כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרופיל

  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  המקום של bonbonyetta

  דאגה לסביבה בעיני זה גם אכפתיות ל"שקופים" חסרי הישע שאתנו על הכדור הזה, ומי שבסוף סולם העדיפויות - בעלי החיים. כאן לשם שינוי, אני מנסה לשים אותם בפוקוס קדימה.
  למה? כי רק מי שאוהב רואה את המצוקה, הסבל, וחוסר ההגינות ביחס כלפיהם.
  תמונת הבלוג מהספר "כלבי המגפה", ריצ'רד אדמס, שנתן בי אותותיו וחותמו לנצח.

  0

  חיי אדם כערך עליון? או עוד "פרה קדושה"?

  83 תגובות   יום שישי , 14/9/12, 21:19

  ''

   

  חיי אדם כערך עליון? או עוד "פרה קדושה"?

   

  קטע של "פרות קדושות" עובר עלי לאחרונה מסתבר, ואני מגלה המון כאלה מתעופפות להן סביב, חלקן הרבה זמן עד שאני, אנו, כבר מפסיקים להבחין בהן מרוב שמוחנו רגיל לקיומן. הרגל זה דבר כובל ומשתק, וקשה למוח להטמיע שאפשר גם בלי זה, שזו לא "פרה קדושה" כפי שזה נדמה, שאפשר רצוי אפילו לגעת בה, ולשנות.

   

  ''

   

  הכתבה כאן מספרת שלטענת המשרד להגנת הסביבה, לפחות שניים  מהמוסדות הרפואיים הגדולים מזרימים לביוב שפכים שחורגים באלפי אחוזים מרמת הזיהום המותר (nrg מעריב "מצילים חיי אדם, מזהמים את הסביבה" (26.8.2012) עדי חשמונאי). והרי בית חולים קיים במוצהר ולא רק "כפרה קדושה" לעזור ולהציל חיי אדם, נכון ? אז איך בו זמנית הוא ממשיך בפעילותו אך אינו דואג לשפכיו שמזהמים ומסכנים בריאות וחיים של כל כך הרבה אנשים?  משיקולי נוחיות, אדמיניסטרציה, תקציב? או מה? מה התכלית?

   

  זה אינו שולי אלא בעל חשיבות רבה עקרונית ומצטברת ולאורך שנים, הרבה יותר ממה שחושבים. מקום כזה, בעל חשיבות רבה הופך בשיטת הסלאמי, לאט לאט, מבלי שנרגיש, לעסק לכל דבר, אך דגל חשיבות הצלת חיי אדם מתנופף מעליו כפרה קדושה.

  ''  

   

  גורמים שונים, בנושאים שונים, מתחומים רבים, מעלים את טענת קדושת חיי אדם. באירוניה, מניפולציות, וכחש, ועושים בערך עליון זה שימוש לרווח, ותועלת אישית, והרבה יותר ממה שהציבור מתאר לעצמו.

   

  רופאים אמורים לפעול להצלת חיי אדם, נשבעים בנושא, אך פעמים רבות שומעים על רופאים שכדי שהם עצמם יטפלו צריכים "לצ'פר" אותם, או מי מהם שפועלים למעשה בשירותן של חברות תרופות, מקדמים תרופה מסוימת, ולא תמיד ביחס ישר לטובת הציבור.

   

  ויויסקטורים (נסיינים בבע"ח) טוענים שניסויים חיוניים להצלת חיי אדם, והם מחויבים לבצעם כדי להציל חיי אדם. בפועל ניסויים רבים אין להם קשר לחיי אדם (קוסמטיקה, חומרי נקיון), ורבים מבוצעים כדי לקבל פרסום ומענקים מכתיבת מאמרים (אי אפשר לפרסם ללא ניסויים). בנוסף עושים כל חברה, גורם, ומוסד רפואי את אותם ניסויים חוזרים על בע"ח נוספים, כשאפשר להקטין ע"י שיתוף בתוצאות ניסויים דומים חיים וסבל של בעלי חיים רבים.

   

  תרופות רבות, המפורסמת בהן היא התלדומיד נוסתה בהצלחה על בע"ח, אך גרמה נזקים קשים ופגעה בבריאות רבים ובדורותיהם. אז איפה היחס והכבוד לחיי אדם ולחיים בכלל כאן? ובכלל עושה רושם לעיתים שבתעשיית התרופות, יותר מרצון לשמירת חיי אדם, קיים רצון גם לשימור מחלותיו ומידת תלותו בהמשך צריכתן, והמשך הזרמת כסף לשימון גלגלי התעשייה האדירה הזו. אולי מסיבה זו תרופות למחלות שאינן נפוצות לא תמיד קיימות, ורכישת תרופות תמורת ממון רב? או שכל תרופה עושה טוב כאן ורע במקום אחר?

   

  רשויות המדינה עצמן אינן מפגינות תמיד יחס נאות לפגיעה וסיכון בחיי אדם. אם זה אכן ערך עליון מדוע האכיפה רשלנית וחלשה, והחוק אינו מעניש  בכל חומרת הדין את הפושעים שנוטלים חיי אדם? כולנו רואים ושומעים כל הזמן על תוצאות מחדלי האכיפה, ולמה גורמת  התרופפותה - ליחס מזלזל בחוק עקב העונשים המגוחכים והלא מרתיעים, למצב אלימות עד לכדי אנדרלמוסיה. 

  אז איפה הן שמטיפות לקדושת חיי אדם ואינן מקיימות עצמן הדרוש לכך?  באכיפה יעילה והוגנת או פעילות מונעת ותגבור מערכת החינוך?

   

   ''

  חיי אדם אכן מושג של "ערך עליון" לכל הדעות (חוץ ממי שלא), רבים מנפנפים בזה כדגל, אך שכמושג ובמעשי הדגל נהפך קצת ל"פרה קדושה". אנשים וגורמים מסחריים ואחרים עושים בו שימוש לפי אינטרס, בזמנים שונים, משהו בדומה ל"גרין וואש". זה אכן ערך חשוב ברמה עליונה, אך להעדפתי מוטב לדייק ולומר שהחיים עצמם הם הערך העליון (בעיני לפחות) - בכל יצור חי בו הם שוכנים, ללא קשר מי הוא, מתי, תלוי במה וכד'.  זה לא דבר שאפשר לכופף לכאן ולכאן לפי אינטרס זה או אחר, או במי מדובר, אבל כולנו רואים שזה בעצם מה שקורה.

   

  האדם עשה "האלהה" לעצמו, שם עצמו למעלה מכל היצורים החיים הקיימים, לא תמיד בהצדקה, די ביהירות, רק כי הוא חזק ויכול. הוא עושה בהם כאוות נפשו ללא דין וחשבון.  יצורים חיים אחרים, חלשים ונתונים לאחריותו המוסרית והחוקית, הוא רגיל לשעבד לצרכיו השונים (מאכל, ניסויים).

   

  אם תחשבו על זה מבחינה פילוסופית המושג "חיי אדם" כערך עליון מנותק במקצת ממארג החיים והסביבה על כדור הארץ, נותן העדפה גורפת לאדם בין אם זה מוצדק ונכון או לא. המושג הפך ל"פרה קדושה" צבועה ירוק כמו ה "גרינוואש", וכשמדובר בחיים של מישהו אחר כ: חסר בית, אישה מוכה, ילד, או יצור חי אחר מבין חסרי הישע יחסית לאדם שחזק יותר (פיסית, כוח כלכלי או אחר), פתאום זה כבר אינו ערך עליון כל כך.

   

  ''    

   

  אשדוד נט "המתעלל בחתול חשוד במעורבות באירוע הדקירות החמור מיום שישי" (2.9.2012) - כשמתייחסים לחיים של יצור חי אחד בביטול, ללא התחשבות, או ברשעות, אם כדרך חיים כמו בכתבה או בצורה מסחרית (חיות משק, ניסויים), מפסיקים להרגיש וזה הופך לעוד "פרה קדושה שמעופפת מסביב", ועלול לגלוש לכרסום בערך החיים כמושג בעצמו. כך קורה שגם לחיי האדם מתחילים להתייחס לא באותה קדושה כקודם, עם אינטרס, ומכופפים אותו לפי הנסיבות.

  החיים עצמם הם הערך העליון - של כל אחד, והערך עצמו ראוי ליחס של התחשבות מקסימאלית, לא לפי אינטרס ועם פשרות לכאן ולכאן, אחרת מגיעים לאבסורדים כמו שרואים בכתבה, ולאחרים חמורים יותר.

  '' 

  מעניין עוד איזה "פרות קדושות מעופפות" סביבי שטרם גיליתי קיומן עקב הרגל, מוסכמות, או חינוך, הרי ברור לנו שיש עוד כאלה שחונכנו על ידי בעלי אינטרס זה או אחר לחשוב כך או בצורה מסוימת, והרגל ודרך חשיבה קשה לשנות.  ואם אתם מכירים עוד אחת "פרה קדושה כזו מעופפת" מוזמנים להציגה כאן, לפחות נהיה קצת מודעים לה ולא נחטוף הלם כשהיא "תפיל עלינו חבילה" מלמעלה.

  '' 

  אם אכן זה ערך עליון קדושת חיי אדם, אמורים לנהוג לפיו כולם ללא איפה ואיפה של מי נוהג כך, במי נוהגים כך, ומתי. אם מתחילים לכופף את כל אלה לפי אינטרס, זמנים, איפה ואיפה – קדושת חיי אדם כבר אינה כה קדושה, בדיוק כפי שקורה כעת בכל כך הרבה מקרים. היחס שלנו לחיים מתמוסס בין אם זה לחיים באשר הם או לחיי אדם.

   

  או שיש את זה או שאין, וכרגע נראה שאין. אז שיפסיקו גם הגורמים המנפנפים זאת כדגל לפי האינטרס הרגעי שלהם לנפנף, ויתקנו אצלם הדרוש תיקון, וינהגו בהתאם גם הם עצמם.

  מי שמסוגל בזדון וברשעות לתלות ולהתעלל בחתול רחוב חסר ישע קשה לתאר שינהג לפי "חי אדם כערך עליון" במקרה וזה חסר ישע אחר, ולו הוא אדם, ומי שמתייחס בביטול לפגיעה בחסרי ישע אם בשל העבודה שהוא "רק" חתול רחוב עזוב או כל חסר ישע אחר, אין לו מה להתלות בקדושת חיי אדם כ"פרה קדושה מעופפת".

   

  ''
   

   

  כלבי לוֹלי האהוב כל כך, המקסים, נפטר אתמול ולא חיכה לשובי מהעבודה, ולהיפרד.

  בצער ובכאב גדולים ללא גבול ליוויתי אותו לדרכו האחרונה בעזרת ידיד, בשתי ידי כיסיתי אותו עפר בדיוק כפי שנהוג לגבי אדם. לא הייתי מוכנה לשמוע על האפשרות הרווחת כפי שזה נעשה לרוב, ללא שאני שם לידו.

  כשאני שומעת אנשים אומרים "זה רק חתול רחוב" קצת פרופורציה, או זה "רק כלב", בא לי, אתם כבר יודעים...... 

  "if look could kill" כמו בסרט של בניני (בדקה ה 2)

  ''
   

   

   

  תכלה שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיה

  ''

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (83)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     1/7/14 21:03:
   כתבה מעניינת מאוד
   שתהיה לך שנה טובה חברה יקרה ומשתתף בצערך על מותו של לולי.
     25/9/12 08:44:
   לא הספקתי לקרוא את כל התגובות..אך נראה לי שישנן כמה ציניות. אני משתגעת לפעמים מאטימות..כלב הוא כבן בית..ואיני אוהבת שאומרים כאשר הכלב הולך לעולמו - כפרה עליך.... (כמו שהיה איתי. כלבתי חלתה ולא אתפלא שמתוך הזדהות עם מצבי היא חלתה...זה מצחיק...? אבל לפעמים גם מחשבה זו חולפת בראשי. החיות הן הרבה פקחיות מאשר חושבים). ליבי ליבי על אבדנך. כן, זה אבדן !!!!!
     23/9/12 20:13:
   כרגיל, את מעלה נושאים חשובים לתודעה. כשקראתי, נזכרתי שבימיי כמורה לביוטכנולוגיה היתה פעילות שהייתי מעבירה לתלמידים לפני שהתחלתי ללמד מיקרוביולוגיה (חיידקים ושרוצעס אחרים). בסוף הפעילות הובלתי את הדיון לכך שהחיידקים רבים מאיתנו, ושלנו אין קיום בלעדיהם, בעוד שהם יסתדרו מצוין בלעדינו. הטבע הוא מארג, וכולנו קשורים יחדיו, חיים יחדיו. תודה על הפוסט הזה.
     21/9/12 11:26:

   צטט: הראלה ישי-שדכנית 2012-09-20 16:40:15

   כתבת יפה ומעניין. משתתפת בצערך יקירתי

    

   תודה

   שנה טובה

     21/9/12 11:26:

   צטט: debie30 2012-09-20 08:34:11

   בונבוניטה,

   צר לי לשמוע שכלבך היקר הלך לעולמו, משתתפת בצערך ובכאבך,

   "פרות קדושות" נוצרו לצורך הגנה אני מעדיפה פרות באחו.

   ולגבי ערך חיי אדם,

   לפעמים משקיעים מאמצים להציל,

   ולצערי, לפעמים בקלות בלתי נסבלת קוטלים חיים,

   שתהיה שנה יותר טובה

    

   תודה

   שנת בריאות אהבה ורוחב לב לכולנו   מגניב

     21/9/12 11:25:

   צטט: אזוטריקה-יומן לימוד 2012-09-19 13:26:41

   תודה לך על המאמר המושקע.

   כל אחד והסיפור שלו.

   כאשר מחברים את כל הסיפורים הכל מצביע על כך שאנחנו כן מדינה מטומטמת וחבל,

   כי אנחנו לא..

   הבן שלי שאל אותי.

   אבא, למה בני אדם צריכים שיהיה להם אלוהים שיגיד להם לא לרצוח, לא לפגוע וכו'..

   למה שזה לא יהיה מתוך הגיון בסיסי שאסור...

   תבורכי.

    

   תודה, אנו בהחלט לא מדינה מטומטמת, את המדינה מרכיבים אנשים, אלה האנשים, וזה בידיהם, ולא להשליך אשמה מאתנו והלאה, זה כל אחד ואחד מאתנו, אחד יותר אחד פחות....

   לגבי שאלת בנך אותך, זו שאלה של אמונה, זה צריך לבוא באופן טבעי לא לעשות עוול לאחר, לא לרצוח, לא לגנוב, לא לגרום צער בעלי חיים....

   שנה טובה ומבורכת לך ולבני ביתך

   ''

     21/9/12 11:22:

   צטט: אסתי הורן 2012-09-19 12:51:17

   משתתפת בצערך על כלבך :( אני מאמינה שההבחנה שלך שהחיים הם ערך עליון, לא חיי אדם דווקא, מאד נכונה וחשובה. אפרופו, כל הרוצחים הסדרתיים התעללו בחיות בעברם- כשאתה חסר לב זה לא נגמר בחיות...

    

   תודה חברה.

   לי זה ברור איך זה הופך אדם לרוצח חבל שזה לא ברור לשלטונות החוק והאכיפה...

   שנה טובה בריאה ומוצלחת 

   ''

     21/9/12 11:20:

   צטט: נ.י.ל.י 2012-09-19 12:31:27

   ערך עליון במקרים שציינת הוא מאד סלקטיבי-כל אחד לאינטרס שלו.רופאים,חברות,אגודות וכו'-כל אחד יפה נפש כאשר זה אינו קשור בכיסו או יוקרתו.
   להרים קול לצעוק ולא לוותר על ערכים אלו!!

    

   כן, וכל כך מעט נשארו לצעוק לעומת בעלי האינטרס....מזעיף את הפה

     21/9/12 11:19:

   צטט: ארזעמירן 2012-09-19 11:47:31

   "דונם פה ודונם שם" עבר שינוי מהפכני מאז ימי אנו-באנו-ארצה וייבוש הביצות ועד שיטת ה"בואו נתדרדר לנו במורד המוסר, כל פעם קצת, שלא ישימו לב".

    

   כן, כירסום תמידי שתוצאותיו בהחלט ניכרות יום יום.

     21/9/12 11:18:

   צטט: רפאלה 2012-09-18 18:10:37

   ראיתי תמומנה במסגרת.."לולי שלי איננו"..הפוסט הלפני האחרון שלי היה על "טרונצ'ה "שלי שאיננה. כל כך עצוב להיפרד מבעל חיים כאחד מהשפחה. אהבתי את הפוסט ואוהבת את גישתך לבעלי חיים.

    

   משתתפת בצערך על טרונצ'ה חברה, קשה, קשה לאבד נשמה קרובה ואהובה.

   שנה טובה בריאה ומוצלחת לך רפאלה

   ''

     21/9/12 11:13:

   צטט: רפאל אלמוג 2012-09-18 14:04:00

   את מלאה בחמלה ואנושיות נדירה. זה מקסים. אחרי 14 שנים, נפרדנו בשישי מכלבתנו. לברדורית מתוקה. כך, שאני בהחלט מבין אותך ואת צערך. המשיכי בדרכך. חג שמח

    

   תודה.

   משתתפת בצערך, שלא תדעו יותר דאבה, שתהא השנה הבאה לבריאות ולברכה, לך ולמשפחה

   את כאב הפרידה אפשר לרכך עם "מצווה" חדשה, ואתה יודע היטב כוונתי.

   ''

     21/9/12 11:10:

   צטט: עצבן 2012-09-17 20:12:11

   משתתף בצער על האבדן אך לא בצליית הפרה. בוא נתחיל בידוע לכל שבשלבים שונים של האנושות חיי אדם לא תמיד עמדו בראש סולם העדיפויות - והתוצאות ההיסטוריות היו בהתאם. אם כל הביקורת על מה שקורה היום במדינות מערביות (שכן בחלקים נרחבים בעולם ערך חיי אדם עדיין ממשיך להיות נחות) זה כמובן טוב בהרבה ממה שהיה קורה לו היינו מזלזלים בערך חיי אדם. נדמה לי שהדוגמאות שהבאת לא מורידות כהוא זה. האם בשל העובדה שיש גנבים (ואפילו שוטרים שגונבים) צריך למחוק את הלא תגנוב מעשרת הדיברות? אני גם לא שותף לטענה שערך חיי אדם צריך להתחלף בערך חייו של כל מי שיש לו חיים (בעל חי, צמח?). לא שאני מזלזל בחשיבות חייו של בעל חיים שאינו אדם, ובכל זאת במערך הטבע כל מין דואג לפני הכל לשרידתו שלו. יש לי כבוד גדול מאוד לדת ההינדית ולעוזרי הברהמינים שמטאטאים את האדמה לפני הנזירים שחלילה לא ירמסו בהליכתם יצור חי - ובכל צריך לשאול את השאלה האם העוזרים לא עלולים בזמן הטאטוא לחרוץ גורלות של נמלים. במילים אחרות אדם מעצם קיומו גורם למותם של בעלי חיים מרגע שהוא חי בבניין (מאבן שנחצבה מהר והרסה בתי גידול), מרגע שהוא הולך בשדה ומוחץ חרקים קטנטנים, מרגע שהוא אוכל פירות וירקות שנמצאים על שטחים חקלאים ששוב הרסו בתי גידול - והרשימה ארוכה. לכן אין בתור יצורי טבע אין לנו ברירה אלא לדאוג קודם לבני מיננו ואחר לבעלי חיים אחרים. (דרך אגב זה גם נכון גם בהקשר של משפחה, עם וכו').

    

   תודה, גם על התגובה, גם אם אינך שותף לדעתי. בהחלט יש לי מה לענות לדברים שהבאת, ולגבי נכונותם, אלא שאינני רוצה לגלוש לויכוחים בנושא. מעריכה בהחלט את תגובתך "אול דה סיים"

   שנה טובה

   ''

     21/9/12 11:02:

   צטט: * חיוש * 2012-09-17 11:01:44

   בונבוניטה יקרה לליבי נשיקה

   צר לי על מותו של לולי כלבך האהוב

   חובקת את כאב אובדנך ואין לי מילים לתאר כמה עצוב לי

   אני יודעת מה זה לאבד כלב

   אני בטוחה שיהיו לך המון זיכרונות נהדרים עם כלבך לולי שהלך לעולמו

   תודה שהבאת לידיעתנו על כמה פרות קדושות שאפילו לא ידעתי עליהן

   הסרת את הלוט בפני תמימותי

   תמיד אני מוצאת את עצמי שואלת: איך קורים דברים כאלו?

   ולאלו שמענים חיות - אלו אנשים שבשלב כלשהוא בחייהם יפגעו בבני אדם בלי מצפון צעקה

    

   ________

   שנה טובה בונבוניטה יקירתי ושלא תדעי צער השנה הזו

   אוהבת את ליבך הגדול והרחמן, חבל שאין הרבה כמוך

   * וחיבוק הכי אוהב שבעולם

    

   תודה רבה חיוש, שנה עם דברים שמחים בריאות והצלחה

    

     21/9/12 11:00:

   צטט: לקסיס10 2012-09-16 14:28:42

   חברה יקרה משתתפת בצערך,,,כל כך מרגישה אותך ויודעת כמה קשה,, עצוב מאוד ,, , היה לקטן מזל שמצא אמא מסורה כמוך והיו לו חיים טובים מלאים אהבה♥, הוא בטוח רוצה שתהיי שמחה השנה!!,, איתך תמיד שולח אהבה,גם משם ,,,שתהיה לך ולכל אהובייך שנה מבורכת ושמחה

    

   תודה

     21/9/12 10:59:

   צטט: א ח א ב 2012-09-16 10:02:25

   כואב לאבד כלב בן בית.
   עם כל הכבוד למוסדות "מצילי חיים" אין להם זכות להתנהג באופן שונה מכל גוף אחר.

   מי שמזהם - ינקה וישלם.
   שנה טובה.

    

   במיוחד הם, שמצד אחד מצילים חיים ומצד שני גורמים לאנשים להיות חולים ולאבד חיים....מופתע

     21/9/12 09:24:

   צטט: מזל וברכה 2012-09-16 09:29:20

   בוני יקרה, תכלה שנה וקללותיה. מי יתן ובשנה החדשה ובבאות אחריה נדע רק שגשוג ופריחה, ניפטר מהאידיוטים שמצביעים על אוטומט ומאמינים באלילים. וגם מאלה שחושבים שהם שווים יותר מאחרים.

   ''

   אמן

     21/9/12 09:13:

   צטט: זיוה גל 2012-09-15 22:28:21

   חיי אדם אינם ערך עליון כבר מזמן.
   מאז שלהחזיר שבוי צריך לדאוג האבא, והאימא
   לא ראש ממשלה , לא העם, לא הצבא.
   ראית היום את המגזין בערוץ 10?
   ניתן לראות שם איך מתייחסים לבני אדם, חולים - זוועה!

    

   כמה שזה כואב שאת כל כך צודקת. 

   את חלקם הראשון של דברייך כאבתי כל כך הרבה זמן, אכן באמת בושה. שהורים צריכים להחזיר את הבן במקום המדינה.

   אכן באמת החיים של אדם כבר לא ערך עליון, אלא שיש מי שמנפנפים בזה כדגל כשזה מתאים להם וזורקים את הערך הזה לביוב כזה מפריע ולא בהתאם לאינטרסים שלהם.


   ''

     21/9/12 09:08:

   צטט: iri20 2012-09-15 22:02:48

   וכמובן עם כל הכאב, לולי היה צריך ללכת. הכל מדוייק, קבלי בהבנה

    

   מבינה כוונתך אבל קשה מאד לקבל זאת, חשבתי שיש לי עוד כמה ימים לפחות.  הכאב בלתי נתפס, פשוט ככה.

   ''


     21/9/12 09:05:

   צטט: Lola Bar 2012-09-15 22:07:14

   בונבוניירה יקרה,

   המשיכי לשחוט, את עושה את זה טוב.

   אוסקר ווליד אמר, ש"פרות קדושות הופכות להמבורגרים הטעימים ביותר"...

    

   תודה לולה, מבינה כוונתך , ובכל זאת הדימוי הזה עלי עשה לי קצת רע....אינני אוכלת בעלי חיים הרי....

   שנה טובה בריאה מלאה הומור עוקצני ושחור לולה, אוהבת את זה למרות הכל, גם אני ככה.

   ''

     21/9/12 08:58:

   צטט: iri20 2012-09-15 22:01:42

   בונבונייקה יקרה, הפוסט שלך כל כך חשוב שראוי להתפרסם בעיתון. צר לי מאוד על הפרידה מלולי וגם כנראה הוא לא רצה להבהיל אותך לכן עזב את העולם כאשר לא היית לידו. פעם קראתי שאם למישהו קשה מאוד הפרידה מכלבו, אז הוא יכול ללכת לחפש גור ואז לשים לב לסימנים קטנים בהתנהגות כמו שהיה לכלבו.. אולי הכלב יחזור אליו כגור חדש. לגבי פרות קדושות, אני כרוקחת, יותר מחושדת שכל תעשיית התרופות מעודדת שימוש מוגזם בתרופות, שלא לצורך אמיתי. בעניין הניסויים בחיות, אין שום בסיס לניסויים אלו כיוון שהמבנה ההסטולוגי של גוף החיה שונה משל הבן אדם לכן מיותר.

    

   תודה חברה, לצערי אנשים כיום קוראים וקונים יותר תכנים בגוונים צהובים, לא אוהבים כבר לחשוב וגם לא להרגיש לצערי

   ''

     21/9/12 08:56:

   צטט: לבנון ארז 2012-09-15 20:47:44

   מי שיודעת לקבור כך כלב אהוב , זכות גדולה להיות כלבה או בחברתה אם כולנו היינו יודעים לנהוג כבוד בחיות , לא היינו הופכים לעיתים קרובות מדיי ל - חיות אדם ! בריאות לך אשה אושר ואהבה

    

   תודה רבה.

   ''

     20/9/12 20:25:

   צטט: אריאל, חיפה 2012-09-15 21:52:58

   כפי שאת יודעת, הכל עניין של סדרי עדיפויות.

   הממשלות שלנו בחרו להזניח את השרות הרפואי כדי להפנות את כספנו לכיוונים אחרים.

   אז בתי החולים צריכים גם הם לקבוע סדרי עדיפויות: להשקיע במיכשור מודרני שמוסיף להם יוקרה ולקוחות - או להשקיע במערכת ביוב חדשנית, שאף אחד לא יראה וישמע עליה.

   נו, במה לדעתך ישקיע בית החולים?

    

   בית חולים מחוייב לעשות אנשים בריאים ולעזור להם מטבע קיומו ולא לדאוג לעשותם חולים ולפגוע כה קשה בבריאותם של אזרחים כה רבים. 

   איך שהוא יעדיף לחלק את התקציב שלו, אלה אחד המפרמטרים בהם נבדל בית חולים ממוסד ציבורי אחר, ואחד מהשני, בדיוק כמו שאדם אחד נבדל מהשני בעקרונות שלו והעדפותיו.

   זו בדיוק הבעיה כאן שמה שלא שומעים עליו ולא עושים עליו יחסי ציבור לא קיים וכאילו לא מחוייבים לו, מה שאין זה נכון כמובן. יש תקנות חוקים של משרד הגנת הסביבה ורשויות עירוניות אלא שיש מי שדורכים עליו ברגל גסה, ויורקים לבאר ממנה שותים. 

   לא חושבת שבית חולים במקום אחר נאור מתקדם היה מעז לנהוג כך.

   ''


   כתבת יפה ומעניין. משתתפת בצערך יקירתי
     20/9/12 08:34:

   בונבוניטה,

   צר לי לשמוע שכלבך היקר הלך לעולמו, משתתפת בצערך ובכאבך,


   "פרות קדושות" נוצרו לצורך הגנה אני מעדיפה פרות באחו.

   ולגבי ערך חיי אדם,

   לפעמים משקיעים מאמצים להציל,

   ולצערי, לפעמים בקלות בלתי נסבלת קוטלים חיים,

    

   שתהיה שנה יותר טובה

     19/9/12 18:06:
   יפה

   אגב.

   במידה ותרצי את מוזמנת לקרוא אצלי בבלוג, את הפוסט: אמונות תפלות.

   תודה לך על המאמר המושקע.

   כל אחד והסיפור שלו.

   כאשר מחברים את כל הסיפורים הכל מצביע על כך שאנחנו כן מדינה מטומטמת וחבל,

   כי אנחנו לא..

   הבן שלי שאל אותי.

   אבא, למה בני אדם צריכים שיהיה להם אלוהים שיגיד להם לא לרצוח, לא לפגוע וכו'..

   למה שזה לא יהיה מתוך הגיון בסיסי שאסור...

    

   תבורכי.

     19/9/12 13:07:

   צטט: RonArzi 2012-09-15 20:46:20

   נגע לליבי הכל אבל מתגמד אל מול פטירת לולי כלבך אהוב - חבר.

    

   תודה חבר, אתה חסר לי מאד בתקופות שאתה נעדר מהקפה. 

   ''

     19/9/12 12:51:
   משתתפת בצערך על כלבך :( אני מאמינה שההבחנה שלך שהחיים הם ערך עליון, לא חיי אדם דווקא, מאד נכונה וחשובה. אפרופו, כל הרוצחים הסדרתיים התעללו בחיות בעברם- כשאתה חסר לב זה לא נגמר בחיות...
     19/9/12 12:31:

   ערך עליון במקרים שציינת הוא מאד סלקטיבי-כל אחד לאינטרס שלו.רופאים,חברות,אגודות וכו'-כל אחד יפה נפש כאשר זה אינו קשור בכיסו או יוקרתו.
   להרים קול לצעוק ולא לוותר על ערכים אלו!!

     19/9/12 12:20:

   צטט: נ.י.ל.י 2012-09-15 20:42:59

   משתתפת בכנות ומכל הלב בצערך על הפרידה הכואבת מלולי שלך!
   (קשה לי בנשימה אחת לחשוב על שאר הכתוב)

    

   מקווה שתחזרי שוב לקרוא, זה בהחלט חלק בלתי נפרד מכך.

   animated gifs

     19/9/12 12:18:

   צטט: טלי פרי 2012-09-15 20:40:42

   בונבונית יקרה, צר לי לשמוע על לולי. קשה להפרד מחית מחמד. באשר ל"פרות הקדושות" שמתעופפות סביבנו את צודקת מאד. צריך לשנות את דפוסי החשיבה שהתקבעו אצלנו. שנה טבה, טלי*

    

   בהחלט, כולנו, כל אחד מאתנו רגיל כך כך לדפוסי חשיבה מסוימים של הרגל ומוסכמות שכבר שכח לחשוב מחוץ לקופסא.

   animated gifs

     19/9/12 12:15:

   צטט: טונקס 2012-09-15 20:40:13

   איזה פרצוף מתוק ללולי. איזה עיניים מלאות הבעה. גם לי היו שתי כלבות טריריות בעבר. גלי ובובקה. איזה מזל היה לו שמצאת אותו והוא מצא אותך

    

   תודה

     19/9/12 12:15:

   צטט: topron 2012-09-15 19:59:40

   קדושת החיים, כולל קדושת חיי אדם, הוא מושג שבגדר ,"פרה קדושה" - צבוע וציני. ......,"קדושת החיים" צריכים, חייבים, להיות מושג יחסי ולא משהו מוחלט ובכל מחיר. איכות הסביבה - זה כבר משהו אחר - הרבה מאוד אינטרסם מחבלים בירושה שאני משאירים לצאצאים שלנו.

    

   אכן כך, ויותר מכל לפחות לא צריכים גורמים אינטרסנטיים מסחריים לעשות שימוש במושג חשוב כל כך לצרכיהם כשהם מנפנפים בו כדגל למראית עין דוגמאת גריןוואש.

   animated gifs

   שנה טובה איש יקר 

     19/9/12 12:10:

   צטט: דוקטורלאה 2012-09-15 14:44:05

   כתבת על מספר דברים הקשורים בנושא אחד והוא הגנת הסביבה , הכולל גם הגנת בני-אדם ובעלי-חיים. חלק מהפעולות השליליות נובעות מרשלנות , מביצוע ללא מחשבה על הנזקים שייגרמו, חלק נובע מהרצון לספק אמצעי ריפוי חדישים למחלות שלא היה להן מרפא עד היום. בין אמצעי הריפוי אני מונה גם תכשירים קוסמטיים. אם אפשר לגרום לאדם שירגיש טוב יותר , זה ריפוי אפילו שולי בלבד. התרופות למחלות , נעשות לפעמים במהירות, כי לחולים אין זמן להמתין. חלקם מצליח במשהו, חלקם כשלון מוחלט. כך מתקדם ענף הפרמקולוגיה. מה שצריך להדאיג, לגרום לרשויות להתעורר, אלה דברים שאינם חייבים להיות בנוף שלנו. שיקפידו על ניקיון מירבי, על ביוב, על טיפול בבעלי-חיים משוטטים (עיקור), ועוד. אם רבים כמוך יתריעו בתוקף במקומות הנכונים, אולי תתעוררנה הרשויות. ועד אז, כל טוב לך ושנה טובה.

    

   אלה אולי מספר דברים אך כולם נארגים יחד לאריג אחד משום כך בעיני לפחות זה מאד מתקשר וזורם מאחד לשני.

   לגבי עולם התרופות - עולם הניסויים בבעלי חיים, צר לי, אינני בדעתך כלל דוקטורלאה.

   זה עולם קר ומנוכר, שמתייחס לחיים של בעלי חיים עליהם נעשים הניסויים, ולסבלם יותר מדי בקלות.

   משום מה בטוח שהמטרה אצלו מקדשת את האמצעים ותוך כך גורם סבל ואובדן חיים למליוני בעלי חיים במעבדות.

   אין לזה שום הצדקה, 

   אני ממליצה לך לקרוא תכנים שאינם במקורם מבעלי עניין כדי לאזן את האינפורמציה אצלך.

   שנה טובה

     19/9/12 11:47:
   "דונם פה ודונם שם" עבר שינוי מהפכני מאז ימי אנו-באנו-ארצה וייבוש הביצות ועד שיטת ה"בואו נתדרדר לנו במורד המוסר, כל פעם קצת, שלא ישימו לב".
     19/9/12 11:22:
   אדם מועד לעולם
     19/9/12 07:28:
   צר לי על כלבך. שנה טובה.
     18/9/12 23:23:

   צטט: netrider 2012-09-15 11:25:48

   במהלך התפתחות האדם, שכחנו שאנחנו בסה"כ חלק ממארג החיים על פני הכדור הזה.

   הצטערתי לשמוע על לולי.

   תודה, אכן שכחנו, דבר אחד יסודי, ועוד כמה.... 

   שמחתי לראותך מבקר, אתה מוזמן תמיד.

   שנה טוב איש  מגניב

     18/9/12 18:10:
   ראיתי תמומנה במסגרת.."לולי שלי איננו"..הפוסט הלפני האחרון שלי היה על "טרונצ'ה "שלי שאיננה. כל כך עצוב להיפרד מבעל חיים כאחד מהשפחה. אהבתי את הפוסט ואוהבת את גישתך לבעלי חיים.
     18/9/12 14:04:
   את מלאה בחמלה ואנושיות נדירה. זה מקסים. אחרי 14 שנים, נפרדנו בשישי מכלבתנו. לברדורית מתוקה. כך, שאני בהחלט מבין אותך ואת צערך. המשיכי בדרכך. חג שמח
     17/9/12 21:34:

   צטט: מרב 1956 2012-09-15 07:21:54

   אני אוהבת ומעריכה מאוד את אהבתך לכל יצור חי,

   לכל מה שהטבע ברא.

   תודה

   ''

     17/9/12 21:33:

   צטט: מיכאלה 2012-09-15 01:10:50

   בונבונייטה יקרה, את כל כך כל כך צודקת. מברכת אותך על העלאת נושאים ערכיים למודעות. אוהבת מאד את דרך הכתיבה שלך ואת האופן בו את מביאה את הדברים. מאחלת לך שתהיה שנה טובה, שנת אהבת אדם וחי, שנה רגועה מלאת עשייה ונחת. והמשיכי לכתוב! שירלי

   '' 

   תודה, גם אני לך. אהבה זה לא סבון ולא מתבזבז, לפעמים אני תוהה מדוע אנשים נוהגים בה כל כך בחסכנות...

     17/9/12 21:32:

   צטט: לואיס קרול 2012-09-15 01:07:52

   אני חושב  שרק  בבית  הקברות  האינטרסים מתחילים  לקטון ,וגם שם כנראה  לא  לגמרי

   לכן  יש  כאלו עם  מצבות ענק..וכאלו עם צנועים....

   אבל  בעניין סדרי  העדיפויות בין  יצורי כדור  זה.....

   כשאני חושב על  האלרנטיבות......   אני רואה  יתרון בעדיפות לאנשים..

   שנה טובה

   שמעון

   תודה קרול לואיס

   היתרון הזה שאתה רואה היה אמיתי ומוצדק לו האדם לא היה מנצלו כל כך לרעה ובאגוצנטריות, לא? 

    

   שנה הבאה,

   שתהיה יותר טובה

   ''

     17/9/12 20:12:

   משתתף בצער על האבדן אך לא בצליית הפרה. בוא נתחיל בידוע לכל שבשלבים שונים של האנושות חיי אדם לא תמיד עמדו בראש סולם העדיפויות - והתוצאות ההיסטוריות היו בהתאם. אם כל הביקורת על מה שקורה היום במדינות מערביות (שכן בחלקים נרחבים בעולם ערך חיי אדם עדיין ממשיך להיות נחות) זה כמובן טוב בהרבה ממה שהיה קורה לו היינו מזלזלים בערך חיי אדם. נדמה לי שהדוגמאות שהבאת לא מורידות כהוא זה. האם בשל העובדה שיש גנבים (ואפילו שוטרים שגונבים) צריך למחוק את הלא תגנוב מעשרת הדיברות? אני גם לא שותף לטענה שערך חיי אדם צריך להתחלף בערך חייו של כל מי שיש לו חיים (בעל חי, צמח?). לא שאני מזלזל בחשיבות חייו של בעל חיים שאינו אדם, ובכל זאת במערך הטבע כל מין דואג לפני הכל לשרידתו שלו. יש לי כבוד גדול מאוד לדת ההינדית ולעוזרי הברהמינים שמטאטאים את האדמה לפני הנזירים שחלילה לא ירמסו בהליכתם יצור חי - ובכל צריך לשאול את השאלה האם העוזרים לא עלולים בזמן הטאטוא לחרוץ גורלות של נמלים. במילים אחרות אדם מעצם קיומו גורם למותם של בעלי חיים מרגע שהוא חי בבניין (מאבן שנחצבה מהר והרסה בתי גידול), מרגע שהוא הולך בשדה ומוחץ חרקים קטנטנים, מרגע שהוא אוכל פירות וירקות שנמצאים על שטחים חקלאים ששוב הרסו בתי גידול - והרשימה ארוכה. לכן אין בתור יצורי טבע אין לנו ברירה אלא לדאוג קודם לבני מיננו ואחר לבעלי חיים אחרים. (דרך אגב זה גם נכון גם בהקשר של משפחה, עם וכו').

     17/9/12 20:05:
   בונבוניטה את בונבון של ממש - שנה טובה מלאה בונבונים ושמחה - בריאות ואושר והגשמת כל אשר תחפצי בו.את נשמה טובה.
     17/9/12 19:14:
   נתתי לך כוכב, שנה טובה.
     17/9/12 11:01:

   בונבוניטה יקרה לליבי נשיקה

   צר לי על מותו של לולי כלבך האהוב

   חובקת את כאב אובדנך ואין לי מילים לתאר כמה עצוב לי

   אני יודעת מה זה לאבד כלב

   אני בטוחה שיהיו לך המון זיכרונות נהדרים עם כלבך לולי שהלך לעולמו

   תודה שהבאת לידיעתנו על כמה פרות קדושות שאפילו לא ידעתי עליהן

   הסרת את הלוט בפני תמימותי

   תמיד אני מוצאת את עצמי שואלת: איך קורים דברים כאלו?

   ולאלו שמענים חיות - אלו אנשים שבשלב כלשהוא בחייהם יפגעו בבני אדם בלי מצפון צעקה

    

   ________

   שנה טובה בונבוניטה יקירתי ושלא תדעי צער השנה הזו

   אוהבת את ליבך הגדול והרחמן, חבל שאין הרבה כמוך

   * וחיבוק הכי אוהב שבעולם

   ''

     17/9/12 08:53:
   ואולי מסיבה זאת, שמעתי מישהו המכנה את מערכת הבריאות, כ"מערכת החולי"..., שנה טובה יקירתי!
     16/9/12 15:14:
   שנה טובה!
     16/9/12 14:28:
   חברה יקרה משתתפת בצערך,,,כל כך מרגישה אותך ויודעת כמה קשה,, עצוב מאוד ,, , היה לקטן מזל שמצא אמא מסורה כמוך והיו לו חיים טובים מלאים אהבה♥, הוא בטוח רוצה שתהיי שמחה השנה!!,, איתך תמיד שולח אהבה,גם משם ,,,שתהיה לך ולכל אהובייך שנה מבורכת ושמחה
     16/9/12 13:08:
   תנחומים, תפקידו של המשרד לאיכות הסביבה לשמור שאף מוסד או מפעל יזהמו את הקרקע, המים או האויר, וחיי אדם הם ערך עליון כפוף לתחשיבים כלכליים, שנה טובה
     16/9/12 10:02:

   כואב לאבד כלב בן בית.
   עם כל הכבוד למוסדות "מצילי חיים" אין להם זכות להתנהג באופן שונה מכל גוף אחר.

   מי שמזהם - ינקה וישלם.
   שנה טובה.

     16/9/12 09:29:
   בוני יקרה, תכלה שנה וקללותיה. מי יתן ובשנה החדשה ובבאות אחריה נדע רק שגשוג ופריחה, ניפטר מהאידיוטים שמצביעים על אוטומט ומאמינים באלילים. וגם מאלה שחושבים שהם שווים יותר מאחרים.
     16/9/12 07:52:
   הוצאת לי את החשק לאכול גפילטע פיש...)-: בכל זאת שתהיה לך שנה מעולה!!!!!!!!!!!!!!
     16/9/12 06:28:
   תנחומי על מות כלבך היקר. מזדהה עם דברייך החכמים. תחל שנה וברכותיה!
     16/9/12 00:16:
   שנה טובה לך בונבונייטה :)
     16/9/12 00:04:
   אז שתכלה שנה וקללותיה.. מזהמיה וכל שאר החולירע
     15/9/12 23:39:

   בונבוניטה יקרה,

   הרי את כבר מכירה את דעותי בעניין.

   צר לי על לולי... מכירה את הכאב על האובדן,

   פרידה מבן משפחהאהוב בעל נשמה יתרה,

   שרק במקרה...הולך על ארבע..

   שנה טובה שתהיה לך ולי ולכולנו...

     15/9/12 22:51:

   כמו תמיד,
   דואגת לסביבה
   לבעלי החיים
   עם רגישות אינסופית ועם נשמה עצומה
   ואהבת חינם

   טוב שיש גם מישהי יקרה כמוך שמעלה נושאים שכאלו "פרות קדושות"

   שתהיה שנה מדהימה

   יצירתית ושלווה

     15/9/12 22:39:
   שנה טובה ומתוקה לך בונבוניקה:)
     15/9/12 22:28:

   חיי אדם אינם ערך עליון כבר מזמן.


   מאז שלהחזיר שבוי צריך לדאוג האבא, והאימא
   לא ראש ממשלה , לא העם, לא הצבא.

   ראית היום את המגזין בערוץ 10?
   ניתן לראות שם איך מתייחסים לבני אדם, חולים - זוועה!

     15/9/12 22:07:

   בונבוניירה יקרה,

   המשיכי לשחוט, את עושה את זה טוב.

   אוסקר ווליד אמר, ש"פרות קדושות הופכות להמבורגרים הטעימים ביותר"...

     15/9/12 22:02:
   וכמובן עם כל הכאב, לולי היה צריך ללכת. הכל מדוייק, קבלי בהבנה
     15/9/12 22:02:
   וכמובן שנה טובה ומאושרת
     15/9/12 22:01:
   בונבונייקה יקרה, הפוסט שלך כל כך חשוב שראוי להתפרסם בעיתון. צר לי מאוד על הפרידה מלולי וגם כנראה הוא לא רצה להבהיל אותך לכן עזב את העולם כאשר לא היית לידו. פעם קראתי שאם למישהו קשה מאוד הפרידה מכלבו, אז הוא יכול ללכת לחפש גור ואז לשים לב לסימנים קטנים בהתנהגות כמו שהיה לכלבו.. אולי הכלב יחזור אליו כגור חדש. לגבי פרות קדושות, אני כרוקחת, יותר מחושדת שכל תעשיית התרופות מעודדת שימוש מוגזם בתרופות, שלא לצורך אמיתי. בעניין הניסויים בחיות, אין שום בסיס לניסויים אלו כיוון שהמבנה ההסטולוגי של גוף החיה שונה משל הבן אדם לכן מיותר.
     15/9/12 21:52:

   כפי שאת יודעת, הכל עניין של סדרי עדיפויות.

   הממשלות שלנו בחרו להזניח את השרות הרפואי כדי להפנות את כספנו לכיוונים אחרים.

   אז בתי החולים צריכים גם הם לקבוע סדרי עדיפויות: להשקיע במיכשור מודרני שמוסיף להם יוקרה ולקוחות - או להשקיע במערכת ביוב חדשנית, שאף אחד לא יראה וישמע עליה.

   נו, במה לדעתך ישקיע בית החולים?

     15/9/12 21:06:
   ערכים ונורמות התנהגות רצוי שיהיו "נר לרגלינו" גם אם אחרים דורכים עליהם ברגל גסה. רצוי לתת את הדעת על כך בחינוך, ובחיי היום בבית. ובכלל.
     15/9/12 20:54:
   חזרתי לאחל שנה טובה... שנה יותר טובה.
     15/9/12 20:51:
   מכמיר.
     15/9/12 20:47:
   מי שיודעת לקבור כך כלב אהוב , זכות גדולה להיות כלבה או בחברתה אם כולנו היינו יודעים לנהוג כבוד בחיות , לא היינו הופכים לעיתים קרובות מדיי ל - חיות אדם ! בריאות לך אשה אושר ואהבה
     15/9/12 20:46:
   נגע לליבי הכל אבל מתגמד אל מול פטירת לולי כלבך אהוב - חבר.
     15/9/12 20:42:

   משתתפת בכנות ומכל הלב בצערך על הפרידה הכואבת מלולי שלך!
   (קשה לי בנשימה אחת לחשוב על שאר הכתוב)

     15/9/12 20:40:
   בונבונית יקרה, צר לי לשמוע על לולי. קשה להפרד מחית מחמד. באשר ל"פרות הקדושות" שמתעופפות סביבנו את צודקת מאד. צריך לשנות את דפוסי החשיבה שהתקבעו אצלנו. שנה טבה, טלי*
     15/9/12 20:40:
   איזה פרצוף מתוק ללולי. איזה עיניים מלאות הבעה. גם לי היו שתי כלבות טריריות בעבר. גלי ובובקה. איזה מזל היה לו שמצאת אותו והוא מצא אותך
     15/9/12 19:59:
   קדושת החיים, כולל קדושת חיי אדם, הוא מושג שבגדר ,"פרה קדושה" - צבוע וציני. ......,"קדושת החיים" צריכים, חייבים, להיות מושג יחסי ולא משהו מוחלט ובכל מחיר. איכות הסביבה - זה כבר משהו אחר - הרבה מאוד אינטרסם מחבלים בירושה שאני משאירים לצאצאים שלנו.
     15/9/12 14:44:
   כתבת על מספר דברים הקשורים בנושא אחד והוא הגנת הסביבה , הכולל גם הגנת בני-אדם ובעלי-חיים. חלק מהפעולות השליליות נובעות מרשלנות , מביצוע ללא מחשבה על הנזקים שייגרמו, חלק נובע מהרצון לספק אמצעי ריפוי חדישים למחלות שלא היה להן מרפא עד היום. בין אמצעי הריפוי אני מונה גם תכשירים קוסמטיים. אם אפשר לגרום לאדם שירגיש טוב יותר , זה ריפוי אפילו שולי בלבד. התרופות למחלות , נעשות לפעמים במהירות, כי לחולים אין זמן להמתין. חלקם מצליח במשהו, חלקם כשלון מוחלט. כך מתקדם ענף הפרמקולוגיה. מה שצריך להדאיג, לגרום לרשויות להתעורר, אלה דברים שאינם חייבים להיות בנוף שלנו. שיקפידו על ניקיון מירבי, על ביוב, על טיפול בבעלי-חיים משוטטים (עיקור), ועוד. אם רבים כמוך יתריעו בתוקף במקומות הנכונים, אולי תתעוררנה הרשויות. ועד אז, כל טוב לך ושנה טובה.
     15/9/12 11:25:

   במהלך התפתחות האדם, שכחנו שאנחנו בסה"כ חלק ממארג החיים על פני הכדור הזה.

   הצטערתי לשמוע על לולי.

     15/9/12 09:28:
   תודה על שיתופך הנפלא שנה טובה ומתוקה צחיתוש
     15/9/12 07:21:

   אני אוהבת ומעריכה מאוד את אהבתך לכל יצור חי,

   לכל מה שהטבע ברא.

     15/9/12 01:10:

   בונבונייטה יקרה, את כל כך כל כך צודקת. מברכת אותך על העלאת נושאים ערכיים למודעות. אוהבת מאד את דרך הכתיבה שלך ואת האופן בו את מביאה את הדברים. מאחלת לך שתהיה שנה טובה, שנת אהבת אדם וחי, שנה רגועה מלאת עשייה ונחת. והמשיכי לכתוב! שירלי

     15/9/12 01:07:

   אני חושב  שרק  בבית  הקברות  האינטרסים מתחילים  לקטון ,וגם שם כנראה  לא  לגמרי

   לכן  יש  כאלו עם  מצבות ענק..וכאלו עם צנועים....

   אבל  בעניין סדרי  העדיפויות בין  יצורי כדור  זה.....

   כשאני חושב על  האלרנטיבות......   אני רואה  יתרון בעדיפות לאנשים..

   שנה טובה

   שמעון

   ארכיון