כותרות TheMarker >
  ';

  הבלוג של יצחק שויגר

  0

  האיום האירני

  0 תגובות   יום חמישי, 13/9/12, 18:01

  כבוד הרב אני שמח שהסכמת לקבל אותי במהירות וללא דחיות וללא תנאים מוקדמים.

  כבוד ראש הממשלה, אני באמת שמח שהסכמת לבקרני כאן בביתי הצנוע  בירושלים ברחוב הקבלן שקרוי על שם אחינו העמלים העוסקים בבניין הארץ. אבל למה אתה מזכיר את המילים בלי תנאים מוקדמים?

  זה מתוך הרגל. כי תמיד כשהייתי נפגש עם שלוחיך הם היו אומרים איזה תנאי מוקדם לפגישה, כמו "לא לשנות את חוק טל" או "להשאיר את קצבאות הילדים" או דברים דומים.

  נו אז מה רע בכך. קודם כל הם דואגים לצאן מרעיתם שיפרו וירבו. וגם אני רואה שהם ילדים טובים שעושים מה שאבא אומר להם. לא להיפגש עם אנשים סתם ככה כדי לדבר דברים בטלים חס וחלילה, שזהו ביטול תורה.

  אז אתה רוצה להגיד לי שהכול נעשה על פי הוראותיך?

  אני שמח שאתה מבין. אני נבחרתי  על ידי בורא עולם לייצג את ענייניו עלי אדמות. כל מה שאני אומר לך זה ישר מפי השכינה. הם מבינים את זה. אתה לא כל כך. אולי אתה מבין, אבל בפנים אתה קצת מתנגד.

  בכל זאת אני קצת משכיל. אני יודע שלא הייתה ממש התגלות אלוהית לבני אדם. אפילו הרמב"ם כתב את זה. אז איך קיבלת את המינוי איך אתה יכול להוכיח את זה?

  למה אני צריך להוכיח ? זה לא מספיק שאני אומר ? מה אני נראה לך שקרן?

  זה לא בדיוק. גם הבאבא ברוך זה שישב 5 שנים בבית סוהר  גם הוא טוען שאבא שלו הופיע בחלום שלו ונתן לו כוחות. וגם  הרנטגן הידוע, שהיה אפסנאי  בצבא ואחרי שהשתחרר ולא הייתה לו עבודה הכריז על עצמו כבאבא שמדבר ישירות עם אלוהים ומאז יש לו פרנסה ועוד גדולה.

  מה אתה משווה אותי לבאבות של דרום הארץ? חוץ מזה כל אנשי העסקים שלכם הולכים אליהם ושואלים בעצתם. מצד אחד אתם אומרים שהחינוך התורני לא שווה  כלום, שכולם בורים, ומצד שני טובי אנשיכם מתייעצים עם הבאבות, שחלקם אפילו אין לו סמיכה לרבנות, בעיניני עסקים, אז מי כאן צודק? טוב נעזוב את שיחה העקרה הזאת. אין לי הרבה הזמן, עוד מעט יבוא אלי איזה טייקון שרוצה לחפש נפט בקוטב הצפוני והוא רוצה להתייעץ איתי איפה לקדוח. אז מה רצית?

  באתי להתייעץ עם כבודו בקשר לאיום האיראני. כידוע  שהמנהיגות הדתית של איראן שונאת אותנו ובשל כך הם מינו את אחמאדינאג'אד לראש הממשלה שלהם שהוא מכחיש שואה ואנטישמי ידוע. והם, כפי שאתה יודע מתכוונים להרוס את מדינת ישראל שהיא ראשית גאולתנו, עם הפצצה הגרעינית שהם מפתחים.

  כן אני  מעודכן. אלי, סיפר לי.

  יש לי ויכוח עם שר הביטחון מתי להפציץ אותם. הוא אומר בסוף התפילה של יום שישי ואני אומר בבוקר לפני התפילה. וכיוון שאתה גם איש דתי וגם מקבל  הדרכה ישירה מבורא עולם רצית שתיתן לי כיוון.

  קודם כל אני שמח שאתה שואל. זאת שאלה שגם גדעון  השופט  התחבט בה  וגם דוד המלך בשעה שברח משאול. ואני יכול לומר לך כמו נביאי ישראל בשעתם היפה "לך בכוחך זה ותושיע את עם ישראל. "

  אבל מתי?

  את התשובה תמצא בעשיית המצוות. אם תניח תפילין כל יום ותתפלל לבורא עולם הוא כבר ייתן לך את התשובה. תנסה להגיד כל יום עשרה פרקי תהילים באותיות מפרק קיט לפי המשפט "איראן בפצצה תיחרב "  ותימצא לך התשובה. אבל אם כבר אנחנו מדברים, אז מה עם הגדלת הקצבאות לאלו שמחרפים נפשם למות באוהלה של תורה. שמעתי שכבודו מנסה בתקציב הבא להקטין את הקצבאות. דע לך שאתה מסכן את מדינת ישראל. בשעה קשה זאת מול האיום האיראני, צריך לחזק את הישיבות ואת בני התורה. ואם אפשר גם לבנות להם בתים, כדי שלא יבטלו זמנם חס וחלילה בחיפושים אחרי דירות זולות ויוכלו גם לעסוק במצוות פרו ורבו באווירה שקטה ולא באיזה אוהל  מט ליפול, אלא בדירה יפה, עם ארבע כיווני אויר, כדי שהביאה תהיה ביאה לשמה, באוירא דקודשא בארעא דארץ ישראל, ויפרו, ויגדל לנו דור חדש חופשי מדאגות עבודה ופרנסה וייתן תקווה לעם ישראל בארצו. אמן.

  טוב אני אעשה כך. אבל בכל זאת כבודו. אם אתה כבר מדבר עם ריבונו של עולם, דבר אתו קצת עלינו ועל הפרסים. בכל זאת אנחנו והפרסים הולכים אחורה ביחד  הרבה שנים. גם אנחנו וגם הם נשלטים על ידי מנהיגים דתיים. וגם היה לנו נשיא פרסי. אבל אל תזכיר מה היה בסופו. אתה יכול להזכיר לו את אחשוורוש ואסתר והמן הרשע. את השאח אל תזכיר לו. אבל אתה יכול להזכיר לו את כל מפעלי המים שמקורות בנתה שם בזמן השאח ואת זה שאנו אוכלים הכי הרבה פיסטוק חלבי פרסי.

  שמע, אתה ממש מצחיק אותי. אני צריך להזכיר לריבונו של עולם, את ההיסטוריה של עם ישראל? מה הוא לא יודע ?

  נכון אבל צריך להגיד משהו בשביל ליצור אוירה. מהניסיון שלי הכי חשוב מה אומרים, לא מה עושים. 

  אבל למה אתה צריך את התיווך שלי לקב"ה? דבר אתה ישירות עם המנהיגים שלהם. הנה עכשיו מתקרבים הימים הנוראים זאת הזדמנות לכל באי עולם, להתחיל להגיד סליחות לפני הימים הנוראים. בהזדמנות זאת אתה יכול לשלוח להם את מגילת אסתר, כדי שיראו וילמדו מה קורה כשהפרסים מתחילים עם ישראל. "מנה מנה תקל ופרסין" תגיד להם. ואם הם לא יבינו, תגיד להם בשפתם.

  אבל אני לא יודע פרסית.

  תשלח את מופז. תמנה אותו שגריר בפרס.

  איך אני יכול לשלוח אותו אין לנו יחסים איתם.

  ואתו יש לך? צריך להתחיל ממשהו. אתה אפילו לא מצליח לדבר אתו, אז איך תדבר עם הפרסים?

  תתחיל לעשות.

  להתחיל ממה?

  קצבאות כבר אמרנו. דירות כבר אמרנו. הנה משהו חדש.  אפשר לבטל את כל הארגונים להשגחת הכשרות שיש בארץ משהו ארבעים ארגונים ולתת בלעדיות ל"בית יוסף," למשל. אותו דבר עם ארגוני הקבורה. אני כבר בן תשעים וקצת עייף מלהחזיק את שמונים בני משפחה שלי שאני צריך לדאוג לפרנס ואני צריך לדאוג להם, זה חיוב מהתורה, ואם אני אתעסק בזה לא יהיה לי זמן להתפלל לטובת עם ישראל ולקבל עצות מהקדוש ברוך הוא בעניין האיום האיראני. ואתה רוצה להפקיר את עם ישראל לחסדיהם של האייטולות?

  הבנתי. אני אדאג לסדר הכול. אל תדאג רק תתפלל. תודה שקיבלת אותי ככה באמצע הלילה בלי הודעה מוקדמת. אני פשוט לא יכול לישון מרב דאגה.

  גם אני לא יכול להירדם, מאיפה אני יודע איפה אפשר למצוא נפט בקוטב הצפוני? אלי, תביא לי אטלס עוד מעט יבוא המשקיע ואני צריך לדעת משהו על הקוטב, זה ממש בצפון לא?  

   

   

   

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   יצחקשויגר
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין