כותרות TheMarker >
  ';

  Suicide is painless, it brings on many changes

  גולאש הונגרי, מתכון מנצח.

  19 תגובות   יום רביעי, 5/9/12, 16:02

  העניין מתחיל מן ההתחלה - כמו תמיד, אצל המגדל שצריך שיהיה לו שפם, סוס ערבי אציל, (הבנתם? סוס ערבי אצילי לעומת חמורו של המשיח), ותנובה, שב"אדום אדום" שלה שברה את שוק הבשר הישראלי ומספקת את הבשר הכי טוב וכל היתר זה סיפורי סבתא.

  כמובן חשוב להשתמש בפפריקה הונגרית ולא מרוקאית, וזו בעצם האמירה היחידה הרלוונטית.

  עד כאן לפתיחה, שבינה ובין המאמר עצמו אין שום קשר, למעט עניין הפפריקה, והיא הרבה יותר חשובה ממה שנראה לאי מי מכם.

  ____________________________________________________________________________________

   

  WHEN YOU WANT TO SHOOT, SHOOT, DON’T TALK

  אומר ה"מכוער", אלי וואלך, ב"הטוב הרע והמכוער" לאחד הרעים הפטפטנים, לפני שמחסל אותו בירייה מכוונת היטב מתוך האמבטיה. ואילו אני אומר ליונס סטור, שר החוץ של נורבגיה שמתראיין לעקיבא אלדר ב"הארץ", את אותו הדבר פחות או יותר: "תעשו, חברים יקרים. תפסיקו למלמל. כי בחלק זה של העולם דיבורים לא מזיזים לאיש. רק הכוח מדבר אל רובנו". (הוא מתכוון להטלת סנקציות על ישראל, כדי להשיבה לשולחן המו"מ עם הפלסטינים.)

   

  נקעה נפשי מניסיונות של שנים לשכנע את המשוכנעים וליפול על אוזן ערלה אצל אלה שקובעים, אלה הבלתי שומעים, שאוזנם כרויה לקולות האלוהים והמשיח והם, מתוקף נסיבות טרגיות, הרוב בארץ הזאת. נכון, בדמוקרטיה הרוב קובע. אבל ההנחה של האבות המייסדים של השיטה הדמוקרטית, לפיה אלה יודעים להבחין בין טוב ורע, מוסרי ובלתי מוסרי, מותר ואסור וכאלה, כבר מזמן לא נכונה בארצנו.

   

  לאור העובדה שהרוב המכונה "עם", הפקיד את שיקול דעתו בידי "מנהיגי דעה"*, ואלה מרביתם שליחים של ישות וירטואלית תובענית במיוחד שמשרתת את האינטרסים של הממסד שפועל בשמו ולא את הקולקטיב הישראלי, שצריך שיתקיים גם אחרי שהסיוט הנוכחי יחלוף לו, אנחנו, או המיעוט, צריכים לעשות סוג של חשבון נפש.

  ואמנם המצב היה מאוד שונה לפני כן.

   

  ***

  מנהיגי הדעה משמשים כמתווכים בין ההמון – האספסוף - לבין מקבלי ההחלטות ומעצבי המדיניות (קובעי האג'נדה).

  אלה המאפיינים של מנהיגי הדעה ע"פ המודל הדו-שלבי של פול לזרספלד*:

  1- "הוא לא נתפס כבעל אינטרס מסוים, כך שאין למונהג הדעה סיבה לחשוד שייתן לו מידע משוחד. כך הוא מצטייר כמקור אמין, אובייקטיבי וחסר הטיה.

  2 - המגע הבין-אישי מאפשר למנהיג הדעה נגישות שאין לאמצעי תקשורת ההמוניים ולמוען. הוא יכול להתאים את המסר לתגובותיו, להשיב לשאלותיו ולסתור את השגותיו.

  3 - המגע הבין-אישי מאפשר לו, בנוסף, לתגמל אישית ומיידית את המונהג המסכים איתו על ידי מחמאה ועידוד וחיזוק בחירתו וטעמו". (מתוך הערך "מנהיגי דעה" בוויקיפדיה.)

   

  אולם אם נתייחס למאפיינים של מנהיג הדעה, נראה שאלה לא ממש הולמים את הממסד הרבני–דתי הישראלי, שהלגיטימציה שלו מתבססת על קשר עם "אבותינו" באמצעות כמויות בלתי נתפסות של טקסטים, שהם מפרשים עבור הרוב, או עמך ישראל ושובים אותו בדרך.

   

  זה המודל היהודי, השונה מאוד מן המודל המוסלמי ו/או הנוצרי, שם הממסד הדתי מקשר בין עדת המאמינים לבין הנביא ואללה, (מתקיים מוסד של פסקי הלכה אולם הוא לאין שיעור פחות אינטנסיבי), או האל ובנו ישוע. הבסיס הקיומי של הממסד הדתי היהודי מושתת על התנ"ך ונספחיו. רוב רובו של הטקסט סתום ובלתי מובן להדיוטות וחלקו אף נכתב בשפה שרוב הישראלים או היהודים לא יודעים את רזיו. באופן זה הטקסט ניתן לפרשנות וכיפוף כראות עיני המפרש, בעת שהלגיטימציה של הפרשנות אינה מושתתת על צורך בהגיון נדיר, על תובנות מעמיקות וחדשניות, אלא על אישיות המפרש (ומה שמיוחס לה), שנרכשת בדרך שרק הקבליסטים ומעלים באוב יכולים (אולי) לספק הסבר הולם לנסיבות היווצרותו וצמיחתו בקהילה הספציפית***.

   

  האג'נדה שנוצרת באמצעות הפרשנות - פסקי הלכה - משתנה בהתאם לצרכי הקיום וההישרדות של הקולקטיב בסביבה דינמית ועוינת.

  זה סודה של היהדות, שבזכותו היא מתקיימת אלפי שנים, לא רק כדת, אלא גם כלאום, ושרדה שתי גלויות בעת שמאות עמים אחרים נמחקו מעל פני הגלובוס.

  אולם למדינת ישראל, כישות לאומית שמתבססת על אדמה וגבולות (הלוואי והיו כאלה), אין יותר צורך במערכת הזאת****.

  ***

  עם, כל עם, מתלכד סביב מולדת - אדמה ומסורת. המסורת היהודית אינה זהה לדת היהודית, למרות שרבים מנסים לעשותה מקשה אחת לצרכים פרגמאטיים. מסורת נובעת מהיסטוריה משותפת וחוויות קולקטיביות שהיחידה החברתית ההומוגנית עוברת בדרך.

   

  האמירה הזאת בעיתית בהקשר היהודי  - ישראלי.

  במשך שני אלפי שנים, יהדות אשכנז ויהדות המזרח חוו היסטוריה שונה שנקבעה ע"י מיקום וסביבה דמוגרפית-גיאוגרפית ותרבותית שונה לגמרי. הניסיון למחוק את ההבדלים שזה יצר בין שתי הקבוצות בתפיסת העולם, בפרדיגמה הערכית ובאלמנטים שמרכיבים את התרבות הקולקטיבית של כל קבוצה בנפרד, הוא דסטרוקטיבי.

   

  מה שהיה צריך לעשות, זה להודות בכישלון האיחוי הכפוי ולנסות לנתב את רסיסי התהליך לנתיב של הישרדות במקום לנתיב ההתרסקות שאנחנו נמצאים בו בימים אלה. ההודאה בשוני המהותי קיימת ועוברת בנישה הדתית, שם שני הזרמים מתקיימים בנפרד עם מעט נקודות השקה ועם בדלנות שמתקבלת כלגיטימית.

  המדינה מקבלת את ההפרדה בפרקטיקה ובהתנהלות הדתית בין המזרחיים ליהדות אשכנז אולם מנסה בכל כוחה למחוק את ההבדלים במרכיבים הנוספים, הערכיים-תרבותיים-חברתיים שהעליתי קודם.

   

  התהליך הזה החל עם קום המדינה והתבטא בניסיונות נואלים של אינטגרציה כוחנית ואפליה מתקנת. התוצאה הוודאית של המגמה הזאת, היא אנטגוניזם אתני והתדרדרות של הקולקטיב הישראלי כולו, שמנסה ליישר קוו עם הרוב, (היום זה האספסוף), שתקוע בזמן ולא עשה כל ניסיון להתאים את עצמו לדרישות של חברה מודרנית.

   

  חוסנו של עם בעולם המודרני נמדד מעט מאוד באמונה דתית והרבה מאוד ביכולת טכנולוגית ובמובחנות ערכית, שנשענת על מוטיבים של קדמה המנותקים לחלוטים מדת ואמונה, ששימשו תמיד משוכה ובלם לקדמה. (תשאלו את גלילאו קשישא או את קופרניקוס.) תהליך ההקצנה הדתית שעובר על המזרח התיכון ועל ישראל מזכיר במידה רבה את ימי הביניים שעברו על אירופה לפני כאלף שנה. איני יודע לאן זה מוביל ברמה הגלובלית, אולם אני יודע בוודאות גמורה שישראל כישות מדינית לא תשרוד אם המגמה הזאת תשתלט על עתידה הקרוב והרחוק גם כן.

  ישראל חייבת להיות חלק מן העולם הראשון, זה יתרונה היחיד מול העולם המוסלמי, שהוא חלק מן העולם השלישי, ובזה היא נבחנת. היא לא יכולה לשרוד כמדינת עולם שלישי בים של מדינות עולם שלישי, שהמאגר האנושי והקיומי שלהן גדול בהרבה משלנו.

   

  הקביעה הזאת אינה לנצח.

  ישראל תוכל להתפנות לטיפול באוכלוסייתה הנכשלת, (הרוב היום וזה מזעזע), רק בתנאי שאיום קיומי לא מרחף מעליה יותר, והיא מדינה שיש לה לגיטימציה גלובלית ואזורית, וחד הם.

  ***

  על מנהיגי דעה, שאינם רבנים אבל הנזק שלהם לא נופל בכלום מהם בעצם.

   

  תרבות הסלבריטאים היוותה סוג של אניגמה בלתי פתורה עבורי עד לעת האחרונה ממש, כשהבנתי אותה לפחות בהקשר המקומי הישראלי.

  אלה בדיוק "מנהיגי הדעה" של פול לזרספלד.

  המתווכים המודרניים בין הפוליטיקאים והטייקונים בקולקטיב הישראלי שעניינם פרגמאטי ואנוכי בקיצוניות בלתי נתפסת, לבין האספסוף החילוני שחושב שהוא נבחן מזה הדתי–מסורתי, ולא קונה לוקשים ומצג שווא באורח קונסיסטנטי.

  ראו מה המסר של הצבי הדרים, המירי מסיקאים או השרית החדדים?

  מה עמדתם הפוליטית?

  בלתי ידועה.

  מה הגבולות המוסריים שלהם? (חלקם, כמו קובי פרץ למשל, נותן לנו מושג ראשוני והוא לא משהו על בטוח.)

  בלתי ידוע.

  ואקפוץ מדרגה, לשמאל לכאורה, לשלי יחימוביץ'?

  מה היא חושבת על יחסי ישראל והפלסטינים נניח?

  מה היא חושבת על הכיבוש?

  מה היא חושבת על הפשיזם בישראל?

  מה היא חושבת על תהליך השלום?

  נאדה.

   

  אתמול נכחתי בגלל גחמה בלתי מובנת של זוגתי לחיים בקלפי של מפלגת העבודה. היא התעקשה להשתתף בהליך דמוקרטי לכאורה שבו נבחרים צירי הוועידה שיבחרו את נציגי המפלגה לכנסת.

  זה היה ברחוב זמנהוף 16, מרכז תל אביב, בדירה פרטית של גרופי מפלגתי שמצפה ללא ספק לטובות הנאה בהמשך הדרך.

  בלא ידיעתי, שלי יחימוביץ', מנהיגת מפלגת העבודה, הייתה בדירה ויצא משם בעת שהמתנתי בחצר הבית. כמה עשרות של אספסוף שמאלני נקבצו בחצר הבית. בעת שיצאה משם, התחילה מקהלה של אוהדים כך:

  " שלייי, שליי" ומחיאות כפיים בנוסח המזרח, כלומר לא כף יד שלמה אלא כזאת נטולת אצבעות, נוסך צפון אפריקה.

  הדסה משהו, אישה כבת שישים שעמדה לידי, מועמדת להיבחר כצירה, הפטירה ככה: "גועל נפש".

  מי לדעתכם ינצח? שלי או הדסה?

  אני המתנתי לזוגתי והתעופפתי משם יותר מפוכח ממה שהייתי אי פעם.

   

  כך הבנתי פתאום מה תפקידה של תרבות הסלבס בישראל, איך היא מתקשרת להקצנה הדתית וכמה הסיכויים של מולדתי השנייה לשרוד קטנים לגמרי.

   

  נ.ב – הבעיה שלי האישית בהקשר של משפט הסיכום היא שהונגריה, מולדתי הראשונה, תשרוד לנצח, אולם סיכויי וסיכויי נכדי לשרוד בה לא משהו.

  סוג של קשר גורדי שאנחנו היהודית יצרנו.

  אולי זה מגיע לנו.  

   

  * מנהיגי דעה משמשים במודל הזרימה הדו-שלבי, זרם בתקשורת המונים שמתבסס על התיאוריות של פול לזרספלד.

   **אבותינו בז'רגון הרלוונטי.

   ***הרב אלישיב למשל ודרכו לצמרת. (אני לא הבנתי מילה שיצא מפיו, למרות זאת השפעתו על המדינה הייתה שקולה לזו של בכיר הפוליטיקאים.)

  **** ראה מאמר שדן בטיעון הזה ספציפית.

  דרג את התוכן:

   תגובות (19)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     11/9/12 21:27:

   צטט: רפי הג'ירפי 2012-09-09 13:18:07

   בשולי הפוסט שלך מבצבצת שאלה היונקת משלושת מרכיביו -  הגוֹלֵש, הגוּלָש והעם: מה משקלם של יוצאי הונגריה בפוליטיקה של ה"עם" הישראלי ? אבל כמו בהומור הונגרי - התשובה לא מצחיקה.
   ה"עם" הזה היושב בציון, רצה מנהיג עם כבוד, שמנשק כפות ידיים של נשים ומניף תינוקות. ה"עם" לא התנגד למנהיג ממזרח אירופה, אבל ש"יבין" אותו, יחבוש כיפה מדי פעם, ויגיד "בעזרת השם", ו"תיזהר לך אסאד!"
   היו לעם הזה מנהיגים נפלאים שלבשו חאקי של אתא, ומקצועם בתעודת הזהות היה חקלאי. העם מאס במנהיגי החאקי החקלאיים, אלא אם כן באו מן הצבא (נגרים ויצרני שמן זית) וידעו לאיים כמו שצריך על שכנינו. ("מי שרוצה לדעת מה ערבי באמת חושב - שיפתח לו את הראש בטורייה").

   העם הזה הכתיר באמצעות נציגיו המזרחיים, נשיא מזרחי, וקיבל חרמן כפייתי שבייש את הבית.

   העם הזה בוחר את נאמנותו והעדפותיו הפוליטיות על פי עוצמת הצעקות באולפן שמזכירות לו את עצמו בוויכוחים במרפסת עם כל ה"משפחה החמה" ...

   העם הזה מקבל בדיוק את מה שמגיע לו.  

    

   __________________________________________________________________

    

   לעניות דעתי העם זה לא אני ולא אתה, זה האספסוף שהפקיע את מקומו של העם ותפקידנו לקבלו חזרה.

    

   אגב, ההונגרים די חארות, אבל חוש הומור יש להם בשפע. (אני לא מדבר רק על יהודי הונגריה).

    

     11/9/12 21:24:

   צטט: ~בועז22~ 2012-09-10 11:58:58

   צטט: ערסאל 2012-09-06 13:48:39

   צטט: ~בועז22~ 2012-09-06 13:26:31

   מנהיגי-דיעה?! אני לא חושב שישנם כאלה,

   ולו רק משום העובדה שבעצם...,

   מצד אחד - אין לנו דיעה (ההמון המתנהל ביאוש מאופק...),

   ומצד שני, אין מצב שישנם כמה שהם בעלי דיעה אחת, יהודים, לא?...

    

   ואתה...

   אתה חייב עכשיו מתכון מנצח לגולאש הונגרי אמיתי!!!

       

   (וכדי לכפר על החטא הבלתי נתפס הזה, של לפתות אותי,

   כך סתם, לבוא לכאן מבלי לספק מתכון שכזה, הרי עונשך:

   הפוסט הבא שלך יוקדש כולו למתכון שכזה, קאפיש?)

    

   _____________________________________________________________________________

    

    

   ראשית, יפה שתפשת אותי בכלכלתי, או בתרגיל יחצנות ירוד שהיה מבייש אפילו את רמי רהב.

    

   שנית, תעשה חושבים עוד פעם ותשקול מה תפקידם של הסלבס.

    

   הרי זה לא נגמר שמתאי ואיפה נינט השתינה, אלא גם במה נינט רוצה, חושבת וכו.

   כלומר נינט היא סוג של מצפן שמאות אלפי כסילים מתכווננים לפיו. (לבוש, סגנון חיים, השקפת עולם, זוגיות ומה לא). 

    

   זה כמובן לא כולל דיעות פוליטיות, כי לכאורה אין לה כאלה.

    

   כלומר נינט היא סוג של פלסטלינה - פימו, בידי אלה שיצרו אותה והם אלה שנותנים לה את האוריינטציה וההקשר באמצעות השליטה שלהם בכלי התיקשורת.

    

   לזרספלד היה איש חכם, אין לזלזל בו.

    

    

   ממש במקרה, יצא לי לצפות בערוץ דוקו בראיון

   שנערך עם השחקן ג'ון קיוזאק.

   המראיין העלה את שני סוגי המעורבות של סלבס

   באקטואליה.

   הסוג של ג'ורג' קלוני - כלומר, זה המעורב פוליטית

   ואף יותר מזה: יוזם פעילות הומניטרית רחבת-היקף

   (במקרה של קלוני, נכון להיום - דרום סודן...)

   והסוג של קיוזאק, כלומר, סלאב המשתדל כול עוד

   רוחו בו להתרחק מידוענים אחרים, כמו גם הוא עצמו

   מנסה בכול כוחו להתרחק מעצם היותו ידוען.

   קיוזאק עצמו היה כנה בתגובה למראיין. הוא ציין שנכון

   לתקופה הנוכחית היא לא מוצא עצמו מתחבר לנושאים

   כול שהם על-אף שהוא תומך באמצעים כספיים בכמה

   מהם.

   נינט?! יותר רעש ממותג מאשר תוכן של ממש...  

    

    

   הבעיה לא עם קלוני או קיוזק, שנהם חריגים ולטובה בנוף הסלבס אלא עם הרוב והתופעה, ושאיפת כל דרדק להיות מפורסם בכל דרך וללא עשיה בדרך, רק כדי למלא את הפונקציה שעליה דיברתי.

    

   זה הנזק.

     11/9/12 21:22:

   צטט: Gfaus 2012-09-11 17:10:20

   בכנסת והנהגת העם מהווים מראה של העם עצמו.

   אם יש לנו מנהיגים שקרנים, ללא מילה, פושעים, מושחטים, אנסים, גנבים, אלימים, גזעניים, רודפי בצע ועוד ועוד ... מה זה אומר על העם ?

    

   תפנימו, לרוב חברי הכנסת אכפת רק מדבר אחד בלבד - הבחירות הבאות !

   ללא כל קשר שתהייה לכולנו ..

   ''
     

   ____________________________________________________________________________________

    

   מי ייתן ועוד רבים יחשבו כמונו, אולי ישתנה משהו.

     11/9/12 17:10:

   בכנסת והנהגת העם מהווים מראה של העם עצמו.

   אם יש לנו מנהיגים שקרנים, ללא מילה, פושעים, מושחטים, אנסים, גנבים, אלימים, גזעניים, רודפי בצע ועוד ועוד ... מה זה אומר על העם ?

    

   תפנימו, לרוב חברי הכנסת אכפת רק מדבר אחד בלבד - הבחירות הבאות !

   ללא כל קשר שתהייה לכולנו ..

   ''
     

     10/9/12 11:58:

   צטט: ערסאל 2012-09-06 13:48:39

   צטט: ~בועז22~ 2012-09-06 13:26:31

   מנהיגי-דיעה?! אני לא חושב שישנם כאלה,

   ולו רק משום העובדה שבעצם...,

   מצד אחד - אין לנו דיעה (ההמון המתנהל ביאוש מאופק...),

   ומצד שני, אין מצב שישנם כמה שהם בעלי דיעה אחת, יהודים, לא?...

    

   ואתה...

   אתה חייב עכשיו מתכון מנצח לגולאש הונגרי אמיתי!!!

       

   (וכדי לכפר על החטא הבלתי נתפס הזה, של לפתות אותי,

   כך סתם, לבוא לכאן מבלי לספק מתכון שכזה, הרי עונשך:

   הפוסט הבא שלך יוקדש כולו למתכון שכזה, קאפיש?)

    

   _____________________________________________________________________________

    

    

   ראשית, יפה שתפשת אותי בכלכלתי, או בתרגיל יחצנות ירוד שהיה מבייש אפילו את רמי רהב.

    

   שנית, תעשה חושבים עוד פעם ותשקול מה תפקידם של הסלבס.

    

   הרי זה לא נגמר שמתאי ואיפה נינט השתינה, אלא גם במה נינט רוצה, חושבת וכו.

   כלומר נינט היא סוג של מצפן שמאות אלפי כסילים מתכווננים לפיו. (לבוש, סגנון חיים, השקפת עולם, זוגיות ומה לא). 

    

   זה כמובן לא כולל דיעות פוליטיות, כי לכאורה אין לה כאלה.

    

   כלומר נינט היא סוג של פלסטלינה - פימו, בידי אלה שיצרו אותה והם אלה שנותנים לה את האוריינטציה וההקשר באמצעות השליטה שלהם בכלי התיקשורת.

    

   לזרספלד היה איש חכם, אין לזלזל בו.

    

    

   ממש במקרה, יצא לי לצפות בערוץ דוקו בראיון

   שנערך עם השחקן ג'ון קיוזאק.

   המראיין העלה את שני סוגי המעורבות של סלבס

   באקטואליה.

   הסוג של ג'ורג' קלוני - כלומר, זה המעורב פוליטית

   ואף יותר מזה: יוזם פעילות הומניטרית רחבת-היקף

   (במקרה של קלוני, נכון להיום - דרום סודן...)

   והסוג של קיוזאק, כלומר, סלאב המשתדל כול עוד

   רוחו בו להתרחק מידוענים אחרים, כמו גם הוא עצמו

   מנסה בכול כוחו להתרחק מעצם היותו ידוען.

   קיוזאק עצמו היה כנה בתגובה למראיין. הוא ציין שנכון

   לתקופה הנוכחית היא לא מוצא עצמו מתחבר לנושאים

   כול שהם על-אף שהוא תומך באמצעים כספיים בכמה

   מהם.

   נינט?! יותר רעש ממותג מאשר תוכן של ממש...  

     10/9/12 08:15:

   צטט: רפי הג'ירפי 2012-09-09 13:18:07

   בשולי הפוסט שלך מבצבצת שאלה היונקת משלושת מרכיביו -  הגוֹלֵש, הגוּלָש והעם: מה משקלם של יוצאי הונגריה בפוליטיקה של ה"עם" הישראלי ? אבל כמו בהומור הונגרי - התשובה לא מצחיקה.
   ה"עם" הזה היושב בציון, רצה מנהיג עם כבוד, שמנשק כפות ידיים של נשים ומניף תינוקות. ה"עם" לא התנגד למנהיג ממזרח אירופה, אבל ש"יבין" אותו, יחבוש כיפה מדי פעם, ויגיד "בעזרת השם", ו"תיזהר לך אסאד!"
   היו לעם הזה מנהיגים נפלאים שלבשו חאקי של אתא, ומקצועם בתעודת הזהות היה חקלאי. העם מאס במנהיגי החאקי החקלאיים, אלא אם כן באו מן הצבא (נגרים ויצרני שמן זית) וידעו לאיים כמו שצריך על שכנינו. ("מי שרוצה לדעת מה ערבי באמת חושב - שיפתח לו את הראש בטורייה").

   העם הזה הכתיר באמצעות נציגיו המזרחיים, נשיא מזרחי, וקיבל חרמן כפייתי שבייש את הבית.

   העם הזה בוחר את נאמנותו והעדפותיו הפוליטיות על פי עוצמת הצעקות באולפן שמזכירות לו את עצמו בוויכוחים במרפסת עם כל ה"משפחה החמה" ...

   העם הזה מקבל בדיוק את מה שמגיע לו.  

   _________________________________________________________________________________

    

   ואילו אני סבור שזה תפקדינו לעלות את הרף למען כולנו.

     9/9/12 13:18:

   בשולי הפוסט שלך מבצבצת שאלה היונקת משלושת מרכיביו -  הגוֹלֵש, הגוּלָש והעם: מה משקלם של יוצאי הונגריה בפוליטיקה של ה"עם" הישראלי ? אבל כמו בהומור הונגרי - התשובה לא מצחיקה.
   ה"עם" הזה היושב בציון, רצה מנהיג עם כבוד, שמנשק כפות ידיים של נשים ומניף תינוקות. ה"עם" לא התנגד למנהיג ממזרח אירופה, אבל ש"יבין" אותו, יחבוש כיפה מדי פעם, ויגיד "בעזרת השם", ו"תיזהר לך אסאד!"
   היו לעם הזה מנהיגים נפלאים שלבשו חאקי של אתא, ומקצועם בתעודת הזהות היה חקלאי. העם מאס במנהיגי החאקי החקלאיים, אלא אם כן באו מן הצבא (נגרים ויצרני שמן זית) וידעו לאיים כמו שצריך על שכנינו. ("מי שרוצה לדעת מה ערבי באמת חושב - שיפתח לו את הראש בטורייה").

   העם הזה הכתיר באמצעות נציגיו המזרחיים, נשיא מזרחי, וקיבל חרמן כפייתי שבייש את הבית.

   העם הזה בוחר את נאמנותו והעדפותיו הפוליטיות על פי עוצמת הצעקות באולפן שמזכירות לו את עצמו בוויכוחים במרפסת עם כל ה"משפחה החמה" ...

   העם הזה מקבל בדיוק את מה שמגיע לו.  

     6/9/12 20:33:

   צטט: figovsky 2012-09-06 19:19:43

   איפה הגולאש לעזאזל? כל השאר כבר מזמן לא מעניין.

    

    

   ____________________________________________________________________________

    

   יהיה, אני מבטיח.

    

   והוא מנצח.

     6/9/12 19:19:
   איפה הגולאש לעזאזל? כל השאר כבר מזמן לא מעניין.
     6/9/12 17:05:

   צטט: דוקטורלאה 2012-09-06 15:40:34

   המדינה הוקמה על ידי חלוצים שעזבו את הבית הדתי ובאו לכאן "מולדת לבנות".

   אחרי השואה , החלה עלייה גדולה, מכל רחבי הפזורה היהודית. היהודים החרדים , שהיו מיעוט קטן בירושלים ובבני-ברק, בשל סיבות שלא כאן המקום לפרט, הפכו לקבוצה גדולה. אם נוסיף עליהם את הדתיים הלאומיים, הם מהווים אוכלוסיה גדולה ובעלת דרישות.

   השנה, החלו את לימודיהם בכיתות א' של בתי הספר החרדיים 52% מכלל הילדים בכיתה זו. היהדות החילונית בכספה גרמה לעלייה במספר החרדים.

   אני חייבת להכות על חטא שחטאתי כלפי אבי ז"ל. הוא הועיד אותי להיות לוחם ב"מלחמת התרבות" שתפרוץ בארץ לדעתו. מכיוון שהייתי בתו היחידה (אחי נפל במלחמה) הוא דרש שאלמד מחשבת ישראל, כהכנה למלחמה. לעגתי לו והזכרתי את המספר הקטן של חרדים. הוא אמר: "מספר זה יגדל ויהיה רוב במדינה". אמי ואני שמענו זאת בתמיהה. בימים ההם שמעו בקול ההורים. וויתרתי על מלגות ללימוד משפטים ועבודה סוציאלית ולמדתי כדרישת אבי. הוא רק לא שיער שלאישה לא יהיה מקום במלחמת התרבות , עליה חשב.

   לאחר השואה זה נשמע איום ונורא שחייבים לרסן התרבות זו. אבל אין כל ספק כי אם יימשך התהליך, צאצאיך וצאצאי יחיו במדינה שראשיה חרדים, או ירדו מהארץ.


   _____________________________________________________________________________

    

   במציאות המזרח תיכונית, לא יכולה להתקיים מדינה חרדית יהודית או מדינת הלכה, כפי שהיו רוצים גם המתונים לכאורה, אלה עם הכיבוש והחלוציות המזויפת.

    

   בעת ששני אלה רוב,  מדינה המדינה בלתי קיימת.

   ,

     6/9/12 15:40:

   המדינה הוקמה על ידי חלוצים שעזבו את הבית הדתי ובאו לכאן "מולדת לבנות".

   אחרי השואה , החלה עלייה גדולה, מכל רחבי הפזורה היהודית. היהודים החרדים , שהיו מיעוט קטן בירושלים ובבני-ברק, בשל סיבות שלא כאן המקום לפרט, הפכו לקבוצה גדולה. אם נוסיף עליהם את הדתיים הלאומיים, הם מהווים אוכלוסיה גדולה ובעלת דרישות.

   השנה, החלו את לימודיהם בכיתות א' של בתי הספר החרדיים 52% מכלל הילדים בכיתה זו. היהדות החילונית בכספה גרמה לעלייה במספר החרדים.

   אני חייבת להכות על חטא שחטאתי כלפי אבי ז"ל. הוא הועיד אותי להיות לוחם ב"מלחמת התרבות" שתפרוץ בארץ לדעתו. מכיוון שהייתי בתו היחידה (אחי נפל במלחמה) הוא דרש שאלמד מחשבת ישראל, כהכנה למלחמה. לעגתי לו והזכרתי את המספר הקטן של חרדים. הוא אמר: "מספר זה יגדל ויהיה רוב במדינה". אמי ואני שמענו זאת בתמיהה. בימים ההם שמעו בקול ההורים. וויתרתי על מלגות ללימוד משפטים ועבודה סוציאלית ולמדתי כדרישת אבי. הוא רק לא שיער שלאישה לא יהיה מקום במלחמת התרבות , עליה חשב.

   לאחר השואה זה נשמע איום ונורא שחייבים לרסן התרבות זו. אבל אין כל ספק כי אם יימשך התהליך, צאצאיך וצאצאי יחיו במדינה שראשיה חרדים, או ירדו מהארץ.
   ,

     6/9/12 13:48:

   צטט: ~בועז22~ 2012-09-06 13:26:31

   מנהיגי-דיעה?! אני לא חושב שישנם כאלה,

   ולו רק משום העובדה שבעצם...,

   מצד אחד - אין לנו דיעה (ההמון המתנהל ביאוש מאופק...),

   ומצד שני, אין מצב שישנם כמה שהם בעלי דיעה אחת, יהודים, לא?...

    

   ואתה...

   אתה חייב עכשיו מתכון מנצח לגולאש הונגרי אמיתי!!!

       

   (וכדי לכפר על החטא הבלתי נתפס הזה, של לפתות אותי,

   כך סתם, לבוא לכאן מבלי לספק מתכון שכזה, הרי עונשך:

   הפוסט הבא שלך יוקדש כולו למתכון שכזה, קאפיש?)

    

   _____________________________________________________________________________

    

    

   ראשית, יפה שתפשת אותי בכלכלתי, או בתרגיל יחצנות ירוד שהיה מבייש אפילו את רמי רהב.

    

   שנית, תעשה חושבים עוד פעם ותשקול מה תפקידם של הסלבס.

    

   הרי זה לא נגמר שמתאי ואיפה נינט השתינה, אלא גם במה נינט רוצה, חושבת וכו.

   כלומר נינט היא סוג של מצפן שמאות אלפי כסילים מתכווננים לפיו. (לבוש, סגנון חיים, השקפת עולם, זוגיות ומה לא). 

    

   זה כמובן לא כולל דיעות פוליטיות, כי לכאורה אין לה כאלה.

    

   כלומר נינט היא סוג של פלסטלינה - פימו, בידי אלה שיצרו אותה והם אלה שנותנים לה את האוריינטציה וההקשר באמצעות השליטה שלהם בכלי התיקשורת.

    

   לזרספלד היה איש חכם, אין לזלזל בו.

     6/9/12 13:39:

   צטט: forte nina 2012-09-06 10:06:49

   בקשר לשלי זה דומה לעניין שלא מוכרחים לקפוץ מהגג כדי לדעת שתתרסק . בכל מקרה אל תשכח שאין שום לוגיקה ויכולת הסקת מסקנות ראציונאלית בבחירות. וכך היה בעבר וכך יהיה בעתיד. בינתיים יש צבירת נקודות לרעת הממשלה ואפילו הסקר שפורסם היום של מכון לדמוקרטיה מבטא את התובנות הציבוריות ומיותר להגיד שלא כולם טפשים, ארנון.

    

   ______________________________________________________________________________

    

   ועדין יותר מאמינים לנתניהו מאשר לתקשורת.

    

   זה לא נראה חי כשינוי מגמה או תובנה חדשה.

    

   הרוב מאמינים לו ולא מבחינים ואו רואים את החולשות, השקרים ואת הפתולוגיה. (53%).

    

     6/9/12 13:26:

   מנהיגי-דיעה?! אני לא חושב שישנם כאלה,

   ולו רק משום העובדה שבעצם...,

   מצד אחד - אין לנו דיעה (ההמון המתנהל ביאוש מאופק...),

   ומצד שני, אין מצב שישנם כמה שהם בעלי דיעה אחת, יהודים, לא?...

     

   ואתה...

   אתה חייב עכשיו מתכון מנצח לגולאש הונגרי אמיתי!!!

       

   (וכדי לכפר על החטא הבלתי נתפס הזה, של לפתות אותי,

   כך סתם, לבוא לכאן מבלי לספק מתכון שכזה, הרי עונשך:

   הפוסט הבא שלך יוקדש כולו למתכון שכזה, קאפיש?)

     6/9/12 10:06:

   בקשר לשלי זה דומה לעניין שלא מוכרחים לקפוץ מהגג כדי לדעת שתתרסק . בכל מקרה אל תשכח שאין שום לוגיקה ויכולת הסקת מסקנות ראציונאלית בבחירות. וכך היה בעבר וכך יהיה בעתיד. בינתיים יש צבירת נקודות לרעת הממשלה ואפילו הסקר שפורסם היום של מכון לדמוקרטיה מבטא את התובנות הציבוריות ומיותר להגיד שלא כולם טפשים, ארנון.

     5/9/12 21:29:

   צטט: yonbir 2012-09-05 20:26:44

   אכן כן, ארנון יקירי,

   אנחנו דור שני לשואה הראשונה, ואולי גם הדור הראשון של השואה השנייה...

    

   ____________________________________________________________________________________

    

   אני תולה את מבטחי במערב, שירסן אותנו לפני זה.

     5/9/12 21:28:

   צטט: עיין מים 2012-09-05 20:59:35

   החזרת אותי הרבה שנים אחורה, ללזרספלד, בלימודי תואר שני שנה ראשונה בירושלים... והקישורים שלך עם ג'אחלנד שהפכנו, קינה. בין הפוסט הזה להפניה שלך... שולמית אלוני - בדיוק על הדמוקרטיה שרצו אבותינו, ומה קרה לנו בדרך.

   http://www.mako.co.il/mako-vod-makoland/lomdim-s1/VOD-c16ef8266cbcf11006.htm

   לי- היה מרתק להקשיב לה.

    

   ________________________________________________________________________________

    

   כמוני כמוך, למדתי תיקשורת לתואר שני בירושלים.

    

   אליהו כץ היה ראש החוג כמדומני והוא שותף מחקר של לזרספלד.

    

   אקשיב ללינק ששלחת, שולמית אלוני ראויה לכך.

     5/9/12 20:59:

   החזרת אותי הרבה שנים אחורה, ללזרספלד, בלימודי תואר שני שנה ראשונה בירושלים... והקישורים שלך עם ג'אחלנד שהפכנו, קינה. בין הפוסט הזה להפניה שלך... שולמית אלוני - בדיוק על הדמוקרטיה שרצו אבותינו, ומה קרה לנו בדרך.

   http://www.mako.co.il/mako-vod-makoland/lomdim-s1/VOD-c16ef8266cbcf11006.htm

   לי- היה מרתק להקשיב לה.

     5/9/12 20:26:

   אכן כן, ארנון יקירי,

   אנחנו דור שני לשואה הראשונה, ואולי גם הדור הראשון של השואה השנייה...

   ארכיון

   פרופיל

   ערסאל
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין