בסלון, חחחחחח, נו, ברגע זה התקבלה הכרעה..... האנטילופה תהיה החיה הבאה.... איך נראה לך חברה? מוסיפה פה מה שכתבתי אני בקיר שלי על הפגישה בינינו, ומודה לך על המינוי הרשמי שהענקת לי... סדרנית עבודה לחיות, שמכוונת אותך לכתוב עליהן, חחחחחחחחח , יום טוב, להפוך וירטואלי לאמיתי, הפגישה, הפגישה שכזאת..... בכל רע יש טוב...... ומה אני רוצה ספר לכם? על מפגש מיוחד ומרגש אם חברה וירטואלית מזה כמה שנים.....מיכל אדמתי, ואיך בלילה בו הייתי "בתפקיד", הייתה לנו מין פגישה שכזו.... את מיכל אני מכירה דרך קפה דה מרקר, שמתי לב לפוסטים שכתבה, שתמיד ריתקו אותי וגרמו לי הנאה צרופה, וכמובן גם למידה, שכן, מיכל, מחוברת לעולם הטוטאם האינדיאני, שגם אני למדתי, ותמיד המאמרים שלה היו מלאים בתובנות, ובחן, ואופן הכתיבה הרשים אותי מאוד, יצרנו קשר טלפוני, והשמחה הייתה רבה...מידי פעם עלה הרעיון של פגישה.... אך כל אחת ומעגל חייה, המחויבות.,,, העבודה, המשפחה, וכך נדחתה ונדחתה לה הפגישה..... ורמת הסקרנות עלתה.... והצפייה רבה...... והנה, לצערי אמי מאושפזת בבית חולים כרמל בחיפה, קרוב למגוריה של מיכל, ואני, החלטתי, שהגיע הזמן .....וכך נזכה את מיכל גם במצוות ביקור חולים/והמטפלים בחולים,......... טלפון ספונטאני למיכל, ומהעבר השני של הקו... מיכל צוהלת, ב'אמא שלי, חשבתי עליך ממש היום ותכננתי לצלצל אליך...." הזמנתי את מיכל "ללובי" של הבית חולים, והפגישה הייתה מרגשת, חיבוקים , נישוקים, לראות מקרוב, להרגיש את האנרגיה, לראות את העיניים הכחולות בוהקות של מיכל, הכול יותר מהמצופה....מפאת הנסיבות, שלא כהרגלי, האירוח היה מן הסתם... דל, כלומר....ישבנו בחדר אוכל..... בלי שום אוכל...... אבל...................מזון רוחני, היה לנו בשפע, פטפטנו....ואפילו הספקנו לעשות "פתיחת קלפים" מרתקת...... עם קלפים שהיו ברשותי..... אני המפתח לשינוי..... השעה התארכה, ונדמה היה שאפשר לשבת עוד ועוד....... אבל, צריך לקום בבוקר (עם שיר חדש בלב..) ..... ליווית את מיכל לדלת הכניסה, ונחשו מה?????????????? בחצר, המתין לנו עכברון קטן וחמוד...... שמיד הדליק למיכל את חוש היצירתיות, ומיכל, התחייבה לכתוב לנו פוסט חדש על העכבר.... שהרי היה מסר ברור, להקשיב לסימנים ולמסרים מהיקום....... וחשבתי לעצמי... למה דווקא עכבר הופיע כעת? ובדקתי מה המסר שמוסר לי העכבר....???? תסכימו לראות בצורה נכונה מה שנמצא מול העיניים ולפעול בהתאם, העכבר בא ליצור מיקוד ומנחה לבחון את הדברים בקפידה ולשים לב לפרטים, להתמודד עם הנושא שעומד כרגע על הפרק, לבדוק את עצמכם, ואת הסביבה, לבדוק האם קיים בסביבה מישהו שאינו נאמן להתחשבויותיו? וגם לשים לב לא לתת מיקוד יתר, אלא להרים את הראש מעל נקודת המבט הנוכחית, ולהסכים לראות את התמונה הכוללת... וכאן המקום להודות לרשת החברתית דה מרקר, שהפגישה בינינו, ועל ידידות נהדרת, שנרקמה דרך הקווים האלחוטיים.... וחיברה נשמות ותיקות...... וכעת, מיכל, הבמה לרשותך, מחכה לפוסט הנהדר על העכבר..... ובפעם הבאה, נחגוג יחד כהלכה, עם ארוחה דשנה ומהנה.... לפתוח יומנים, אני כבר מוכנה...... חיבוק, ולך מראש תודה,
   אסתי אני מתפלאת עלייך!  מזממממממממממממממממןןןןןןןןןןןןןן יש אצלי בבלוג  פוסט על האנטילופה! אפילו אחד היפים והמוצלחים מביניהם. וממש אין לי בעיה שהיא תבוא אלי לגינה או לסלון...כי אני אוהבת אותה! בכל מקרה, אני לא ממש צריכה שהיא תגיע פיזית כי היא נמצאת במפה שלי. חיה ופועמת בתוכי. טבועה במהותי.

    

     21/8/12 11:32:

   מיכל יקרה,

   נהניתי לקרוא, שמחה על המידע בו העשרת אותי.

   אנשים רבים נרתעים מעכברים, בעיניי הם חיות מאוד חמודות ,
   ובעקבות הדברים שכתבת על העכבר אני מזמינה עכשיו

   הרבה עכברים שיארגנו לי קצת את הדברים.

   מאוד חסר לי עכבר ( :

     21/8/12 11:17:
   וואו איזה יופי איזה עושר של מידע. שנית המפגש שלך עם אסתי ומה שבא אחר כך שוב מוכיח שאין מקריות .
     21/8/12 10:35:

   מיכל יקרה, כמו את שאר הפוסטים שלך, גם את זה תענוג לקרוא.
   גם ברמת התובנות וגם ברמת העריכה והאיורים.
   ממש עושה חגיגה בלב!
   אבל עצוב היה לי לקרוא על הרעלת העכברים, הם יצורים נחמדים, ולמרות שהם גורמיים נזקים ואומרים שהם מעבירים מחלות, הרי עצוב להרעיל אותם.
   גם לנו היתה תקופה של עכברים בסביבה, בעיקר כאשר עדיין בנו כאן בתים חדשים ועסקו בחפירות באדמה.

   בכל פעם שמצאנו עכבר בביתנו, הייתי שמה לו מלכודת דבק, ולאחר שנתפס שחררנו אותו בשדה.

   מקווה שלאחר שקיבלת מהם את המסר הם יפסיקו להסתובב בחצר ביתך ולא תיאלצו לגרום למותם.

     21/8/12 10:12:
   מקסים מקסים מקסים - מאיר, מלמד, מאתגר, שנון, טעם של עוד... המון תודה על פוסט מרתק ותבוני- מאיר ומעיר...

   מיכלי אהובה,

   אסתי קסם של אדם. אני שמחה שנפגשתן. גם אני פגשתי אותה במפגש בעזריאלי לפני כמה שנים, התאהבתי באישיותה, במיוחד כשנודע לי שאנחנו בנות אותו מזל.

   עכברים מלמדים אותנו לקחת אחריות גם על הפרטים הקטנים של החיים ללא קיצורי דרך! להתמקד! ולא ללכת לאיבוד בסבך של הרבה נושאים ותחומים. לבנות מסגרות מתוך החלקים אל השלם. מבפנים החוצה. הם גם מזכירים לנו שכל הדברים הטובים מגיעים לאלה שמוכנים לעבוד כדי להגיע לשלמות. 

    

   האם יש לך מושג, איך הפרית אותי עכשיו? הארת את עיניי בשטח מחסן ההוצאה של אחסון הספרים, אישי סיפר לי שראה עכבר מתרוצץ ליד המדרכה. המחסן בקומה שלישית ועוד אחד פגש ליד מקום עבודתו. וואו התובנה שהבאת כאן מלאה כרימון, תודה עליה. יום נפלא

     21/8/12 09:31:
   מיכל יקרה, תודה על הפוסט העשיר, המושקע והמאלף....למדנו דרכך משהו על עכברים, על חודש אלול ובכלל....המון תודה והמשך שבוע נפלא....סאלינה
     21/8/12 08:44:
   מיכלי יקרה, כמה טוב שאני מצליחה להשפיע עליך שתשפיעי מטובך עלינו..... תמיד כתיבתך מרתקת, נעימה, מלמדת..... ולא רק אני זוכה, כל החברים....... ואת, עשית וי על עוד חיה שדיברה איתך........... ואני מתחילה קצת לדאוג, שהרי החיות מתגלות בפניך תמיד, ומה אם תגיע האנטילופה.... תכנס לפתע מבעד דלתך בגינה? שלא תעשה לך בלגן בסלון, חחחחחח, נו, ברגע זה התקבלה הכרעה..... האנטילופה תהיה החיה הבאה.... איך נראה לך חברה? מוסיפה פה מה שכתבתי אני בקיר שלי על הפגישה בינינו, ומודה לך על המינוי הרשמי שהענקת לי... סדרנית עבודה לחיות, שמכוונת אותך לכתוב עליהן, חחחחחחחחח , יום טוב, להפוך וירטואלי לאמיתי, הפגישה, הפגישה שכזאת..... בכל רע יש טוב...... ומה אני רוצה ספר לכם? על מפגש מיוחד ומרגש אם חברה וירטואלית מזה כמה שנים.....מיכל אדמתי, ואיך בלילה בו הייתי "בתפקיד", הייתה לנו מין פגישה שכזו.... את מיכל אני מכירה דרך קפה דה מרקר, שמתי לב לפוסטים שכתבה, שתמיד ריתקו אותי וגרמו לי הנאה צרופה, וכמובן גם למידה, שכן, מיכל, מחוברת לעולם הטוטאם האינדיאני, שגם אני למדתי, ותמיד המאמרים שלה היו מלאים בתובנות, ובחן, ואופן הכתיבה הרשים אותי מאוד, יצרנו קשר טלפוני, והשמחה הייתה רבה...מידי פעם עלה הרעיון של פגישה.... אך כל אחת ומעגל חייה, המחויבות.,,, העבודה, המשפחה, וכך נדחתה ונדחתה לה הפגישה..... ורמת הסקרנות עלתה.... והצפייה רבה...... והנה, לצערי אמי מאושפזת בבית חולים כרמל בחיפה, קרוב למגוריה של מיכל, ואני, החלטתי, שהגיע הזמן .....וכך נזכה את מיכל גם במצוות ביקור חולים/והמטפלים בחולים,......... טלפון ספונטאני למיכל, ומהעבר השני של הקו... מיכל צוהלת, ב'אמא שלי, חשבתי עליך ממש היום ותכננתי לצלצל אליך...." הזמנתי את מיכל "ללובי" של הבית חולים, והפגישה הייתה מרגשת, חיבוקים , נישוקים, לראות מקרוב, להרגיש את האנרגיה, לראות את העיניים הכחולות בוהקות של מיכל, הכול יותר מהמצופה....מפאת הנסיבות, שלא כהרגלי, האירוח היה מן הסתם... דל, כלומר....ישבנו בחדר אוכל..... בלי שום אוכל...... אבל...................מזון רוחני, היה לנו בשפע, פטפטנו....ואפילו הספקנו לעשות "פתיחת קלפים" מרתקת...... עם קלפים שהיו ברשותי..... אני המפתח לשינוי..... השעה התארכה, ונדמה היה שאפשר לשבת עוד ועוד....... אבל, צריך לקום בבוקר (עם שיר חדש בלב..) ..... ליווית את מיכל לדלת הכניסה, ונחשו מה?????????????? בחצר, המתין לנו עכברון קטן וחמוד...... שמיד הדליק למיכל את חוש היצירתיות, ומיכל, התחייבה לכתוב לנו פוסט חדש על העכבר.... שהרי היה מסר ברור, להקשיב לסימנים ולמסרים מהיקום....... וחשבתי לעצמי... למה דווקא עכבר הופיע כעת? ובדקתי מה המסר שמוסר לי העכבר....???? תסכימו לראות בצורה נכונה מה שנמצא מול העיניים ולפעול בהתאם, העכבר בא ליצור מיקוד ומנחה לבחון את הדברים בקפידה ולשים לב לפרטים, להתמודד עם הנושא שעומד כרגע על הפרק, לבדוק את עצמכם, ואת הסביבה, לבדוק האם קיים בסביבה מישהו שאינו נאמן להתחשבויותיו? וגם לשים לב לא לתת מיקוד יתר, אלא להרים את הראש מעל נקודת המבט הנוכחית, ולהסכים לראות את התמונה הכוללת... וכאן המקום להודות לרשת החברתית דה מרקר, שהפגישה בינינו, ועל ידידות נהדרת, שנרקמה דרך הקווים האלחוטיים.... וחיברה נשמות ותיקות...... וכעת, מיכל, הבמה לרשותך, מחכה לפוסט הנהדר על העכבר..... ובפעם הבאה, נחגוג יחד כהלכה, עם ארוחה דשנה ומהנה.... לפתוח יומנים, אני כבר מוכנה...... חיבוק, ולך מראש תודה,
     21/8/12 08:09:
   נתיב האור תודה על השיתוף על המפגש עם אסתי המקסימה על העכבר ועל הפוסט העשיר אמצעשבוע נפלא ונעים
     21/8/12 08:05:
   תודה על פוסט מרתק.יפה בעיני איך הכל מסונכרן ומדויק.
     21/8/12 07:55:
   העכבר כמשל....! האנשת חיות מעניינת.
     21/8/12 07:35:
   דיסני הפך את העכבר לכוכב עולמי ...
     21/8/12 07:09:
   תודה על פוסט מאלף!
     21/8/12 05:07:
   יפה
     21/8/12 00:49:
   וואו איזה פוסט מושקע . בשעת לילה מאוחרת השכלתי .ואפילו נהנתי חחח ואני חשבתי שמדובר במיקי מאוס...תודה לך.
     21/8/12 00:42:
   מיכל את מדהימה ! מי חשב שישנו קשר מובהק בין עכבר לחודש אלול - על כל המכלול הרוחני , אני מתפעלת מהתרגום המעשי . דבר אחד אני יכולה לומר - כי מאז שהתחלתי לקרוא את הפוסטים שלך - כאשר אני נתקלת בחיה מסתובבת לידי או נקראת בדרכי - באותו רגע אני בודקת את המשמעות . שנה נפלאה לך

   פרופיל

   נתיב האור
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   הפנינים

   love is in thr air