כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  דברים שרציתי לאמר לָך

  על מה שקורה מסביב

  תגובות (12)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  RSS

  אני קורא את הדברים, וחש במעט ברגשות מעורבים. מחד המאבק צודק ומאידך האם יש לשתף את התלמידים. וכיון שאין לי תשובה, אשאר עם אותן רגשות מעורבים.

   

  אבל ללא ספק מגיע לך "שאפו" גדול על המרץ שלך, ועל האיכפתיות שלך שסוחבת אחרים.

    6/10/12 13:06:
  אתכם במאבקכם חג שמח משטוטית וגם מהשיר:)
    30/9/12 19:07:
  עכשיו מתברר כי למועצה המקומית - דרום השרון אישר משרד החינוך פתיחת של כיתה א' לא תקנית". ראש העיר שלנו טען עד כה כי אינו יכול לממן את השארת הכיתה הרביעית על כנה שכן זו תהוו הפרת חוק. כמה גמיש החוק יכול להיות כאשר ראש העיר רוצה !
    17/9/12 19:59:

  צטט: אטיוד5 2012-09-17 19:29:21

  קודם חשבון של כיתה ג' - 3 כיתות של 38-39 הם כ- 115 תלמידים. צריך להשלים 1500 ש"ח. יוצא כ - 13 ש"ח לתלמיד לחודש. במצב דומה ביישוב שלי ההורים נרתמו והשלימו את הסכום הפעוט הזה. לא בכל דבר צריך לרוץ למועצה המקומית/עריה/משרד החינוך. עד כמה שידיעתי מגעת הוד השרון איננו בדיוק איזור מצוקה. נכון, זה עסק של המוסדות הציבוריים, אבל ראבאק, קצת יוזמה ומעורבות. לכיוון פיתרון קל, לא לכיוון הפגנות והתנצחות.

  צודק. וההורים מסכימים (הרוב). אפילו חשבנו לממן את אלו שמתקשים. אבל לעיריה שלנו יש התנגדות עקרונית לפתרון  כזה.  גם לפתרונות תקציב אלטרנטיביים שהאופוזיציה הציעה. באמצעות ההפגנות הבאנו את הנושא לידיעת ציבור התושבים וגילינו כי מרבית בתי הספר סובלים מכיתות עמוסות. אתה צודק גם בקביעתך, שהוד השרון אינו איזור מצוקה. ולכן קשה עוד יותר לקבל את מדיניות העיריה שלנו, שממומנת מכספי המיסים שלנו.

   

    17/9/12 19:29:
  קודם חשבון של כיתה ג' - 3 כיתות של 38-39 הם כ- 115 תלמידים. צריך להשלים 1500 ש"ח. יוצא כ - 13 ש"ח לתלמיד לחודש. במצב דומה ביישוב שלי ההורים נרתמו והשלימו את הסכום הפעוט הזה. לא בכל דבר צריך לרוץ למועצה המקומית/עריה/משרד החינוך. עד כמה שידיעתי מגעת הוד השרון איננו בדיוק איזור מצוקה. נכון, זה עסק של המוסדות הציבוריים, אבל ראבאק, קצת יוזמה ומעורבות. לכיוון פיתרון קל, לא לכיוון הפגנות והתנצחות.
    6/9/12 12:20:
  ואחר כך מתפלאים למה ההישגים של התלמידים מדרדרים... שיהיה בהצלחה במאבקכם!.
    4/9/12 23:12:
  אני מתעודדת מהתגובות בפורום ההורים, אחרי יומיים לא קלים. בהם החזרנו את הילדים לכיתה שאנחנו רואים בה ביבי סיטר ותו לא. התברר שכשפוליקאים מבטיחים הם לא מתכוונים לקיים. אנחנו בינתיים מתארגנים מחדש, אחרי הכל הקדשנו למאבק ימים ולילות. אז אנחנו לא מתכוונים לוותר. הערב דיברתי עם המחנכת של ביתי, ספרתי ביחד איתה את מספר השעות שהבת שלי תפגוש בה - כך גם יתר הילדים אולי למצוא לה Title אחר כמו שאין לנו יותר כיתה אלא קבוצת למידה... היא אמרה לי שהיא מקווה לערוך ביקורי בית, ואני חשבתי, שאני מקווה שעד סוף השנה היא תגיע לכולם, כי בשנה הבאה בטח תהיינה כיתות אחרות (הפולטיקאים בראשות מר באיר הבטיחו שלא יהיה שוב פירוק והרכבה, הבטיחו, אז מה). כבר מתברר שהקבוצות אינן עם מורה קבועה בניגוד למה שהובטח על ידי משרד החינוך, הובטחו גם 40 שעות לימוד לתמיכה בתלמידי השכבה. ספרנו יש רק 28 שעות. משרד החינוך חושב שהתיאשנו. בעיני זה פשע כנגד הילדים שלנו, ולנו ההורים אסור לשתוק, מה לעשות למי שעובר לגור במקום כמו הוד השרון יש ציפיות גבוהות מהחינוך. ולכן לדעתי אסור לשתוק לכולם - לפרי, לאביבה גוטמן ולראש העיר. אני איבדתי את האמון במערכת הזו. בפוליטיקאים איבדתי כבר מזמן. כשמבטיחים לכם בשלטי חוצות כי כ"שמשקיעים מצליחים" תבדקו - מי שמשקיע זה אתם התושבים. העיריה קוצרת את פירות ההשקעה שלנו. ,תתעוררו ובואו לעזור לנו. היום זה שכבת ד' ברעות מחר אלו הילדים והנכדים שלכם.
    2/9/12 20:19:

  צטט: isananes 2012-08-31 20:55:18

  רונית, מקווה שתצליחו, אנחנו בכ"ס בבית ספר של הקטנה לא הצלחנו, מחזיקה לכם אצבעות, אילנית :)

  אילנית, אחרי שנצליח, אני מבטיחה להמשיך עד שנוריד את מספר התלמידים בכל המדינה. לכולם מגיע חינוך איכותי!
    2/9/12 20:19:
  תודה רבה! ראש העיר וחבר מרעיו הציגו אתכם כדוגמא: "בכפר סבא נכנעו ההורים"... אמרתי לחבורה הזו, אתם לא באמת רוצים להכניע אותנו, נכון? חשבתי שאנחנו הורים מעורבים, אכפתיים, תורמים - כל זה בסדר עד הרגע שאנחנו מעיזים לעמוד על שלנו.
    31/8/12 20:55:
  רונית, מקווה שתצליחו, אנחנו בכ"ס בבית ספר של הקטנה לא הצלחנו, מחזיקה לכם אצבעות, אילנית :)
    30/8/12 08:01:
  מול הזעם נוכח המצב המביש של החינוך, הגאווה למראה היוזמה וההתנהלות המופתית של המחאה שלכן. מחזק את הדעה שמחלחלת בי כי הורים שאיכפת להם מסוגלים לנהל לימודים ברמה לפחות שווה לזו של מורים underpaid, שאיבדו את רוח החינוך. הדרך לפניכן עקלקלה. חזקו ואימצו. והצליחו.
    29/8/12 21:03:
  רונית תודה ששיתפת ערב נעים
  0

  השבתת תלמידי כיתות ד' בבית הספר רעות הוד השרון - דיווח קצר מגינת מגדיאל

  12 תגובות   יום רביעי, 29/8/12, 16:25
  יום ראשון למערכת שעות אלטרנטיבית בגינת מגדיאל.
   
  תזכורת קצרה - הורי כיתות ד' בבית ספר רעות לא פתחו את שנת הלימודים. אנחנו שובתים במחאה על צמצום 4 כיתות השכבה ל-3 כיתות בנות 38-39 תלמידים. משרד החינוך שמבין את גודל החרפה, מוכן להקצות כ- 40 שעות שבועיות. אך בעירית הוד השרון מתעקשים שלא להשלים כ- 1,500 למלוא עלות שכרה של מחנכת רביעית.
    
   
   
  ''
   
  בבוקר עברנו דרך בית הספר, השארנו אחים צעירים והצבענו ברגליים. הילדים צעדו לגינת מגדיאל ולאחר התכנסות קצרה לטובת התקשורת, הם הקשיבו בשקט מופתי לשיעור הנבחר של היום.  למדנו שיעור באזרחות – הילדים הסבירו מה זה דמוקרטיה, דיברנו על ראש הממשלה הנבחר וראש העיר הנבחר ומהן בחירות. דיברנו על תקציב, והוצאות וסדרי עדיפויות.
  שאלתי את הילדים מה עושים כשאנו לא מסכימים עם ההחלטות של נציגי הציבור שלנו והם ענו מייד – הפגנה.
   
  "למה אנחנו שובתים" שאלנו – "אנחנו לא רוצים להיות סרדינים בכיתה" היתה התשובה, והם הסבירו "אנחנו רוצים שהמורה תכיר אותנו, וכשנצביע המורה תתן לנו להשתתף היום בשיעור ולא מחר בבוקר, אנחנו לא רוצים לצעוק, אנחנו רוצים ללמוד בשקט".
   
  אחר כך התחלקנו לשתי קבוצות אריות ונמרים, סליחה נמרות, שרנו שירים, ענינו על שאלות טריויה, ושאלנו של מי הפרסומת "בוא לגדול איתנו..."  רמז, לא של משרד החינוך...
   
  יצאנו להפסקת עשר, שתינו הרבה, שיחקנו במרוץ שליחים ובמחניים, ושכקינחנו בקרטיבים, שאלתי את אחד הילדים עם עיניים בורקות ולחיים סמוקות מהריצה ומהחום – "נו איך היה"?, "כיף" הוא אמר.
   
  ''
  בעיני את השיעורים החשובים ביותר הם לומדים מעצם ההשתתפות במאבק :
   
  מהות – להבין ולהפנים שעל דברים מהותיים אסור לוותר, צריך להיאבק עד שמצליחים.
   
  סולידריות – הופתענו מכמות השותפים למאבק:  הורי הילדים בשכבה, הורי רעות שמבינים שהיום זה אנחנו ומחר זה הם, ואזרחים אכפתיים שמגיבים בדף הבית, שמגיעים למשמרות המחאה, ומחזקים אותנו בעל פה ובכתב. הילדים שלנו לומדים שצריך לעזור למי שקשה לו, למצוא פתרונות,לחשוב מחוץ לקופסא ולתכנן. סוף מעשה במחשבה תחילה.

  גאווה ביישוב- להכיר טוב יותר את הישוב שמרבית ההורים בחרו לגור בו, יישוב איכותי עם תושבים אכפתיים ומסורים שלא ישלימו עם פגיעה בחינוך.
   
  ועוד מילה אחתקידמה, כן ראש העיר והעוזרים שלו למדו בכיתות בנות 40 תלמידים... "אז מה? אז צריך ללכת אחורה במקום קדימה? למה שנסכים להיות זנב לשועלים במקום לשאוף לחינוך והישגים? תודה לכל הסבתות שבאו אלינו ואמרו לנו "כל הכבוד, צריך פרוגרסה" לכל הסבים שאמרו – "רק חינוך, בלי חינוך המדינה שלנו לא שווה כלום".  וכמובן, תודה ענקית לכל השותפים לעשיה – מי כמוני יודעת, עד כמה זה לא קל (באהבה רבה, לקטנה שלי שכל ערב מבקשת, "אמא תקראי לי סיפור"...כשאמא ממהרת להשכיב ולצאת לעוד ישיבת היערכות )  
   
  ומה בתכנון?  פעילויות עם תנועות הנוער, שיעורי היסטוריה וטבע.  והרבה פעילות גופנית – למען הגוף והנפש.  נדבו לנו חדרים לטובת כיתות, מורות מתנדבות מבקשות ללמד, והורים מבקשים להעביר שיעורים בתחום העניין או המקצוע, אין לי ספק שאת שיעורי ההעשרה הללו הם יקחו לחיים.
   
  ''
  בצילום המורה (אני) לחינוך גופני. היה כיף.
   
  *****************************************************************************************
  חינוך הוד השרון 2012 – אכזבה! 
   
  *****************************************************************************************
   
  דרג את התוכן: